Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) doeme_A64 válasza club1 (#17700) üzenetére


doeme_A64
csendes tag

Település ugyanaz lesz, ha ismerős igényel egyet a már meglévő előfizetése mellé.
Köszi az info-t.

(#17702) SFAkos


SFAkos
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne még, hogy a Pace HD set top box-nál nincsen olyan lehetőség, hogy a 4:3-as műsorokat úgy adja, hogy ott van a kétoldalt a fekete csík, ne nyújtsa szét szélesvásznúra? Próbáltam a 16:9 meg a Letterbox módot is a TV beállításainál. (T-home iptv boxon volt ilyen, ha jól tudom eredeti néven futott)

(#17703) vargalex válasza SFAkos (#17702) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Elvileg így, de este meg tudom nézni neked otthon. Pace HD-m van, és a 4:3 arányú műsorokat nem húzza szét, ott van két oldalt a fekete csík. A TV-n szinte biztos, hogy "Eredeti" beállítás van.

Alex

(#17704) SFAkos válasza vargalex (#17703) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Hát nekem is így van, akkor lehet a tv-n kell állítani valamit, csak az pont ugyanúgy van mint eddig... :) Megnézegetem majd, köszi. HDMI-vel van egyébként összekötve.

Szerk.:
Érdekes. Most pl megy a Dunán egy régi film és a sima Duna csatornán szétnyújtja, a Duna HD-n pedig ott a két szélén a fekete csík. Szóval gondolom a tv jól van beállítva, meg a set top box is... Akkor viszont nem értem miért nem csinálja ezt mindenhol..

[ Szerkesztve ]

(#17705) blakey válasza SFAkos (#17702) üzenetére


blakey
titán

A HD adóknál a 4:3-as műsorok úgy jelennek meg, a többin nyújtva, a tv beállításaival játszhatsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17706) vargalex válasza SFAkos (#17704) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Az biztos, hogy nálam az SD adások is helyesen jelennek meg 4:3-ban. És persze nálam is HDMI-vel van összekötve.

Alex

(#17707) SFAkos válasza vargalex (#17706) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Hát akkor nem tudom... STB 16:9-re téve, TV pedig "Eredeti"-n. De a 16:9 illetve a "Levágás nélkül" opcióban is ugyanolyan. (LG LED TV). Na mindegy, túlélem valahogy :)

Köszi

(#17708) vargalex válasza SFAkos (#17707) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Mondom, este megnézem neked, hogy nálam hogy van beállítva. Nekem egyébként egy LG 37LH3000-re van kötve.

Alex

(#17709) spanglee001 válasza kabelmania27 (#17699) üzenetére


spanglee001
addikt

Sajna a 120-at ritkán éri el, a többi adat pedig ilyen.



netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#17710) blakey válasza spanglee001 (#17709) üzenetére


blakey
titán

Kábel vagy wifi? Értékek jók.

Szerkeszd a képeidet. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17711) kabelmania27 válasza spanglee001 (#17709) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi jelszintek rendben vannak, ping is rendben van.
Ugyanazt kérdezem mint blakey.

[ Szerkesztve ]

(#17712) devil-k válasza spanglee001 (#17709) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem a sok "XXX" könyvjelző zavarhat be. ;] :D

- mozi bolondéria -

(#17713) SFAkos válasza blakey (#17710) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Mert át tud jönni ennyi Wifin? Nekem 74mbps-el csatlakozik a laptop, és olyan 50 körül jön át wifin a speedtest szerint. A sima gyári technikolor hgw van egyenlőre. Kábelen meg 90. ( nem gigabites a lan a laptopban ) A 10 feltöltés meg mindkettővel átjön.

(#17714) spanglee001 válasza kabelmania27 (#17711) üzenetére


spanglee001
addikt

Kábelen mérve.
Az a tripla X film movie linkje ;]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#17715) blakey válasza SFAkos (#17713) üzenetére


blakey
titán

Igen, most mértem. Cisco epc3925 a HGW.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17716) Arolotifar válasza blakey (#17715) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam ennyi :) TC7200.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#17717) Mate válasza spanglee001 (#17709) üzenetére


Mate
nagyúr

Ne KissNet szerverével mérj, az egy vicc.

KissNet:

Magyar Telekom:

[ Szerkesztve ]

(#17718) SFAkos


SFAkos
aktív tag

Nekem WiFi-n ennyi...

Nektek is 72mbps-el csatlakozik? Esetleg valami nincs jól beállítva nekem, vagy a laptopom wifi-je tud ennyit? (ha jól tudom cserélhető)

[ Szerkesztve ]

(#17719) blakey válasza SFAkos (#17718) üzenetére


blakey
titán

Ha 72-vel csatlakozna akkor hogy lenne meg a 120? :)
Enyém 300-al csatlakozik wifin. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17720) SFAkos válasza blakey (#17719) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Jogos.... :C

Nadeakkorméééé. Mondjuk én nem 5ghz-en tolom, lehet azért?

[ Szerkesztve ]

(#17721) blakey válasza SFAkos (#17720) üzenetére


blakey
titán

Ha nem "szennyezet" a wifi és a géped képes 2,4 GHz-en legalább 145 kbps-re akkor a 120/10 meglenne, Ha nem akkor valószínűleg az a max amit a géped tud. 2,4 GHz-en 107/10-et mértem, de az nagyon ritka mivel itt sok a wifi, az átlag a 90-100/10 2,4 GHz-en. 5GHz-en állandó a 120/10 körüli.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17722) SFAkos válasza blakey (#17721) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Szerintem akkor ennyit tud a WiFi kártya a laposban. ( Broadcom ) Csak mondjuk azt nem értem, hogy ha 72-vel csatlakozik, akkor is azért többnek kéne jönni mint 47. Na mind1 ha nagyon kell bedugom a kábelt, aztán csókolom.

(#17723) Uthenger válasza SFAkos (#17722) üzenetére


Uthenger
aktív tag

wifi-n amennyivel kiépül a kapcsolat, annak fele vagy inkább harmada az amivel tud is dolgozni a wifi.

milyen wifi van a laptopban v. mi a laptop pontos típusa?

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#17724) SFAkos válasza Uthenger (#17723) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Lenovo G580AH(20150).

Nem tudom mi a pontos típus, az AIDA64 is csak annyit ír rá, hogy Broadcom 802.11n hálózati adapter.

[ Szerkesztve ]

(#17725) gduck válasza SFAkos (#17724) üzenetére


gduck
addikt

1043nd router mögött:

(#17726) tomp


tomp
félisten

Nemrég láttam egy reklámot miszerint a UPC ügyfelek kedvezményesen vehetnek HDTV-t. Van erről valami bővebb infó? Nem találtam semmit.

(#17727) mlinus


mlinus
őstag

Csepelen irodába rendeltünk 120megás netet, napközben hozza is, ám estére ilyen...

downstreamben 8 csatornát fog össze, de upstreamből csak 1(!)-et (jelszintek rendben vannak).

Nem vagyok megelegédve, enyhén szólva. :U

(#17728) poli27 válasza mlinus (#17727) üzenetére


poli27
veterán

Milyenek a jelszintek adsz róla fotót?

(#17729) powers


powers
tag

szerkesztve

[ Szerkesztve ]

(#17730) powers


powers
tag

újpesten jelenleg a 240 mb os netem....
másnál is ilyen esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#17731) vargalex válasza SFAkos (#17707) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Megnéztem, nálam a Set Top Box-on most Letterbox van beállítva, de ugyan olyan jó, ha 16:9-re teszem.

Alex

(#17732) Jamboo529 válasza SFAkos (#17724) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Akkor ne csodálkozz. Nekem is olyasmi laposom van, gyárilag szar bennük a wifi (1:1:1). Ne is várj többet, akármit csinálhatsz nem lesz jobb. A fórumán is elég sokat volt már tárgyalva. 30-40mbit nekem is a max. Netezésre elég, minden másra ott a(z) Mastercard asztali gép. :)

[ Szerkesztve ]

(#17733) Yipman1


Yipman1
csendes tag

Zuglóban mindig jó.

(#17734) Mate


Mate
nagyúr

Elég sok ügyfélszolgálattal állok kapcsolatban, de UPC mindig tud pozitív meglepetést okozni.

Volt egy kis félreértés. Írtam nekik nemrég. Péntek délután és 5 percen belül jött is a válasz és elintéztek mindent.

Úgyhogy ezúttal is piros pont nekik.

[ Szerkesztve ]

(#17735) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Ma bekötötték a Trió L csomagot a +18 HD csatornával. Ha átváltok a TV-n valamelyik HD csatornára, akkor azt írja ki, hogy nincs jogosultságom a csatorna megtekintéséhez. Nem mindegyikkel csinálja, a Duna HD pl megy.
Hívtuk a szerelőt, azt mondta hogy ez először normális, majd elmúlik. Ez volt olyan 2 óra körül, most még mindig nem volt jó. Ha belépek az EPG-be,akkor 1-2mp után megint feljön az üzenet, hogy nem vagyok jogosult..., majd kilép az EPG-ből.
A tv LG 47LA660S mediacardal.

EZ akkor most tényleg ilyen lesz egy darabig? ha igen, akkor kb meddig?

(#17736) Intruder2k5 válasza szente (#17735) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem ez amolyan lerázós duma a szerelő részéról, fel kell hívni a hibabejelentőt, és ütni a tamtamot, állítsák be a jogosultságot rendesen!

[ Szerkesztve ]

(#17737) szente válasza Intruder2k5 (#17736) üzenetére


szente
addikt

A jogosultságot központilag állítják be, vagy kijön a szerelő és a dobozban intézi. Csak azért kérdezem, hogy holnap érdemes lesz e őket felhívni, vagy majd csak kedden foglalkoznak vele?

(#17738) Mate válasza szente (#17735) üzenetére


Mate
nagyúr

Igazat mondott a szerelő. Akkor lesz beállítva minden csatorna, ha lezárták a munkalapodat. Ez elvileg még ma meg fog történni.

(#17737) szente :

Központilag.

[ Szerkesztve ]

(#17739) kabelmania27 válasza szente (#17737) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Dobozban max annyit lehet beállítani hogy analóg start/bronze adás legyen vagy ne legyen tévé adás.
Digitális adásnál központilag tudják engedélyezni az adókat.
192.168.100.1 vagy 192.168.1.1 címen nézd meg a lefelé és felfelé irányuló értékeket

[ Szerkesztve ]

(#17740) szente válasza Mate (#17738) üzenetére


szente
addikt

Oké, akkor várok keddig, ha utána is csinálja, akkor felhívom őket. Gondolom ennyi idő alatt csak lezárják.

kabelmania27: Ezt kifejtenéd bővebben? Eddig Digi analógom volt, szóval nekem a digitális dolog még új és elég sügér vagyok hozzá.

A többieknek pedig köszönöm. :R

(#17741) kabelmania27 válasza szente (#17740) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért kérdezem ezeket mert akadásmentes HD adáshoz megfelelő jelerősség szükséges.
Mivel a modem jelszint értékekből kilehet számolni kb hány dB-t kap a tévé ezért a böngészőbe írd be 192.168.100.1 címet, gondolom Technikolor modemet kaptál így a felfelé és lefelé irányuló menüpontban kellene megnézni az értékeket. Esetleg ha megnéznéd hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e nálad ilyen vagy ehhez hasonló csillapító akkor meg lehetne állapítani a lakásba bejövő jelszintet is.

[ Szerkesztve ]

(#17742) Mate válasza kabelmania27 (#17741) üzenetére


Mate
nagyúr

Ha jól értettem, akkor szerelő csinálta neki, úgyhogy jónak kell lennie a jelszinteknek és a hiba jellege se jelszintproblémára utal.

szente: Holnap is hívhatod őket, nem kell keddig várni.

[ Szerkesztve ]

(#17743) szente válasza kabelmania27 (#17741) üzenetére


szente
addikt

Megvárom, hogy mi lesz ebből, ha nem lesz jó és nem is tudják megcsinálni, akkor ránézek erre is, köszi. :R

Egyébként munkatársam is panaszkodott, hogy neki is néha ezt adja be. De ha átvált egy másik csatornára és vissza, akkor általában már megy a műsor. Bár ő a város másik végén lakik...

(#17744) blakey válasza szente (#17743) üzenetére


blakey
titán

Tisztítsd meg a kártya érintkezőit, frissíts firmware-t a tv-n és próbáld meg újra indítani a csatorna keresést kãrtya nélkül, ha ez megvan és megy az m2 akkor beteheted a kártyát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17745) Intruder2k5 válasza szente (#17743) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk egy gyári visszaállítást lehet megérne a box-on, akkor újra keresi majd az adókat, és hátha akkor észhez tér! Persze ezt csak akkor csináld meg, ha tudod a település kódot amit meg kell adni neki! UPC oldalán valahol fent van a lista...

szerk.:
Jaaaa, hogy kártya! Akkor ezt elnéztem! :)

[ Szerkesztve ]

(#17746) szente válasza Intruder2k5 (#17745) üzenetére


szente
addikt

Nincs box, mediacard van. Akkor a TV-n nyomjak egy gyári beállítások vissza állítását?
Kaptam egy kis füzetecskét, abban benne vannak a település kódok. Már ha azok a (úgy emlékszem) 6 számjegyű kódok azok.

blakey: Ezeken már én is gondolkodtam, de akkor megerősítést nyert, köszi!

Remélem az UPC support is ilyen segítőkész, mint ti vagytok!

(#17747) facan válasza szente (#17746) üzenetére


facan
tag

Szerintem ebből kártyacsere lesz.
Nálam ugyan másképpen kezdődött, de volt egy rövid időszak mikor egyes adókra kezdte ugyanazt csinálni mint nálad. Másnap reggel pedig már a TV sem ismerte fel a kártyát. Csere után minden helyre állt, ráadásul az új kártya sokkal gyorsabb mint az előző volt.
(kihívtam a szerelőt, először próbálkoztak frissítéseket küldeni a központból a kártyára, de utána csere lett belőle.)
A gyári beállításokkal óvatosan, illetve nem szabad a UPC-t kiválasztani mint szolgáltató a keresés előtt mert utána nem tudod rendezgetni az adókat. (bár lehet hogy ez csak Pana plazmatévékre igaz, nem tudom)
A kártyával kapott leíráson rajta van a UPC frekvenciája (UPC honlapján is, nézd meg a médiakártya beállításához tartozó részt), azt beírod úgy hogy "egyéb szolgáltató"-t választasz. A keresés után nálam működött minden rendesen. (ja az első médiakártya nagyjából 1 évet bírt)

(#17748) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok. Elég kellemetlen helyzetbe kerültem.
Tavaly szeptemberbe egy éves hűséget írtam alá a UPC-vel viszont időközben ( 2014.Január ) eladták az albérletet ahol laktam ( laktunk ). Így kollégiumba mentem. ( Főiskolás vagyok )
Méltányossági kérelmet adtam be amit sajnos elutasítottak így tovább köteleztek a fizetésre úgy, hogy nekem semmit nem szolgáltattak mivel kollégiumba mentem, átruházni nem tudtam senkire, otthoni településen pedig semmilyen szolgáltatásuk nincs , mobilnetet meg nem akartak adni így gyakorlatilag minden lehetőséget kilőttem és fizetek a semmiért.( FIZETNÜNK KÉNE, de csak rám terhelődik az egész mivel a nyomorult volt lakótársam nem volt hajlandó beleadni ebbe, holott együtt egyeztünk meg. Az én nevem áll a szerződésen, tehát ez ügyben sem tudunk mit tenni.) Vagyis fizetnék! Ugyanis megbeszéltem velük , hogy mivel főiskolás vagyok, nincs keresetem így akkor fogom fizetni amikor éppen sikerül. Ez most lett volna esedékes nyári munkából finanszírozva.

Viszont a következő történt.
Díjneten beregeltem, hogy oda küldjék a számlát mivel már nincsen cím ahova küldhetnék. Jött tegnap az email , hogy 65 ezerrel tartozok illetve a vége jelen pillanatba 88 ezer és ezt rendezzem 19.-éig. Na ilyenkor a szívem gyakorlatilag megállt. Tudni kell, hogy februári hónaptól kell nézni szeptember 16.-áig. Ezt a telefonos hölggyel megbeszéltem, hogy 50 ezer párszáz forintra fog kijönni teljesen. Akkor mik ezek az előbbi összegek? KAMAT?! Előre megbeszéltem velük amit rögzítettek is. ( legalábbis azt szajkózzák, hogy rögzítik a beszélgetésem, gondolom nem viccből )

Mit tudok tenni? Mik a lehetőségeim?

Köszönöm szépen a válaszaitokat előre is. :R
üdv.

Bankkártyával? Hát persze!

(#17749) Mate válasza sirszevenap (#17748) üzenetére


Mate
nagyúr

Elküldöd nekik ugyan ezt és magyarázatot követelsz.

[ Szerkesztve ]

(#17750) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most látom, hogy július 1.-re ki van írva karbantartás (hálózat átépítés) szinte az egész környékre, kíváncsi leszek, hogy amit múltkor úgy elbasztak jelszinteket, most korrigálják-e? Persze, ha addig kitart egyáltalán ebben az állapotban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.