Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) blakey válasza Balinov (#16700) üzenetére


blakey
titán

Nem azok az 5GHz-es frekik.

Az SSID/Passw. ua. 2,4 és 5GHz-en is, állítsd be magadnak saját ID-val meg jelszóval, nem kell azt használni amivel jön. Esetleg firmware upgrade megoldja, ha van ilyen lehetőség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16702) Balinov válasza blakey (#16701) üzenetére


Balinov
félisten

erdekes, mert a matrican a 2.4Ghz-hez es az 5Ghz-hez mas mas az SSID/Pass. SSID/Pass valtoztatast ma este kiprobalom. FW update felejtos, UPC adja ki, meg nem is lattam FW update lehetoseget az admin feluleten, csak setting backup/restore-t.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16703) blakey válasza Balinov (#16702) üzenetére


blakey
titán

Gyári állapotban elképzelhető, hogy 2 különböző SSID van, én azzal alapból nem foglakozom, egyből beállítom a saját adataimmal és utána megy minden.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16704) Balinov válasza blakey (#16703) üzenetére


Balinov
félisten

Okes, megprobalok egy sajat SSID-t letrehozni, masik password-del es ugy megprobalni az N only modot.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16705) kabelmania27 válasza RedHarlow (#16699) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 címen nézd meg a modem értékeket.

(#16706) RedHarlow válasza kabelmania27 (#16705) üzenetére


RedHarlow
aktív tag

Pontosan mit kellene megnéznem? : )

(#16707) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tegnap megjött a 80%-os Fair Use Policy mail, ma meg a 100%-os! Ráadásul most pont úgy jött össze, hogy alig van valami forgalmam, mindössze 40GB-nál tartok! :)

(#16708) kabelmania27 válasza RedHarlow (#16706) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az értékeket mentsd ki képként vagy szövegként és illeszd be a topicba.

(#16709) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#16707) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam is ez volt a helyzet, tegnap 80, ma délelőtt 100%-os levél de előző hónapokban azt volt, hogy már elsején egymás után (max fél óra különbséggel) jött meg mind a kettő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16710) devil-k válasza Gubek-Einste (#16709) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem is megjött tegnap a 80%-os. :DD Pedig a feltöltésem az előző hónapban 280 GB volt, a letöltésem pedig 4 TB. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#16711) Bélaaaa válasza devil-k (#16710) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Én is megkaptam a 80 %-os levelet tegnap. :C

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#16712) Gubek-Einste válasza devil-k (#16710) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam pedig 0,5 TB le/2,1 TB fel volt a teljesítmény.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16713) devil-k válasza Bélaaaa (#16711) üzenetére


devil-k
nagyúr

És mekkora adatforgalomra? ;]

Gubek-Einste
Az is szép, Te sem vagy a kedvencük. ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#16714) Intruder2k5 válasza devil-k (#16713) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#16715) devil-k válasza Intruder2k5 (#16714) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nálatok mindig a feltöltés van "megszaladva". Talán nem uploaderek vagytok valahol? ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#16716) Intruder2k5 válasza devil-k (#16715) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem vagyok uploader! Erre időm se lenne, forrásom sincs hozzá, és a feltöltésem is kevés! Általában 6Mbps-el sehol nem lehetsz uploader! Simán csak annyi, hogy a router torrentezik, az meg ugye seed-el éjjel nappal, még akkor is, ha én éppen nem is vagyok gép előtt! Ráadásul nappal korlátozva is van erősen, 200KB/sec-re, csak éjjel van elengedve, 23-06 közt!

(#16717)
Hát igen, nagyon!

[ Szerkesztve ]

(#16717) devil-k válasza Intruder2k5 (#16716) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ideje lenne már a 300 GB-ot végképp eltörölni. :Y

Bélaaaa
Nem is vészes...

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#16718) Bélaaaa válasza devil-k (#16713) üzenetére


Bélaaaa
őstag

D: 649 499 , Up: 441 983 (Mb)

Kb. 1 tercsi.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#16719) RedHarlow válasza kabelmania27 (#16705) üzenetére


RedHarlow
aktív tag

(#16720) Balinov válasza Balinov (#16704) üzenetére


Balinov
félisten

5Ghz nem jatszos, mivel jelenleg az ir upc tiltja az 5ghz AP-t a Samsung boxon. :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16721) Gubek-Einste válasza RedHarlow (#16719) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16722) kabelmania27 válasza RedHarlow (#16719) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, biztos ami biztos alapon azért nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e nálad ilyen csillapító bekötve.

(#16723) blakey válasza Balinov (#16720) üzenetére


blakey
titán

Akkor marad a 2,4 GHz, egyelőre nem tűnik valami jónak net szempontjávól ez a box. Saját router esetleg megoldás lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16724) troll81


troll81
addikt

sziasztok cisco epc 3212 modemen van usb portra ami rajata van tudok másik gépet tenni ugy h mind a 2 gép müködjön rendesen vagy lehet e ez egyáltalán?köszönöm :R

(#16725) Goose-T


Goose-T
veterán

Pár napja csak 10Mbit letöltési sebességem van az előfizetésben szereplő 120Mbit (30Mbit garantált) helyett, a feltöltés viszont nem romlott. Már bejelentettem a hibát, kedden jönnek megnézni. Azt mondták, hogy a jelszintekkel van a gond. Valószínűleg megcsinálják, csak tudni szeretnék többet erről a problémáról - mi okozhatta (szerintem valószínűleg a társasházi elosztóban barkácsoltak el valamit), miért rosszak ezek a jelszintek, mik a jó jelszintek stb. Itt egy képernyőmentés a modememről:

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#16726) Balinov válasza blakey (#16723) üzenetére


Balinov
félisten

meg kiprobalom a csatornakkal valo varialast, de elobb a prioritas az, hogy menjen a NASon a TWonky, a transmission (twonky ok mar, TM publikus trackerrel ok) :))

ja, amugy itteni horozonos topikban egy ilyen AP-t ajanlottak

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16727) blakey válasza Balinov (#16726) üzenetére


blakey
titán

Páthuzamos tudja a 2,4 - 5 GHz, elviekben jó lehet, sajnos nem ismerem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16728) Nakivagyok


Nakivagyok
tag

Sziasztok,

A közeljövőben elő szeretnék fizetni a "Digital Gold HD csomaggal" csomagra. Laptopon használnám DVBViewer-rel. Milyen eszközöket kell beszereznem hozzá?

:R

(#16729) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Nálatok jó a net? Időnként nálam nagyon belassul. Tegnap is már ezt csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#16730) Intruder2k5 válasza troll81 (#16724) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Internetet megosztani leginkább routerrel kell! Bár UPC elvileg ad több publikus IP címet is, így talán működhet...

Gazsi00, nekem megy rendesen!

[ Szerkesztve ]

(#16731) monosz válasza Goose-T (#16725) üzenetére


monosz
őstag

Ezek a jelszintek,nagyjából rendben vannak.Talán annyi,hogy a korszerübb modemek már több csatornát (frekvenciát) használnak előre irányban.Ez a Motorola modem,már megérett egy cserére.
Vírusirtó tudja még megfogni nagyon,pl Avast.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#16732) Gubek-Einste válasza Goose-T (#16725) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jelszintek rendben vannak, ezzel nincsen gond.
Mivel Motorola modemed van így valószínűleg kapni fogsz egy TC HGW-t, mostanság mindenkinek azt osztogatnak, ha el tudod intézni akkor ragaszkodjál a Cisco modemhez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16733) Goose-T válasza monosz (#16731) üzenetére


Goose-T
veterán

Ennyire csak nem fogja meg az Avast. Azért kipróbáltam azt, hogy kikapcsolom (mert pont az van fent a gépemen), de semmi változás. A 10Mbit letöltés a legjobb eset pár napja, most éppen 2Mbit-et tud. Eddig hozta stabilan a 120Mbit-et, csak most lassult be ennyire.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#16734) monosz válasza Gubek-Einste (#16732) üzenetére


monosz
őstag

"ha el tudod intézni akkor ragaszkodjál a Cisco modemhez. Szerintem nem tudja,de jó lesz a TC is.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#16735) Gubek-Einste válasza Nakivagyok (#16728) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagy valószínűséggel nem fogod tudni igénybe venni a szolgáltatást mivel vagy box-ot vagy Mediacard-ot kérsz. Box-nak HDMI kimenete van amivel kell egy ezt fogadó kijelző. Mediacard-hoz olyan eszköz kell amelybe tudsz tenni CI+-os kártyát, ilyen eszközök leginkább a HD tévék, van néhány szabadon kapható box is amelybe lehet ilyet tenni, elvileg lehet kapni modul adapter amellyel meg lehet oldani egyéb eszközhöz a CI+ kártya csatlakoztatást de erről nem tudok semmi konkrétat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16736) kabelmania27 válasza Goose-T (#16725) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek. Biztos ami biztos alapon nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e csillapító bekötve.
troll81: Vegyél gigabites switchet.

[ Szerkesztve ]

(#16737) Gubek-Einste válasza rayoliviero (#16729) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Budapest, XVII. kerület, minden rendben, nem vettem észre semmi gondot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16738) rayoliviero válasza Gubek-Einste (#16737) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi, most nekem is jó. De két napja egyszer jó, egyszer nem.

(#16739) Goose-T válasza kabelmania27 (#16736) üzenetére


Goose-T
veterán

Mondom, hogy eddig tökéletes volt, két-három napja lassult le drasztikusan a letöltés (a feltöltéssel semmi probléma!), mindenféle külső beavatkozás nélkül. Arra tippelek, hogy valaki barkácsolt a társasházi elosztónál, és elállíthattak valamit (volt már rá példa). A telefonos ügyfélszolgálatos azt mondta, hogy ő gyenge jelszintet lát a központban.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#16740) monosz válasza Goose-T (#16733) üzenetére


monosz
őstag

Az avast nagyon alattomos.A ping ertékek rendben vannak?Esetleg Dos alól pingelj,lehet hogy megfeküdt az OP rendszer,de lehet hálózati gond is.( UPC)-belül.
Próba képpen,ha van rá lehetőséged,akassz egy laptopot a modemre,és próbáld ki.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#16741) kabelmania27 válasza Goose-T (#16739) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elhiszem hogy tökéletes volt ettől függetlenül sosem árt átnézni a lakás koaxkábelezését hátha lehet pár dB-t javítani az értékeken.

(#16742) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Másnál se jönnek be a külföldi oldalak? DNS problémát érzékelek. Google DNS-sel már megy minden. :(((

(#16743) rayoliviero válasza Vasinger! (#16742) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nekem ma a magyar sem jött be, tegnap sem nagyon. De már jó.

(#16744) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Gy-M-S megye Sopron környéke, csak nekem nincs internet?

Ha már itt vagyok, kérdezek mást is. Egyáltalán nem tudok belépni a router kezelő felületébe mert kér valami upc-s jelszót meg felhasználó nevet. Csak hogy nekem nincs olyan. A xcsomaginterneten lett megrendelve, a sszerelő aki beszerelte nem adott ezekről papírt (délelőtt 11-kor kávé helyett inkább házit kért..) Az ügyfélszolgálat megadja ezeket?

halahala

(#16745) xenom0rph válasza xenom0rph (#16744) üzenetére


xenom0rph
őstag

Nem szóltam, UPC fb oldal jelezte a problémát

halahala

(#16746) blakey válasza xenom0rph (#16744) üzenetére


blakey
titán

Milyen router? Hagyd üresen v. admin/admin. Az epc3925 esetén üresen kell hagyni. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16747) Gurat


Gurat
csendes tag

Sziasztok.

Az nagy gond ha a modem -re amikort ránéztem a power level időnként mínuszban voltak?
2 kép amik pár másodpercel észültek. Pár pillanattal elöbb volt egy box lefagyás.

(#16748) kabelmania27 válasza Gurat (#16747) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e nálad csillapító.

(#16749) Gurat válasza kabelmania27 (#16748) üzenetére


Gurat
csendes tag

Nincsenek elosztók , és megfelelő a bekötése is.

(#16750) Gubek-Einste válasza Gurat (#16747) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Teljesen rendben vannak az értékek, pont az ideális 0 környékén.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.