Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) blakey válasza katalin888 (#16250) üzenetére


blakey
titán

Mi az, hogy többször kikapcsol meg bekapcsol? Ha nincs bekapcsolva akkor naponta egyszer bebootol, friissítést keres. Ha használod majd kikapcsolod és ezt többször egy nap akkor minden kikapcsolás után pár perccel szintén bekapcsol majd kikapcsol. De ez nem lehet zavaró hiszen alig érzékelhető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16252) katalin888 válasza blakey (#16251) üzenetére


katalin888
aktív tag

Szerinted az nem zavaro amikor pl. egy meccs kozben kikapcsol? :O

(#16253) blakey válasza katalin888 (#16252) üzenetére


blakey
titán

Nem azt írtad, hogy működés közben kapcsol ki. :))
Természetesen ebben az esetben zavaró és nem normális, elképzelhető, hogy a kábelezéssel van gond és nem a boxszal. Nekem ilyet egyik box sem csinált 8 év alatt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16254) F_Zolee válasza blakey (#16253) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az szerintem evidens, hogy működés közben van neki problémája és nem akkor ha épp nem nézi.
Amúgy nálam is előfordul ilyen, hogy random újraindul de nekem van egy "furcsa" megoldásom rá amivel nálam már kevésbé csinálja. Általában áramtalanítva van teljesen. Ha nézném akkor csak a tv-t kapcsolom be először, hogy képet adjon...majd csak utána kapcsolom be hátul a boxot és megvárom míg jelet kap(órát kiírja). Ilyenkor sok ideig nincs gond míg más esetben elég hamar eldobja magát. :F

(#16255) blakey válasza F_Zolee (#16254) üzenetére


blakey
titán

Egyáltalán nem evidens, volt akinek kikapcsolt állapotban is többször újraindult, stb. amúgy meg megkérdeztem, de válasz nem jött rá. Neked evidens, mert ua. a szitu, akinél nem, annak nem evidens.

Az meg egyáltalán nem "evidens", hogy ezzel együtt tudtok élni, nálam 8 év alatt egyik box sem csinálta ezt, kábelezéssel lesz gond, nem megfelelőek a jelszintek, stb.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16256) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

Most beszéltem a UPC-vel, mert a 120 Mbit-es netemet 60-asra szerettem volna cserélni, mivel nem használtam ki. 6100-at fizetek jelenleg a 120-as csomagra és azt mondta a nő, hogy ha most lejjebb váltok, akkor a 60-as csomag ára (csak net) 6600 Ft lenne.. :Y Vagyis a kisebb csomagért fizessek többet??? :W
Ha ez tényleg így van (márpedig így van), akkor gyakorlatilag lehetetlen kisebb csomagra módosítani még lejárt hűséggel is.. :W

Ez így normális dolog szerintetek? Mondtam is az ügyfélszolgálatnak, hogy a gusztustalan üzletpolitika miatt lehet hogy megszüntetem az egész szolgáltatást.. Persze jött egyből a kérdés, hogy akkor hogy fogok ezután netezni.. Mondtam neki, hogy ne aggódjon miattam, majd megoldom más szolgáltatónál.. :D

[ Szerkesztve ]

(#16257) blakey válasza Hoorus (#16256) üzenetére


blakey
titán

Próbáld meg neten, a telefonos üf. elég sok baromságot hord össze. Amit állítása szerint nem lehet azt neten 2 perc alatt megoldottam. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16258) club1 válasza Hoorus (#16256) üzenetére


club1
veterán

Ez náluk a standard. Nem véletlenül nincs nekem sem már évek óta hűségem feléjük. Itt nincs igazi konkurencia, ilyenkor jönnek a listaárakkal ha az ember lefelé akar mozogni...

(#16259) kabelmania27 válasza Hoorus (#16256) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha felmondáshoz tartozó gombot nyomod meg akkor talán sikerül visszamenni.

(#16260) pjen válasza katalin888 (#16250) üzenetére


pjen
félisten

Nem próbáltad a tápját átdugni másik konnektorba :F

(#16261) seederking


seederking
őstag

Sziasztok

Tegnap láttam a reklámjukban hogy kedvezményesen lehet táblagépet venni tőlük,Samsung galaxy tab 3 amit kinéztem.Megnéztem ezt a fene nagy akciót és 51750ért lehet megvenni tőlük.A neten meg 37100ért is találtam már.(új) Nem értem ezeket az akciókat :DDD én meg már majdnem megrendeltem,holnap vissza is hívnak hogy akkor melyik kell.Nem tudom megmondjam-e nekik,hogy miért nem kell.

A másik érdekesség,hogy azt mondta az ügyfélszolgálatos csaj hogy "1.2 GHz A9 processzor" van benne 4 magos.Akárhogy is nézem sehol nem találok 4 magos tab 3-at....Nem értem,,szerintem benézte.

Ja egy hülye kérdés :B Lehet vele telefonálni?(gondolom headset-el)

[ Szerkesztve ]

(#16262) donmackó válasza seederking (#16261) üzenetére


donmackó
őstag

A samu galaxy tab 3 2x1.2 GHz-es (2 magos) 1gb ramos. Telefonálni nem lehet vele. A wifi only-s csak wifin tud kapcsolódni a netre, a 3G-s meg sim kártyával is. NEM LEHET VELE TELEFONÁLNI (max skype meg ilyesmi).

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#16263) seederking válasza donmackó (#16262) üzenetére


seederking
őstag

Akkor lehet jobb választás pl ez : Cortex A7 4x max.1,2 Ghz?Ez még 3g-s is ráadásul.gondolom akkor ez már sim-es?

(#16264) pjen válasza seederking (#16263) üzenetére


pjen
félisten

Amelyik 3G s az mindegyik simes,de az a mobil internethez van. : :((Bár van néhány amellyel telefonálni is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#16265) donmackó válasza pjen (#16264) üzenetére


donmackó
őstag

:K

Release the cable hounds!

(#16266) lufiember


lufiember
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon nem vagyok otthon a témában, ezért fordulok hozzátok a problémámmal. Most váltottunk FP60-ról a 120-as netre, de a sebességmérő nem mutat többet 45 Mbps-nál (letöltés). Felhívtam az ügyfélszolgálatot és azt mondta az ügyintéző, hogy próbáljam kihagyni a routert és közvetlen a gépbe dugva mérjem.. persze semmi változás nem történt. A UPC honlapja szerint az EPC2203-mas modem alkalmatlan még a 60-as nethez is, ezt meg is említettem az ügyintézőnek, de szerinte jónak kell lennie. Kérdésem tehát az lenne, hogy mi lehet a probléma a rendszerrel? Új modem kéne? Ha esetleg tudtok küldeni valami okosító linket a témával kapcsolatban, hogy hogyan kell optimálisan beállítani a dolgokat/ mik lassíthatják a netet azt megköszönném.

Előre is kösz, ha tudtok segíteni! :B

(#16267) club1 válasza lufiember (#16266) üzenetére


club1
veterán

A Webstar EPC 2203 modemmel használhatom a FiberPower 50/60/120/240 szolgáltatást?
Nem, ezzel a modemmel nem használható a FiberPower 50/60/120/240 szolgáltatás.
link

(#16268) lufiember válasza club1 (#16267) üzenetére


lufiember
csendes tag

Na igen. Ezt én is megtaláltam de az ügyintéző szerint mégsem ez a probléma.

(#16269) club1 válasza lufiember (#16268) üzenetére


club1
veterán

Az ügyintéző valószínűleg nem tudja, hogy ez nem egy Docsis 3-as modem, 50 Mbps-tól pedig muszáj DS3-as modemet használni. Egyébként mindig csak 50 Mbps alatt fogsz mérni.
Hívd fel őket még egyszer, hátha egy kicsit hozzáértőbbet kifogsz, kötelező nekik kicserélni...

[ Szerkesztve ]

(#16270) spider80 válasza lufiember (#16268) üzenetére


spider80
őstag

Igen,egyértelműen új modem kell. Kezdetektől úgy volt,hogy az 50/60/120/240 mbites csomagokhoz új modemet adtak. A régivel nem tudják nyújtani az ígért szolgáltatást. Tényleg ne hagyd magad!

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#16271) TeeJay


TeeJay
félisten

mostanság már a 30megás előfizetőkhöz is TC-t pakolnak ki ha esetleg a régi modem behal szóval szinte már mindenki ED3-on lesz ami nekik jó mert könnyebb üzemeltetni és több a felhasználható sávszélességük.
kötelező nekik cserélni a modemet ez 100%

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#16272) Mate válasza TeeJay (#16271) üzenetére


Mate
nagyúr

Már 15-höz is TC-t adják.

(#16273) HD


HD
csendes tag

Sziasztok, Ezek a jelszintek nagyon rosszak? Nagyából jó a net, néha belassul kicsit, de azt lehet terhelés függő is a környéken mennyire használják.

köszi

Model: Cisco EPC3212
Vendor: Cisco
Hardware Revision: 1.0

Serial Number: 225018145
MAC Address: 00:25:2e:50:36:e1
Bootloader Revision: 2.3.0_R1
Current Software Revision: e3200-ESIP-16-v302r125562-130611c_upc
Firmware Name: e3200-ESIP-16-v302r125562-130611c_upc.bin
Firmware Build Time: Jun 11 11:11:07 2013
Cable Modem Status: Operational

Cable Modem State

DOCSIS Downstream Scanning: Completed
DOCSIS Ranging: Completed
DOCSIS DHCP: Completed
DOCSIS TFTP: Completed
DOCSIS Data Reg Complete: Completed
DOCSIS Privacy: Enabled

Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -1.3 dBmV 39.5 dB
Channel 2: -0.8 dBmV 40.5 dB
Channel 3: -1.1 dBmV 40.7 dB
Channel 4: -0.7 dBmV 40.3 dB
Channel 5: -0.6 dBmV 40.3 dB
Channel 6: -0.7 dBmV 41.1 dB
Channel 7: -0.6 dBmV 41.0 dB
Channel 8: -0.7 dBmV 40.5 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 50.2 dBmV
Channel 2: 51.0 dBmV
Channel 3: 49.2 dBmV
Channel 4: 50.7 dBmV

(#16274) lufiember


lufiember
csendes tag

Sziasztok, köszi a segítséget! Valóban modem probléma lesz, sikerült megértetnem másodjára. Azért igazán felhívhatnák a figyelmet erre. Kértem egy wifi-s modemet cserébe, remélem azzal nem lesz semmi gond. :)

(#16275) Mate válasza HD (#16273) üzenetére


Mate
nagyúr

UP pl kicsit magas, jó lenne ha 50 alatt lenne.

Hogy néz ki a kábelezés?

(#16276) kezo0


kezo0
addikt

Sziasztok,
120-as netem van, és vezetéken keresztül többnyire meg is van ez a sebesség az asztali PC-n. Egy Motorola modemem van a UPC-től - érdekes, hogy az itt olvasottak alapján mintha ilyen nem lenne már senkinek sem (vagy csak ezzel a típussal nincsenek problémák?).
Mivel ez egy wifi nélküli sima kábelmodem, a lakásban egy saját D-Link DIR-655-ös wifi routerrel sugárzom szanaszét a wifi-jelet. Ez egy n-es router, pár éve amolyan "csúcsmodellnek" számított, de érdekes módon semmilyen wifis eszközzel nem mértem még 35-40 Mb/s-nél gyorsabb sebességet (pedig minden eszköz n-es: notebook, tablet, mobil). :(
Kérdésem: ez valamilyen beállítási probléma lehet a router menüjében, vagy megérett a routerem egy cserére? (Szemezek egy ideje az Asus RT-AC66U-val...)
És bocs, ha ez netán nem teljesen illik ide, de gondoltam, hátha már a Motorola kábelmodem sem igazán okés 2014-ben.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#16277) Gubek-Einste válasza kezo0 (#16276) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez ténylege nem ide való, menj át a router-es témában.
Ha nincsen gondod a Motorola-val akkor jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16278) HD válasza Mate (#16275) üzenetére


HD
csendes tag

Ahol van a kék isolator az a bejövő direkt kábel, a kis elosztóból a fekete megy most a modemhez közvetlenül, a TAP-bol meg 2 tv-re, analog meg CI+ kártya. Ezt a cserét most csináltam, a korábbi jelszinteket úgy mértem, hogy a net kábel volt a TAP-ban. Igy, hogy a net-et áttettem az out-ba:

Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 4.4 dBmV 39.8 dB
Channel 2: 4.4 dBmV 40.9 dB
Channel 3: 4.9 dBmV 41.0 dB
Channel 4: 4.8 dBmV 40.8 dB
Channel 5: 4.9 dBmV 40.8 dB
Channel 6: 4.8 dBmV 41.4 dB
Channel 7: 4.3 dBmV 41.3 dB
Channel 8: 4.7 dBmV 40.8 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 45.7 dBmV
Channel 2: 45.5 dBmV
Channel 3: 46.0 dBmV
Channel 4: 45.7 dBmV

Ez így már jobb érték? a TV-n igy is jó a kép.

köszi

(#16279) HD válasza HD (#16278) üzenetére


HD
csendes tag

A speed test ennyit mér most:

http://www.speedtest.net/result/3430727867.png

[link]

120as netem van.

[ Szerkesztve ]

(#16280) kabelmania27 válasza HD (#16278) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, így jobb :) Az isolatort úgy kösd be hogy az elosztó felé legyen a subscriber felirat.

[ Szerkesztve ]

(#16281) töky76 válasza kabelmania27 (#16259) üzenetére


töky76
tag

Szia, most tudtam megnézni, a tv a jelerősségre 78-at ír, jelminőségre pedig 100%-ot.
A kábelnél meg ilyet láttam, hogy cabelcon 4.9. :D
Köszi

(#16282) kabelmania27 válasza töky76 (#16281) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az jófajta kábel. Melyik tévé van erősítőre kötve?

(#16283) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nem tudom hogy csak nálam van-e probléma, de itt konkrétan dölgődnek a külföldi oldalak. Nagyon lassan, de legalább megy, mert órákon keresztül egyáltalán nem volt se net, se telefon. Már megint, már sokadjára.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16284) Mate válasza Apollyon (#16283) üzenetére


Mate
nagyúr

Itt is lassan töltődnek be az oldalak, de teljes kimaradás nem volt.

(#16285) kabelmania27 válasza kabelmania27 (#16282) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bocs nem neked szántam ezt a kérdést, hanem HD-nak. 78%tökéletes. Ha csak egy antronix kettes osztóval van elosztva a koax akkor 60dB felett kap a tévé ami jónak számít.

[ Szerkesztve ]

(#16286) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#16285) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Te most magadban beszélsz? :)

(#16287) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#16286) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hú most nézem hogy nem jóra válaszoltam.
töky76 válaszára írtam amit HD utolsó hsz-ára szerettem volna írni. Aztán rájöttem, hogy töky76-nál egy kettes osztó van tévével és modemmel.
Milyen a modem jelszint?

[ Szerkesztve ]

(#16288) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#16287) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ezért kérdeztem, mert magadnak válaszoltál, és írod, hogy "Bocs nem neked szántam ezt a kérdést"! :)

(#16289) HD válasza kabelmania27 (#16287) üzenetére


HD
csendes tag

helló, köszönöm szépen a választ neked is, akkor az isolatort meg fogom fordítani még, és úgy jó lesz:) Az “erősítő” amit látsz a képen az igazából egy tápfeladó és a földi tv-rádió antenna rendszeremhez tartozik, ami teljesen függetlenül a UPC-től külön kábeleken megy a TV-khez, rádió tunerekhez. Ő látszik a képen: [link]

és ezt az erősítőt hajtja:[link]

[ Szerkesztve ]

(#16290) kabelmania27 válasza HD (#16289) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés így már értem, azért néztem erősítőnek mert a két tévé felé menő kábel egyik ágán van egy osztó aminek egyik ága a tápfadóra van kötve, amit erősítőnek néztem. Előfordul, hogy a modem nem szereti a galvanikus leválasztást ezért ha továbbra is előfordul probléma akkor az isolátort a tévék elé rakd át.

[ Szerkesztve ]

(#16291) digikábeles válasza kabelmania27 (#16290) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Nekem még ezt jelentette az isolator. Mindig tanul az ember.

(#16292) kabelmania27 válasza digikábeles (#16291) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Isolátort másnéven galvanikus leválasztónak hívjuk földhurok probléma megszüntetésére lehet használni, pl búgó hangra, átlós hullámzás esetén.
HD: Két osztó helyett használhatnál egy ilyet -3,5 modem két -7 a két tévé felé vagy veszel két kettes splittert és az elsőbe egyik re modem másikra visszirányszűrő arra a második kettes ami mehetne a két tévére, a tápfeladós ág elé (vagy ha a másik tévén búgna a hang akkor a visszirányszűrő után) mehetne az isolátor.

[ Szerkesztve ]

(#16293) kabelmania27 válasza HD (#16289) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jó hogy visszirány szűrő mögött vannak a tévék.
A második osztónak (tévé és FM kimenet) a bal oldali (kisebb csillapítás ezért célszerű ebbe kötni a digitálist) kimenete megy a Ci+tévé felé a jobb oldali (nagyobb csillapítás) megy az analóg tévé felé?

[ Szerkesztve ]

(#16294) HD válasza kabelmania27 (#16290) üzenetére


HD
csendes tag

Helló, jó megfigyelő vagy, valóban az elöbb nem voltam teljesen pontos, mert a also szinten van meg1 regi tv DVB-T STB-vel, és ott úgy van megoldva, hogy a UPC anlóg tv kábel és a földi TV antenna jele össze van közösitve egy VHF-UHF szürövel (ez a szürőt látod a tápfeledó végén), VHF-bemenetenen a UPC, UHF bemeneten meg a földi, igy a lenti TV-n lehet nezni az analóg UPC adasokat 450mhz-ig (Mór, fejér megye), és az STB-n meg jobb minösegben jönnek a mindig TV ingyenesek, + az osztrák mind a 2 ingyenes mux csatijai is, és csak 1 kábelt kellett vinni ehez a TV-hez, itt az osztrák csatik a lényegek, mert párom német származású, így ezen a tv-n is van 8 db német nyelvű csati, amit földi antennával légvonalban 220km röl veszek a grazi adóról állandó jelleggel stabilan. :)

Az átszerelés utáni jelszintek akkor már jónak mondhatoak, vagy esetleg azt a kis 2es osztot ( a TAP-osat) lehetne valami jobbra cserelni? Az isolatorra szükség van, mert nélküle nagyon odavan a rendszerem, én is meglepödtem mikor bekötötték (elötte adsl volt, tv meg thome-sat), még a szamitógép monitoron is vastag sötét csikok usztak, a tv-n szintúgy, az erősítő bugott minden forrásból, aztán ahogy a UPC kábelt lehuztam a rendszerröl megjavult minden, igy tettem be ezt a leválasztót. Sajnos ha csak a TV ágra teszem, a modemig meg megy leválasztó nélkül, akkor sem tökéletes a helyzet, bár sokkal jobb. Az a baj, hogy nálam minden eszköz kb mindennel össze van kötve, így valahol meglesz a földhurok, mert a UPC kábele és az otthoni föld potenciál között jelentös a különbség. Amúgy a net viselkedésében, hogy kellene megnyilvanulnia ha nem "tetszik" neki az isolator?

köszi meg1x a segitséget :)

(#16295) kabelmania27 válasza HD (#16294) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper, értem:) Ha villódzik a monitor akkor jó helyen van az isolátor. Annyit csinálhatsz hogy az első osztót kicseréled egy kettes splitterre pl ilyenre így +3dB-t kapna a tévés ág. Leválasztó magas pinget okozhat, de ez egy jófajta leválasztó, nem lesz vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#16296) HD válasza kabelmania27 (#16293) üzenetére


HD
csendes tag

A második osztóm az legjobb tudomásom szerint szimetrikus, tehát mind1 hogy melyik ágán van a "digitális" tv és melyiken az analóg. Ez az a osztó: [link]

(#16297) kabelmania27 válasza HD (#16296) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha szimmetrikus akkor maradhat azért írtam hogy érdemes lenne cserélni mert más tipusnál a rádiós kimenet magasabb csillapítású digitális vételnél pedig fontos a megfelelő jelerősség.

(#16298) HD válasza kabelmania27 (#16297) üzenetére


HD
csendes tag

Ezt a kettes osztót még földi rendszeremhez vettem, mert a tápfeladás elött akartam osztani a földi antenna jelet, és itt az egyik kimenete kondis, így a másikról mehettett volna a távtáplás, de aztán máshogy oldottam meg a földi rendszert, igy a tápfeladó nem került a TV-hez a szobába végül, hanem feladó után osztom a jelet. Ezert most UPC osztasra használom, mert ez volt kéznel. Az első leágazót majd akkor kicserélem osztóra megnézem úgy mi a helyzet, amit linkeltel 2es splittert van is otthon pont egy ugyanolyan ha jól emlékszem. köszi

(#16299) kabelmania27 válasza HD (#16298) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, leágazó cseréjével és az isolátor megfordításával rendben (most is jó kettessel +3dB-t kapnak a tévék, modem kb ugyan annyit) lesz az osztás, majd írd meg a modem értékeket és a CI+tévé jelszintjét is. Készíts majd egy képet az kettes osztóról.

[ Szerkesztve ]

(#16300) Out


Out
addikt

Tegnap kaptam egy e-mailt a UPC-től, hogy április 1. - 15. között az AXN Black és AXN White kódolatlanul nézhető. Mire vártak ezzel az infóval eddig? :D

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.