Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#17750) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Pedig már volt 10körüli ds szint tehát a hálózat képes rá csak be kellene állítani.

[ Szerkesztve ]

(#17752) Handball94


Handball94
aktív tag

Hálózat átépítés vajon mit jelent a karbantartásoknál?

(#17753) kabelmania27 válasza Handball94 (#17752) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Node/vonali erősítő csere,szintezés, szegmentálás.

(#17754) Intruder2k5 válasza Handball94 (#17752) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez az, szerintem lényegében nagy semmit! Nem gondolom, hogy éjfél és reggel hat óra közt gyorsan lecserélnék a koaxot, vagy az erősítőket az oszlopon! Ez amolyan hivatalos akármi lehet mögötte szöveg!

(#17755) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Akit érdekel:
A tegnapi problémán sikeresen megoldódott. Az UPC-s ügyfélszolgálat valamit ráfrissített, és egyből ment a HD.
A netre is rámértem gyorsan, 124/11 a speedtest.net szerint 7ms-os pingel.
HA nem lesz nagyon kimaradás, akkor elégedett ügyfél leszek. :K

Még egyszer köszi mindenkinek a segítséget! :R

(#17756) Mate válasza szente (#17755) üzenetére


Mate
nagyúr

Mondtam, hogy semmi baja. Új kártyánál és előfizetésnél ez természetes dolog.

Ha meg speedtesten mérsz, akkor figyelj oda milyen szerveren. Van 1-2 ami 70-80-at mér csak.

(#17757) gduck válasza sirszevenap (#17748) üzenetére


gduck
addikt

Szia!

Nem biztos hogy jó döntés volt a Díjnethez beregisztrálnod, mert az a cég egyben díjbehajtást is végez. :(

De ne hagyjad magad, csináld azt amit mate3553 írt! És természetesen ne a Díjnetnél, hanem a UPCnél :)

(#17758) devil-k válasza gduck (#17757) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem kell ahhoz Díjnet, hogy a UPC követeljen, majd behajtson valamit. A PTK. megad minden lehetőséget.

- mozi bolondéria -

(#17759) Intruder2k5 válasza sirszevenap (#17748) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kérd ki a beszélgetés hangfelvételét, amit ingyen és bérmentve kötelesek a rendelkezésedre bocsájtani, és ha abban valóban lefixáltátok az összeget, és a fizetési határidőket, akkor annak alapján el tudsz indulni!

(#17760) anonymus89


anonymus89
addikt

Ez igen srácok vége lett egy filmnek és onnantól kezdve szaggat a kép már a szemem is vibrál 1 perce.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#17761) Intruder2k5 válasza anonymus89 (#17760) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen kép szaggat? Hol? Nálam hibátlan a TV!

[ Szerkesztve ]

(#17762) SFAkos válasza Intruder2k5 (#17761) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Itt is hibátlan. BP VII.

[ Szerkesztve ]

(#17763) anonymus89 válasza Intruder2k5 (#17761) üzenetére


anonymus89
addikt

Tessék ha gondoljátok töltsétek le: link
Vége lett a Tor-Túrának és utána már a reklámok is ilyenek voltak. A videóból látszódnia kell, hogy nem folytonos a mozgás.
Persze átkapcsoltam másik csatornára és már jó volt de akkor is miért csinál ilyet? :F
Na az stp távirányító hangerő csökkentő gombja is ragad szedhetem szét.....

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#17764) gduck válasza devil-k (#17758) üzenetére


gduck
addikt

A PTK és a behajtócég teljesen más dolog. A behajtócég anyagilag érdekelt, hogy pénzt kapjon tőled, ezért minél gyorsabban mindent meg is tesz. Addig jó, amíg nincs velük dolgod :)

[ Szerkesztve ]

(#17765) anonymus89 válasza anonymus89 (#17763) üzenetére


anonymus89
addikt

Ja és most mondta szülőm is, hogy már ő is többször tapasztalta ezt a szituációt. :U

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#17766) tomp


tomp
félisten

Akciós TV készülék vásárlásra minden UPC előfizetőnek lesz lehetősége. A vásárláshoz nem szükséges csomagmódosítás vagy új termék megrendelése, viszont a vásárláskor szükséges igazolni, hogy a UPC Ügyfele (célszerű a legutóbbi számlát elvinni). A www.upc.hu-n hamarosan kialakításra kerül egy lista, mely a megvásárolható televíziókészülékeket tartalmazza. Az értékesítés fizikailag a Euronics üzleteiben zajlik.
Na kíváncsi leszek erre.

(#17767) Draken


Draken
őstag

sziasztok!

adott egy régebbi típusú pace box, a upc feliratnál nem jut tovább, próbáltam áramtalanítani is de ugyanaz a jelenség fogad már sokadjára, valakinek valami ötlet az orvoslásra? köszönöm!

(#17768) Gubek-Einste válasza Draken (#17767) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1221 felhívása

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#17769) Uthenger válasza Draken (#17767) üzenetére


Uthenger
aktív tag

esetleg ezt próbáld:
táp kihúz
a box-on a balra nyíl nyomvatartása mellett táp visszadug
10 mp után elengeded a balra nyilat

utána frissíti a szoftverét.
ha nem segít, akkor 1221, ahogy írták

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#17770) Draken


Draken
őstag

köszönöm, de sajnos csak a piros led villog folyamatosan a 3 led felvillanása után, ebből csere lesz!

(#17771) anonymus89 válasza anonymus89 (#17763) üzenetére


anonymus89
addikt

No nincs ötlet miért csinálhatja?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#17772) wmati válasza anonymus89 (#17771) üzenetére


wmati
addikt

Ilyet tapasztaltam más szolgáltatónál már, de ahogy elő jött úgy el is tűnt.

(#17773) anonymus89


anonymus89
addikt

Megkezdődött a Tények és ugrált, megállt a kép a hang akadozott majd kiírta, hogy nincs jel ellenőrizzem.... :F
Most már jó...

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#17774) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Szép napot mindenkinek! Jelenleg TRIO S csomagunk van (ami TV-ben a BRONZE-ot tartalmazza), viszont úgy néz ki, hogy érkezik a lakásba egy olyan TV amivel ki tudnánk használni a HD felbontás adta előnyöket. Jól olvasom, hogy +1000Ft/hó-ért tudunk kérni olyan beltéri egységet, amivel ezt megtehetjük? :)
Köszönöm az infót!

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#17775) Gubek-Einste válasza Sir Riccio (#17774) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az S-ben csak analóg csatornák vannak, M-re kell váltanod és ahhoz kérni a HD opciót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#17776) Sir Riccio válasza Gubek-Einste (#17775) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Értem, köszi. Nem kérhetem csak a digital bronze csomagot a sima bronze helyett? Mindenképpen át kell térnem a Trio M-re? Vagy ez árban ugyanannyi?

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#17777) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom mi történt most az elmúlt fél órában, de igen szépet ugrottak a jelszintek, a múltkorihoz képest!

(#17778) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#17777) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Na így már jobban néznek ki az értékek:)

(#17779) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#17778) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, ezt tudom én is, csak kicsit értetlenül állok előtte, mert ugye az tök nyilvánvaló, hogy így pünkösd hétfőn este nyolc óra után nyilván nem az őrbottyáni cmts-t operálják a upc-sek, és ha ez csak úgy spontán lett ilyen, akkor bármikor vissza is ugrik majd...

(#17780) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#17779) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ugyan ezek a gondolatok megfogalmazódtak bennem is, pár napon belül kiderül hogy visszaesik e- a jel vagy sem, ds irányba ha jól számolom 10-et erősödött us kevesebbet.

[ Szerkesztve ]

(#17781) _András_


_András_
tag

Sziasztok az utóbbi napokban (már lassan egy hete) olyan problémám van az internettel, hogy egyszer csak gondol egyet és nem működik.
Szerintem a modemmel (Technicolor TC7200) lehet a gond mivel, hogyha újraindítom utána üzemel egy darabig aztán megint nem.
Amikor nincs internet még a modem oldala sem jön be a 192.168.0.1 en. Ilyenkor semmire nem reagál csak az újraindításra
A kérdés az lenne, hogy ilyenkor mi a teendő? UPC azonnal cserél-e ha beviszem, vagy esetleg szervizest küldenek? Vagy esetleg ez csak valami beállításbeli probléma és lehet orvosolni házilag?

A jelszintek jelenleg ilyenek:

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv: András

(#17782) Intruder2k5 válasza _András_ (#17781) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Jelszintek hibátlanok, cserélni szerintem csak technikus fogja, a Te diagnózisod alapján nem cserélnek HGW-t! Jelentsd be hibára, aztán mond el majd a technikusnak is aki kimegy, hogy mi a helyzet...

(#17783) _András_ válasza Intruder2k5 (#17782) üzenetére


_András_
tag

Szia!

Igen énis ettől féltem :(
A gond ezzel csak az, hogy a probléma véletlenszerűen jön elő. Vagyis várhatok internet nélkül amíg ki nem jön a szerelő, hogy be tudjam neki mutatni, hogy egyáltalán mi a hiba.
Jah és természetesen reménykedhetek közbe, hogy normális ember jön aki nem csak annyit tesz, hogy újraindítja és mutatja büszkén, hogy van net. Ennyit énis tudok :DD

(#17784) kabelmania27 válasza _András_ (#17781) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, valószínűleg cserélni kell a modemet. Biztos ami biztos alapon nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e valahol ilyen csillapító bekötve.

(#17785) Intruder2k5 válasza _András_ (#17783) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem így gondoltam! Jelentsd be, és a technikusnak mondd el a szitut, nem kell net nélkül várnod Őt, és szerintem ki fogja cserélni! De azt erősen kétlem, hogy az ügyfélszolgálat a Te bemondásodra adna másikat!

(#17786) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#17784) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A HGW lefagyásának semmi köze a jelszintekhez, főleg mert azok hibátlanok is, így aztán tök mindegy, hogy ezek után van-e osztó, és csillapító nála!

(#17787) _András_ válasza Intruder2k5 (#17786) üzenetére


_András_
tag

Hát remélem tényleg ilyen egyszerűen fog menni és simán cserélni fogja a szerelő. Holnap akkor majd hívom UPC-t :)

Az osztót meg a csillapítót amúgy sem tudnom megnézni, mert anno amikor beszerelte a UPC a kábeleket a még vakolatlan ház falára helyezte el. Arra pedig ment a hőszigetelés + vakolat :D
Én csak egy kb 1 méteres koaxot látok semmilyen osztóval, csillapítóval egyenesen megy a HGW-be

(#17788) kabelmania27 válasza _András_ (#17787) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem szabad levakolni az osztót (legalább egy 10x10-es dobozba kell tenni), előfordul hogy meghibásodik és cserélni kell. Mikor kötötték be a netet?

[ Szerkesztve ]

(#17789) _András_ válasza kabelmania27 (#17788) üzenetére


_András_
tag

Hát mostmár mindegy :D
Már jó rég le lett vakolva, kicsivel az után, hogy bekötötték
Ez körülbelül 2011 nyara lehetett azaz már 3 éve, hogy bekötötték.

(#17790) kabelmania27 válasza _András_ (#17789) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem emlékszel hogy milyen típusú osztót rakott fel? A bejövő kábel elágazik modemre és tévére?
Reméljük szerencséd van az F csatlakozó belsejében lévő gumigyűrű nem engedte az osztóba a nedvességet és nem kell piszkálni.

[ Szerkesztve ]

(#17791) _András_ válasza kabelmania27 (#17790) üzenetére


_András_
tag

Sajnos nem :(
A kábel elágazik de még ugyan ott a ház falán. Onnan az egyik megy a TV-s koax rendszerbe a másik átjön a falon és a modembe.

(#17792) kabelmania27 válasza _András_ (#17791) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Remélhetőleg ilyet kaptál és nem ilyet családiba inkább splittert szoktak használni.

[ Szerkesztve ]

(#17793) Mate válasza _András_ (#17781) üzenetére


Mate
nagyúr

Milyen helyzetbe van a modem? (Álló, fekvő stb.)

(#17794) Gubek-Einste válasza Sir Riccio (#17776) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg lehet a mostanihoz is kérni az analóg -> digitális váltás de mivel jelenleg csomagban vagy (hogy van-e rajta még hűség azt nem írtad) így azt fel kellene bontani aminek vannak következményei így a legegyszerűbb lépés az eggyel feljebb lépés lenne, Pontosabb tájékoztatásért a lehetőségekről hívd fel a 1221-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#17795) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#17794) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem, mivel ez felfelé váltás (és még többet is fizetne érte), jó eséllyel engedélyezni fogják! Anno amikor tavaly bejött a 60-as netcsomag, én nem sokkal előtte (talán két hónap) írtam alá hűséget a franc tudja már most fejből milyen, de csomagra, Digital Gold TV, 50/5 net, meg alap telefon, és ennek ellenére tudtam úgy netet váltani 60/6-osra, hogy ráadásul ez még olcsóbb is lett, 4950->4590HUF! A webes szolgáltatásaim menüben sehol nincs is feltüntetve, hogy csomag, tételesen vannak ott a szolgáltatások, és immár a hűségidő is eltérő a netre, illetve a másik kettőre, mert ilyenkor nyilván hűségöröklés jön a képbe!

[ Szerkesztve ]

(#17796) balage25 válasza _András_ (#17781) üzenetére


balage25
senior tag

Hány eszköz kapcsolódik a modemre? Egyikkel sem éred el a modem oldalát? Ha csak egy gép van akkor próbáld meg újraindítani azt a modem helyett.

(#17797) F_Zolee válasza tomp (#17766) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én is láttam a reklámot és csak Sony tv-kre vonatkozik...

(#17798) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#17795) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Engedni engedni fogják, csak az a kérdés, hogy kell-e fizetnie és ha igen mennyit.
Mivel nálad a váltás csak adminisztratív volt így a te esetedben könnyebb is volt megcsinálniuk de nála már kiszállás + eszköz kihelyezés szereléssel lesz ami már költséggel jár.de mit írtam hívja fel őket és ott megmondják mit lehet csinálni és mennyiért. Mert sem mindegy, hogy mennyi is lesz a havidíja a váltás után, lehet, hogy ugyan annyira jönnek ki az analóg - > digitális váltás miatti havidíj növekedés mint ha váltana M-re.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#17799) Jedster válasza _András_ (#17787) üzenetére


Jedster
tag

Router, vagy Bridge módban használod a TC7200-at? Miután ledob a netről, nem néztél rajta logot? System->Log->Local Log
Nem melegszik nagyon (főleg, ha wifi routernek használod)? Tegyél alá legalább 1 cm-es lábakat.
Előző modemet mikor és miért kellett cserélni? Azzal nem volt probléma?

(#17800) _András_ válasza Jedster (#17799) üzenetére


_András_
tag

mate3553 A modem fekvő helyzetben van. A tv állványomon. Oldalt van neki helye felfelé is egy 50cm szabad.

balage25 A modemre kapcsolódik vezetékkel 3 számítógép illetve 1 második router is ami tovább osztja a wifit. Illetve wifin csatlakozik 5db telefon de ez attól függ éppen hol vagyunk a lakásban, melyik wifire csatlakozik éppen. De egyik eszközről sem lehet elérni a modem menüt.

Jedster Routernek használom. A túlmelegedés lehetséges. De viszont akkor nem értem, hogy újraindítás után miért működik azonnal.
A helyi napló jelenleg ezt mutatja.

Miután megszakad az internet nem tudom megnézni ezt, mivel akkor nem érem el egyáltalán a modemet semmilyen úton.
Az előző modem egy wifi nélküli Cisco volt azzal nem volt soha semmi probléma. És a wifi opció miatt cseréltük kb 1 éve. Amúgy ezen az egy héten kívül ezzel a modemmel sem volt semmi gond.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.