Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) Daemon09 válasza KicsiUbul (#6350) üzenetére


Daemon09
őstag

ADSL

(#6352) Kraptor


Kraptor
őstag

Melyiket érdemesebb bekötni Adsl-t vagy Kábel internetet? Most is ADSL van de nem a legjobb és most arrébb költözök pár házzal és gondoltam váltok T-kábelre, Szegeden lenne. Mennyire jó Szegeden, pontosabban Újszegeden a kábelnet?

(#6353) Core2duo6600 válasza Kraptor (#6352) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha ADSL is stabil, akkor inkább azt, feltételezve, hogy nem a 25 mbites kábelnetet akarod.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6354) Kraptor válasza Core2duo6600 (#6353) üzenetére


Kraptor
őstag

Az nincs is, de 8 Mbit van és a T digitális kábelével együtt annyi mint csak a sima ADSL lenne és 8 Mbit ADSL nem jön ide, jelenleg 4,4 ADSL van de csak 3,8 jön.

(#6355) KicsiUbul válasza Daemon09 (#6351) üzenetére


KicsiUbul
őstag

A router felcsatlakozik? Ha nem a logban nincs valami infó, hogy miért nem?

Értem én...

(#6356) Daemon09 válasza KicsiUbul (#6355) üzenetére


Daemon09
őstag

Router csatlakozik, net van szerinte, de nem tölt be semmit. Logban nincs semmi különös info.

(#6357) Core2duo6600 válasza Daemon09 (#6356) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A géped kap ip cimet a routertől ?
DNS nek mi van a gépeden beállítva , ezt automatikusan kell hogy beállítsa DHCP esetén, és a router lan os ip cimére kell, hogy mutasson.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6358) Crytek


Crytek
veterán

Kábelnetes fórumból:

"Én már megrendeltem pár napja az extrát és működik is azóta , de a feltöltés szerintem még nem oké... (Jó helyen lakok (III. békás) de még így sem)"

Next PC Upgrade: 2022

(#6359) zh71


zh71
csendes tag

Hali!
Jelenleg t-home kábel analóg előfizum van, akarok váltani digi-re. Több rosszat olvastam az stb-ről amit a T ad.
Milyet érdemes venni helyette?
Nem nagyon vagyok jártas a témában...
Ami lényeges: lehessen rajta beállítani a csatornák sorrendjét + kell az elektronikus műsorújság.

(#6360) pohár


pohár
félisten

Hello!

Beállítottam az Outlook-ot hogy az új T-Online-os címemet is tudam használni, de ha beírok mindent, akkor kidob egy olyat hogy Háózati jelszó megadása, rányomom hogy OK, 5 mp múlva megint feljön ez az ablak... :U

Ugye mail.t-online.hu a kimenő és bejövő üzenetek szervere is?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6361) Zsankee válasza trassher (#6342) üzenetére


Zsankee
aktív tag

Az meg dicseretes, hogy teged felhivtak, en kb tobb mint egy evig fizettem 8 ezer ft t a ket magas csomagert. Aztan egyszer veletlen bongeszes kozben lattam,hogy az ara csak a fele lett mar joideje. LEgalabb dijtalan lett a valtas. Viszont az tetszett,mikor nem regi ugyfelkent konyveltek el, hanem mint teljesen uj bekotes, uj MT azonosito,jelszoval. persze a portot is alapra visszaallitottak,aminek meg az lett az eredmenye,hogy delutan 4 tol percenkent dobalt a net lefele, mire par reklamacio,hibabejelentes utan ismet visszaraktak a stabilabb masik portra. Azota heppi, csak varom,hogy legyen valami fejlesztgetes, es vegre kilephessek az 1-2 megas buvkorbol.

legszebb öröm a söröm

(#6362) ForRedGlory válasza spammer (#6338) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mikor rendelted?

(#6363) Daemon09 válasza Core2duo6600 (#6357) üzenetére


Daemon09
őstag

Igen, kap ip-t. Vista ki is teszi azt a kis bolygót, hogy van net, de nem tölt be semmit. DNS, IP auto-ra van állitva, igy ment eddig is. Szerintem valami más gond lesz...

(#6364) KicsiUbul válasza Daemon09 (#6363) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ha egy géppel megy, akkor nálad lesz gubanc.

A gépről próbálj meg pingelni, mondjuk az origo -t, hostra, és IP re is. Ha csak IPre megy, akkor valami DNS gubanc lesz, állítsd be statikusra (84.2.44.1 84.2.46.1).
Milyen router amúgy?

Értem én...

(#6365) KicsiUbul válasza pohár (#6360) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Hali,

Ha teljesen új mailboxról van szó, próbálj először webmailon belépni, illetve figyelj arra, hogy az email cím @ előtti része nem feltétlenül a login név.

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#6366) trassher válasza Shkiz0 (#6348) üzenetére


trassher
addikt

Azt inkább kihagynám az életemből. :DDD Nem vagyok önsanyargató.

Redmi Note 7

(#6367) pohár válasza KicsiUbul (#6365) üzenetére


pohár
félisten

Huh, valami nem stimmel :F

Vagy a jelszó vagy a mail cím nem stimmel... :N

Nah ha majd hazajön fater megnézem a telefonjában a kódot meg a nevet, de azzal a mail címmel próbáltam ami a routerben van a csatlakozáshoz :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6368) KicsiUbul válasza pohár (#6367) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Alapesetben az nem egyezik az email címmel.

Értem én...

(#6369) pohár válasza KicsiUbul (#6368) üzenetére


pohár
félisten

Jaaaah... :U

Akkor fogalmam sincs hogy mi az e-mail cím :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6370) KicsiUbul válasza pohár (#6369) üzenetére


KicsiUbul
őstag

vagyis nem feltetlenul egyezik a csatlakozasi login az email cimmel, a jelszo viszont tuti mas. Csak mar en sem tudom mit irok :B

Értem én...

(#6371) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Most már szinte biztos, hogy a modem miatt szakadt a netem, mert a dlink-el full stabil és a letöltési sebesség is több lett! (kopp-kopp..) :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6372) Daemon09 válasza KicsiUbul (#6364) üzenetére


Daemon09
őstag

Tp-Link router. De eddig is ezekkel a beállitásokkal ment egy évig, mostmeg halott. Ma reggel bekötöttem vissza a routert és estig ment szépen, most megint semmi. De 2 különböző routerrel is ez a hiba.

pohár : E-mail cim ugyanaz nálam, viszont a jelszó más. A szerződés utolsó oldalán le van irva az e-mail cimhez tartozó jelszó.

(#6373) pohár válasza Daemon09 (#6372) üzenetére


pohár
félisten

Köszi szépen, majd akkor előkotorom valahonnan a szerződést :K :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6374) headhunter


headhunter
addikt

A T-com-nál érvényben van még a havi max. 150GByte forgalom?

Milyenek a pingek vidékről a t-online.de oldalra?

[ Szerkesztve ]

(#6375) KicsiUbul válasza headhunter (#6374) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ha jól tudom, már 250GB. De csak akkor van dádá, ha zsinórban 3 hónapban túlléped.
Az elmúlt 2,5 évben nem hallottam, hogy bárkit is bántottak volna emiatt.

Értem én...

(#6376) KicsiUbul válasza Daemon09 (#6372) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ez sima router, vagy integralt DSL modeme van?

Értem én...

(#6377) wagi válasza headhunter (#6374) üzenetére


wagi
senior tag

A Magyar Telekom Nyrt. fenntartja a jogot, hogy a havi 350 GB letöltött adatforgalmat elérő Kábelnet szolgáltatásra előfizetők internet-hozzáférésének sávszélességét az adott hónap fennmaradó részére 128 kbit/s-ra korlátozza.

(#6378) Crytek


Crytek
veterán

Van valakinek már 25/5-ös kábelnete?

Next PC Upgrade: 2022

(#6379) KicsiUbul válasza wagi (#6377) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Az a kábelnetnél a fair use policy, elvileg a hálózat terheltségét hivatott ésszerű keretek közt tartani. Ha jól látom viszont az "extrém használat" már nincs benne az ÁSZF-ben, így az ADSL felhasználók szabadon tölthetnek le.

Értem én...

(#6380) Core2duo6600 válasza KicsiUbul (#6379) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezt mondjuk nem igazán értem, hogy ilyen adatmennyiség szerin miért kell különbséget tenni a 2 technológia közt.
Amikor a csomagok megegyeznek az DSL és a Kábelnet esetén.
Most az extra csomagról nem beszéltem. Amúgy is relative kevés helyen van még.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6381) front3r válasza Crytek (#6378) üzenetére


front3r
őstag

Én tegnap váltottam át telefonon, de még a sebességem 8Mbit, lehet csak hétfőn foglalkoznak velem. :( Majd küldöm az infókat, hogy milyen értékek születtek az új csomaggal.

Ha benézel a kábelnetes topikba ott már látsz oylat akinek átállítottál, de a feltöltése nem az igazi.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#6382) janos1988


janos1988
addikt

Lehet mar tudni vmit az optikai net aszf-rol?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#6383) KicsiUbul válasza front3r (#6381) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Szia,

Ha az online ügyfélszolgálaton látszik az új csomag, akkor indítsd újra a modemet. Szerintem segíteni fog. :K

Értem én...

(#6384) petne válasza KicsiUbul (#6379) üzenetére


petne
őstag

Pontosan, kábelnetnél is csak fenntartják a jogot rá. Nem találkoztam olyannal akinél alkalmazásra került...

(#6385) petne válasza janos1988 (#6382) üzenetére


petne
őstag

Mit szeretnél tudni? Már felkerült a Telekom oldalára.

(#6386) petne válasza Core2duo6600 (#6380) üzenetére


petne
őstag

Azért kell különbséget tenni, mert mindkettő technológiának meg van a maga hátránya (valamint az előnye) és nem összehasonlítható.

(#6387) KicsiUbul válasza petne (#6384) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Kábelnetnél már találkoztam ilyennel, de az még 2 éve volt kb, a rendszer automatikusan figyelte, és szabályozta. Az hogy ez a valóságban mennyire működik, más kérdés :))

Értem én...

(#6388) petne válasza KicsiUbul (#6387) üzenetére


petne
őstag

Most is figyeli, viszont csak akkor korlátozza le tudomásom szerint, ha valóban szükséges annak érdekében, hogy a hálózat biztonságosan használható legyen továbbra is.

(#6389) KicsiUbul válasza petne (#6388) üzenetére


KicsiUbul
őstag

nincs így túlbonyolítva. Elvileg ha eléri, megy a korlát. (elvben)

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#6390) janos1988 válasza petne (#6385) üzenetére


janos1988
addikt

A linket :)
Van fup?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#6391) petne válasza janos1988 (#6390) üzenetére


petne
őstag

link

Nincs...

(#6392) petne válasza KicsiUbul (#6389) üzenetére


petne
őstag

Akkor rosszul tudtam... nem vagyok nagy kábeles szakértő, ezt is csak hallottam. ;)

(#6393) janos1988 válasza petne (#6391) üzenetére


janos1988
addikt

Hihetetlen :)

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#6394) petne válasza janos1988 (#6393) üzenetére


petne
őstag

A technológiából adódóan ott nincs szükség ilyenre...

(#6395) spurika válasza Zoles (#3001) üzenetére


spurika
senior tag

Nem kell minden szerelőt általánosítani.Énis az vagyok a T-Home-nál,és hidd el bátran sok elégedett arcot láttam a munkám során.Pl:képminőség,aktiválás 2 percen belül,stabil stb. készülékek,minőség biztosítási dolgok nem szerelünk áramszolgáltató szerelvényekre,nem hagyjuk el a helyszint 39%minőséggel,a kutya oldalát sem használjuk fel szerelés folyamán.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#6396) TeeJay válasza Core2duo6600 (#6380) üzenetére


TeeJay
félisten

hiába egyezik mindkét technológián a sebesség, ADSL-nél nem igazán kell adatforgalmi korlátot alkalmazni.

ADSL-nél minden előfizetőnek dedikált vonala van a központig (DSLAM) és onnan már optikán mennek a bitek oda vissza míg a kábelnetnél egy bizonyos előfizetői kör rá van kötve egy CMTS DS/US sávra ami DOCSIS1.1 mellett 50/9megabitet jelent nettóban.
ezen kell osztozniuk így ha ebben a körben sok töltögetős user van bizony kevés lesz a sáv.
ADSL-nél meg a központból már bőven van kraft tehát ott ritkán fordulhat elő ilyen.
én pl mióta ADSL-t használok még mindig jött minden maxon, mióta meg 8megabiten van ott is hozza stabilan a 6,8megabitet nettóba.

25/5megás kábelnetnél fokozottan érvényes ez a korlátozás
ott euDOCSIS3.0 mellett 4 sávot összefogva 200/108megabiten osztoznak majd az userek, így ha egy körben túl sok a töltögetős bizony könnyen leterhelődhet a hálózat.

bár ez inkább UPC-re jellemző hogy korlátoz össze vissza mert neki van kevés kapacitása, T-home kábelnetnél ha jól tudom még P2P korlátozás sincs tehát ott kevésbé lesz gáz a töltögetésből szerintem :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6397) front3r válasza TeeJay (#6396) üzenetére


front3r
őstag

Meg mikorra gáz lesz akkor várhatóan már át tudunk állni optikai hálózatra. :)
Sajnos még a 3. kerületben egyelőre ez reménytelen.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#6398) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Van egy T-home-s előfizetésem és abban Sat -TV-m, ADB 5800S Set-top-box egységgel. Elgato EyeTV Hybrid USB TV tunerem is van, amit szeretnék összekötni a MacBookkommal. Tudtok-e abban segíteni, milyen kábellel lenne ez lehetséges, mert ebben az esetben vennék fel filmet, műsorokat!

(#6399) Core2duo6600 válasza front3r (#6397) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát az lenne az igazi, de hogy kertes házakhoz mikor érkezik............

(#6396) TeeJay
Na akkor valahonnan meg kellene tudni, hogy hány manussal oaztozok akkor a sávon, tehát hány embert tesznek egy körre.

Mert az a 200 / 108 Mbit elég karcsú.
Mondjuk ha egyedül nekem lenne ennyi garantálva, akkor azt elfogadnám.
Ahogy látom, még mindig a letöltés van előnyben részesítve.

Ha az ADSL 8/8 as lenne, akkor azzal is elégedett lennék, tudom, hogy muszakilag nem bírná.

Meg persze jó lenne tudni mielött átváltok a kábelnetre, hogy hány kábelnetes van a környéken.
Ide az ADSL ért el elösször.
Tehát ha valaki vált, csak a sebesség miatt teszi.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6400) Snoop-y válasza headhunter (#6374) üzenetére


Snoop-y
veterán

DSL-nél kikerült az ÁSZF-ből az extrém használat fogalma így ott nem kell figyelni semmilyen korlátra.
Kábelneten van úgynevezett fair use policy:
A Magyar Telekom Nyrt. fenntartja a jogot, hogy a havi 350 GB letöltött adatforgalmat elérő Kábelnet szolgáltatásra előfizetők internet-hozzáférésének sávszélességét az adott hónap fennmaradó részére 128 kbit/s-ra korlátozza.

mod: Nincs beállítva automatikus korlát csak annak korlátozzák akinél tényleg szükséges és tényleg veszélyezteti vele a hálózatot.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.