Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) spammer válasza #41635072 (#6699) üzenetére


spammer
veterán

Egész jó a SAT TV, de az utóbbi pár napban felidegelt...

Eurosporton csúszott a hang, ma Roland Garros döntő közben elment az adás az eső miatt, pedig eddig ilyen nem volt. Szóval remélem nem oda fog jutni a szolgáltatás minősége, mint a diginél..

De a képminőség, az EPG meg az egész 100x jobb a DigiTRÉvénél..

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6702) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Emberek valamit csinálnak az IPTV-n? eltűnt az összes felvételem nem nagyon akar működni az élő visszajátszás meg ilyenek egyszer már volt ilyen.

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#6703) Garold válasza lakatosturbo (#6702) üzenetére


Garold
senior tag

Telefonálj be, már a telefonhívás alatt meg tudják csinálni, sajnos a régi felvételeknek meszeltek.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#6704) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
T-SAT beltérihez jár HDMI kábel?

(#6705) TeeJay válasza #41635072 (#6704) üzenetére


TeeJay
félisten

ADB-hez 100% de szerintem az Intekhez is adnak :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6706) TeeJay válasza #41635072 (#6699) üzenetére


TeeJay
félisten

elég jól vizsgázott nálam eddig a T-SAT TV!
amióta megvan még sosem tapasztaltam se hóban se esőben viharban hogy elment volna az adás. persze nálam maxra van beállítva, szóval van benne bőven tartalék és a vasárnapi viharban esőben sem volt semmi gond.
ha meg néha majd évente 1-2x lesz ilyen durva felhőszakadás jégeső hasonló viharok és netán akkor elmegy hát egye fene kibírható ugyanis olyankor úgyis kihúzom a tévét beltérit mindent mivel nem szeretném hogy egy kósza villám kinyírja a műszaki cuccokat :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6707) grabber


grabber
addikt

Ma kötötték be a Sat tv-t.ADB beltérit kaptam.Nem tűnik rossznak.
Jelenleg az összes csatorna jön,ez kb meddig lesz így(gondolom csak csalogatásnak hagyják bent)?

(#6708) Garold válasza grabber (#6707) üzenetére


Garold
senior tag

Bekötéstől 1 hétig elérhetőek a plusz csatronák és tényleg csak csalogatás :DDD

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#6709) grabber válasza Garold (#6708) üzenetére


grabber
addikt

Csábító :O

Most láttam az egyik csatornán a foxi maxit és a flúgos futamot.Valami régi mesék,de mivel 2 gyerek is van a családban inkább ezeket kellene nézniük mint a CN vagy jetix-en lévő hülye meséket :(
AXN Scifi is jó lenne,meg a Discovery science,de ennyiért felejtsék el :(((

(#6710) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Üdv Urak !

Van már valakinek a T-Hom új Optinet szolgáltatásával tapasztalata?
Mert elég korekt áron kínálnak magas fel illetve letöltési sebességet Tv-vel telefonnal .

Upc-röl váltanék már.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#6711) Koppany válasza jozefgucci1 (#6710) üzenetére


Koppany
csendes tag

Szia!

Optinet megrendelés és létesítés Sopronban

Időrend

2009.06.02 – 10:10:00 – KEDD – telefonon megrendeltem a szolgáltatást
2009.06.08 – 10:22:00 – HÉTFŐ – telefonon hívtak, hogy szerdán 08:00 és 12:00 között jönnének bekötni a szolgáltatást
2009.06.10 – 08:11:00 – SZERDA – telefonon hívtak a szerelők, hogy masik ügyfélnél vannak, 11:00:00 körül jönnének bekötni
2009.06.10 - 11:20-15:00 megvalósult a kiépítés

Gazdasági számítások

Jelenlegi szolgáltatás

Chello silver csomag ( 15Mbit/2Mbit) p2p forgalom priorizálással, havi átlag 300 Gb forgalmi korláttal
Silver csomag családi csomag

Összesen: 104.316,- HUF (20%-os ÁFA, éves bruttó költség)

Megrendelt szolgáltatás

IPTV Családi csomag (51 csatorna)
Optinet extra (25Mbit/12,5Mbit)
Digitális telefon alap csomag
+ 1 beltéri egység (STB)

Összesen: 77.760,- HUF (20%-os ÁFA, éves bruttó költség)

Megtakarítás

26.556,- HUF

Előkészületek

Kétszobás lakótelepi lakásról van szó. A két szoba között megcsináltam az áttöréseket, mivel takarásban van, ezért 1,5 cm-es lukakat fúrtam. A szobából, ahová tervezem az ONT egységet a kitörés az előszoba fele már adott volt, ott jön be jelenleg az UPC kábele. Az előszobában a beépített szekrény belsejében szintén elő van készíve a kábelcsatorna. Az ONT tervezett helyére kiépítettem a hálózati feszültséget, minden áttörésnél eltavolítottam ideiglenesen a bútorokat, megszüntettem a porcicakat. Mindkét szobában a tévénél csináltam helyet az STB-nek, előkészítettem az áramot, kipakoltam a scart csatlakozókat. Ideiglenesen eltávolítottam a wicd csomagot, mivel jelenleg még nem támogatja a pppoe protokolt és felraktam a gnome-network-managert. A szobákban az STB-khez és az internethez minden kábelútvonalat előkészítettem, gyakorlatilag csak be kell fűzni a kábeleket, nem kell sehol fúrni, rejteni.

Kiépítés

A szerelők nagyon profin dolgoztak, minden részletre odafigyeltek, stb. Külön gyűjtötték a leesett kábelvégeket, rengeteg szerszámmal érkeztek, stb. Maximálisan elégedett vagyok velük.

Képek az eszközökről, kiépítésről, szerszámokról, üvegszál szerelésről, kötőelemekről:

http://picasaweb.google.com/koppany/Optika#

http://t-home-optinet.blogspot.com/

(#6712) Garold válasza jozefgucci1 (#6710) üzenetére


Garold
senior tag

2 kollegám is használ ilyet, nincs vele semmi problémájuk, sőt magasabb sebességet kapnak mint a max sebesség.
Elég új technikáról van szó hibájáról még nem hallottam, nekem is már folyamatban van a megrendelésem.
Biztos hogy hosszú távon kevesebb gond lesz vele mint a DSL-el vagy kábelnettel.

Koppany - ez ám a korrekt mindere kiterjedő hozzászólás :D :R

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#6713) g0dl válasza Koppany (#6711) üzenetére


g0dl
addikt

Szia

-Az Opti megoldás több iptv stb-t bír el?
-A net sávszélből lejön az IPTV, vagy amit rendeltél, az rendelkezésre áll netezésre?
-Lehet valahogy PC-n tévézni, ha iptv-s csomagod van (gondolom itt valamiféle kódolás lehet az akadály)?
-Használható-e valahogy meglévő dvd felvevő IPTV-vel? (tudom, hogy tud felvenni az iptv-s stb, de azt a felvételt nem tudom kiszedni, és pl dvd-re írni)

(#6714) Koppany válasza g0dl (#6713) üzenetére


Koppany
csendes tag

Szia!

"Az Opti megoldás több iptv stb-t bír el? "

Nalam ket STB van, de az ugyintezo mondta, hogy harmadikat is kerhetnek, ha szeretnek.

"-A net sávszélből lejön az IPTV, vagy amit rendeltél, az rendelkezésre áll netezésre?"

Lehet, hogy lecsip belole, de alig-alig.
Teszt:

Ket teve megy, az elson felvetel is megy:

http://www.speedtest.net/result/492911512.png

A tobbi kerdesre nem tudok valaszolni, mert nincs tunerem, dvd felvevom.

http://t-home-optinet.blogspot.com/

(#6715) g0dl válasza Koppany (#6714) üzenetére


g0dl
addikt

"Ket teve megy, az elson felvetel is megy:"
Úgy érted két tv-n megy az adás, és még az egyik fel is vesz egy harmadik csatornát? (tehát három stream jön az optikán)

(#6716) Garold válasza g0dl (#6713) üzenetére


Garold
senior tag

Max 3 STB használható optikánál, ami fontos hogy a szolgáltató egyszerre csak 3 tv adást tud biztosítani (stream), ez azt jelenti ha az első stb-n felveszel, és a ugyanezen a az stb másik a adást nézel akkor már csak 1 streamed marad, és a az egyik stb-n mindenképpen vagy azt az adást kell nézned amit veszel vagy ami az első stb-n megy.

TV-kártyához hozzá lehet csatlakoztatni az STB-t, kipróbáltam nálam működött

DVD felvevő van akinél megy, van akinél nem, nem tudom mi lehet az oka. A szolgáltató ezt nem garantálja és nem tud segítséget adni ebben.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#6717) Koppany válasza g0dl (#6715) üzenetére


Koppany
csendes tag

Igen, harom stream ment a teszt alatt es ugy csinaltam a speedtest-et, hogy lehessen latni a savszelesseget.
Megvalami, amit hatha valaki nem tud. Csak egy STB-n lehet felvenni/megallitani/visszatekerni az adast, ill. nezni a felvett musorokat.

http://t-home-optinet.blogspot.com/

(#6718) g0dl válasza Garold (#6716) üzenetére


g0dl
addikt

"DVD felvevő van akinél megy, van akinél nem, nem tudom mi lehet az oka."

Ez programozott felvételre is igaz? Úgy értem pl a felvevő tud csatornát váltani az stb-n?

(#6719) Garold válasza g0dl (#6718) üzenetére


Garold
senior tag

Nem tud, csak azt tudod felvenni amit éppen nézel a Tv-n.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#6720) g0dl


g0dl
addikt

Köszi a válaszokat.

(#6721) jozefgucci1 válasza Koppany (#6711) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Le a kalappal előtted. Ennyire korekt és mindenre kiterjedő leírást ritkán látni más témákban is.
Köszönöm szépen a fáradozásodat :R
Azt hiszem ezek után nem is kérdés ,hogy váltok.Ha minden jó megy jövő héten húzzák a fő kábelt a lépcsőházban és erre akarok majd én is csatlakozni.Szerencsére UPC-nél nincs hűségem és én is a Silver csomagra vagyok előfizetve .Amúgy itt Egerben már érdeklődtem ,pont aki köti be annál ( a szomszédom ) ,de mivel ő elfogult a témában ajánlotta mások megkérdezését.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#6722) tlala válasza Koppany (#6711) üzenetére


tlala
addikt

Nekem a kedvencem a "megszüntettem a porcicakat" !:))

(#6723) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy mekkora antennát szerelnek fel?
Mert a digi-é 80cm-es és az lehet nagyobb,jobb.
Tudja valaki a beltérik pontos típusát? Igazából csak a hátlapjukról érdekelne egy fotó.
:R

(#6724) #41635072 válasza #41635072 (#6723) üzenetére


#41635072
törölt tag

Közben találtam fotókat.
USB és Ethernet portokat mire lehet használni a beltériken? :F

(#6725) Garold válasza #41635072 (#6724) üzenetére


Garold
senior tag

80-as tányért szerelnek.
"USB és Ethernet portokat mire lehet használni a beltériken? " - semmire

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#6726) spammer


spammer
veterán

Sziasztok, van vmi pdf vagy oldal ahol leírják utca szerint is, hogy hol elérhető az optikai net? Mert az oké, hogy ott vannak a városnevek, hogy fejlesztés folyamatban, de szeretném tudni, hogy konkrétan hol elérhető. Mert ADSL-re nem írnék alá újra ha elérhető lenne az optikai.

Köszi előre is a választ.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6727) Koppany válasza spammer (#6726) üzenetére


Koppany
csendes tag

Szia!

Ilyen leiras nincs. Telefonon megmondjak, ha bemondod a cimet.

http://t-home-optinet.blogspot.com/

(#6728) KicsiUbul válasza spammer (#6726) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Vagy a webshopon

Értem én...

(#6729) spammer válasza KicsiUbul (#6728) üzenetére


spammer
veterán

Köszi mindkettőtöknek. A webshopban hol tudom megnézni? Mert ott megadom a címet, meg a jelenlegi szolgáltatásokat kipipálom és utána ott ADSL csomagokat kínál vagy azt, hogy lemondom a szolgáltatást stb.. Tudsz adni egy linket hol kellene megnéznem?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6730) Koppany válasza spammer (#6729) üzenetére


Koppany
csendes tag

http://www.optika.t-home.hu/hol-erheto-el.html

http://t-home-optinet.blogspot.com/

(#6731) spammer válasza Koppany (#6730) üzenetére


spammer
veterán

Igen, ezt néztem én is, de itt nem írják hogy konkrétan melyik utcákban, csak a várost. Ha kitöltöm a jobb oldali feliratkozás mezőket, akkor meg majd felhívnak, amikor elérhető lesz, de a lényeg, hogy én most szeretném tudni, hogy elérhető e ahol lakom. Azt hiszem, tényleg majd telefonos érdeklődés lesz ebből, elég gáz szerintem, hogy emiatt telózni kell, mikor itt a net és 2 kattintás lenne :U

Azért köszi a választ!

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6732) Koppany válasza spammer (#6731) üzenetére


Koppany
csendes tag

Sosem irtak ki pontosan, uzleti titokkent kezelik. Egy telefont meger a dolog szerintem.

http://t-home-optinet.blogspot.com/

(#6733) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Emberek mennyibe kerül egy fix ip-cím kérése?

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#6734) Koppany válasza lakatosturbo (#6733) üzenetére


Koppany
csendes tag

Uzletinel 4000+AFA, gondolom lakossaginal is annyi (havonta)

http://t-home-optinet.blogspot.com/

(#6735) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Emberek a Thome TV oldalán hozzá akarom rendelni az ip tvmet de kér két dolgot:
- T-Online előfizetői szám
- IPTV előfizetői szám

Na erre a két helyre mit kell beírni?

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#6736) petne válasza lakatosturbo (#6735) üzenetére


petne
őstag

z IPTV előfizetői szám a szerződésen található meg, illetve a My T-Home-ba belépve az IPTV szolgáltatás kiválasztása után is elolvasható (20 jegyű számsor).
A T-Online előfizetői szám a számlán is szerepel, ha jól tudom az MT azonosító alatt (8 jegyű 6-sal vagy 9-sel kezdődik).
Ha nem találod, akkor hívd fel az ügyfélszolgálatot és segítenek.

(#6737) petne válasza Koppany (#6734) üzenetére


petne
őstag

Lakosságinál nem kérhető, ha jól tudom.

(#6738) KicsiUbul válasza petne (#6737) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Jól tudod. :)) Lakossági csomaghoz nem rendelhető fixip.

Értem én...

(#6739) nesa


nesa
veterán

Udv mindenki!

Ha van itt valaki aki Tre-com szamlaproblemaba tud segiteni az dobjon ram 1 privatot ,mert mar feladom ez 1 fasz ceg tobb mint fele eve nemkepesek rendberakni a szamlat folyamat ujabb es ujabb hibakat csinalnak :((( kb eddig 2napot vettek el az eletembol amit a hulye szar drotnelkuli telefon vegen kellet eltoltem ..... es folyamat csak lehuznak :K

[ Szerkesztve ]

(#6740) hiroki5


hiroki5
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene.T-online-os netem van,az alaplapi hálókártya kiment,vettem egy pci-osat,beraktam és 720-as hibakód fogadott...Az előző kártyát letiltottam,új kapcsolatot is kiépítettem,de semmi változás...MI LEHET A GOND? Az új kártyát látja az ezközkezelő,a kapcsolat tulajdonságai panelen is megjelenik,hogy az új kártyát használná...

(#6741) KicsiUbul válasza hiroki5 (#6740) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Lehet szolgáltató oldali általános hiba, de valószínűbb, hogy a TCP/IP protokollt kellene újrarakni.

Értem én...

(#6742) SzFeri


SzFeri
csendes tag

Sziasztok,

Meg tudja valaki mondani hogyan kötik az új T-home digitális telefon és ADSL szolgáltatást? A home gateway helyére vagyok kíváncsi lényegében.. kell a hagyományos ADSL-nél használt szűrő, és a hagyományos ADSL modem helyére megy a home gateway, avagy máshogy?

Köszi.

(#6743) petne válasza SzFeri (#6742) üzenetére


petne
őstag

VOIP telefon esetében nem kötelező már a szürő. A HGW rögtön a fővonalra kerül, abból megy UTP kábellel vagy wlanon az internet a számítógépek felé, hagyományos telefonvezetékkel meg a telefon felé.
Természetesen már adsl modem sem szükséges, mert a HGW minden feladatot elvégez.

(#6744) #41635072


#41635072
törölt tag

Valaki plíz vegyen fel egy kis videjót a T-sat műsorából!
Megjött a TV-m, de nem olyan gáz a digi. Sőt...
Nem biztos, hogy a t-sat megérne nekem annyi pluszköltséget. Ezért szeretném összehasonlítani. Köszönöm! :R

(#6745) #41635072 válasza #41635072 (#6744) üzenetére


#41635072
törölt tag

Esetleg T-sat-nál nincs egy hónapos vagy valamilyen próbaidő?

(#6746) KicsiUbul válasza #41635072 (#6745) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Nincs próbaidő

Értem én...

(#6747) J4N!


J4N!
tag

Sziasztok
Erről tud vki mondani valamit?
DSL medium 8megás netem van és leszeretném váltani DSL extrára 25mega, megrendelem minden oké rá párnapra felhívnak hogy egyszámlára küldik majd a netet és a telefont...
Eddig minden oké utána semmi válasz, gondolom felhívom őket, hogy mikorra várhatom a váltást, erre azt a választ kapom hogy itt nem elérhető és ebben az a vicc, hogy műszakis azmondja hogy 90%ban lehetséges, és innen nem messze van 1 haverom akinek ugyanilyen 25megás dsl extrája van és alig 100méterre lakik innen.Ráadásul semmi felmérés csak rávágják hogy nem. Na mondom grat..... :W :W

[ Szerkesztve ]

(#6748) petne válasza J4N! (#6747) üzenetére


petne
őstag

Felmérés biztos, hogy volt. Nem kell ahhoz kimenni hozzád ugyanis és 100 méter is számít, mivel VDSL-nél át kell tenni a vonaladat a kisközpontra, viszont nem biztos, hogy a Te vonaladat át lehet rakni.

(#6749) #41635072


#41635072
törölt tag

Nah jó, marad a digi tv, csákbamacskát nem veszünk. :))

(#6750) petne válasza #41635072 (#6749) üzenetére


petne
őstag

Olvass vissza ebbe a topikba, illetve megnézhetsz egyéb fórumokat is. Én azt mondom, hogy sokkal szebb a képe a T-Satnak, még hagyományos tévén is jól látszik, lapostévén meg egyértelmű. De a Te döntésed...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.