Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) tibibi válasza Pilács (#5450) üzenetére


tibibi
őstag

akkor holnap beállitom csak tudnám mi a francért nem nézte meg a szerelő ennyire szarik bele?

(#5452) Pilács válasza tibibi (#5451) üzenetére


Pilács
senior tag

Nálunk a parkettát is összekarcolta ja, csak akkor sajnos nem vettem észre mert saras cipővel végig baktatott mindenen és attól nem látszódott... Gondolom intek beltérit kaptál? Mit mutat a 4. transzponder?

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#5453) TeeJay válasza tibibi (#5451) üzenetére


TeeJay
félisten

a szerelő ráállítja a műhódra és kész, ha már van kép akkor végzett a szereléssel :DDD
ők nem fogják 100%-os minőségre szórakozni mert az idő és így is rengeteg a megrendelés, alig győzik teljesíteni.

de ha kicsit kreatív vagy simán be tudod lőni magadnak teljesen pontosan.
tányért jobbra balra fordítani vagy függőlegesen fel le, és ha elérted a lehető legnagyobb jel értéket
akkor a minőség a polarizációval lőhető be maxra
a fejet tekerni kell nagyon finoman a tartójában közbe meg valaki nézi a beltérin az adatokat.

garantálom hogyha legalább 80%-os jeled meg 90%-os minőség lesz akkor szélben hóban szakadó esőben is tökéletes lesz a kép nem úgy mint DIGI-nél...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5454) tibibi válasza Pilács (#5452) üzenetére


tibibi
őstag

az 79% 79% az miaz :D nem értek hozzá nekem alapból az 1-esen van ott 10% és 17% :F :U

(#5455) petne válasza tibibi (#5454) üzenetére


petne
őstag

Az azért van, mert az nem közép-európai nyaláb...

(#5456) petne válasza TeeJay (#5453) üzenetére


petne
őstag

garantálom hogyha legalább 80%-os jeled meg 90%-os minőség lesz akkor szélben hóban szakadó esőben is tökéletes lesz a kép nem úgy mint DIGI-nél...

Pontosan, ezek az értékek már nagyon jók, nekem 90/89-en áll.

(#5457) tibibi válasza petne (#5455) üzenetére


tibibi
őstag

akkor nem jól volt beállitva a beltérim? Ha 4-es transz... ra állitom akkor ott marad :F

(#5458) Pilács válasza tibibi (#5457) üzenetére


Pilács
senior tag

Nem ezen múlik, itt csak max be tudod hangolni az adott transzponderen lévő csatornákat, és meg tudod nézni a jelszintet. A készülék szoftvere belövi mit honnan kell szednie. Én a helyedben ha elérhető helyen van a tányér, akkor kicsit állítgatnék. 90% körül el tusz érni, de csak óvatosan, mert nagyon kis helyen jön a műhold jele, ha elállítod nagyon, akkor nem találsz rá sose többet :D na jó azért de, de nem lesz egyszerű. Jelöld be, hogy most hol áll, és utána tekergessed ;)

Amúgy nálunk is mind1, hogy be van borulva vagy tiszta az ég, 89%/89% atomstabilan a jel/minőség. De majd figyelem esőben hóban hehe :))

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#5459) icab


icab
csendes tag

Hali mindenkinek!
Látom nagy a bizonytalanság a műhold beállitások körűl! Én 1986-tól foglalkozom parabóla antennákkal,még abból az időből mikor engedély kellett a tányér felszereléséhez!! Akkor még telepitési és üzemelési engedélyt kellett kérni az akkori Frekvencia Gazd.-i Intézettől,aminek a dija 100,az az száz forint volt! Ma ez már szinte hihetetlen! Ezt még helyszinen le is ellenőrizték!! :K Nos: A beállitásról! Először is nem mindegy hogy a fejkonvertertől milyen kábel jön le a beltéri egységhez! Régen csak réz belső erü volt (RG 6U alu árnyékoló szigeteléssel) ma már azt tapasztalom,hogy a belső ér sajnos vas és csak rezezve van! Hát ennek a vas kábelnek a csillapitása duplája a réz belsejűnek! Még lehet kapni réz belsejűt is,de ennek az ára háromszoros! Nem tudom a T milyet használ!! A réz kábel adott műholdról (Amos-3 West-4 fok) akár 50 métert is gond nélkül átvisz! Időjárástól függetlenűl! Kivéve persze extrém felhöszakadás stb.A fáma azt tartja hogy 365 napból 10 nap lehet vétel elégtelenség,adás kiesés! Ez különösen vonatkozik az EPG-re! És a beállitásról! Tudvalevő,hogy MO-szág az Astra müholdat nézve 19.2 fok majdnem pontosan déli irány! Ez azt jelenti hogy az antenna pontosan délre néz,a fej pedig teljesen vizszintes.Ha haladunk nyugatra,13 fok Hot Bird stb 0 fok Amos nyugat -4 fok! Na itt az eltérés már 23.2 fok! Tehát ha szembe állok az antennával a fejet balra el kell csavarnom kb. 10-12 fokkal,a legördűlési szög miatt! (Horizont,geostacionális pálya miatt, mivel nem az egyenlitőn vagyunk,hanem északi födrészen ) Nos én ugy szoktam beállitani az antennát,hogy meglazitom a csavarokat és max jelszintet próbálok állitani! ezután a csavarokat felváltva húzom meg mert a feszités is el tudja húzni 1-2 milit a tányért! Ez pedig ha azt nézzük,hogy a mühold 40860 km-re van tőlünk,ami az antennánál 1mm,az a műholdnál már 6-8 km! Hát nem éppen röviden ennyit!
Jó próbálkozást,jó vételt mindenkinek! :K :K

[ Szerkesztve ]

Még jó, hogy ilyen lassan haladunk, mert lehet, hogy rossz irányba megyünk!?

(#5460) KicsiUbul válasza icab (#5459) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ez aztán a szép leírás :C
köszönjük :D

Értem én...

(#5461) apoca válasza petne (#5430) üzenetére


apoca
csendes tag

Kösz a válaszokat, egyenlőre kivárok, talán tavasszal már lesz lehetőség a Merevlemezes STB-vel

(#5462) lajszer


lajszer
tag

http://www.ebolt.hu/product181477_category4737-Alcor_DTV_1000_USB_DVB_T_tuner_MPEG_4_AVCHD.html

Ha én veszek egy ilyet azt jelenti, hogy az m1-et láthatom HD-ben a laptopomon??? (amit ha kivezetem LCD-re HD-be látom az adást??)

(#5463) Garold válasza lajszer (#5462) üzenetére


Garold
senior tag

Elméletben igen, már ha van lefedettség, de a DVB-T adások még HD minőségüek.
Van prohardver teszt is

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#5464) petne válasza lajszer (#5462) üzenetére


petne
őstag

Igen, ha a földi digitális sugárzás által lefedett területen laksz. Részletek itt.

(#5465) Nescafé


Nescafé
őstag

petne:irtam pü-t. :R

 iPhone 15 Pro

(#5466) Chris.G


Chris.G
tag

Sziasztok!
Ha vki lemondja a telefon mellé igényelhető internetet, és telefon nélkülire állna át, az isp váltásnak minősül?

(#5467) petne válasza Chris.G (#5466) üzenetére


petne
őstag

Ha azonos marad a szolgáltató, akkor nem...

(#5468) No-kia


No-kia
őstag

hello! ha van nekem egy 1Mbites tonlineos netem , még 1 év hűségidővel akkor nem válthatok erre a csomagra: DSL Classic Happy , ami 2Mb-s és 4 ezer ft?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#5469) fradi81 válasza No-kia (#5468) üzenetére


fradi81
veterán

hello
nagyobb csomagra lehet váltani bármikor.

moto g72, Ninebot d28e

(#5470) No-kia válasza fradi81 (#5469) üzenetére


No-kia
őstag

rendben, csak nem tudtam hogy a nagyobb csomagnál figyelembe veszike az árat, akk a héten lehet ontézkedem :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#5471) petne válasza No-kia (#5470) üzenetére


petne
őstag

Jelenleg eltekintenek erről a kikötésről... ;)

(#5472) CivicEsi


CivicEsi
aktív tag

Hello.
Nem hiszem el mocskos k******a anyjukat aT-éknek.
Megrendeltem tőllük azIPTV-t, 8-megás nettel, és dsl telóval.
Előszőr mikor én kerestem meg őket, mondták, hogy vissza lett dobva a rendelésem, mert nem adható 8mega nállam.
Másodjára ma hivtam őket, hogy szeretném ha a 30 napon belűl lennénk, és jönne a szaki, és közölték az ugyfélszolgálaton, hogy ezt a megrendelésemet is visszadobták, mert IPTV nem telepithető nállam.
[B][I][U]

ATOMOT NEKIK.

[/U][/I][/B]

[ Szerkesztve ]

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#5473) petne válasza CivicEsi (#5472) üzenetére


petne
őstag

IPTV megrendelés esetén van egy előminősítő rendszer, ami csak kb. tudja megmondani, hogy nálad létesíthető vagy sem. Ha továbbenged, akkor következik a vonalbemérés, amely során megállapítják a pontos vonaladatokat, majd a maximum nyújtható sebességet, ezután dől el, hogy nálad véglegesen megrendelhető-e vagy sem.

(#5474) fradi81


fradi81
veterán

Aki váltani akar T-ről és szegedi, érdemes lehet elkondolkodnia ezen: Netsurfclub

Garantált <=> Maximális sebesség havidíj (bruttó)
1024 / 512 <=> 8192 / 4096 kbps 4.990.- Ft

Ez torrentezni nem lehet rossz, főleg mikor van szabad sávszélesség :)

moto g72, Ninebot d28e

(#5475) NKFN


NKFN
csendes tag

Hi,

ma végre nálunk is bekötötték a Sat TV-t, viszonylag "gyorsan" a megrendeléstől számított 36. napon. Három beltérit kértünk, melyek mindegyike ADB.
A kép tényleg tökéletes az 55 és a 72 cm-es tévén is, azonban néhány csatornánál mintha alig észrevehetően, pár századmásodpercet késne a kép a hanghoz képest. Gondolok itt pl. a Cool-ra, HírTV-re, Reflektor TV-re, hirtelen ennyi jut eszembe. Más is tapasztalt ilyesmit? Hívtam a szerelőt, aki itt volt, ő nem tudott semmi okosat mondani. A jelszint mérésnél a szint stabilan 82%, a minőség pedig perpill 66 és 72 % között ingadozik, de 66 alá nem megy.

Köszi. :)

(#5476) Bogyi007 válasza lajszer (#5462) üzenetére


Bogyi007
veterán

Erről jutott eszembe. Van nekem egy 1.8 Ghzes sima Centrinos laptopom, 512 mbyte rammal. Persze én nem Hd-s vevőt vennék hozzá, hanem csak sima usb 2.0-at.

Ha lenne egy ilyen cuccom ahhoz is hozzá lehetne passzoltatni az IPTV-t?

Mert akkor legalább kapásból a gépemre kerülnének a STB-rúl a felvett műsorok (mégha egy az egyben is kéne átvennem őket.

És mennyibe kerülnek az ilyen sima USB-s tv tunerrek?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#5477) petne válasza NKFN (#5475) üzenetére


petne
őstag

Hát azért jobban feltornázhatta volna a szintet és a minőséget, az a 66-72 elég kevés.

(#5478) icab válasza NKFN (#5475) üzenetére


icab
csendes tag

A 82% a műhold sugárzási szintje,ez jó beállitásnál akár 90 is lehet! Ez függ a tányértól /70-80-as ?/
A másik jelszint( a sugárzott müsor ) minősége jó beállitásnál aut.megnő! A hang kép csúszás esetleg lehet a készülék modulátor hibája! Ez nagyon nehezen állapitható meg! Csak szakmühelyben kellő műszerezetséggel!
Századmp.-et te nem tudsz érzékelni :( ,ha már észreveszel v.mi csúszást az már gond!!! :Y

[ Szerkesztve ]

Még jó, hogy ilyen lassan haladunk, mert lehet, hogy rossz irányba megyünk!?

(#5479) hunluigi


hunluigi
senior tag

Én a 77-napnál járok... :O tegnap voltam bent megint az ügyfélszolgálaton, de csak a szokásos ígérgetés... Nem tudják miért nem jön a szerelő.... Szép kis kötbér lesz ebből...

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#5480) janos1988


janos1988
addikt

Hehe. Kivancsian varjuk, foleg az arakat.

De nemtudom mit akarnak itt. Van Giganet es Diginet is a lakotelepen. Mar egy ideje a Upc se igazan tud labdaba rugni.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#5481) racis


racis
tag

Ha a T-Home oldalán szeretném a SAT-TV szolgáltatást megrendelni, hol tudom megjelölni, hogy nekem 3 STB kell? Vagy ezt külön kell jelezni?

(#5482) atala válasza racis (#5481) üzenetére


atala
addikt

Egyszerűbb, ha a 1412-n rendeled meg. Ha neten rendelsz, pár napon belül visszahívnak adategyeztetésre, és akkor kell mondani, hogy három stb kell.

(#5483) Pilács


Pilács
senior tag

A kötbér igényemet hol nyujtsam be? Postázzam valahová, vagy írjam meg és vigyem be egy trépontba?

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#5484) TeeJay válasza janos1988 (#5480) üzenetére


TeeJay
félisten

és a giganet meg digi tud majd HD IPTV-t adni rajta a jövőben?
mert az FTTH elég stabil technológia lesz évek múlva is, és ugye az optikai kábel átviteli sebességét csak a rárakott eszköz határozza meg.
szóval ahova FTTH-t visz T-com ott össze kell tenni a kezeket és örülni :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5485) petne válasza TeeJay (#5484) üzenetére


petne
őstag

szóval ahova FTTH-t visz T-com ott össze kell tenni a kezeket és örülni

Ez pontosan így van... :K

(#5486) tibibi


tibibi
őstag

teljessen off nem tudja valaki milyen cimre kell küldeni a digitv lemondó nyilatkozatot? :B

(#5487) petne válasza tibibi (#5486) üzenetére


petne
őstag

Feltételezem a levélcímre vagy pedig valamelyik ügyfélszolgálati irodában leadod.

(#5488) Márton


Márton
nagyúr

Hi,

Jelenleg ISDN vonalam van, 2 számmal, favorit nonstop csomaggal és egy gigabyte routerrel. Namost a 2 számra már nincs szükség.
Ha váltok dsl telefonra és adsl solora, akkor ugye kapok egy wlan-os routert hozzá.
Használok VNC-t a távoli eléréshez, és a jelenlegi routerem tudja a port forwardot és a dyndns kezelést is ami ehhez kell, mert ugye az IP-m dinamikus.
Mi történik a csomagmódosítás után? Vajon az új router is tudja ezeket a funkciókat, vagy mind a 2-t be kell üzemelnem, esetleg sorba kötnöm? :F
Ha az új nem tudja, akkor maradnék a sima analóg vonal, +classic adsl-nél.

köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5489) NKFN válasza icab (#5478) üzenetére


NKFN
csendes tag

Köszi és neked is petne. A szint most 84%, a minőség pedig 92%. Ezek az értékek csatornánként változnak? Úgy értem, hogy mindegy, melyik csatorna szól éppen, amikor bemegyek a rendszerdiagnosztikába? Mert más-más csatornáknál most pl. nem stabil 92, hanem 88 és 94 között ingadozik.
Még valami: a három beltéri egyenértékű, vagyis mindegyiken ugyanannyinak kell lenni a fenti értékeknek, vagy van elsődleges, másodlagos...?
A csúszásban pedig már én sem vagyok biztos, lehet, hogy nagyon maximalista vagyok és ösztönösen a szájmozgást figyelem és képzelődöm :S
Ja, és asszem a tányér 80-as.

(#5490) KicsiUbul válasza Pilács (#5483) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Posta:
1117 Budapest, Kaposvár u. 5-7.
1519 Budapest, Pf. 434

Vagy faxold be a 06-1-4110550 re.

A T-Pontot nem javaslom, mert vársz 1-2 órát, és ők is csak el fogják faxolni.

Értem én...

(#5491) SG3rg0 válasza NKFN (#5489) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szia, ha jól be van állítva akkor 97%-nál nem szabad, hogy alacsonyabb legyen egyik érték sem!

(#5492) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Nah belőtték nekem is a T-Home-ot!
Január 26-án este 22:00 körül rendeltem be szóval egész gyorsak voltak!
ADB STB-ot kaptam!

Szint: 95% Minőség 100%

Poén kedvéért lemértem énis fogyasztás mérővel!

Bekapcsolva: [link]

Stand by: [link]

Magyarul tényleg mindegy hogy ki vagy be van kapcsolva akkor is kb 14W a fogyasztása!

(#5493) TeeJay válasza NKFN (#5489) üzenetére


TeeJay
félisten

ha 3 beltérid van akkor a jel szintje attól függ melyik hány méter koax kábelre van a fejtől.
meg SAT-os szerelők mondták azt hogy a twin(2) meg quad(4) fejeken is van eltérés a kimeneteken tehát nem lesz pontosan ugyanolyan erős a jel minden kimenetre.

ha már 80% fölött van a jel a minőség meg 90% fölött kétlem hogy lenne bármi féle baj
és a másik két beltérin is jónak kell lennie, ha netán mégsem jó valamelyiken akkor lehetséges hogy rossz a fej mert mondták hogy volt Hirschmann-ból is gyári hibás.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5494) TeeJay válasza Misi 007 (#5492) üzenetére


TeeJay
félisten

kösz a mérést, legalább kiderült hogy az ELMŰ-s mérőm a pontosabb
nekem is 14watt körül mért rá bekapcsolt és standby állapotban is.
a Plus-os mérő 24-25wattot mutatott ami rossz adat :B

a 14watt standby fogyasztásra pedig megoldás egy 300forintos kapcsolós hármas elosztó :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5495) petne válasza Misi 007 (#5492) üzenetére


petne
őstag

Például a Digihez képest ez már nagy előny, ott állandóan 30 fölött volt... :U

(#5496) mózes25


mózes25
csendes tag

Üdv!
Január 26-án rendeltem meg a T-sat-ot,ma telefonáltak,hogy holnap jönnek kötni.
Két kérdésem lenne:
1. Mivel pont kicsúsztak a 30 napból (31.napon kötik) járhat e így valamilyen kompenzáció(állítólag mini-csomagokat lehetne nézni még két hónapig ingyen,ezt ügyfélszolgálatos csaj mondta nekem), vagy a 31.napon történő bekötésnél ne akarjak kompencáziót?
2. Ha HDMI-vel kötik tv-re a beltérit,a kábelt adják hozzá vagy nekem kell biztosítani a kábelt?

(#5497) Gerisz


Gerisz
addikt

ránézne valamelyik szaki erre!
Thx!

(#5498) SG3rg0 válasza mózes25 (#5496) üzenetére


SG3rg0
őstag

Ha ez így van akkor miért ne!

(#5499) Barthezz2 válasza mózes25 (#5496) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A minicsomagos dologról én még nem hallotam. Kötbért meg egy napért felesleges kérni. Kapnál kb 500ft-ot...

HDMI és Scart kábel a csomag része. ugyhogy azzal nem lesz gond.

Everybody lies.

(#5500) janos1988 válasza TeeJay (#5484) üzenetére


janos1988
addikt

Hd Iptv :) Attol meg mi nagyon messze vagyunk, nekem meg egyelore boven eleg amit a digi ad, az a 53 analog csatorna, a sugarzas megszunteteseig. De igazabol 200k ft sincs egy legalabb hd ready tvre :) Meg amugy is hany hd adas van most? Abbol mennyi magyar, es nem is olcso :)

Ja, amugy megkerdeztem a ket csavot aki kabelezett, huztak az optikat a lakasokig, es azt mondtak, az optikan fogjak nyomni a tv-t, telot is(mint a diginet), es a neteleresek ugyan azok lesz, mint barhol mashol az orszagban (tehat lesz 1gb korlatos csomag is:) ).

Te az a TeeJay vagy aki lemezeket arul? Lassan kellesz meg egy adag :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.