Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) Raga


Raga
senior tag

Üdv!

Én a SAT TV családi csomag mellé megrendeltem még az HBO MAX Packot.
Hát mit mondjak a Cinemax-ot nem sokat nézem.
Most az lenne a kérdésem, ha le akarom mondani, az szerződésszegés?
Vagy büntetlenül lemondhatom a Max packot és maradhat csak a sima HBO Pack???

(#5202) catty21 válasza Garold (#5200) üzenetére


catty21
tag

A szakvéleményt még december 17-én kértem... elindult... ja, amíg meg nem ér ide, addig fizetem a nyolcezreket, a néha 687 kbit-tel vánszorgó internetemre, és nyilvánvalóan nem az én hibámból. Én szerződtem, valóban, nyolc megára, ha megkapom fizetek, de szakvélemény nélkül is bizonyíthatóan több hibabejelentést vettek fel, amiben elismerték, hogy nem képesek biztosítani a szerződésben foglaltakat.
Most akkor hogy is van ez? Én fizessek, mert köt a szerződés, ő cseszik teljesíteni a saját részét, és majd, ha úgy óhajtja kedve, akkor figyelembe veszi az PSZÁF erre vonatkozó rendelkezéseit????
Ja, visszakapom. Csak tudod nekem ahhoz, hogy fizessek dolgoznom kell, ahhoz, hogy dolgozzak internet kell, lehetőleg olyan, ami nem krepál be folyton, nem szakad meg, mert az adóbevallásokat igen nehéz szakadozó nettel megcsinálni....

(#5203) KicsiUbul válasza Raga (#5201) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Hali,

Az attól függ, hogy a kiegészítő csomagra is vállaltál-e hűséget.
Ha igen, akkor szankcióval jár.

Értem én...

(#5204) KicsiUbul válasza catty21 (#5202) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Szia,

A szakvéleményre nincs határidő ASZF ben úgy tudom, bár a 2 hónap sokkal több, mint általában. :(
De az a helyzet, hogy a cég teljesíti a szerződésben vállaltakat a sebességre, mert lefordítva:
"Adunk neked ADSLt. Ha minden jó, akkor max 8Mbittel tudsz netezni, de vállaljuk, hogy 480kbit/s nél nem lesz lassabb."

Értem én...

(#5205) Raga válasza KicsiUbul (#5203) üzenetére


Raga
senior tag

Ez hogy deríthető ki?

Felhívtak, hogy látták megrendeltem.
Kérek-e valami minicsomagot.
Mondom HBO MAX Pack.
Így is kötötték be.
Akkor hűség van arra is?

(#5206) KicsiUbul válasza Raga (#5205) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Szia,

Hát, vagy telefon, ha rengeteg időd van :)
Vagy online üszin szerintem ott van.

Értem én...

(#5207) catty21 válasza KicsiUbul (#5204) üzenetére


catty21
tag

Ahogy azt is vállalja, hogyha nem tudja stabilan a vállat maximum szélességet (stabilan még a két megát sem) akkor csökkenti a szerződésben vállaltat a még stabilan futtathatóra, vagy lehetőséget ad a szerződéstől való elállásra.
Ezt nem tette meg.

Arról nem is beszélve, hogy egy üzletkötő nyereségvágya miatt engem ért kár. Ez a szolgáltatónak is kellemetlen, mégsem tesz semmit.

Elég sokan vannak úgy, mint én. Ez pedig szerintem nagyon nem pálya.

Volt, hogy 480-nál is kevesebbel ment:( napokig, volt, hogy egyáltalán nem ment, napokig.
Minderre az volt a válasz, hogy nem tudják biztosítani a sávszélességet, távol vagyunk a központtól.

A félretájékoztatás, vagy az elégtelen tájékoztatás üzletileg mióta fair play?

(#5208) KicsiUbul válasza catty21 (#5207) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Szia,

Nem azt mondtam, hogy nem értem miért vagy felháborodva, illetve azt sem firtattam, hogy fair-e vagy nem. Csak a szó szoros értelmében vett jogossággal kapcsolatban tettem megjegyzést.

Szerintem folytassuk ezt priviben, előrébb fogunk jutni. :)

Értem én...

(#5209) Onderon válasza ForRedGlory (#5179) üzenetére


Onderon
senior tag

nem csak nekem, mindenkinek. ügyfélszolga azt mondja azért vették le, mert senki nem nézte. aha, gondolom BPTV-t, TVE-t, vagy Raiuno-t többen nézik :D nevetséges.

(#5210) petne válasza Raga (#5205) üzenetére


petne
őstag

Igen, akkor az HBO MaxPak csomagra 1 éves hűséget vállaltál és nem válthatod le sima Pakra csak szerződésbontási díjért.

(#5211) petne válasza Onderon (#5209) üzenetére


petne
őstag

IPTV-n nem volt TVE és RaiUno. :U Miről beszélsz?

Egyébként meglepődnél, hogy a BPtv-t mennyien nézik. :K

(#5212) Pilács


Pilács
senior tag

Háhá :) van időpon-tom :)) sat-tv-re jejeje :D szerdán délben, remélem sikeres lesz minden :R 45. napon :U
Tibibi: Hozzád mennek?

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#5213) Nescafé válasza Pilács (#5212) üzenetére


Nescafé
őstag

Akkor én még várhatok január 26-án rendeltem meg.
De ez régiótol is függ nem?

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#5214) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Sziasztok!

A settop boxal rögzített filmeket lelehet valahogy játszani számítógépen? Vagy esetleg kilehet írni? Az kafa lenne....csinálhatnék magamnak tök jó DVD-ket....és felszabadíthatnám a helyet a settoppon...

fulekitrading.wordpress.com

(#5215) KicsiUbul válasza Fecdzo (#5214) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Hello,

Hivatalosan sehogy, de esetleg TV tunerrel tudod megoldani, szerintem ha itt szétnézel PHn 3-4E Ft os beruházással megvan.

Értem én...

(#5216) Pilács válasza Nescafé (#5213) üzenetére


Pilács
senior tag

Sajnos az átlag bekötési idő sztem túl van a 30 napon, ritka ha valakinek gyorsan bekötik :(((

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#5217) petne válasza Fecdzo (#5214) üzenetére


petne
őstag

Igen, ha a gépednek van audio-video bemenete és megfelelő kábeled is van hozzá, viszont menteni csak valós időben tudsz, tehát az STB-n megnyomod a playt, a számítógépen meg a felvételt.

(#5218) Barthezz2 válasza petne (#5217) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Pontosan ugyan így csinálom a sat-al :) sőt a gépnek hála, igy még time shift-em is van :))

Everybody lies.

(#5219) tibibi válasza Pilács (#5212) üzenetére


tibibi
őstag

még csak nem is hívtak :N

(#5220) Fecdzo válasza petne (#5217) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nem lehet valahogy lebuherálni a settopban lévő hdd-ről a video fájlokat aztán azzal babrálni?

fulekitrading.wordpress.com

(#5221) petne válasza Fecdzo (#5220) üzenetére


petne
őstag

Nem, a HDD-n lévő tartalmak jogilag védettek és nem lehet kibuherálni. :U

(#5222) Fecdzo válasza petne (#5221) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Hmmm....ez furcsa. Régen ha volt egy VCR-od ugyanúgy feltudtad venni a filmeket egy kazettára, nem értem miért nem lehetett ezt manapság is megcsinálni. Előbb utóbb teli lesz a vinyó....érthetetlen....

Azért köszönöm szépen, marad az egyenes átjátszásos rögzítés...

fulekitrading.wordpress.com

(#5223) petne válasza Fecdzo (#5222) üzenetére


petne
őstag

Ezek a merevlemezes eszközök változatlan digitális minőségben tárolják a felvételeket, tehát ugyanúgy, ahogy kapja az eszköz (ellentétben példul a VCR-rel). Ez nem tetszett a tv csatornáknak, meg a jogvédő szervezeteknek és ezért nem engedik meg a közvetlen "másolást". Csak ilyen valós idejű másolást, ugyanis ilyenkor történik egy digitális-analóg-digitális konvertálás, aminek következtében már romlik a minősége.

[ Szerkesztve ]

(#5224) petne válasza Fecdzo (#5222) üzenetére


petne
őstag

Egyébként valóban jó lenne egy ilyen, fogja az ember rámásolja a felvételeket PC-re és onnan kiírja például dvd lemezre és nem lenne ez a macera, dehát ezt nem nézik jól szemmel a tartalomszolgáltatók... :(

(#5225) Hodaj válasza tibibi (#5219) üzenetére


Hodaj
csendes tag

A T-nek van egy fóruma, ott tudnak esetleg segíteni.
[link]

(#5226) ForRedGlory válasza KicsiUbul (#5204) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A szakvélemény kb. 2 hét alatt van készen.

(#5227) Onderon válasza petne (#5211) üzenetére


Onderon
senior tag

nem? úgy emlékeztem. alapból nem állítom be ezeket soha :D

(#5228) Garold válasza ForRedGlory (#5226) üzenetére


Garold
senior tag

Optimális esetben 2 hét, de lehet ez 4-6 hét is.... :(((

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#5229) endrúdí


endrúdí
csendes tag

Sziasztok,

Tudja valaki, hogyan kell a vezetékes telefont átirányítani mobilra (kódsorral például?) illetve az átirányítást törölni, ha már nem kell?

András

(#5230) petne válasza endrúdí (#5229) üzenetére


petne
őstag

[link]
A jobb felső sarokban lévő letöltési útmutatóban találod meg...

(#5231) vivce


vivce
csendes tag

No végre!
Be van kötve a Sat...el sem hiszem...végül is csak 58 napba telt... :DDD
Nem is tudom, volt valakinek itt ennyire elnyúló bekötési ideje?? :F
Mindegy, végre megy! (kötbért azért nem felejtem T... :D )
A minőségről: néhány adó (RTL, TV2, m1, m2, duna...) szinte azonos minőségben jön, mint sima lepkén (kénytelenek voltunk a párommal beruházni egyre, amig ezt nem kötötték be..) az analóg...de: szinte az összes zene, doku (HD nem), és egyéb adó minősége enyhén kifogásolható néha, és szerintem nem az időjárás miatt...nem tudom milyen a többi műholdas, de ha ennél is rosszabb, hát akkor.... :O
Olyan, mintha egy 700mb-s divX-et nézne az ember...és itt jön petne hozzászólása:

"Ezek a merevlemezes eszközök változatlan digitális minőségben tárolják a felvételeket, tehát ugyanúgy, ahogy kapja az eszköz (ellentétben példul a VCR-rel). Ez nem tetszett a tv csatornáknak, meg a jogvédő szervezeteknek és ezért nem engedik meg a közvetlen "másolást". Csak ilyen valós idejű másolást, ugyanis ilyenkor történik egy digitális-analóg-digitális konvertálás, aminek következtében már romlik a minősége."

Kérdem én: a doku zene stb adók enyhén szólva is kaka minőségét még tovább rontani minek, így is csak egy jobb minőségű VHS kazettának a képi minőségét nyújtják....
A még talán egy hétig nézhető HD adásokat meg csak kevés ember tudja nézni max felbontáson, rögzíteni minőségromlás nélkül még kevesebb, akkor hova ez a nagy másolásvédés... :(
Alapból tolvajnak néznek mindenkit, vagy csak én értelmezek itt valamit félre??!
Na mindegy, holnap megírjuk a levelecskét, hozzá csatolva megy a munkalap, aztán meglátjuk térítenek, vagy röhögnek rajtunk... :))

[ Szerkesztve ]

(#5232) catty21 válasza vivce (#5231) üzenetére


catty21
tag

Az elején apáméknak is nagyon pocsék volt életlen, csíkos, színtelen, most jó, ugyanolyan minőség, mint a UPC.

(#5233) petne válasza vivce (#5231) üzenetére


petne
őstag

Nem HD adás az tény, mivel sajnos a magyar tv csatornák se küldik igazából nagy bitrátával a jelet sajnos (mint például a német Pro7 vagy Sat1 stb.). Viszont a személyes tapasztalatom az, hogy a UPC-t és a Digit is veri minőségileg.

Természetesen ezt a fajta korlátozást nem Magyarországon találták ki, hanem külföldön és mivel ezek az eszközök nem magyar termékek, így ez a helyzet nálunk is. :U

(#5234) vivce válasza catty21 (#5232) üzenetére


vivce
csendes tag

Én most nem az életlenségről beszélek, vagy egyéb képi hibáról (értsd: nem kábel, interferencia stb.. hiba), hanem túl alacsony minőségben sugárzott adókról... :K
:B

(#5235) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

üdv

na végre bekötötték a t-home kábelnetet (8/1mbit), persze ezt a tesómtól tudtam meg smsben :)) . szal ahhoz képest, hogy ma du. 1-3 órát mondtak, már jóval korábban be is van kötve a net. zsír. :)) :C

majd ha hazaérek a melóból, asszem én is kipróbálom ezt a t-s kábelnetet. kíváncsi vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#5236) Barthezz2 válasza vivce (#5234) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát nemtudom, való igaz hogy néha lehetne jobb is a minősége, de szvsz ahogy petne is mondja ez egyrészt függ attól hogy a csatorna mit küld(rtl, tv2 nálam tökéletes, hangra is messze a legjobbak..kár hogy ezeket nézem legritkábban :DDD ) másrészt szerintem az sem mindegy hogy egy mai filmet vetítenek, vagy egy 20 éves bud spencer filmet..
Mellesleg én gépen nézem, ami eleve ront valamelyest a minőségen(mpeg2-re küldi át) mégis van hogy elámulok a minőségen :K Igaz van hogy amolyan divix-es ahogy te is mondod(film+ főleg), de azért itt nincs az mint a diginél pl hogy kockásodik, meg egy focimeccsen egy emberből 3 van..

Everybody lies.

(#5237) Garold válasza Blackdeath (#5235) üzenetére


Garold
senior tag

A T-home kábelnet Medium nem 8/1mbit, hanem 8/0,5mbit.
[link]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#5238) Blackdeath válasza Garold (#5237) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

Maximálisan elérhető feltöltési sebesség / Garantált minimális feltöltési sebesség:

1024 kbit/sec /192 kbit/sec

na akkor most mi van? :)) sztem kevered az adsl feltöltési sebességével. de ne is zavarjon. :)

(#5239) T-morcos válasza Misi 007 (#5157) üzenetére


T-morcos
csendes tag

[I]Misi 007 írta:

"Intek beltériről osztott már meg valaki képeket?
Kiváncsi lennék milyen csatlakozók vannak rajta..."[/I]

Itt találsz pár képet:

lefotózva: beltéri minden irányból, csatlakozók, vezetékezés, beltéri doboza;

szkennelve: a mellékelt használati útmutató

T-Home Sat TV

INTEK HD-S10CX beltéri (set-top-box) KÉPEK:

INTEK.HD-S10CX.SET-TOP-BOX____KEPEK

T-Home Sat TV

INTEK HD-S10CX beltéri (set-top-box) HASZNÁLATI ÚTMUTATÓ:

HASZNALATI_UTMUTATO

Rapidshare.com link letöltése:
Kattints a Free user gombra.
Várj míg visszaszámol.
A bejött kék színű, DOWNLOAD feliratú gombra kattintva töltheted le.

(#5240) Machado


Machado
tag

Nem tudjátok véletlenül, hogy ezek a Digitális TV szolgáltatások régebbi típusú tv-készülékekkel is működnek-e?
Konkrétan nem T-Com-tól rendelném az egészet, hanem egy helyi szolgáltatótól (ők is boxot használnak), de nincs modern TV-nk, csak régi veterán fos, viszont sokkal olcsóbb a digitális mint a sima analóg kábeltv, szóval, ha menne ezzel is egyenlőre, akkor addig is jobban járnánk míg veszünk egy normális TV-t.

(#5241) walkben


walkben
csendes tag

Hello! kb 2 hete csomagot váltottam, 2mbit lefelé, 192kbit felfelé

na igen, az első pár napba 190-220 körül mozgott a letöltésem, aztán kb 1 hete visszaesett 160-170re. Betelefonáltam a hibabejelentéshez, de ugye elvégeztettek velem egy speed testet, ami 1400kbites sebességet mutatott. a csávó aztmondta hogy minden rendben van, és hogy a minimális garantált sebesség megvan. És hogy valószínűleg a hálózat nem bírja ezen a területen (Baja). Na jó, de akkor miért volt az első héten jó a sebességem? Ezt is megmagyarázzák? :@

(#5242) Garold válasza Blackdeath (#5238) üzenetére


Garold
senior tag

hoppácska
ezt bizony nem gyengén benéztem :(((
de látom te azért figyelsz :D

walkben - reseteld le a modemet, és mérj utánna egy sebességet, nem sokat de lehet segít

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#5243) T-online válasza Garold (#5237) üzenetére


T-online
tag

Machado: A digitális adások esetében használt Set-Top-Box tudtommal kivétel nélkül rendelkeznek scart csatlakozóval így régebbi TV készülékkel is használható, amennyiben nincs rajta scart csak antenna bemenet, akkor nem megoldható.

walkben: 192.168.9.1-n mértetek sebességet? 1400kbit-el nem fognak semmit csinálni, de amit Garold mondd, egy resetelést meg lehet próbálni amennyiben nem router(Home Gateway)t kaptál.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#5244) Nescafé


Nescafé
őstag

Üdv
Srácok mielőtt jönnek a szerelők Sat-tv-t kötni szólnak ugye?

 iPhone 15 Pro

(#5245) T-online válasza Nescafé (#5244) üzenetére


T-online
tag

Igen

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#5246) Nescafé válasza T-online (#5245) üzenetére


Nescafé
őstag

Köszi :R

 iPhone 15 Pro

(#5247) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

nah megvizsgáltam az új netünket, a t-home kábelnetet (8/1mbit):

:)) :C :R :K

a netmeter 993kbps max. letöltési sebességet mért teszt közben! :))

[ Szerkesztve ]

(#5248) tibibi


tibibi
őstag

nekem a win szerint 540-580 körül van a letöltésem az origoról az jó egy 8mbit-es adsl-nél? :U

[ Szerkesztve ]

(#5249) Szőrös  válasza Blackdeath (#5247) üzenetére


Szőrös 
veterán

nah megvizsgáltam én is az új netem

bocs de nem bííírtam ki :DDD

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#5250) Blackdeath válasza Szőrös  (#5249) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

lefelé kicsit túlpörögtél, nem gondolod? :DD

gondolom ez a 25/5-ös vdsl mi? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.