Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) petne válasza dbius (#6900) üzenetére


petne
őstag

- nincs
- nincs.

;)

(#6902) dbius válasza petne (#6901) üzenetére


dbius
veterán

Ismétlem magam: Köszi :R ;)

(#6903) #41635072 válasza TeeJay (#6898) üzenetére


#41635072
törölt tag

HDMI-n van, de engem hypal szerencsére még nem lehet meghülyíteni. ;)
Látom ide is elért az áfa emelés. :(((
Termsézetesen sikerült valamit félreszámolniuk. :U

[ Szerkesztve ]

(#6904) spammer


spammer
veterán

Számlareklamációra mennyi idő alatt kellene válaszolniuk? 32. napja iktatták, azóta semmi.. Nem 30 nap?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6905) KicsiUbul válasza spammer (#6904) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Elvileg 30 napnak kellene lenni ÁSZF szerint úgy tudom.

Értem én...

(#6906) petne válasza KicsiUbul (#6905) üzenetére


petne
őstag

Jól tudod... ;)

(#6907) racis


racis
tag

Szolgáltatóváltás esetén (tvnetwork-->t-online) mennyi idő kb. míg az új szolgáltatást aktiválják? A tvnetwork-os hűségem tegnap járt le, a t-home-os DSL-t meg még június 16-án megrendeltem.

(#6908) petne válasza racis (#6907) üzenetére


petne
őstag

Miért rendelted meg június 16-án, ha csak tegnap járt le a tvnetworkos hűséged? Elég nagy a valószínűsége, hogy a tvnetwork nem engedélyezte a váltást, mivel érvényben volt hűségnyilatkozat. Azt javaslom, hogy érdeklőd meg a T-Home-nál, hogy mi a státusza a rendelésednek... de szerintem újra meg kell majd rendelned.

Érdemes áttanulmányozni ezt, itt olvasható a szünetmentes szolgáltatóváltás feltételei és lépései.

[ Szerkesztve ]

(#6909) racis válasza petne (#6908) üzenetére


racis
tag

A rendelés másnapján egyeztettem az ügyfélszolgálatos hölgyel, akinek mindent elmondtam: hogy június 30-án jár le a hűségem és ezután szeretnék átkerülni a t-home-hoz. Neki nem volt ilyen irányú kifogása.
Tudtommal ha szolgáltatót akar váltani valaki, akkor a hűség lejárta elött 1-2 héttel tanácsos elindítani a procedúrát, mert időbe telik az ügyintézés.

A My-T-home oldalon a jelenlegi státusz: folyamatban, az azonosító és az elsődleges e-mail cím meg is van adva, igaz jelszó hiányában nem tudok oda belépni.

[ Szerkesztve ]

(#6910) ForRedGlory válasza racis (#6909) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ez így nem lesz jó, ahogy petne is mondta. Elég nagy valószínűséggel el lesz utasítva (sztem már el is van) az igényed... tvnetwork szerinted vár arra hogy leteljen a hűséged és addig nem utasítja el az igényt? Nem valószínű. El fogják utasítani hogy újat le kelljen adnod ezzel is még pár extra napot számlázhatnak neked...
Én a helyedben most felhívnám a 1412-t és rákérdeznék.

(#6911) Barthezz2 válasza #41635072 (#6903) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát neharagudj, de vagy marha rossz a szemed, vagy valami technikailag nem oké nálad..
Rokonoknál egy CRT-n néztem már többször is a Digi adását, és sokszor valami katasztrófa. Nemrégiben volt EuroSport 1-2-n a Le Mans-i 24órás. Itthon egy FullHD-s megjelenítőn nézve, T-Home Sat-nál teljesen rendben volt minden, délután pár órát meg ott néztem, többször beakadt, blokkosodott, meg az alapkép is hagyott kivánnivalót maga után.
HD csatim alapba ugyan nincs, de pár hónapja kodolatlan volt egy napra az HBO HD, éshát mit mondjak.. Odahajoltam a TV elé, de még ugysem láttam hibát benne.

De ha szerinted a Digi jobb.. :U

Everybody lies.

(#6912) Kupak89 válasza T-online (#1) üzenetére


Kupak89
csendes tag

szia!
olvastam hogy te a T-online HelpDesk-en dolgozol, szeretném a segítségedet kérni, mivel a telefonos ügyfélszolgálatot egyszerűen nem tudom elérni.
A következő a gondom: van t-online internet előfizetésem, amihez ugye kaptam egy szereld magad csomagot. az útmutatóban le van írva, hogy milyen operációs rendszerrel kell rendelkeznem. Az előző gépemen winows xp volt, ezen az újon pedig vista van és nem tudom telepíteni ezt a t-online-os cd-t, vagyis igazából a WinDSL-t nem akarja rárakni a cd-ről és ezt írja ki: this is a sub installation program of your axelero DSL installer. Please use the axelero DSL installer instead. (bocs, nem magyar a rendszer)
Mit lehetne csinálni vele?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#6913) petne válasza Kupak89 (#6912) üzenetére


petne
őstag

Azért nem tudod rátenni, mert az csak Windows 98, 98SE, ME és Windows 2000 operációs rendszerek alatt kell. Sem az XP-hez, sem a Vistához és majd az októberben megjelenő Windows 7-hez sem kell. De ez rajta van az induló cd-n is, csak el kell olvasni. ;)
Új dsl kapcsolatot kell csak létrehozni Vista alatt a következő módon, magyarul tudom elmondani a lépéseit, mert nekem magyar van:

A Csatlakozás az internethez varázsló megnyitásához kattints a Start gombra , kattints a Vezérlőpult parancsra, kattints a Hálózat és internet segédeszközre, kattints a Hálózati és megosztási központ fülre, kattints a Kapcsolat vagy hálózat beállítása gombra, majd ezután kattints a Csatlakozás az internethez parancsra. Ezután a varázsló már segít a dsl kapcsolat létrehozásában.

[ Szerkesztve ]

(#6914) racis válasza ForRedGlory (#6910) üzenetére


racis
tag

Ha ez tényleg így van, az ügyfélszolgálatos miért nem közölte, hogy ez így nem lesz jó, ráadásul direkt rákérdeztem, hogy mondjam-e fel én a szolgáltatást a tvnetwork-nál, de ő azt mondta, hogy majd ők intézkednek, nekem semmit nem kell tennem.
Csak ki akartam kerülni, hogy a tvnetwork egy részösszeget számlázzon ki július hónapról.
Nem az lenne a normális, hogy a hűség lejárta után rögtön átkerüljek a másik szolgáltatóhoz?

(#6915) petne válasza racis (#6914) üzenetére


petne
őstag

Mondtad neki, hogy csak később fog lejárni?
A lényeg, hogy hívd fel és kérdezz rá.

(#6916) racis válasza petne (#6915) üzenetére


racis
tag

Igen, közöltem vele. A My-T-home oldalon "folyamtban" státusz van.

(#6917) petne válasza racis (#6916) üzenetére


petne
őstag

Érdekes...
A my t-home-ba nem látsz pontos információkat, persze Te tudod, hogy mit csinálsz... ;)

(#6918) racis válasza petne (#6917) üzenetére


racis
tag

Ez látszik: [link]

(#6919) petne válasza racis (#6918) üzenetére


petne
őstag

Nézd, nekem már több, mint 1 éve van egy szolgáltatásom és mégis az van, hogy folyamatban, tehát azt ne vedd alapul. Nem véletlenül javasoljuk, hogy telefonálj... ;)

(#6920) racis válasza petne (#6919) üzenetére


racis
tag

Oké, köszi a tanácsokat, intézkedem.

(#6921) Kupak89 válasza petne (#6913) üzenetére


Kupak89
csendes tag

:R
Koszi a segitseget :))

(#6922) Shodan válasza petne (#6901) üzenetére


Shodan
addikt

forgalom korlát pedig van....kábel net havi 250gb, fair use policy utánna visszaveszik köv hónapra 128kbit/s re a sebességet.
dslnél az utolsó 12 hónap legtöbbet forgalmazott 3 hónapjának az átlaga ne haladja meg a 150 gb.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#6923) petne válasza Shodan (#6922) üzenetére


petne
őstag

Itt az adsl-ről volt szó, tehát nem kábelnetről, adsl-nél már régóta nincs ez a fajta korlátozás, kikerült a szerződési feltételekből... :K

[ Szerkesztve ]

(#6924) Garold válasza Shodan (#6922) üzenetére


Garold
senior tag

Kollegámnak havi kb 1 TB forgalma van hosszú évek, hónapok óta, még sosem szóltak neki... :DDD

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#6925) KicsiUbul válasza Garold (#6924) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Komolyan el nem tudom képzelni mit lehet annyit letölteni, legelvetemültebb hónajaimban sem ment 320Gb felé. :N

Értem én...

(#6926) petne válasza KicsiUbul (#6925) üzenetére


petne
őstag

Aki 1 TB-kat tölt le, az egyértelmű, hogy nem saját magának teszi. ;)

(#6927) Garold válasza petne (#6926) üzenetére


Garold
senior tag

Feltöltő egy bizonyos torrentoldalon, ráadásul nagy filmgyűjtő, és csak DVD és HD minőséget tölt. Ja, és csakis saját használatra...nincs benne semmi üzletszerűség...

Szerk.: Tényleg nem keres ebből semmit, csak hobbi. Én sem értem miért nem hsználja ki eme remek lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#6928) petne válasza Garold (#6927) üzenetére


petne
őstag

Hát, persze... :D

[ Szerkesztve ]

(#6929) KicsiUbul válasza petne (#6926) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Valamiből fizetni kell a villanyszámlát :D

Értem én...

(#6930) Barthezz2 válasza KicsiUbul (#6929) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Meg a netet :DDD

Everybody lies.

(#6931) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok! Papíron 8 megás, gyakorlatban 3 megás T-Szutyok netem van, amivel nem ez az egyetlen probléma, rendszeresek a szakadozások, hosszabb ( 12-48 óra ) rövidebb időre( pár perc, napi szinten ). Egy ismerős intézte a csomagváltást még régebben és elfelejtett szólni, hogy ráb@sz a csomagra egy év hűséget is... eddig tűrtem ezt a pocsék szolgáltatást, de mostmár elegem van... milyen módjai vannak a szerződés felbontásának így? Ha valaki tud segíteni ilyen ügyben nagyon hálás lennék.

(#6932) Shodan válasza vwpolopg (#6931) üzenetére


Shodan
addikt

szerz bontási díj 36000ft.
valoszinuleg nem birja a vonalad a 8 megát. jelentsd be, ha tényleg emiatt szakad akkor visszaminősítenek 4 megára és utánna már aszerint számláznak majd.

szerk. dobj priviben egy MT-t ránézek majd ha bennt vagyok, vagy feladom hibára...

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#6933) KicsiUbul válasza vwpolopg (#6931) üzenetére


KicsiUbul
őstag

-Ha lassú, akkor itt a teendő
-Ha szakad, be kell jelenteni hibára

Ha tényleg nem bírja a vonal stabilan a 8Mbitet, akkor válthatsz lejjebb, de minden számlapanasz alapfeltétele, hogy jelentsd be ha gond van Néma gyereknek... :U

Értem én...

(#6934) vwpolopg válasza KicsiUbul (#6933) üzenetére


vwpolopg
őstag

Sziasztok! Köszi a segítséget mindenkinek! A szakadozások közül a nagyobbak mindig be voltak jelentve, a rövidebbek miatt meg van olyan nap, hogy telefonálhatnék napi 5x, 6x, (valamikor meg jó napokig...)semmi kedvem hozzá... A vonal szerintem tutita nem bírja, a kezdetekkor sem volt 8 megás, de eleinte még gyorsabb volt emlékeim(meg a speedtest.net) szerint akkor még olyan 5,3 mega körül volt, aztán visszaesett és beállt erre a stabil 3, 3,2-re. Ha jól tudom, a következő csomag lejjebb 2 megás... Az viszont még a 3,2höz képest is elég sovány...

[ Szerkesztve ]

(#6935) KicsiUbul válasza vwpolopg (#6934) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ennyi után azért már illő lett volna rájönni, hogy nem bírja a madzag :F

Szerk: mármint nem neked :D

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#6936) Shodan válasza vwpolopg (#6934) üzenetére


Shodan
addikt

Ha visszaminősítenek, akkor van 4 megás csomag is, csak ezt nem értékesítik.Csak ilyen esetekre van fenntartva.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#6937) vwpolopg válasza KicsiUbul (#6935) üzenetére


vwpolopg
őstag

Megmondom őszintén, elég hamar beletörődtem, hogy nem bírja, előtte egy megás volt és ahhoz képest ez is száguldás volt. És nem is lenne vele különösebb bajom, ha nem lenne ilyen rohadt drága más szolgáltatókhoz képest és ha nem szakadozna... eleinte nem volt vele ilyen sűrűn szakadozási probléma, egyszer-egyszer elszállt, le volt .... De, mióta sűrűbben szakadozik eléggé idegesít.

(#6938) KicsiUbul válasza vwpolopg (#6937) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Milyen modemed van?

Értem én...

(#6939) vwpolopg válasza KicsiUbul (#6938) üzenetére


vwpolopg
őstag

Dlink DSL 360R. Nem tudom, hogy normális-e ennél a típusnál de rohadtul melegszik amúgy...

[ Szerkesztve ]

(#6940) KicsiUbul válasza vwpolopg (#6939) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Az egy elég jó kis modem pedig. Megfogdosva az enyémet, szerintem normális lesz hogy meleg

Értem én...

(#6941) Shodan válasza vwpolopg (#6939) üzenetére


Shodan
addikt

normális ;) megpróbálhatod levenni a burkolatot, vagy tedd állítva...

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#6942) vwpolopg válasza KicsiUbul (#6940) üzenetére


vwpolopg
őstag

Van itthon egy 360T is használaton kívül ha az jobb... bár nem tudom mi a különbség, nem találtam róla semmi infót:D

(#6943) vwpolopg válasza Shodan (#6941) üzenetére


vwpolopg
őstag

Leszedtem a burkolatot.... kicsapott a meleg levegő :DD .... és elég púposak a kondik.... használatba állítsam a másikat?

áááá sorry, nem vettem észre, hogy a másikban még van mod idő... :W :W

[ Szerkesztve ]

(#6944) KicsiUbul válasza vwpolopg (#6943) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Próba szerencse :K

Értem én...

(#6945) petne válasza vwpolopg (#6942) üzenetére


petne
őstag

A 360T-ben jobb alkatrészek vannak benne... ;) De próbáld ki azzal is.

[ Szerkesztve ]

(#6946) vwpolopg válasza KicsiUbul (#6944) üzenetére


vwpolopg
őstag

Hát, kicseréltem őket de nem változott semmi :D ... speedtest.net, előtte is utána is 2.06Mbps...

(#6947) KicsiUbul válasza vwpolopg (#6946) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Hát... Veszteni valod nem volt :(

Értem én...

(#6948) petne válasza vwpolopg (#6946) üzenetére


petne
őstag

Tesztszerveres mérést végezzél... test jelszóval.
Azt tanácsolom, hogy jelentsd be és kérjél vonalbemérést, hogy mennyit bír max. és legfeljebb átmész 4 megásra.

[ Szerkesztve ]

(#6949) Barthezz2 válasza vwpolopg (#6946) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szerintem nem is a sebesség megváltozására gondoltak -ha a madzag nam bírja, akkor hiába a csúcsszuper modem- hanem arra, hogy igy talán majd nem szakadozik..

Everybody lies.

(#6950) vwpolopg válasza Barthezz2 (#6949) üzenetére


vwpolopg
őstag

A szakadozást majd meglátjuk hosszútávon.

@Petne: a tesztszerver jobb eredményt mutatott, de ez se az igazi:D

Amúgy az optikai hálózat mikor fog harcba állni? A honlapjukon írták ugyan a XXII. kerületet mint elérhetőséget, de gondolom a külső részeire a kerületnek már nem fogják kivinni néhány előfizető miatt... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.