Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) KicsiUbul válasza epidemic (#5950) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Szia,

Ennek a kérdésnek nem sok értelme van..
A "Broadband" szó jelentése: szélessávú.
Ez összefoglaló név a relative gyors internetkapcsolatra. (DSL, kábelnet, ethernet, optika, 3G, hsdpa, stb)
Ezen felül a válasz benne van a kérdésben.

"DSL Classic Happy internet csomag az Broadband vagy DSL vagy kábelnet?"

DSL Classic Happy, az DSL csomag :B

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#5952) epidemic válasza KicsiUbul (#5951) üzenetére


epidemic
tag

Értem, köszönöm!

"Ami nem öl meg, az erősít!"

(#5953) vtipisti válasza petne (#5845) üzenetére


vtipisti
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget,működött a dolog! :C :K Nem hittem,hogy sikerül.A félprofik nem bíztattak semmi jóval.Szóval mégegyszer köszönöm!!!Üdv!

(#5954) gg72


gg72
veterán

Rendeltem ADSL-csomagot a T-Home-tól, tegnap telefonált is egy hölgy, hogy minden OK és legközelebb a szerelők hívnak majd, mielőtt jönnek, csak azt felejtettem el megkérdezni tőle, hogy ez kb. mikor várható... Mik a tapasztalataitok, mennyi idő szokott eltelni ilyenkor?

(#5955) petne válasza gg72 (#5954) üzenetére


petne
őstag

Ha nincs nagy probléma, akkor 1-2 héten belül meg szokott történni.

(#5956) gg72 válasza petne (#5955) üzenetére


gg72
veterán

Az jó lenne, mert a vodás netet nagyon unom már, esténként szinte teljesen használhatatlan, mint a betárcsázós ősidőkben... :(

(#5957) Core2duo6600 válasza KicsiUbul (#5945) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szerintem azért probléma egyeseknek, mert nehezebb a RS ről, meg a hasonló helyekről tölteni

(#5956) gg72
Erre néha az ADSL is képes.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5958) gg72 válasza Core2duo6600 (#5957) üzenetére


gg72
veterán

Hát nem tudom, nekem évekig volt T-Home-os ADSL-em és semmi bajom nem volt vele, most költözés után egy évvel viszont már tele a hócipőm a vodanettel, esténként sikerül a 100kbps-t is elérnem...

(#5959) t-rac


t-rac
senior tag

Üdv! NordTelekomnál vagyok 4 mbites csomagban, 7000-et fizetek havonta, T-Com területen. Most akkor duplázni fogják a sávszélességet?

(#5960) KicsiUbul válasza t-rac (#5959) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Válts T-Home os ADSLre, és 6890 ért 8M-t kapsz.
Végülis duplázva lesz :DD

Részletek

Értem én...

(#5961) Sanyix válasza t-rac (#5959) üzenetére


Sanyix
őstag

nem.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#5962) rii


rii
nagyúr

sziasztok!

APEX DC-t szeretném életre kelteni ...

Failed to connect on TCP 412
Connected on UDP 413

a TCP 412-esről volna szó.
mit kell tennem?

Előre is köszi
Pirelli router.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5963) Bálint85


Bálint85
senior tag

GTS Datenet szolgáltatóról mi a véleményetek, valakinek valami tapasztalata van róluk?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#5964) Steven


Steven
addikt

Hi nekem olyan gondom lenne hogy a gyári t-homos router+adsl gyenge jelet ad és kéne tipp arra ,hogy hogyan lehet boostolni a wifit úgy, hogy ne kelljen vennem routert . Pl Antennát valahogy ki lehet cserélni?

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#5965) petne válasza Steven (#5964) üzenetére


petne
őstag

Sehogy, mivel nem cserélhető az antenna.

(#5966) risadj


risadj
csendes tag

Hi, T-home-os kábelnetem van, ami ugyanazt az ip-t adja 1hónapja, számomra ez elfogadhatatlan ezért váltanék. T-home ADSL megfelelő választás lenne a dinamikus ip-re? Meglévő hűségszerződés esetén milyen kötelezettségeim lennének a váltással?

(#5967) petne válasza risadj (#5966) üzenetére


petne
őstag

Mivel van még hűségnyilatkozatod, ezért csak szerződésbontási díjért tudnál váltani, ami egyszeri 36 000 forint.

(#5968) Steven válasza petne (#5965) üzenetére


Steven
addikt

az fasza:S

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#5969) Garold


Garold
senior tag

Nem értem az embereket...
Amíg 24 óránként kaptak új IP-t addig az volt a gond, most meg hogy ez változott egy ideje az a baj...
:F

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#5970) Steven válasza Garold (#5969) üzenetére


Steven
addikt

kell nekik hogyha kibannolják tudjanak jönni:D :P

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#5971) risadj válasza petne (#5967) üzenetére


risadj
csendes tag

amennyiben magasabb csomagot választok, akkor úgy tudom ez a szerződésbontás nem él...vagy igen?

(#5972) petne válasza risadj (#5971) üzenetére


petne
őstag

Nem, most van lehetőség arra, hogy lefelé és felfelé is váltsunk persze a hűségnyilatkozat ez esetben újraindul, viszont ez nem vonatkozik platform változatásra. Tehát nem lehet kábelnetről, adsl-re ugrálgatni...

(#5973) Snoop-y válasza petne (#5907) üzenetére


Snoop-y
veterán

Megbánnád hamar ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#5974) petne válasza Snoop-y (#5973) üzenetére


petne
őstag

:DD :D

[ Szerkesztve ]

(#5975) racis


racis
tag

4 hete rendeltem meg a Sat TV-t. Remélem hamarosan lesz belőle valami. :)

(#5976) Sanyix


Sanyix
őstag

hallott már valaki olyanról, hogy rossz tápegység miatt hibázik, és szakadozik egy modem? (kábelmodem)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#5977) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Több mint 2 hete az online ügyfélszolgálaton váltottam csomagot (Otthon->Medium Classic).

3-4 nap után a webes felület szerint meg is történt a váltás, úgy nézett ki, hogy minden ok. De jött a számla, ami még mindig 11K és nem 6890, illetve a sebesség is marad szaros 4mbit.. bementem a T-Pont-ba rákérdezni a dolgokra, annyi derült ki, hogy valahol "elakadt a folyamat". Köszi bazz... aztán nyomtak nekem egy csomagváltást a már elvileg meglévő csomagról egy ugyanolyanra. Nem értem, de azt az ígéretet kaptam hogy 15 napon belül jönni fog az sms + a sebesség is. Kíváncsi leszek, én már nem hiszek el ezeknek semmit..

mod: hozzáteszem, ha bejelentkezek online, akkor ennyi vagyok:

"My T-Home Üdvözöljük n/a n/a!"

"Önnek nincs megjeleníthető szolgáltatása! "

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5978) marchellow


marchellow
tag

Sziasztok!

T-Home-nál láttuk ezt a tripla kedvezményt és mivel a TV-n kívül (UPC) minden más már eleve a T-nél volt, gondoltuk legyen ez is ott, így újrakötöttünk mindent.
A netből a 8 mbites mediumot, SatTV-ből családi csomagot, telefonból dsl telefont (ehhez azért hozzá kell tenni, hogy szerződéskötésnél egy szó nem esett arról, hogy dsl telefont kérünk, de úgy látszik ez a sztenderd ha nem szólunk).
Paraméterek: 12. kerület, előzőleg analóg telefonvonal, és 8 mbites net (ami maximum 6 mbitel volt hajlandó menni).
Egyszer teljesen más miatt felhívtam az ügyfélszolgálatot, amikor a csaj beszélgetés közben fű alatt megjegyezte, hogy nem tudják majd bekötni a 8 megás netet, mert, hogy műszakilag nem lehetséges, blabla... Mondom neki, hogy igen tudom, hogy csak 6-al megy, de nem érdekel, az is több mint a 2, nincsen itt gond, gondoltam... De csak mondta tovább, hogy nem lehetséges, kaphatok 2 mbitet, ez van. Esetleg miután bekötötték lehet kérni módosítást, hogy én többet szeretnék, aztán majd megvizsgálják, eltelik jó sok idő és aztán meglátják. Én már ennek is örültem. Aztán ma jöttek bekötni, szerelő is megerősített, hogy kérjek módosítást, menni fog a dolog. Hát nem ment.
Kb. a negyedik ügyfélszolgálatisból sikerült kiszedni, hogy miért nem hajlandóak emelni a sávszélemen. Szerintük, ugyanis a dsl telefon túl sokat foglal le belőle és így már nem marad elég az internetnek...
Mindezt fél óra ide-oda kapcsolgatás után sikerült megállapítani. Kérdem én nem lehetett volna ezt már szerződéskötéskor közölni, hogy bocsi nem fog menni? Vagy a közte eltelt 30 telefonhívás valamelyikében...
Másik, hogy képtelen vagyok elhinni, hogy egy szaros voip telefon ennyit eszik. Azt értem, hogy az iptv-hez kell a sávszél, de hogy ehhez miért kéne ennyi....
Azt meg már meg sem említem, hogy amit bekötöttek csak 1mbit-el megy.
Annyit szeretnék kérdezni egyrészt, hogy sztenderden mindenkinek voip telefont kötnek?
(bevallom nem is gondoltam rá, hogy nem analógot kötnek be, ezért nem is kérdeztem semmit).
És, hogy mennyi zabál ténylegesen egy dsl telefon?
Bocsánat, hogy hosszúra nyúltam, csak kezd egy kicsit idegesíteni a dolog.

Köszönöm!
M

[ Szerkesztve ]

(#5979) merlin99


merlin99
csendes tag

Sziasztok!

Nekem múlt hét csütörtökön kötötték be végre a Sat tv-t, néhány csatorna, pl a Hír tv iszonyatosan kockásodik.

Jel, Minőség 88%/88%, nem tudom ez jó a 4. transzponderen.

Az lenne a kérdésem, hogy mitől írja ki kb. 3 naponta rendszerüzenetként, hogy "Nincs hozzáférése", kihúzom a konektorból utánna visszadugom és megint megjavul, pár napra.

Három beltéri van és csak ezen csinálja.

Ötleteket előre is köszönöm.

''Már a jövő sem a régi.......''

(#5980) TeeJay válasza merlin99 (#5979) üzenetére


TeeJay
félisten

80% fölött nem igazán kellene kockásodnia
ez elég fura...

Intek vagy ADB beltérid van?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5981) merlin99 válasza TeeJay (#5980) üzenetére


merlin99
csendes tag

Intek beltérim van.

Miért csak a 4. transzpondert kell nézni?
Az elsőn csak 5/10% van, valahogy minden másodiknál mutat csak többet. (pl. 2,4.6...)

A RTL, tv2 elég normális.

''Már a jövő sem a régi.......''

(#5982) bocsika


bocsika
aktív tag

Hali
Heves megye északi részében lakom ahova csak az átvonuló madarak járnak pottyintani.
Szóval felénk nem fog sosem beköltözni a digi és digitális tv is csak 2012ben lesz. :((
Van egy 1280/128 ?? as net ami 1060/86 os pedig csak 800 méterre lakok a fő elosztótól (lehet hogy körbemegy a falun :F ) Múltkor mondjuk az egyik tesztoldal 39,4 megát írt a netre. Hát... :lefordul a székről röhögős smájlí:
Dlink DSR-360R modem lehet életet a rézpárba hogy ne csak a telefon csörögjön.
Letöltés az naggyából jó, bár a 132-133 at az istennek sem akarja átlépni. De a feltöltés az siralmas. Egy 8 megás képet 1 kb el tolt fel msn-en. Sima feltöltésnél behalt a data.hu, a gmail. Szkájp, ventri akadozik. stb
Öcsém sokat játszik itthon multiban de 1-2 percenként az 50-70 pinge kiakad 999-nél
Kerestem valami progit ami megnézi milyen a jel, de nem tudom értelmezni.
[link]
Egyéb tanácsot is elfogadok.
thx

(#5983) Ebit válasza bocsika (#5982) üzenetére


Ebit
addikt

A jeled az annyira nem rossz , viszont a csillapitásod alapján látni lehet, hogy megközeltőleg 1.5 km-re vagy a Dslam-tól.
Érdemes lenne egy másik modemmel is megpróbálni.

(#5984) bocsika válasza Ebit (#5983) üzenetére


bocsika
aktív tag

Egyszer már kikerestem hogy hol van a helyi központ és térképprogial lemértem az utat. kb 800m volt. Vannak ezek olyan hülyék hogy körbemennek a falun(khm "város"). Vagy ezek szerint az utóbbi 4000 évben erre nem frissítették az eszközöket.
Mert hibát nem dob a progi. A noise margin, attenuation, transmit power, tone-t sajnos hiába fordítom le nem tudom mik a jó adatok ezekre. Tud valaki magyarul leírás.
Akkor ajánlott egy rendes modem. A nagy T hez fordulhatok hogy tré a jel? Ja és mekkora lehet itt a maximális net?

(#5985) ForRedGlory válasza petne (#5967) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem feltétlenül.
Mivel már a kábelnet is t-home-os, és az adsl is, így amennyiben meg tudja magyarázni érthetően miért szeretne váltani, valamint vállalja az ADSL-re az Újabb egy éves hűségidőt, akkor elég valószínű, hogy engedik. Én biztos engedném, ha hozzám jönne.
Amennyiben még t-kábeles a net, akkor problémásabb...
Egy apró trükk: mondjuk kábelnet happyje van és jönne át ADSL happyre, akkor növeli az esélyit, ha előbb DSL Classic Mediumra vált (mert egyrészt magasabb a havi díja, másrészt magasabb értékű szolgáltatás), aztán ha bekötötték, váltson adsl happyre, hiszen válthat bármikor bárhova :) mondjuk ez eseten bukná a próbahónap hátralevő részét...

[ Szerkesztve ]

(#5986) ForRedGlory válasza Motion_Blur (#5977) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Csomagváltás 30 nap, úgyhogy nem értem a problémádat. Azért 30 nap, hogy ha hiba van, akkor kijavíthassák... ennyi a történet lényege.
SMS-t ne is várj, mert nem fog menni csomagváltásnál :)

(#5987) petne válasza ForRedGlory (#5985) üzenetére


petne
őstag

Amit én mondtam az a szerződés szerinti helyzet és nem a méltányossági alapon történő elengedés, mert ugyebár az utóbbi azért egy kicsit más, vagy belemennek vagy nem... Szerződés szerint nem tud átmenni bontási díj nélkül, ez 100%.

(#5988) petne válasza merlin99 (#5981) üzenetére


petne
őstag

Azért mert az Amos műhold nem csak közép-euróba felé sugároz, tehát azok a transzponderek, amik 5-10%-ot mutatnak nem felénk vannak irányítva. :U

(#5989) petne válasza bocsika (#5982) üzenetére


petne
őstag

1 megás netcsomagod van? Az bruttó 1280 kbit/s le és 128 kbit/s feltöltési sebességet biztosít. Meg kellene nézni tesztszerveren pontosan a sebességet: [link] Fontos, hogy a teszt azonosítóval nézd és mindenféle router nélkül, mert az ad pontos, hiteles mérést.

[ Szerkesztve ]

(#5990) petne válasza marchellow (#5978) üzenetére


petne
őstag

Ez a dsl telefonos sebességes dolog ez baromság... lehet, hogy félreértetted vagy az ügyintéző mondott tényleg hülyeséget, ezt nem tudom. De biztos, hogy nem ez a magyarázata annak, hogy nem lehet 8 megás csomagod.

(#5991) rii válasza rii (#5962) üzenetére


rii
nagyúr

upup
pls

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5992) Motion_Blur válasza ForRedGlory (#5986) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ha 30 nap, akkor miért mondtak max. 15 napot? És azt is mondták, hogy sms-t fogok kapni a váltásról. Ennyire nincsenek képben azok, akik minden nap ezzel foglalkoznak?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5993) petne válasza Motion_Blur (#5992) üzenetére


petne
őstag

Rosszul tudták... :C

(#5994) Core2duo6600 válasza Steven (#5964) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Köss hozzá kábellel egy acces pointot, jobb 5letem nincs.

(#5969) Garold

Hidd el az RS, meg hasonló oldalak miatt kell.
Én is sokat töltök önnan, és csak reconnect és már megy is tovább.

(#5976) Sanyix
Nem igen, de mint lehetőség nem zárható ki.

(#5978) marchellow
Ez meredek.
A DSL telo is legfejebb akkor fogyasztja a netet, ha dumálsz rajta.
Ha abból indulunk ki, hogy beszélsz pl skypon akkor webkamera nélkül 5-6 kb/s az adatmennyiség.
Nálunk is ilyesmi lesz.
Szintén 6 körül megy a 8 as, remélem itt nem problémáznak majd, mert akkor ki lesznek rugva, tudtommal 30 napon belül felmondhatod a szerződést minden indok nélkül.

MÁS :

Lemondtuk az ISDN-t, telon keresztül, vagy 3 hete,
azt mondták, hogy nincs külön dijja ez biztos. Most jött egy nagy boriték minden papirusszal.
Abban meg a szöveg, hogy 4990 a lemondási dij.
A szerelő a héten volt, el is vitte az ISDN dobozt.
Na most, én nem akarom, hogy ki kelljen fizetni ezt az összeget, ha jogos, ha nem, mivel azt mondták, hogy nincsen + dijja.
Többször vissza kérdeztem, mert elösször az internetesekkel beszéltem, majd a telosokkal, majd ismét a telosokkal.
Internetesek helyből azt mondták, hogy az ISDN től megszabadulni, ingyenes, a telosok azt mondták, hogy pénzbe kerül, erre rákérdeztem, hogy a netesek azt mondták, hogy ingyenes, kis türelmet kért a csaj, majd mondta, hogy valóban ingyenes, na most ezek
után, mivel azt az infot adták, hogy ingyenes, nekem ne számlázzanak ki semmit sem.

Holott a neten megtaláltam, hogy valóban pénzbe kerül.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5995) Ebit válasza bocsika (#5984) üzenetére


Ebit
addikt

Sorban:

A csillapitás /attenuation,/értéked 20 db a szabvány 13.6 db/km ir elő,
A távolság ebből adodik, és valószinú,hogy a kábel körbeviszik, mert úgy szokták.

A signal noise margin,/jel-zaj viszony/, nálad 40 db korrekt érték.

A transmit power,/ adó teljesitmény/

Lényeg a linkelt paramétereid alapján, lehet , hogy a 8 mega sávszélt is tudják bztositani, érdemes megérdeklődni telefonon.

(#5996) Csima


Csima
tag

Sziasztok
T-home triplám van. Idáig vezetéken csatlakoztam az internethez, most viszont vettem egy laptopot is, és azzal wifin szeretnék.
Bekapcsolom a Thomson gateway-en a wifit, látja is a laptop, erős jellel, de a csatlakozás során jön a hibaüzenet, hogy a kapcsolat nem jött létre vagy korlátozott. Nem tud neki IP címet osztani.

Ebben szeretnék segítséget kérni, lehet hogy valamit még át kell állítanom?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#5997) petne válasza Csima (#5996) üzenetére


petne
őstag

Jó hálózati kulcsot írtál be? Meg kellene nézni, hogy ha leveszed a titkosítást a HGW admin felületén, akkor csatlakozik-e.

(#5998) Csima válasza petne (#5997) üzenetére


Csima
tag

A kulcs biztos hogy jó, mert tovább lép, csak az IP cím kiosztás sikertelen.
Bocs, de nem tudom mi az a HGW.

(#5999) petne válasza Csima (#5998) üzenetére


petne
őstag

Az általad is említett Thomson az... :)

(#6000) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szép napot!

Arról van információja az illetékeseknek, hogy Fehérváron hol tartanak a legnagyobb csomag bevezetésének a munkálatai. (momentán a Zichy liget és környékére lennék kíváncsi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.