Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) Thulcandra válasza KicsiUbul (#6600) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Most már én is értem :DDD

Már csak arra leszek kíváncsi miként fog ez lezajlani, gondolom az kizárt, hogy "majd cserélje ki a modemet ha a siemens megszűnt működni" ... mert arra nem nagyon van idegzet, hogy "akassza rá a d-linket, oszt majd működni fog egyszer csak!" :N

Kösz a választ, megpróbálok intézni valamit.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6602) petne válasza Martensss (#6583) üzenetére


petne
őstag

Ha nem lehet a házad déli oldalára tenni vagy azon a falfelületen nincs rálátás (például egy fa miatt) akkor nem nagyon van több lehetőség csak a tető.

Mivel 3 STB-t szeretnél és nem vagy sem vdsl, sem optikai területen, ezért IPTV-t ne válassz, mert csak 2 STB kérhető. A satnál viszont 3, ezért azt ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#6603) Core2duo6600 válasza petne (#6602) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Esetleg még a kábel tv is szóba jöhet, ha elérhető ott.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6604) Martensss válasza petne (#6602) üzenetére


Martensss
csendes tag

értem,hát akkor nemtom miért mondták hogy lehet 3 tvre!:(STB amúgy az mi?:)

(#6605) KicsiUbul válasza Martensss (#6604) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Set top box = beltéri egység

Értem én...

(#6606) Garold válasza Martensss (#6604) üzenetére


Garold
senior tag

STB = Set Top Box
Beltéri vevőegység, ezzel lehet csak a digitálist adást nézni. Méretre akkora mint egy DVD lejátszó.

KicsiUbul - uhh de gyors valaki :DDD

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#6607) tibibi


tibibi
őstag

tudja valaki hogy mennyi idö mire kiérnek a szerelök?

(#6608) Martensss válasza Core2duo6600 (#6603) üzenetére


Martensss
csendes tag

kábel nem elérhető

(#6609) Martensss válasza KicsiUbul (#6605) üzenetére


Martensss
csendes tag

és azt csak 2őt adnak?hát öcsém, pedig 3× kérdeztem meg h lehet-e 3tv re is!

(#6610) Garold válasza Martensss (#6609) üzenetére


Garold
senior tag

Sat tv-nél lehet 3 STB is.
Ha IPTV-t rendelsz sima ADSL területen max 2 STB lehet.
Ha VDSL vagy Optikai területen laksz mehet 3 STB-vel is az IPTV.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#6611) Martensss válasza Garold (#6610) üzenetére


Martensss
csendes tag

DSL Happy
# Letöltési sebesség: max. 2 Mbit/sec., min. 192 kbit/sec. 1
# Feltöltési sebesség: max. 192 kbit/sec. min. 64 kbit/sec. 1
# Kedvező áron
# Korlátlan adatforgalommal
# 0 Ft-os belépési díj
# 5 különböző e-mail címmel és 50 MB-os webtárhellyel
# 30 napos kipróbálhatóság

ezt akarom...ez most sima adsl vagy vdsl?

(#6612) Martensss válasza Martensss (#6611) üzenetére


Martensss
csendes tag

igen, most olvasom hogy csak vdsl által lefedett területeken lehet 3tvre is!és azt hol lehet megnézni hogy én benne vagyok-e?Hajdúböszörmény..

(#6613) Livius válasza Thulcandra (#6599) üzenetére


Livius
őstag

Ilyen nekem is volt 1 évvel ezelött, és ugyan ezek a siemens cuccaim voltak még 2002-ből. Én is cseréltem mindent modemet szűrőt, de ugyan olyan szakadós volt a kapcsolatom. Esti órákban a modem a kapcsolatot 20 percenktén elveszette. Szóval nem nálam volt a hiba, a D-link modem csak abban segített hogy gyorsabban szinkornizált újra. A gond úgy lett megoldva hogy minden héten tettem hibabejelntést. Csináltak egy hétig valamit majd vissza kérdezték hogy jó-e, én mondtam nem, aztán megint csináltak valamit megint kérdezték hogy jó, még mindig nem volt jó, aztán 3 hét után úgy hívtak fel, hogy most már elhárították a hibát és biztos jó és a hibabjelentést lezárják. Ezután tényleg jobb lett nem szakadt, de azért este a pingem magasabb volt a szokotnál, de ezzel már együtt tudtam élni. Valószínű a központ gagyi, vagy a hálózat szar arra felé nálad szerintem.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#6614) petne válasza Martensss (#6612) üzenetére


petne
őstag

Hajdúböszörményben sem vdsl, sem optika nincs.

A DSL Happy csomag sima adsl.

Tehát nálad IPTV esetében csak 2 STB kérhető, ami csak 2 tévét tud kiszolgálni, ezért neked a sat a megfelelő választás, mivel ott 3 STB kérhető.

[ Szerkesztve ]

(#6615) Martensss válasza petne (#6614) üzenetére


Martensss
csendes tag

értem,akkor sattv lesz,közben fel is hívtam őket,és el is mondták!
most a rendelésnél hol kell megadni hogy hány set box-ot kérek?mert, eddig nem kérte és már a megrendelés gomb következik!

(#6616) Thulcandra válasza Livius (#6613) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Félreérthetted, előbbi hozzászólásban is írtam, hogy az adsl gond nélkül működik évek óta, nincs semmi szakadás, a net tökéletes, csak az új modem nem tud kapcsolatot felállítani a központtal, ergo még odáig sem jutunk el, hogy megpróbáljunk csatlakozni a netre.
Szövegértés ftw! ;)

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6617) Callmaster


Callmaster
tag

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem. 2 Mbit-s DSL csomagom van kb. 3 hónapja. A letöltésem stabilan megvolt mindíg 265 Kbyte, eddig. Tegnap 17 00-tól éjfélig pedig erősen inagdozó lett (80-220 Kbyte). Ma ismét ez a jelenség tapasztalható 17 órától. Mitől lehet? Épp a napokban gondolkoztam a 8 Megáson, de így... Szólnék én a 1412-nek, de szerintem nem vennének komolyan, mivel a garantált sebesség megvan.Másnál is volt hasonló a napokban?

(#6618) Livius válasza Thulcandra (#6616) üzenetére


Livius
őstag

Akkor a központban náluk lehet valami. Egyébként jók azok a seimens cuccok, d-linkel talán csak picit gyorsabb lesz, meg jobb ping lesz.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#6619) racis


racis
tag

Július 1-én fog lejárni az ADSL hűségem a tvnetwork-nál. Szeretnék majd átmenni - lehetőleg szünetmentesen -a t-home-hoz, mivel a Tv és a telefon is náluk van és így kedvezményt kapok. A problémám az, hogy a net előfizetés az én nevemen van, a t-home-os dolgok meg apámén. Ráadásul 4 megás netem van és 8-ra szeretnék váltani.
Mi lenne a legoptimálisabb teendő?

(#6620) headhunter válasza racis (#6619) üzenetére


headhunter
addikt

Hasonló cipőben járok.

Telefon fater nevén, net az én nevemen. (Business Telecom, június 6-án jár le az 1 év.)

T-pontban azt a tippet kaptam, hogy vegyem a nevemre a telefont és utána kiesésmentes szolgáltatóváltással rendeljem meg a netet a t-com-tól vagy a fater rendelje meg a netet is, így igénybe vehető a Dupla kedvezmény.

Telefon Alap díjcsomag + DSL Medium (8Mbit/512Kbit/sec) = 3.500 Ft + 6.190 Ft = 9.690 Ft -2.300 Ft telefon előfizésből dupla kedvezmény = 7.390 Ft

(#6621) racis válasza headhunter (#6620) üzenetére


racis
tag

Akkor szerintem az utóbbit fogom csinálni. És mikor rendeltessem meg a faterral, hogy mire megszűnik az előző előfizetés az új már éljen?

(#6622) petne válasza racis (#6621) üzenetére


petne
őstag

Én azt tanácsolom, hogy vagy a Te nevedre kerül a tv és a telefon, ezután kiesésmentes szolgáltatóváltással áthozod a dsl szolgáltatást vagy apukád veszi át a tvnetworknél az adsl szolgáltatást és Ő kezdeményezi a szolgáltatóváltást.

[ Szerkesztve ]

(#6623) petne válasza Martensss (#6615) üzenetére


petne
őstag

Netes rendelésnél fel fognak hívni adategyeztetés céljából és ott kell mondani a kiegészítő csomagokat, valamint a plusz STB igényt.

(#6624) Draken


Draken
őstag

Sziasztok
Most gondolkozok upcről t-homre váltani az internetet is. Optinetre gondoltam (XIII.ker), viszont lenne egy olyan jellegű kérdésem, hogy ehhez a sebességhez elegendő lenne egy dlink dir-635 router? Egy asztali gépre és egy notebookra(wifin keresztül) lenne megosztva a net.

(#6625) Callmaster válasza racis (#6621) üzenetére


Callmaster
tag

Szerintem meg rögtön kell intézni a telefon átiratást.A net az én nevem van, a telefon pedig az anyukámén. Én tegnap intéztem a 1412-n, mivel ilyenkor elég ha telefon tulajdonosa szóban lemond és átadja a szolgáltatást. Személyesen viszont papír, tanú..szal cécósabb. Tudni kell viszont, hogy a telefonon van-e elkötelezettség, mert az nehezíti, vagy kizárja az átírást. Azt mondták, hogy 15 napon belűl megcsinálják, addig viszont nem lehet módosítani(szolgáltatásokat).A telefonhoz is külön MT azonosítót adnak. Szerződést küldenek, amit aláírva vissza kell küldeni nekik. A 1412 szerint a 14. napon hívjam őket és kérjem az internet ill. a telefonos számla összevonását. Utána életbe lépnek a kedvezmények. Nekem ez a személyes tapasztalatom.

(#6626) Martensss


Martensss
csendes tag

Sziasztok!
Megrendeltem a sattv-t mellé dsl happy netet!
na már most,meg kellett adnom egy csomó mindent!ügyfélazonosító,e-mali cím stb..!
A kérdésem az lenne h amit meg kellett adnom kötelezően e-mail címet(max 5-öt lehet nyitni ebből kellet most egyet létrehozni), azzal hol tudok belépni, vagy azt majd csak akkor tudom használni ha bekötik a netet?mert nem tudtam belépni vele sehova!

(#6627) Red@Arc


Red@Arc
tag

Üdv!
Azt szeretném kérdezni, hogy ADSL-kapcsolat sebességének mérésére melyek a megbízható programok vagy netes site-ok. A speedtest.net-et kipróbáltam, de az szerintem irreális adatot ad, de az is lehet én nem értem, hogyan is működik ez a mérés.

[ Szerkesztve ]

...csak álmodni mentél! https://www.flickr.com/photos/138293221@N04/

(#6628) Garold válasza Red@Arc (#6627) üzenetére


Garold
senior tag

Tudom ajánlani a Telekom sebességmérő oldalát:
Böngészőbe kell beírni ezt a számsort: 192.168.9.1

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#6629) T-online válasza Red@Arc (#6627) üzenetére


T-online
tag

Hello

Red@Arc: 8Mbit-es ADSL-ed van? Nem láttam még ilyen mértékú eltérést speedtesten, érdekes, ha böngészővel file-t töltessz magyar oldalról hány kbyte/s-el jön?

Reseteld a modemed, adsl@test felhasználónév, test jelszó párossal csatlakozz fel és így mérj sebességet a 192.168.9.1 oldalon 2048kbyte-os adatcsomagot választva.

Martensss: csak akkor tudod használni, ha már bekötték a netet.

Üdv:
T-online

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#6630) KicsiUbul válasza Martensss (#6626) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Amíg a létesítés folyamatban van, addig nem tudod használni. Az online üszire javasolt az MT id, + 5 jegyű kódod.

Értem én...

(#6631) Red@Arc válasza T-online (#6629) üzenetére


Red@Arc
tag

Köszön a tippet, neked is Garold. Igen 8Mbit-es, és ez már reális adatot mutat. Azért akartam ellenőrizni, mert néha mindkét IPTV set-top box működése esetén is tudok 6,9 -7,2 közötti sebességgel letölteni (Vista network meter-rel mérve). Ez pedig nem lehetne, mert ugye a 2 TV a felét elveszi.

[ Szerkesztve ]

...csak álmodni mentél! https://www.flickr.com/photos/138293221@N04/

(#6632) icab válasza Callmaster (#6617) üzenetére


icab
csendes tag

Sziasztok!
Nekem ugyanez a gondom! Talán a T-nél van vmi gond?
Te melyik körzeten vagy??

Délután 5-től visszaesik a sebesség ,meg szakadozik a net!
52-es körzet!!

[ Szerkesztve ]

Még jó, hogy ilyen lassan haladunk, mert lehet, hogy rossz irányba megyünk!?

(#6633) Draken


Draken
őstag

Erre is vki pls

(#6634) Garold válasza Red@Arc (#6631) üzenetére


Garold
senior tag

Egész jó eredmény!
Az IPTV tényleg vesz le a sebességből, de ha van a vonalban tartalék (nagyon közel laksz a központhoz, vagy VDSL terület) akkor mehet a 7-8Mbit is 2 TV mellett.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#6635) Garold válasza Draken (#6633) üzenetére


Garold
senior tag

Szerintem bírnia kell.
Vezetékkel tutira fogja tudni.
Wifin az elméleti max sebesség a draft N szabványnál 300Mbit/s, ennyit úgy sem fog tudni. De a legnagyobb Optinet csomag is 50 Mbit/s, ez pedig csak a hatoda a 300-nak, illene stabilan mennie..
Érdemes lenne utánnanézni ennek a vmelyik diginetes topicban is, ott olvasgattam hogy ki-milyen router használ, és mennyit bír wifin.

Szerk.:
Találtam is pár hozzászólást, úgy látszik engem erősít:
[link]

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#6636) Martensss válasza KicsiUbul (#6630) üzenetére


Martensss
csendes tag

értem,köszi!neked is t-online...
a tv-t jönnek már jövő héten kötni, kiv vok a netre mikor szánják rá magukat!

(#6637) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Nem tudja vki most vmit állítgatnak T-nél? Mert alig van meg a 2mbit... eddig jó volt. És T oldalon sem tudok belépni.

(#6638) petne válasza KaiotEch (#6637) üzenetére


petne
őstag

Pünkösd előtti éjszakán biztos, hogy nem állítgatnak semmit...

(#6639) golya87


golya87
őstag

Hello.

Segítségeteket szeretném kérni. T-Home-os X301T típusú set top box-unk van. A probléma a következő: Többszöri újraindítás után, a kijelző kiírja, hogy letöltés, majd ezt befejezve 12.00át ír és a T-Home feliratot. A tv képernyőjén egy piros X jelenik meg alatta két szürke kis négyzettel.
Mi lehet a probléma?
Már többször is próbálkoztunk a STB újraindításával, de semmi változás. Net van zavartalanúl, csak épp adás nincs. Az ügyfélszolgálaton azt a tanácsot kaptuk, hogy a STB-ból valami kártyát kell kivenni, csak épp az a baj, hogy ebben semmilyen kártya nincs és innentől nem is tudtuk követni a megadott, valószínűleg nem a mi problémánkra szabott, megoldást. Ez már a harmadik STB-nk és a sokadik ilyen hiba.

Segítségetek előre is köszönöm.
golya87

(#6640) petne válasza golya87 (#6639) üzenetére


petne
őstag

Be kell jelenteni hibára, mivel valamiért nem kapcsolódik a központhoz és mondani kell az ügyintézőnek, hogy IPTV-ről van szó és nem Sat szolgáltatásról.

(#6641) icab válasza petne (#6638) üzenetére


icab
csendes tag

Szia!
Pedig nállam is hasonló gond van!
Ráadásul a HGW még el is dobja a szinkront,szakad!
Én már feladtam hibára!!
Szük 1 évig nem volt semmi gond!! Remélem ezután sem lesz !!!

Még jó, hogy ilyen lassan haladunk, mert lehet, hogy rossz irányba megyünk!?

(#6642) petne válasza icab (#6641) üzenetére


petne
őstag

Akkor valami műszaki probléma lesz, de nem állítgatás... ;) Be kell jelenteni és megnézik.

(#6643) KaiotEch válasza petne (#6638) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Akkor a szokásos 8(6)mbit, helyett miért csak 3-4 van? Kezd tele lenni a @-om a T-vel.

(#6644) petne válasza KaiotEch (#6643) üzenetére


petne
őstag

Meg kell nézni először, hogy nincs-e nálad valami probléma, vírus vagy egyéb kártevő dolog. Ha nincs, akkor bejelented és megnézik...

Milyen modemed van? Meg tudod nézni a vonali adatokat?

(#6645) KaiotEch válasza petne (#6644) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Most tettem fel új Win7-et szal vírus nem lehet. Modem: DSL-360T. Nem volt gond vele tegnap du. még maximálisan töltöttem, csak este ment le nagyon. Most töltögetek és elvileg 600körül megy. De akkoris 650-700-al szoktam. Lehet betelefonálok...

(#6646) petne válasza KaiotEch (#6645) üzenetére


petne
őstag

Tesztszerveres mérés mit mutat (test azonosítóval belépve)?

(#6647) KaiotEch válasza petne (#6646) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Azt még nem próbáltam ki, mert ahhoz ki kéne kötni a routert és ahhoz még reggel van.

(#6648) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

5,3-at már sikerült ménem...

(#6649) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

No lemértem a T-s DSL teszttel:

Lefelé sebesség: 5380 kb/s
Vonali sebesség: 6304 kb/s

Felfelé sebesség: 423 kb/s
Vonali sebesség: 5122 kb/s

Ergo 1mbit eltűnik vhol. Szerintem ezért már telefonálhatnék.

(#6650) cartzje


cartzje
csendes tag

Sziasztok! Vecsésen elérhető már a t-online? mivel még 3éve nem volt és a monornettel elég szép pingeim vannak külföldi szervereken. köszi

:)()(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.