Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) Blackdeath válasza petne (#5150) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

ajánlom is. :)

(#5152) atala válasza T-morcos (#5113) üzenetére


atala
addikt

Én mértem le a saját mérőmmel a fogyasztást.

(#5153) SlayR


SlayR
senior tag

Nah most mondjatok valami okosat kezdem felb*szni az agyam...szombaton egy hónapja lesz hogy leadtam a rendelésem a T-Home oldalon...31.én felhívtak hogy nemértek el áll e a dolog mondtam persze mondták ezen a héten már keresni fognak szerelés ügybe...tegnap meguntam a várást este 1000ftos telefonálgatás 1412n nagynehzen jött a jó hír ma már keresni fognak a szerelők megsürgetik a dolgot...erre semmi nemtörtént majd dél fele csörög a telefon ismét a központ mert hogy nemértek el áll e még a megrendelés elmondtam a szitut mondom hátha lesz tényleg történés késő déluutánig semmi felmentem T-Homeos accountomra mire a megrendeléseknél az volt az eddig folyamatba lévő megrendelési státusz helyett hogy "Telefonos rendelés megszakítva" bementem részletekbe ott meg az állt " Elutasítva " kissé idegesen központ megint felhív megint 1000Ft letelefonálva...nagynehezen kapcsoltak újra adatok felvétele szerződést küldik postán elérhető az accountomba több minden de mondták 3-4 hét a bekötés jóesetbe 2hét :((( edzt most ugye ők se gondolják komolyan? szeretném érvényesíteni a mobilnethez a kedvezményt....nincs tv jelenleg se rendes netem erre megint ezt kapom kezdek betelni kicsit....

(#5154) Pilács


Pilács
senior tag

39 napja rendeltem SAT-TV-t, talán már jövőhéten bekötik végre... azért elkeserítő, hogy minden áron ingyen kell tévéznem 1 hónapig :C de ha így haladnak akkor kettőig ;]

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#5155) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

na végre, anyámmal beszélt a szerelő (egyeztettek végre lassan 2 hét elteltével), és jövő kedden du.-n jön. nekünk sajna csak így jó, így érünk rá. elvileg beköthette volna holnap vagy jövő hét hétfőn is. :)

(#5156) SlayR válasza Blackdeath (#5155) üzenetére


SlayR
senior tag

Én is már itt tartanék boldog ember lennék :((

(#5157) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Intek beltériről osztott már meg valaki képeket?
Kiváncsi lennék milyen csatlakozók vannak rajta...

(#5158) catty21


catty21
tag

Sziasztok, úgy tudtam a DSL telefon ugyanúgy használható, mint a rendes matáv, ehhez képest mobilt tudok róla hívni, de egy egyszerű matáv számot - jelenleg a Szent János Kórház számát - azt nem tudok!!!!

(#5159) Blackdeath válasza SlayR (#5156) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

igen, mondjuk ez érdekes. míg nálunk olyan 2 héten belül intézkednek, addig máshol meg akár több hónapig. ez így nem kósher a t-home részéről. ezért be kellene perelni vagy fel kellene jelenteni őket valahol. :(((

(#5160) Shkiz0 válasza Misi 007 (#5157) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

1db antennabemenet felfüzés opcióval
1db audio kimenet (2ch)
1db S/PDIF
1db koaxális hangnak
2db scart (tv/vcr)
1db HDMI

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5161) Misi 007 válasza Shkiz0 (#5160) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Köszönöm!

Akkor tehát itt már tellett 2 scartra is... :DD
Nah kiváncsi leszek én milyet kapok majd!

(#5162) Shkiz0 válasza Misi 007 (#5161) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Mindkettőnek vannak előnyei hátrányai :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5163) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Tud valaki olyan tunert vagy egyéb más eszközt, aminek segítségével veszteségmentesen át tudom vinni a HD adást számítógépre?

Everybody lies.

(#5164) petne válasza Barthezz2 (#5163) üzenetére


petne
őstag

Ezt nem tudod megtenni tudomásom szerint, mert a HD adásokon valamilyen védelem van, ami ezt letiltja.

(#5165) Misi 007 válasza Shkiz0 (#5162) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Hát igen sajna nincs tökéletes STB... :D
Majd szeretnék rákötni egy DVD írót és úgy rögzíteni a Forma 1-eket ezért is kérdeztem!
Csak még egyenlőre nem veszek feleslegesen kábeleket mert azt se tudom ide milyet hoznak majd...
Köszi mégegyszer a segítséget!

(#5166) Barthezz2 válasza petne (#5164) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Méghozzá HDCP-nek hívják ha minden igaz. Tudok róla. De ha egy Tv-re át lehet, akkor csak lehet gépre is :U jelen esetben a veszteségmentesen azt értem, hogy 1920x1080 maradjon a felbontás..

Everybody lies.

(#5167) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#5166) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

ohh most hogy jobban körbeszaglásztam google-el, azt hiszem ez veszett ötlet.. Ugyan olyan tunert még mindig nem találtam, amely külső dekóder forrásból tudna HD-ban adni, csak olyat, ami a földi, illetve kábeles digitális adásnál tudja a HD-t, de kb olyan ára van, hogy... :DDD

Everybody lies.

(#5168) tibibi válasza Pilács (#5154) üzenetére


tibibi
őstag

nekem most járt le az egy hónap mégcsak nem is kerestek ;] midegy
Más szolg.váltásnál,hogy müködik a dolog 01.04-e óta használom a t-online adsl-t ,de az actel most küldte a számlát 01.00-01.31-ig teljes hónapra befizessem vagy kérjek elszámoló számlát vagy jóvá írják a t-onlinenak vagy miként mükszik ez :U :F a t. még semmit sem küldött :U

[ Szerkesztve ]

(#5169) petne válasza tibibi (#5168) üzenetére


petne
őstag

Nem kell szerintem befizetni, gondolom küldenek majd egy sztornószámlát is és marad az a 4 nap.

(#5170) SlayR


SlayR
senior tag

Elég fura ma beküldtem mutert ügyfélszolgálatra erre a nő aszondja tegnaptól van a megrendelés meg a szerződést küldik majd stb megint 30 nap kaptunk egy műszakis telszámot ezt hétfőn bepróbálom nehogy én szenvedjek már azé mert valaemlyik megint elcseszte a cuccot a megrendeléssel.... :(((

(#5171) T-morcos


T-morcos
csendes tag

Nálam 48 nap után kötötték be a T-Home Sat TV-t,
és nem vagyok egyedül ezzel,
úgyhogy a 30 napon belülre ne számítsatok.

(#5172) T-morcos


T-morcos
csendes tag

1412 t-mobile-os telefonról ingyen hívható

(#5173) Pilács válasza tibibi (#5168) üzenetére


Pilács
senior tag

Sztem nekünk kb egyidőben fogják kötni, ha már eccer erre járnak, így lenne logikus...

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#5174) G4ng3r válasza T-morcos (#5171) üzenetére


G4ng3r
tag

Ez területenként változik...
Azért sok helyen tudják tartani a határidőt.(mi pl. csak 20 napot vártunk, ahogy az ismerőseim sem nagyon vártak 3hétnél többet)

Más: sajnos bedöglött az egyik Intek beltéri. :(((
Változó időközönként (bekapcs után 1perc,fél óra,fél nap) újraindul. Elmegy a kép, és már csak "boot" felíratot látom az stb-n, aztán elkezdi tölteni elvileg az EPG-t, de jel már nincs a tv-n. Csak az áramtalanítás segít. :(
Még kipróbálom a másik stb tápegységével, hátha csak az düglött be.
Ilyenkor vajon a T-pontokban is cserélhetik ha beviszem, vagy a szerelőkre kell várnom, hogy megint kijöjjenek? (utóbbinak túlzottan nem örülnék... :U )

(#5175) Garold válasza G4ng3r (#5174) üzenetére


Garold
senior tag

Ha random újraindul az STB hívd a 1412 - műszaki csoportot, vesznek fel hibabejelentést és 3 napon belül kijavítják.
Előtte mondjuk egy gyári beállításokra visszaálllítást megpróbálhatsz, hátha...

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#5176) Barthezz2 válasza Pilács (#5173) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Logikus lenne, nekik mégsem az. A szomszéd is rendelt, de mikor neki kötötték eszükben sem volt egy házzal odébbjönni.. :(
Ráadásul nem is ugyan az a szerelőcsoport volt nálunk, mint náluk

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#5177) Pilács válasza Barthezz2 (#5176) üzenetére


Pilács
senior tag

Akkor nem vágom... de igazából mind1 is, csak jönnének már bekötni. Nem szeretnék rekordokat döntögetni, 40nap, nekem elég már ha az első hónapot ők állják :(((

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#5178) Onderon


Onderon
senior tag

üdv!
úgysem olvassa senki aki illetékes lenne, de azért ide is leírom, ha már az ügyfélszolgálatra küldött levelemre nem válaszolnak: adják vissza a SAT1-et és PRO7-et, lehessen AXN és alcsatornáin a szinkront kikapcsolni (like UPC), frissítsék a szoftvert a boxban mert siralmas, növeljék a sévszélt (mert siralmas), különben dzsihád lesz! (T-Home IPTV). ennyi.

(#5179) ForRedGlory válasza Onderon (#5178) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Vicces vagy! Adják vissza a Pro7-et és a Sat1-et Neked? Ember! Ébredj már fel! :U

(#5180) ForRedGlory válasza T-morcos (#5171) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A SAT TV bekötésének utolsó 4 hetes átlaga: 21 nap, tehát azért nem igaz amit mondál.

(#5181) ForRedGlory válasza Raga (#5127) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Elvileg úgy lesz, hogy kérheted az STB cserét, csak fizetni kell a kiszállási díjat. Ez még nem végleges megoldás, de sanszos hogy hasonlóra kell számítani.

(#5182) ForRedGlory válasza Dre_Powell (#5140) üzenetére


ForRedGlory
félisten

De amúgy azt sem értem, hogy mirét nem lehet gyárilag négy beltérit rendelni, amikor 4 csati van a parabola fejen. Bár nyílván van valami magyarázata.

Egyszerű üzleti döntés. a 4 STB már olyan sok, hogy akinek annyi kell, tehát 4 tv-je van, akkor van pénze két előfizetésre is. Ha meg nincs 4 tv-je, akkor ne húzza már át a vezetéket a szomszédba.

(#5183) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ezt nem értem még mindig.

Nem egy olyan hozzászólást olvasok, hogy lassú a bekötés, több esetben is. Ezt sajnos annak idején én is észrevettem. Pedig az egyik legnagyobb megyeszékhely belvárosában lakok)

Hogyan van az, hogy más cég az sms megrendeléstől számított 4. napon már beszerelte a komplett rendszert, ami hibátlanul működik azóta is? :W

(#5184) petne válasza juliabrilke (#5183) üzenetére


petne
őstag

Úgy, hogy nincs nagy érdeklődés rá... hidd el, ha egy kicsit fejlesztene, illetve egy kicsikét kedvezőbbé tenné a konstrukcióit, akkor náluk is lennének logisztikai gondok. :C

(#5185) petne válasza Onderon (#5178) üzenetére


petne
őstag

Az miért nincs a követelés között, hogy legyen ingyen a szolgáltatás? :U :C

(#5186) juliabrilke válasza petne (#5184) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én akkor döntöttem arról, hogy 17.-én lemondom, amikor közölte az ügyfélszolgálatos, hogy elméletben lehetne a mostani 8Mbites csomagomat a 25/5-ösre cserélni. Gyakorlatban senki nem tudta megmondani, hogy miért, ill. a pontos idejét se. A jelenlegi ár meg valljuk be nem a legelőnyösebb nekem a 8Mbites + telefonos csomagért.

A másik vicc meg az volt, hogy a másik ügyfélszolgálatosnak halvány lila gőze se volt (t-online, Székesfehérvár), hogy van náluk 25/5-ös csomag. :W :DDD

(#5187) petne válasza juliabrilke (#5186) üzenetére


petne
őstag

Biztos kezdő volt... :)

Fehérváron több mint 50 vdsl kisközpont került kiépítésre. Egyébként úgy zajlik, hogy megrendeli az előfizető, ezután a szerelők megnézik, hogy áttudják-e kötni a vonaladat valamelyik kisközpontra és ha igen, akkor mehet a létesítés, ha nem, akkor visszautasítják a rendelést.

(#5188) juliabrilke válasza petne (#5187) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hát ez az. Egyszer megrendeltem már, akkor elvélben értesítettek is szépen, hogy nem lehet. Csak így meg ciki, hogy nem tudják megmondani, hogy mikor lesz. :(

(#5189) petne válasza juliabrilke (#5188) üzenetére


petne
őstag

Ez minden szolgáltatónál jellemző... nem szokták elárulni a fejlesztési irányokat. Szerintem inkább azért, hogy a konkurencia ne tudja meg.
Ráadásul a T-nél már nagyon úgy néz ki, hogy a VDSL technológiát nem fogják folytatni, az üvegtechnológiába fektetnek be. 3 éven belül közel 1 millió háztartást akarnak lefedni vele, azért az nem kevés...

(#5190) juliabrilke válasza petne (#5189) üzenetére


juliabrilke
addikt

Stimmel. Viszont akkor addig várok és már nettel próbálom megoldani.

(#5191) catty21 válasza ForRedGlory (#5180) üzenetére


catty21
tag

Az átlag az ugye nem reális eredmény, függ az átlagolt értéktől...
Innentől miért is nincs igaza???
Apáméknak Beletelt 38 napba a Sat Tv.( Két hete van nekik)
Nekem két hónapba az internet...

(#5192) catty21


catty21
tag

Vicceske, hogy bekötötték nekem a 8 megás internetet (mert ugye állítólag előzetes felmérés alapján bírta a vonal), majd jött alig másfél megával, jött a szerelő, kiderült két megát se bír a vonal.
Mondták a T-nél, hogy kérnek egy szakvéleményt, hogy mégse kelljen már a semmire nyolc ezret fizetnem. Ez volt decemberben. Heti egy telefon átlagban, szakvélemény sehol. Internet orbitálisan kaki. Balhézás, mire hét elején megjött a számla, nyolcezer forintos... már bocs... nem szolgáltatja a szerződésben vállaltakat, miért fizessem be???

Közben bekötötték hozzám a Fibernetet (tudom, kva anyjuk stb... én se szeretem őket) négy megára fizetek ötezer forintot... gond nélkül fut, az alattam lévő szomszéd két éve van náluk, összesen egyszer volt problémája.

Mondjátok meg, miért biznisz a T-nek elveszíteni az ügyfeleit, vagy átcseszéssel szerezni újakat?

(#5193) ForRedGlory válasza catty21 (#5191) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Olvasd el kérlek még egyszer hogy Ő mit írt és Én mit írtam...

[ Szerkesztve ]

(#5194) Snoop-y válasza catty21 (#5191) üzenetére


Snoop-y
veterán

:K Elég nagy számban csúsznak ki a 30 napból :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#5195) KicsiUbul válasza catty21 (#5192) üzenetére


KicsiUbul
őstag

" már bocs... nem szolgáltatja a szerződésben vállaltakat, miért fizessem be??? "

A mai világban nagy hiba nem elolvasni egy szerződést. Utána eg arra hivatkozni pláne... :U

[link]
"Maximálisan elérhető letöltési sebesség / Garantált minimális letöltési sebesség 8 Mbit/sec / 480 kbit/sec "

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#5196) T-morcos


T-morcos
csendes tag

T-Home Sat TV

48 nap után kötötték be

(kb. 1 hete, hogy van)

ahogy feljebb már írtam.

A beltérihez plusz észrevétel:

INTEK beltéri PIROS, ZÖLD, SÁRGA, KÉK gomb

PIROS - Text felirattal - a teletext jön be vele (??)
ZÖLD - Subt felirattal - feliratot lehet vele behozni (??)
SÁRGA - Audio felirattal - a hang nyelvét lehet változtatni vele néhány csatornán, OK
KÉK - INFO felirattal - az információs sávot és a film tartalmát lehet behozni vele, OK

A TELETEXTről annyit, hogy hiányoznak a megszokott gombok.

Például NINCS a távirányítón HOLD gomb,
amivel több oldalas teletext oldalt lehet lefixálni, hogy ne váltson automatikusan,

illetve hiányolom még az INDEX gombot,
amivel a kezdő oldalra lehet visszaugrani egyszerűen.

A felirat gombbal pedig még nem sikerült feliratot behozni.

(#5197) catty21 válasza KicsiUbul (#5195) üzenetére


catty21
tag

Bocs, drága, elolvastam a szerződést, 8 mega, 8 és félezer forint, miután már megvolt a szerződés! kijöttek szerelni, olyanok, akiknek fingja sincs hozzá valami alvállalkozótól. Nem működött a net, már a beszerelés után (nem voltam itthon), majd kijött egy T-s szerelő, ő hozta a wifi képes modemet... na ő mondta, hogy álom álom, édes álom a 8 megás net nálunk, merthogy túl messze vagyok a központtól....

Most akkor miért én lennék a hülye??? Kértem bemérést, kértem, hogy csak akkor kössenek be, ha tuti megy a nyolc mega. Mondták, kizárt, hogy ne menjen....

Ha ő nem teljesít, én nem vagyok hajlandó fizetni!

(#5198) catty21 válasza ForRedGlory (#5193) üzenetére


catty21
tag

Elolvastam, és igen igaza van, mert több embert ismerek, akiknek bőven túl szerelték a 30 napon...
A kivételek meg a ti átlagotokat javítják, de az akkor is csak átlag marad, a tény pedig az, hogy ritka a 30 napon belüli bekötés.

Azt nem értem, ha vállal a T valamit, legyen net, tv, vagy telefon, utána nem vagy hibásan, késve teljesít, miért ő van még felháborodva, ha a síkideg megrendelő reklamál?
Fejlesztés, meg kevés az ember, logisztikai problémák: durván őszinte leszek, ahogy a T-t sem izgatja, ha nekem problémám van a hálókártyámmal és nem tudok csatlakozni a netre, ha nem akarnék fizetni, ők is pampognának, jogosan.
Én megrendelem, netán már előfizető vagyok, onnantól a szolgáltató problémája, hogy nem tud teljesíteni, nem az enyém, amit vállalt azért jogosan hisztizek!

(#5199) KicsiUbul válasza catty21 (#5197) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Tényleg nem kötekedni, flamelni, meg bántani akarlak, de a szerződésre hivatkozol, amiben nincs benne, hogy garantálják a 8 megát.

Az hogy bemérést kértél, és azt mondták, hogy menni fog, sehol nincs leírva.

Nem azt mondom hogy etikus, csak azt hogy jogszerű.

Amíg ez a két fogalom nem közelít egymáshoz, addig az átlagember szívni fog :((

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#5200) Garold válasza catty21 (#5198) üzenetére


Garold
senior tag

Teljesen egyetértek KicsiUbul-al.
Ha pedig már elindult a szakvélemény, akkor pedig nem tudsz mást tenni csak várni, ha kész hívni fognak, és akár szankció nélkül le is mondhatod a netet, és ez természetesen visszamenőlegesen automatikus számla reklamációval járt, vagyis visszakapod amit nem jogosan fizettél be.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.