Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) KicsiUbul válasza vwpolopg (#6950) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Sajnos nem. Egyenlőre jobban megéri a sűrűn lakott panelek, vagy új építésű társasházak felé terjeszkedni

Értem én...

(#6952) vwpolopg válasza KicsiUbul (#6951) üzenetére


vwpolopg
őstag

Akkor ezt jól sejtettem... viszont emiatt nem fogok panelba költözni a kertes övezetből:D amúgy ha váltanék is akkor sincs sok alternatíva itt kint... talán még a Fibernet, de tőlük sem hiszem, hogy gyorsabb net jönne... bár az ő központjuk közelebb van...

(#6953) KicsiUbul válasza vwpolopg (#6952) üzenetére


KicsiUbul
őstag

A fibernetet többen szidják, pedig kevesebb ügyfelük van :D

Értem én...

(#6957) petne válasza KicsiUbul (#6953) üzenetére


petne
őstag

A Fibernetet én se ajánlom, nagy gázos a netjük...

(#6958) Livius válasza vwpolopg (#6931) üzenetére


Livius
őstag

Régen laktam a XXII. kerben, nekem is volt ilyen bajom, minden héten jelents hibát ha nem jobb, madj megcsinálják akkor egyszer csak. Nekem így lett jobb, és szerintem csak max 4mbitben gondolkozz.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#6959) joecontra


joecontra
addikt

Remélem, a kisebb (9- 10 ezer lakosú) városokról sem feledkeznek meg, ha hozzák az optikát! :))

(#6960) KicsiUbul válasza joecontra (#6959) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Idővel szerintem

Értem én...

(#6961) joecontra válasza KicsiUbul (#6960) üzenetére


joecontra
addikt

Arra én is gondoltam, hogy nem első körben érnek ide. :D
Én olyan 4-5 évre gondoltam, szal az utolsó körök valamelyikében. :DD

Most T-nél van 2 Mbit-es ADSL netem és lekopogom, nincs rá panaszom.
Egyszer nem tudtam bejelentkezni, de akkor a fél országban nem is volt net. :)

(#6962) kasee


kasee
aktív tag

Hello

Segitséget szeretnék kérni mert sosem foglalkoztam T home os nettel.
Szoval ismerösömnek elment a netje, kábelnet- light
Az irja ki hogy nem kap ip cimet A modem.
Kkihuztam a modemet, majd 220 ba vissza, de semmi nem történt.
Kérdésem hogy itt is kell e regelni a modemet esetleg vagy a gépet mac adress alapjan
vagy mi lehet a gáz.ja és akkor most van itt egy csomo kód: kábelnet azonosito,bejelentkezési azonosito, mt ugyfélazonosito, és kódok is
melyiket hova kell hasznalni , esetleg beirni hogy csatlakozzon.

szeretnék egy linksys wrt54gc routert beüzemelni,wii vel használni , otta pppoe re állitsam és akkor ott melyik azonositot, kodot adjam meg vagy a dhcp re állitsam és clonozzam a mac et??

köszi

Kasi

(#6963) Shodan válasza kasee (#6962) üzenetére


Shodan
addikt

Ha a modem nem kap IP-t akkor az központi para,
ha modem nem oszt IP-t az is lehet központi DHCP, de lehet hogy ezt egy áramtalanitás vagy helyi kapcsolat letiltas/ engedelyezes is megoldja.
MAC szűrés nincsen, de modem be van regisztrálva mac alapján.
kábelnet csatlakozáshoz nem kell semmi kód.
routerbe meg ne pppoe, hanem akkor dhcp.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#6964) kasee válasza Shodan (#6963) üzenetére


kasee
aktív tag

Köszi

A modemet áramtalanitottam és utána sem volt jó.
De akkor ez nem dsl ?
az ügyfélszolgálaton meg nem veszik fel a hibaelháritásnál...ezek ilyen nehezen elérhetők?
Egyéb ötlet hol tudnék segitseget keni??

(#6965) Garold válasza kasee (#6964) üzenetére


Garold
senior tag

Az adsl telefonvonalon jön, neked kábelnet van, az pedig TV kábelen (koax).
Ha nem elérhető az ügyfélszolgálat türelmesnek kell lenni, biztos sokan hívják őket...

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#6966) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Üdv!

ADSL 8 megabites netem van, és olyan gondom lenne, hogy ha uTorrent-tel elkezdek tölteni, utána egy bizonyos idő elteltével megszakad a net (teljesen véletlenszerű, hogy éppen mikor adja meg magát). Csak a router és a modem áramtalanításával tudom ismét helyreállítani. Amikor nem megy a letöltés, akkor nem tapasztalok hasonló jellegű gondot. A probléma kb. egy hete jelentkezik folyamatosan, korábban minden rendben volt. (2008 szeptemberében kötöttük meg az újabb 1 évre szóló hűségszerződést)

Egy D-Link DSL-360T modemet, és egy Tp-link TL-WR642G routert használok.

A Tplink routert a tegnapi nap folyamán üzemeltem be, korábban egy Dlink DI-604-est használtam. Azt hittem, hogy esetleg ez lesz a probléma forrása, de sajnos nem.
Még a régi bekötéskor kapott fekete ADSL modemmel is próbálkoztam, de azzal sem javult a helyzet.

Hívjam a 1412-őt, vagy mit javasolnátok? Én már tanácstalan vagyok. Még megpróbálok egy router firmware frissítést.

Köszi!

(#6967) scorpy02 válasza scorpy02 (#6966) üzenetére


scorpy02
aktív tag

Sztornó, rátaláltam a hivatalos fórumra is ezügyben, ott pedig már kaptam választ.

(#6968) KicsiUbul válasza kasee (#6964) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Bizonyos modemeket lehet hatul kis lyukban levo kapcsoloval resetelni. Javasolom probald ki ha olyan a modem.

Értem én...

(#6969) Four


Four
csendes tag

Hello!
A kérdésem: újra kellett telepítenem egy haverom asztali gépét. XPSP2-t tettem fel. SpeedTouch 780a van, a probléma az, hogy telepítés után megnyitom az explorert, beírom a beállítófelület címét, jobbik esetben kéri a felhasználónevet, és a jelszót... aztán itt vége. Kiírja hogy korlátozott a helyi hálózat, de utána nem csinál vele semmit. Érdekes módon a laptopján simán megy a wifi.
Tudna vki segíteni? Nem vagyok túl profi a témában, és nem értem mi lehet a gond (a géppel eddig nem volt probléma, a kábel jó, és a modem is megy). Előre is köszi.

(#6970) Draken


Draken
őstag

Mivel igazából nem tudok jobb topicban rákérdezni ezért itt teszem meg.
1 hétre elutazok, és kellene internet hozzáférés a laptophoz, valamilyen usb stick-es internetre gondoltam, de sajnos nem találok olyat ami mondjuk x órás lenne vagy max 1 hónapos, azaz nekem nem több hónapra hanem csak arra az 1hétre kellene, van ilyen lehetőség?

(#6971) petne válasza Draken (#6970) üzenetére


petne
őstag

Mindegyik szolgáltatónál van feltőltőkártyás csomagban usb stick, kb. 10 ezer forintért. Például a T-Mobile-nál: [link]
A következő csomagokat lehet megrendelni, ami 30 napon belül használható fel: link
Az alapegyenleg 3 990 forint, tehát ebből például a 3 gigás csomag belefér, ha nagyobbat akarsz, akkor fel kell tölteni a kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#6972) Shodan válasza Four (#6969) üzenetére


Shodan
addikt

szerintem a halokarit nem/ vagy rosszul tettétek fel
próbáljátok reinstall

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#6973) rii


rii
nagyúr

TH HOME IPTV esetében hogy lehet a HDD-s vevőegységről lemásolni bármit is.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6974) petne válasza rii (#6973) üzenetére


petne
őstag

Valós időben, tehát hozzácsatlakoztatsz egy felvevőberendezést megfelelő audio-video csatlakozóval, lehet az dvd író, videó, számítógép stb., majd valós időben átmásolod, amit szeretnél, tehát benyomod az STB-n a lejátszást, a másik eszközön a felvételt. Közvetlen másolás nem lehetséges, mert a az STB-n lévő felvételek jogvédettek.

(#6975) KicsiUbul


KicsiUbul
őstag

TVtunerrel pl

Szerk valaki megin gyorsabb volt... :U

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#6976) rii válasza petne (#6974) üzenetére


rii
nagyúr

és ha kiszedem belőle a hdd-t?
gondolom csakis egys zabványos csatólófelületű lehet
szabványos file-rendszerrel

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6977) petne válasza rii (#6976) üzenetére


petne
őstag

Kiszedheted, de ezt csak a saját felelősségedre, ha észreveszik, akkor bizony kiszámlázzák neked az eszköz árát.
Egyébként nem tudsz mit kezdeni a rajta lévő fájlokkal, nem közismert módon tárolódnak a felvételek... ;)

(#6978) KicsiUbul válasza rii (#6976) üzenetére


KicsiUbul
őstag

A filerendszer nem szabvány, a HDD igen.
Egy régi STB-t már beleztek ki.

Értem én...

(#6979) rii


rii
nagyúr

okay!

nagyon köszi a kimerítő infókat!!!!!! :R

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6980) KicsiUbul válasza petne (#6977) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Na addig írogat itt róla mindenki, hogy most már én is rendelek egy IPTV-t, kipróbálom milyen :DD :DD

Értem én...

(#6981) Garold válasza KicsiUbul (#6980) üzenetére


Garold
senior tag

Megéri, én már ha anyukámékhoz megyek mindig keresem a megállítást, visszatekerést, nagyon könnyű hozzászokni :D
Most akarom kicserélni az STB-ben a winyót nagyobbra, mert már lassan nem férek el rajta...

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#6982) KicsiUbul válasza Garold (#6981) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Mivel TVm nincs, így be kell szereznem egy tunert. Onnan meg nem nagyon érdekel az STB winyója :D

Értem én...

(#6983) dikmen


dikmen
tag

Üdv!
T-home sat-tv-m van, és am megpróbáltam összevarázsolni a dvd felvevőmmel. A scart csatlakozókat szerintem jól dugtam össze azzal baj nem lehet. :D
Viszont semmit sem lát a műholdas adókból. :(
Lehet, hogy nem is lehet vele felvenni? :F Mondjuk a kézikönyve beszél róla...
Vagy esetleg itt van valami turpisság, amiről nem tudok?
Amúgy a TV-m simplinkes a dvd-m meg easy és cinemalinkes. Bár nem tudom, hogy ez ér-e bármit is.
Köszönöm a segítséget!

(#6984) Four


Four
csendes tag

Siker. IExploreren keresztül nem tudta elérni a beállítófelületet, a srác feltett egy firefoxot, azt a biztonság kedvéért letiltotta a tűzfal, de végülis elérte, hogy netezhessen. A hálókártya jó volt, de azért köszi.

(#6985) veber


veber
tag

Hi mostanába milyen beltérit adnak a t-sat-hoz?

toki

(#6986) petne válasza KicsiUbul (#6980) üzenetére


petne
őstag

Jól teszed, mert szerintem nem fogod megbánni... :U

(#6987) petne válasza dikmen (#6983) üzenetére


petne
őstag

Milyen módon kötötted össze? Scarttal? Inteked van vagy ADB-d?

(#6988) Zsolt81:-)


Zsolt81:-)
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Speedtouch 780i router melyen szeretnék 2 voip telefont üzemeltetni.
Az első voip porton működik egy voip szolgáltató (Jumblo) mely a kimenő hívásokat tökéletesen ellátja. A második voipra egy Neophone számot kéne varázsolni, de ez nálam egyáltalán nem konfigolható... Lehet, hogy csak 1 voip-ot kezel, és 2 készülék dugható rá? Van e valami újabb, jobb firmvare ehhez? Neophone-t hogyan ezen kell beállítani?
Köszi mindenkinek!

(#6989) petne válasza veber (#6985) üzenetére


petne
őstag

Ugyanazt, mind eddig. Két fajta van, az egyik Intek típusú, a másik meg ADB.

(#6990) dikmen válasza petne (#6987) üzenetére


dikmen
tag

Scart,ADB.

(#6991) petne válasza dikmen (#6990) üzenetére


petne
őstag

Ha a dvd íród scart bemenetére csatlakoztattad, akkor bizony meg kell jelennie a képnek dvd íród valamelyik AV csatornáján.

(#6992) dikmen válasza petne (#6991) üzenetére


dikmen
tag

Sajna nem.
Tv-n kiválasztom a DVD inputját. Akkor megjelenik a menü. Ott megnyomom, hogy a csatornákat mutassa, rámegyek ott is a megfelelő inputra, de no signal-t ír. :(
Nem lehet hogy ehhez valami speckó dvd író kéne? Nem mai darab, bár anno 120K volt.
Philips DVDR75

(#6993) petne válasza dikmen (#6992) üzenetére


petne
őstag

Nem kell semmilyen speckó cucc, valamit nem jól csinálsz. Feltételezem a dvd íród két scartos és a bemenetre az STB, a kimenetre a tv van kötve. Úgy veszem ki az írásodból, hogy a tv-n látod a dvd író képét, csak a dvd író nem látja a satot. Biztos, hogy jó a scart csatlakozó?

(#6994) dikmen válasza petne (#6993) üzenetére


dikmen
tag

Igen, a DVD-t látja a TV csak a DVD nem látja az STB-t.
Kábelek tuti jók, többet is próbáltam. :(

Amúgy említették it a fórumban, hogy MPEG-4-en történik a sugárzás.
Az ADB beltérije mégis csak MPEG-2-es a műszaki adatok szerint. :F

[ Szerkesztve ]

(#6995) petne válasza dikmen (#6994) üzenetére


petne
őstag

Akkor passzolom, esetleg a dvd íród beállításainál nem stimmelhet valami.

Mpeg4/mpeg2-es, tehát mindkettőt tudja.

(#6996) bigsilver


bigsilver
csendes tag

Egy Thomson ST780-at használok, és pár napja rendszeresen elmegy a net, az utolsó 3led kialszik, majd újra világít pár perc múlva, mit tudok tenni, hogy ez megszűnjön?

(#6997) KicsiUbul válasza bigsilver (#6996) üzenetére


KicsiUbul
őstag

pl bejelented hibára :K

Értem én...

(#6998) jorden06


jorden06
senior tag

Hali!

Kb. 1 hónapja rendeltem meg a T-Home IPTV szolgáltatását, mely miatt a kezdeti boldogság helyett mára csak a bosszankodás maradt:

a set-top-box mellé adott modem ugyanis a lehető legrosszabb. a 2. héten túlforrósodott és leégett, és miután kicserélték is csak egy ugyanolyan tipust kaptunk. Le lehetne cserélni ezt a modemet egy másikra? Nekem csak a TV-re kell, se telefon se net nincsen rákötve, így nincsen szükségem sokrétű funkcióira. Egy alap D-Link modem (mely hűvösebb is) megfelelne?

(#6999) KicsiUbul válasza jorden06 (#6998) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Nem felel meg, mert az nem tudja lekezelni azokat a funkciókat, ami kell az IPTVnek. Milyen HGW-t kaptál? Speedtuch, vagy pirelli?

Értem én...

(#7000) veber


veber
tag

Hi

A t sat-ot ha 16:9-es tv-re köttöm akkor a beltérin a képarányt tegyem 16.9-re vagy hagyjam 4:3-on???????Tapasztalatok!!!!!!!!!!! :W

toki

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.