Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) schumifun5ma válasza Core2duo6600 (#6546) üzenetére


schumifun5ma
csendes tag

dettó :(

(#6552) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Mostanában (sat tv) a Duna Tv nem fogható. Nincs bejövő jel üzenetet kapom. Eddig viszonylag jó volt.Mi lehet a gond? :R

(#6553) petne válasza hucsikoi (#6552) üzenetére


petne
őstag

Fel kell hívni az ügyfélszolgálatot és leadni hibára, kimennek a szerelők és megnézik a problémát...

(#6554) hucsikoi válasza petne (#6553) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Már hívtam őket. :R Annyi változás van, hogy most már a "nincs hozzáférése" üzenet látható.

(#6555) lajszer


lajszer
tag

Olyan kérdésem lenne, hog a T-home digitális HD-csomagjában lévő csatornáknak milyen a nyelvük? És ha valakinek van, milyen tapasztalatai vannak? Minőség, mennyit tud a HD-Set top box? Stb.?

(#6556) petne válasza lajszer (#6555) üzenetére


petne
őstag

m1HD - magyar - iptv, kábeltv
m2HD - magyar - iptv, kábeltv
HBO HD - magyar, angol - iptv, kábeltv, sat
Eurosport HD - angol - iptv, kábeltv, sat
Filmbox HD - magyar, angol - iptv, kábeltv
History Channel HD - magyar, angol - iptv, kábeltv, sat
VOOM HD - angol - iptv, kábeltv
National Geographic HD - angol - iptv, kábeltv, sat

A többi kérdésre akkor tudok válaszolni, ha megmondod, hogy sat, iptv vagy kábeltv-re gondolsz.

(#6557) TeeJay


TeeJay
félisten

érdekességképpen, BIX bővítés folyik ezekben a hetekben
és ha jól olvastam az eddig Cisco Catalyst switchek helyett beszereztek egy durvább cuccot, amire folyamatosan pakolják majd át a BIX tagokat.

kettő darab ilyen üzemel majd ezentúl
[link]
Force 10 E1200i --> 140darab 10gigabites porttal rendelkezhet, míg a mostani Cisco-ba 32 fért azt hiszem :D

jöhetnek az 50-100megabites netes csomagok most már lesz ami bírja a forgalmat :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6558) lajszer


lajszer
tag

T-home Kábel TV (digitális) arra gondolok!

(#6559) petne válasza lajszer (#6558) üzenetére


petne
őstag

Akkor ajánlom ezt a fórumot és topikot, itt sok információt találhaszt róla: link

(#6560) Tv


Tv
senior tag

Szervusztok! Olyan gondom van, hogy ha netezek a gépen, és megy mondjuk 2 órát, és aztán megszakítom az internetkapcsolatot , aztán újrakapcsolódok, nem megy a net. Tehát amíg újra nem indítom a gépet, hiába kapcsolódok le-fel, nem működik. 8megabites adsl-em van (analóg vonal mellett).

(#6561) Core2duo6600 válasza Tv (#6560) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nálad lehet valami gond.
Tüzfal tud néha bekavarni.
Vagy valami egyéb rezidens progi.

Más:
Most van valami karbantartás, vagy hiba ?

Mert szokatlanul lassú a netem. Úgy minden, tehát nem csak a PH,
De érdekes, hogy a torrent meg megy rendesen, felfelé, le most nem töltök.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6562) Tv válasza Core2duo6600 (#6561) üzenetére


Tv
senior tag

Köszönöm a választ . Valóban használok tűzfalat (Sygate Personal Firewall), azonban mikor ezt csinálja, hiába állítom "Allow all" -ra a tűzfalat, vagy hiába állítom le a tűzfal programot teljesen, akkor sem tudok netezni. Tehát gond nélkül újra tudok csatlakozni, de se böngészőben se máshol nem megy a net (pl. Live messengerbe sem tudok belépni). Ha újraindítom a gépet, utána minden oké :F

(#6563) KicsiUbul válasza Tv (#6562) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Szerintem valami spyware lesz a dologban.

Core2duo6600: nem tudok ilyesmiről... A tesztszerverre is lassú?

Értem én...

(#6564) v-paci


v-paci
aktív tag

Sziasztok.

Német e-bayen elég barátságos áron vesztegetik a Speedport W701V készülékeket. Ezek vajon használhatóak nálunk is? Előre is köszönöm a választ.

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#6565) Core2duo6600 válasza KicsiUbul (#6563) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Azt nem tudom, ott nem néztem
Most rendben van, ill. később is úgy hajnali 2 felé már gyors volt.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6566) tibibi


tibibi
őstag

sziasztok spedetouch modem dsl telefon miért jelez foglaltat ha telefonálni akarok?

(#6567) KicsiUbul válasza tibibi (#6566) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Sok minden lehet...
HGW restart, esetleg reset. Ha nem gyógyul, akkor hibabejelentés.

Értem én...

(#6568) tibibi válasza KicsiUbul (#6567) üzenetére


tibibi
őstag

akkor hiba jelentés ha belépek a speedtouch-ba akkor a telefon rész nem aktiv egy piros x van :U azért köszi

(#6569) petne válasza tibibi (#6568) üzenetére


petne
őstag

Be kell jelenteni hibára és rátöltik újra konfigurációt...

(#6570) KicsiUbul válasza tibibi (#6568) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Esetleg a resetet probald meg, hatul a kis lyukon. Akkor ujratolti a konfigot. Ha nem akkor hibabejelento.

Értem én...

(#6571) Tv válasza KicsiUbul (#6563) üzenetére


Tv
senior tag

Hát nemtudom. Frissen feltett windows-nál is előfordult már. Persze attól lehetséges, de én nem tartom valószínűnek. Esetleg az nem játszhat közre, hogy fix ip-cím van adva a hálókártyának? Adsl-nél ezt ajánlott beállítani, mert amúgy indításkor vagy fél-egy percet várni kellene amíg a szerver kiosztana neki egyet. Bár a helyi kapcsolatot nem szakítom meg a szerverrel, mikor az adsl-t bontom. :F Majd ha megint előfordul az eset, akkor alaposan végigpróbálom, hogy hogy lehet életrekelteni újraindítás nélkül. Végülis nem annyira zavaró, mert ritkán történik, és a gép újraindítása után jó, de akkoris zavar h miért lehet ez.

(#6572) KicsiUbul válasza Tv (#6571) üzenetére


KicsiUbul
őstag

A hálókártya csak a gép, és a modem közötti kapcsolatot "szimbolizálja", gyakorlati jelentőssége nincs, hogy van-e neki adva fixen IP vagy nincs. Ha esetleg torrentezés közben jön elő, akkor próbálj meg kevesebb szálon tölteni.

Értem én...

(#6573) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Nah mire kelek reggel? Hogy T reklámozás van ezerrel...
Mondom magamba miez?!
Kinézek erre egy nagy táblás T hangosbemondó kocsi jön a ház előtt...
Nagyon nem mehet a T-nek ha már idáig sűlyednek...
Mint a cirkusz tisztára...

(#6574) Tv válasza KicsiUbul (#6572) üzenetére


Tv
senior tag

Köszi a választ. Megnézem a torrent beállításaimat akkor. Bár ritkán töltögetek, de kitudja, hátha ilyesmi a gond. Köszönöm a választ

(#6575) KicsiUbul válasza Misi 007 (#6573) üzenetére


KicsiUbul
őstag

:DD ez hol volt? :DD

Értem én...

(#6576) pohár


pohár
félisten

Üdv skacok!

Most vettem egy Nokia 5800-át, és szeretném használni a wifi-t, a digitális elosztómmal, de mi a jelszó? :D (Passphrase)

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6577) KicsiUbul válasza pohár (#6576) üzenetére


KicsiUbul
őstag

A default kulcs a HGW alján van.

Értem én...

(#6578) pohár válasza KicsiUbul (#6577) üzenetére


pohár
félisten

Már rájöttem hogy meg tudom változtatni a jelszót, és meg is változtattam, de köszi! :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6579) Misi 007 válasza KicsiUbul (#6575) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Pont most jött el megint: [link] :DD

(#6580) Martensss


Martensss
csendes tag

Sziasztok!
Gondolkodok a Sat tv bevezetésén!kinek mi a tapasztalata?Illetve h a szerelés teljesen ingyenes?Mert kis apró betűkkel van írva h ilyen olyan tartók 20-30ezrekbe kerülnek!Ezek feltétlenül szükségesek a szereléshez,a parabolához vagy csak extrém esetekben?köszönöm a választ előre is!

(#6581) petne válasza Martensss (#6580) üzenetére


petne
őstag

A tapasztalatok elég jók. Az szerelésről:

Az alapszerelés ingyenes, ami a következőket tartalmazza:
A DVB-S szolgáltatás igénybevételéhez szükséges fejegység és antenna (tükör)felszerelése a műholdas vételt biztosító függőleges falfelületre, az erkélykorlát ízszintes vagy függőleges fém elemére vagy az előfizető meglévő statikailag megfelelő antennatartó szerelvényére történik.
Az alapszerelés tartalmazza az előfizető által megrendelt set top box összekötését a vevőfejjel, maximum 30 m kábelhosszig, valamint a set top box üzembe helyezését.
Alapszerelésen felüli telepítés
- Lapos tetőtartó szerelés 26 400 Ft
- Tartószerelés tetőre, vagy talajra 19 800 Ft
- Kábelszerelés 30m felett 10 méterenként 1 320 Ft.
Az alapszerelésen kívüli egyéb (pl: az előfizető külön igénye szerinti) eszközök költsége és munkadíja az előfizetőt terheli, ezért a szolgáltató kiegészítő telepítési díjat kérhet.
Amennyiben az előfizető nem vállalja a többletköltségek viselését, a szolgáltató nem köteles az előfizetői szerződés megkötésére.
Az igénybevett beltéri egységek (set top box és dekódoló kártya) számától függően a telepítési díjak különbözőek. Az előfizető kérésének megfelelően - műszaki bevizsgálást követően - meglévő kültéri szett felhasználható.

(#6582) petne válasza Misi 007 (#6579) üzenetére


petne
őstag

Merre járkál ez az autó? Budapesten?

(#6583) Martensss válasza petne (#6581) üzenetére


Martensss
csendes tag

értem köszönöm..és ezek a tetőtartók meg ezek milyen esetekben szükségesek?ha csak a tetőre tudják normálisan felszerelni az antennát?

(#6584) Martensss válasza Martensss (#6583) üzenetére


Martensss
csendes tag

amúgy az iptv megéri?mert nagyon gondolkozunk h melyk legyen a dsl 2Mbit-s net mellé!

(#6585) KicsiUbul válasza Martensss (#6584) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ha jó a vonalad, és közel a központ, és elég a 2 TV, akkor inkább az IPTV.

Értem én...

(#6586) PEPE85 válasza Misi 007 (#6579) üzenetére


PEPE85
senior tag

Olyan területen laksz ahol elérhető az optikai net?

Watch 4k movies with Netflix :)

(#6587) Martensss válasza KicsiUbul (#6585) üzenetére


Martensss
csendes tag

Hajdúböszörményi vagyok, Debrecenben van a központ(20km), 3 tvre kellene így a nettel összviszz lenne 9500!
dsl happy:3890
iptv:3890
+2 box:1600
sztetek megérné?
vagy az már így sok?sat tv csak 2490, a boxok is olcsóbaak, naggyából 1600-1700 forinttal olcsóbb, ha persze nem kell extra szerelés,mert akkor egyértelmű iptv!Bár nemtom nálunk kell-e ilyen tetőtartó meg ezek!

(#6588) Martensss válasza Martensss (#6587) üzenetére


Martensss
csendes tag

9380 pontosan

(#6589) KicsiUbul válasza Martensss (#6587) üzenetére


KicsiUbul
őstag

DSLAM van Hajdúböszörményben is, az attól való távolság a lényeg. 3STB csak akkor játszik IPTVn, ha VDSL, vagy optika lenne (egy stream ~ 2.5Mbit), de azt hiszem arra nincs kiépítve jelenleg :(

szerk: használd a (Szerkesztés) "gombot" ilyenkor

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#6590) Martensss válasza KicsiUbul (#6589) üzenetére


Martensss
csendes tag

akkor most magyarul?!XD

(#6591) Martensss válasza KicsiUbul (#6589) üzenetére


Martensss
csendes tag

akkor iptv-hez lehet nem is kellene külön 2 box?vagy a net akkor nem lenne olyan jó?
akkor most az iptv-t vagy a sat tv-t ajánlod a dsl happy mellé?

(#6592) KicsiUbul válasza Martensss (#6591) üzenetére


KicsiUbul
őstag

IPTVnél az internet sebessége határozza meg a lehetséges STBk számát. Tegyük fel, hogy a vonalad 8Mbitet bír el. Ebből a 2 STB kap 2*2,5Mbitet, így netre marad 3Mbit.
Viszont ha 3 van, akkor az már 7,5Mbit lenne, így netre maradna 0,5Mbit. Viszont a 8 mega az nettóban olyan 7,2 szokott lenni.
Ha VDSL en vagy, akkor annak max 25Mbit amit ki tud adni magából, az optikán meg technológiailag akár 1Gbit is. A sat tv meg egészen más elven működik, ott a fej határozza meg, az STB-k számát műszakilag. (gyakorlatban meg a marketing :D )

Látsz egy szerkesztés feliratot a hozzászólás után 5 percig, azzal tudod szerkeszteni a hasz-t. így nem lesz teleszemetelve a topic

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#6593) freeapro


freeapro
senior tag

Ha csomagot valtok (4mbit-rol 2-re le vagy fel 8-ra), akkor a pingem vajon valtozik???

A 25 mbit az csak kamu, vagy tenyleg jon?
Most a 4 mbit-rol a tesztek szerint olyan 3,6-3,8 mbit jon

[ Szerkesztve ]

(#6594) Martensss válasza KicsiUbul (#6592) üzenetére


Martensss
csendes tag

ééérteeemmm,,leesseet vagyis azt hiszem!vagyis akkor azt mondod, h az iptv 3 tévére , plusz a net nem nyerő?lehúzza a 3tv a sebességet(net)?
akkor sat tv?

(#6595) KicsiUbul válasza Martensss (#6594) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Kb igen. De 3TV re be sem kötik ha csak sima ADSL van. Ha 3TV re kell, akkor sat.

freeapro: számottevően nem észrevehető, max nagyobb csomagméretnél. A 3,8 teljesen jó a 4Mbitre, nekem 8 ból jön 7,2 idáig, és 8096 on áll össze a vonalam. A VDSL nél a 25 ből megvan 23-24Mbit, azoknál, amikkel találkoztam.

Értem én...

(#6596) Martensss válasza KicsiUbul (#6595) üzenetére


Martensss
csendes tag

dsl happy + iptv családit kérdeztem azt mondták benne vagyok a lefedetettségben, és tudják kötni!

(#6597) TeeJay válasza Martensss (#6596) üzenetére


TeeJay
félisten

ha nem fontos az IPTV felvevő képessége akkor inkább a SAT-ot ajánlom
persze ha felrakható hozzád a tányér ugyanis az is szinte ugyanolyan jó minőséget ad, és a netből meg nem kell leszedni így a tévézéshez.
nálam is úgy van hogy 8megás ADSL+ DSL teló + SAT TV
így a net megy maxon, telefon is jó a VOIP a SAT TV meg családi csomaggal tökéletes nekünk :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6598) KicsiUbul válasza TeeJay (#6597) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Meg ha net nincs, legalább TV legyen :DD

Értem én...

(#6599) Thulcandra válasza KicsiUbul (#6598) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Ugyan az internetszolgáltató nem t-online, de úgy érzem a hiba náluk lehet...

Szerintetek mi lehet a gond és mivel orvosolható a következő helyzet:

Adott egy t-akármi telefonvonal, rajta lassan 6 éve egy siemens express link adsl modem + express link splitter, adsl különböző szolgáltatóktól jött gond nélkül.

Most ki lenne cserélve a modem egy D-link 360R -re és a hozzá kapott albacomp ac-sp-02 spliterre, ha hajlandó lenne működni.
A D-link modem egyszerűen nem képes syncelni a dslammal, pedig két másik t-elenfonvonalon gond nélkül működött.

Ilyenkor mi van? (Igen, abban biztos vagyok, hogy jól kötöttem össze, szereltem be jó párat, de ilyen esettel még nem találkoztam...)

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6600) KicsiUbul válasza Thulcandra (#6599) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Annyi, hogy a siemensnek máshogy kell konfolni a portot. Próbáld meg rávenni a szolgáltatódat, hogy konfoltassa át a Telekommal.

Értem én...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.