Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31601) bul07 válasza wmati (#31600) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen egy jó napot kell kifogni, mikkor laza napja van és van ideje jófejnek lenni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#31602) KRi2 válasza bul07 (#31597) üzenetére


KRi2
aktív tag

Csak kérdem.
Mi van hogy ha a NetmaniaS csomagról pikkpakk (úgytudom neten is lehet egyszerűen fel-le menni csomagok között) váltanék mondjuk NetmaniaL-re, és annak a minumim 5Mb sebessége tuti nincsen meg soha (2,6Mb most). Ezt a felváltást egyáltalán engednék-e, vagy lejjebb raknák a csomagomat, vagy kijönnének, elkezdenének valamit szerelni, csinálni is? Erről az S-ről is inkább valami méglassab XS-re akarnának rakni, még oldalukon sem látok olyan szutykot.

És köszi a segítségeket :R

[ Szerkesztve ]

||| | || ||||| | ||| ||

(#31603) wmati válasza KRi2 (#31602) üzenetére


wmati
addikt

Megrendeled a csomagot elméletileg van ilyen vonal vizsgálat ha rendben van akkor engedik ha nincs akkor vissza dobják hogy nálad ilyet nem lehet. Az is lehet engedik csomag váltást de nem lesz meg a sebesség és vissza raknak

(#31604) dchard válasza wmati (#31603) üzenetére


dchard
veterán

Bazeg komolyan mondom megőrülök tőletek.

A 10megás előfizetése 3megás szinkronnal megy, erre ajánlgatjátok neki a 30megát amire elvi esélye sincs?

A másik: tök mindegy hogy mennyi a garantált, mivel szakad a vonala.

A harmadik: a lakáson kívüli rész már szolgáltatói tulajdon, ha pedig ezt és a tényt hogy szakadozik összekombináljuk, akkor nem csak hogy ingyen KI KELL cserélniük a felszállót, de még örülhetnek ha nem lesz kötbérigénye.

Még egyszer leírom, hogy a garantált sebesség nem azt jelenti, hogy ha semmilyen műszaki akadály nincs, mindössze a szolgáltató beleszarik a probléma megoldásába, akkor azt el kellene fogadnia az előfizetőnek, és nem tehet semmit. Az ADSL-nél pusztán kényelmes azt mondani, mert ez már beleégett a köztudatba (tévesen), hogy óóó kéremszépen túl messze van meg ennyit bír és a további ostobaságok.

31dB-s lefelé csillapítás mellett a 10-es csomagnak röhögve működnie kéne. Ezt a modem mérése is alátámasztja ami a szar vezetékezés ellenére is 14megát mond. 20-ast meg 30-ast viszont ne rendlejen mert arra elvi esély sincsen, de még ha véletlenül át is rakják a DSM vissza fogja rángatni ugyanúgy 3 megára, ha a valódi problémát nem oldják meg.

Gondolkozzunk már mielőtt kinyitjuk a pici szánkat.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#31605) bul07 válasza KRi2 (#31602) üzenetére


bul07
nagyúr

Ahogy wmati is írja vonal vizsgán megbukna

Vezeték csere és utána kiderül hogy javul e a helyzett

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#31606) wmati válasza dchard (#31604) üzenetére


wmati
addikt

Dchard egy picit vegyél vissza az arcodból kérlek én leírtam a véleményemet az hogy két értelmű lett vagy hogy te mást veszel ki belőle az már más téma

(#31607) hackeeeee válasza wmati (#31606) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ő is csak leírta a véleményét, többször.

Abban igaza van, hogy minek kérje ki a nagyobb csomagot, ha most sem megy a kisebb? Túl sok értelme nincs. Mert lényegében ez vehető ki a mondandódból. És, azt pedig Te is tudod, hogy hiába van vonal diag. a csomag rendelésekor, többször volt rá példa, hogy olyan csomagot adtak ki, amit mégsem bírt el a vonal.. :U

Véleményem szubjektív...

(#31608) wmati válasza hackeeeee (#31607) üzenetére


wmati
addikt

Ha egyáltalán van vonal diag nem csak mondják :DD amúgy leírtam megteheti hogy rendel másik csomagot az hogy mennyi értelme van azt szerintem elő fizető döntse el

(#31609) hackeeeee válasza wmati (#31608) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Erre mondta dchard azt, hogyha már a jelenlegi adatokból látszik, hogy felesleg, akkor minek tegye, mivel nagy valószínűséggel ugyan ez lesz.

Mondhatnám úgy is, kábelnetes példával élve, hogy minek kérjen az ember 120Mb-s csomagot, amikor már az 50-es sem stabil..

Véleményem szubjektív...

(#31610) KRi2


KRi2
aktív tag

Ne veszekedjetek :)
Csak rákérdeztem hogy ha azt válaszolnák hogy a garantált sebességem megvan, maradjak szépen ülve, akkor ha nagyobb csomagra váltanék, és ezt nem tudnák mondani, akkor kitolná-e valaki a seggét, és csinálna-e valamit.
Mindenféle megoldást keresek, mert már leráztak, összevissza hallottam már mindent. Ahány telefonálás, ahány szerelő...
Házon belül újra fogok drótozni. Ha ezután stabilan fog 5Mb fölött menni, akkor meghívlak titeket egy sörre ;)

Elérhető vezetéknélküli internetet nem tudtok ajánlani Bp-en? Mikro, sat. Ami 5-10Mb körül megy, nincs nagy pingje (multi), és nem horror áron. Olyan van hogy parabolán veszi a netet, jó gyorsan, de vezetékes telefonon megy a feltöltés (így megvan a sebesség, és az alacsony késleltetés, ping is) ?

||| | || ||||| | ||| ||

(#31611) kabelmania27 válasza KRi2 (#31610) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kábelnet szolgáltató nem érhető el a lakhelyeden?

(#31612) KRi2 válasza kabelmania27 (#31611) üzenetére


KRi2
aktív tag

Invitel koax kábeltévé van, de valami nagyon régi tipusú. Azt hiszem nem csillag szerű, hanem csak soros, vagy ilyesmi :F

||| | || ||||| | ||| ||

(#31613) XaraX


XaraX
addikt

Némileg off, de ajánljatok nekem routert 50/5 kábelnethez, ha kérhetem.
2 gép vezetéken, 2 wi-fin, és esetenként telefonok.
IPTV 2 box-al, ha számít.

(#31614) wmati válasza XaraX (#31613) üzenetére


wmati
addikt

Én Tp-link 1043 ajánlok jó ár érték arány

(#31615) korcsi válasza XaraX (#31613) üzenetére


korcsi
veterán

pl.: TL-WR1043ND

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#31616) XaraX


XaraX
addikt

:R :R
Azt néztem Én is, vagy esetleg ezt.
Melyik a jobb választás a 2 közül?

(#31617) kabelmania27 válasza KRi2 (#31612) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, XII. kerületben van soros hálózat. Soros hálózat nem képes a visszirányra, ex Fibernet hálózat volt korábban, csillagpontos került át a UPC-hez, gondolom nálad/környéken nincs kiépítve. Műholdas net drága.

[ Szerkesztve ]

(#31618) KRi2 válasza kabelmania27 (#31617) üzenetére


KRi2
aktív tag

Igen, így tudtam én is. Még programcsomagot sem lehet választani ennél az analóg kábel TV-nél. Az árazásról meg nem is beszélek...

Meg egy dolgot kérdeznék tőletek, aztán hagyok mindenkit.
Ha az ADSL internet mellett az analóg telefonvonalat lecserélem (lecseréltem) digitális voip-re, az az internetes vonal jel-zaj-sebesség minőségét javítja? Van rá hatással? Mert ha nincsen, akkor inkább analóg telefonvonalat választanék, ahogy előzőleg volt, de a T-nél olyasmit mondtak hogy vissza azt nem lehet. Nyílván nekik kevesebb pénz, több munka.

||| | || ||||| | ||| ||

(#31619) dchard válasza KRi2 (#31618) üzenetére


dchard
veterán

Még véletlenül se. Ha szükséged van telefon szolgáltatásra NE add vissza az analóg fővonalat.

Semennyit nem javul tőle a dolog, viszont szívhatsz a gagyi HGW-kel. Ha már itt tartunk: akár ki is próbálhatnál egy tisztességes modemet (fekete 360R) az általam írt szoftverrel, mivel úgy tűnik, hogy belátható időn belül marad az ADSL mint lehetőség.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#31620) kali válasza XaraX (#31616) üzenetére


kali
legenda

az csak 100-as router, nem a legjobb az ár/érték arány, a tl-wr1043nd meg már régi típus, alig drágábban a legjobb vétel egy tl-wdr3600, az sokkal erősebb hardver, szintén gigabit képes, és dual bad wifi, így bőven előre is lehet vele tervezni.

(#31621) hackeeeee válasza XaraX (#31616) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez 5GHz-t is tud, ha szükség lehet rá, az 1043 nem. Viszont, ha nincs szükség az USB-re, Gigabit-re, és az 5GHz-re, akkor akár a 941ND is elég lehet. :)

De ettől függetlenül, ez is jó választás lehet!

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#31622) n00n válasza dchard (#31619) üzenetére


n00n
őstag

Érdeklődhetek, hogy mit is takar az általad írt szoftver? :)

wmati: Köszi. :K

[ Szerkesztve ]

(#31623) wmati válasza n00n (#31622) üzenetére


wmati
addikt

(#31624) Beca1990


Beca1990
senior tag

T-home-nál ha beköttetem a MédiaMánia S-t vezetékes internetet akkor Wifi Routert kapok hozzá?

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#31625) wmati válasza Beca1990 (#31624) üzenetére


wmati
addikt

Weboldal szerint igen

(#31626) n00n válasza wmati (#31625) üzenetére


n00n
őstag

De ott az is szerepel, hogy interaktív TV mellé, nem?

"A Wifi-képességet minden olyan új internet előfizetőnknek biztosítjuk, aki Interaktív TV szolgáltatást is rendel, vagy van már T-Home Interaktív TV otthonában. Új internet előfizetőnek minősül az, aki legalább 3 hónapja nem rendelkezik T-Home internet előfizetéssel."

(#31627) wmati válasza n00n (#31626) üzenetére


wmati
addikt

De most néztem meg még egyszer jogos

(#31628) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
Valaki emlékszik hogy a t-nek volt olyan akciója amiben egy Galaxy tab 2 7.0-át adtak net+telefon+tv mellé 24*990 ft-ért. Ha igen linkelne pls mert épp pereskedésben állok emiatt a lilákkal.

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31629) #78121280 válasza adamssss (#31628) üzenetére


#78121280
törölt tag

Ja volt ilyen.
Csak ezt a Januári reklám anyagot találtam. [link]

(#31630) n00n válasza adamssss (#31628) üzenetére


n00n
őstag

És szabad érdeklődni a részletekről? Már ha publikussak.

(#31631) p87


p87
senior tag

Üdv!
Múlt héten felnéztem T-home oldalára, mondom megnézem az internet csomagokat és nagy örömömre láttam, hogy elérhető lett a címemen a 30/5-ös Netmánia L csomag, jelenleg DSL-es netámia M-es van.
Fel is hívtam őket és megrendeltem, de nem volt biztos, hogy menni fog 70-80%- esélyt mondott az ügyfélszolgálatos, ja és ügyesen rábeszélt, hogy mondjak le az analóg telefonvonalról, belementem...
Sajnos későn olvastam utána, hogy csak a probléma van digitális vonallal.
Na mindegy a lényeg azt mondta, hogy futárral küldenek HGW majd a héten és nem jön szerelő, erre most hívtak és egyeztettek időpontot, hogy jönne a szerelő szerdán, hát jó, de, hogy mit fog csinálni azt nem tudom, remélem nem kábelnetet akarnak rám sózni hanem VDSL lesz.
Nem tudjátok minek kell szerelő, másoknak is mentek ki házhoz egyszerű ADSL->VDSL csere esetén?

És azt tudjátok, hogy házon belül kábeleznek-e? Mert akkor addigra nekem meg kell oldani a voip telefon kábelezését, ugyanis én úgy szeretném hogy a HGW-t csak modemként használom fent az emeleten ahova el van vezetve a bejövő vonal, viszont az analóg telefon az lent van és akkor le kell húznom egy új két eres kábelt neki.

[ Szerkesztve ]

(#31632) Ferko75HUN


Ferko75HUN
senior tag

Sziasztok,
segítségre szorulok és gyorsan kell döntenem, ezért nincs nagyon időm visszaolvasgatni.
Sat tv szerződésre készülök egy alap + HD csomag.
Set top box-ot válasszam, vagy Conax kártyát?
T-nél lenne a tv vásárlás is egyben.
Annyit már tudok, hogy elméletileg a HD csomag esetén a "jobb" HDMI-is box jár, azt viszont nem tudom kártya esetén ezt ki tudom-e hagyni és ha igen jobban járok-e?
Legalább egy dobozzal kevesebbet kell portalanítani, gondolom én laikusként. :)
Javítsatok ki, ha tévednék! :R

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#31633) #78121280 válasza Ferko75HUN (#31632) üzenetére


#78121280
törölt tag

Szia.
A Telekomnál nincs lehetőség csak kártya bérlésre,tehát boxot fogsz kapni mindenféle képen.

(#31634) n00n válasza p87 (#31631) üzenetére


n00n
őstag

Szia!

Én családi (15Mb/s) csomagról váltottam Netmánia L (30Mb/s) csomagra. Hozzám is jött szerelő. Ő hozta a HGW-t (ZTE ZXDSL 931VII) és Ő is üzemelte be. Összedugta. Majd a tabletjén/telefonján ezerrel pötyögött valamit (gondolom csak értékeket vizslatott). Beállítottuk az internetet (felhasználó+jelszó), majd megint matatott valamit és voilà lett net. :)

(#31635) p87 válasza n00n (#31634) üzenetére


p87
senior tag

Köszi, most megnyugtattál.
Remélem menni fog rendesen és nem lesz gond, holnap szerintem megcsinálom a kábelezést is, hogy mire jön csak dugdosni és beállítani keljen, mert nem pár perc lenne és ne akkor menjen az idő.

[ Szerkesztve ]

(#31636) Ferko75HUN válasza #78121280 (#31633) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

Szia,

köszönöm kedvességed, okosabb lettem ez ügyben. :R

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#31637) Dinter válasza p87 (#31631) üzenetére


Dinter
addikt

Nem, nem kábeleznek semmit. Ide szerelő se jött ki, csak kiküldték a HGW-t.

(#31638) adamssss válasza n00n (#31630) üzenetére


adamssss
veterán

Igen, sőt, kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Röviden a sztori. Mindig is a T-től (matáv) tól vettük a netet+telefont. Idén februárban pedig előfizettünk IPTV-re is. Évek óta a Mom parki T-pont-ban van egy ügyintéző akivel nagyobb jóban vagyunk, ismerjük is egymást, és igyekszünk egymásnak segíteni. Mikor megrendeltem nála a netet, azt mondta, hogy ha a többi előfizetésre is meghosszabbítjuk hűséget 1 évvel akkor kamatmentes részletre kaphatunk egy GalaxyTab2 7.0-át 24*990Ft-ért. Természetesen rögtön belementem, másnap el is adtam a gépet. :)

Aztán jött a számla 24*1990Ft-tól. Egyből hívtam a szolgálatot, ahol elmondtam a sztorit, és ott azt mondták, hogy félretájékoztatás történt, ezért módosítani fogják a számlát, és visszatérítenek. Erre ma jön egy elutasító levél, miszerint az kideríthetetlen, hogy mi mit beszéltünk az ügyintézővel, és hogy az akcióban nem is szerepelt az általam megemlített összeg. Ezért kértem, hogy valaki linkelje azt a szórólapot, ami alapján én is rendeltem a gépet.

Szóval most elég para a helyzet... ti mit gondoltok?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31639) dchard válasza adamssss (#31638) üzenetére


dchard
veterán

Nem az a lényeg, hogy a prospektusra mi van írva.

A szeződéskötéskor két verzió szokott leni:

1. Vagy már magán a szerzdésen is szerepelnie kell a konstrukciónak (mikor, emnnyit kell fizetni).
2. Vagy az aktuális ÁSZF-re van hivatkozás amiben benne vannak a pontos költségek.

A szórólap nem szerződés, nem minősül ajánlattételnek ráadásul minden szórólapon, reklámon kint van, hogy elütésért vagy bármilyen hibáért nem vállalnak felelősséget, részletekért nézd meg az aktuális ÁSZF-et.

Tehát te azzal, hogy mi van vagy volt a szórólapon, nem mész semmire. Még akkor sem ha esetleg megtalálod és azon valóban 24x990 FT szerepel ami egyébként nevetségesen alacsony ár egy Tab2-ért. Már ez gyanús lehetett volna. A 24x1990 sokkal inkább közelebb van a valósághoz és még így is olcsóbb mint a legolcsóbb kisker ajánlatok.

Van egy olyan sanda gyanúm hogy ha megnézed a szerződést és/vagy az ÁSZF vonatkozó részét, sehol nem fogsz 24x990-es konstrukciót találni. Tényleg: mi van a szerződésedben?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#31640) Gedeon31 válasza adamssss (#31638) üzenetére


Gedeon31
addikt

Úgy emlékszem ez az olcsóbb részlet csak 2 év hűségidő válalása esetében volt.

Csak telefonon intézek minden ilyen ügyet velük ,valami nem jó vissza tudják hallgatni.

(#31641) havri1 válasza dchard (#31639) üzenetére


havri1
félisten

Érdekes dolog ez a szerződés a t-nél, nekem mai napig egyetlen egy írásos szerződésem sincs a t-vel, pedig már 5 vagy 6 éve van szolgáltatásom, évente hosszabbítok, és most egy tabom is van..

havri

(#31642) adamssss válasza Gedeon31 (#31640) üzenetére


adamssss
veterán

Így van. És én alá is írtam a két év hűséget.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31643) dchard válasza havri1 (#31641) üzenetére


dchard
veterán

Érdekes, az elmúlt években én is telón hosszabbítottam de nekünk mindig küldtek szerződést postán.

Egyébként addig nem probléma a szerződés hiánya, amíg nincs az embernek vitás ügye. Ezért kell törekedni rá, hogy legyen. Telefonos szerződéskötésnél pedig pontosan azért, hogy meglegyen a felvételen, vissza kell olvastatni az összes szolgáltatás árát, a hűség idejét stb. Így később nem lehet probléma.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#31644) wmati válasza havri1 (#31641) üzenetére


wmati
addikt

Ismerős dolog, nekünk van szerződés csak már rég nem aktuális ami benne van

(#31645) Gedeon31 válasza adamssss (#31642) üzenetére


Gedeon31
addikt

Az előbb 1 évet írtál.

Ez az akció az új és a lejárt hűségidejű szerződésekre volt érvényes lehet IPTV miatt kötötted ,de az internetnél a hűség még nem járt le.

(#31646) havri1 válasza dchard (#31643) üzenetére


havri1
félisten

Jó dolog az írásos, csak legyen!
A telefonos hangrögzítés meg..addig van csak meg szerintem, ameddig nem kell, amint kell, eltűnhet..de lehet én vagyok rosszmájú!
A srácnak így utólag kideríteni..elég nehéz ügy lesz.

havri

(#31647) adamssss


adamssss
veterán

Felhívtam a reklamációs "osztályt" és ott azt mondták, hogy a hűségidők rendben voltak, de mivel mi nem új, és nem is lejárt előfizetéssel rendelkezünk ezért nem lehet módosítani.

Most akkor nem vágom, hogy mi az a lejárt? Oda mi miért nem tartozhatunk? Mellesleg elmehet a T melegebb égtájakra, hogy azokat az ügyfeleket húzza le akik a kezdetektől rendesen fizetik a számlákat.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31648) Gedeon31 válasza adamssss (#31647) üzenetére


Gedeon31
addikt

A szerződés lejárta előtti 60 nap az ami ilyenkor erre vonatkozik az a lejárt szerződés. Ebben az időben tudsz kedvezményesen készültéket vásárolni.

(#31649) adamssss válasza Gedeon31 (#31648) üzenetére


adamssss
veterán

Hát jól átvertek a palánkon. No mind1. Én is lehettem volna figyelmesebb, de azért ez a hozzáállás is tipikus.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31650) djculture válasza adamssss (#31638) üzenetére


djculture
félisten

Bukta mert a 990ft-os törlesztőrészlet csak új szerződőknek jár, az újságokba így ment a reklám a honlapon is így van így arra fognak hivatkozni hogy láthattad. Még itt is beszélgettük pár hónapja pont én vettem észre így megkérdeztem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.