Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31702) hackeeeee válasza #78121280 (#31695) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ott max az Invitel miatt megy. Persze, csak rezes háló van, de úgymond azért, hogy ne akarjanak váltani. :)

Véleményem szubjektív...

(#31703) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy van itthon egy 20mb-os T-home netem amit tv-vel egyben köttetem be.A tv nem lett bekötve csak annyira hogy a net olcsóbb legyen.Kipróbáltam hogy a koaxot bedugta a tv-be jött 10 csatorna.Most olyan kérdésem lenne hogyha rákötök a netre egy iptv beltérit azzal tudok nézni valamit vagy nem?

(#31704) ludsimon válasza perfegor17 (#31703) üzenetére


ludsimon
veterán

nem. ahhoz iptv előfizetés kell.

undefined

(#31705) joecontra válasza perfegor17 (#31703) üzenetére


joecontra
addikt

Ha nincs ervenyes IPTV elofizetesed, akkor aligha.

Udv,
J

(#31706) djculture válasza djculture (#31685) üzenetére


djculture
félisten

Na már elkezdett vizsgálódni a hatóság az ilyen kiveszem meg berakom a csatornákat ahogy épp a cégnek jó közbe meg a szerződés köti az ügyfeleket dolgok ellen.

Első körben a digi kapott egy 5 millás büntetést, de lesz itt még másoknál is ilyen. Itthon szokássá vált ez a szerződő felekkel való jogsértés.
"A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) ma jelentette be, hogy mivel a DIGI Kft. az előfizetők értesítése nélkül, a vállalt határidő előtt, jogsértő módon távolított el egyes televíziós csatornákat programcsomagjaiból, a hatóság büntetést szabott ki a szolgáltatóra.

[ Szerkesztve ]

(#31707) wmati válasza djculture (#31706) üzenetére


wmati
addikt

Tegyük hozzá hogy a Digi tv kiszórta a konkurenciát saját csatornákat hozta helyette

(#31708) djculture


djculture
félisten

Óriásit bukott a rezsin a Telekom

Az idei első három hónapban 6,8 százalékkal 156 milliárd forintra nőtt a Magyar Telekom bevétele. Ezzel szemben a társaság nettó eredménye 1,7 milliárdra csökkent az egy évvel korábbi 13 milliárd forintról. Ennek oka elsősorban a közműadó bevezetése és a rezsicsökkentés. A Magyar Telekom bevételein belül folyamatosan nő az energiaértékesítés súlya. – Folytatjuk ezt a tevékenységünket, de további egyeztetésre van szükség ahhoz, hogy az ügyfelek is megtarthassák kedvezményüket és a jogszabályoknak is eleget tegyünk – mondta Szabó János gazdasági vezérigazgató-helyettes.

(#31709) bul07


bul07
nagyúr

IPTV-re most azt mondták hogy országos probléma van , dolgoznak rajta

Lassan váltotta a csatornát gondoltam újraindítom, na igen T-home kiírásáig jut onnan sehova, a másik szobában nincs kép de lehet csatornát váltani és ki is írja hogy ép melyik csatornán jár
Estig csak megoldják

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#31710) djculture válasza bul07 (#31709) üzenetére


djculture
félisten

Ebben az évben ez már legalább a harmadik ilyen mondjuk legalább most nem csúcsidőben.

(#31711) Adama123 válasza bul07 (#31709) üzenetére


Adama123
tag

Nálam is ugyanez a probléma, én a HGW-t is újraindítottam, arra pedig új firmware töltődött le:

Model: Cisco EPC3925
Current Software Revision: epc3925-E15-12-v302r125555-130315c-MYR-TEST
Firmware Build Time: Mar 15 17:43:18 2013

(#31712) Zséca


Zséca
csendes tag

Nálam már tegnap a hírek óta akadozott az iptv!
:(
Nálatok mióta nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#31713) hackeeeee válasza bul07 (#31709) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Már tegnap este volt valami.. Folyamatosan elindult a vinyó, majd leállt, ezt csinálta folyamatosan, készenléti állapotban.

(#31711) Adama123: Ez egy test firmware, bizonyos területekre adják ki.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#31714) dchard válasza hackeeeee (#31713) üzenetére


dchard
veterán

Nem csak az IPTV-vel volt gáz. Műholdon már este elkezdődött, hogy bizonyos csatornák esetében akad és ugrott a hang szabályos időközönként, a kép és több más csatorna meg hibátlan volt. Ilyen hibát produkált többek között a NGC is.

A másik jelenség amit én a boxnak tulajdonítok, hogy ha sokáig nincs kikapcsolva távirányítóval, akkor egy idő után szétcsúszik a kép és a hang, és most jön a csavar: de nem minden csatornánál és a box ki/be kapcsolása megoldja a hibát. (Intek beltéri)

Mondjuk engem a TV annyira nem érdekel, legalább az ED3 upgrade óta az internet megbízhatóan működik. Nem is emlékszem rá, hogy az utóbbi bő egy évben lett volna kimaradás a viszonylag ritka és elviselhető mértékű csúcsidei lassulásokat leszámítva.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#31715) hackeeeee válasza dchard (#31714) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Netnél Én is csak úgy tapasztaltam hibát, főként, hogy az betervezett karbantartás volt.

Én mindig kikapcsolom távval a boxot, soha nem hagyom járni.

Véleményem szubjektív...

(#31716) Marci177


Marci177
csendes tag

Nálam ma fél 10kor kezdődőt minden. Előadást tudtam nézni, de a felvetteknél elkezdte, hogy csak sötét kép volt és ennyi. Azt hittem hibásan vette fel vagy valami ezért ki is töröltem, de utána már mindegyiknél ezt csinálta. Egy teljes újraindítás utána már nem is akar működni az STB. Sokáig azt csinálta, hogy újraindult és a nagy T-home felirat után semmi. Az idő sem akart visszaállni 12 óráról a rendes időre. Aztán nagy nehezen visszaállt. Most ha bekapcsolom nagy feketeség, csak ha megnyomom a menü gombot arra reagál. A beállításoknál néztem, hogy azt írja, hogy az "IPTV állapota: Nincs csatlakoztatva", és a HDD-t sem látja most az STB. Remélem mihamarabb megoldják ezt a hibát.

(#31717) Zséca


Zséca
csendes tag

Nálam már jó.
XIX ker

hackee: Szerinted miért jó kikapcsolni a boxot?

[ Szerkesztve ]

(#31718) hackeeeee válasza Zséca (#31717) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha vinyós, akkor minek menjen feleslegesen? Csak csökkenti a HDD élettartamát, mivel megy bele az üzemidő, mondhatni feleslegesen, plusz a fogyasztás is több.

Ha nem vinyós, akkor végülis tök mindegy, bár ha be van kapcsolva ez is többet fogyaszt, és lényegében feleslegesen van bekapcsolva.

Véleményem szubjektív...

(#31719) Gedeon31 válasza Zséca (#31717) üzenetére


Gedeon31
addikt

Kevés volt a rezsi csökkentés :D

Nálunk sincs bekapcsolva folyamatosan.

(#31720) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Jelenleg T-home sat tv előfizetésem van 2db tv-vel ( 2 set-top box , 2 kártya ) Szerintetek megoldható hogy előfizetek még egy tv-re, de a 3. set-top boxot a hozzá való kártyával egy másik lakcímen használom saját tányérral ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#31721) wmati válasza rostiron (#31720) üzenetére


wmati
addikt

Upc nél megoldható akkor gondolom a T nél is csak figyelj oda milyen fejet veszel

(#31722) rostiron válasza wmati (#31721) üzenetére


rostiron
őstag

Mire kell figyelnem ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#31723) wmati válasza rostiron (#31722) üzenetére


wmati
addikt

Ehhez én nem értek csak biztos nem a leg gagyibb fej kell

(#31724) joecontra válasza rostiron (#31720) üzenetére


joecontra
addikt

1412-n kerdezd meg szerintem.

Udv,
J

(#31725) poli27 válasza rostiron (#31720) üzenetére


poli27
veterán

Hivatalosan nem lehet ilyet, ne kérdezd meg úgyis azt mondják hogy nem, de minden tányérosnál lehetséges ez, mivel nem tudják hol van a beltéri......

(#31724) joecontra :W :W szted azt mondják hogy igen? :DDDD

[ Szerkesztve ]

(#31726) wmati válasza poli27 (#31725) üzenetére


wmati
addikt

Azt megtudod osztani kérdezővel hogy milyen fej meg tányér kell a vételhez ?

(#31727) havri1 válasza rostiron (#31720) üzenetére


havri1
félisten

Simán működik.
Nálam volt öcsém beltérije, igaz itt is meg ott is Thomeos tányér van.
Itt a topicban anno volt, aki így használta külföldön.

[ Szerkesztve ]

havri

(#31728) joecontra válasza poli27 (#31725) üzenetére


joecontra
addikt

Persze! :D
Amugy igazad van, sorry.

Felhivatalosan persze megoldhato. Ha sajat tanyer 80+ cm atmeroju, akkor az oke.
Szerintem egy 0.1 dB LNB megfelelne a celnak. :))

Udv,
J

(#31729) rostiron


rostiron
őstag

Mielőtt megrendelem csinálok egy próbát. Egyik havernak valamikor t-home sat tv-je volt és amikor lemondta ( ennek kb 2 éve ) nála hagyták a tányért és a fejet. Tőle fogom elkérni, és a mostani egyik set-top box -at elviszem és próba.
Ha működik már rendelem is a 3. tv-re.
Hogy tudom a tányért beállítani ?? Ha az segít most ott digi-tv üzemel ( tányéros)

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#31730) jilian


jilian
addikt

Adott egy tripla csomag, két box-szal.

Szeretném lecserélni a routerem (zxdsl 931vii v2.0), és mielőtt megveszem, gondoltam rákérdezek:
- fognak-e problémák adódni, ill. mik a teendők?

(#31731) Gubek-Einste válasza jilian (#31730) üzenetére

Saját eszközt nem lehet használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31732) villamos válasza jilian (#31730) üzenetére


villamos
őstag

De rettenetesen unom már ezt! :W
A nevezett eszköz NEM router. Ez a szolgáltató által biztosított eszköz, és a szolgáltató tulajdona. Nem cserélhető más eszközre!

Hasznos lenne egy első hozzászólás ebbe a topikba is, amelyben az ilyen, és ehhez hasonló kérdések tisztázódhatnának.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#31733) jilian


jilian
addikt

(#31731) Gubek-Einste
...hogy ez mire jó? :F

(#31732) villamos
Sajnálom, hogy kérdezek mielőtt cselekszem... És NEM lehet mindenki olyan jártas a témában mind te!
Köszönöm, hogy felvilágosítottál!

Tényleg kéne ide is egy összefoglaló!

(#31734) poli27 válasza villamos (#31732) üzenetére


poli27
veterán

De cserélhető másik eszközre, csak akkor nem fog menni a telefon meg a tv :DDD

(#31735) villamos válasza jilian (#31733) üzenetére


villamos
őstag

Te vagy kb 25 ezredik aki megkérdezi, hogy ez, vagy az a modem stb. nem tetszik neki, stb, és kicserélné másikra.
A google első találata az eszköz nevére, és máris világos hogy mi is az, és mire való!

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#31736) Serricon válasza jilian (#31730) üzenetére


Serricon
senior tag

Amit a T lerak hozzád az megkerülhetetlen, de arra már tudsz rákötni saját routert ha igény van rá.
Nálam is a saját routerem kezel mindent, de a T cuccán keresztül kapja a netet.

Ha így csinálod nem lesz belőle probléma, csak át kell irányítani mindent a sajátra.

(#31737) jilian


jilian
addikt

(#31735) villamos
Bocsánat!
Sajnálom, hogy elrontottam az estédet...

(#31736) Serricon
Köszi szépen!
Igen lenne rá igényem. A wifi jele elég gyenge. Sokat dolgozom wifivel, és jó lenne a nagyobb sebesség.
Mennyire bonyolult a kábelezés / beállítás, ha követek egy normális leírást, gondolom nem kell szakembert hívnom, vagy?

[ Szerkesztve ]

(#31738) kabelmania27 válasza dchard (#31714) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ismerősnél 10Megabites dsl van, nincs telefon, fekete dlink modem. 2napja nem lehet bejelentkezni áthoztam a laptopot, hol belehet jelentkezni, hol nem, xp van ismerősömék gépén és az én laptopomon is, amikor nem lehet bejelentkezni vagy azt írja ki nem lehet kapcsolódni a távoli számítógéphez, vagy nem fogadja el a jelszót. adsl@test felhasználónévvel és test jelszóval sem működött. Lehet központi hiba?

[ Szerkesztve ]

(#31739) havri1 válasza jilian (#31737) üzenetére


havri1
félisten

Nem kell kabelezni:-)
Ha jól emlékszem, Dchard nemrég leírta pontosan.

havri

(#31740) rtitusz válasza Serricon (#31736) üzenetére


rtitusz
őstag

Egy hete átálltunk VOIP-os telefonra, jött hozzá egy ZTE vdsl router/modem (zxdsl 931vii v2.0), hogy menjen a 20 Mbps letöltés. A készülékre rá van kötve 2 IPTV box, és ugye a telefon. Mióta ez megtörtént, egyszerűen az egekben a pingem (késlekedésem). A 15 Mbps nettel VOIP nélkül, de két IPTV boxszal soha semmi bajom nem volt vele, 5-10ms között volt mindig. Most 30-60ms. És ez csak, ha mondjuk az index.hu-t pingelem parancssorból. Ha a melóhelyi szerverre lépek fel, vagy netalán játszanék online, simán felmegy a ping 100-200ms közé, miközben régebben ezeken a szervereken sem volt több 20-30ms-nál. Ha ellopom a szomszéd WiFi-jét, akkor rendben vannak ezek az értékek, pedig ő is T-s. Betelefonáltam, az volt a válasz, hogy ha megvan a fel és letöltés garantált sebessége, akkor részükről minden rendben. A késlekedésért semmilyen garanciát nem vállalnak. De ha egyszer a régi csomaggal nem volt ilyen hiba?

Régi nettel:

Új nettel:

Lehet tenni valamit? Tapasztalt valaki ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#31741) havri1 válasza rtitusz (#31740) üzenetére


havri1
félisten

Adsl-rol váltottam en is vdsl - re, nekem is rosszabb lett a ping, de ennyire nem.
20-25 kb..

havri

(#31742) rtitusz válasza havri1 (#31741) üzenetére


rtitusz
őstag

Köszi a választ. Létezik, hogy ugyan gyorsabb fel és és letöltést tud a VDSL, mint az ADSL, de a PING-ben gyatrább? Elég elszomorító lenne. :(

szerk:
Most mértem egy kicsit jobbat, de még ez is messze van a jótól. :(

[ Szerkesztve ]

(#31743) Serricon válasza jilian (#31737) üzenetére


Serricon
senior tag

Ha tudja az ember mit kell csinálni akkor nem bonyolult. :)

A router LAN portját összekötöd a saját router WAN portjával, tehát csak a router és egy tetszőleges hosszúságú kábel kell, hogy oda tudd elhelyezni ahonnan jó a jelerősség mindenfelé, nem igényel szakembert.

Nálam úgy van megoldva, hogy a T router a 192.168.0.1 címen van, a pfSense-es gép DHCP-n a 192.168.0.2 címet kapja meg tőle, bentről pedig az alap 192.168.1.1 címen lehet elérni. A T routerben be van állítva, hogy az összes portot továbbítsa a pfSense felé, minden nyitva van. Így a csatlakozáson kívül mást nem csinál a T cucca, és mindent kezelhetek a pfSense-el.
Remélem így valamennyire tiszta, ha nem kérdezz nyugodtan.

(#31744) villamos válasza jilian (#31737) üzenetére


villamos
őstag

A wifi jel erősítésére tulajdonképpen bármilyen router megfelel. A TpLink wdr3500 -at ajánlják többen mostanság, de van Milyen routert vegyek topic, ott is informálódhatsz.

A t-s eszközzel való kapcsolás a következőképpen működik:
1. a T-s eszköz ip címét 10.0.0.1 állítod
2. a T-s eszközben DMZ -be kell tenni a 10.0.0.2 ip -t.
3. a saját eszköz WAN portját statikus IP -re állítod, a címe 10.0.0.2, alhálózati maszk: 255.255.255.0 alapértelmezett átjáró, és névszerver: 10.0.0.1
4. a T-s eszköz LAN portját összekötöd a saját eszköz WAN portjával
Ezek a különféle routerekben más és más menüpontok alatt találhatóak meg.
Ezen kívül a T-s eszközben érdemes letiltani a wifit, hiszen ezután már a saját router wifi -jét használod.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#31745) Serricon válasza rtitusz (#31742) üzenetére


Serricon
senior tag

Lehet hogy csak ideiglenesen van valami gubanc és nem függ össze nagy mértékben a váltással, nemrég nálam is volt egy pár napos pingnövekedés, de utána helyreállt.

Nálam most ilyen, de pár napja volt 11 is.

Nemrég kicseréltettem a T routert, azóta megszűntek a random fagyások és stabil.

(#31746) havri1 válasza rtitusz (#31742) üzenetére


havri1
félisten

Nekem 20 alá sose ment sajnos, és már nem is foglalkozom vele :-(
Öcsemnél is ilyen.
Anyámnak cable van, ugyanezzel a csomaggal, ott 12-15 közt szokott lenni. Úgy nézte eredményekből, hogy optika tudja a legjobb pinget és sebesseget is egyszerre.

havri

(#31747) jilian


jilian
addikt

Köszönöm szépen mindkettőtöknek!
:R
Ha elakadok, jövök!

(#31748) rtitusz válasza havri1 (#31746) üzenetére


rtitusz
őstag

Akkor nem marad más, mint hogy várjak az optikára. Már mindenhova bekötötték a környéken, csak a mi tömbünkbe nem, pedig az ajtó előtt még a leágazást is megcsinálták.

[ Szerkesztve ]

(#31749) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Más is tapasztal kapcsolódási nehézséget dsl esetén mostanában 85-ös körzetben?

[ Szerkesztve ]

(#31750) havri1 válasza rtitusz (#31748) üzenetére


havri1
félisten

Van vdsl, és mégis húztak optikát? MAZLISTA! ;-)
Amúgy várj még véleményt, én nem vagyok szerelő, csak user:-)

[ Szerkesztve ]

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.