Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) havri1 válasza nimfas (#31950) üzenetére


havri1
félisten

hm..viszont az lehet nem ingyenes, mert ilyenekre a szuperszerviz van ha jól tudom, az kemény forint..

havri

(#31952) korcsi válasza nimfas (#31948) üzenetére


korcsi
veterán

Nincs benne dmz.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#31953) havri1 válasza korcsi (#31952) üzenetére


havri1
félisten

Akkor az nem jó.. Marad az összes port atirnyitasa.

havri

(#31954) nimfas válasza havri1 (#31953) üzenetére


nimfas
addikt

Vagy kérem vissza az analóg vonalamat és pikk-pakk megoldódik minden. Ma azt mondták hogy azért jó a digi vonal, mert olcsóbb fenntartani... De nem adják olcsóbban mint az analógot, ergo nagyobb a hasznuk, de ezt meg ki nem sz...ja le, ha nem megy ami eddig ment?

(#31955) djculture válasza nimfas (#31954) üzenetére


djculture
félisten

Azt már nem fogják visszakötni sajnos... Engem is mindig ráakarnak beszélni. De 1. riasztó van aminek az kell 2 telefonkészülékem se 10 ft volt annak idején rögzít minden nyavalya de csak analóg. Nekem a digit vonal alsó hangon 30 ezres költségbe kerülne annyiért meg feldughatják.

[ Szerkesztve ]

(#31956) bferenc válasza djculture (#31955) üzenetére


bferenc
tag

Hát nekem is eljátszották, hogy tegyük át. A szerelő jött és mondta, hogy nem fog működni a riasztó kérjem vissza az analógot. Rendben minden megy csak éppen 3 hete nem tudnak minket elérni, mert a számunkat még mindig nem kaptuk vissza. Ma hívott a szerelő, hogy majd kedden lesz csak kész, mert ő kis ember ehhez.:D

|iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

(#31957) #41133696


#41133696
törölt tag

Most két hónapig a Globe minicsomag 249 Ft / hó, berendeltem :)

(#31958) #78121280 válasza #41133696 (#31957) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nem csak a Globe hanem az HBO csomag kivételével,az összes minicsomag 290 Ft / hó. :)

[link]

(#31959) tPedro_ válasza djculture (#31947) üzenetére


tPedro_
őstag

Nem hinném, hogy két külön gépen pont ugyanaz a féreg lenne, de lefuttatok egy keresést.

A My T-Home oldara se enged belépni e-mail címmel, csak csak az ügyfélazonosítóval.

(Közben észrevettem, hogy a T-től kapott papíron eltérő email cím szerepel mint a My T-
Home oldalon, bár egyikkel se tudok belépni, és az SMTP levélküldés se működik egyikkel sem.)

[ Szerkesztve ]

(#31960) #41133696 válasza #78121280 (#31958) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jaja, kedvezmény nélkül 290 az egyébként is kedvezményes ár :)

Amúgy azért telcsiztem be, mert hetek óta ennyit ír a my t-home:

Mondta, hogy itt tévedés van náluk jól írja ki, nézzem meg a számlát majd :) Arról nem is beszélve, hogy nem látja a webes felületen a netemet, amikor most is arról írok :D

Szerk, és már egyből fogható a Mezzo. Ezt Nagyapámék nézni fogják, régen is nézték :)

[ Szerkesztve ]

(#31961) djculture válasza #41133696 (#31960) üzenetére


djculture
félisten

Mindenkinél hülyeséget ír mióta megvolt a nagy átalakulás. Nálam a telefon tűnt el.

[ Szerkesztve ]

(#31962) wmati válasza #41133696 (#31960) üzenetére


wmati
addikt

Felület áteresztő szűrő mellett Cisco hgw fel tud jelentkezni , ?

(#31963) #41133696 válasza wmati (#31962) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nincs HGW-m.

(#31964) wmati válasza #41133696 (#31963) üzenetére


wmati
addikt

Bocsi bocsi nem neked szántam a kérdést, :o

[ Szerkesztve ]

(#31965) #41133696 válasza wmati (#31964) üzenetére


#41133696
törölt tag

Oké :D

(#31966) dchard válasza wmati (#31962) üzenetére


dchard
veterán

Az felül áteresztő szűrő, és nem tud feljelentkezni, hiszen az egy kábelmodem aminek szüksége van az uplink-re, amit az említett szűrő levág. Le kell szedni a szűrőt és ha van MMWO, akkor figyelni kell, hogy a data ágra kell kötni, mnt egy normál kábelmodemet.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#31967) wmati válasza dchard (#31966) üzenetére


wmati
addikt

franc akkor kevertem a 2öt ez akkor a csomag szűrő kint oszlopon hosszúkás henger alakú tap ra van közvetlenül rakva

Egy ismerősöm analóg ktv mellé kapott a napokba egy ilyen szűrőt oszlopra teljesen jogosan hisz eddig hiányzott, és azóta előfizetett csatornák nagy része is hiányzik nem találom őket keresés közbe vagy pedig duplán van több csatorna, gondoltam átvisszük iptv beltérit meg hgw hátha kedvet kap hozzá de így bukta
Esetleg van valami ötleted mitől lehet a fent leírt dolog

[ Szerkesztve ]

(#31968) XaraX válasza wmati (#31967) üzenetére


XaraX
addikt

Látom, vannak itt hozzáértők..
Mi a 8 csatorna?
Olvastam itt, hogy a legjobb, ha 0-hoz minél közelebb van az érték.
Az 5-8 gondolom ok, de az 1-4 nem.
Igazából nincs gondom semmivel, a tv szokott nagy ritkán megakadni pár másodpercre.

(#31969) dchard válasza wmati (#31967) üzenetére


dchard
veterán

"Egy ismerősöm analóg ktv mellé kapott a napokba egy ilyen szűrőt oszlopra teljesen jogosan hisz eddig hiányzott, és azóta előfizetett csatornák nagy része is hiányzik "

Én itt ellentmondást látok. Ha az előfizetett csatik sem jönnek akkor nem jogos, és be kell jelenteni, mert rossz szűrőt raktak fel.

A HGW-d amit átvittél azért van, mert a csak analóg előfizetőket visszirányan szűrik, hogy ne vigyenek zajt a HFC-re.

Olyan meg, hogy csomag szűrő, nincsen. :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#31970) dchard válasza XaraX (#31968) üzenetére


dchard
veterán

Ezek még elfogadható szintek, ha nincs gond akkor nem kell foglalkozni vele.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#31971) wmati válasza XaraX (#31968) üzenetére


wmati
addikt

DS nél 8 db csatorna van power level 0 közeli érték ideális Signal to Noise Ratio 40 körül Us pedig 50 alatt jó

[ Szerkesztve ]

(#31972) wmati válasza dchard (#31969) üzenetére


wmati
addikt

Persze hogy van ellen mondás mer nap közbe néztem mi a helyzet náluk és most este pedig hogy mi van a kiosztásban, megjegyzem eddig semmi nem volt oszlopon közvetlenül rá volt dugva kábel

Am akkor minek hívják azt a hengert ami fel került az oszlopra?

(#31973) XaraX


XaraX
addikt

Értem. :R
A csatornák nincsenek összefüggésben a kimenetekkel.
Vagyis a 4 lan kimenet a modemen nem behatárolható, melyik csatornához tartozik?
Most a lan1 és 2.-be van dugva tv, a lan 3 a net.
(#31971) wmati
Ok, hogy legyen, de nem Én szabályozom, hogy mennyi, ha jól sejtem. :)

[ Szerkesztve ]

(#31974) wmati válasza XaraX (#31973) üzenetére


wmati
addikt

mind1 melyik lan portra mit dugsz, de szabályozhatod pl beiktatsz 20 elosztót máris rosszabb lesz jelszint és ez fordítva is igaz meg hálózat állapota is számít ruha szárító kötélen szintén rosszabb jelszint megy át

[ Szerkesztve ]

(#31975) XaraX válasza wmati (#31974) üzenetére


XaraX
addikt

Én nem iktattam be semmit, kb 2 hete szerelték be.
Nagyjából 20 méter fekete kábelt húztak be, a végén egy toldással, mert a lakáson belül fehérrel folytatták, ami kb 3 méter még.
Ott van egy feltételezem, elosztó, alul egy bemenettel, tetején kettővel.
Erről már közvetlenül a modembe megy a kábel, innen a 2 tv-be, plusz egy router, ami a netet osztja, ennyi.

(#31976) wmati válasza XaraX (#31975) üzenetére


wmati
addikt

Én csak egy példát hoztam fel mik befolyásolják a mért adatokat

(#31977) XaraX válasza wmati (#31976) üzenetére


XaraX
addikt

Ok, thx.
Mint írtam, nincs bajom vele, attól eltekintve, hogy egy-két naponta " lefagy" a kép pár másodpercre.
A net tökéletesen működik, nincs szakadás, 5 ms ping általában, 50/5 megvan, sőt kicsit több is.

(#31978) nimfas válasza djculture (#31955) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem is van riasztó... továbbá webcam... ftp szerver... amit nem érek el kívülről, holott pont az lenne a célja... nemde?

Hivatkozzak a riasztóra és akkor talán visszateszik analógra?

(#31979) kabelmania27 válasza dchard (#31970) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mekkora ds különbség fogadható el?

(#31980) djculture válasza nimfas (#31978) üzenetére


djculture
félisten

Megpróbálhatod de én ahogy hallom ha már egyszer átraktak nem fognak visszakötni analógra.

(#31981) poli27 válasza djculture (#31955) üzenetére


poli27
veterán

2 telefonkészülékem se 10 ft volt annak idején rögzít minden nyavalya de csak analóg <------------miért a digitális telefonnál , mit értesz digitálison, mert az is analóg telefon, a modem után, ergó működik a készülékeddel...... Csak a modem és a központ között digitális..... Miért is kerülne neked 30k ba :F
Azt megértem a hogy a riogató miatt nem kell, de a többi halandzsa nekem.......

[ Szerkesztve ]

(#31982) dchard válasza kabelmania27 (#31979) üzenetére


dchard
veterán

A BCM alapú modemekben a 2x4 csati között elég nagy lehet a különbség ami a jelszintet és az SNR-t illetti, viszont az együttfutás változására meglehetősen érzékenyek, de jellemzően ez nem szokott probléma lenni. Szóval időzítésre érzékeny, meg arra, hogy a primary DS minden körülmények között működjön, mivel az összes működéshez szükséges infó ezen keresztül megy, a másodlagos DS_eken csak adat megy.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#31983) djculture válasza poli27 (#31981) üzenetére


djculture
félisten

Francokat digitális vonalra ilyen egybe eszközt adnak(digitális elosztó) [link] vagy [link] , a régi analóg telefon nem működik rajta. Ezek az eszközök meg egy hulladék kategória főleg a pirelli.

[ Szerkesztve ]

(#31984) poli27 válasza djculture (#31983) üzenetére


poli27
veterán

Már megint félrebeszélsz, szted a hgw mit ad ki magából a telefonnak optikát? :DDD A hgw ből analóg telefonvonal megy ki, ergó tudod a régi készülékeket használni..............És én nem mondtam azt,hogy nem hulladékok, hanem csak megint olyan ember beszél valamiről aki nem ért hozzá, és megcáfoltam a valótlan állításod.......

[ Szerkesztve ]

(#31985) djculture válasza poli27 (#31984) üzenetére


djculture
félisten

Miért adna le optikát de hiába dugom rá a 15 éves készülékemet csak annyi van hallom aki hív engem meg nem hallanak. Havarnál kilett próbálva ahol már ez a nyavaja elosztó van. Magyarán ez ami nekem van működik ilyen elosztó sz rokon bármennyire is akarnád állítani az ellenkezőjét már kipróbáltuk. Nem azt mondtam hogy másé nem működhet de az engem nem érdekel én ezt akarom használni.

[ Szerkesztve ]

(#31986) Zséca válasza djculture (#31980) üzenetére


Zséca
csendes tag

Volt náluk Cartoon Network?

(#31987) havri1 válasza djculture (#31985) üzenetére


havri1
félisten

Nekem a kb 20 éves analóg telefonkeszulek is működik hgw-n.

havri

(#31988) villamos


villamos
őstag

Azt hiszem, hogy jövő héten hazahozok a melóból egy tárcsás CB76 -ot, megnézzük hogy működik e optikán... ;] Mivel CCITT kompatibilis, bajt nem okozhat. Feltehetőleg hívást tudok majd fogadni vele, csörömpölnie is kell, csak arról nem vagyok meggyőződve, hogy tárcsázni tudok e majd... :DDD

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#31989) dchard válasza djculture (#31985) üzenetére


dchard
veterán

Nekem is működika 15 éves Siemens és a 8 éves Pana is kiválóan.

Nálad akkor nem százas valami azzal a telefonnal, mert a HGW pont ugyanolyan vonali jelet állít elő, mint ha analóg fővonalad lenne.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#31990) kabelmania27 válasza dchard (#31982) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értem. Már írtam volna a jelszintjére, hogy ha 1-4ig jobb vételi értékeket szeretne vegye ki az mmwo-t. Az elsődleges ds a channel 1?

[ Szerkesztve ]

(#31991) djculture válasza dchard (#31989) üzenetére


djculture
félisten

Nekem is Panasonic van ilyen egybe minden üzenetrögzítő hőpapirosfax alközpont kezelés. Nem tudom akkor mi a franc van vele de az analóg szolgáltatással megy rendesen.

(#31992) jani4454 válasza villamos (#31988) üzenetére


jani4454
tag

Minden működik vele, csak tárcsázni nem tudsz, mert tone üzemmód kell hozzá, az impulzusos tárcsázás nem használható.

(#31993) dchard válasza kabelmania27 (#31990) üzenetére


dchard
veterán

Igen, jellemzően az első a listában, de nem szükségszerűen. Van olyan konfig is, ahol két primary DS van, mert az első generációs D3 modemek csak 4 csatit tudtak és csak így lehet elosztani őket az összesen 8 csati között. Ugyanez a helyzet a régi ED2 modemekkel is.

Nálam a DCM-301 riportol egy ilyen paramétert:

Acquire Downstream Channel

na ez a primary downstream.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#31994) hackeeeee válasza #78121280 (#31958) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

2 hónapig. :)

Véleményem szubjektív...

(#31995) #32577792


#32577792
törölt tag

Sziasztok

Tanácsra lenne szükségem.
Van egy 5Mbit/s altanet-es meztelen adsl netem, ami tök jó, csak közben TV-t váltottam, és a HD/FHD filmek eléggé nagy terjedelműek, a lényeg, hogy nagyobbra szeretnék váltani. Amit a T-home kihoz a lakcímemre, az kicsit utópisztikusnak tűnik (25Mbit/s), de mindegy is, nekem a 10-es csomag megfelelne. Van-e arra lehetőségem, hogy kiderítsem mit bír a vonalam max? Vagy ez csak régen volt így? Nem akarok beugrani egy nagyobb csomagba úgy, hogy később derüljön ki, annyi mégsem megy nekem.

A másik TV szolgáltatásra vonatkoznak. Jelenlegi kábeltv szolgáltatónk, talán jövőre tervez digitális adást, ezért szeretnék onnan lelépni.
Alapvetően marad a SAT vagy az IPTV. Tudom, hogy az első tányéros és időjárásfüggő a minőség,de ezen felül mi a kettő közötti különbség? Az IPTV a meglévő sávszélességet használja vagy hogy is van? Nézzétek el ha nagyon nagy hülyeséget kérdezek.

Melyiket javasolnátok inkább? Egy meglévő t-mobile előfizetésünk van, ha ez fontos.

(#31996) joecontra válasza #32577792 (#31995) üzenetére


joecontra
addikt

Van-e arra lehetőségem, hogy kiderítsem mit bír a vonalam max?
Például felhívod az ügyfélszolgálatot (tel.: 1412) és megkérdezed.

Az IPTV a meglévő sávszélességet használja vagy hogy is van?
Az IPTV sávszélességet igényel, a SAT TV meg nem (kivéve interaktív SAT). Abba nem megyek bele, hogy az IPTV az egyes platformokon hogyan valósul meg, mert csak nagyjából tudnám elmagyarázni, hülyeséget meg nem akarok írni.

Üdv,
J

(#31997) wmati


wmati
addikt

Itt a vihar kockásodik a Iptv :(

(#31998) kali válasza wmati (#31997) üzenetére


kali
legenda

itt is villámlik, meg erősen fúj a szél, de az iptv nem problémázik, szerencsére sosem szokott, még a leghúzósabb viharban sem.

(#31999) wmati válasza kali (#31998) üzenetére


wmati
addikt

Érdekes módon elkezdődik a vihar meg áll az élet utána meg minden rendben szokott menni itt is

(#32000) dchard válasza wmati (#31999) üzenetére


dchard
veterán

Nem tudo mennyire laksz vidéken, de előfordulhat, hogy a település gerincét pon-pont mikró adja, az meg a viharban modulációt vált és elfogy a sávszél, meghát azért bithiba is lehet rajta szépen.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.