Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31101) n00n válasza wmati (#31100) üzenetére


n00n
őstag

Miért?

N2O999 Köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

(#31102) dchard válasza n00n (#31101) üzenetére


dchard
veterán

Arra céloz, hogy a probléma valódi megoldása helyett egyszerűen lekorlátozzák a vonalat az ügyfélnek meg azt mondják, hogy túl messze van a köponttól.

Mivel a legtöbb probléma forrása a lakás/ház telefonhálózatában és a végberendezésben van, így érdemes meggyőződni arról, hogy ezek rendben vannak és csak utána bejelenteni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#31103) kabelmania27 válasza dchard (#31081) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ismerősnél 5Megabit kábelnet Thomson modem vételi -10 SNR 37 adási 48, nála sincs gond, megvan a sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#31104) polonic


polonic
félisten

Blue mobile-os számokat is ingyen lehet hívni hoppá díjcsomaggal?

(#31105) dchard válasza kabelmania27 (#31103) üzenetére


dchard
veterán

Ebből is csak az derül ki, hogy a splitterre, MMWO-ra inkább mint lehetséges hibaforrásra kell tekinteni, nem pedig a jelszintet gyengítő tényezőre. Tehát lehet a szakadás oka az MMWO/Splitter, de nem azért mert csillapít, hanem mert az is tönkremehet.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#31106) kabelmania27 válasza dchard (#31105) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehetséges, hogy ismerősnél is a -6os leágazó gyengélkedik 2007óta van bent (tapba van a modem,out tv), bekötéskor kivették az aljzatot, pár évre rá a másik szobában(onnan jöt át a kábel) is kivette a szerelő az aljzatot amikor hozta a médiaboxot, 25Megabites UPC net webstar modem, 52-53as adási szintig nincs is gond, 55-56nál kezd szakadni a net (pár évig nem volt gond), van hogy 10perc kell mire visszajelentkezik a hálózatra, első kőrben a leágazó ki lesz cserélve kettes splitterre, ha jól számolom kb 3dB-vel csökkenni fog az adási és megszűnik a szakadás, vagy ha így is felmegy 56ra az adási, akkora másik megoldásként (remélhetőleg elfér két koax egymás mellett) a másik szobába bekerülne egy olyan hármas splitter (UPC-nél használnak ilyet) amelynek egyik ága -3,5 (modem) másik kettő -7 (box és tv).

[ Szerkesztve ]

(#31107) Gedeon31


Gedeon31
addikt

IPTV-nél milyen a HD-s box? Nem olyan amin van HDMI csatlakozó?

Próbáltam T-pontban és telefonos ügyfélszolgálaton is már bekapcsoltatni a HD csomagot és szerintük ahhoz boxot kellene cserélni.

(#31108) wmati válasza Gedeon31 (#31107) üzenetére


wmati
addikt

Marha egyszerű megnézed a box hátulján hogy van e hdmi csatlakozó ha van akkor hd képes

(#31109) Gedeon31 válasza wmati (#31108) üzenetére


Gedeon31
addikt

Marha egyszerűen már 2 éve megnéztem amikor hozták őket van rajtuk ,mégse tudják a HD csomagot adni.

(#31110) wmati válasza Gedeon31 (#31109) üzenetére


wmati
addikt

Akkor értésükre kell adnod mi a helyzet max kapsz egy másik boxot,

(#31111) Gedeon31 válasza wmati (#31110) üzenetére


Gedeon31
addikt

Magyarázhatom nekik, akkor is ugyanilyet hoznának. Ezeket a boxokat kapom több mint 2 éve minden cserénél.

(#31112) wmati válasza Gedeon31 (#31111) üzenetére


wmati
addikt

Ohh hát ez elég erősen adminisztrációs probléma

(#31113) havri1 válasza Gedeon31 (#31107) üzenetére


havri1
félisten

IPTV-s boxokon mindegyiken van HDMI (én így tudom). Ha nem aktiválják, akkor más lehet a gond. Milyen neted van? kábel, adsl, vdsl, optika?Mert lehet, a netsebesség nem bírja el a HD streamet.

(#31114) wmati : Az ügyfélszolgálaton sokszor olyan arc ül, akinek lövése sincs semmiről. Tisztelet a kivételnek. Miért kellene boxot cserélni? Még az ~5 éves szürke felvevős boxon is volt már HDMI anyáméknál. Nem hiszem, hogy van olyan box, ami nem HD képes.(iptvnél)

[ Szerkesztve ]

havri

(#31114) wmati válasza havri1 (#31113) üzenetére


wmati
addikt

Ha a boxra hivatkoznak hogy cserélni kell akkor szerintem internet rendben van

(#31115) #78121280 válasza havri1 (#31113) üzenetére


#78121280
törölt tag

VDSL 30/5 van neki. :)

(#31116) Gedeon31 válasza havri1 (#31113) üzenetére


Gedeon31
addikt

VDSL van, de elmúlt héten egy jó párszor beszéltem az ügyfélszolgálatukkal.

Ezen idő alatt egyik szerint jövő héten lejáró hűséggel még nem vehetek akciósan tabletet. Nem zavarta szegénykét 60 nappal a hűség lejárta előtt már ez vonatkozik (ma rákérdeztem T-pontban is) rám. Azóta meghosszabbítottam a hűséget és kifogtam olyat ,aki értett hozzá és még azt is megtudta mondani mennyi lesz a havi díjam. Tabletet is beregisztrálta lejárt hűségűként.

(#31117) wmati válasza #78121280 (#31115) üzenetére


wmati
addikt

Ha pedig Vdsl van neki akkor sanszos hogy nem bírja a hálózat

(#31118) Gedeon31 válasza wmati (#31117) üzenetére


Gedeon31
addikt

Bírja többeknek van PART-os csomagba ingyen kapják :F

(#31119) #78121280 válasza wmati (#31117) üzenetére


#78121280
törölt tag

Illene elbírnia azt az egy darab HD stremet. Na meg a box csere. :C Ügyfélszolgálat nincs a helyzet magaslatán,szerintem keverik a sat tv-vel.

(#31120) havri1 válasza wmati (#31117) üzenetére


havri1
félisten

VDSL -en meg tudja nézni a HGW-ben, mekkora azon a végponton a hozzávetőlegesen elérhető sávszél. Ha bőven több, mint amit használ, akkor el kell bírja. Én amúgy kizártnak tartom, hogy ne bírná el..Az pár mbit + csak..

[ Szerkesztve ]

havri

(#31121) Gedeon31 válasza havri1 (#31120) üzenetére


Gedeon31
addikt

Be ........ nem bírná el a vonal

(#31122) wmati válasza havri1 (#31120) üzenetére


wmati
addikt

Amúgy akkor simán üszf sara, mondjuk nem értem a szerelők miért nem tudják elintézni

(#31123) havri1 válasza Gedeon31 (#31121) üzenetére


havri1
félisten

Mondom, hogy más lesz ott :) 40/114 Mbit az elérhető
Ilyen boxod van?
Akkor ez szvsz csak balfaszkodás.
Egy HD streamet a telefonbeszélgetés alatt lehetne aktiválni, nekem is így volt. Mire leraktam, már újra is indították a boxot, és volt HD.
Nem volt semmi elmaradás stb, ami miatt nem rendelhetsz csomagot, vagy mást?

[ Szerkesztve ]

havri

(#31124) Gedeon31 válasza havri1 (#31123) üzenetére


Gedeon31
addikt

Egy ilyen meg egy felvevős. :K

(#31125) #78121280 válasza havri1 (#31123) üzenetére


#78121280
törölt tag

Még az is lehet a probléma,hogy hűséget hosszabbított aminek van egy átfutási ideje a rendszerben és emiatt előfordulhat az,hogy amíg nem zárul le a folyamat addig nem tudják neki felpakolni a HD csomagot,mert a rendszer nem engedi hibára fut.

(#31126) wmati válasza #78121280 (#31125) üzenetére


wmati
addikt

nem azt írta hogy "2éve " próbálkozik ?

(#31127) havri1 válasza #78121280 (#31125) üzenetére


havri1
félisten

Hát, (tudom, hogy így nem kezdünk mondatot), nekem eddig mindig az volt, hogy plusz dolgokat bármikor bármennyit, csak "vegyétek vegyétek".
De tényleg bosszantó, hogy sok esetben a nem feltétlenül felkészült ügyintéző miatt csúszhat, vagy esetlegesen maradhat el egy egy rendelés.

havri

(#31128) gabber01


gabber01
addikt

Másnak sem jönnek be pár órája a külföldi oldalak? Csak magyar oldalak jönnek be. Illetve pl. google működik, gmail is (talán van magyar server?), de youtube csak félig (oldal bejön, keresni is lehet, de semmilyen videot nem tölt be. (Alap ADSL net 10M)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#31129) gabber01 válasza gabber01 (#31128) üzenetére


gabber01
addikt

Tárgytalan. Vmi megkattant a windowsban. Mobilon ment ugyanaz a net wifivel simán. Restart megoldotta.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#31130) polonic válasza polonic (#31104) üzenetére


polonic
félisten

Erre valaki?

(#31131) havri1 válasza polonic (#31104) üzenetére


havri1
félisten

Aszf-ben nem nézted?
Amúgy szerintem csak a T mobile számok tartoztak bele. A blue T mobile leanyceg?

[ Szerkesztve ]

havri

(#31132) polonic válasza havri1 (#31131) üzenetére


polonic
félisten

Valahogy áfsz-ben nincs kedvem szétnézni. :D

Nem tudom, csak hogy T infrastruktúrát használ.

[ Szerkesztve ]

(#31133) havri1 válasza polonic (#31132) üzenetére


havri1
félisten

Nem is értem miért, tök átlátható:-D

havri

(#31134) poli27 válasza polonic (#31130) üzenetére


poli27
veterán

Tuti hogy nem, mivel egy teljesen más cégről van szó Lidl!A T csak a hátteret adja ennyi közük nincs egymáshoz, a Lidl bérli a hálózatot!

(#31135) polonic válasza poli27 (#31134) üzenetére


polonic
félisten

A T home fórumon pedig azt írták, hogy igen. :DDD

(#31136) adammkaa


adammkaa
senior tag

Tudom más előfizető, de Invitel kicsit lazábbra vette a gyeplőt, előző hét Hétfőn rendeltem meg az 5 megás adsl, rá 2 napra megjött a mobilinternet, és mai napig nem hívott egy szerelő sem hogy jönnek bekötni..
Itt szerintem az sem segít ha betelefonálok hogy mizu van :K

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#31137) kabelmania27 válasza dchard (#31105) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elkiabáltam, este folyamán többször szakadt neki a net, ktv volt, többször volt már neki ilyen, ügyfélszolgálat azt mondta, hogy áramszünet miatt szakadt meg.

[ Szerkesztve ]

(#31138) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Udv all

kis infora lenne szuksegem
a csaladban digitalis (Thome) kabelTV van.. 2 STB +3tv analogon.. az egyik analog TV cserelve lett es szeretnenk ra meg 1 boxot.. mint kiderult 2boxnal nem lehet tobb.. ez lenne az egyik kerdes h ez igaz e???
technikus mondta h megoldas ha IP tv re valtunk, igen am de akkor oke, h megoldott a 3 STB de akkor a masik 2TVn megszunik az analog adas..(az analogot elfelejtettem utana esett le h analog mar nem lesz)es allitolag IP STB is max 3 lehet..??
jel erossegekkel nem hinnem h gond lenne mert kb200m re van egy kiszolgalo epulet..(regen meg matav volt)..
Valakinek vmi otlet hogyan lehetne megoldani?
80+ os nagymamamnak nem mondhatom, h bocs nagyi holnaptol nincs nalad TV, mert csak ennyi STB lehet, meg mar amugy sem tudna megtanulni a kezeleset.. :(

:R

sajnos mas szolgaltato nincs az utcaban (1-1utcara parhuzamosan mar van digi meg minden. :W )

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#31139) adammkaa


adammkaa
senior tag

Valakinél előfordult már hogy hétvégén kötötték be neki az internetet? Mert mi van ha valaki reggel 7től este 7 ig dolgozik?

Nexus 5 Black

(#31140) dchard válasza Devil Smile (#31138) üzenetére


dchard
veterán

Mivel az IPTV is koaxon jön, így az analóg adások megmaradnak, de akár mind az 5 TV-n is lehet IPTV, ehhez két előfizetés és 3+2 box kell ennek össze költségével együtt. AKinek 5 TV kell az fizesse is meg. Ehhez elég combos kapacitásra van szükség ám hálózati oldalról.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#31141) Gubek-Einste válasza Devil Smile (#31138) üzenetére

Téves

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31142) Devil Smile válasza dchard (#31140) üzenetére


Devil Smile
őstag

Az infot koszonom..
"AKinek 5 TV kell az fizesse is meg."
nem polgarpukkasztasbol van 5tv hanem mert 7en vagyunk a csaladban.. :W

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#31143) poli27 válasza Devil Smile (#31142) üzenetére


poli27
veterán

Akkor 7 embernek nem jelent gondot összedobni 2 előfizetés árát szerintem.... jha hogy a Magyar az mindig ingyen szeretne mindent az nem hozzáállás!Amúgy iptv nél marad az analóg is.......

(#31144) Devil Smile válasza poli27 (#31143) üzenetére


Devil Smile
őstag

foleg h ebbol 1nyugdijas 1 rokkantnyugdijas 2en meg napi 12 oraert 80-100e ft ot kapnak.. de nem hiszem h barmi kozotok lenne ezekhez en egy temaval kapcsolatban kertem informaciot es aki nem fizet a dolgokert az nem en vagyok ugyhogy keversz valakivel..es ha mar a Magyarokrol beszelunk csak "mi"(tisztelet a kivetelnek) vagyunk ilyen gusztustalanok h 1mas zsebebe turkalunk.. ismerni kellene a korulmenyeket mielott itelkezunk!!! :W 18 eves korom ota segitem a csaladom (jelenleg 30 multam) imadom az ilyen embereket :(((

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#31145) poli27 válasza Devil Smile (#31144) üzenetére


poli27
veterán

Teljesen mind1 mit írsz, az hogy egy családban 5 tv van luxusnak számít, amit a szolgáltató nem fog ingyen üzemeltetni neked ennyi! Képzeld ismerek olyan családot, akik szintén sokan vannak és 2tv vel is beérik,szval ez nem kifogás sztem!Én nem kértem hogy számolj be ki mennyit keres meg milyen jogviszonyba mennyiért dolgozik, csak leírtam a tényt!Szval ha 3-nál több tv-n akarsz tévézni fizesd meg, ami sztem teljesen jogos a szolgáltató szemszögéből !Vagy felteszel egy tetőantennát azt nézed a mindigtv 7 csatiját ingyen...... igaz kell hozzá boxot venni, ha nincs a tvben tuner, meg az antennát is meg kell venni!Szóval tvnként 10-12000ft költséget jelent így is!Miért gondolod hogy a szolgáltatónak nem kerül pénzbe az, hogy neked ad 5 boxot?Annyiba lenne az 5 box, hogy sztem 1-1,5 évig csak azokat fizetnéd ki és nyereség nuku a szolgáltatáson!Ezért nem mennek bele ilyenbe a szolgáltatók !

[ Szerkesztve ]

(#31146) havri1 válasza poli27 (#31145) üzenetére


havri1
félisten

Vagy marad így minden, és nézik ingyen analógon tovább.

havri

(#31147) Devil Smile válasza poli27 (#31145) üzenetére


Devil Smile
őstag

Ok az stimt h nem atlagos az 5Tv egy haztartasban de ha mar igy van akkor nem ertem miert nem lehet megoldani foleg ha mar T nel ennyibe kerul minden es meg normalis szolgaltatas sincs.. fel eve duplan szamlaznak mar 2x javitottak a szamlat meg irtak jova de kov honapban megint rossz szamla jon..
anno 17e ft rol indult a havi koltseg (PalettaXL ) most ott tartunk h kozel 30e ft-os szamlak jonnek ugyan arra a szolgaltatasra.. ez szerintem nem normalis dolog..es a huseges ugyfelek nem hogy kedvezmenyt kapnak hanem meg tobbet is fizetnek..ha minden Tv re kifizetnem a boxot meg a tobbi cuccot akkor 20e ft lenne..
egyebkent az analog miota van ingyen ?? ha csak analog csomagot veszel akkor fizetsz erte ha digitalis kabeltv kell akkor azert fizetsz es benne van az analog is tehat ugyan ugy fizetsz erte..a szolgaltatot meg anniyra nem feltem mert ha mas szolgaltato fele enniyert tud szolgaltatni es megtud elni belole akkor nem hinnem h nullszaldosra jonne ki..
nah de befejeztem ne offoljuk szet a topikot..
az infokat meg koszonom..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#31148) poli27 válasza Devil Smile (#31147) üzenetére


poli27
veterán

Talán hűséget kellene kötni újra és akkor nem listaáron kapod a szolgáltatást !Amúgy meg a paletta xl is már rég nem létező csomag 2010.06.01 nem ma volt!
[link] ez van helyette és a paletta L100 csak 10930ft szval nem értem mi a gond vele nem 30000ft .....
Az analóg meg a digitális mellé is meg azz iptv mellé is fogható ingyen, csak nem építik ki, de ha megvan a hálózatod analógra pl, akkor maradni is fog, amíg nem kapcsolják le, ami sztem 2-3 év lehet kb!

[ Szerkesztve ]

(#31149) villamos válasza adammkaa (#31139) üzenetére


villamos
őstag

Igen, előfordult. Nekem is hétvégén kötötték, a meghibásodott boxomat is most szombaton cserélték.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#31150) adammkaa válasza villamos (#31149) üzenetére


adammkaa
senior tag

Rendben, köszönöm. :K

Nexus 5 Black

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.