Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31351) Garold válasza wmati (#31350) üzenetére


Garold
senior tag

A backup méretét sikerült eltalálni. :DDD

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#31352) wmati válasza Garold (#31351) üzenetére


wmati
addikt

Nah semminél az is több

(#31353) dchard válasza havri1 (#31346) üzenetére


dchard
veterán

Mert ez nem is így van, a szolgáltatók sötétszálat, hullámhosszat, bérelt vonalat vagy fix kapacitást vesznek, nem adatmennyiséget.

A probléma nem is a gerinchálózaton van, ugyanis a DWDM technológiával ugyanazon az üvegszálon pusztán a végberendezések cseréjével elképesztő kapacitást lehet nyújtani. Egy átlagos DWDM rendszer 80 csatornás, ma csatornánként 10GBit/s a jellemző sebesség, a 40gigát sokan kihagyják mivel több szempontból sem sikerült jól, és egyből a csatornánkénti 100Gbit/s-ra fognak váltani. Tehát akine van egy már meglévő WDM rendszere aminek ugyan az induló költsége magas, de a kiépítés utáni kapacitásbővítés már sokkal olcsóbb.

A probléma az "utolsó mérföldön" van ahol a képítés költségei a legmagasabbak, akár azt is mondhatnánk hogy aránytalanul nagyok.

PÉldául kábelnetnél a koax kapacitásához időosztásban férnek hozzá az ügyfelek, ezért ha átlagosan kevesebb a forgalom, akkor több előfizetőt lehet rajta kiszolgálni.

FTTH-nál ugyanez a helyzet, csak ott a kapacitás nagyobb az ügyfelek száma meg kevesebb: jelenleg 2,5Gbit/s-hoz fér hozzá jellemzően 64 előfizető.

ADSL-nél nincs ennek értelme, hiszen minden hurok dedikált vonal a DSLAM-ig.

Összefoglalva tehát technológiai oldalról nézve is inkább látszik ez plusz bevétel generáló eszköznek, mint valódi műszaki problémának, mivel optikán és DSL-en nem létezik a probléma, kábelnetnél meg egy normális QoS-zel lehet kezelni a tolródásokat ahogyan az most is működik.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#31354) #15241216


#15241216
törölt tag

IPTV esetén hogyan működik a tv internet nélkül?

(#31355) wmati válasza #15241216 (#31354) üzenetére


wmati
addikt

gond nélkül ?

(#31356) #15241216 válasza wmati (#31355) üzenetére


#15241216
törölt tag

Igen, gond nélkül működik.
A technikai része érdekelne, hogy hogyan van megvalósítva.
Talán még a net is működik úgy hogy nincs előfizetve?

(#31357) wmati válasza #15241216 (#31356) üzenetére


wmati
addikt

Iptv aktív stream re van szüksége működéséhez gondolom a többi meg le van tiltva vagy nem tudom

(#31358) havri1 válasza #15241216 (#31356) üzenetére


havri1
félisten

Nem akarok hülyeséget beszélni, de szerintem az IPTV nem a netről jön, csupán a T hálózatát használja, amolyan belső hálón.
Ha hülyeség, akkor nemszótam'! Ezt abból gondolom, mert nálam előfordult, hogy konkrétan internet nem volt, de tv ment..

Dchard, köszi az infót. És akkor elképzelhető, hogyha be is korlátozzák majd , akkor csak kábelnetnél..?

[ Szerkesztve ]

havri

(#31359) #15241216 válasza havri1 (#31358) üzenetére


#15241216
törölt tag

Nem tudom. :D
Onnan gondolom, hogy a netről jön mert pl. adsl-eknél probléma a hd adás, hogy nincs elég sávszélesség. Vagy ha valaki netezik + tévézik egyszerre akkor csökken a net sebessége.

(#31360) havri1 válasza #15241216 (#31359) üzenetére


havri1
félisten

A sávszélesség kicsi a hálózaton, ezért lassú a net is - szerintem - :)
Ergo : Ha van 1 gigabites neted, de csak 10mbit/sec-es hálókártyád..
Jah, meg az IPTV forgalom nem is számít bele a net forgalomba, tehát tuti külön van valami.

De tényleg fingom sincs, majd a szakik megmondják :DDD

[ Szerkesztve ]

havri

(#31361) zotya987


zotya987
csendes tag

Sziasztok!

Ezek az értékek érdekelnének, hogy milyenek:

Üdv

(#31362) Gubek-Einste válasza zotya987 (#31361) üzenetére

Rendben vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31363) h_eduka


h_eduka
tag

http://192.168.0.1/Docsis_system.asp ezen az oldalon mi a felhasználónév és a jelszó? nem admin, admin?

(#31364) #78121280 válasza h_eduka (#31363) üzenetére


#78121280
törölt tag

Üresen kell hagyni,és úgy belépni.

(#31365) h_eduka válasza #78121280 (#31364) üzenetére


h_eduka
tag

köszi esetleg erre tudsz válaszolni?

ma vettem egy TP-Link TL-841N típusú routert a papíron lévő dolgok szerint összekötöttem a T-Home-tól kapott Cisco EPC3925 típusú modememmel és beraktam a CD-t, ahogy a leírás mutatta de azt írja ki az ellenőrzésnél, hogy:
Failed to search the router
1. Please check the network connectivity!
2. Please check the model of your router!
mi a teendő? a telefonon a WI-FI-k között látszódik egy TP-Link WI-FI és ott van a Cisco modem WI-FI-je is .. :/

(#31366) wmati válasza zotya987 (#31361) üzenetére


wmati
addikt

Ha minden rendben a szolgáltatással akkor nem érdemes ezzel foglalkozni, ha gond van akkor nem ártana ezen reszelni egy kicsit ds oldaon 5-8 mindig üres volt ?

(#31367) zotya987 válasza wmati (#31366) üzenetére


zotya987
csendes tag

Nincs gond vele csak kíváncsiságból kérdeztem annyit megér. 5-8 DS csatornák mindig üresek voltak igen.

Üdv

(#31368) wmati válasza zotya987 (#31367) üzenetére


wmati
addikt

Ds nél magas a power level 0 hoz közeli az ideális általában de ha nincs gond akkor nem éri meg foglalkozni vele

(#31369) kali válasza h_eduka (#31365) üzenetére


kali
legenda

szia,

a cd nem kell, jól dugd el, a munkaállomás lan portját és a router lan portját összekötve, böngésző alól konfiguráld a 192.168.0.1 (régebbi szériánál a 192.168.1.1) címen.
az epc3925 nem csak modem, hanem modem + router kombó, szóval nem annyira egyszerű betenni utána a saját routert, mint egy sima modem után.
miként dugtad össze a rendszert? hgw lan -> router wan vagy lan?
ütközhet a két eszköz elérési címe, probléma lehet a két dhcp tartomány ütközése/átfedése, és még lehetne sorolni...
az legegyszerűbb, ha a saját routeren kikapcsolod a dhcp opciót, és a hgw lan portjáról a router lan portjába dugod a kábelt, illetve a saját router elérési címét úgy kell módosítani, hogy ne legyen azonos a hgw értékével, például a saját eszközé 192.168.1.1 legyen.
a wifi esetén vagy csak a saját router szórjon, a hgw pedig ne, vagy eltérőre kell beállítani a csatornát, hogy ne üzközzenek, illetve ssid...stb is.

[ Szerkesztve ]

(#31370) h_eduka válasza kali (#31369) üzenetére


h_eduka
tag

a 192.168.0.1 bejön ez a Cisco-é ott mit kellene beállítanom, hogy mondjuk a TP-Linkeset tudjam a 192.168.1.1 odalán konfiugrálni? mi a jelszó a tp-linkesre honnan tudhatnám meg?

(#31371) wmati válasza h_eduka (#31370) üzenetére


wmati
addikt

általában rá van írva a seggére

(#31372) .:ZS:.


.:ZS:.
senior tag

A mostani Filmbox kódolatlan napok alatt, a Fimbox HD csak azoknak elérhető akiknek egyébként is van HD csomagjuk vagy mindenkinek kéne? A sima Filmbox csatornák megvannak, de a HD-t sehol nem találom. Illetve nem tudom hogy meg kéne-e jelenniük a csatorna listában, de egyetlen HD csatornát se látok.

szerk: most olvasom hogy a 171-2-3-4 csatornákon kéne lennie, de nekem nem is ott vannak, a Filmbox Extra, Extra1 és a Family ott vannak, ahol egyébként is voltak csak most nézhető is

[ Szerkesztve ]

(#31373) Adama123 válasza .:ZS:. (#31372) üzenetére


Adama123
tag

Gondolom iptv-d van, ott csak akkor láthatóak a listában a HD csatornák, ha van nyitva HD streamed. Ha nincs HD stream nálad nyitva, akkor a kódolatlan adásokat sem láthatod. Ha előfizetsz a HD csomagra és később lemondod, akkor is megmarad a HD stream és később, ha valamelyik csati kódolatlan, akkor tudod nézni.

A boxon az alábbi menüpontban tudod megnézni, hogy van-e HD stream nálad: Beállítások/Általános/Rendszerinformáció/A rendszer erőforrásai.

(#31374) .:ZS:. válasza Adama123 (#31373) üzenetére


.:ZS:.
senior tag

és tényleg :R
hát ezért most nem fogok előfizetni HD csomagra, csak gondoltam ha már kódolatlan, megnéztem volna a minőségét.

Viszont ez így finoman szólva is barokkos túlzás: "A FilmBox minicsomag kódolatlan műsorát minden IPTV és digitális Kábel TV előfizetőnk élvezheti." ;] De mindegy is, ajándék lónak ne nézd a fogát, csak jó lett vona 1-2 percig igazi HD adást bámulni :DDD

(#31375) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Összeraktam egy kis szervert itthonra, és az a gondom, hogy nem tudok levelet küldeni vele. 99%, hogy a T-Home blokkolja a 25-ös portot kifelé és ezért nem megy. Valahogy meg lehet oldani, hogy feloldják? Az online ügyfélszolgálatot próbáltam, van is egy SMTP szűrés opció. Nem úgy tűnt, mintha ez lenne az, de kikapcsoltam és még mindig nem jó...

Kiegészítés: 50/25-ös Optinet csomag.

[ Szerkesztve ]

(#31376) wmati válasza megema (#31375) üzenetére


wmati
addikt

Nem a T blokkolja hanem otthoni hálózati eszköz

(#31377) Phreetsie


Phreetsie
tag

sziasztok

az lenne a kerdesem, hogy rendeltem egy csomagot (iptv, optinet, alap telefon)
lenyeg, hogy 15 napon belul elv lesz valami. mennyi ido szokott amugy ez lenni? mert 15 nap kicsit huzosnak tunik. foleg, hogy az upc rendelestol leszamitva 7 napon belul lebonyolitja a bekotest.

Lumia 710 BLACK | vodafone HU

(#31378) Garold válasza megema (#31375) üzenetére


Garold
senior tag

Valószínűleg a szolgáltató oldali SMTP szűrésbe futottál bele. Ha az online ügyfélszolgálaton kikapcsoltad az nem elég, ahhoz hogy érvénybe újra kell csatlakoznod (pl.: router újraindítás).

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#31379) wmati válasza Phreetsie (#31377) üzenetére


wmati
addikt

Változó mennyi de általában 1 hét szokott lenni nekünk pl átkötés 3 nap múlva lett meg

(#31380) megema válasza Garold (#31378) üzenetére


megema
őstag

Köszi, működik! :R

wmati: Sokat segítettél... :W Ha addig eljutottam, hogy a T blokkolhatja, akkor valószínűleg a többi eshetőséget már kizártam. Kifelé meg mégis milyen hálózati eszköz blokkolná?

[ Szerkesztve ]

(#31381) hackeeeee válasza kabelmania27 (#31340) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Úgy, ahogy mondod.

Véleményem szubjektív...

(#31382) Phreetsie válasza wmati (#31379) üzenetére


Phreetsie
tag

koszi! akkor remenykedem :)

Lumia 710 BLACK | vodafone HU

(#31383) Garold válasza megema (#31380) üzenetére


Garold
senior tag

Azért mondjuk odaírhatnák az online ügyfélszolgálathoz, hogy ha ki lett kapcsolva az SMTP szűrés újra kell indítani az eszközöket... :W

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#31384) danee91


danee91
senior tag

Karbantartási munkálatok
2013. április 25.

Tájékoztatjuk tisztelt Ügyfeleinket, hogy a Magyar Telekom Nyrt. karbantartási munkálatokat végez 2013. május 7-én 0 és 8 óra között országosan, amelynek következtében analóg Kábel TV, Sat TV, Interaktív Sat TV szolgáltatásunk maximum 2 órás szünetelése várható.

Szintén karbantartási munkálatokat végez 2013. május 9-én 0 és 8 óra között országosan, amelynek következtében Sat TV, Interaktív Sat TV szolgáltatásunk maximum 2 órás szünetelése várható.

Illetve:

Szintén karbantartatási munkálatokat végez 2013. április 30-án 0 és 6 óra között Pomázon, amelynek következtében analóg kábel TV, digitális Kábel TV, Sat TV, Interaktív Sat TV szolgáltatásunk maximum 6 órás szünetelése várható.

Mondjuk nem tudom Pomáznak mi köze a SAT TV-hez, mivel a SAT TV fogalomkörébe csak és kizárólag országos dolgok férnek bele(sztem).
Eddig se volt gond a SAT TV-mel, reméljük eztán is csak jobb lesz :DD

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#31385) havri1 válasza danee91 (#31384) üzenetére


havri1
félisten

analóg Kábel TV, Sat TV, Interaktív Sat TV szolgáltatásunk maximum 2 órás szünetelése várható.

Pomázon van még analóg KTV, gondolom ezért kaptad meg :)

havri

(#31386) danee91 válasza havri1 (#31385) üzenetére


danee91
senior tag

Most nem tudom hogy jön ide az analóg kábeltévé, én a SAT TV-ről beszéltem, hogy azt miért írták Pomázhoz(mivel a SAT TV magában teljes mértékben csak országosan tekinthető, nem pedig 1-1 városhoz). Az Interaktív SAT TV az helytálló ugyanitt, mivel ahhoz net is kell, azt pedig karbantarthatják 1-1 városban.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#31387) havri1 válasza danee91 (#31386) üzenetére


havri1
félisten

Mivel gondolom ezt így ahogy van levélben kaptad, nem bontják szét külön városokra, hanem ahol valamelyik érintett platform jelen van, azok ezt az egész értesítőt megkapják. És mivel Pomázon van még analóg KTV, és azt is karban tartják, így azokat az ügyfeleket is érinti a karbantartás. És ahogy nézem, pont nem a net miatt esnek ki a szolgáltatások, hisz IPTV-t egyáltalán nem érinti. Tehát TV, abból 3-at.

[ Szerkesztve ]

havri

(#31388) jilian


jilian
addikt

(bocsi, hogy copy / paste, de rossz helyre kérdeztem be)

Helló!

Szeretnék venni egy multifunkciós nyomtatót amiben van FAX.
Azt szeretném megkérdezni, hogy:
- megveszem, bedugom, 'oszt kész? már küldhetnek is faxot?
- kell valamit regisztrálni a t-home felé?
- tripla csomagom van (net 30 / 2 box-os tv / vonalas telefon)
- változik-e az itthoni számom?
- stb...

Csak megerősítésért kérdezek be ide is!
Tényleg csak megvesz --->bedug -e?

(#31389) orbo


orbo
tag

Helló!
Tudnátok T-home digitális tv előfizetéshez (Samsung LCD tv-m van) jól bevált Conax modult? Milyet vegyek, ami királyul működik? Köszi szépen.

(#31390) wmati válasza orbo (#31389) üzenetére


wmati
addikt

TechniSat Conax TechniCrypt CX kártyafogadó "paprikás"

(#31391) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

IP TV hez mostanában milyen Set top boxot adnak ?

(#31388) jilian
Rossz topikba tetted, szvsz töröltesd innen, és tedd a megfelelő helyre

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#31392) djculture válasza jilian (#31388) üzenetére


djculture
félisten

Fax fogadás külön szolgáltatás( kölön fax számmal), küldeni viszont lehet mindenféle fax szolgáltatási előfizetés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#31393) #78121280 válasza havri1 (#31387) üzenetére


#78121280
törölt tag

Közérdekű információk között van fenn. :)

(#31394) orbo válasza wmati (#31390) üzenetére


orbo
tag

Ilyet néztem ki én is: http://www.bestbyte.hu/termekek/37017/Technisat_TechniCrypt_Modul_Conax_kartyahoz_.html
Ezek szerint jól müxik. Király. :-)

[ Szerkesztve ]

(#31395) adam3 válasza djculture (#31392) üzenetére


adam3
aktív tag

Az érdekes, mert nekem sima telefon vonallal is megy a küldés/fogadás.

(#31396) wmati válasza Core2duo6600 (#31391) üzenetére


wmati
addikt

Feketét :D Cisco 6030 meg még van 2 féle

(#31394) orbo Régen amikor nagyobb szám volt digitális ktv nem volt annyira iptv mindenki ezt vitte

(#31397) orbo válasza wmati (#31396) üzenetére


orbo
tag

Ok., köszi szépen. IPTV-t nem akarok, szomszéd beköttette, és nagy szar volt neki, visszakapcsoltatta a digitálisat.

(#31398) Garold válasza djculture (#31392) üzenetére


Garold
senior tag

Nem teljesen így van...nem kell hozzá plusz szolgáltatásra előfizetni, mehet a fax küldés/fogadás, viszont:
- analóg és isdn vonalon biztos hogy működik,
- voca-n a tapasztalataim alapján működik,
- voip-on nem megy lakossági díjcsomag mellett (az üzeti csomag mellett megy)

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#31399) djculture válasza Garold (#31398) üzenetére


djculture
félisten

Ja most visszagondolva nekünk gsm rendszeren működött így Westel hálózaton .

(#31400) danee91 válasza havri1 (#31387) üzenetére


danee91
senior tag

Weboldalon van fenn, mindenki láthatja, de látom nem értettük meg egymást:D

Jah, és sima SAT TV-m van, és nem Pomázon lakom, csak bemásoltam minden SAT TV_vel kapcsolatos karbantartási infót, és 1 dolgon fennakadtam.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.