Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31901) hackeeeee válasza korcsi (#31900) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Persze, ezért is írtam, hogy ez van elméletileg, gyakorlatilag pedig, nem. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#31902) westcoastog válasza dchard (#31899) üzenetére


westcoastog
veterán

Értem értem, majd konzultálok valakivel aki megtudja csinálni, meg hát pénzt is kell gyűjtenem erre a fejlesztésre. :)

Köszönöm szépen a segítségeket. :)

(#31903) bferenc


bferenc
tag

Sziasztok!

Ezek a jelszintek elég szarok nem?

|iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

(#31904) kali válasza bferenc (#31903) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen...

[ Szerkesztve ]

(#31905) bferenc válasza kali (#31904) üzenetére


bferenc
tag

Ezzel lehet menni a T-homehoz? Vagy működik aztán, elég az. A gond az, hogy a 20 megás internet feltöltése nem nagyon éri el az 1 megát.

|iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

(#31906) kali válasza bferenc (#31905) üzenetére


kali
legenda

szakadozik is? vagy csak alapban van probléma a sebességgel?
telefonálj be, látják ők bent is, hogy mi a helyzet, aztán majd mondanak rá valamit...

(#31907) bferenc válasza kali (#31906) üzenetére


bferenc
tag

Net nem nagyon, böngészés közben nem érzem. Az IP tv szokott meg meg állni, vagy hiba van a képben.

|iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

(#31908) dchard válasza bferenc (#31907) üzenetére


dchard
veterán

Ha van Teletronik MMWO berakva akkor:

1. Ha csak IPTV van analóg kábel nincs, akkor érdemes kiszedni a szűrőt teljesen.
2. Ha van analóg is használatban, akkor meg kicserélni a Teletornikot rendes két irányú splitterre + HPF szűrő az anlóg kimenetre.

Ebben az esetben tényleg meglehetősen határ eset a DS és az US irány is. T-Home-ot nem hívnám fel, mert ők valamilyen perverz oknál fogva ragaszkodnak az MMWO-hoz ott is ahol nincs értelme, a javítás pedig otthon pár száz forintból néhány perc alatt elvégezhető.

Egy ilyen kell (2 way splitter):
2 way splitter

Meg egy ilyen:
HPF85

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#31909) Blizz


Blizz
őstag

Nekem az utóbbi 20-25 percben nagyon belassult az internet, modem újraindítás sem segített. Valami tapasztalat nálatok? (Bp. VI. ker.)

No mistakes, just happy little accidents

(#31910) bferenc válasza dchard (#31908) üzenetére


bferenc
tag

Köszi a választ, de most megnéztem és ezek vannak a rendszerben.


Az analógot egyelőre nem használjuk, de valószínűleg befogjuk kötni. A rendszerben lévő szűrő jó? Vagy vegyek jobb minőségűt?

|iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

(#31911) Adama123


Adama123
tag

IPTV-n megjelent a közszolgálati csatornákon az eredeti hangsáv "mul" elnevezéssel. Egyelőre az m1 kivételével némák. Eredeti nyelvű műsorok megjelenése a nyáron várható.

(#31912) dchard válasza bferenc (#31910) üzenetére


dchard
veterán

Igen, ezek teljesen jók.

Ha az analógot is használni akarjátok, akkor úgy tűnik szintezni kell, ami azt jelenti, hogy be kell jelenteni hibára, és elmondani, hogy szakadozik az IPTV, gyenge a feltöltés, és elmondani, hogy a jelszintek egyértelműen gyengék. A kérdés az, hogy van-e lehetőségük egy kisebb csillapítású tap-ra tenni, vagy mit tudnak ezzel kezdeni. Ez a kiépítéstől függ.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#31913) bferenc válasza dchard (#31912) üzenetére


bferenc
tag

Rendben köszönöm a segítségedet,akkor majd beszélek velük. Egy utolsó kérdésem azért lenne.:) A házba légkábelen jön be, körülbelül 25-30 méter hosszan, ezt esetleg nem lehet a probléma oka?

|iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

(#31914) wmati válasza bferenc (#31913) üzenetére


wmati
addikt

Van rá esély de inkább utcán szokott gond lenni, meg ha esetleg nem találnak hibát akkor megnézik a lakást is

(#31896) _Norbi_ Gigabites háló kártya is létezik !

[ Szerkesztve ]

(#31915) joecontra válasza bferenc (#31913) üzenetére


joecontra
addikt

Igen, előbb az utcán szokták kezdeni a vizsgálódást (pl. oszlopon, stb) és utána megnézik hogy a lakásban mi a helyzet az értékekkel.

Üdv,
J

(#31916) bferenc válasza joecontra (#31915) üzenetére


bferenc
tag

Tegnap hívtak, hogy ma jönnek megnézik mi a helyzet nálunk.:-) T-Homehoz képest gyors reagálás.:D

|iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

(#31917) joecontra válasza bferenc (#31916) üzenetére


joecontra
addikt

Bízzunk benne, hogy a folytatás is jó lesz. :K

Üdv,
J

(#31918) Ferko75HUN


Ferko75HUN
senior tag

2 hete rendeltem egy sat csomagot tv-vel együtt.
A bekötés 2 napon belül megtörtént, a tv-re azóta is várok...
Az állítólagos üzembehelyező cég, amit a Samsung egy kedves ügyfélszolgálatosa nyomozott ki, nem látta a nevem a listán egy hete és még most sem.
A 1412-ön mindenki mást mond (hadovál) az egyik szerint elkeveredett a szerződés, a másik szerint kifogyott a választott készülék, de már van és 1-2 napon belül hív a fent nevezett cég. Nem hívtak... :))
Szóval a kérdés: van valakinek itt tapasztalata ebben a témában?

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#31919) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Urak, csak egy kérdés..

Be szeretnék tenni tesztelés szempontjából egy router-t a 3925 mögé, ezzel kapcsolatban lenne kérdésem.

Azon kívül, hogy átállítom a router IP tartományát, hogy más tartományban nat-oljon, van még más teendőm? Tűzfalat érdemes kikapcsolni a router-ben? Elég, ha a cisco dolgozik? Nem nagyon szeretnék a DMZ-vel vesződni, csak tesztelni szeretnék valamit, így annyi lenne a fontos, hogy menjen mögötte a router szépen.

Tudom, letiltani is lehetne a dhcp-t, hogy switch legyen, de pont nem ezt szeretném, most.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#31920) kali válasza hackeeeee (#31919) üzenetére


kali
legenda

a saját routeren is lesz dhcp?
az elérési ip cím is legyen eltérő, ne csak a dhcp tartomány, és a sajár routeren dinamikus legyen a wan kapcsolati mód.
a tűzfal akár maradhat is, ha megfelelően van beállítva, akkor így sem okoz gondot.
én így használtam; link

[ Szerkesztve ]

(#31921) hackeeeee válasza kali (#31920) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azon elméletileg forward-olni sem szeretnék. Ha mégis, akkor pedig gondolom azt meg kell tenni mind2 eszközön (egyszer a router IP-jérére a cisco-ban ha van dhcp, és egyszer a router-ben).

Igazad van, a router ip-jével kell kezdeni.. :K

Elméletileg lenne, igen.

Vagy az is egy járható út, hogy a Cisco-ból kijövő kábelt a WAN port-ba kötöm a routeren, és a routeren kikapcsolom a DHCP-t, és akkor így a Cisco dolgozik tovább?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#31922) wmati válasza hackeeeee (#31921) üzenetére


wmati
addikt

cisco ból jövő lan kábel mehet saját routered wan portjára de akkor maradjon bekapcsolva a dhcp
vagy a ciscobol jövő lan kábel mehet a routered lan portjára akkor kapcsold ki a dhcp

[ Szerkesztve ]

(#31923) hackeeeee válasza wmati (#31922) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Oké, köszöntem. :)

Szerintem marad a DHCP-s történet, csak módosítom a router ip-jét. Köszöntem urak! :R

Véleményem szubjektív...

(#31924) bferenc válasza joecontra (#31917) üzenetére


bferenc
tag

Köszönöm szépen a segítséget, jó 10 dB-ellel javultak az értékek. A kérdésem még az lenne, hogy 20 megás nettel vissza csak rühes 130-140kval töltök? Speedtesten kemény 1 mega a feltöltés. Gondolom ez nem lesz jobb.

|iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

(#31925) poli27 válasza bferenc (#31924) üzenetére


poli27
veterán

Nem nagyon, a 20 hoz 1 megát adnak felfelé, vált feljebb ha többet akarsz felfelé!

(#31926) wmati válasza bferenc (#31924) üzenetére


wmati
addikt

(#31927) bferenc válasza wmati (#31926) üzenetére


bferenc
tag

Jaja néztem. Csak Érden egy másik címen, 30 megás van, régen 25-s volt és akkor is simán ment fel 500k-val. Most 5 megát mérek,de azért 20-nál is simán mehetne kicsivel többel.:S Gondolom a garantáltan túl vagyok aztán ezzel le is ráznak?

|iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

(#31928) wmati válasza bferenc (#31927) üzenetére


wmati
addikt

Ha Netmánia M -ed van és meg van 20/1 mbit akkor nincs miről beszélni ha nagyobb feltöltést kell rendelj nagyobb csomagot

(#31929) poli27 válasza bferenc (#31927) üzenetére


poli27
veterán

Nem értelek komolyan..... Nah még1x a 20 megához 1 megát adnak, a 30 megához 5 öt mi a fenét nem lehet ezen érteni? A 20 megának 0,5 a garantált,míg a 30 nak 1...... ha többet akarsz akkor váltsál 30 megásra és lesz 5 mega felfelé!

[ Szerkesztve ]

(#31930) bferenc válasza poli27 (#31929) üzenetére


bferenc
tag

Oké. Nyugi van.:D Köszi szépen.:-)

|iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

(#31931) wmati válasza bferenc (#31930) üzenetére


wmati
addikt

(#31932) joecontra válasza bferenc (#31924) üzenetére


joecontra
addikt

Ahogy mondták felettem is, ez sajnos csak ennyi felfelé.
Viszont örülök a pozitív fejleményeknek. :K

Üdv,
J

(#31933) dchard válasza poli27 (#31929) üzenetére


dchard
veterán

Őrület, hogy ilyesmit magyarázni kell, mi? :N

Mondjuk tény, hogy az 1:20 arány azért elég durva, bár a 30megás csomag hozzáférhető árban van annak, akinek kell az 5mega feltöltés.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#31934) bferenc válasza dchard (#31933) üzenetére


bferenc
tag

Hát most lehet hülyének néztek, de nem tudom elhinni,hogy képes ilyen köcsög módon szolgáltatni. Igaz csak ő van itt, úgyhogy megteheti. Tehát elfogja érni a célját, mert valószínűleg följebb megyünk netbe.:-)

|iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

(#31935) wmati válasza bferenc (#31934) üzenetére


wmati
addikt

Képzeld egész országban ilyen csomagok vannak, ennek köze van a ED3 hoz

(#31936) dchard válasza bferenc (#31934) üzenetére


dchard
veterán

Aláírtál egy szerződést, senki nem tarotta a fejedhez a pisztolyt, igaz? Na hát akkor. Örülni persze nem kell, de az aszimmteriánka nem elsősorban a szolgáltatóhoz, hanem a last mile technológiához van köze. Például ADSL2+-ig fizikailag nem tud többet adni 1megánál. DOCSIS3-nál meg osztott és korlátos erőforrás az uplink amit ha bekoppant, akkor szív mindenki erőteljesen. Optikán nem véletlen vannak arányaiban is jobb uplink sebességek.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#31937) Adama123


Adama123
tag

"Tájékoztatjuk tisztelt Ügyfeleinket, hogy a Magyar Telekom Nyrt. 2013. május 14. és Július 02. között országosan VDSL hálózat korszerűsítést végez, amelynek következtében digitális telefon, internet és IPTV szolgáltatásunk maximum 30 perces szünetelése várható.

A munkák hajnalban 04:00- 07:00 óra között történnek. Amennyiben hosszabb idejű üzemszünetet tapasztalnak, és rendelkeznek digitális elosztóval (DSL modem/HGW), akkor kérjük szíveskedjenek újra indítani készülékeiket, melynek segítségével az esetleges hibák megszűnnek."

[link]

(#31938) nimfas


nimfas
addikt

Hali!

Adódott 1-2 problémám az új ADSL-el.
Nem voltam itthon, a párom volt itthon ő engedte be a T-s szerelőt, aki beüzemelt egy használt középkori kinézetű Speedtouch-ot, wifi-tel-net megy.

De mivel nekem régen is volt ADSL-em ezért nem értettem miért kellett a régi D-link 360R-t lecserélni, továbbá én nem kértem digitális telefont..... ez akkor esett le mikor kicseréltem a Speedt.-t a D-link-re :-S

Nem ok nélkül cseréltem ki, hanem azért, mert van egy Tp-Link 1043ND routerem, beállított tűzfallal, ftp szerverrel.... na ezt külső WAN oldalról nem érem el... a Speedt-ban nincs DMZ :-S

Továbbá ha szarakodik a net akkor telefon sincs....

Megoldható az, hogy a Speedtouch csak modemként menjen és minden mást (PPPoE-t is) a Tp végezze???

Most kedden kötötték be a cuccot, papírt még nem írtam alá, hogy oldható meg, hogy vmi normális cuccot adjanak... analóg vonalas telefonnal (készülékem van....)

Előre is köszönöm!
Üdv.

(#31939) korcsi válasza nimfas (#31938) üzenetére


korcsi
veterán

Részben, ugyanez a felálls nálam is (hgw+ router)

A speedtouch-al szerencsések vagyunk, mert jól konfigurálható, portforward-old a kívánt szolgáltatásokat a tp-linkre és ha minden jól megy működni fognak (talán az ftp is) hs nem akkor az össze sportot írányítsd a TP-linkre az olyan mint a dmz.

PPPoE-t mindenképp a speedtouch fogja csinálni, ha azt használod, ha a dlinket akkor nem lesz telefonod, szerintem már nem adják vissza az analóg vonalat, próbálkozni talán megéri.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#31940) nimfas válasza korcsi (#31939) üzenetére


nimfas
addikt

hogy lehet az összes portot átirányítani?

Dyndns is van azt is a Speedtouch-on kell belőni ezek szerint?

(#31941) korcsi válasza nimfas (#31940) üzenetére


korcsi
veterán

portforward tartományt megadod 0-79-ig és 81-65535-ig, de ez csak elmélet, az okosabbak még megerősítik vagy cáfolják.

"Dyndns is van azt is a Speedtouch-on kell belőni ezek szerint?" igen

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#31942) tPedro_


tPedro_
őstag

Sehogyan sem sikerül beállítanom a kimenő smtp levelezést Live Mailben. Nem akarja elfogadni a név/jelszó párost.

Hol tudok online belépni a T-Home-os e-mail fiókomba? Sehol nem találom a honlapon.
Csak hogy le tudjam ellenőrizni, hogy helyesek-e az adatok.

(#31944) tPedro_ válasza poli27 (#31943) üzenetére


tPedro_
őstag

Koszi, kozben en is megtalaltam. Beirom a nevet es jelszot, katt a bejelentkezesre, erre fogja, kitorli a jelszot es nem tortenik semmi.
Kiprobaltam 2 bongeszoben is, ket gepen is, de ugyanez tortenik.

(Eloszor persze azzal kellett megbirkozni, hogy egy masik fulon be voltam lepve a freemail fiokomba, ezert a t-home a sajat belepesi oldalarol rogton atdobott egy ervenytelen belepesi adatok oldalra. Ezt mindaddig csinalta, amig ki nem leptem a freemail fiokombol. WTF)

Valami nagyon nem stimmel itt...

[ Szerkesztve ]

(#31945) havri1 válasza nimfas (#31940) üzenetére


havri1
félisten

DMZ?

havri

(#31946) korcsi válasza havri1 (#31945) üzenetére


korcsi
veterán

tárgytalan

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#31947) djculture válasza tPedro_ (#31944) üzenetére


djculture
félisten

Az ilyen mókát egy malware féreg csinálja...

[ Szerkesztve ]

(#31948) nimfas válasza havri1 (#31945) üzenetére


nimfas
addikt

Ha megmondod hogy kell beállítani ezen a szutyok speedtouch-on megkoszonnem.

(#31949) havri1 válasza nimfas (#31948) üzenetére


havri1
félisten

Nekem Speedportom volt, de már azon sem emlékszem sajnos :(
Mi a pontos típusa? Rá kell keresni google-n, biztosan van userguide hozzá.

havri

(#31950) nimfas válasza havri1 (#31949) üzenetére


nimfas
addikt

Azt olvastam fórumban hogy egy firm frissites során kikerült belőle a DMZ mint opció.

Ma voltam bent személyesen a thome-nál, az lett a vége hogy telefon jelentsem be hibára, kijön a szaki és beallitja... Ftp, ssh, torrent portok, nekem jó lenne ha csak modemkent menne, ott a beállított tplink routerem majd azon belovom a pppoe-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.