Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19901) Gedeon31 válasza kali (#19897) üzenetére


Gedeon31
addikt

:)

(#19902) Gedeon31


Gedeon31
addikt

A T-nek tényleg ilyen kevés városban van VDSL?

Megvalósított fejlesztések VDSL

(#19903) hackeeeee válasza Spirit (#19898) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lényegében így.

Reggel óta nem csináltam HGW restart-ot, még mindig 4 csatornám van csak.. Lefekvés előtt újraindítom már.. Vagy majd holnap reggel.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19904) Szokenesz válasza Gedeon31 (#19902) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Ilyen drága lenne DSL2+ról VDSL-re fejleszteni? vagy miért van ez így? :F

(#19905) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nah, modemújraindítás megvolt, helyreálltak a stream-ek. :)

Véleményem szubjektív...

(#19906) BiriBum


BiriBum
őstag

Sziasztok!

Nagyon hezitálok, hogy beugorjak-e az IPTV szolgáltatás 1 éves hűségnyilatkozatába. Abszolút fogalmam sincs, hogy milyen a kép, mennyire stabil a szolgáltatás. Eddig Digi kábelem volt, költözés miatt sajnos le kellett mondanom róla.
Azt hallottam, hogy külső eszközre nem igazán tudok t-home-os IPTV adást rögzíteni.

Előre is köszönöm a tanácsaitokat!

[ Szerkesztve ]

(#19907) Gedeon31 válasza Szokenesz (#19904) üzenetére


Gedeon31
addikt

VDSL fejlesztése nem olcsó állítólag. Gondolom fejlesztéseknek is betett a Telekomot sújtó különadó.

(#19908) hackeeeee válasza BiriBum (#19906) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Környéken kell kérdezősködni, hogy milyen a szolgáltatás arrafelé, más lehetőség nem nagyon van.. Vagy leírod itt, hogy merrefelé laksz, környékileg, és hátha van itt valaki, aki tud rá váleményt mondani.

T-home-ost, mert melyik szolgáltató IPTV-jét lehet külső eszközre rögzíteni?

Véleményem szubjektív...

(#19909) Gedeon31 válasza hackeeeee (#19908) üzenetére


Gedeon31
addikt

T-home-ost, mert melyik szolgáltató IPTV-jét lehet külső eszközre rögzíteni?

Semelyikét . Mit nyertem? :D

(#19910) hackeeeee válasza Gedeon31 (#19909) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tapasztalatot. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#19911) Gedeon31 válasza hackeeeee (#19910) üzenetére


Gedeon31
addikt

:)

(#19912) pakriksz válasza hackeeeee (#19884) üzenetére


pakriksz
őstag

annyi up lenne bőven elég amennyi a letöltés... 4:1-hez arány már elfogadható lenne, de ilyen a tré történetében max fél évig volt.

Feltöltést pedig nem csak torrentre lehet használni (és ha igen akkor is mi köze hozzá bárkinek főleg a szolgáltatónak), hanem még egy retkes normális minőségű videot sem tudok youtube-ra feltölteni az ilyen szánalmas sávszélekkel, dropboxon is órákat kell várni egy szinkronizálására, nem tudok átküldeni semmit egy havernak ami ne tartana órákig.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#19913) villamos válasza Spirit (#19898) üzenetére


villamos
őstag

Arra viszont figyelj, hogy ahová teszik a gateway -t, akkor az ott lesz, és kész. Onnan nem fogod tudni elvinni sehová, mert fixen bekötik a kinti optikai kábel végét, nem használnak pl. fali aljzatot a művelethez. (A DSl -lel lehetett trükközni, hosszabb zsinórral, vagy házilag átkötözgetni stb. az optika esetén ez nincs, hacsak nincs otthon optikai szálhegesztő géped.)
Ezért olyan helyre célszerű rakatni velük, ahol a későbbiekben sem lesz útban az eszköz.
Én amúgy egy Huawei HG850A típusú eszközt kaptam, ez több mint fél éve teszi a dolgát, bárminemű hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#19914) xlife11


xlife11
senior tag

Beköttettük az IPTV-t, és az lenne a kérdésem hogy az alap boxban hány gigás háttértár van?Már felvettem 3 műsort, de nem mondta hogy még mennyi helyem lenne.

(#19915) hackeeeee válasza villamos (#19913) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van rá más megoldás is, de ahhoz is érteni kell, plusz ott már jelveszteség lehetősége áll fenn. :)

(#19914) xlife11: %-ban írja, menüben megtalálható.. Boxfüggő, 3 féle vinyóval vannak, tudtommal, van asszem 80, 160 és 320GB.

(#19912) pakriksz: Nyilvánvaló...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19916) xlife11 válasza hackeeeee (#19915) üzenetére


xlife11
senior tag

És milyen winchester van benne?Sata, IDE?:DHa 320as akkor átrakom gépbe inkább :DDD

(#19917) hackeeeee válasza xlife11 (#19916) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én nem szedném szét a helyedben.

Véleményem szubjektív...

(#19918) xlife11 válasza hackeeeee (#19917) üzenetére


xlife11
senior tag

Csak poénkodok. :)

(#19919) hackeeeee válasza xlife11 (#19918) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Aham. :)

Amúgymeg, Satás.. Bizonyos box-okban látszik is a piros sata kábel.

Véleményem szubjektív...

(#19920) xlife11 válasza hackeeeee (#19919) üzenetére


xlife11
senior tag

Mégis meghoztad a kedvemet ;]

Pedig szívesen kicserélném a mostani 160-as winyót egy 320asra.:D

[ Szerkesztve ]

(#19921) #78121280 válasza xlife11 (#19916) üzenetére


#78121280
törölt tag

Cisco ISB 6030MT-A PVR ebben Western Digital Sata 2 320 GB vinyó pörög :)

(#19922) xlife11 válasza #78121280 (#19921) üzenetére


xlife11
senior tag

Holnap leszek csak otthon, de akkor mindenképp megnézem.Amúgy két ilyen box van jelenleg a házban, lehetséges hogy az egyikben egyáltalán nincs?Mert pont az enyémen nem tudok felvenni.

(#19923) hackeeeee válasza xlife11 (#19922) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Attól függ, ha 2 boxot kértél, de csak 1 prémium opciót, akkor csak az egyik felvevős.

(#19921) Roli27: A kijelző nélküli 6030-ban WD vinyó van? Jó tudni. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19924) #78121280 válasza hackeeeee (#19923) üzenetére


#78121280
törölt tag

Igen. ;)
Egészen pontosan Western Digital Caviar Green WD320AVVS 2011 Szeptember 16. Gyártás :D

[ Szerkesztve ]

(#19925) xlife11 válasza hackeeeee (#19923) üzenetére


xlife11
senior tag

Ja, igaz, de azt mondták, hogy amit az egyik boxon felveszek, azt a másikon is megtudom nézni.Ez igaz?Amúgy egy hónapja van IPTV-m, az melyik tárhelyes verzió lehet?

(#19926) polonic válasza xlife11 (#19925) üzenetére


polonic
félisten

Igen, igaz.

hackeeee Emiatt nincs is olyan, hogy 2 prémium opció. Minek is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#19927) xlife11 válasza polonic (#19926) üzenetére


xlife11
senior tag

Jó tudni.Háttértár méretére valami tipp?Furdal a kiváncsiság, de csak holnap tudom megnézni :DDD

(#19928) Spirit válasza villamos (#19913) üzenetére


Spirit
őstag

Így van, köszönöm a figyelmeztetést.

Itt főleg az a baj, hogy 5 asztali gép van, 5 wifis eszköz, gigabites router+switch+3 tv koax-al kötve. Most jön egy plusz eszköz(ami tudtommal nem funkcionál routerként), a tv-k meg utp-vel lesznek húzva 3 helyre. Mivel az optika valszeg a ház másik sarkából lesz húzve, emiatt vagy előkészítem a terepet, vagy szét kell majd bombázni a házat a szerelőknek és vagy 100m utp-t húzni. Szeretném előre kiépíteni, de kissé bonyolult lesz és nem vagyok tisztában azzal, hogy a tv-k mehetnek-e a switch-en keresztül, a Huawei routerként működik-e(nem szeretnék 2 routert a hálózatba), stb...

[ Szerkesztve ]

(#19929) r4pt0r válasza Spirit (#19928) üzenetére


r4pt0r
tag

Nálunk Cisco HWG van és mehet a switchen keresztül az IPTV és a net is, majd minden eszköz kiválasztja ami neki kell. Viszont a szerelő azt fogja mondani hogy nem mehet, és nem is fogja így megcsinálni, mert neki nem szabad. Én is mondtam nekik, hogy kössék be egy TVhez a cuccot majd a többit elintézem.

(#19930) Spirit válasza r4pt0r (#19929) üzenetére


Spirit
őstag

Az külön jó. Akkor a netet megoldom, leviszem a routerből kijövő UTP-t, a tv-ket meg húzzák, ahogy akarják..lesz vagy 50m nekik, de letojom.

(#19931) villamos válasza Spirit (#19928) üzenetére


villamos
őstag

A Huawei nem működik routerként. Négy portja közül egy PC -nek, a többi három STB -nek van. Hogy switch -en keresztül hogyan működhet a dolog, arról fogalmam sincs.
A TV-khez a koax nem lesz jó, ki kell váltani utp -re. Bár létezik megfelelő adapter hozzá, de kizárólag a szolgáltató által biztosított eszköz használható, amelyet eléggé borsos áron adnak. Az átkábelezés olcsóbb, és egyszerűbb megoldás.
Az 5 gép ellátása érdekes művelet lesz, a routerek általában 4 porttal rendelkeznek, mindenképpen egy switch, vagy egy hub kell majd hozzá.

(#19925) xlife11:
Tudomásom szerint egy előfizetéshez csak egy felvevős STB-t adnak, a felvételhez plusz egy külön stream -et használnak, így fel tudsz venni egy adott műsort akkor is, ha éppen mást nézel...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#19932) Spirit válasza villamos (#19931) üzenetére


Spirit
őstag

Ezeket mind tudom, csak mivel a koax a házba az ellentétes oldalon jön be, mint ahol az optika fog, és a tv-khez is utp fog jönni, az egész házat át kell kábelezni. Gondoltam előkészítem a terepet nekik úgy, hogy a fenti szobát a switchem látja el(1tv+3 pc), onnan 1 kábel jön le, ahol lesz a router, amibe a maradék 2 gép+2tv megy, majd a routerem lesz a Gateway-be kötve. Ha ezt előre megcsinálnám, akkor annyi lenne a dolguk, hogy behozzák az optikát, rákötik a gateway-t, arra a routeremet, és a tv-knél beüzemelik a boxokat. Kérdés, hogy nem kötnek-e bele a szerelők, mert nem szeretnék utp-t venni és dolgozni a semmiért.

Ha viszont bevárom őket, akkor a ház 3 sarkában lévő 3 tévéhez+routerhez elvezetni az utp-t egy fél napos művelet szerencsétleneknek.

(#19933) hackeeeee válasza polonic (#19926) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jaigen, tényleg. HDD-s felvesz, másikon is meg lehet nézni.. Bocsi. :)

Véleményem szubjektív...

(#19934) Gedeon31 válasza hackeeeee (#19933) üzenetére


Gedeon31
addikt

Persze csak akkor ,ha be van kapcsolva a HDD-s box.

(#19935) hackeeeee válasza Gedeon31 (#19934) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jajajaja, nyilván.

De amúgy, ez akkor mostmár működik facán? Annó még volt rá panasz, hogy nem működött ez rendesen.

Véleményem szubjektív...

(#19936) xlife11 válasza Gedeon31 (#19934) üzenetére


xlife11
senior tag

Nálunk mindig be van kapcsolva mind a két box, így nem kell várni míg feláll a rendszer, csatlakozik stb.:)

(#19937) hackeeeee válasza xlife11 (#19936) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Néha nem árt nekik egy ki-bekapcs. :)

Véleményem szubjektív...

(#19938) xlife11 válasza hackeeeee (#19937) üzenetére


xlife11
senior tag

Heti egyszer megvan, amikor kihúzom a netet.

(#19939) Gedeon31 válasza hackeeeee (#19935) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nálunk működik rendesen. Nagyon jó dolog két szobába akár ugyanazt is meglehet nézni. Amíg video volt addig nem voltunk ilyen jó helyzetben.

xlife11 nálunk nincs mindig bekapcsolva. Van úgy egész nap nem nézünk tv-t ,akkor minek fogyasszon áramot.

[ Szerkesztve ]

(#19940) hackeeeee válasza xlife11 (#19938) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor ok.

Box-oknak meg felelesleges állandóan mennie, főként a vinyósnak.. Ha nem tv-ztek, készenlétbe lehet pakolni, nyugodtan.

Véleményem szubjektív...

(#19941) Gedeon31 válasza hackeeeee (#19940) üzenetére


Gedeon31
addikt

3X meg kell nyomni a kikapcsoló gombot. :)

(#19942) hackeeeee válasza Gedeon31 (#19941) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudom.. De Én nem szoktam áramtalanítani. :)

Véleményem szubjektív...

(#19943) Gedeon31 válasza hackeeeee (#19942) üzenetére


Gedeon31
addikt

Milyen boxod van?

(#19944) hackeeeee válasza Gedeon31 (#19943) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Cisco ISB 6030MT-A

A kijelző nélküli.

Véleményem szubjektív...

(#19945) pszichiater


pszichiater
senior tag

Ilyen pingem még nem volt :)

[ Szerkesztve ]

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#19946) Gedeon31 válasza hackeeeee (#19944) üzenetére


Gedeon31
addikt

Az jó,akkor tudsz aludni. Az ujjakon nagyon erős fénye van a kijelzőnek.

pszichiater eddig csak Digi optikán láttam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#19947) pszichiater válasza Gedeon31 (#19946) üzenetére


pszichiater
senior tag

ADSL2. Ezzel együtt eldobja magát szinte minden nap, persze csak multiplayer közben. Azt vettem észre, hogy főleg akkor, ha üres az utca, és nem terhelik annyian. Pedig pont fordítva gondolnám. Megőrölük már ettől a kellemetlenségtől. Net nem szakad, kizárólag az MP. Sajnos itt nálunk más lehetőség nincs. Tervbe van véve a kecó átkábelezése, illetve a dchard féle modem buherálás. Számomra továbbra is érthetetlen, hogy napokig semmi gond, ezen a hétvégén meg napi tíz restart volt eddig.

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#19948) villamos válasza Gedeon31 (#19946) üzenetére


villamos
őstag

Nekem a gateway ledjei világítják be éjszaka a szobát. Ezért egy vastagabb félbehajtott papírlappal letakarom a ledeket, így már nem világítanak... :DDD

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#19949) Gedeon31 válasza villamos (#19948) üzenetére


Gedeon31
addikt

Miért nem húzód ki?

ZTE se marad el ez ügyben :D

(#19950) villamos válasza Gedeon31 (#19949) üzenetére


villamos
őstag

Miért húzzam ki? Megszakad a net, telefon, minden... Az egy dolog, hogy este lefekszem, de attól még a család többi tagja még netezne, vagy telefonálna... :U

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.