Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) hackeeeee válasza Gedeon31 (#19750) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, nahtessék..

Azt nem értem, hogy miért kell lázadozni egy olyan dologért, amit közel 4 éve vetettek fel, és volt is róla szó, hogy bevezetésre kerülhet..

Véleményem szubjektív...

(#19752) #78121280 válasza hackeeeee (#19751) üzenetére


#78121280
törölt tag

Túl van lihegve az egész. :U

Amikor Inviteles voltam ott is volt ilyen csekk díj... és most is van.

Idézek az Invitel ÁSZF-ből.

"7.4 Díjfizetési módok

(5) Amennyiben az Előfizető a számlaösszeget készpénz-átutalási megbízás formájában egyenlíti ki,Szolgáltató jogosult ennek többletköltségeit (így a postai díjakat) felszámítani. A készpénz-átutalási megbízás díját a Magyar Posta Zrt. mindenkori ÁSZF-ében, illetve díjszabásában rögzíti, amely két díjtétel, összegeként egy fix alapdíjelemből, és a készpénz-átutalási megbízással befizetett összeg 3,6 ezreléke + ÁFA díjelemből áll azzal, hogy a készpénz-átutalási megbízás minimális díja 110,- Ft/db+ÁFA. A díjat a jelen ÁSZF 2.1 sz. melléklete is tartalmazza."

[ Szerkesztve ]

(#19753) Gedeon31 válasza hackeeeee (#19751) üzenetére


Gedeon31
addikt

Engem nem érint.

Hála a Magyar Telekomnak több,mint 3 hónap kínlódás után elrendezték számláról vonják a havidíjamat. 2-3 hét helyett.

[ Szerkesztve ]

(#19754) hackeeeee válasza #78121280 (#19752) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Túl hát, csak mondjuk sokaknak fel sem tűnik, most ugye erről szó is volt, így feltűnt..

(#19753) Gedeon31: Az szép..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19755) t-real


t-real
tag

Rendeltem egy iptv koktélt + world minicsomagot + alaptelefont + optinet extrát + 1 alap vevőegységet 1éves hűség mindenre havi 5500HUF-ért... :Y
Cáfoljatok meg de szerintem ez baromi jó ár érte... :C

már csak akkor örülnék jobban ha a lakásba jönne az optikai kábel... :U

[ Szerkesztve ]

(#19756) Gery15


Gery15
addikt

Megtettem a hibabejelentést a 15megabites net kapcsán, rendes volt a csóka. Persze el mondta, hogy a garantál az 5megabit, de megérti, hogy azért mégis 15megabitért fizetek, a hibakivizsgálását elkezdték 72órán belül majd hívnak.

HyperX

(#19757) BorCsa64


BorCsa64
csendes tag

Elnézést kérek mindenkitől, ha ez pont nem az a téma lenne..
Sajna nincs időm végigbogarászni mindent itt, így aki tud kérem segítsen..
Problémám:
T-Home IPTV STB vezeték nélküli összeköttetése a HGW-vel
HGW wifis Cisco EPC3925
STB ISB2000
amim lenne hozzá.. D-Link router (esetleg)
TP-LINK AP és Router
Válaszokat, ha lehet szájbarágósan kérném, mert már igazából semmit nem értek..
(korábban azt hittem igen, de ..) :((

(#19758) hackeeeee válasza BorCsa64 (#19757) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Itt mi a kérdés?

A Cisco-ba megy minden.

Véleményem szubjektív...

(#19759) kali válasza hackeeeee (#19758) üzenetére


kali
legenda

T-Home IPTV STB vezeték nélküli összeköttetése a HGW-vel
- szerintem azt szeretné, hogy a hgw által wifi útján szórt jelet egy másik wifi képes eszközzel "befogja", és azt kábelen rányomja a iptv médiaboxra!

[ Szerkesztve ]

(#19760) hackeeeee válasza kali (#19759) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jaaaaaaaa.. Ezen átsiklottam.

Kérni kell a wifi adaptert hozzá, azt adnak, 40k-ért, vagyis tavaly ennyiért adták. Asszem ilyet adtak, adóval, vevővel. Azt nem tudom, hogy a szolgáltatónál lehet-e kérni, de gondolom. A vevő része a box-hoz ment, az adója pedig rá a HGW-re.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19761) r4pt0r válasza hackeeeee (#19760) üzenetére


r4pt0r
tag

Szerintem meg lehetne oldani a meglévő eszközökkel, gondolom APt kell hozzá. Persze a megoldást nem tudom leírni, próbálgatni kell. :D

(#19762) hackeeeee válasza r4pt0r (#19761) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

5Ghz kell hozzá tudtommal, mindenképp.

Véleményem szubjektív...

(#19763) polonic válasza t-real (#19755) üzenetére


polonic
félisten

Iptv családi prémium opcióval + optinet extra + hoppá díjcsomag (nincs 200 perces mobil korlátozás) = 8625 Ft

Ha nincs optikai kábel a lakásban, akkor ott nem lehet optinet extra.

(#19764) Suba53


Suba53
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 15Mb-es kábelnetem, IPTV-vel T-home.
Egy ideje nagyon akadozik a net. A letöltési sebesség megvan rendesen, de a feltöltés alig éri el a 2-300Kb-et, és a ping 350-400ms. Korábban ez nem volt probléma.

Minden oldal akadozva jön be, játszani egy kínlódás a magas ping miatt.

Vajon ez a kábeles net jellegéből fakadhat, hogy túl sokan vannak már a vonalon? Vagy valami beállítással lehetne ezen segíteni a szolgáltató oldalán?

Lehet, hogy tudatosan korlátozzák le a szerződött sebesség ötödére az uplinket?
Egyáltalán komolyan veszik ezt, mint műszaki problémát?
Számomra ez baromira bosszantó, de annyi rosszat olvastam már a szolgáltatók szemét hozzáállásáról, hogy nem tudom, érdemes-e ezt egyáltalán bejelenteni.

A XVI kerületről van szó.

(#19765) polonic válasza Suba53 (#19764) üzenetére


polonic
félisten

Nem, nem érdemes bejelenteni. . .

Persze, hogy jelentsd be! Ne hagyd annyiban. Csináljanak vele valamit, oldják meg!

(#19766) kali válasza Suba53 (#19764) üzenetére


kali
legenda

amennyiben saját hardveres, szoftveres és beállítási hiba kizárva, úgy jelezni kell a szolgáltató felé, persze, hogy komolyan kell venniük, foglalkozni kell a problémával!
szándékosan biztosan nem korlátozzák, és kábelen az sem valószínű, hogy a sokaság miatt van!
esetleg egy hgw teljes reset, majd újrakonfig, hátha...
amúgy direktben használod, saját router...stb nélkül?
szoftveres tűzfal vagy más védelmi alkalmazás nem fogja a netet?

(#19767) icons


icons
addikt

Hello!

Paletta M100as díjcsomagunk van (5mbites nettel ugyebár)
A gond az, hogy sokszor nem tudja a YT betölteni a sima, 360anas videókat. PHzok, és közben megakad a zene, és várni kell. 10lap van nyitva, egyik sem tölt már, sőt mindegyik statikus, banner is csak a YTn van.
Speedtest-től ilyen eredményeket kapok (Speakeasy, myspeedtestonline is ugyanezt mutatta, AVGt kikapcsoltam a mérés alatt):
ping: 37ms (elsőre 168 volt)
download: 3,5-2,7 között, ez még a szerződésben vállalton felül van (2,5), de akkor is elég gyatra...
upload: 0,1mbps (igazából 0,04 volt a max mindegyiknél, csak az eredmény annyit nem tud megjeleníteni!), 3* is lemértem, és mindig ennyit kaptam és általában fél percet töltött mindegyik oldal a feltöltés mérése előtt....1,25öt garantálnak, ergó ez vicc... volt alkalmam dolgokat felölteni, 16kB/s felé sose ment a sebesség.

720as videót pedig nem tudok real-time lejátszani... elvileg a YT az RTSPn belül UDP protokollal kommunikál, tehát nem kér visszajelzést, korábban arra gondoltam, ez lehet a lassúság oka. De minden oldal relative lassan töltődik be... Firefox 11.0t használok, bővítmények nélkül. A háttérben egy AVG meg egy LogitechSetpoint fut, meg 3-4Windows cucc, semmi más.
Mi lehet a gond?

(#19768) csaodarwin


csaodarwin
csendes tag

Szia/Sziasztok! :):):)

Olyan problémám lenne hogy van két stb-m és az egyik be van üzemelve de a másikat csak akkor tudom használni mikor kikapcsolom a másikat és ujjból csatlakozom a kiszolgálohoz hogyan lehet megoldani hogy mind kettő működjön egyszerre??? (egyik X300T a másik X301T)

válaszotokat előre is köszönöm vagy esetleg megoldásotokat:):):):)

HALI :) GALI

(#19769) Gery15 válasza icons (#19767) üzenetére


Gery15
addikt

Tegyél hiba bejelentést, anno nekem is volt ilyen az 5megabites nettel, de utána le 630kb/sec fel 55kb/sec.

HyperX

(#19770) icons válasza Gery15 (#19769) üzenetére


icons
addikt

Mostmár az IPTV sem működik, úgyhogy az lesz:)

(#19771) Gery15 válasza icons (#19770) üzenetére


Gery15
addikt

Mindenképpen! :K

HyperX

(#19772) baro130


baro130
tag

Sziasztok! Tudja-e valaki esetleg, hogy Győrben mikor lesz T-s optinet? 5 megás DSL-em van, ami picit kezd kevés lenni, úgyhogy váltáson gondolkodom, csak nem akarom a kábelnet bekötését elhamarkodni, nehogy utána pár hónappal meg kiderüljön, hogy már elérhető az Optinet is. :D Szóval valakinek van valami infója erről?

[ Szerkesztve ]

(#19773) Gubek-Einste válasza baro130 (#19772) üzenetére

Ahol van van kábelnet, ott nem lesz Optinet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19774) baro130 válasza Gubek-Einste (#19773) üzenetére


baro130
tag

Hopszi. Ezek szerint azok a városok, ahol van, vagy lesz optinet, ott eddig csak DSL internet volt elérhető? Azt hittem ez az optikai kábelezés egy fejlesztés a T részéről a "régi" megoldások későbbi leváltására :)

[ Szerkesztve ]

(#19775) Gubek-Einste válasza baro130 (#19774) üzenetére

Az ADSL-t tényleg az optika váltja de lehet, hogy kábelnet lesz. A kábelnet-en is lehet rendelni 80-as csomagot így annak felesleges a leváltása, sőt még olcsóbb is a kábelnet-es rendszer mint az optikai.
HA jól tudom ahol van VDSL ott sem lesz optika de ez nem biztos, csak az ahol van kábelnet ott nem lesz optika.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19776) baro130 válasza Gubek-Einste (#19775) üzenetére


baro130
tag

Értem. És köszönöm!

(#19777) pakriksz válasza Gubek-Einste (#19775) üzenetére


pakriksz
őstag

aztán hasonlítsd össze a feltöltéseket is... A legolcsóbb fenntartású pedig az optika, kiépítésben a legdrágább.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#19778) hackeeeee válasza Gubek-Einste (#19775) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Optinetnél a feltöltés sokkal jobb, a kábelhez képest.

Véleményem szubjektív...

(#19779) Gubek-Einste válasza pakriksz (#19777) üzenetére

és (#19778) hackeeeee

A kérdés arra vonatkozott, hogy váltson-e kábelnet-re vagy várja az optikát. Én erre írtam azt, hogy ahol van kábelnet, ott nem lesz optika egy ideig biztosan nem.
Tudom mekkora a különbség van a feltöltési sebességekben + még a garantált is sokkal nagyobb optika esetén.
A meglévő kábel hálózatot sokkal könnyebb és olcsóbb átállítani ED3-asra mint egy teljesen új optikai kiépíteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19780) hackeeeee válasza Gubek-Einste (#19779) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, attól függ mit mondanak a T-nél, ha annyit, h majd egyszer, és viszont van kábelnet, és jó, megbízhatóan működik, akkor váltson kábelre.

Ez így igaz.

Véleményem szubjektív...

(#19781) #78121280


#78121280
törölt tag

Ez lol, csörög a telefon, felveszem ( 52 körzetből hív ) egy csaj mondja, hogy a Telekomtól hív idő pont egyeztetés céljából, hogy bekössenek még egy boxot.
Mondom neki,minek kellene még egy box mikor van kettő, meg én nem rendeltem semmit se, hát ő neki ezt küldte le e központ...
Ez már kb a 4. alkalom, hogy állítólag még egy boxot kértem. ;]
Mást nem zargattak még ilyesmivel? :DD

(#19782) Gubek-Einste válasza hackeeeee (#19780) üzenetére

Többször is hallottam/olvastam, hogy ahol kábelnet van ott nem lesz optika, pontosabban lakossági optika,.
Ügyfélszolgálat/T-Pont/stb nem mindig van a helyzet magaslatán, sokszor a tisztelt ügyfél jobban tudja mit lehet és mit nem mint a hivatalos személyek, ebből kiindulva + a fent említett dolgokkal együtt nem hiszem, hogy egy jó darabig lesz kábelnetes területeken lakossági optika, max akkor ha bejön valami nagyon komoly versenytárs de akkor is csak bizonyos helyeken elvétve lesz kábelnet-optika csere.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19783) hackeeeee válasza Gubek-Einste (#19782) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, itt csinálja az Invitel a lakossági optikát, és a T-nek eszébe sincs erre kontrázva lakossági optikát csinálni, szal ez sem feltétlen igaz. :)

@roli: :DDD Nem. :N

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19784) #78121280 válasza hackeeeee (#19783) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nálunk még nem kezdett hozzá az Invitel... :U Érdeklődtem, de csak a sablon dumát nyomták.. ;]

(#19785) Gubek-Einste válasza hackeeeee (#19783) üzenetére

Az Invitel nem igazán nevezhető komoly konkurenciának, nagyjából ugyanazt nyújtja a két cég.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19786) hackeeeee válasza Gubek-Einste (#19785) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, errefelé igen is erős konkurencia.

Olcsóbban adják a szolgáltatást optikán.

Lézer Trió – TV + hang + net csomag (TV, telefon, net),

15 Mbit/s/5Mbit/s
4890,-Ft/hó

25 Mbit/s/10Mbit/s
5190,-Ft/hó

50 Mbit/s/20Mbit/s
8190,-Ft/hó

Elvileg. De pontos árat bent mondanak, mert neten nincsenek fent.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19787) #78121280 válasza hackeeeee (#19786) üzenetére


#78121280
törölt tag

(#19788) hackeeeee válasza #78121280 (#19787) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szépen fejlesztik, most nem rég, vagyis asszem márciusban kezdtek el egy új "kerületet".. Haladnak vele.

Véleményem szubjektív...

(#19789) #78121280 válasza hackeeeee (#19788) üzenetére


#78121280
törölt tag

Jöhetnének ide Vásárhelyre is már, nem akarok örök hűséget fogadni a T-nek. ;]

(#19790) hackeeeee válasza #78121280 (#19789) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudtommal csak Szeged a jelenlegi projekt. Ugye Újszegedet csinálták még, de kintebb már nem, ha jól tudom.

Véleményem szubjektív...

(#19791) #78121280 válasza hackeeeee (#19790) üzenetére


#78121280
törölt tag

Ahha. Hát itt ilyen tervek voltak... de nem történt semmi. Link.

(#19792) hackeeeee válasza #78121280 (#19791) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:(

Nah, vissza ON-ba.

Hosszabbítottam hűséget, de ettől még mindig nemlátok semmit mythome-ban..

Véleményem szubjektív...

(#19793) #78121280 válasza hackeeeee (#19792) üzenetére


#78121280
törölt tag

Kérdezzél rá, hogy mi a helyzet vele. :)

(#19794) hackeeeee válasza #78121280 (#19793) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Majd az lesz.

De legalább a csomagok látszódnak.. :)

Véleményem szubjektív...

(#19795) Gedeon31 válasza hackeeeee (#19792) üzenetére


Gedeon31
addikt

Személyesen vagy telefonon?

(#19796) kali


kali
legenda

az éjszakai - tervezett és előre bejelentett - karbantartás óta nem csak egy, hanem három upstream csatorna megy! :C
mondjuk a sebességem visszaállt a névlegesre, de az is bőven elég, nem kell a többszöröse! :)

(#19797) #78121280 válasza kali (#19796) üzenetére


#78121280
törölt tag

Remek. :C ;]

(#19798) hackeeeee válasza Gedeon31 (#19795) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Személyesen.

(#19796) kali: Nah, faca. :) Errefelé még mindig csak 1 van. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19799) Gedeon31 válasza hackeeeee (#19798) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nekem május 3-8-ig van hűségidőm. Menyivel előtte lehet hosszabbítani már?

(#19800) hackeeeee válasza Gedeon31 (#19799) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akár több hónappal is, de érdemes várni a lejárat előttig, hátha lesz valami extra.. :) De ha nem akarsz, akkor akár bemehetsz mostanában is, és elintézheted.

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.