Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) joecontra válasza hackeeeee (#19499) üzenetére


joecontra
addikt

Az IPTV sem esik szét percenként, területfüggő
Erősen területfüggő, ezért nem lehet általános érvényűen ajánlani.

A Sat TV pedig jellegéből fakadóan területfüggetlen. Olvasni róla, hogy vannak hibás beltérik de ezek javarészt felvevős és vagy HD-s beltérik.
Én a mezei SD Intek-kel még nem szívtam.

Üdv,
J

(#19502) hackeeeee válasza joecontra (#19501) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam, tudom. Én ezért szoktam javasolni, h ha valaki IPTV-t szeretne, ha van lehetőség, érdeklődjön a környéken, h valakinek van-e, és ha igen, akkor mi a véleménye róla.

Na igen, csak teszem fel a kérdést, hogyha van megbízható kábeles szolgáltatás, akkor miért érdemesebb mikrósat választani helyette? :)

Véleményem szubjektív...

(#19503) joecontra válasza hackeeeee (#19502) üzenetére


joecontra
addikt

ha valaki IPTV-t szeretne, ha van lehetőség, érdeklődjön a környéken, h valakinek van-e, és ha igen, akkor mi a véleménye róla
Ebben igazad is van, érdemes tájékozódni, hogy az adott környéken mennyire stabil a működése. Ezzel sok ősz hajszálat meg lehet spórolni.

hogyha van megbízható kábeles szolgáltatás, akkor miért érdemesebb mikrósat választani helyette?
Én a kábeleset választanám ha tuti megbízható. :)

Üdv,
J

(#19504) Spectrum válasza hackeeeee (#19499) üzenetére


Spectrum
aktív tag

De igen, itt szétesik percenként és néha megáll. Itt is látom az optikát az ablakból, mégis van onnantól 600 méter vdsl a házig. Te talán tudod garantálni, hogy nála nem ez van? Attól, hogy optikát emleget egy telefonos ügyintéző, nem szabad bedőlni. Sima adsl-nél meg igenis elveszi a sávszélt. Vdsl-nél nem, viszont a HGW-t terheli az adatfolyam, ami mondjuk cpu-ban mutatkozik meg.

"Szarrátömörített, igen, SatTV-n is azt nézed." Pontosan ezt írtam, olvasd el mégegyszer. Nem jobb az analóg adásnál. Nézz egy robbanást vagy vízilabdameccset. Youtube 360p minőség nagyjából.

Minden T-s óva int az iptv-től, akikkel eddig találkoztam.
Te is gondold át mielőtt hülyeségeket beszélsz.

(#19505) Spectrum válasza t-real (#19495) üzenetére


Spectrum
aktív tag

Megbízhatóbb meg azért lesz, mert nem hatnak rá a hálózati karbantartások, netezési szokásaid és sokkal kevésbé számít, hogy milyen messze vagy.

Egy utcán belül házról házra változhat, hogy milyen minőségű iptv-d lesz. Nem tudod előre. Ha többen lógtok egy neten és véletlenül elkezd valaki feltölteni, akkor bizonyos hgw-k összeszarják magukat és akad a tv. Akkor is, ha nem vesz el a sávszélből. Ezt sem tudod előre milyet kapsz. Ha egy szerelő épp karbantart, gondolkodás nélkül kirántja a vezetékedet a dobozból, net és tv elszáll. Visszadug egy másik portba és jobb/rosszabb lesz a tv. (Velem ez történt.) Kiszámíthatatlan.

Képminőségre nincs különbség, ugyanazok az ip-csomagok utaznak optikán, rézen és mikrón is. Ha túl messze vagy az satos adótól, akkor az is szar lesz.

Ez persze mind lényegtelen, ha ténylegesen a házadig megy el az optika, akkor nincs miről beszélni, azon nem lesz romlás. Egyértelműen azt kell választani, de ennek mindenképpen utána kell nézni, mielőtt megrendeled.

(#19506) remington2


remington2
senior tag

Mennyire jó / rossz a t-home-os internet? Egy alap 5 megásra fizetnék elő (most is az van. gts datanet), a net ára lényegében ugyanaz maradna, mint most (~4100 huf), de a telefonos alapdíjat jelentősen csökkentené a mostani felező díjcsomagról.

Van valami komoly gond a t-home-os nettel, vagy megéri rá váltani?

szerk: vajon az számít valamit, hogy most is van egy adsl a vonalon? vagy már nincs ez a három hónapig nem lehet neted szabály?

thx a segítséget!

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#19507) joecontra válasza remington2 (#19506) üzenetére


joecontra
addikt

Nekem DSL van, stabil.

Üdv,
J

(#19508) hackeeeee válasza Spectrum (#19504) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Aham. Oké.. Köszönjük. :)

Minden T-s? Az, hogy felétek sz@r a hálózat, arról Én nem tehetek Nálam semmiféle kockásodás, akadás nincs..

Mivel nem HD adás, bőven lehet egyenlő a 360p-s Youtube videóval, mert ha 720p-s lenne, akkor mi értelme lenne a HD-s csomagnak? :)

Az optikai kábel látványa nem egyenlő a lakossági optikával.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19509) Inhuman01 válasza Spectrum (#19505) üzenetére


Inhuman01
tag

"Ha egy szerelő épp karbantart, gondolkodás nélkül kirántja a vezetékedet a dobozból, net és tv elszáll. Visszadug egy másik portba és jobb/rosszabb lesz a tv. (Velem ez történt.) Kiszámíthatatlan."
Ez sajnos tényleg így van, én is ennek az áldozata vagyok már lassan 1 hónapja :-(

"felhasználónak 17 pozitív és 0 negativ értékelése van" WOT nick: Inhuman82

(#19510) hackeeeee válasza Inhuman01 (#19509) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azért annyira nem kiszámíthatatlan.

Az optikás munkálatokat mindig, vagyis legtöbbször éjjel, 0:00-tól csinálják, és tart, amíg tart. Szekrényben szoktak matatni néha, az tény, h zavaró néha. De még mindig jobb, amikor más szolgáltatónál néha csak úgy elmegy a net, és hetekig nincs. Vagy van, csak kb. semmit nem tudsz csinálni vele..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19511) pakriksz


pakriksz
őstag

mostanában hol van az smtp szűrés kikapcsolása? a régi (elég régi) felületen megvolt, de most sehol sincs.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#19512) hackeeeee válasza pakriksz (#19511) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Telefonon kell intézni.

Véleményem szubjektív...

(#19513) pakriksz válasza hackeeeee (#19512) üzenetére


pakriksz
őstag

ennyire idióták nem lehetnek a t-sek...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#19514) kali válasza pakriksz (#19513) üzenetére


kali
legenda

miért? biztos, ami biztos... :)
spam, csak erőszakkal! :N

(#19515) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Mostanában több helyen előfordul, hogy nem lehet T-online-ra routert kötni, mert kézzel való kapcsolódásnál működik, de routeren át nem jutnak ki a gépek a netre.

A hiba ott van, hogy a felhasználónevek rosszak, és újraegyeztetve azt működni fog...

Több helyen tapasztaltam, ha valakinek hasonló gondja van próbálja meg ezt!

Üdv!

(#19516) n@p@lm válasza remington2 (#19506) üzenetére


n@p@lm
őstag

szolgáltató váltással jössz át a thoméhoz.

(#19517) t-real


t-real
tag

Esetleg aki látta már a két fajta t-home iptv boxot (sima és a felvevős) meg tudná mondani melyiken van hdmi kimenet? Csak a felvevősön, vagy mindkettőn? Érdemes havi +egy ezrest fizetni, jobb a minősége a rögzítősnek? :F (maga a rögzítő funkció nem érdekel annyira)

(#19518) hackeeeee válasza pakriksz (#19513) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én bő 1 hónapja intéztem, szal.. :)

Véleményem szubjektív...

(#19519) blg válasza t-real (#19517) üzenetére


blg
senior tag

minden iptv boxon van hdmi, minőségben nincs különbség

(#19520) redingitell válasza t-real (#19517) üzenetére


redingitell
senior tag

Három hónapja van IP tv, nekem nem felvevős, de van hdmi. Ebből kiindulva valószínű, hogy mindkét fajtán van.

(#19521) hackeeeee válasza blg (#19519) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, azért Én ezt nem így hallottam azoktól, akik próbálták scart-tal is, és HDMI-vel is. Volt már szerencsém olyanhoz is, aki inkább scart-tal használtta, mert HDMI-vel rondább volt a kép.

Véleményem szubjektív...

(#19522) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok.
Van egy olyan gondom hogy pár nap óta az 5mb-os T-home-os netem csak kb 2,6mb-ot tud elérni már több tesztet is próbáltam és mindenhol ez a helyzet. Mit lehet ilyenkor csinálni?

(#19523) kali válasza Repsol600 (#19522) üzenetére


kali
legenda

amennyiben egyértelműen leszűkítve a hiba a szolgáltatóra/szolgáltatásra, úgy jelezni feléjük a gondot!

hackeeeee; de legalább is rossz képarány, átméretezési, felismerési és hasonló problémák fordulhatnak elő a hdmi esetén...

[ Szerkesztve ]

(#19524) Repsol600 válasza kali (#19523) üzenetére


Repsol600
addikt

Még ma várok vele ha holnap se lessz jó akkor szólok nekik.

(#19525) hackeeeee válasza Repsol600 (#19524) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Próbáld ki router nélkül is, ha van, plusz esetleg csinálj egy modem reboot-ot is. Ha már volt, akkor nem szóltam.

Véleményem szubjektív...

(#19526) Repsol600 válasza hackeeeee (#19525) üzenetére


Repsol600
addikt

Reboot volt, router nélkűl hogy kell? :D Ezt nem tudom. :U

(#19527) joey04 válasza joey04 (#19492) üzenetére


joey04
titán

Na végül csak javult valamit a helyzet, de nem lett jó. Végül most kint volt a szerelő, és ahogy az várható volt, megdöglött a Thomson. Cisco van helyette.
Azt mondta, az volt a baja, hogy a 8 helyett csak 1 frekit fogott meg. :)

Az új eddig jó. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19528) hackeeeee válasza Repsol600 (#19526) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha van külön router-ed, akkor azt kiveszed a képletből, és közvetlen összekötöd a gépet a modemmel. Ha DSL-ről van szó, akkor meg kell csinálni a PPPOE betárcsázót.

(#19527) joey20: A Cisco HGW-k elég jók. :) Router-ként is funkcionál.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19529) #78121280


#78121280
törölt tag

Na meg kaptam a választ a Upstream Channels bonding bekapcsolásra.
Én a lakhelyemet kérdeztem meg,válasz:

Kedves Roland!

Illetékes munkatársaim az alábbi választ adták kérdésedre.
Valóban elkezdődött az Upstream Channels bonding bekapcsolása.
Csongrád megyében ez eddig Mórahalom és Kistelek környékén történt meg.
Hódmezővásárhellyel kapcsolatban nincs még információm a pontos dátumról, de szinte biztos, hogy még az I. félévben elvégzik a kollégák.
Remélem segítségedre lehettem.
Üdv:
M. K.

[ Szerkesztve ]

(#19530) hackeeeee válasza #78121280 (#19529) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jeah..

És amúgy, ez pontosan mire lesz jó? Emelni fogják a feltöltési tempót? :D

Véleményem szubjektív...

(#19531) #78121280 válasza hackeeeee (#19530) üzenetére


#78121280
törölt tag

T-s fórumon írta dchard hogy miért is jó.

" A bonding lényege az, hogy a rendelkezésre álló rádiós (RF) erőforrásokat hatékonyabban ossza el. Például az esti csúcsban nem mindegy, hogy a lassú sokszor csomagvesztést okozó DCC-t kell használni ahhoz, hogy az egyébként több upstream csatorna között elossza az előfizetőket, vagy a bonding révén a modemek egyenletesen kitöltve használják az erőforrást. Szóval nem kell ehhez sávemelés, hogy a jótékony hatást mindenki tapasztalja.
A DCC megszűnésével eltűnik a csomagvesztés a csatornaváltáskor, illetve az eddig itt-ott jelentkező csomagdobások is megszűnnek.Emellett csökken vagy megszűnik a csúcsidei upstream limitáció, torlódás."

[link]

(#19532) hackeeeee válasza #78121280 (#19531) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tehát, akkor elvileg, lehet, hogy megszűnik a csatornaváltáskori "akadás" plusz a néhai fekete kép probléma is?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19533) #78121280 válasza hackeeeee (#19532) üzenetére


#78121280
törölt tag

Ezt dchard-tól kérdezd ő jártasabb ezekben a müszaki dolgokban, én passzolok. :DD

(#19534) hackeeeee válasza #78121280 (#19533) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Annyira azért nem fontos, csak próbáltam magyarra fordítani a lentebb írt szöveget. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#19535) gambeca


gambeca
tag

Sziasztok!

Ezek az adatok rendben vannak?

Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -9.9 dBmV 37.9 dB
Channel 2: -7.8 dBmV 38.2 dB
Channel 3: -9.2 dBmV 37.2 dB
Channel 4: -10.1 dBmV 36.8 dB
Channel 5: -8.1 dBmV 37.8 dB
Channel 6: -10.5 dBmV 37.5 dB
Channel 7: -8.9 dBmV 37.2 dB
Channel 8: -8.9 dBmV 37.4 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 49.5 dBmV
Channel 2: 0.0 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

Nem igazán értek hozzájuk...

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#19536) hackeeeee válasza gambeca (#19535) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

-10dBmV? Olyat sem láttam még... :Y

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19537) kali válasza gambeca (#19535) üzenetére


kali
legenda

nem teljesen...

(#19538) #78121280 válasza hackeeeee (#19536) üzenetére


#78121280
törölt tag

Én már afelé közelitek. :U

(#19539) hackeeeee válasza #78121280 (#19538) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ínnye.. Ez sem néz ki túl jól, bár még 1 fokkal jobb.

Én majd megnézem este, ha hazaérek, aztán dobok róla képet. Nem tudom, h most milyen lehet.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19540) #78121280 válasza hackeeeee (#19539) üzenetére


#78121280
törölt tag

Pár hete még +12dBmV környékén volt. :U

(#19541) hackeeeee válasza #78121280 (#19540) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az szép..

Lehet buherálnak valamit, és zajos a jel, v a fene tudja.. :\

Véleményem szubjektív...

(#19542) gambeca


gambeca
tag

Amikor frissen bekötötték még decemberben, akkor a down jobb oldali része 40körül volt, de volt már 42 is. A baloldalira nem emlékszem mennyi volt, úgy rémlik, hogy az értékek közelebb voltak.

Mondjuk 1mbits híján meg van a 25mbits lefele, fel meg fél mbits hiányzikaz 5höz
A speedtest szerint...

[ Szerkesztve ]

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#19543) hackeeeee válasza gambeca (#19542) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az a -10 környéke nem túl baráti...

Véleményem szubjektív...

(#19544) Gedeon31 válasza #78121280 (#19529) üzenetére


Gedeon31
addikt

Téged csak így letegeztek egy ilyen válaszlevélben,érdekes engem soha nem szoktak. Számlareklamációd ügyében kaptál levelet?

(#19545) #78121280 válasza Gedeon31 (#19544) üzenetére


#78121280
törölt tag

Hát én az mtkapcsolat kezdetű email címre szoktam írni, lassan már egy éve, szinte mindig ugyan az a csaj ír vissza, így hát tegeződünk. :DDD
Reklamációmra Feb 28.-án megkaptam a választ, jóvá írják az e havi számlán.

(#19546) hackeeeee válasza #78121280 (#19545) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogycsakígy..laza. :D

Véleményem szubjektív...

(#19547) Gedeon31 válasza #78121280 (#19545) üzenetére


Gedeon31
addikt

:)

(#19548) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv!

Ismerősék ilyen szolgáltatásra fizettek be!
TV+Internet+Telefon!
T-home a szolgáltató!
Van egy Thomson THG541 típusú eszköz!
Az a helyzet,hogy nem sikerült megosztani a netet!
Szóval ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata ill.,hogy hogyan tudom megosztani routerrel 2 gépre akkor leírhatna!
A Thomson beltéri ezeket osztja ki:

IP cím: 62.201.106.18
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró: 62.201.106.1
DHCP: 84.2.33.136
DNS kiszolgálok: 84.2.46.1
84.2.33.136

ui.: próbáltam MAC klónozást de az sem segített!
A kapcsolódáshoz nem kér jelszót ha csak egy gépre kötöm!

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#19549) hackeeeee válasza Ruszki (#19548) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gondolom nem indítottátok újra a modemet.. Gépbe volt bedugva, majd bedugtátok a router-be..

Tehát, modem, router 220-ból kihúz, modem router-rel összeköt, modem visszadug, elindul, router bedug.

Router-t megfelelően be kell állítani.. WAN-t DHCP/Dynamic IP-re.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19550) hackeeeee válasza #78121280 (#19538) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szándékosan nem szerkesztek, bocsi érte.. Szóval itt az enyém:

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.