Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33151) young78 válasza korpicschess (#33148) üzenetére


young78
tag

biztos lehet olcsóbban :)

(#33152) lad29 válasza korpicschess (#33150) üzenetére


lad29
csendes tag

Ezen ne múljék! Elcserélem veled a fémet egy bőrre. :DDD

keskenyebb karimával Ez 39mm*11mm.

Ami van olcsón: [link] ez a szín belőle viszont nem annyira. Az viszont nem zafíros! Ezek szerint még vívódsz.

(#33153) lad29 válasza korpicschess (#33150) üzenetére


lad29
csendes tag

Egyébként van ez többféle színben is. Ezt az oldalt ismered?

[ Szerkesztve ]

(#33154) WiZARD válasza dmon (#33143) üzenetére


WiZARD
addikt

thx
Sajnos sikerült :p

Nem vészes, ma ez volt rajtam, és fel se tűnt, hogy bármi gondot okozna a nagyobb korona.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#33155) Empsepo


Empsepo
senior tag

No, ha valaki szereti az ilyesmit, itt lehet élvezkedni: Watchnuttv

Nekem nagyon bejön!

:B

Azt hiszem ezért az óráért a fél karomat odaadnám: [link]

Persze nem a balt!

:D

[ Szerkesztve ]

(#33156) korpicschess válasza lad29 (#33153) üzenetére


korpicschess
veterán

Tudom, ismerem a típusokat már. Mindenhol 02B van a világon, nekem meg 04B kéne.

young78: PÜ

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#33157) OTika válasza Gabor970 (#33114) üzenetére


OTika
aktív tag

Ennek a Citizennek mi a típusa?
Nekem ez bejön.

(#33158) WiZARD válasza Empsepo (#33155) üzenetére


WiZARD
addikt

na nekem a Panerai az ami sose tudott igazából megfogni...

Steinhart első 24 órában 2 másodpercen belül maradt. Remélem nem sokat változik akkor se ha bejáratódik :)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#33159) Szizol válasza korpicschess (#33148) üzenetére


Szizol
tag

Szerintem ha bemész és kérsz egy kis árengedményt, akkor adnak pár százalékot.

(#33160) korpicschess válasza Szizol (#33159) üzenetére


korpicschess
veterán

Telefonon tudok velük beszélni, mert ismerőst kell megkérjek, hogy vegye meg nekem, ha esetleg young kollégával nem lesz valami mód. Mondjuk még nem is döntöttem el teljesen. Ők azt írták, hogy várható az olcsóbb, csak nem tudni mikor.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#33161) lad29


lad29
csendes tag

Ennek és ennek a belső szerkezete azt hiszem tök egyforma. Ennyit számít a külső?

(#33162) Gabor970 válasza OTika (#33157) üzenetére


Gabor970
addikt

hu, bocs, este megfeledkeztem, rögvest dobok fotót, annyi szám van a hátulján, nem tudom mi a tipus.

inkább beirom: 6870-H09181-K ... a citizenes szöveg... 100 GN-4W-S

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#33163) Gabor970


Gabor970
addikt

ha jól nézem a neten, akkor a citizen 6870 a lényeges infó

Amúgy jó kis időmérő. Pontos is, 13 éve hibátlan is. Tetszik, hogy a dátumot csak szökőnapon kell állítani, aztán négy évig tudja a dolgát, jópofa ahogy a mutatók forognak ide-oda ha funkciót váltok, vagy pl átteszem másik időzónára. Másodpercmutató nagyon pontosan mindig a neki megfelelő rovátkára ugrik, ha érted mire gondolok. Nem tudom, nem sok értelme van, de én szeretem, ha pont oda néz, ahova kell, meg a percmutató is hajszál pontosan perc végeztével precizen ugrik a következő perc jelzés rovátkájára....

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#33164) evo87 válasza Gabor970 (#33162) üzenetére


evo87
őstag

Azért nem csupán a külső. Nagyobb, masszívabb a ház és a szíj is, a vízállóságról nem is beszélve, hiszen az olcsóbbik 30m-es, míg a Mako XL 200m-es.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#33165) Gabor970 válasza lad29 (#33161) üzenetére


Gabor970
addikt

Te tényleg ennyire nehezen érted meg a világot magad körül???

Egy dolog ára nem az, ami benne van, hanem az, amiért megveszik. Legfeljebb olcsóbban nincs, mint amennyiért megéri, de drágábban akár nagyságrendekkel is lehetséges. Bemegy Marika néni a boltba unokájával órát venni, kb mit tudnak arról mi van belül? Tudják mennyi a rászánt pénz, kézbevesznek párat abban az árban, és megveszik amelyiket a legjobbnak vélik. Azért 34000 az ára 71001B-nek, mert annyiért lehet eladni. Ha 38.000-ért is ugyanannyi darab fogyna, akkor annyi lenne az ára....

Lehet, hogy egyes orientek semmivel sem rosszabbak mint az ötször annyiba kerülő swiss made feliratú órák azonos tudás mellett. Mégis meredeken zuhan egy árkategória felett az orientek eladhatósága, míg az említett svájci meg jól fogy az adott áron. Piac alapvető törvényei, olvass el egy mikroökonómia meg egy makroökonómia könyvet, kb négy este, és előbbre leszel. ....talán :(((

saját gondolatom, nem loptam senkitől: "Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád"

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#33166) WiZARD válasza Gabor970 (#33165) üzenetére


WiZARD
addikt

és akkor még hol van a Veblen hatás... :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#33167) TimeCenter válasza Gabor970 (#33163) üzenetére


TimeCenter
tag

A 6870 az a szerkezetszám. Az utána következő számok pedig a tokra vonatkoznak. Ez a modell a tied után következett a MARINAUT sorozatból. Ebben is a 6870-es szerkezet található.

CITIZEN AI3460-51A

[ Szerkesztve ]

(#33168) Gabor970 válasza TimeCenter (#33167) üzenetére


Gabor970
addikt

Igen, ez csak a mutatókban, és a páros órák jelzéseiben tér el. Ezt még mindig lehet kapni?
35e körül van az ára?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#33169) lad29 válasza Gabor970 (#33165) üzenetére


lad29
csendes tag

Te tényleg ennyire nehezen érted meg a világot magad körül???

:B :B :B

Most ez tetszik. Letisztult design, megfizethető ár:

(#33170) Dzsana válasza Gabor970 (#33165) üzenetére


Dzsana
senior tag

Meggondoltam magam

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#33171) Dr.Zoo válasza Dzsana (#33170) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Most akkor mivan? Régi barátunk, vagy nem?? :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#33172) Qru


Qru
MODERÁTOR

Sziasztok!

Mik a vélemények a Tissot PRC200-as órájáról? Ár/érték aránban mennyire jó?

Konkrétan erről lenne szó: [link]

#nincsbennetarcsi

(#33173) Dzsana válasza Dr.Zoo (#33171) üzenetére


Dzsana
senior tag

Az, csak nincs energiám erre! :O

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#33174) Misi1979 válasza Qru (#33172) üzenetére


Misi1979
őstag

Nehéz ügy ár-érték arányról beszélni egy óránál, a prc200-ast mondjuk pont szeretjük, de nem csak mi, hanem a szorgos kínai hamisítók is. Pont ezért ajánlott boltból, számlával vásárolni ezt a modellt, rettenetesen sok hamis példány kering belőle a neten, már 30k körüli áron hirdetve.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#33175) Qru válasza Misi1979 (#33174) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Köszi akkor lecsapok rá. Annyira nem értek az órákhoz de ez tetszik és ha azt mondod/játok, hogy jó akkor ok.

Van egy bőrszíjjas Helvetia-m és amellé kéne vmi sportosabb darab.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#33176) young78 válasza Qru (#33175) üzenetére


young78
tag

Érdemes talán megvárni az újat, amennyire tudom, ebből már nem is rendel a nagyker.

(#33177) Qru válasza young78 (#33176) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez tetszik, ez lesz. :) De azért köszi.

mod:

Vateráról lesz úgyis nem boltból.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#33178) young78 válasza Qru (#33177) üzenetére


young78
tag

Ha hamisat szeretnél, akkor irány a Vatera!

(#33179) korpicschess válasza young78 (#33178) üzenetére


korpicschess
veterán

Naja... Az mindenből a hamisítványok fellegvára.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#33180) Misi1979 válasza Qru (#33177) üzenetére


Misi1979
őstag

Pont erről beszéltünk, bevallom, én vaterán kb 1x láttam eredeti prc200-at.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#33181) Qru válasza young78 (#33178) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az eladó fél vállalta, hogy egy általam választott órásboltban megnézzessük mielőtt kifizetném. Ha valódi csengetek ha nem akkor nem.

mod:

"Mert hülye azért nem vagyok" :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#33182) Misi1979 válasza Qru (#33181) üzenetére


Misi1979
őstag

No offense, de belinkelnéd a vaterás órát? Nem ütjük le előled stb.

Szerintem az órások nagy százaléka nem mondaná meg egy jobbféle prc200-kamuról, hogy nem eredeti.

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#33183) TimeCenter válasza Gabor970 (#33168) üzenetére


TimeCenter
tag

Ez a modell is kb. 12 éves.
Már csak képen csodálhatod. Nincs belőle készleten, pedig nagyon népszerű volt.
A CITIZEN leállt ezzel az elemes szerkezettel.
Helyette Eco-Drive szerkezetes órákat ajánl, melyek elem nélkül, a fényenergia felhasználásával működnek.

(#33184) csabulaxi válasza Qru (#33175) üzenetére


csabulaxi
senior tag

"ha azt mondod/játok, hogy jó akkor ok."

ha mondhatom mások nevében, akkor szép, szeretjük a dizájnját, de kvarc, műanyag javíthatatlan szerkezettel, még a hivatalos helyen vásároltak között is akadt hibás példány (ha jól emlékszem), a hamisítványoktól óvnálak.
vatera, helyet youngkartársat ajánlom.

Én úgy keveredtem ide a fórumra, hogy megtetszett ez a tissot óra a weissnél (40 ezer ft), kutakodni kezdtem utána és a googli szerencsére feldobta a hamisítási példákat, közte az itteni fórumot is.
Olvastam, hogy normális órás a kezébe sem veszi ezt a típust eredetiség vizsgálatra, mert volt belőle rendőrségi ügy meggyanusítva az órást, hogy hamisat adott vissza hisz ők számlával is bizonyítják eredetiségüket vagy így próbálták legalizálni a hamisat.

még egy kis olvasmány a témában TISSOT fél áron!!!

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#33185) lad29 válasza Dr.Zoo (#33171) üzenetére


lad29
csendes tag

Érzékelem az undok magatartásotokat. Nem vagyok troll. Nincsen bántó szándékom senkivel szemben sem. Viszont amit ti csináltok az nagyon SÉRTŐ. Ha valami bajotok van, mondjátok meg magyarul! Abból tanul az ember. Ha meg nincs bajotok, ha nem sértettem meg senkit, ha nem sértettem meg a fórum szabályzatát, akkor legyetek szívesek ezt a pusmogást befejezni!

(#33186) Dr.Zoo válasza Dzsana (#33173) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Hát nehéz ügy.
De legalább kitartó, páran már rég feladták volna.. :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#33187) busman válasza Dr.Zoo (#33186) üzenetére


busman
addikt

Most miért mondod? A Timexeket nem is hozta fel.. :U

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#33188) Dr.Zoo válasza busman (#33187) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

De komolyan csodálom... Ennyi energiával, jöhetne hozzánk melózni.. Egy pár kretént simán kiidegelne a világból :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#33189) Dzsana válasza Qru (#33181) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nem véletlen orientálunk Young kolléga irányába, mert a vaterán fellelhető pédányok, amelyek fél áron vannak, mind hamisak. A benne található ETA G10.211-es werk 50$, ezt veszik meg a kínaiak is. és betokozzák. Elviszed egy mezei óráshoz, kinyitja, és azt fogja mondani, hogy eredeti, mert az eredeti svájci werket fogja látni. Éppen ezért csakis hivatalos Tissot szervizben szabad bevizsgáltatni.Továbbá 0,6,12 hónap garikat írogatnak a vaterán, amikor a Tissot 2 év nemzetközi garit ad minden órájára! Lehet gondolkodni...
Mellesleg ha annyira hamisítványt akarsz, akkor inkább vegyél innen egy huszasért, a vaterások is innen veszik, és szép haszonnal tovább adják.

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#33190) korpicschess válasza Dzsana (#33189) üzenetére


korpicschess
veterán

Durva... 65$-tól (de vannak kuponok, minimum 5$ lejön még belőle)....
[link]
[link]
[link]
[link]

Van olcsóbb kategória is: [link]

Kemény, hogy a márkajelzést az első képen kiszedték, de a többin rajta van. :DDD

Mennyire rossz egy ilyen? Még a végén később veszek egyet buliba, ha sajnálnám az Orientet (ha lesz), akkor vigyem a "Tissot"-t. :( :D

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#33191) WiZARD válasza Dzsana (#33189) üzenetére


WiZARD
addikt

Tissot szervizben meg nem vállalnak eredetiség vizsgálatot....

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#33192) Dr.Zoo válasza korpicschess (#33190) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ja, csak az nincs odaírva, ha veszel egy ilyen Tiang Pao-éknál kézimunkával előállított csúcsterméket, és utána gyanútlanul besétálsz egy Tissot márkaszervízbe, (mert mondjuk megállt) kivágnak mint a taknyot :D
(szerk: persze évente lecserélheted, és mindig újszerű lesz a csuklódon.. :DDD)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#33193) korpicschess válasza Dr.Zoo (#33192) üzenetére


korpicschess
veterán

Haha.. kemény lenne... Most látom, hogy van Nary-watch: 5,5$... [link]

Bár akkor már inkább vennék ilyet: [link]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#33194) Dzsana válasza WiZARD (#33191) üzenetére


Dzsana
senior tag

Dehogy nem. A Babós 5000 Ft-ért írásos szakvéleményt állít ki! Mielőtt rátaláltam Young kollégára, én is végig jártam az utat.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#33195) Mosanke válasza Dzsana (#33189) üzenetére


Mosanke
senior tag

Hogy ezt az oldalt nem ismertem eddig. Mennyi "szép" órám lenne már jó pénzért. :DDD

(#33196) Dzsana válasza korpicschess (#33190) üzenetére


Dzsana
senior tag

Annyival rosszabb a kínai, hogy az a zaffir üveg nem is annyira karc álló, mint várnánk, a vízállóságában sem bíznék, a mutatók egy idő után lepotyognak, a tok és a szíj kidolgozása sem olyan finom, és sokszor a zár is széthullik. Amúgy jó! :DDD :DDD :DDD

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#33197) Dzsana válasza Mosanke (#33195) üzenetére


Dzsana
senior tag

Pedig kb. 1 éve már mutattam itt, régi oldal. van még az alibaba is, az is hasonló...

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#33198) Mosanke válasza Dzsana (#33197) üzenetére


Mosanke
senior tag

Akkor nálam a hosszú távú emlékezettel (Long Term Memory - LTM) és annak kapacitási korlátjával van a baj, hogy nem emlékszem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33199) Attila!


Attila!
tag

Szerintem semmilyen PRC 200at ne vegyél, hamisat azért mert hamis, eredetit pedig mert egy kvarcórá nem ér 100e ft-ot :D
Ha esetleg találsz használtat, ami márkakereskedéstől származik, az egy jó opció lehet.

(#33200) lad29 válasza Dzsana (#33189) üzenetére


lad29
csendes tag

Mellesleg ha annyira hamisítványt akarsz, akkor inkább vegyél innen egy huszasért, a vaterások is innen veszik, és szép haszonnal tovább adják.

Azért biztatni nem kellene szerintem, de nem ezért írok, hanem mert értetlen vagyok. Hogy-hogy a jogtulajdonos cég nem lép fel ellenük. Hagyják, hogy évek óta csinálják és semmi reakció? Vajon miért nem?

(#33199) Attila!: Néztem az Aldiban a 2990 ft-os analóg kvarcórákat. 3 év jótállás és van amelyik elég szép. Olyan nemesacél szíj van rajta, ami külön vagy 8-10e Ft lenne. Ha innen nézem, biztosan nem ér egy kvarcóra 100e Ft-ot. Ha meg onnan nézem, ahonnan az egyik fórumtárs írta, hogy van olyan kategória amelyik annyiba kerül és mégis veszik, akkor mégiscsak megéri. Annak aki megveszi. Nem én vagyok az. Ez világos. De ugyanakkor az is világos már számomra, hogy ezt így bele a levegőbe nem lehet kijelenteni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.