Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#217151) dzsi23 válasza Lev Abalkin (#217150) üzenetére


dzsi23
addikt

Nekem pl. egyik sem volt, és megkockáztatom, hogy nem is lesz soha. Viszont van Bulova topikórám, akkor maradhatok? :D

(#217152) Polarstar válasza Lev Abalkin (#217150) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nekem Poljot meg Vostok és Pobeda Bambinom van. :D
Az is oké? :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#217153) Kos 7


Kos 7
tag

Sziasztok!

Óraszíjra van valami bevált márka/típus, akár külföldről is, árban 5k körül szeretnék, mert maga az óra amire kerülne sem egy drága darab. (amolyan futkozós)

(#217154) Lev Abalkin válasza dzsi23 (#217151) üzenetére


Lev Abalkin
tag

Na nem bánom. És most alázatos főhajtással, hátrálva kéretik távozni Színem elől!😀

[ Szerkesztve ]

...ugyanitt SRPE99K1 Seiko Turtle új gyári fémszíj + 2 db stift eladó.

(#217155) fagyalllo válasza Kos 7 (#217153) üzenetére


fagyalllo
őstag

Milyen anyagú szíj kellene?

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#217156) dzsi23 válasza Lev Abalkin (#217154) üzenetére


dzsi23
addikt

Köszönöm kedvességed! :D

(#217153) Kos 7:
"Futkozósnak" egy jó Borealist vennék, bár árban duplája lenne, ezért ezt is csak offban írom.
Olcsóbban ott van a cheapestnatostraps.

(#217157) Kos 7 válasza fagyalllo (#217155) üzenetére


Kos 7
tag

Elsősorban tan színű vintage bőr-t keresek, de játszhat hasított bőr is.

dzsi23: köszi megnézem azért

(#217158) fagyalllo válasza Kos 7 (#217157) üzenetére


fagyalllo
őstag

Itt is nézz szét, nagy a választék.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#217159) Vargabence


Vargabence
újonc

Helló! Valaki ért a retró faliorákhoz, a nagymamám elszeretné adni ezt az órát, viszont én nem értek hozzá, hogy mennyit is ér egy ilyen fajta óra.

(#217160) Vargabence


Vargabence
újonc

(#217161) fagyalllo válasza Vargabence (#217159) üzenetére


fagyalllo
őstag

Vaterán, jófogáson keress rá, a Jantar faliórák nagyon népszerűek voltak, mindig van pár darab eladó, azokhoz képest az állapota alapján már be tudod lőni az árat.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#217162) Vargabence


Vargabence
újonc

Rendben köszi :)

(#217164) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

milyen krono, kvarc pilóta órákat tudnátok még ajánlani kb 100k környékéig? big date előny
amiket idáig néztem:
Junkers 6684-2 - nagyon bejönne, ha 6 óránál nem ébresztő lenne
Junkers 5872-4 - ez fekete számlappal lenne az igazi
Junkers 5186-2 - idáig ez a nyerő, big date plusz pont

(#217165) fagyalllo válasza Vargabence (#217160) üzenetére


fagyalllo
őstag

Most nézem a Picard második részét és mit látok!

Ha valaki nagy rajongó, meg is veheti! :)

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#217166) dzsi23 válasza Sanyi.mTs (#217164) üzenetére


dzsi23
addikt

Más stílus, de kornós kvarc pilóta a Seiko SNA411 is, és megvan 100 alatt.

Érdekes, hogy a 3. Junkers (vagy Iron Annie?) dátumtárcsája fehér a gyári képen, de fekete a valós fotón (tutu). :)

Amúgy miért 30 perces a stopper percgyűjtője? :U A tutu egyébként 60 percesnek írja a stoppert, de 12 óráig van számozva.

[ Szerkesztve ]

(#217167) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Aki levette vagy levette a hozzászólásomat, a vicces idevágó képet elmagyarázná nekem akár privátba miért tette?

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#217168) Sanyi.mTs válasza dzsi23 (#217166) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Így fekete dátum tárcsával még jobb is.

Sajnos ez a seiko pilóta óra nekem már túl zsúfolt.

(#217169) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Ezt az órámat váltotta le a CB0150-62L, remélem méltó utódja lesz, hisz azt közel 30 évig használtam és nagyon a szívemhez nőtt.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#217170) Eugene Roe válasza csabulaxi (#217167) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Elég sok magyarázatra szorulsz, furcsa dologok ezek.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#217171) dzsi23 válasza Sanyi.mTs (#217168) üzenetére


dzsi23
addikt

Pedig maga a számlap nem is túlzsúfolt, simán olvasható, mint egy átlagos kronográf, csak a belső keret és a lünetta túlzsúfolt, de odáig nem nyúlnak a mutatók, szal óraként jól használható. De a keret is azért túlzsúfolt, mert ez nem csak pilóta stílusú, hanem pilóta funkciói is vannak. :)
Amúgy Zeppelinek esetleg?

(#217172) fagyalllo válasza dzsi23 (#217171) üzenetére


fagyalllo
őstag

Aranyban még sze... érdekesebb! :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#217173) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok.
Van egy SNK805-ösöm. 2-3 éve volt szervizen. Azt nem tudom, hogy előtte is úgy volt-e, de azóta eléggé össze-vissza jár, hiába szabályozgatom. Mondjuk este, ha leveszem siet 40 másodpercet, a kezemen meg késik sokat. Még ha a kettő kiegyenlítené egymást... De amúgy is zavar. Mondjuk az azt megelőző időszakból ekkora eltérések nekem nem tűntek fel. Mondjuk a szerviz után érdekes elszíneződés lett egy-két kis alkatrészen a szerkezetben. Kapott akkor egy zafír üveget, most új szíjat. Több, mint tíz éve megvan, szeretem.
Két kérdésem lenne.
Van-e olyan óraszerelő közöttetek, akinek akár postán el tudnám küldeni, vagy ha esetleg arra járok egyszer, akkor megnézni/megcsinálni úgy, hogy aznap meg is legyen és el tudjam hozni? Mert gondolom Pécs környékén nincs senki, ahogy az lenni szokott ;]
És ha igen, kb mennyibe kerülne..?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#217174) futizoli


futizoli
tag

Kis lapos. Gumival.

(#217175) Fall-N válasza FerNandor (#217173) üzenetére


Fall-N
veterán

SNK akkor Seiko 7s26 lesz az és Seiko 5. Mindig ugyanabban a pozícióban teszed le? Nemrég írtam, hogy hektikus a pontossága, ha mindig máshogy teszi le az ember. De ez minden mechanikus órára igaz, mivel a gravitáció eltérően hat a billegőre. Nálam ha a számlap felfelé néz akkor még aránylag pontos. Ha koronára teszem oldalt akkor durván késik. Forgatóban ahol kb 60°-os szögben forog és áll ott -1 perc/hét az eltérés.

Ettől függetlenül érdemes megnézni egy órásnak, ha mást nem is kell tennie akkor legalább szabályozza be. Enyém még nem volt felnyitva sosem így szabályozva sem. 2018. 09-es vásárlás, így még az enyém nem szervízérett. Egy órás le tudja akár +/- 10 mp/nap alá vinni a járáseltérést.

(#217176) daara


daara
aktív tag

Haliii!

Ehez hasonló órát keresek mint a bal oldali parnis,rolex hassomás,ezzel a szíjjal,nem feltétlen kék fekete kiadás sima fekete is vagy egyéb variációk de az óra csatjával nem vagyok ki békülve az gagyi nekem kinézetre valahogy,Mathey-Tissot-kiadásból találtam,orientből,seiko, ilyet de ilyen szíjjal nem találtam..tudtok nekem ajánlani márkákat nemesebb és egyebek közül? 40-45k körül parnis 25 ezer szóóóval 20tól 45k-ig jó lennék..

(#217177) Polarstar válasza futizoli (#217174) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Minyimál. :DDD :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#217178) Sanyi.mTs válasza dzsi23 (#217171) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Néztem a Zeppelineket, lehet rossz webshopban néztem, de kvarc pilótákat nem láttam.

(#217179) Punisher15


Punisher15
tag

Sziasztok
Óra szeretnék vásárolni,Casio EQB-1000HR-1AER
Ez ebben az árban mennyire számít jó vételnek ?

Origin/Psn ID.: HU_Bunyec ....Az élet egy szar játék. De a grafikája nagyon ott van!

(#217180) vzsryl válasza Punisher15 (#217179) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Magyarországon drágább, szóval jónak tűnik az ár.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#217181) Fall-N


Fall-N
veterán

Pénteken megjött az órám. Casio MTD-1053-2a. Ki lehet találni mi ami egyedül gyengébb rajta? A szíj, de megszoktam már a csörgős lemez szíjat. Egyébként korrekt jó minőségű. A mp mutató a jelzésre üt, nem csálé a chapter ring, szép a számlap és a lünetta festése is. A lume erős, de nem olyan tartósan foszforeszkál, mint egy LumiBrite persze.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#217182) dzsi23 válasza fagyalllo (#217172) üzenetére


dzsi23
addikt

"sze"
Nyugodtan kijelenthetjük, hogy szebb. :D Bár arany szíjjal nekem már sok lenne, biztos nem merném úgy viselni, de egy szép, fekete, puha seatbelt natoval bármikor. :)

Uh, viszont az Sportura nagy kedvencem... csak sajnos a mérete is jó nagy. :O

(#217183) dzsi23 válasza daara (#217176) üzenetére


dzsi23
addikt

Mit értesz "hasonló" alatt? Orientből hirtelen nem ugrik be ilyen GMT-s modell, szal a búvár stílusra gondolsz? Jublilee szíjjal nem hiszem, hogy lesz ennyiért... a Marhey-Tissot-nak valóban van olcsóbban jubilee-s órája, de búvár stílusú 200$-tól, Orient búvárokhoz (vagyis a Kamasu/Mako 3-hoz biztosan) meg lehet venni strapcode jubilee szíjat, de az magában majdnem annyi, mint a kereted. :U Esetleg Invicta Pro Diver van még, ami beleférhet ennyibe, de az Invictákról vegyesek a vélemények.

(#217178) Sanyi.mTs:

(#217184) fagyalllo válasza dzsi23 (#217182) üzenetére


fagyalllo
őstag

A mérete becsapós, egyáltalán nem nagy óra:

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#217185) Fall-N válasza fagyalllo (#217184) üzenetére


Fall-N
veterán

A tokfülek nagyok kicsit, amúgy nem vészes a mérete. Viszont az arany szín tényleg nagyon ütős, pedig általában nem vagyok az arany színért oda. Sőt, csak natúr acél színű órám van egy sem PVD-s.

dzsi23: Persze hogy visszás az Invicta. Egyrészt vizuális szennyezés ahogy kinéznek általában a túlméretes órától, másrészt a legtöbb kínai OEM arany áron. A kedvencem amikor a 150ezres órában ugyanaz a PTS werk volt, Ami az én 5ezres Alis órámban.

(#217186) dzsi23 válasza Fall-N (#217185) üzenetére


dzsi23
addikt

Én sem véletlenül tettem hozzá, hogy vegyesek a vélemények, bár saját tapasztalatom nincs az Invictával (valszeg nem is lesz). Abba kár lenne belemenni, hogy melyik szerkezet milyen árú órákban kapható, mert a kínaiak szerintem r0hadtul "elkényeztetik" a népet: NH35/36-os órát adnak 40$-ért, de szerintem 100 ezres órában is megállja a helyét (és bőven van 100-150 felett is). A Seiko helyében el sem adnám a szerkezetet ilyen olcsó órákba.
Na, a PTS, az más tészta, ők 100 ezerért már valódi tourbillont adnak (órával együtt), de biztos nem merném bevállalni, max. a feléért kíváncsiságból, de gyanítom, hogy nem lenne hosszú életű, láttam is pár hibás darabot a neten... a PTS jó helyen van az olcsó órákban.
Az általam említett Invictát viszont nem 150 ezerért lehet kapni, hanem már 30 alatt is, és nem túlméretes, abban is NH35 dolgozik, és a feltételeknek is megfelel (búvár stílus [már ha egyáltalán búvár stílusút keres daara, ez nem derült ki], jubilee, 40k alatt). Jelen esetben mindegy, hogy milyen ocsmányságokat és milyen áron árul az Invicta. :)
Én pl. az általam említett Kamasu+strapcode jubilee kombót ajánlanám, de ahhoz mélyebben zsebbe kell nyúlni, egyéb esetben vállalni kell a kompromisszumo(ka)t.

(#217184) fagyalllo:
Nem semmi, hogy ennyire lehajló fülekkel is 52mm a L2L. De a 45mm átmérővel valszeg tányér lenne a kezemen, 43-ig okés nekem, csak a G-Shock, ami 45-ös nálam, de annak mini fülei vannak. :) Mindenesetre tennék vele egy próbát, miután láttam így oldalról. :D Most kicsit bánom, hogy nem vettem meg múltkor 70-ért facebookon. :(((

[ Szerkesztve ]

(#217187) Sanyi.mTs válasza dzsi23 (#217183) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

köszi.
ha ezek pilóta órák, akkor nem jönnek be. az utolsó talán, de arra inkább racing-et mondanék.

(#217188) dzsi23 válasza Sanyi.mTs (#217187) üzenetére


dzsi23
addikt

Sikerült már meggyőznöm téged, hogy nem lesz jobb a Junkersnél? :D

"ha ezek pilóta órák..."
Pilóták, csak ezekben nem repülőt kell vezetni, hanem léghajót. :P

(#217189) djeperto

Új SEIKO Presage Limited sorazat

280 e-ért már zafírral :DD

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#217190) No.01 válasza daara (#217176) üzenetére


No.01
őstag

45-ig? Ne viccelj mar! :F :U

(#217191) Fall-N válasza dzsi23 (#217186) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem maga a PTS maga a gond, ami a Sea-Gull leányállalata. Hanem az, hogy ne 150ezer Ft legyen egy átcímkézett kínai óra. Meg ennyi pénzért ne PTS legyen, hanem SII NH35/36 vagy Myota 8/9 legalább. Eleve megveszi valaki és első szervizkor mit mondott az órás? Hogy nincs alkatrész hozzá, hanem komplett werk csere túlárazva? Ha nem hajtja el a francba. :D

[ Szerkesztve ]

(#217192) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

meghozta ma a postás (egy kis futás után) a tekimet :) "Használtan" vettem chrono24-ről, gyakorlatilag mint az új, 82e volt, jó deal-nek tűnt.. :) Meg Made in Japan..

Egészen addig, míg azt nem láttam, hogy az angol date mellett valami arab a másodlagos nyelv :D Kell aggódnom?

Amúgy attól függetlenül, hogy kn 45mm, nem érzem akkorának, a nagy órákhoz való szokásom miatt már-már picinek is érzem. De amilyen nehéz.. :)

[ Szerkesztve ]

(#217193) fagyalllo válasza KrAt (#217192) üzenetére


fagyalllo
őstag

Jó bolt volt, a nyelv miatt ne aggódj, gyakran előfordul a made in Japan (valójában csak feliratos, nem ott készül) Seikóknál.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#217194) djeperto válasza KrAt (#217192) üzenetére

Nem kell, hogy aggódj. Kétnyelvű model, arab piacra

"there are more jacks then one at the fair..."

(#217195) KrAt válasza fagyalllo (#217193) üzenetére


KrAt
veterán

Köszönöm, akkor nem aggódom :)

A gyári kaucsuk mellé van egy gyári fémszíj is, de készül csigusznál egy gyönyörűszép bőr is, azt szerettem volna hozzá :)

(#217196) fagyalllo válasza KrAt (#217195) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ezeknél akkor van para, ha alul 4R36 helyett NH36-ot olvasol, valami okból a hamisítók ott igazat írnak. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#217197) KrAt válasza fagyalllo (#217196) üzenetére


KrAt
veterán

A kaliber jó (legalábbis 4R36 van ráírva :D), a tokozás 04Y0, utána egy A0 van keretben.

szerk: serial dekóder szerint 2017 januári az óra, tehát ott is kaptam értelmes választ, ami egybevág az eladó szavaival.

[ Szerkesztve ]

(#217198) dzsi23 válasza daara (#217176) üzenetére


dzsi23
addikt

Megnéztem közben a csatját, szerintem rendben van. :U Videó. (A jubilee csatja rendben van, a másik nagyon nem.)

[ Szerkesztve ]

(#217199) vinczetibor


vinczetibor
aktív tag

Aki esetleg már hiányzolta az állapotjelentést a bronz órámról, azoknak most kielégítem a kíváncsiságát. :DDD

Ilyen volt, ameddig nem próbáltam meg felgyorsítani az oxidációját azzal, hogy sós vízbe tettem. A tömény sós víz simán leoldotta a patinát és kaptam egy szinte új kinézetű órát. :(((
Lehet, hogy csak koszos volt? :D

Ilyen lett.

Ezután kb. másfél napig sós vízben áztattam, majd kivettem, tiszta csapvízben leöblítettem és vártam, hogy lassan kezdjen kialakulni rajta a sötét patina. De nem, valami teljesen más történt... Világos zöldes, sárgás, barnás patina jelent meg. :F






Egyelőre esztétikusnak tartom ezt a fajta patinát is, de ez a folyamat még csak kb. két napja kezdődött, így bármivé alakulhat. :)

(#217200) Fall-N válasza vinczetibor (#217199) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem ha bronz tokos órám lenne akkor hagynám hogy magától patinásodjon. Nekem mondjuk az alap bronz színe tetszik patina nélkül. De az amúgy sem tartható fennt sokáig. Viszont ez a világos elszíneződés jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.