Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16151) Palika71 válasza runner 125 (#16146) üzenetére


Palika71
őstag

A kérdéses IWC-ben egy Sellita SW300 szerkezet ketyeg. Nem rég még egy ETA2892-2 (talán) volt.
Tehát a kérdéses hamis Ferrarinak és az eredeti Ferrarinak is Lada motorja van...

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#16152) Palika71 válasza seiko (#16149) üzenetére


Palika71
őstag

Természetesen egyet értek.
De az amikor az eredeti gyártójának a termékét (nem az itteni IWC-re gondolok), csak és kizárólag a papírja különbözteti meg (meg a sokszoros ára), ott már az eredetivel is baj van.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#16153) darvak válasza Mosanke (#16138) üzenetére


darvak
senior tag

Replika Krav-Maga versenyző? Akkor bevállalható :))

Amúgy én csak támogatni tudlak, h írj csak be akármit a fórumba, hiszen milyen ósdi lenne, ha csak arról szólna a témázás, hogy ki milyen órát vegyen...Amúgy is ez a PH fórum egyik off topikja :U , de én szeretem:C

[ Szerkesztve ]

(#16154) bandus válasza Palika71 (#16148) üzenetére


bandus
veterán

nekem tetszik úgy ahogy van :) bár részletekbe menően nem vizsgáltam meg... nem tetszhet mindenkinek ugyanaz :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#16155) seiko válasza Palika71 (#16151) üzenetére


seiko
senior tag

Nem vagyok meggyőződve arról, hogy az eredeti IWC-ben lévő 2892-es szerkezet nincs feltuningolva valamennyire.
A Sellita viszont biztosan nyersen van beépítve.
De bármilyen is legyen, ha nincs a számlapon feltüntetve az eredeti márkajelzés, akkor szerintem nincs is az órával semmi gond (lásd Steinhart).
De aki hamisítványt vesz (mint topiktársunk ismerőse), az bizony azért teszi, hogy másnak látszódjon, mint ami valójában.
Az eredeti cuccra nem áldozna, de olyannak akar tűnni a mások szemében, mintha megtenné.
Szóval nem csak az órája hamis, hanem ő maga is az.
Legyen bármilyen küzdősportban is jártas! :Y

(#16156) Mosanke


Mosanke
senior tag

Mielőtt további hüleségeket beszélnék, megkérdezem.
Van az interneten olyan (akár) PDF formátumban vagy máshogyan letölthető dokumentáció, amiben kicsit jobban is belemélyedhetnék a mechanikus órák működésébe? Úgy értem, hogy kezdve attól, hogy felhúzzuk az órát és tárolt rugóerő (energia) elkezdi mozgatni az alkatrészeket. Képekkel, rajzokkal miegymás...Mik az alkatrészek nevei meg ilyenek. Tudom, hogy több száz alkatrészből áll egy mechanikus óra és nem leszek órás szakember sem, de kezd mélyebben is érdekelni most már ez.
Lehet kicsit értetlenül fogalmaztam, de remélem így is érthető voltam.

[ Szerkesztve ]

(#16157) Mosanke válasza Palika71 (#16151) üzenetére


Mosanke
senior tag

Rákérdeztem és megjött a válasz a forgalmazótól arra az IWC-re mert kicsit engem is bosszant a dolog, bármilyen hihetetlen is. Friss és mai az adat.
MOVEMENT: Nickel Plated ETA 2824 Automatic Movement, 25J, 28800bph
CASE DIAMETER: 41.5mm
THICKNESS: 11.5mm
DIAL COLOR: White Dial, Steel Sticks/Roman Markers
CASE MATERIAL: Solid Stainless Steel 316L
BRACELET: Leather strap with Insignia Tang Buckle
FRONT GLASS: Sapphire Crystal

(#16158) yodamastah válasza Mosanke (#16156) üzenetére


yodamastah
őstag

Tobb szaz azert nem. [link] Bar nyilvan vannak ennel sokkal bonyolultabb szerkezetek :)

[ Szerkesztve ]

(#16159) seiko válasza Mosanke (#16156) üzenetére


seiko
senior tag

(#16160) seiko válasza yodamastah (#16158) üzenetére


seiko
senior tag

Ebben azért lehet néhány alkatrész, mert csak kőből van benne 55 ! :C

P.P.

(#16161) seiko válasza Mosanke (#16157) üzenetére


seiko
senior tag

Az ETA-t valóban kiváló minőségben hamisítják a rizsesek! ;]

(#16162) BiriBum válasza seiko (#16161) üzenetére


BiriBum
őstag

Ráadásul, ha kiderül, akkor ott nem krav-maga van, hanem kung-fu. :DDD

(#16163) yodamastah válasza seiko (#16160) üzenetére


yodamastah
őstag

Persze a Patek :) De azert a legtobb mechanikus ora nem sajat epitesu, alascony peldanyszamu ultra bonyolult szerkezetekkel keszul. Egy Seiko 7s26 64 darabbol all ossze. Igaz ez mar a masik veglet, de megiscsak ez a jellemzobb itt a forumon, nem a PP :)

[ Szerkesztve ]

(#16164) seiko válasza yodamastah (#16163) üzenetére


seiko
senior tag

Biztosan sok alkatrészből van, de akkor sem számolnám meg, ha véletlenül lenne egy ilyen, majdnem másfél millió dolláros kacatom. :Y

(#16165) Empsepo válasza Misi1979 (#16087) üzenetére


Empsepo
senior tag

Grat Neked!

Nem semmi órához jutottál hozzá!

:R

(#16166) Empsepo válasza seiko (#16160) üzenetére


Empsepo
senior tag

És nem vízálló ennyiért?

:DDD

Mosanke

Ez az IWC dolog furin sült el...
Nem pálya az efféle hozzáállás.
:(

[ Szerkesztve ]

(#16167) seiko válasza Empsepo (#16166) üzenetére


seiko
senior tag

Mi a bánatért lenne vízálló egy ilyen óra?
Arra ott a Casio! :Y

(#16168) d-boy válasza seiko (#16167) üzenetére


d-boy
senior tag

:DDD

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#16169) Palika71 válasza seiko (#16155) üzenetére


Palika71
őstag

Igazad van. Én is ismerek olyan embert, aki be is ismeri, hogy azért jár tárgyalásokra váltogatott hamisítványokban, hogy azt higgyék milyen menő. :F
Még jó, hogy a termék, amit el kíván adni, nem olyan, mint az órái...

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#16170) seiko válasza Palika71 (#16169) üzenetére


seiko
senior tag

Mikor hozzánk bejön 1-2 "replika" tulajdonos, van ám irulás-pirulás, mikor legagyizom az órájukat.
Egy van csak köztük, aki csak azért hord hamis PP-et, mert pont az a fazon tetszik neki (eredetiben nem is létezik hasonló). :))

(#16171) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Zsír. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#16172) Manitou válasza tomcsi23 (#16171) üzenetére


Manitou
addikt

komoly :Y :D

(#16173) csaanyib


csaanyib
újonc

Kedves Fórumozók!

Egyszer már segítettetek óra javíttatás kapcsán, most megint Hozzátok fordulok a kérésemmel, kérdésemmel.

Van olyan adatbázis, ahonnan az óragyártó cégek központi (székhelyi) szervizeinek (postai) címét meg lehet tudni? Konkrétan a Festina, Doxa és Swatch érdekelne.

Egy átfogó hadműveletbe szándékozom fogni. Van három fenti márkájú órám, amiket nem tudnak megjavítani itthon és megpróbálom kiküldeni a külföldi központi szervizbe, hátha tudnak rajtuk segíteni...

Nagyon nagy marhaság szerintetek? Vagy hallottatok már ilyesmiről? Én a Swatch részéről már hallottam (urban legend szinten) ilyet.

Szóval, lehet hogy megpróbálom.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

B.

(#16174) bobkapus válasza seiko (#16126) üzenetére


bobkapus
csendes tag

Köszi!

Eurowatch-ra gondolsz?
Onnan irányítottak oda, ahol korábban még "hivatalos" szervize volt a Zenonak!
Na most azzal csak az a bibi, hogy két órámat cseszte szét az "öreg" + az egyik szíját! És ez most elég sokba fáj! Alkatrészt és egyebeket beszerezni nem tudnak...

(#16175) Mariner


Mariner
tag

A hamis óra,hamis embereknek való egy Rolex reklám szlogenje szerint.Valami lehet benne,mivel egy márkás svájci órához nem kell milliomosnak lenni,ha az ember megelégszik egy jó minőségű Tissot,Certina vagy hasonló kategóriájú órával,nem a mindenki szemében luxust jelentő Rolex,Jaeger,Patek kellene neki.Az ilyen emberek villognak nagy Audiban amit aztán a bank hiteltartozás fejében visszavesz,miközben panelban lakik..Az persze néha kielégítő magyarázat,hogy muszáj az üzleti sikerek érdekében,vagy csak ez az egyetlen forma ami tetszik neki az órák széles választékában(véletlenül soha nem Raketa vagy Poljot felirat van az egyetlen neki tetsző hamisítvány lapjára írva),de ha valaki többet akar mutatni a valós helyzeténél az legalábbis gyanakodásra ad okot egy esetleges közös üzletre vonatkozóan.Az esély megvan,hogy ott sem teljesen őszinte sőt!Inkább legyen egy kevésbbé drága óra a kezén de az eredeti legyen.Szerintem.
Misi:a Rolexhez gratulálok,igazán szép darab,viseld egészséggel sokáig és vigyázz rá(igaz nem PP aminek ez a szlogenje:egy PP soha nem a tulajdonod,csak őrzöd a következő generációnak)megérdemli!

MZ/X jelentkezz!

(#16176) Mariner válasza csaanyib (#16173) üzenetére


Mariner
tag

Biztos vagy benne,hogy megéri anyagilag?Ha ezekre a márkákra ráköltöd az oda-vissza postaköltséget és az alkatrész,valamint munkadíj költségét,nem valószínű,hogy olcsóbban jössz ki mint ha egy újat vásárolnál,hiszen egyik sem túl drága márka.Ha esetleg érzelmi okból ragaszkodsz hozzájuk az persze nem forintosítható.Mondjuk egy kérdést mindenesetre megérne,ha esetleg a hibáját le tudod írni nekik,vagy a szükséges alkatrészt amit aztán elküldenének neked,esetleg egy hozzád közel lévő (álltaluk hozzáértőnek tartott)szervíz címével egyetemben.A kapcsolatfelvételhez szükséges címet szerintem a hivatalos weboldalukon megtalálod.

MZ/X jelentkezz!

(#16177) csaanyib válasza Mariner (#16176) üzenetére


csaanyib
újonc

Ja, nem, nem éri meg, mint ahogy órákat gyűjteni úgy általában nem éri meg anyagilag. (Legalábbis rövid távon...) A három különböző, de mind érzelmi indíttatású, a Swatch az első (rendes közeli) órám volt, egyszer csak megállt és a szerviz azt mondta, passz, dobjam el. Tény, hogy kb. 12 évet ment, de attól még jó lenne megcsináltatni valahogy. A Doxa hasonló, csak az Jóatyám első rendes órája volt, Svájcban vette, amikor bejöttek a quartz szerkezetek, neki akartam megjavíttatni még karácsonyra, de az is befulladt (itt a forumon ajánlotta valaki a Hantos Órát, de ezzel nem tudott Ő sem mit kezdeni). A Festina is egy régebbi órám, elszakadt a fémszíja (amúgy semmi baja) és itthon nem tudnak (akarnak?) újat rendelni hozzá, egy bő féléve várogatom már.

Hát ez a szomorú sztorim, de nem akarom blindre elküldeni egyiket sem, mert jól mutatnak az óratartóban, ha nem is mennek, mindenesetre jobb lenne hordani is őket...

Sorry, hogy ilyen hosszan írom, ha tudtok azért írjatok pontos (ismert és működő) címeket kérlek!

Előre is köszönöm:

B.

[ Szerkesztve ]

(#16178) seiko válasza bobkapus (#16174) üzenetére


seiko
senior tag

Sajnos igen.

Ezesetben alkatrészt közvetlenül a gyárból kéne szerezni, órást tudok ajánlani.

(#16179) seiko válasza csaanyib (#16173) üzenetére


seiko
senior tag

Tudtommal a hazai Festina szerviz kiváló, a Doxa-t pedig itthonról készíttetik.
A Swatch, na az svájci. :-)

(#16180) seiko válasza csaanyib (#16177) üzenetére


seiko
senior tag

Az a baj az általad felsorolt órákkal, hogy elképzelhető, valóban nincs már hozzájuk alkatrész.

A Swatch-okat nem minden esetben készítik megbonthatóra (sem a tokot, sem a szerkezetet), a Doxa szerkezetét (ha jó értem: kvarc) már lehet hogy nem is gyártják (esetleg csereszabatosat lehetne keresni hozzá), hasonlóan a Festina adott típusához (és ezért nincs hozzá fémcsat, ha az integrált ráadásul, akkor másikra sem lehet cserélni).

(#16181) seiko válasza bobkapus (#16174) üzenetére


seiko
senior tag

Milyen alkatrész kellene az órához?
Egyáltalán mi a baja?

(#16182) seiko válasza bobkapus (#16174) üzenetére


seiko
senior tag

Basszus, nincs email címük! :W

Zeno Service Center
Postfach 464
CH-4013 Basel - Schweiz

(#16183) darvak


darvak
senior tag

1 Casio milyen gyakran frissíti a kollekcióját, 2 év?

(#16184) ktz76 válasza seiko (#16182) üzenetére


ktz76
csendes tag

Ha minden igaz: info@zeno-watch.ch :DD

[Magyarországon is van]

[ Szerkesztve ]

(#16185) botarobi válasza seiko (#16182) üzenetére


botarobi
tag

A Zeno helyzete nálunk szintén elégé mostohagyermekre jellemző módon alakult,de ilyen svájci elérhetőség publikálása után nincs min csodálkozni! :W

(#16186) eddie17 válasza eddie17 (#16052) üzenetére


eddie17
addikt

4 nap alatt kb. háromnegyed másodpercet siet (szemre kb, de látszik, hogy kevesebb mint 1 s) ;]
Így talán még nem kések el sehonnan. :)

(#16187) darvak válasza eddie17 (#16186) üzenetére


darvak
senior tag

Az széép, ha majd esetleg eltelik 1 hónap és azt is közölnéd, na arra kíáncsi lennék. Bár én ha majd egyszer veszek órát, az úgyis rádióvezérelt lesz, az meg 1 év alatt 1 sec alatt jár:)

(#16188) jookomak


jookomak
őstag

Miért nagy szám, ha egy kvarcóra nem nagyon késik vagy siet? :U Ez alap. Fél év alatt esetleg összeszed 10 mp-t. Óraátállításnál visszaállítod, és ennyi.
Mechanikusoknál már jobban meghatározza az adott szerkezetet.

(#16189) botarobi válasza ktz76 (#16184) üzenetére


botarobi
tag

A megadott magyarországi elérhetőségnél az értékesítés szóra kattintva a két viszonteladóként megjelölt cím többünk számára sokat elmond! Én az első Fortisomat a dunakeszi címen vettem,akkor még BL Óraszalon volt,ott most max. Tissot van,ami említésre méltó,ja és a Fortist POEN-os papírokkal adták el. A POEN maga pedig most...hát nem tudom.

(#16190) darvak válasza jookomak (#16188) üzenetére


darvak
senior tag

hát mert gyárilag havi 15-20 másodperces pontosságot adnak meg rájuk.

(a világ legpontosabb kvarcórája -persze nem rádóvezérelt - évi 5sec-et tud)

[ Szerkesztve ]

(#16191) Palika71 válasza darvak (#16190) üzenetére


Palika71
őstag

Na de egy rádió vezérelt óra pontosságára izgulni olyan, mintha én annak örülnék, hogy a TV-m teletextjén milyen pontos az óra! ;]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#16192) darvak válasza Palika71 (#16191) üzenetére


darvak
senior tag

hát amire te válaszoltál, abba a hozzászólásba pont a NEM rádióvezérelt kvarcra utaltam, csak olvasni kéne:)

Amúgy meg igenis éljenek a rádióvezérelt órák:D,nekem tetszik a gondolat,h a világ legpontosabb órája bárki számára elérhető! Nyiván ebbe belekötni csak kötekedés.

NE mondd má nekem, h leszólnád teletext órának, ha holnaptól kijönne egy 3 millás Bexei óra, ami évi 1 sec-et tudna :))

(#16193) young78 válasza darvak (#16183) üzenetére


young78
tag

Fél évente hoz ki újdonságokat, és hogy azok meddig vannak a piacon, arra nincs szabály, vannak 10 év fölötti modellek is jócskán.

(#16194) jookomak válasza darvak (#16192) üzenetére


jookomak
őstag

Én részemről nem hiszem, hogy többé kvarcot fogok hordani, szóval kiesik a rádióvezérlés. :P
Valahogy elleszek azzal a heti 1 perccel, amit utána kell állítsak az automatámnak.

(#16195) darvak válasza jookomak (#16194) üzenetére


darvak
senior tag

Ezért én nem is támadlak meg, meg tudom érteni, sőőőt régebben felhúzós órát akartam, csak nem találtam (vagy 15 éve). Akkor még kicsit mások voltak a lehetőségek, mint ma. A net egyetlen áldásos hatása...

Még szerencse,h nem ugyanolyan az ízlése mindenkinek.

Ha a világon mindenki rádióvezérelt órát hordana, akkor biztosan én lennék az egyetlen mechanikus órás :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16196) darvak válasza young78 (#16193) üzenetére


darvak
senior tag

kösz!

Bár te tudod, h engem az edifice kollekció érdekel, abból ha jól tévedek, én csak 2011-es modelleket láttam/látok.

(#16197) seiko válasza ktz76 (#16184) üzenetére


seiko
senior tag

Nem véletlenül hagytam ki, mivel ott(itt) már volt a topiktárs.

(#16198) seiko válasza darvak (#16195) üzenetére


seiko
senior tag

Igaz, 15 éve jóval több kézihúzós óra volt a piacokon. :Y

(#16199) darvak válasza seiko (#16198) üzenetére


darvak
senior tag

jah, csak 10 évesen valahogy nem voltam képben:D, csak a helyi órás volt az opció

(#16200) Mosanke válasza Empsepo (#16166) üzenetére


Mosanke
senior tag

Tudom és kár is volt beírnom.
Nah most már mindegy. Megtörtént, nem velem, beírtam, ennyi. Majd kicsit kerülöm a totyikot - és bár nem én voltam a hamis ember és mert nem akarom, hogy itt rám süssék néhányan ezt a jelzőt, és ez maradjon meg rólam, ezért egy ideig illegalitásba vonulok (read-only), aztán majd úgy is az idő homályába vész a történet. Talán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.