Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#160751) ktg3 válasza TaylorPro (#160748) üzenetére


ktg3
őstag

Én kétszer rendeltem régebben dobozzal és simán átjött a vámon.
Postára már nem emlékszem :B

(#160752) TaylorPro válasza fagyalllo (#160750) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ezt úgy érted hogy ha veszem a Seiko órát nem a gyári saját dobozában és úgy plusz doboz lesz hanem egy sima kartonban az óra doboz nélkül?

Egyébként van egy ilyen órám is, nagyon szeretem:

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#160753) minas válasza terra052 (#160746) üzenetére


minas
aktív tag

Megnéztem, tényleg egész jó stílusra, árban meg főleg. Kár a számlapon azokért a nem túl szép "négyzetekért", és a domború üveg nem igazán tetszik, ráadásul ásványüveg (zafír bevonatos?) és sérülékenyebbnek is vélem.

Ennek ellenére megfontolandó. Kösz a tippet.

(#160754) squir válasza #17803776 (#160740) üzenetére


squir
aktív tag

Köszi, az jó lenne. :) Egyrészt sikerülne tiszta vizet önteni a pohárba (elég gyakran felmerül a kérdés), másrészt a hazai Seiko árazás hagy "némi kívánnivalót" maga után... :U
Nagyon nem mindegy, hogy pl az általam kinézett óra EU-n belül, boltból, postával együtt, vagy személyesen pl Bécsben kb 210-250e Ft-ra jönne ki, idehaza pedig 360e Ft...

(#160755) fagyalllo válasza TaylorPro (#160752) üzenetére


fagyalllo
őstag

Seiko dobozban kapod, de sajátnak nem nevezhető, nincs rajta az óra sorozatszáma, postázás előtt találkoznak először. Épp ezért sose érdekelt hogy azzal együtt rendeljem, nem ad semmi pluszt az órához, csak állna a szekrényben.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#160756) csabulaxi válasza minas (#160745) üzenetére


csabulaxi
senior tag

pár hónapja a jánlottam

közben tovább olvasva látom már ki lett vesézve, mindegy mi mást is írhatnék ide most már.....

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#160757) minas válasza csabulaxi (#160756) üzenetére


minas
aktív tag

Csak nem lehet rossz, ha két törzstopikos is ajánlja :)

Elég régóta nézelődöm, de igazán 3 stílus az, ami tetszik. A Panerai, az LLD és a Monster. Az elsőnek max. kínai homage az alternatívája, a Monsternek meg nem is kell, az LLD-nek keresgélek.

[ Szerkesztve ]

(#160758) terra052 válasza csabulaxi (#160756) üzenetére


terra052
őstag

Akkor lehet, hogy Nálad találkoztam vele én is.
Nagyon nagy figura a gyártó, szimpatikus volt. Az óra meg az itthoni terhekkel nem olcsó, de egyáltalán nem is drága ezzel a werkkel.
Ha már mániánk a werk ;)

werkmania.hu

(#160759) squir válasza #70339072 (#160713) üzenetére


squir
aktív tag

Ez így, ebben a formában azért komolyan leegyszerűsített.
Javaslom ezt a kis szösszenetet is elolvasnod, mielőtt sommás véleményt fogalmazol meg a dologról:
Thermocompensation: Methods and Movements

"Hybrid" (elektro-mechanikus) szerkezetek korábban is léteztek, manapság is alkalmazzák. Nem csak a pontosságról szól a dolog...
Ha viszond számodra kimondottan arról, akkor a precidrive Certina-t le kellene cserélned pl egy COSC Breitling Superquartz-ra, vagy egy 9F GS-re. Az pontos. :) Mindig, mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#160760) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Az 1500 forintos kínai póló patek és iwc szitával nagyon komoly, illik a parnis tokhoz! :D

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#160761) Sungoo válasza terra052 (#160746) üzenetére


Sungoo
addikt

Hmmmm, az a fekete nem is rossz. Ha nem lenne 44 mm... :(

(#160762) #70339072 válasza Tufa_ (#160744) üzenetére


#70339072
törölt tag

a subok nagyon nagy szórásuak a szaki ismerősök elmondásai alapján.
a legtöbb a gyári értéken belül mozog az elején és rendszeres karbantartásuk között de ha valamelyik fogaskerék fárad vagy kopik rettentően táncolnak az értékek + ban és mínuszban is a hajszál rugó tágulásáról nem is beszélve. a tapasztalataik alapján a havi szinten jó órának számít ha percen belül siet vagy késik akár omega akár rolex automatáról van szó.

amit nem értettem meg, az elmondásuk alapján az óra sietni kezd ha kezd elfogyni a járás tartalékuk holott én azt hittem és gondolom még most is hogy olyankor késnie kellene de nem vagyok órás ők ezt jobban tudják.

(#160763) gipsztigris válasza fagyalllo (#160760) üzenetére


gipsztigris
addikt

Valami hasonló fogalmazódott meg bennem is a kép láttán. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#160764) squir válasza #70339072 (#160762) üzenetére


squir
aktív tag

:O

(#160765) #70339072 válasza squir (#160759) üzenetére


#70339072
törölt tag

pedig pontosan a pontosságról kéne hogy szóljon a dolog.
Amikor gyerek koromban azt hallottam OMEGA óra, és az milliós nagyságrend mert olyan jó azt hittem másodpercre pontos vekkerről beszélnek ami soha sem téved.

nos nagy csalódás volt a számomra alaposabban belemerülve rádöbbennem arra koránt sem erről szól a dolog amiről pedig kellene hogy szóljon mert aki nem ismeri hamis konklúziót sugall.

volt automata órám az elején több is, soha többet,....

azt a sok szopást amit azokkal átéltem borzasztóan kiábrándító és egy feneketlen pénztálca kell a viselésükhöz ami az órás zsebébe vándorol a folytonos karbantartás esetleges javítások fél éves ultrahangos tisztítás olajozás járás ellenőrzések anyagi ellenszolgáltatásaként.

egy csapásra megváltozott az életem az első casio vásárlásakor, és szinte felkellett pofoznom magam hogy hogy lehettem ennyire b@lf@sz, hogy itt vannak a viszonylag pontos kis órák sokkal olcsóbban én meg azokkal a szarokkal vacakolok.

azután mikor az első casio rádió kontrollos órák bejöttek természetesen azokra ált át a szerelem, azonban a pontosságnak lefedettség volt az ára, és bizony a panellakás pont nem az a hely volt ahol ez az éjféli mutatvány sikeres lett volna még az ablak közelében sem. A most újonnan megjelenő GPS-es casio majdnem félmillás áron is ezt a dejavoux érzést elevenítette fel, hiszen ha a garmin nem megy a panelbe ez se fog a gps-re állni éjfélkor.

A pénz már egy hónapja meg volt csak szemezgettem a neten mikor belefutottam a nem milliós kategória Certinájába és a precidrive szavacska egyik magyarázatánál felkaptam a fejem, létezhet ilyen? egy éven belül 10 mp eltérés max mikor a quartz havi szinten max 15-20 mp et garantál rádió kontroll és gps nélkül?

Nos ezek szerint igen és létezik habár nem régóta.

és nem kell lefedettséget keresni vagy irányba állni sem a rádió tornyok sem a műholdak felé, csak egyszerűen teszi a dolgát és mutatja az időt,,, igen csak pontosan.

És bizony igen keserű pohár ez az Omegának, és a Rolexnek, meg rengeteg prémium kategóriás vacak óragyártónak, akiknek már régen ezt kellett volna garantálniuk a saját kategóriájukon belül. akkor lenne egy Automata pl presztízs kérdés, és nem pedig így ahogyan azt sok órás a ami napig igen hangosan hangoztatja, amit megértek hiszen meg kell élniük valamiből ami nem csak egy esetleges elemcseréből áll hanem sok sok munkaórából parasztvakításból szöszmötölésből ami számomra érthetetlen..

nekem ez elég, én, ezt kerestem erre vártam gyerek korom óta.

meglett...

:C

(#160766) resool válasza #70339072 (#160765) üzenetére


resool
aktív tag

Erről squir szavaijutnak eszembe" :O "

(#160767) fagyalllo válasza #70339072 (#160765) üzenetére


fagyalllo
őstag

Egyre megy lefelé a GPS órák ára, kb. 600$-ért is lehet már Citizent venni. Ráadásul ezeknek a szinkronizáláshoz nincs szükségük a pozíció meghatározására, elég egy műholdat látni és akár másodpercek alatt korrigálják az időt.
A Bulova egyedi szerkezeteit se felejtsd ki a sorból, azok is nagy pontosságra képesek igen baráti áron.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#160768) Manitou


Manitou
addikt

Van egy Citizen Eco-Drive órám, amit az elmúlt években nagy megelégedéssel használtam. Viszont az utóbbi időben nem hordtam és egyik nap vettem észre egészen véletlenül, hogy nem jár a mutatója. Viszonylag sötét helyen volt az óra. Van benne 270 nap járástartalék. Próbáltam fényre kitéve életet lehelni belé , de azóta se moccant meg a mutatója. Ezekben ha jól tudom kapacitor van. Gondolom ez mehetett tönkre benne. Mennyibe fáj egy ilyennek a cseréje ?

(#160769) #70339072 válasza resool (#160766) üzenetére


#70339072
törölt tag

nem tudom miért zokog de a neten is lehet olvasni ha erre gondolt:
tehát ez sem hülyeség.

Ha a rugóerő lejáróban van, akár nagyon siethet is az óra(Ezt most nem magyarázom el! Igen, siethet!).

[Link]

(#160770) #70339072 válasza fagyalllo (#160767) üzenetére


#70339072
törölt tag

így van!

certina, bulova és a seiko grand kategória szereli egyenlőre csak ezeket a 262 Hz-es werkeket meg az omega quartz jai.

a rolexet nem tom ott is van quartz se sajnos nem a submarineresek között amit sosem értettem miért.

(#160771) fagyalllo válasza Manitou (#160768) üzenetére


fagyalllo
őstag

Li-ion akku van bennük, amik élettartamát drasztikusan csökkenti a teljes lemerülés, ezért érdemes időnként napoztatni az órákat és nem sötétben tárolni. Ha 1-2 nap után se sikerül életet lehetni bele, cserélni kell az akkut, legolcsóbb talán ebay és hasonló forrásokból rendelni és egy órással beszereltetni.

Stewen1967: a bulova nem hőkompenzált, ott a magasabb frekvenciával játszanak. A Seiko 4F, 8F szerkezetek is megfizethető árúak voltak, de már kifutottak, GS alatti kategóriában már csak a 8J fordul elő néhány belpiacos modellben. A Citizen A660 és A010 szerkezeteket se hagyjuk ki, ott vannak a Seiko 9F mellett.
A Rolex régóta nem készít kvarcot.

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#160772) phranxinatra válasza resool (#160766) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nem Matula bácsi mondta, hogy "ilyen embernek is köll lenni?". Nem születhet mindenki egyetemi tanárnak, na.

(#160773) squir válasza #70339072 (#160769) üzenetére


squir
aktív tag

A Cerina Precidrive "szerkezet" egy ETA hőkompenzált quartz. Amiről az elég hosszú cikket linkeltem. Nem találták fel a spanyolviaszt. Jó cucc, de nem újdonság (az benne az új, hogy alacsonyabb kategóriában, mint a Certina is alkalmazni kezdték). A Bulova (Citizen) 262khz-es szerkezetei tök jók, de elég érzékenyek (fizikai behatásokra és a hőingadozásra pl).
A fél évenkénti ultrahangos tisztítás nem tudom mire írtad. Ha megetetett valaki ilyennel és fél évente tisztítattad az órát, azt őszintén sajnálom. Egy mechanikus szerkezetnek 5-6 évente illik tisztításon-olajozáson járnia (akkor is, ha nem adja ennek jelét). Volt/van több prémium kategóriás automatám, egyik sem éri/érte el a havi egy perc eltérést. Sőt, sok alsóbb kategóriás sem.
Egy átlag quartz-nál 2-5 évente elemcsere, szerkezettől függően (a precidrive esetében ez 2 év). Halkan megjegyzem, hogy minden második-harmadik elemcserénél ildomos egy szerkezettisztítás, mivel az analóg kijelzést (ugyan minimális, de akkor is) mechanika mozgatja.
Egy prémium kategóriás óránál 5 évente kb 20-30e Ft karbantartásra és 10-20 évente pedig egy-két kopó alkatrészek cseréje belefér. :)

Fagyálló: ne add alá a lovat! :D

[ Szerkesztve ]

(#160774) #70339072 válasza fagyalllo (#160771) üzenetére


#70339072
törölt tag

a certinám se hőkompenzált,,, ebben is a 200 Hz es werk van.
a leírásában amit most átnéztem azt írják ezen felűl.... kiválóan kezeli a höingadozást.

[ Szerkesztve ]

(#160775) squir válasza #70339072 (#160774) üzenetére


squir
aktív tag

Bocsánat, tévedtem: :B
A hőkompenzált quartz szerkezetet a limitált DS-2 chrono-ba rakták kzárólag.
Ebben csak egy sima ETA G10.212 AD dolgozik. Viszont mivel javítani úgy sem lehet, olcsón ki lehet cserélni: ebay-en 10-15e Ft-ért vásárolható ilyen szerkezet.

(viszont így a limitált DS2 chrono a határozottan "kell" kategória... :D )

[ Szerkesztve ]

(#160776) #70339072 válasza squir (#160775) üzenetére


#70339072
törölt tag

G10.212 AA PRECIDRIVE , dolgozik még a saját honlapján is ami éves szinten 10 mp siethet max vagy késik, és nem egy mezei AD.

ne felejtsd el ha az árát keresed a precidrivet is odakarcolni mert ez az és nem egy mezei.

én 100-200 dollár körül taksálom. de lehet hogy több... nem találok ugyanis eladót!

de te biztos ügyesebb vagy squir a megmondó ember :).

[ Szerkesztve ]

(#160777) g0n21 válasza #70339072 (#160765) üzenetére


g0n21
senior tag

Van egy érzésem, hogy trollkodsz...

Mindenestre, ezt a kiváló érvekkel alátámasztott bullshitet ellensúlyozza mondjuk a 25 éves datejustom járáseltérése:

Hm. Nagyjából látszik mikor kezdett igazán fagyosra váltani a külső hőmérséklet, de szerintem ennyi talán belefér.
Szóval nov1-től dec10-ig +2 másodperc. Hajjaj.

Az bizony nagy gond.

Olvass utána a kronométer történetének, és ha meglátod, hogy azzal már mikor tudtak pontosan navigálni, akkor rájössz, mennyi baromságot írtál le.

Az, hogy te felpattantál egy szopórollerre, az egy dolog, ettől nem kell általánosítani.
Amit pedig a meg nem nevezett órásokra hivatkozva írsz, azt pedig vegyük mondjuk semmisnek (infót vagy forrással, vagy sehogy).

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#160778) squir válasza #70339072 (#160776) üzenetére


squir
aktív tag

Igen, komoly különbség van a kettő között:
G10.212 AD: 4 jewels
G10.212 AA: 6 jewels
Attól még ugyan az az egybeöntött, nem javítható műanyag. A 80-as évekből a Seiko 7A28-as quartz chrono 17 kővel bírt...
Olvass, kérdezz, értelmezz. Többet ér, mint a személyeskedés...

Gonzi: ne húzd fel magad, annak nincs értelme. :)

[ Szerkesztve ]

(#160779) #70339072 válasza g0n21 (#160777) üzenetére


#70339072
törölt tag

ezek szerint te egy automatával rendelkezel ami pontos.
hódolatom a szerencsédnek.

akkor egy kis adathalmaz pl a nagyrabecsült Omegátol:

Trollkodnék?

Ne gondold!

És azt se hogy baromság.

(#160780) #70339072 válasza squir (#160778) üzenetére


#70339072
törölt tag

És ne felejtsd el a PRECIDRIVE-t sem mert nem azért írták az óra számlapjára is mert volt üres hely, hanem azért, mert ennek a werknek az a neve.!

meg is lehet vásárolni is ugyanis igaz csak az eta honlapjáról és órásoknak de az egyik oszlopnál külön

kérdés van arra : PRECIDRIVE vagy NEM PRECIDRIVE mert azt kell bepöttyözni..

ja és a link mert ez se kamu ahogyan semmi amit leírtam..

[link]

senki se húzza fel magát... ez csak kisebb szakmai vita.

(#160781) g0n21 válasza #70339072 (#160779) üzenetére


g0n21
senior tag

Eszerint -1 és +6 között kell járnia naponta egy COSC-os Omegának. Mi ezzel a baj?
A Master Chronometer 0 és +5 között.
Rolexék -2 +2 között.
Ez együtt jár a mechanikus órával, és ne feledd, kéthavonta dátumállítás... Szerintem élhető.
És az ETA werkek sem a 10 másodpercen túli eltérésről híresek.

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#160782) squir


squir
aktív tag

Mentem inkább aludni... :N

(#160783) #70339072 válasza g0n21 (#160781) üzenetére


#70339072
törölt tag

persze hogy nincs ezzel baj aki nem ezt kifogásolja mint pl én.

én is nagyra becsülöm az "embert" aki pl egy automata werket megálmodott összerakott és legyártott.
valóban vitrinre érdemes gyűjtemény darab, annak aki pl ezeket gyűjti, vagy ez a számára nem probléma.

a baj az hogyha azt akarja nekem pl valaki bemagyarázni amit azt sokan próbálták hogy a quartz pl egy vacak szar, mert az AUTOMATA a presztízs.

én csak egy kérdést tettem fel.

Mitől?

egyszerűen nem azért jöttem ide be ahogyan azt sokan szerintem gondolják hogy kérkedjek vagy hencegjek az órámmal, hanem azért mert ez a svájci óra topik és mostanra hihetetlen de elérkezett a fajta óra abba a stádiumba amikor nem megfizethetetlen és jééé még pontos is noha azért nem mindegy hogy melyiket vesszük ha azt akarjuk ugyebár a svájci werkeken belül sem.

talán sokan még nem is tudják ezt, hozzájuk akartam csak szólni.

én is most ébredezek.

sajnálom ha ez félreérthető volt itt egyesek számára.
:R

(#160784) g0n21 válasza #70339072 (#160783) üzenetére


g0n21
senior tag

Röviden: a kvarc egy nyák lapra épülő valami, az automata pedig egy emberkozelibb, emocionálisabb, mérnökileg nagyobb lövés, mint a kvarc.
Ennyi.
A kemény orabuzik, mint itt a topik aktív, es read-only tagjai szamara -vagy legalábbis jelentős többségüknek- pedig utóbbi többre érdemes.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#160785) KelemenUhr válasza g0n21 (#160777) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Szerintem jól érzed... :((( És mindjárt jön az, hogy igazából minek is a karóra, ha van mobiltelefon... Ami még pontosabb. :W

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#160786) fagyalllo válasza KelemenUhr (#160785) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem jön, ő szeret órát hordani, csak számára szimpatikusabb a kvarc szerkezet és meg is indokolta.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#160787) phranxinatra válasza fagyalllo (#160786) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nincs is ezzel semmi gond, csak nem kellenének a sarkos kijelentések, meg az attitűd, hogy ezen az autópályán rajta kívül mindenki szembe halad a forgalommal.

(#160788) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Viseljen kvarcot, ő dolga. Csak ne játssza el a hittérítőt, hagyjon békén minket. Nem békemenetes, rezsicsökkentéses agyhalottak vagyunk. Nem a pontosság miatt hordok automatát. Időt telefonon is lehet nézni.

(#160789) KelemenUhr válasza fagyalllo (#160786) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Az égvilágon semmi probléma ezzel, van is helye itt, mint téma, csak a személyeskedésnek és a céltalan hangulatkeltésnek nincs. Emiatt érzem kicsit trollkodásnak én is.

csabulaxi: Én emlékszem, azt nem tudom, hogy itt reagáltam-e rá, de kis túlzással éppen rendelni készültem, amikor kaptam egy jó ajánlatot egy fórumtárstól valami hasonlóra, amit nem tudtam visszautasítani... Szóval nem ő lett végül, de nagyon tetszik még mindig. (a fekete verzió)

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#160790) Tulku


Tulku
veterán

1570-es rolleremnek volt napi 1-3 mp körül a járáseltérése, a 3135-ösöknek napi 0-2 környéke, de volt pl egy amelyik egy hónap alatt csinált 1 mp-et...úgy hogy ütve fúrtam, véstem, kertészkedtem és minden fizikai tevékenységet csináltam vele....

A Rolex a világ egyik legpontosabb szerkezetű órája...szerintem és sokak szerint....

És persze akiknek ez sem pontos az mindenképp gondolja meg a rádiójel vezérelt mittoménmit....

[ Szerkesztve ]

(#160791) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Aki szereti a karórát annak legyen több. Nekem van 3db kvarc, és 2db automata. 😃 Inghez elegánsabb, strandra gagyibb, és rohangálós, minden van.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#160792) squir válasza fagyalllo (#160786) üzenetére


squir
aktív tag

Tudod jól, hogy kedvelem a quartzokat. Ha valaki azokat preferálja a mechanikusokkal szemben, nincs semmi baj. Sőt, egy valóban high-end quartz-ra én is beruháznék (pl Wizard által árult ninja-Tuna, vagy egy Breitling Aerospace, vagy egy Seiko 8F, stb).
De ez egy fórum, amit elég sokan olvasnak és remélem azért páran értelmezik is a leírtakat. Elég sok olyan állítás lett tényként lezögezve, ami nem, vagy nem teljesen fedi a valóságot. Ezt pedig egy ilyen helyen ildomos legalább megpróbálni helyreigazítani. Akkor is, ha "megmondóembernek" neveznek érte. :)
A Certina Precidrive egy nem rosz quartz szerkezet. Tény. Nem találták fel vele a "spanyolviaszt", mert egy régóta meglevő werket tettek pontosabbá (alap beállítás és +2 kő). Tény. Attól még ugyan az a bonthatatlan, nem javítható, stb. G10 szériás werk, mint az összes többi. Negyedmillióért. Tény. Szerintem megkérdezem valamelyik órás imerősöm, hogy szerkezetcserénél mennyiért tudja beszerezni, de olyan 20e Ft környékére tippelem... :K
Azért szerintem nem ártalmas, ha az erre tévedő érdeklődők nem csak egy szemszögből kifejtett, erősen szubjektív véleményt olvasnak.
A "miért quartzot választott" indoklásával semmi baj. A többi megnyilvánulással viszont szerintem igen. Főleg a személyekedőbb résszel...

[ Szerkesztve ]

(#160793) 7s26c válasza #70339072 (#160783) üzenetére


7s26c
senior tag

Az állítgatás , ellenőrizgetés, járáseltérés dokumentálás kiváló alkalom, hogy hőn szeretett óráinkkal meghitt perceket töltsünk együtt. :) Kvarcnál ez kimerül a nézegetésben. Szerintem értjük mire akarsz kilyukadni, engedd meg, hogy egy német presztízsmárkákért rajongó ismerős szavait idézzem : "Tetszenek az Audik de olyan érzésem van bennük mint ha csak gépek lennének, míg a másik két márkában a nappaliban érzem magam" . Itt a kvarc az Audi .
Aztán az is lehet, hogy ez egy tragikusan rossz hasonlat :D

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#160794) Milu87 válasza #70339072 (#160765) üzenetére


Milu87
csendes tag

Szia!
Csak érdekességként, csak automata óráim vannak, nincs velük baj,szervizeltetem,mint a kocsimat is.
Az egyik egy Breitling Colt, alap modell 17380 automata, használtan került hozzám,Hantosnál kezdtünk. Sokszor hetekig nem látok eltérést,mérés alapján napi 1-2ms van benne pluszban, azért ezzel együtt lehet élni. Most jutottam hozzá egy japan only Seiko SARB035 modellhez, nagyságrendileg kevesebbet fizettem érte mint a B-ért, használt volt ez is,igaz csak 6 hónapos.Napi plusz 3secet tud a gyári! beállítással. A Seiko butikban megnézettem,10 év múlva várják vissza szervízbe, de én ezzel is 5 év múlva megjelenek.Amit mondani akartam, az automata órát ártól függetlenül karban kell tartani,nem tudod elfogadni ne vedd meg. Az hogy össze vissza járnak,az meg nem normális, félévente tisztítás? Lehet,de az csak "önszorgalom".
+1 volt Citizen Skyhawkom panelban, hiba nélkül szinkronizált az ablakban Bp.-en és Miskolcon is.

(#160795) von toth válasza #70339072 (#160783) üzenetére


von toth
tag

Egy mechanikus óra meglepően pontos tud lenni, ha az ember fia hordja rendesen és van egy normális órásmester ismerőse, aki ismeri a típust, tényéeg megcsinálja szakszerűen a karbantartást és mondjuk nem fél évnyi határidőkkel dolgozik.

Na most, nekem sem adatott meg a kettő, a kvarc már önmagában is elég pontos és árnyékolás/lefedettség híján nem biztos, hogy egy Radi controllal beljebb vagy. A teljesen automata naptár pl sokkal többet ér.
Nézd meg a Seiko premier/sportura modelleket.

Ha nem lenne más a prioritás én azért vennék egy Omega AT annual calendart. Folyamatos hordással az a havi fél perc bőven belefér.

(#160796) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Ott bukik el a személyeskedős dolog, hogy bizony nem ő kezdte. Láthatóan mostanában fedezi fel az órák világát, több ponton sántított a véleménye, de kiigazítás helyett először mit kapott? :O -t és Matula bácsit.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#160797) #45302528 válasza fagyalllo (#160796) üzenetére


#45302528
törölt tag

Meg azt, hogy ő egy troll, mert más a véleménye....

(#160798) squir válasza fagyalllo (#160796) üzenetére


squir
aktív tag

Amennyiben ez :O személyeskedésnek tekinthető, akkor nyilvánosan kérek érte bocsánatot, nem annak szántam. :)
De a többit továbbra is fenntartom.
Feltételeztem, hogy ha valaki nincs tisztában valamivel, akkor először olvas és kérdez, nem állít...

[ Szerkesztve ]

(#160799) phranxinatra válasza fagyalllo (#160796) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nekem a dilettáns okoskodás ugyanúgy csípi a szemem, mint a személyeskedés.

(#160800) evo87 válasza phranxinatra (#160799) üzenetére


evo87
őstag

Én, amolyan 80%-ban read only topiktagként azt gondolom, hogy nem kell túltolni, sem egyik oldalról, sem a másikról. Csak beszélgetünk, jó esetben intelligens és a mások véleményét, érveit tiszteletben tartó emberekként - persze olykor-olykor elkerülhetetlenek a súrlódások, nem kell elefátot csinálni a bolhából.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.