Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#160101) 7s26c válasza fagyalllo (#160100) üzenetére


7s26c
senior tag

Laco pilóták kapcsán merült fel eredetileg. Most ebből is jól kikupálom magam.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#160102) Szulita28 válasza ktg3 (#160096) üzenetére


Szulita28
senior tag

Irigy vagyok. Én is akarok egy ilyet :))

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#160103) ronin s8 válasza fagyalllo (#160100) üzenetére


ronin s8
senior tag

A mp mutató akkor ugrál, ha nincs nyomaték alatt, mert a szerkezetnek mindig van holtjátéka, és ez a relatíve gyorsan mozgó, hosszú mutatónál látszik leginkább. Egyes szerkezeteknél ezt külön támasztó rugóval oldják meg, ami nem engedi ide-oda ugrálni a mutatót. Nevesebb gyártóknál biztos nem látsz lötyögő mp mutatót.
Miután ez egy pici odafigyelést, "fejlesztést" igényel, kézenfekvő, hogy az olcsóbban adott, félmegoldásokat alkalmazó japánoknál van. Nem azért, mert ők nem tudják kiküszöbölni, hanem azért, mert ők csak felárért adnak jobbat. Miután ez a belépő kategória ma nincs a svájci katalógus szerkezetek kínálatában, ezért írtam, hogy nem svájci.
A LUC Chopard meg nem Rolex, valamiért kilazulhatott, passz...

A pontosságot meg nem befolyásolja, mert nem a kerék nem jár pontosan, hanem csak az indikátor lötyög.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#160104) ktg3 válasza Szulita28 (#160102) üzenetére


ktg3
őstag

Ez a mostani, ha tényleg érdekel és eladó lesz, akkor beszélhetünk majd róla. :U

Bár már volt rá érdeklődés az FB csoportból pár hónappal ezelőtt.

(#160105) ithomas


ithomas
őstag

Segítsetek kérlek, eddig nem nagyon hordtam órát, de most szeretnék egyet.
Elsőre ezt és ezt néztem ki.
Viszont az a problémám, hogyfélek, ezek hatalmasak lennének az én 17-es csuklóméretemre.
Ti is így gondoljátok?Esetleg tudtok ajánlani hasonló, de kisebb órákat?
Persze nyílván fel kell próbálni, de egyelőre még próbálok tájékozódni... :)

Real eyes realize real lies!

(#160106) resool válasza ithomas (#160105) üzenetére


resool
aktív tag

Húha, hát ezek 17es csuklóra tényleg hatalmasak lennének. Szerintem max 40es fér bele neked méretben.
Hasonló alatt kvarc chronot értesz?
Első átfutásra ez volt a legkisebb zafíros eco-drive chrono citizen: Ehhez mit szólsz?

[ Szerkesztve ]

(#160107) ktg3 válasza resool (#160106) üzenetére


ktg3
őstag

Hát ez eléggé egyéni preferencia, de azért szvsz. egy 42-es maszkulinabb pl. diver simán jól mutat még egy 17-es csuklón ha a tokfülek nem olyan hosszúak.

(#160108) resool válasza ktg3 (#160107) üzenetére


resool
aktív tag

Függ a csuklószélességtől is, mert 2 azonos kerületű csukló is tud nagyon más lenni. De szerintem egy 17es csuklón a 42 már nagyon necces. Ami biztos, hogy nem fog tökéletesen állni rajta, maximum a belefér kategória.

[ Szerkesztve ]

(#160109) ktg3 válasza resool (#160108) üzenetére


ktg3
őstag

Olyan stílusban amit általában te (/ a te óráid) képviselsz, teljesen egyet is értek. Ilyen szofisztikáltabb, dressy, nem igazán tooly (nem tudom, hogy fejezzem ki magamat).

Viszont egy sub vagy egy G-shock szerű óránál simán beleférhet egy 42-43-as is. Sportosabb chrono meg valahol a kettő között, de ez is ízlés kérdése.

Egy seiko monster vagy egy skx is 42mm-es és ahhoz képest tök picike. Elvileg ez a b-42 is 42, ahhoz képest meg marha nagy.

[ Szerkesztve ]

(#160110) WiZARD


WiZARD
addikt

Éljen, harmadszor se jó a Fortisom.
Most épp a WDL qrta el, és tett bele Flieger számlapot (zöld számokkal) a Pilot Professional (fehér számok) helyett.

:W

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#160111) ktg3 válasza WiZARD (#160110) üzenetére


ktg3
őstag

Welcome to the club :(

(#160112) 7s26c válasza WiZARD (#160110) üzenetére


7s26c
senior tag

Neeee...ilyenkor mi van? Kicserélik?

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#160113) resool válasza ktg3 (#160109) üzenetére


resool
aktív tag

Az óráim nagy része pedig toolwatch :) Moonwatch, Nf, El Primero, DJ2 sem kimondottan dressy kateg. De értem mit akarsz mondani és persze igaz, de a chronoknál a 42 már nagy, búvárból külsőlünettával sokkal kisebbnek hat az tény. De ő is chronokat nézeget.

(#160114) condy válasza resool (#160113) üzenetére


condy
senior tag

Azért a DJ2, az sikítva beleférne. :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#160115) ithomas válasza ktg3 (#160109) üzenetére


ithomas
őstag

Köszönöm a segítségeteket.
Hát ez így elég nehéz menet lesz, mert ha 40-es méret körül nézelődök, akkor vagy olyan van ami nem tetszik, vagy maradnak a női órák ;]
Seiko-ban láttam még ami tetszik, de ez is nagy a 43-as méretével:
[link]
Igazából a Citizen AT2020-06E tetszik messze a legjobban a stílusa a zafír meg a titánium miatt...

Nem vagyok pedig egy nádszál, számomra hihetetlen hogy ennyire extrémnek számít ez a csuklóméret, hogy az órák 98%-a kiesik.. :(((
Az is tovább szűkíti a kört, hogy csak itthoni vásárlás jöhet szóba, mert próba nélkül, ezt nem igazán vállalnám be.
De azért nem adom fel, még nézelődök.

Real eyes realize real lies!

(#160116) Mercutio_ válasza ithomas (#160115) üzenetére


Mercutio_
félisten

TimeCenter itt is jelen van, írj rá privátban, egyrészt meg tudja mondani melyik üzletükben tudod megnézni a Citizent (vagy ha van nekik a másikat is) másrészt kérhetsz egyéni árajánlatot.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#160117) Rivaul


Rivaul
addikt

Köszönöm a Tutu szalon ajánlását. Találtam egy órát a leányzónak. 14e-ről csak 8e volt mert utolsó kiállítási darab. Ebbe az árba még új elemet is tettek bele és természetesen az év gari is érvényes. Ugyan nem a topicba való mert casio de a gyereknek ez is sokkal jobb lesz mint valami tecsós vacak. Szóval még egyszer köszönöm az útbaigazítást :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#160118) g0n21 válasza Rivaul (#160117) üzenetére


g0n21
senior tag

A casio elfér itt.a Stürling, graf von monthe, skmei, és egyéb egy-kétpálcás dolgok nem férnek el...

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#160119) Rivaul válasza g0n21 (#160118) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszi, csak az első hsz-ek között valaki nem vette jó néven itt ezen órák említését de gondolom az akkor már régi eset. Mindegy új vagyok itt és nem akarok illetlen lenni :B ha már itt tartunk van valami lista az ajánlott márkákról? Pl nekem találtak itt egy csinos swatch-ot mint belépő, de azért nézelődnék még a tényleges vásárlás előtt. Csak nem tudom hogy mégis mely márkák között tegyem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#160120) ktg3 válasza ithomas (#160115) üzenetére


ktg3
őstag

Ment be TUTU ba vagy timecenterbe és próbálgass fel órákat. sztem 42mm-ig simán jók lesznek.
Az is opció, hogy ott felpróbálod, kintről pedig megrendeled ha nem kapnád meg itthon olyan jó áron.

(#160121) ktg3 válasza WiZARD (#160110) üzenetére


ktg3
őstag

Elég gyorsan terjed a szíjaid híre.
Ebben a csoportban (Urban Gentry Watch Club) is már kérdezősködtek felőlük.

Hogy alakul a megrendelések száma az elvárásokhoz képest?

(#160122) Bazsi101


Bazsi101
tag

Vaterán "watchwizard" nevű eladótól vásárolt már valaki?

(#160123) trust007 válasza ithomas (#160115) üzenetére


trust007
tag

17es csuklón 42-es Seiko Solar Prospex NATO-val. Kicsit nagynak tűnik, de kényelmes. Ha kevésbé látszó/feltűnő órát keresel válassz kisebbet.

[ Szerkesztve ]

Redmi 4X → Mi 9 SE → Redmi Note 12 Pro 5G

(#160124) trust007


trust007
tag

És egy Lume-os csak úgy.

Redmi 4X → Mi 9 SE → Redmi Note 12 Pro 5G

(#160125) burjois válasza GMalma (#160073) üzenetére


burjois
csendes tag

Erőszakold bele, jó lesz az.

.....gusztus dolga.

(#160126) 5-ös kezelő válasza WiZARD (#160110) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ezek után a Millenniumba viszem szervizre a Pilot Professionalom.

(#160127) t_a_m_a_s válasza ithomas (#160115) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nekem is kb 17 cm-es a csuklóm, hordtam Orient Makot (41mm), Aviatort (42mm), most egy Citizen promasterem van ami szintén 42mm. Szerintem nem az átmérője a zavaró ezeknek, hanem a 10-12 mm-es vastagság. A 39mm-es MIDO-t mostanában nem hordom, mert az előzőek után kicsinek érzem.

Szóval ne keseredj el, irány a Tutu és Timecenter, és próbáld fel a kinézett órákat. Könnyen meg lehet szokni a 41-42 mm-t, még ha elsőre kicsit buflának is tűnik.

Holnap majd jól beletépünk...

(#160128) t_a_m_a_s válasza WiZARD (#160110) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Azért ez b+ szánalmas amit művelnek... Hányszor járt órásnál az órád? 3-4? És még mindig oké... Gáz.

Holnap majd jól beletépünk...

(#160129) resool válasza t_a_m_a_s (#160127) üzenetére


resool
aktív tag

A kinézett órái 46 és 53asok voltak :D

(#160130) sbazsi


sbazsi
veterán

Automata órában mennyi idő alatt sűrűsödik be az olaj?
Előkerült a szekrény mélyéből néhány óra. Találtam közöttük automatát is. 2 Doxa, egy régebbi, és egy nem túl régi, valamint egy orosz Slava óra.
A kérdésem az, hogy ügye ezek automata órák, amelyek évek óta nem voltak használva, sem felhúzva.
Feltételezem, hogy már besűrűsödött, mert az egyik legalább 5 éve volt használva, a másik meg szerintem több mint 30 éve...

Továbbá van egy másik automata órám. Nemrég vettem, amolyan alkalmi. Az óraforgatókig már eljutottam, csak az árával nem vagyok kibékülve, kb többe kerül, mint maga az óra. Ebay-en/aliexpressen, mert itthon jóval többe.
Nincs valami jó árú óraforgató, vagy hogy óvjam meg az órát hosszútávon, ha mondjuk havi 1-2x használom? :U

(#160131) @mriya@ válasza sbazsi (#160130) üzenetére


@mriya@
őstag

1: nem biztos, hogy mind automata, lehet hogy némelyik "csak" kézihúzós, de a lényegen nem változtat.

2: akár használják a mechanikus órákat, akár nem, 4-6 évente mindegyiket illik kitisztíttatni, és kenetni, mert különben maradandó károsodást szenvednek a kenőanyag nélküli kopások miatt.
ez pontatlanságban, de egyéb működési zavarban mutatkozik meg.

3: ha egy mechanikus órát havonta 1-2 alkalommal megjáratnak, akkor okafogyottá válik a forgató, fölösleges pénzkidobás.
sokkal fontosabb a rendszeres karbantartás

(sokszor olvasni sosem tisztított japán, orosz karórákról, amik (látszólag) kifogástalanul működnek évtizedekig, de ha neadjisten elromlanak ennyi idő után, csak alkatrészcserével javíthatóak)
bár sok, filléres karóra esetében olcsóbb újat venni, mint óráshoz vinni őket 5 évenként. :K

ui.: ha egy személygépkocsit három évente lecserélsz, letojhatod az olajcsrét, de ha netán évtizedekig akarod használni, érdemes 10 ezrenként szervizeltetned a lehető legjobb anyagokkal.
hiába is hallasz olyat, hogy egy zsiguli 15 évig ment olajcsere nélkül. :N

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#160132) t_a_m_a_s válasza resool (#160129) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Azt nem néztem, csak hogy a 40-est ajánlottad, erre írtam, hogy lehet 1-2 mm-el feljebb nézelődni. A 46 és 53 valóban felnőtt méret ;)

Holnap majd jól beletépünk...

(#160133) WiZARD válasza ktg3 (#160121) üzenetére


WiZARD
addikt

thx, eddig hozza amit vártam ;)

szegény Fortisom meg így néz ki a harmadik alkalom után:
(hétfőn viszem vissza)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#160134) Sungoo válasza WiZARD (#160133) üzenetére


Sungoo
addikt

Laikusként kérdezem, mit kell figyelni, mi van elcseszve? Szegényen nem rohadnak be a csavarok...

(#160135) Skimaster


Skimaster
senior tag

Steinhart Ocean One pótszemet fémszíjhoz honnan lehetne intézni?

(#160136) #45302528 válasza Skimaster (#160135) üzenetére


#45302528
törölt tag

Steinharttól? :)

[link]

(#160137) ronin s8 válasza WiZARD (#160133) üzenetére


ronin s8
senior tag

Jó ez, csak kérj hozzá egy mutató készletet is! :DDD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#160138) Skimaster válasza #45302528 (#160136) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nem tudom, még nem próbáltam, azért kérdeztem hátha valaki már szerzett és van konkrét infó....

(#160139) WiZARD válasza ronin s8 (#160137) üzenetére


WiZARD
addikt

Na igen, meg dátumtárcsát, meg a tokot homokfújni kellene. Csak sose tetszett a fieger, pont ezek miatt...

(#160134) Sungoo: A Pilot Professionalnak teljesen fehér a mutatója is, és a számok/indexek is. A Fliegernek zöldes a mutatója, és a számok/indexek. (és a számlap felülete is picit más, de ez képen nem látszik)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#160140) kemalboy01 válasza ithomas (#160115) üzenetére


kemalboy01
tag

Az én csuklóm 16 centi nem olyan kicsi a tiéd ;) Ám a karom 41-es (10% testzsírral vagyok 78kg és 178cm) :D

(#160141) ithomas válasza kemalboy01 (#160140) üzenetére


ithomas
őstag

Azért örülök hogy a hímtagod méretét már nem osztottad meg. ;]

Real eyes realize real lies!

(#160142) csƵ


csƵ
őstag

Mostanában mennyi idő alatt érnek ide a dfi csomagok?

(#160143) gipsztigris válasza ithomas (#160141) üzenetére


gipsztigris
addikt

Azért írta a karját, mert KARórákról beszélgetünk! ;] :))

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#160144) Mercutio_ válasza ithomas (#160141) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne fesd az ördögöt.... ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#160145) kemalboy01 válasza ithomas (#160141) üzenetére


kemalboy01
tag

Csak viszonyításképpen, hogy vékony csontozatú vagyok. A magasságomhoz képes a testsúlyom normális.(Nem vagyok vékony mégis kicsi a csuklóméretem) :D

(#160146) Sungoo válasza WiZARD (#160139) üzenetére


Sungoo
addikt

Kezdem érteni.

(#160147) gipsztigris válasza kemalboy01 (#160145) üzenetére


gipsztigris
addikt

Én meg nem vagyok kicsi, ellenben magas sem, és a magasságomhoz képest brutálisan, egyébként meg qrvára nagy a csuklóm! :DDD ....és ha az idő ilyen marad, akkor nem fog változni! :DD

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#160148) terra052


terra052
őstag

Könnyű kis Casio AE-1200 avagy "Casio Royale" teszt ebéd utánra :K
Ott részletesebben van szó róla, de a konklúzió az lett, hogy még mindig a Casio tudja a legnagyobb élményt nyújtani 10e Ft körüli árkategóriában :)
Róla volt szó:

werkmania.hu

(#160149) @mriya@ válasza WiZARD (#160133) üzenetére


@mriya@
őstag

ez így jobban néz ki, mint az eredeti.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#160150) g0n21 válasza terra052 (#160148) üzenetére


g0n21
senior tag

Egyetlen dolog, ami bánt, az egy megfogalmazás: resin.
Nincs a magyarban sehol ilyen, cserébe sehol nem magyarázza el senki, hogy ez eredetileg gyantát jelent, és órák esetében gyakorlatilag műanyag...
ugyanígy az acryl üveg, magyarul plexi.

Tudom, a webshopok sem írják le magyarul. Mert lusták.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.