Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) seiko válasza norbertb88 (#12697) üzenetére


seiko
senior tag

na, és még be is vallod! :C

(#12702) SEIKOtomi válasza Empsepo (#12695) üzenetére


SEIKOtomi
csendes tag

Az én 2824-esemen is nehezebben pörög a rotor, mint a japánokon.
És minél jobban fel van húzva, annál nehezebben.
Amíg tökéletesen húz és nem kell manuálisan felhúzni, addig nincs nagy gond.

SEIKOholic

(#12703) Empsepo válasza seiko (#12700) üzenetére


Empsepo
senior tag

Seiko, SEIKOTomi, köszönöm a válaszokat.

:R

Akkor ez normális jelenség.

:K

(#12704) dmon válasza seiko (#12700) üzenetére


dmon
aktív tag

"az eta már csak 2824 ilyen.
az egyik legjobban húzó automatika a seiko-hoz, és testvéréhez az orient-hez tartozik.
de azokat kézzel nem lehet húzni."

Ez így van. Itt egy öszehasonlító videó : Orient vs ETA
Az orientben a rotor csapágyazva van, sokkal könyebben húzza fel az órát mint az ETA.

És ha már orient, a két kedvenc Orientem :
Orient Star Retrograde Rosegold.
Kép1
Kép2
Kép3

Royal Orient
Kép1
Kép2

És ilyen az én volt Orientem (sajna ezt is eladtam :((( )
Orient 60th Anniversary Limited Edition
Kép1
Kép2
Kép3

(#12705) seiko válasza dmon (#12704) üzenetére


seiko
senior tag

a 2824-es rotorja golyóscsapágyon forog, szóval nem ez a lényegi eltérés.
a seiko-orient óráknak más a felhúzásuk, de az eta is tökéletes.
normál használat mellett nem lehet gond vele.
legalábbis nekem még sosem volt.

[ Szerkesztve ]

(#12706) dmon válasza seiko (#12705) üzenetére


dmon
aktív tag

Nekem a többi auto ETA-val sincs felhúzási problémám (2836, 2893, 7750), amióta forgatót használok azóta meg pláne nincs. :)

A 7750 es felhúzó mechanikáját szeretem a legjobban, lehet érezni a csuklódón ahogy forog, a klasszikus "7750 wobble feeling". Imádom. :K

[ Szerkesztve ]

(#12707) Empsepo válasza dmon (#12704) üzenetére


Empsepo
senior tag

Tök jó ez a videó!

Meg ezek az Orientek...
:K

Amúgy nekem sincs felhúzási problémám az órával.
Teljesen hibátlanul működik, csak feltűnt ez a dolog.
:)

[ Szerkesztve ]

(#12708) bandus válasza seiko (#12686) üzenetére


bandus
veterán

amikor én mentem tömegközlekedéssel együtt asszem 28 euró volt a jegy. wbh-n leszáll, villamosra fel, ami pont az órásbolt előtt tett le, aztán vissza. öszvissz valami 7 óra alatt megfordultam bp-ről, és majdnem 100k-t spóroltam így :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12709) seiko válasza bandus (#12708) üzenetére


seiko
senior tag

én legutóbb mókust etetni mentem ki a Schönbrunn parkba.
órákat nem is néztem, és nem spóroltam meg egy fillért sem.
de egy cinke rászállt a kezemre. ;-)

(#12710) tupacamaru válasza seiko (#12700) üzenetére


tupacamaru
veterán

Az Orient M-Force-ot lehet kézzel is, de ez nem olyan lényeges dolog szerintem.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#12711) dmon válasza tupacamaru (#12710) üzenetére


dmon
aktív tag

A "second hand hack" talán nem olyan fontos ha az ember nem másodpercre akarja beállítani az óráját, de a kézzel húzhatóság sokkal inkább az sztem. Ha több órád is van amiket felváltva használsz és nincs forgatód, akkor szinte biztos hogy áll az órád mikor felveszed.

[ Szerkesztve ]

(#12712) tupacamaru válasza dmon (#12711) üzenetére


tupacamaru
veterán

Így van. Mondjuk nekem csak egy automata van és csak munkában nem hordom. De amikor megkaptam akkor állt, mentem benne öt métert és akkor már ment is. Pár óra hordás után már biztosan összeszed annyi járástartalékot hogy kibírjon 8-9 órát úgy hogy nem hordjuk. Viszont ha több órád van és nincs forgatód akkor úgy is be kell állítani és egyben fel is lehet húzni már, számomra ez egy érdekesség csupán.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#12713) SEIKOtomi válasza dmon (#12711) üzenetére


SEIKOtomi
csendes tag

Nekem 54 órám van, ezek közül nagyjából 30 automata.
Szerintem ezt semmilyen óraforgató vagy kézzel is húzható szerkezet nem oldja meg :)
És akkor még a most vasárnapi óraátállításról nem is beszéltem :D

SEIKOholic

(#12714) tupacamaru válasza SEIKOtomi (#12713) üzenetére


tupacamaru
veterán

Óraátállítás rulez!!! :Y

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#12715) dmon válasza SEIKOtomi (#12713) üzenetére


dmon
aktív tag

És ebből mennyi az amit rendszeresen hordasz ?
A kézzel húzhatóság pont neked jó mert neked tuti le van állva az órád mikor felveszed, sokkal egyszerűbb a koronával felhúzni mint a rotorral bohóckodni mielőtt beállítod és felveszed.

Egyébként tessék itt a te forgatód, pont 30 óra fér bele és most akcióban megveheted 42,496 dollárért. :D

(#12716) SEIKOtomi válasza dmon (#12715) üzenetére


SEIKOtomi
csendes tag

Szép kis forgató :)
Egyszerűbb, ha az egész vitrint forgatom.
Talán 20-25 darabot hordok rendszeresen, de van köztük kvarc is.
Nálam a szertartás része, hogy felvétel előtt jobbra-balra lengetem az órát egy ideig...persze ha sietek, akkor egy kvarcot választok.

SEIKOholic

(#12717) csabulaxi válasza dmon (#12715) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Ennyi lóvéért tuti találok, olyan embert aki 10-15 éven át, kesztyűben naponta "megmozgatná" az óráimat. :B

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#12718) dmon válasza csabulaxi (#12717) üzenetére


dmon
aktív tag

BIO-winder. Nem rossz ötlet. :C

(#12719) ans válasza dmon (#12715) üzenetére


ans
aktív tag

dmon:

Valahol azt olvastam, hogy a kézzel húzás árthat a koronatömítésnek, ezáltal a vízzáróságnak.

SEIKOtomi:

Az összes órád japán, az egy Certinán kívül?

(#12720) SEIKOtomi válasza ans (#12719) üzenetére


SEIKOtomi
csendes tag

A nagy részük.
Van pár orosz is, meg 2 svájci.
De a nickem mindent elmond helyettem :)

SEIKOholic

(#12721) ans válasza SEIKOtomi (#12720) üzenetére


ans
aktív tag

Gondolom az autód (ha van) az is svájci, vagy japán vagy orosz. :)

(#12722) SEIKOtomi válasza ans (#12721) üzenetére


SEIKOtomi
csendes tag

Természetesen japán :)
De semmi köze a japán órákhoz, nem vagyok nagy japán-rajongó

SEIKOholic

(#12723) seiko válasza ans (#12719) üzenetére


seiko
senior tag

egy koronatömítés filléres tétel.
nagyon sok kézihúzós vízálló óra létezik, évente ellenőrzés, és szükség esetén gumicsere.
ennyi az egész. :K

(#12724) ans válasza seiko (#12723) üzenetére


ans
aktív tag

Valahol olvastam, és most nem találom. Lehet, hogy nem a többszöri, hanem a mindennapi felhúzás teszi hamar tönkre a tömítést.

(#12725) seiko válasza ans (#12724) üzenetére


seiko
senior tag

teljes mértékben igazad van, de egy tömítéscsere nem egy megoldhatatlan dolog.

(#12726) ans válasza seiko (#12725) üzenetére


ans
aktív tag

Nem találom az írást, pedig azt hiszem magyar volt. :W

(#12727) HourHand válasza ans (#12726) üzenetére


HourHand
csendes tag

(#12728) ans válasza HourHand (#12727) üzenetére


ans
aktív tag

Szerintem nem ez volt, de ez majdnem ugyanaz. Köszi!

(#12729) dmon válasza ans (#12719) üzenetére


dmon
aktív tag

Nem a koronatömítés a legnagyobb probléma szerintem a kézzel húzással, sőt igazából ez nem is a felhúzás problémája. A koronazáras óráknál gyakran teszik tönkre a koronazár menetét és ehhez még az sem kell hogy fel akard húzni mert az idő beállításához is ki kell nyitnod a koronazárat. Annak a javítása pedig gyakran csak tok cserével megoldható ami nem filléres tétel. Már ezért megéri sztem óraforgatót használni, hogy minél kevesebbszer kelljen a koronazárat kitekerni és esélyt adni a zár menet tönkremenetelének.
Korábban velem is előfordult már hogy nehezen tudtam visszatekerni a zárat mert olyan erősen tartott ellen a zár rúgója és majdnem elnyaltam a menetet.

(#12730) seiko válasza dmon (#12729) üzenetére


seiko
senior tag

érdemes előre megérdeklődni, hogy a korona+tokcső külön is cserélhető-e.
mert az úgy magában nem egy nagy tétel, max 20ezer Ft.
és eléggé sokat kibírnak.

(#12731) soldier2 válasza seiko (#12700) üzenetére


soldier2
őstag

Ez nekem is feltűnt. Egész pontosan az, hogy a DS1 rorotrja kissé nehézkesen mozog. A B&M ugyan nem üveghátlapos, de a rotor minden mozdulata kihallatszik a fém hátlap mögül, és nagyon könnyen mozdul, sokkal könnyebben mint a DS1. Pedig az órakatalógus szerint is ETA 2824 alapokon nyugvó szerkezet benne. Bár azt senki em tudja, hogy a rotor feliratozásán kívül mit dolgoztak át :DDD Soha egyik sem ált meg soha, pedig vannak napok, amikor nem mozgok túl sokat. Gondoltam már rá, hogy hagyom megállni mindkettőt, aztán felteszem őket ugyanarra a kezemre, és megnézzük melyik megy tovább. Csak ahoz kéne gye olyan fél nap amikor nem megyek el otthonról. A DS1-nek a ketyegése is alig hallatszik, míg a B&M este olvasás közben jól hallható. Nekem kifelyezetten tetszik. Ez biztos a DS1 WR100 miatti jobb szigetelése miatt van.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#12732) seiko válasza soldier2 (#12731) üzenetére


seiko
senior tag

a rotort is az ETA feliratozza. :-0

(#12733) seiko válasza soldier2 (#12731) üzenetére


seiko
senior tag

a rotort is az ETA feliratozza. :-0

(#12734) ans válasza dmon (#12729) üzenetére


ans
aktív tag

Ebből a szempontból nekem szerencsém van, nincs mechanikus koronazáras órám, bár régebben volt. A mostani koronazárast meg csak évente kétszer kell beálítani:
[Seiko SBCM023]

(#12735) ans válasza seiko (#12725) üzenetére


ans
aktív tag

A kézzel is húzható nem koronazárasnál mit tanácsolsz, inkább felrázzam, vagy nyugodtan lehet koronával felhúzni?

(#12736) Jojo5


Jojo5
őstag

Halihó!

Segítségeteket kérném! Mégpedig abban, hogy osztálytársamnak van 1 ilyen órája és, hogy megközelítőleg mennyibe kerülhetne a felújítása stb ? (olyan szinten öreg az óra, hogy már nem is lumineszkál)

óra1

óra2

óra3

óra4

Előre is köszi a helpet mindenkitől! :R

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#12737) seiko válasza ans (#12735) üzenetére


seiko
senior tag

szerintem nyugodtan húzhatod koronáról.

(#12738) #24334592


#24334592
törölt tag

vitatkoztam a főnökömmel, h van-e új rolex 4500euró alatt, vagy sem.Én láttam a németeknél pont ennyiért, de már meg nem mondom, h melyik típus volt.

a kérdés, h tényleg van-e ennyiért vagy alatta, vagy valami drága hamisítványt láthattam?

(#12739) seiko válasza Jojo5 (#12736) üzenetére


seiko
senior tag

hantos.laszlo@hotmail.hu

írj neki mailt, küldj fotókat, és írd meg, milyen szintű felújítást szeretnétek.
ő majd jól megaszondja a tutit. :-))))

(#12740) Mariner válasza SEIKOtomi (#12713) üzenetére


Mariner
tag

Mindegyiket folyamatosan járatod?Óragyűjteménynél ez nem kimondottan szokványos...Időnként persze jó megjáratni,de a folyamatos járás azért jelentősen csökkenti az élettartamát(egész pontosan 7xjobban kopik mintha csak het1-1napot jár a szerkezete).Abban az esetben is 2havonta menne csak kb mindegyik ha más-más órát viselnél minden nap(ha biztosra akarsz menni akkor vegyél még 7darabot így tuti,hogy csak 1x kellene mindegyiket felvenned 2havonta). :D

MZ/X jelentkezz!

(#12741) Mariner válasza #24334592 (#12738) üzenetére


Mariner
tag

A főnöknek mondd meg,hogy több is van annyiért(4220 Oyster Perpetual Datejust,3350 Oyster Perpetual,3200 Oyster Perpetual Air King,4590 Oyster Perpetual Submariner Date,mindegyik euroban persze és egyik sem nemesfém tokkal).

MZ/X jelentkezz!

(#12742) Mariner válasza Jojo5 (#12736) üzenetére


Mariner
tag

Nemá felújíttassa ezt a szép órát!Inkább adja el és vegyen rajta egy olyat ami lumineszkál mint állat(pölö Seiko Monster)...Max egy üvegcsere,hogy eredetinek(a gyári állapotot értem az eredetiség alatt)mondható maradjon!

MZ/X jelentkezz!

(#12743) #24334592 válasza Mariner (#12741) üzenetére


#24334592
törölt tag

köszi :R

3200 már elég jó ár, bár fapados :B

(#12744) Mariner válasza #24334592 (#12743) üzenetére


Mariner
tag

Nem létezik olyan marha(bocsi nem rád értettem...)aki le"fapadosozza" a Rolexet a kezeden!Bár jobban belegondolva mégiscsak létezhet.Volt olyan aki a Lecoultre-t nézve megkérdezte az márkás-e mint a Casio!?Mivel ő nem ért az órákhoz :)

[ Szerkesztve ]

MZ/X jelentkezz!

(#12745) matyi19


matyi19
őstag

Sziasztok :)
Van egy Citizen karórám...
Körülbelül 2 éve használom, két kérdésem lenne az órával kapcsolatban:
A képen látható problémám van a perc mutatóval, nem a 00 állásban áll hanem kicsivel az előtt...
A másik pedig az, hogy valahol olvastam a funkciói közt egy olyat, hogy kilyelzi az alacsony akku töltöttségi szintet, ha tényleg így van akkor hol??
Köszönöm a válaszokat :R

(#12746) MaUser válasza Mariner (#12744) üzenetére


MaUser
addikt

Jelentkezem.:) Azért egy közepesnél kicsit is termetesebb férfi kezén egy airking vagy egy datejust a maguk 34 és 36 mm-jével manapság már elég nevetségesek. Nekem is van régebbi Omega 35mm-es és eszembe sem jutna felvenni, mert kb. úgy néz ki a csuklómon, mint egy női óra. Figyelve azokat, akikkel van szerencsém/szerencsétlenségem találkozni és megtehetik, hogy árban ilyen órák közül válogassanak, nem láttam még senkin sem 41mm alatti órát és ez alól a Rolex sem kivétel. (Mondjuk Rolex valahogy itt Európában mérnöki körökben nem igazán népszerű, ellenben PAM, Tag, Omega, Sinn, az van dögivel. Ellenben 45 felett az összes ami mérnök kezén ott vitít a Rolex. :) )

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#12747) Veron válasza Mariner (#12742) üzenetére


Veron
őstag

Miért járna jobban egy új Monsterrel, mint a felújíttatott Taggal? csökkenne az értéke az újítás során?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12748) soldier2 válasza Veron (#12747) üzenetére


soldier2
őstag

Csak tudnám mi a bánatot csinálnak egyesek az óráikkal. Különben ez nem Tag, hanem "csak" Heuer. Tutit az eredeti az óra? A Heuereket (sem) vágom annyira, hogy így eldöntsem. De azt írja, hogy zafír. Márpedig azt így összekarcolni nem egyszerű.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#12749) Jojo5 válasza seiko (#12739) üzenetére


Jojo5
őstag

Köszi! Rákérdezek. :K

Mariner: Szerintem valamennyire fel kéne ujjítani idővel meg szervizeltetnie kéne a benne ketyegő 7750-est... már ha az van benne, de szerintem eredeti az óra bár megmondom őszintén még nem néztem utána mi merre...

soldier2: Mi a bánatot csinálnának?! Hát hordják... mi mást csinálnának...elvileg eredeti az óra és több mint 20 éves...Családi öröksége a srácnak és ez láthatóan nem zafiros...

ehhez hasonló az ő órája is

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#12750) seiko válasza Mariner (#12744) üzenetére


seiko
senior tag

Pedig szerintem a jelenlegi Rolex kínálat fapadosa az AirKing, ahogyan a legolcsóbb is.
Még dátum sincs rajta, és ráadásul nem is búváróra, hogy legalább
forgatható lünettája legyen!
Még jó, hogy nem plexis! :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.