Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) ORCA58 válasza Lala6 (#1697) üzenetére


ORCA58
addikt

A B650-es családot is ott gyártották, sőt C650 be a panelt is ott készítik.

(#1702) Lala6 válasza ORCA58 (#1701) üzenetére


Lala6
őstag

Akkor itthon csak a kisebb modelleket gyártják?

(#1703) kutyman válasza csokoládé13 (#1695) üzenetére


kutyman
aktív tag

Itt a pontosabb infó

(#1704) nancsik


nancsik
tag

sziasztok :R segitséget szeretnék kérni.végre eljött az idö hogy lcd tv-ét vehetek.a keret nem tul sok.kb 120-130000ft között tehetem meg. tv adások nézésére,és pc-én keresztül HD filmek,nézésére használnám, egy NVidea 7900GS segitségével.90 cm körüli méretben gondolkodom.légyszi segitsetek melyik samsungot vegyem,és ha lehet egy link is jól jönne az üzletröl ahol kapható.elöre is köszönöm tisztelettel mindenkinek a segitséget.üdv

nancsik

(#1705) siemensfun válasza Lala6 (#1693) üzenetére


siemensfun
tag

Én pár napja vettem LE32C650 et és erre: Made in Hungary van írva.

(#1706) Lala6 válasza siemensfun (#1705) üzenetére


Lala6
őstag

Érdekes, vajon 37-40 coll-ban is van made is Hungary, vagy csak Slovakia?

(#1707) BenceShearer


BenceShearer
aktív tag

Sziasztok!

Melyiket vennétek, ha kb. egy árban van, Samsung 40c530 vagy Sony 40ex402?

Mi a különbség a 40c530 illetve a 40c550 között....Samsungnál nem sokat találtam!

Döntenem kéne, csak még vacillálok....

köszi!

(#1708) FireShadow


FireShadow
senior tag

UE46B6000 van valakinek? tapasztalatok? gépre kötve használnám..

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#1709) ocsi26


ocsi26
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre van szükségem.
Van egy ilyen TV-m: Samsung LE31S81B. Össze akarom kötni két géppel: egy asztali PC-vel és egy laptoppal.

A laptop-ot sima VGA kábellel ( + a hangot jack-jack-kel) kötöttem össze, kép is hang is jó.

Az asztali gépet DVI-HDMI-vel kötöttem össze, mert nincs HDMI out-om a vidkarin. A kép oké. A hangot pedig Jack-RCA -val. És ezzel van a gond, nincs hang!

Egy fülhallgatóval lecsekkoltam, tényleg jön ki hang a gépből. A kábel zsír új, 10 méteres Jack-RCA. A képen látszik, mit hova dugtam.

Itt a leírás, én ebből úgy értelmezem, hogy ennek így működnie kéne:
Kép a csatlakozómról

Leírás hozzá

Mi lehet a gond? A TV-n kell esetleg állítgatnom valamit plusszba? Vagy elég csak a source-ot?

Köszi,

(#1710) siemensfun válasza Lala6 (#1706) üzenetére


siemensfun
tag

Panel tipúsát nem tudom megállypitani mert mert nincsen jelölve sehol sem.

(#1711) balogh0211 válasza ocsi26 (#1709) üzenetére


balogh0211
csendes tag

Szia!
Nem derül ki, hogy hova dugtad a hangot, de a hdmi mellett csak audio out csati van azon a hang csak kifele pl. erősítőre jön.

(#1712) ocsi26 válasza balogh0211 (#1711) üzenetére


ocsi26
csendes tag

Szia!

A hangot ebbe az RCA-ba dugtam: "DVI IN (HDMI 2) R - Audio - L".
(A képen pirossal van megjelölve, közvetlenül a HDMI 2 melletti RCA.)
Ábra

Akkor szerinted a HDMI 2-től balra lévő mindkét RCA csak audio OUT?

Szerinted hova dugjam?
A bal legalsó (9-es az ábrán) Component In-t még nem próbáltam...

Köszi,

[ Szerkesztve ]

(#1713) noxika72


noxika72
tag

C650 tulajok, valaki frissített már fw-t?
A tv nem talál magának, de a samsung oldalon megjelenés óta már a második, de lehet hogy a harmadik fw van kint.
Honnan tudom meg, hogy az enyémen hányas fw van fent?

(#1714) quby


quby
őstag

Aztamindenííít!!

Kb egy éve ott hagyatam abba TV-s projektet, hogy majd ha gyülik még egy kis pénz akkor visszatérek rá. Most hogy lett egy kis zsé, és benéztem ide, mintha nem is ugyanott lennék, anyit fejlödött a dolog.

Szal a kérdés a követketö lenne. 40 coll-ig keresek , esetleg LED is belefér? Képminöség az elsödleges HTPC-vel lenne használva, ugyhogy a médiacenteres extrák nem hoznak lázba. Ahoz még fejlödie kell ezeknek, tuti nem kompromisszummentes. Erösitö is van ugyhogy gyakorlatilag csak megjelenitö lenne. B650-et lehet még kapni? B és Cközött nagy a különbség? árban minöségben. Ezek az elsö generációs LED-ek mit fogyasztanak. Ez is lényeges szempont....

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#1715) Bazs-


Bazs-
tag

B650-es tv-m van. Samygos kiegészitőket szeretném felrakni az FW módosítása nélkül.
Valaki tudna adni egy részletesebb leírást ? Melyik FW ajánlott ezekhez ?

Scoobyka : le tudnád írni azokat az értékeket, amikkel viszonylag jól sikerült beállítanod a színhelyességet ?

Köszi előre is.

(#1716) nancsik


nancsik
tag

sziasztok segitséget szeretnék kérni.végre eljött az idö hogy lcd tv-ét vehetek.a keret nem tul sok.kb 120-130000ft között tehetem meg. tv adások nézésére,és pc-én keresztül HD filmek,nézésére használnám, egy NVidea 7900GS segitségével.90 cm körüli méretben gondolkodom.légyszi segitsetek melyik tv-ét vegyem,és ha lehet egy link is jól jönne az üzletröl ahol jó áron kapható.elöre is köszönöm tisztelettel mindenkinek a segitséget.üdv

nancsik

(#1717) Lala6 válasza noxika72 (#1713) üzenetére


Lala6
őstag

Igen, frissítettem. Netről letölthetővel, viszont visszaállt minden a gyári beállításra, a csatorna listáról készíts mentést előtte.
Verziószámot megtalálod a frissítés menüben, legfelül.

(#1718) Lala6 válasza quby (#1714) üzenetére


Lala6
őstag

B és a C között elég nagy a különbség, sok minden belekerült a szoftverébe, ami nincs a B650-ben.
A média lejátszó már kompromisszumok nélkül működik(DTS is van, választható audió sávok...), lehet használni a kábeles digit részt és a földfelszínit is, egy gombnyomás átkapcsolni rá. Csatorna lista is más, a C-nél már csoportosítva vannak a csatornák (analóg tv, digit tv, rádió), 4 kedvenc lista van benne.
A távirányító jobban kézre áll, van rajta direkt gomb a képméret beállításához. A netes része is jó, a PC-m megosztott média mappáit rögtön látta, semmi szoft nem kell hozzá (Win7). FW-t már lehet netről is frissíteni, valamint több a letölthető alkalmazás benne.

És szerintem (hangsúlyozom: SZERINTEM) szebb a C feketéje.

Én jobban ajánlom a C650-et, kb 10.000-Ft a különbség a B-hez képest. Ennyit bőven megérnek az újdonságok.

LED-ről csak annyit tudok nyilatkozni, hogy aminek ekkora a tudása, mint a C650-nek, az már jóval drágább.

(#1719) macikos válasza Lala6 (#1717) üzenetére


macikos
addikt

Érdekes. Én is most frissítettem, de nekem megmaradtak a beállítások.

A csatornán keresztül történő frissítésnél milyen csatornát kell beállítani és hol?

[ Szerkesztve ]

(#1720) Lala6 válasza nancsik (#1716) üzenetére


Lala6
őstag

Samsung LE 37B530

Média lejátszó nincs benne, de ahogy írtad PC-ről akarsz lejátszani. 37'-ban most ez a legjobb vétel. Ez tavalyi modell, az idei 145.000-Ft körül van.

(#1721) Lala6 válasza macikos (#1719) üzenetére


Lala6
őstag

Nem tudom, nekem kiírta, hogy vissza fog minden állni és vissza is állt. Lehet, hogy csak az első frissítésnél csinálta ezt, vagy a tiéden már újabb szoft volt.

Csatornáról nem tudsz frissíteni, mert a Samsung nem sugározza a szoftot nálunk. Netről tudsz, de én inkább a pendrive-os híve vagyok, biztonságosabb.

(#1722) Stalker


Stalker
csendes tag

Sziasztok!

A 46B650-es tévémen tegnap a panel közepén megjelent 1 függőleges csík, attól balra a kép kicsit világosabb, mint a csík (és a panel) jobb oldalán. Ez mitől lehet? :S

(#1723) Lala6 válasza Stalker (#1722) üzenetére


Lala6
őstag

Ebből szerviz lesz, hívd fel őket, ha garis ingyen megcsinálják. Valószínű, hogy az LCD panellal lesz valami.

szerk: Hopp, nincs ezen bemutató mód? Hogy ilyen volt előtte, ilyen meg a 100Hz bekapcsolása után?

[ Szerkesztve ]

(#1724) Stalker válasza Lala6 (#1723) üzenetére


Stalker
csendes tag

Van bemutató mód, de nem kapcsoltam be. :D

(#1725) Lala6 válasza Stalker (#1724) üzenetére


Lala6
őstag

Az lehet, hogy te nem, de valaki más... :D
Én megpróbálnék egy Plug&Play beállítást, de akkor minden beállításod elveszik és nem biztos, hogy orvosolja a problémát.

(#1726) Stalker válasza Lala6 (#1725) üzenetére


Stalker
csendes tag

Már állítgattam mindenfélét, próbáltam levenni a kontrasztot, a fényerőt, stb. semmi sem segített, max kevésbé lett látható a probléma. Visszaraktam a gyári beállításokat, de így sem lett jobb. :( Azért 1 ilyen tévénél nem azt várná az ember, h fél év alatt elromlik...

(#1727) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Van egy samsung B6000-es TV-m, ami szerviz menüből fel van húzva B7000-re.
Így előjött a PiP funkció,de az alábbiak szerint működik.
Csak akkor lesz aktív, ha HDMI bemenetről nézek anyagot, illetve ilyenkor a másik kép, csak a kábeles bemenetről jövő anyagot tudok kirakni.
Jelenleg nálam úgy van, hogy

HDMI -> számítógép, mkv
SCART -> UPC digitális
coax kábel in -> UPC analóg

Ebben a felállásban csak a HDMI és az analóg jelet tudom PiP-ben.
Van más lehetőség is?

Illetve a UPC beltéri egység jele (scart csatin illetve koax kábelen keresztül) a m1 HD adását csak 4:3-ban rakja ki, a széleit levágja. Ez mitől van?

(#1728) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Egyébként egy kis info, lehet, hogy ez másnak már természetes.

B550 Tv nél azért van némi bevilágítás oldalról. Este látható, annyira nem zavaró, de azért van.

SQ02 made in slovakia

(#1729) Lala6 válasza Stalker (#1726) üzenetére


Lala6
őstag

Firmware frissítés? Ha ez sem segít, akkor szerviz lesz belőle...
A menü-ben is látszik a csík?

(#1730) Stalker válasza Lala6 (#1729) üzenetére


Stalker
csendes tag

Firmware frissítés is megvolt, de sajnos nincs változás. A menü nagyon sötét, úh nehéz megállapítani, h ott is ilyen-e, de ha pl. összekötöm a laptopommal a tévét, akkor is megvan a csík, és a két "pólus", úh biztosan a tévé a hibás. Köszi a segítséget egyébként! :)

(#1731) durkonorbi válasza Bazs- (#1715) üzenetére


durkonorbi
tag

Minden infot megtalálsz a B650-hez a Samygo oldalán, illetve a korábban linkelt "mpeg-4 players-es fórumon" !

Annak aki Samygo-s cuccokat szeretne használni a aB650-en: NE FRISSÍTSEN A LEGÚJABB FIRMWARE-re, mert az LETILT MINDEN OKOSÍTÁSI LEHETŐSÉGET, és körülményes visszarakni a régebbit (alapból tiltva is van) - illetve aki próbálta, és írt róla, nem tudott érdemi javulásról beszámolni a korábbi FW-hez képest!!!!! Aki "csak" gyári opciókkal akarja haszálni a TV-t, az frissíthet, de ezzel sok okosságtól megfoszthatja magát... véleményem szerint!!!

(#1732) nancsik válasza Lala6 (#1720) üzenetére


nancsik
tag

köszönöm szépen :R

nancsik

(#1733) Bazs- válasza durkonorbi (#1731) üzenetére


Bazs-
tag

Köszi,
Akkor átolvasom a magyar fórumot :-).
Max utána egy szótárral az angolt is :C

(#1734) durkonorbi válasza Bazs- (#1733) üzenetére


durkonorbi
tag

Igen, érdemes... :) De míg nem érsz a végére, ne kezdj bele semmibe... jó tanács! :C

(#1735) agy73p válasza .: JuSzT :. (#1728) üzenetére


agy73p
senior tag

Mit jelent a "bevilágítás"?

Én is alapra helyeztem minden beállítást a B650-en nemrég, engedélyeztem a Telnetet (aztán itt meg is állt a tudomány) és most úgy érzem, hogy jobb volt a készülék a vásárláskor. Nem hinném, hogy azért látom másnak, mivel hozzászoktam, hanem vmi nem pont ugyanolyan, mint volt anno, s itt a feketére gondolok elsősorban. Mintha enyhén fátyolos, azaz világosabb lenne most (szemből ez nem látható, csak egy kissé oldalról) és tudom, hogy nem a képzteletem csal, jó szemem van ehhez.
A régi A650-esben a fekete mélyebb volt, sokkal mélyebb viszont minden másban elmaradt a B650-től.

(#1736) quby válasza Lala6 (#1718) üzenetére


quby
őstag

És az még mindig igaz, hogy a samu nem gyárt 37-es panelt? Szal a 37-esek nem a sajátjai, és azok lehetnek gyengébbek? EGY 40c650 tulajt kérdezek, hogy menyi a fogyasztása? A specifikációk közt csak készenléti fogyit látok.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#1737) BBéci válasza agy73p (#1735) üzenetére


BBéci
titán

Bevilágítás az LCD tévék egyik betegsége, a technológia velejárója, akárcsak a felhősödés. Összefoglalva egyenetlen fényerő eloszlásnak nevezhetjük, mértékük típusfüggő.
[link]
Ezeket tartalom nélküli, sötét képen lehet legkönnyebben észrevenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1738) bulek


bulek
tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok és a 40 colos C650 200e körül már kapható.
Tudnátok tanácsot adni, hogy melyik online áruházba lenne érdemes megvenni és melyiket kerüljem? Gondolok itt, hogy normális garanciát adjanak és olvastam, hogy egyes boltokban újracsomagolt termékeket adnak el újként.
A válaszokat előre is köszönöm!

(#1739) need


need
addikt

Üdv..

kirakom ide is...

Hát kiváncsi vagyok mennyire lassan csökken a tévé ára..
és mindenképpen 46"C650 szeretnék venni minden nap nézem az árgépet :D
Lesem az akciókat de ezt a tévét[link] nem nagyon akarják akciózni még IDÁIG sehol sem ;]
ha csak 15.000 vagy 20.000 lenne karcsúbb már ROHANNÁK is +venni!

ha netán látnátok jó áron ezt a típust valaki írja már ki ide vagy dobjon egy privátot:)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#1740) zacky74 válasza bulek (#1738) üzenetére


zacky74
csendes tag

Szia!

Én kb. 2 hónapja vettem C650-est. Mivel céget nem reklámozunk fórumon
én innen vettem [link] és korrektek voltak meg a gari is rendben volt és beüzemelték a tv-t.
Találsz még mástól is véleményt róluk ezen a fórumon.

(#1741) Lala6 válasza quby (#1736) üzenetére


Lala6
őstag

Ezt nem tudom, de szerintem ők gyártják. Nekem 37-es van, semmi bajom a képpel (40B650 tapasztalatom van, ahhoz hasonlítom). Sajnos a C650-en nincs semmi amiből meglehetne állapítani a panel típusát, vagyis a gyári számban elvileg benne van, de annak a jelentése nem ismert.

(#1742) Lala6 válasza bulek (#1738) üzenetére


Lala6
őstag

Ne foglalkozz a garanciával, vedd meg bárhol, csak számlád legyen róla. Én felhívtam a központi szervizt (nem az ügyfélszolgálatot) és megkérdeztem egy szerelőtől, hogy mi kell a garancia érvényesítéséhez. Azt mondta, hogy elég a számla is, csak legyen rajta a TV típusa, ha a gyári számot is ráírják az még jobb. Mondta, hogy ha kétséges lenne a garancia, akkor ők a gyári szám alapján letudják ellenőrizni.

(#1743) bulek válasza zacky74 (#1740) üzenetére


bulek
tag

Szia!

Köszi a választ! Kalocsa egy kicsit messze esik tőlem. :)
Elsősorban budapesti boltokra vagyok kíváncsi

(#1744) maláj


maláj
őstag

valaki esetleg nem tudna 1 color profile-t B450-eshez :F
vagy mindenki a magának leginkább megfelelőt állította be hosszas tesztelgetés után :F :)

(#1745) quby válasza bulek (#1743) üzenetére


quby
őstag

Mikor utoljára vásároltam ők elég korrektek voltak, ráadásul nekem helyben volt. Ilyen összegnél sztem meg ingen viszik bárhová.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#1746) Misi 007 válasza bulek (#1743) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Házhoz viszik a TV-t és ki is próbálhatod.
Ha gond van vele a későbbiekben akkor csere készüléket biztosítanak meg el is hozzák tőled...

(#1747) quby


quby
őstag

Jól értem hogy ezek a 650-esek linuxosak?? :Y Akkor azzal bármit meg lehet csinálni :) Ilyen hogy flash+ ram rol lehet valamit tudni??

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#1748) Lala6 válasza quby (#1747) üzenetére


Lala6
őstag

Igen, Linux fut rajtuk, de nem férsz hozzá, védve van.

(#1749) fury71 válasza need (#1739) üzenetére


fury71
aktív tag

"Lesem az akciókat de ezt a tévét nem nagyon akarják akciózni még IDÁIG sehol sem "]

Még hogy nem csökken gyorsan a 46C650 ára?
Az indulóára 320-330e körül volt pár hónapja. A B sorozat árai sokkal lassabban csökkentek. Persze lehet még várni, de azt nem mondanám, hogy nem csökken elég gyorsan.
Az MM-ben egy 46C650 még mindig 350e.
A netes árak amúgy is erősen nyomott árak, így ennél sokkal olcsóbban nem fogod megkapni, csak ha vársz még pár hónapot.
A haverom is most akar 46C650-t venni és az egyik webshopnál már 275-280-ért odaadják neki, ha nem részletre veszi.

[ Szerkesztve ]

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#1750) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Akárhogy nézelődök jobb vételnek tűnik egy C6700-at venni mint egy B7000-et!
Designra jobban tetszik a B7000-es de tudásba veri a C6700!
Egyedül a PVR "nincs benne" de szerintem a PVR-t lehetne aktiválni service menübe! Szerintetek is? :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.