Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) dabadab válasza Jim Tonic (#2699) üzenetére


dabadab
titán

Újabb ok, hogy miért volt jó ötlet telerakni a házat cat5e-vel :)

DRM is theft

(#2702) BBéci válasza macikos (#2700) üzenetére


BBéci
titán

Eléggé egyedi módon. Privátban elmesélem ha tényleg érdekel, itt nagyon offtopik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2703) TA68


TA68
senior tag

A parasztvakítás netovábbja az aranyozott optikai kábel. És van aki hallja a különbséget. :W :W

(#2704) Gaben360 válasza dabadab (#2701) üzenetére


Gaben360
senior tag

Inkább újabb ok, hogy cseréld le mindenedet az új csatlakozó miatt! :W

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#2705) bmwm3 válasza ORCA58 (#2694) üzenetére


bmwm3
tag

Köszönöm, hogy kipróbáltad. Akkor marad az USB-ről való filmnézés

Más: készülök ma firmware-t frissíteni. A csatornalista lementésén kívül kell valamire figyelnem?

Köszi!

(#2706) ORCA58 válasza bmwm3 (#2705) üzenetére


ORCA58
addikt

Nekem ugyan van mentésem a csatornalistáról, de nem kellett, a frissítés után minden beállítás megmaradt. Akkor nem tapasztaltam semmi újat.
Azóta frissült a SAMU által, favorizált 5 widget (látható változást nem tapasztaltam), amiből talán a YouTobe ér valamit, meg GoogleMaps. A többi nekem tök felesleges. Indexnek meg semmi nyoma.

(#2707) tempra1


tempra1
csendes tag

sziasztok.
van egy samsung lcd tv-m amin van usb 2.0.
Azt irják a papiron hogy foto zene és videofájl lejátszására alkaalmas.
De videot nem akar lejátszani. nem tudom milyen formátumba kellene lennie hogy lejátsza.
szerintetek?

(#2708) amargo válasza tempra1 (#2707) üzenetére


amargo
addikt

Szia!

Adtak a tv-hez egy vaskos könyvet, ott megtalálod a lejátszható fájl formátumokat.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2709) Freestyle79 válasza tempra1 (#2707) üzenetére


Freestyle79
tag

Esetleg ha leírnád a modellszámát....

(#2710) tempra1 válasza Freestyle79 (#2709) üzenetére


tempra1
csendes tag

le32c350 a modell száma

(#2711) Freestyle79 válasza tempra1 (#2710) üzenetére


Freestyle79
tag

Annak pedig kellene vinnie AVI-t, mpg-t, stb....

(#2712) Godefroy


Godefroy
senior tag

Felhívtak a Samsung 24 órás szerviz szolgálattól és kérdezték hogy voltam megelégedve a szolgáltatással ;)

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#2713) bnorci71 válasza ///M (#2636) üzenetére


bnorci71
addikt

és juhé :C
az m2ts-t ahogy te írtad .ts-re neveztem át és így már megy a C630-on

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#2714) durkonorbi válasza villamos (#2686) üzenetére


durkonorbi
tag

Viszont lehet, hogy laptopon nem tol ki magából szerencsétlen vinyó akkora adatmennyiséget egyhuzamban, mint mikor egy fullHD filmet nézel.... próbáltad már pl. egy sima DVDrippel - ott is "leválik"?

(#2715) cvn69 válasza cvn69 (#2559) üzenetére


cvn69
tag

Sziasztok!

Ha még nem nagyon unjátok, lenne egy kis fejlemény a multkori problémámmal, a betűmegjelenítéssel kapcsolatban.
Nos, ki lett próbálva 3 HDMI-HDMI kábellal, 1 HDMI-DVI kábellal valamint a Samu C650 melett egy Pana 42"-os plazmán is. A probléma nem javult. Ha viszont, Egy D-Sub-DVI átalakítóval kötöm össze D-Sub-D-Sub kábellal a TV-t és a PC-t, akkor normálisan jeleníti meg a betűket.
Ebből nekem az jön le, hogy sem a kábelekkel, sem a videokártya kimenetével nincs gond, hiszen a D-Sub is a DVI kimenetről kapja a jelet, viszont, a TV(k) nem jól fogadják a digitális jeleket. Csakhogy, így a videókártya drivere analóg CRT monitorként kezeli a Samu C650 LCD-t, ami azért is rossz, mert a Catalyst elindítása nélkül nagyon sötét a kép.

Ha van még ötlet, szívesen fogadnám, ha nincs, megosztottam a tapasztalatom.

Üdv, cvn69

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#2716) bnorci71 válasza cvn69 (#2715) üzenetére


bnorci71
addikt

szerintem rossz a következtetésed
DVI-D-sub átalakító+D-sub kábel esetén a DVI kimeneten jelenlévő analóg jelet kapja a tv.
Ha a videókártya minden esetben ugyan az volt a kábelek és a tv változtak de a probléma megmaradt akkor az a DVI kimenet nem tetszik valamiért a tv-k nek.
Viszont az a nagy kérdés a monitornak miért???

kicsit elhamarkodtam az örömöt a .ts-re átnevezéssel.
A Benq promó HD-je közül az egyiket lejátsza a másikat nem :F :W

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#2717) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

le40b541-es tud lejátszani video-t?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2718) cvn69 válasza bnorci71 (#2716) üzenetére


cvn69
tag

Tehát, szerinted, a digitális jelkiadással lenne a gond?
A videókártya ugyanaz volt, de a HDMI kimenet sem tetszika TV(k)-nek. Viszont,a játékoknál és a filmeknél nem látok semmi hibát.
Azt még nem próbáltam, hogy arra a DVI kimenetre kötöm a TV-t, ahova a monitor van kötve. Bár szerintem, kicsi az esélye, hogy az jó, a másik kettő meg nem.

[ Szerkesztve ]

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#2719) bnorci71 válasza cvn69 (#2718) üzenetére


bnorci71
addikt

én arra gondolnék...
a hogy miért azt viszont nem tudom
próbáld meg a kimenetek cseréjét hátha...
de lehet marad x akta

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#2720) Freestyle79 válasza cvn69 (#2715) üzenetére


Freestyle79
tag

Kíváncsiságból előkerestem egy DVI-HDMI kábelt, és rákötöttem a TV-re egy gépet, amiben egy Radeon 9550-es kártya van. :D
Pár felbontást kipróbáltam, és lefényképeztem. (nem egyszerű jó képet készíteni, az tuti :( )

A gépen XP van. Sajnos a laptopomon van Win7, de azon csak VGA kimenet van, és nem is tud FullHD felbontást sem.

(#2721) tempra1 válasza Freestyle79 (#2709) üzenetére


tempra1
csendes tag

azt irja ki hogy nem található fájl. de akkot probálkozok.

(#2722) cvn69 válasza bnorci71 (#2719) üzenetére


cvn69
tag

Köszi, akkor megpróbálom a kimenetcserét, hátha....
:R

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#2723) cvn69 válasza Freestyle79 (#2720) üzenetére


cvn69
tag

Neked is köszönöm a fáradozásod! :R
Még megpróbálom bnorci71 tippjét, aztán feladom. Sajnos, D-Subról nagyon sötét a kép, csak CCC-vel lehet beállítani, az viszont plusz rendszererőforrást igényel. Mondjuk, még nem vészesen sokat.
Ha nem sikerül, megkérezem a szervízt, hogy foglalkoznak-e a problémával.

Mindkettőtöknek köszi!

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#2724) bnorci71 válasza cvn69 (#2723) üzenetére


bnorci71
addikt

másik géppel vagy VGA-val nem tudod kipróbálni?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#2725) cvn69 válasza bnorci71 (#2724) üzenetére


cvn69
tag

Most, hogy mondod...
Kipróbáltam, a másik gépemről is ugyanilyen a kép, DVI-HDMI kábelen keresztül. Abban egy NVidia 7300-as kártya van.
Ilyenkor mi a tipp? TV hiba? Azért, egy ilyen kategóriájú TV-nek ennél többet kéne tudni. Vagy mégsem? :F

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#2726) grabla


grabla
csendes tag

C650-en van valami lehetőség egyébként teljes "backup"-ot csinálni (szín, hang, egyéb beállítások) USB-re, vagy csak a csatorna listát lehet?

(#2727) Carlo009 válasza joe007 (#200) üzenetére


Carlo009
tag

Nem tud valaki használtan eladó,Samsung le46b650 vagy B750 vagy B7000 készüléket reális áron? :F Ezeknek a firmware-jüket honnan lehet frissíteni?
Esetleg új készülék is érdekel akciósan,újracsomagolva. :R

(#2728) ORCA58 válasza grabla (#2726) üzenetére


ORCA58
addikt

Csak csatorna lista van Egyébként semmi nem mászik el magától még frissítéskor sem

(#2729) ORCA58 válasza Carlo009 (#2727) üzenetére


ORCA58
addikt

firmware-jüket a samsung.hu oldalról lehet letölteni

(#2730) Agyas válasza ORCA58 (#2728) üzenetére


Agyas
aktív tag

"Egyébként semmi nem mászik el magától még frissítéskor sem"

Nekem az előző c650-emen a frissítés után amikor újraindult, már zenélt és minden képbeállításom visszaállt alapra. Egyébként amikor megtalálja az USB-n a firmware-t akkor ki is írja, hogy minden visszaáll az alapbeállításra. Így is volt.
A mostani c650-emen újraindulás után minden maradt a régi. Épp most frissítettem az új firmware-re. Minden beállítás maradt a régi.
Az előző CN01-es volt ez SQ01-es. Nem hiszem, hogy ezzel van összefüggésben.

(#2731) ORCA58 válasza Agyas (#2730) üzenetére


ORCA58
addikt

Nekem is mindig kiírja, hogy minden visszaáll az alapbeállításra
Lehet, hogy első firmware még nem tartotta meg a beállítást, de a következők már igen, vagy nem mindegy mit módosítanak

(#2732) cvn69 válasza Agyas (#2730) üzenetére


cvn69
tag

Szia!

Ezt részleteznéd, kérlek, mert nekem is elmászott minden. Hogyhogy régi meg új C650, miért cserélted? Mi az a CN01 és SQ01 és honnan tudja azt halandó ember?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#2733) cvn69


cvn69
tag

Még egy (reményeim szerint) utolsó kérdés a TV-PC összekötősdiben. Miért van az, hogy DVI-D-Sub átalakító + D-Sub kábellel összekötve bootoláskor nincs kép a TV-n, csak a Win7 elindulásakor jelenik meg? Ez természetes? :F

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#2734) Rolcomp válasza cvn69 (#2733) üzenetére


Rolcomp
csendes tag

valószínűleg a VGA port az elsődleges kimenet, és a DVI csak akkor kapcsolódik be, mikor a driver betöltődik, tehát win indulásakor...régen nekem is volt ilyen...ha nagyon zavar biztos lehet találni neten megoldást rá

Üdv, Rolcomp

(#2735) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Van egy wd 1tb caviar green winyóm egy spire házban.
A C650-es samum nem ismeri fel.
Tudom biztos a hozzá adott kábel nem jó.
Órákat töltöttem a gugli előtt, de sehol sem találtam jó minőségű
usb-usb végű kábelt.
Tud valaki segíteni nekem merre keressek ilyet?
Illetve, ha találok ilyet lehet azt tudni, hogy biztos jó lesz-e?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#2736) forest_ns


forest_ns
tag

Hali!
650-esem van usb-s, terás vinyóról nézem a filmeket par napja, mióta megvan a tv :))
A gondom az lenne, hogy egy csomó .mkv kiterjesztésű filmnél kidob egy hibaüzit, valami arab/ciril vagy nem tom milyen olvashatatlan szöveget (amúgy a nyelv magyaron van és minden más magyar is), ami gondolom azt jelenti, hogy nem tetszik neki az audiokodek, legalábbis ezek után nem szokta hang kísérni a filmet.
A kérdés pedig, hogy tényleg az audoval lehet a baj? Konvertálással megoldható? Vagy esetleg a tv-vel van valami?
kicsit idegesítő, szinte minden második filmnél csinálja :(

(#2737) AtHoS válasza forest_ns (#2736) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az a 650-es gondolom B széria. Az sajnos nem tud DTS hangot játszani, ezt írja ki a hibaüziben.

Szerk.:
Csak úgy általában az #1 hozzászólások elég sokszor nyújtanak elegendő többletinformációt, amit már összegyűjtöttek a témával kapcsolatban.
#1 hsz

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#2738) forest_ns válasza AtHoS (#2737) üzenetére


forest_ns
tag

Meglesz, köszi mégegyszer :DD
Hmm, köszi...
A megoldásról valami közelebbi? Vagy nyugodtan válogathatok a 2700 hsz közt? :Y

[ Szerkesztve ]

(#2739) cvn69 válasza Rolcomp (#2734) üzenetére


cvn69
tag

Köszi a választ, de sajna VGA port nincs a kártyán. Van 1 HDMI, 1 Display és 2 DVI. A HDMI-re kötve a plazma TV, az egyik DVI-n a 22"-os monitor a másik DVI-n (DVI-D-Sub átalakítóval) az LCD TV.
És éppen a neten próbálok rá megoldást találni. :K

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#2740) Kavinton75 válasza Marcus_ (#2588) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Hello,

A B-az a tavalyi modell, míg a C-s az idei.
Ebből adódik, hogy az idei jobb választás lehet, már csak a plusz szolgáltatások miatt is.
Nekem UE40C6000-m van és nagyon megvagyok vele elégedve.
Sajnos a DigiTV-t annyira nem jól jelenití meg, de ha megkapja a neki járó (pl. USB-n lejátszandó FullHD-s .mkv filmet) minőségű jelet, akkor csodákra képes.
Ha lenne még kérdésed, akkor szólj.

Üdv:
Attila

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#2741) Carlo009 válasza Kavinton75 (#2740) üzenetére


Carlo009
tag

Szia!
Most akarok tv-t venni. A Samsung LE46B679T2S tudja a dolbi hangot? :U

(#2742) ORCA58 válasza Carlo009 (#2741) üzenetére


ORCA58
addikt

A B-s az 2009-es modell. Azok nem tudják a DTS hangot sem és a több csatornás hanggal sem boldogulnak el.

(#2743) bulek


bulek
tag

Sziasztok!

Két hete vettem egy 40C650-s tv-t, AA03-s panellel, enyhe búgás tapasztalható, mint sokak által említett 37"-s készülékeknél. Igaz épp, hogy hallható, nem zavaró, 20-s fényerőnél elhallgat. Tapasztalt már más is ilyet?

Másik kérdés: megadtam a felhasználói név/jelszó párost a facebook-hoz és youtube-hoz.A facebookba be tudtam lépni, de a youtube-ba(a kedvencek részbe) nem. Igaz most hétvégén afacebook is azt írta ki, hogy előbb regisztráljak. A legújabb FW rajta és mintha azóta nem menne. Ötlet?

(#2744) Carlo009 válasza ORCA58 (#2742) üzenetére


Carlo009
tag

Pedig a technikai paramétereiben ott van a DTS,Dolbi digital is.
Valóban nem tudná?
Az UE46B7000-es LED tv se tudja a dolbi digitalt?
Nem tudom elhinni!!

[ Szerkesztve ]

(#2745) nightshadow válasza Carlo009 (#2744) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem kevered a Dolby Digital Plust a DTS-el, mert a Dolby Digital Plust tudja mind a három készülék, azaz a B679, B7000, és a C650 is. Az újítás a DTS tudása, ami idén jelent meg a C szériával, s így a három tv közül csak a C650 tudja. Nem tudom, hogy hol látod a technikai paraméter között a dts hangot a B679 és a B7000-nél, mert a hivatalos oldalon nincs:
B679 [link]
B7000 [link]
C650 [link]

(#2746) forest_ns válasza AtHoS (#2737) üzenetére


forest_ns
tag

Mégsem lett meg :(
Az mkvtoolnix azt irja hogy a bizonyos .mkv fileom egy video és egy AC3 részből áll. Sehol a DTS. A popcornhoz meg hiányos a leírás és nem is találtam másikat sajnos. Bár nem is tudom, érdemes e még próbálkozni, ha egyszer az mkvtoolnix szerint nincs is benne DTS.

Esetleg valmi más leírás, converter, tipp?

(#2747) Carlo009 válasza nightshadow (#2745) üzenetére


Carlo009
tag

Hűűű!! Kösz az infót!
Szóval az UE46B7000-es LED tv sem tudja a DTS-t.!!!!!
Csak az LE46C650???
Már majdnem LED tv-t vettem,B sorozatút!! De most már nem veszek,lebeszéltél róla!!
Akkor mindenképp C sorozatú tv-t kell venni,még ha nem is LED-es,csak LCD még akkor is jobban járok vele,mert tudja a DTS-t??
Akkor egy B sorozatú 2009-es modell sem tudja a DTS-t??
Apropó,még kezdő vagyok:leírnád nekem,hogy mit jelent a DTS? Milyen hang ez? Meg mi a Dolbi Digital Plus? Most házimozit pl: melyikre lehet kötni? Melyik tudja az 5.1-et??
De főként a DTS érdekel.
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#2748) Agyas válasza cvn69 (#2732) üzenetére


Agyas
aktív tag

Szia!

Csak annyi volt, hogy kaptam egy 40c650-et aminek nagyon "foltos" volt a feketéje. Felhívtam az üzletet, hogy ez nekem így nem OK. Kaptam egy másikat. Ennyi. Erre vonatkozott a régi és az új.
A másik kérdésedre ORCA58 válaszolt a 2731-es hsz-ban.
"Mi az a CN01 és SQ01 és honnan tudja azt halandó ember?"
A készülék jobb oldalán van egy matrica amely a következőket tartalmazza:
Model Code
Serial No.
Version
Neked a versionra kell figyelned. A másik topikban egy kolléga írását linkelem [link]
Elég jól látható (legalábbis nekem) a képminőségbeli különbség az SQ panel javára. Főleg a sötét jeleneteknél.

(#2749) nightshadow válasza Carlo009 (#2747) üzenetére


nightshadow
veterán

Így van, egyik B-és se tudja a DTS-t. A C-sek pl. C530 és attól felfelé már tudják, a legtöbb C-és LED-es is tudja, de a konkrét típusokat meg tudod nézni a samsung.hu-n, mindegyiknél jelzik, hogy tudja-e vagy sem.
A DTS-nek elsősorban akkor van jelentősége, hogyha van egy mkv-éd, s annak DTS a hangja, s a tv-be beépített mediaplayerrel akarod lejátszani úgy, hogy a tv saját hangszóróin akarod hallani. Ilyenkor a tv le tudja keverni sztereóra a hangot. A B-sek ezt nem tudják megcsinálni.
Ha külső forrásról (pl. külső mediaplayer) akarod nézni a filmet házi-mozin keresztül, akkor nincs jelentősége a DTS-nek, mert akkor a hang megkerüli a tv-t.

(#2750) Carlo009 válasza nightshadow (#2749) üzenetére


Carlo009
tag

Köszönöm az infót!
Úgy döntöttem akkor,hogy Samsung LE46C650-t veszek.
Sok helyen árulják,274ezer FT az ára boltból,ingyenes házhoz szállítással.
Tud valaki ebből a típusból valahol másutt olcsóbban??
:U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.