Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Lala6 válasza Misi 007 (#1750) üzenetére


Lala6
őstag

A PVR a C650-ből is nagyon hiányzik nekem, szerintem bőven belefért volna ebbe az árba ( a hasonló kategóriás LG-k tudják).

(#1752) Tutu7030 válasza bulek (#1743) üzenetére


Tutu7030
veterán

A kalocsia cégről csak jót tudok mondani. Kollégámnak rendeltünk onnan tv-t. Korrekt hozzáállás,jó árral párosul. :K

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#1753) Scoobyka


Scoobyka
addikt

hogyan növeljük a b650es dinamikus kondtrasztját rovatunk következik:

a c650esen pairon átesett egy dinamikus kontraszt nővelésen.MInt tuduk a dinamikus kontraszt olyan mint a nessze semmi fogd meg jól...de azért mégi kiváncsiak vagyunk milyen is.

na most egy egyszerű és gyors lépésben magunk is megnővelhetjük ezt az értéket a szerviz menüben:

nem kell mást tenni,mint az alábbi menükbe menni..
(MINDENKI CSAK SAJÁT FELELŐSÉGRE!)

ADC/WB--ADC results....és az első két értéket minenki jegyezze le valahova illetve mentse el telefonba vagy számitogépén...

ez az rérték mindenkinek eltérő lehet alapbeállitáson méret függően...

mindenki kedvére nővelje ezeket,de csak ézel...elég szembeőltő lesz a változás....

majd lépjetek ki és élvezzétek e megnővelt dinamikus kontrasztot.

remélem hasznos volt egyeseknek....tapasztalatokat bátran írjatok és további szép estét.

(#1754) ORCA58 válasza Lala6 (#1741) üzenetére


ORCA58
addikt

2-3 éve jelölte a szám utolsó betűje a panelt.
Múlt évben és idén a típust a verzió szám jelöli.
SQ01 vagy 02 .. Samsung panel . A 37-es ben ez AA01 vagy 02 ...ami AUO panel
A 40C 650 esetében egyébként a felülről a hátlap résein be lehet kukucskálni, és látható a panel cédulája. Az enyém SAMSUNG és made in Slovákia.

(#1755) Sutter válasza Scoobyka (#1753) üzenetére


Sutter
csendes tag

Ez milyen hatásal van a képre? Értem én, hogy megnő a dinamikus kontrasztaránya, de azt hogy látjuk? :)
Illetve milyen összefüggésben áll a dinamikus kontrasztarány, és a színhűség, netán a colorimeterrel kalibrált kijelző?

(#1756) Drag77


Drag77
senior tag

Sziasztok!

Kijött a serviio-ból a 4.0 , realtime kódol már dtst es videot is, ha eleg erős a vasad Samu tv által lejátszható formátumra, de a kódolas testre is szabható. (Srácnak ki fejleszti B650 ne van.)

http://www.serviio.org/index.php?option=com_content&view=article&id=24

Lényeh, hogy rendere profile-nak a samsungot kell választani.

üdv. Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#1757) Scoobyka válasza Sutter (#1755) üzenetére


Scoobyka
addikt

a kép mélységét nőveli.....a white balancbe lehet az alap háttérfényt nővelni...én azt nem ajánlom...mert nem tudom hosszu távon milyen következménye lehet...ez módszer pedig biztonságos,ha nem ész nélkül emeljük az égbe az értékeket. én éldául a fekete méylségére mentem rá....és most már nagyon nagyon mély feketét sikerült kicsalnom akár sima tvnézé közben is....

a szinekkel azonban olyan vagyok mint egy rossz gyerek állandóan finomitanám... :))

ezért is mondtam mindneki irja le,hogy miről indult és mire állitotta be.

egyik ismerősőm elszurta a képet és utána fedezte fel a a szerviz menüben ezt a lehetőséget....és mivel neki volt egy kis bevilágitási gondja is ezzel a modszerrel finoman teljesen megszüntette olyan szintre beállitotta.

[ Szerkesztve ]

(#1758) Lala6 válasza ORCA58 (#1754) üzenetére


Lala6
őstag

És melyik a jobb panel a C650-nél, a Samsung?

(#1759) Misi 007 válasza Lala6 (#1751) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Most hogy kicsit keresgéltem van a C6700-hoz egy videó a youtubeon ahol fogja a csóka átlövi a service menübe C6800-ra és már el is érhető a PVR funkció!
Szerintem neked is kb ugyanezt kéne csinálnod csak C750-re és ennyi.
Már csak a DRM-et kéne valahogy majd kiiktatni remélem arra is lesz valami megoldás!
De ez meg már egy másik történet... :D

(#1760) bargeszt


bargeszt
tag

Sziasztok! Kis segítséget kérnék. B650-es tvm van és a médialejátszó/beállítások menüpont alatt van egy divx vod reg. kód megszerzése menüpont.
Kérdésem: Mi is ez tulajdonképp? Mért jó ez nekem? és Hogyan tudom felrakni a tv-re?

(#1761) durkonorbi


durkonorbi
tag

Nekem B650 van, 32-es. Szlovák gyártmány, A-s panellel. Tapasztalat: nagyon szép kép, semmi bevilágítás, de tényleg semmi: vaksötét szoba, fekete képet berak, gyakorlatilag nem látható inhomogenitás, meg is lepődtem rajta, nagyon pozitív csalódás... olyan szép homogén feketéje van, mint a ledes LCD-jű laptopomnak... pedig a panel sem origi samu,,, ez az én véleményem a panel minőségi vitákról... :D És ez nem a "savanyú a szőlő, hazudjuk édesnek kategória" ... :C

[ Szerkesztve ]

(#1762) need válasza fury71 (#1749) üzenetére


need
addikt

"A haverom is most akar 46C650-t venni és az egyik webshopnál már 275-280-ért odaadják neki, ha nem részletre veszi."

na ez jó hir elárolod melyik ez a webshop? de úgy is jó a privátba árulod el!
egyebek melett a 284.900Ft volt idáig a legkevesebb!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#1763) Scoobyka


Scoobyka
addikt


[link]

valaki futott már bele ilyen problémába?....mit lehet ellene tenni?

[ Szerkesztve ]

(#1764) ORCA58 válasza Lala6 (#1758) üzenetére


ORCA58
addikt

Ha őszinte akarok lenni még nincs tökéletes LCD panel, és nem is lesz. Ennek ellenére nagyon jó paneleket tudnak gyártan különböző gyártók.
Én SAMURA esköszöm, de ot is több minőség létezik. Amit kerestem már nincs.
2009 végén belefutottam B650 esetén egy katasztrofális szériába AA04-es volt. Vissza is visszavittem.
A C650-esem nagyon tetszik, de kb 45 fok felett oldalról vagy felülről már nem szép, de onnan nem nézem.
Élettartamról majd évek múlva beszélhetünk.

(#1765) agy73p válasza Scoobyka (#1753) üzenetére


agy73p
senior tag

Segítséééég!
Beléptem a menübe, majd rá is nyomtam az ADC -> AV Calibration gombra és elkezdett kalibrálni, minek végeredméyne FAILURE és nagyon szar kép. Nem tudom visszaálítani. Ver a víz. Mit tegyek?
(A megmondtam, hogy ne tedd..... most nem segítene. ) köszi

(#1766) Scoobyka válasza agy73p (#1765) üzenetére


Scoobyka
addikt

átmeneti megoldást tudok,de én sem tom mit lehet tenni,hogy megint succes legyen....

az adc-resulton belül az első két értéket növeld meg amig ismét neked tetsző nem lesz a kép....

ha megtudsz valamit,hogyan lehet succesre tenni oszd meg bátran.

(#1767) agy73p válasza agy73p (#1765) üzenetére


agy73p
senior tag

Roppant sötét a kép és túlszaturált.

(#1768) agy73p válasza Scoobyka (#1766) üzenetére


agy73p
senior tag

Factory reset sem segít.

(#1769) Scoobyka válasza agy73p (#1768) üzenetére


Scoobyka
addikt

sem a fw frissités...tudom jól.

küldöldi forumokon is elöjött másnál is:http://www.avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tvs/601553-samsung-service-menu-research-13.html

[ Szerkesztve ]

(#1770) agy73p válasza Scoobyka (#1769) üzenetére


agy73p
senior tag

Hah! :C :C :C :C
Minden jel nélkül kell az AWB állítást futani. Nem kell neki jel.
Most jó lett!! (Eddig úgy tűnik) :R

Azért köszi a szándékot és segítséget!! :R

(#1771) agy73p válasza agy73p (#1770) üzenetére


agy73p
senior tag

futani = futtatni

(#1772) Bazs- válasza agy73p (#1770) üzenetére


Bazs-
tag

Néhány napja én is belefutottam ebbe a dologba :O
Szóval megvan a megoldás :C ? Lehúztál minden kábelt a Tv-ről ( persze a hálózatit nem :P ) és úgy futtattad le ?

(#1773) robi30


robi30
tag

Sziasztok!

Van egy samu ue40b7000-es tudna vki segíteni, hogy hogyan tudok vw-t frissíteni?
Leszedtem a samu oldalról, másoltam pedrivera, bedugtam a tv-be, szoftver frissítés. Eredmény "nincs frissíthető fájl. Kérem, ellenőrizze, és próbálkozzon ismét." Mi lehet a gond?

(#1774) Lala6 válasza robi30 (#1773) üzenetére


Lala6
őstag

vw-t nem tudsz frissíteni :DDD

fw-t annál inkább: Amit letöltöttél az egy exe fájl, indítsd el a gépen, amikor kiakarja magát bontani, a pen drive-ot állítsd be célnak. Utána mehet a tévébe...

(#1775) Lala6 válasza ORCA58 (#1764) üzenetére


Lala6
őstag

Bekukucskáltam én is hátul, 37C650 és AUO panel, de panaszom egy pici sincs rá, kitűnő a képe. Még az asszony is megjegyezte, hogy milyen szép a kép, pedig mint tudjuk.... :)

(#1776) nightshadow válasza Lala6 (#1775) üzenetére


nightshadow
veterán

37"-be nincs is Samsung paneles, mert nem gyártanak ebben a méretben, hanem veszik.

(#1777) robi30 válasza Lala6 (#1774) üzenetére


robi30
tag

bocsi elírás volt „fw-t” köszönöm a segítséget, sikerült! :C

(#1778) agy73p válasza Bazs- (#1772) üzenetére


agy73p
senior tag

Végül is, igen. Én még Digizek, tehát csak azt kapcsoltam ki.
Factory reset után a jel nélküli fekete képrnyőn kalibrálta be -3 perc alatt a Automata WB-ot.
Amíg volt adás, addig mindig FAILURE volt a vége.

(#1779) ocsi26


ocsi26
csendes tag

Sziasztok!

Samsung (LE32S81B) LCD TV-met DVI-HDMI kábellel kötöttem össze egy PC-vel.
A hangot pedig egy Jack-RCA kábellel próbálom... de nem megy.

Kép jó, hang nincs. Már minden lehetséges RCA-ba dugtam, de nem megy. Próbáltam már a képet is mindkét HDMI bementbe dugni, de hang sehogy sincs a TV-n.

Valamit kéne állítanom a TV menüjében?

Légyszi segítsetek!
Köszi,

[ Szerkesztve ]

(#1780) lettyke válasza ocsi26 (#1779) üzenetére


lettyke
tag

HDMI a hangot is átviszi sztem!

:D

esetleg amibe dugtad a tv-n ott a névszerkesztésnél a pc-re rakd!

[ Szerkesztve ]

(#1781) oba


oba
addikt

Üdv!

Kaptam ma ajándékba egy Samsung LE-32B450 LCD HD Ready TV -t. Szorgosan keresgéltem rajta az usb portot, hogy majd pendrive -ról mondjuk filmeket nézzek. Teljesen esélytelen ezzel a tv -vel? Egy "service" felületű usb portot találtam csak a hátulján, gondolom ott a firmware upgradeket lehet megejteni. "Sufni" módszer sincs rá (mondjuk vmi módosított szoftver)? :)

Bocs ha hülyeséget kérdeztem, nem igazán értek hozzá!

Köszi előre is!

(#1782) ocsi26 válasza lettyke (#1780) üzenetére


ocsi26
csendes tag

Köszi a tippet, PC-re raktam a HDMI 2 nevét.

Úgy látom azzal lesz baj, hogy valami hangot mégis csak át akar vinni a DVI kábel, és így a TV lockolja az RCA bemenetet, mert úgy érzni, hogy kap hangot a HDMI-n.

NVidia Control Panelen kell állítgatni valamit... utánaolvasok.

(#1783) AcCEsS válasza agy73p (#1778) üzenetére


AcCEsS
senior tag

> Végül is, igen. Én még Digizek, tehát csak azt kapcsoltam ki.
> Factory reset után a jel nélküli fekete képrnyőn kalibrálta be -3 perc alatt a Automata WB-ot.
> Amíg volt adás, addig mindig FAILURE volt a vége.

És a WB olyan lett mint volt? Jók a fekete színek?

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#1784) lettyke válasza ocsi26 (#1782) üzenetére


lettyke
tag

És ha csak a HDMI kábel van bedugva akkor sincs hangod?

Az RCA húzd ki!

[ Szerkesztve ]

(#1785) Nyigu


Nyigu
csendes tag

Sziasztok!

40B650-nel rendelkezem.Nem tudom mi lehet a probléma,de nem tudom megcsinálni a csatornalista mentést.(halkítás+enter).Eddig ment.Most megint kavart a digi ,beállítottam a csatikat és nem tudom kimenteni valamiért penre.Lenne olyan kedves valaki egy digikábeles teljes penre kimentett csatornalistát elküldeni nekem?A sorrend lényegtelen,szerkeszteni tudom a listát.Esetleg ötleteket is várok a sikertelenségre!!Gyári fw van fenn semmi extrát nem raktam a tévére.Köszi a segítséget!!

Prestigio Multipad 8.0 Pro Duo PMP5580C

(#1786) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, a héten készülök venni egy ilyet : Samsung LE40C530F1WXXH LCD televízió

de sajnos véleményt semmit nem találtam róla. a paraméterei jók, én pc-re akarom kötni és mkv-filmeket nézni rajta, meg dvd-t, esetleg avit. játszani nem akarok rajta, analóg kábel tv-szolgáltatásunk van, de nem lényeges a tv, nem nézzük szinte soha.
Nem szempont a hangfala sem, mert a pc 5.1-ével fogom körbepakolni.
szóval tanács, tapasztalat nagyon érdekelne.
játszik még sony bravia, esetleg philips.

ki mit mond?

köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#1787) Thom!


Thom!
veterán

B6000 TV
van megoldás a DTS hangsáv problémára? firmware esetleg vagy hangsávváltást lehet eszközölni? csak a dolby digital menjen?

(#1788) Nyigu válasza Nyigu (#1785) üzenetére


Nyigu
csendes tag

Sikerült.Halkítás gomb,-entert hozzányomni,-majd a halkítás gombot felengedni.Én lenyomva tartottam mindkettőt 10 mp-ig. :DD

Prestigio Multipad 8.0 Pro Duo PMP5580C

(#1789) agy73p válasza AcCEsS (#1783) üzenetére


agy73p
senior tag

Igen. Sztem minden jó lett.
Nekem legjobb a "természetes" kép beállításával.

(#1790) agy73p válasza agy73p (#1789) üzenetére


agy73p
senior tag

De, hozáteszem, hogy oldalról egy kissé szürkés-kékes a fekete (4:3 képerány esetén) és ez zavart, ezért is kezdtem el kísérletezni. Tehát egy jó beállítást még keresek. Tegnap láttam egy fórumon, megpróbálom visszakeresni.

(#1791) agy73p válasza agy73p (#1790) üzenetére


agy73p
senior tag

Na, megvan! Még nem próbáltam, de majd nemsokára, ha lesz rá időm.

http://forums.cnet.com/5208-19410_102-0.html?threadID=347314&tag=forums06;forum-threads

(#1792) agy73p válasza agy73p (#1791) üzenetére


agy73p
senior tag

Kipróbáltam. Nekem nem jön be. :((

(#1793) emre33


emre33
addikt

Sharpness (élesség) beállítást sose értettem

Most 50 vagy 0 esetén nem nyúl bele a TV szoftveresen?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1794) Scoobyka


Scoobyka
addikt

nincs egy ldal ahol fent van az összes frimvare ami eddig megjelent samu b650hez?

(#1795) BenceShearer válasza HellGreg (#1786) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Nekem 3 napja van egy ilyen (40c530)

Tetszik, jó. USB-ről is viszi az MKV-t, PC sem kell hozzá, a képe nagyon szép.

Én 144-ért vettem (Euronics Savoya akció), szerintem nagyon megérte.

(#1796) BenceShearer válasza HellGreg (#1786) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

És A DTS-t is viszi...

(#1797) Lala6


Lala6
őstag

C650-el nem tudta valaki megcsinálni, hogy hálózaton keresztül másol a rádugott usb vinyóra?

(#1798) ocsi26 válasza lettyke (#1784) üzenetére


ocsi26
csendes tag

Kell az RCA, mert a DVI/HDMI kábel nem viszi át normálisan a hangot. Próbáltam úgy is, hogy kihúztam az RCA-t...

Pontosabban néhány hangjelet átvisz a kábel, de nem a rendes hangot. Viszont ezek a mellékes hangjelek már megtévesztik a TV-t, és így az RCA-t már nem használja, mert azt hiszi, hogy a HDMI-n kap hangot is.

De megvan a megoldás, nem volt egyszerű:
[link]

Ezzel a registry-s trükközéssel le lehet tiltani azt, hogy az nvidiás videokártya bármi féle kamu-hangot is kiadjon, és ezek után a TV már az RCA-ról várja.

Üdv,

(#1799) kormi0312


kormi0312
senior tag

sziasztok,
C650 tulajoktól kérdezném, hogy le tudja-e játszani a DTSHD-MA hangokat és a TrueHD kodolásúakat ki tudj-e küldeni az optikain az erősítő felé?
köszi előre is!

(#1800) lettyke válasza ocsi26 (#1798) üzenetére


lettyke
tag

Grat...hozzá :C

szted ha letiltod a hangot HDMI kártyán több teljesetményt vissz át a tv-re?

Azért kérdem mert szoktam én is használni LE40B620+MSI GX620 notim van(9600MGT)kártyával!

és én ugy veszem észre hogy annyi teljesitményt nem ad mint pl.csak simán a notin játszok! :F

köszi elöre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.