Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) aDic


aDic
tag

Nem olvastam el az egész topikat, keresésre pedig nem adta ki a választ:
Hol lehet megnézni, hogy a TV mennyi időt ment? Melyik menüben? Köszi a választ.
A készülék egy UE37C5000-es LED-es LCD.

[ Szerkesztve ]

(#2102) Genji


Genji
őstag

2084 --> Jó vétel ez 250K körül vagy mást vegyek ebben az árkategóriában? Köszi a válaszokat!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#2103) luciferk válasza dabadab (#2100) üzenetére


luciferk
senior tag

" ...gamutban meg persze siman lenyomja, pedig ugyanazt a Samsung panelt hasznalja."

Ha ugyan azt a panelt használja a Sony, akkor milyen módon nyomja le simán gamutban a Samut, valami más megoldást használnak vagy mi? Amúgy nekem a Sony-ról csak az jön le, hogy drágább, legyen az lcdtv vagy bármi más, régen volt az, hogy a Sony jobb minőségű és megbízhatóbb cuccot gyártott jó pár márka társánál.

(#2104) durkonorbi válasza luciferk (#2103) üzenetére


durkonorbi
tag

Az elektronika, képfeldolgozás stb. más mögötte. Ez (nagyon) sokat számít a panel mögött!

(#2105) noxika72


noxika72
tag

Üdv mindenkinek!
Egy gyors kérdésem lenne DVB-T adásnál hol találom meg mekkora a jelerősség és bithiba.
Tegnap este valahogy egyik menüben sem találtam, biztos valami logikus helyen van, csak fáradt lehettem hozzá.
Ja és a készülék LE40C650.

Köszike

(#2106) dabadab válasza luciferk (#2103) üzenetére


dabadab
titán

"Ha ugyan azt a panelt használja a Sony, akkor milyen módon nyomja le simán gamutban a Samut"

Ugy, hogy a gamut alapvetoen a hattervilagitastol fugg. Igazan nagyot RGB LED-del lehet alkotni, de olyat TV-ben meg nem lattam, csak meregdraga profi monitorokban.
(Egyebkent a Z4500 kb egy arban van a (ledes) Samu C7000-zel.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#2107) csikoszo válasza Strauss (#2067) üzenetére


csikoszo
csendes tag

Ha megvetted, küldj nekem légyszi a
service menu/control/sub menüpontjáról egy képet :R , hogy össze tudjam vetni az én "elállításaimmal" :F

előre is kösssszzzzz

(#2108) garcia66 válasza Strauss (#2059) üzenetére


garcia66
tag

Szia!

Szerintem hdmi kábellel kösd össze a tv-t a t-home boxal - én 3-4 napig scart kábellel néztem, majd miután lecseréltem hdmi-re, észrevehetően jobb lett a kép. Vagy csak nekem tűnt úgy :DD
A panel típusát (version) a tv jobb - ha szemben állsz vele- oldalán találod.
A sport programokat én ritkán nézem, de nem vettem részre rajta semmi hibát, szaggatást.
Üdv

"A béke arra jó, hogy újratöltsük a fegyvereket."

(#2109) nightshadow válasza dabadab (#2106) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem nagyon elnézted az árakat, mert a 40C7000 kb. 400k, a 40Z4500 meg kb. 215k az argep szerint, tehát majdnem a duplája a Samsung. Ráadásul a Samsung az 3d-és és 2010-es, a Z4500 pedig 2008-as és sima 2D-és, úgyhogy nem nagyon lehet összehasonlítani a két tv-ét.

(#2110) dabadab válasza nightshadow (#2109) üzenetére


dabadab
titán

Uhh, akkor egy kicsit osszekavarodtak a dolgok, mindenesetre az remlik, hogy a Z4500-nal nem volt jobb a Samsung hasonlo aru LED-es TV-je, de akkor lehet, hogy az a B6000 volt?...

DRM is theft

(#2111) nightshadow válasza dabadab (#2110) üzenetére


nightshadow
veterán

A B6000 a W5500-al van nagyjából egy szinten gyártási évre is, meg talán tudásban is, leszámítva a háttérvilágítást. Jelenleg a W5500 kb. 13k-val olcsóbb.

(#2112) der_ válasza ORCA58 (#2096) üzenetére


der_
tag

Köszi hogy megnézted.
És mindenkinek a segítségét.
Felhívtam a céget akitől vettem (kalocsai) azt mondták kijönnek majd megnézni. Azt is mondta az ember hogy a ccfl csöveknek kell 3 hét mire teljesen homogénen átvilágítják a panelt. Cserélni nem tudják még ha akarnák sem mert elfogyott (hmm... pont kapóra jött nekik).
Sötét szobában a fekete is inkább kék és ha 20 cm-rel arrébb ülök akkor még nagyobbak a világos foltok a kijelzőn.
Ha most kéne venni nem vennék C650-et. Valakinek minden jó más meg szart kap.

(#2113) szabessz válasza der_ (#2112) üzenetére


szabessz
tag

Hát elég rossz Samsungnál van még ez panel lottó.

[ Szerkesztve ]

(#2114) bnorci71 válasza rígel (#2093) üzenetére


bnorci71
addikt

és mi vezérli a tápfeladót vagy honnan tudja mikor kell kapcsolni?

nem teljesen világos :F nekem

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#2115) durkonorbi válasza der_ (#2112) üzenetére


durkonorbi
tag

Hát... én nem tudom, nálam a B650 teljesen homogén kezdettől fogva, ezt a 3 hetes dolgot még nem hallottam soha (de ez persze nem jelent semmit, csak sejtet.. :) ). Én ragaszkodnék hozzá, hogy kezdjenek vele valamit, ha zavaró neked... oldják meg - valahogy!!!! Ez azért nem az a kategória, hogy hmmm... jó lesz ez így, majd jövő hónapban veszek másikat... szerintem... szerezzenek be másikat/másik modellt, stb., ha nem megy akkor pénz vissza...

(#2116) der_ válasza durkonorbi (#2115) üzenetére


der_
tag

Amint ki lesz írva webshop-ban hogy raktáron megint hívom őket. :(

(#2117) durkonorbi válasza der_ (#2116) üzenetére


durkonorbi
tag

Én lepapíroztatnám velük valahogy, hogy időben bejelentetted a dolgot, és ha lesz készleten cseréljék, nehogy azzal bújjon ki, hogy már későn akarod, most már intézd a szerzvízzel, aki meg vagy hibaként fogadja el, vagy azt mondja, hogy ez technológiai jelenség... sajnos volt már ilyen is, persze nem ismerem konkrétan a céget, de tudod: jobb félni mint... :)

(#2118) rígel válasza bnorci71 (#2114) üzenetére


rígel
őstag

Nem igazánértem a kérdésedet! :F Miért kellene kapcsolgatni? :F
A Tápot egy egyszerű AC/DC adapterből kapja, ha erre gondolsz.

[link]

(#2119) bnorci71 válasza rígel (#2118) üzenetére


bnorci71
addikt

nem értem mitől működik.... :F

hogyan vált?

ha adna ki 5v az antenna akkor gondolom légire történő átváltáskor jön egy 5v impulzus amitől a közösítő szűrő átkapcsol./mint az AV kapcsolójel a videóból/dvd-ből a tv-be/

Ha ezt a tápfeladós cuccot beteszem honnan lesz kapcsolójel? Ezt nem értem.
Vagy ez nem is erre van és félreértettem valamit?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#2120) rígel válasza bnorci71 (#2119) üzenetére


rígel
őstag

Nem, nem. Ez egy sima egyszerű erősítős földi antenna. Ez a tápfeladó azért kell, mert a tv az antennabemeneten nem adja ki az 5v-ot, ami az erősítőnek kell. Így megkapja. A tv ebben az esetben csak az antennáról kapja a jelet. Ennyi pénzért ennyit tud.

(#2121) rígel válasza rígel (#2120) üzenetére


rígel
őstag

Váltásról szó sincs! Legfeljebb manuálisan (kihúz-bedug) :)

(#2122) #84221696 válasza rígel (#2121) üzenetére


#84221696
törölt tag

Milyen tv antennát vegyek, lehetőleg szoba antennát a földi sugárzású csatornákhoz?

(#2123) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Tegnap estére hozzám került egy UE40C6000 készülék.
Kis szerelgetés után már az asztalon állt, leváltva egy 32LG3000 készüléket.

Tányéros digi minősége a film+-on sugárzott Kaptár2-vel tesztelve elsőre elég csúnya volt. Kicsit belebújva a menübe érdekesen vettem észre, hogy jelentős képminőség javulás történt. A mosott, foltos területek eltűntek eddig sosem tapasztalt éles és relatíve tiszta élvezhető képet kaptam.

Mivel elég késő volt már, így gyorsban megnéztem PC-ről mit mutatnak a BRrip-ek HDMI kábellel. Egész jó a minőség, pedig tartottam kicsit tőle az utóbbi napokban a különböző topicokban olvasott egyes hozzászólások miatt.

Sajnos nem találtam megoldást arra, hogy PC-ről hogyan lehet kiterjesztett asztal módban a megjelenő fekete keretet eltüntetni. (Ati 4830 DVI->HDMI HDMI1 és HDMI2 csatiban is ugyanaz az eredmény)

A képminőségre nem lehet panaszom, a tányéros digi is megtáltosodott egyből, viszont fekete háttérnél jól észrevehetően foltokban világosabb, ami a nézési pontnak is függvénye. Természetesen aktív tartalom mellett nem vettem észre problémát, sőt szélesvásznú adásnál az alsó és felső fekete sáv valóban fekete.

Jelenleg épp az NBA döntő harmadik felvonását ismétlik a sport2-n, ahol a mozgások szépek, nincs mosottság a ráközelítések pedig élesek.

Képügyileg megvagyok elégedve eddig a készülékkel. A távirányítót még szokni kell, a kapcsolható gombvilágítás pedig ellensúlyozza, hogy magán a TV-n sötétben nem lehet semmit látni az érintőgombokból.
A menü áttetszősége kifejezetten tetszik. A menüpontok sokasága az előző készülék után kicsit frusztráló, de remélem hamarosan kiismerem majd magam benne.

Sajnos a panel forgatása kicsit nehezményes, mivel a talpat le kell fogni, hogy az ne forduljon a panellal együtt. Nem tudom, hogy ez a későbbiek folyamán javul-e vagy így kell majd elfogadnom.

USB-n keresztüli lejátszást még nem próbáltam illetőleg hálóba is be fogom kötni idővel, amihez meglepve tapasztaltam, hogy semmiféle szoftvert nem mellékeltek a készülékhez. Szerencsére a samu oldalán találtam letölthető allshare progit hozzá, meg újabb firmware-t is, bár leírás szerint CI+ CAM problémát javít, így részemről hanyagolva.

Samunál van lehetőség a készülék üzemidejének ellenőrzésére? Kíváncsi lennék mennyit volt próbálgatva, bár a készüléken lévő védőfóliából megítélve nem volt bemutatóteremben használva.

Szerk.
Ehh az lemaradt, hogy a gyors beállítgatások után Film üzemmódban 40...43W magasságában fogyaszt a készülék. Kiemelt módban viszont már 110W magasságát verdesi

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#2124) ORCA58 válasza der_ (#2112) üzenetére


ORCA58
addikt

"Azt is mondta az ember hogy a ccfl csöveknek kell 3 hét mire teljesen homogénen átvilágítják a panelt."
Ez elég gyanús megállapítás!

Több mint fél éve mondom, hogy bizony nem mindegy, milyen panel van a TV-ben. Sajnálom hogy bele futottál. Drukkolok, hogy sikerüljön egy SQ-s csere, persze hamarabb mint nekem.

(#2125) #84221696 válasza ORCA58 (#2124) üzenetére


#84221696
törölt tag

Nekem elsőre is tök szép képe lett a tv-nek. Amikor meg full hd-s anyagot néztem rajta, még nagyítóval sem találtam benne kifogást, pedig kerestem.

(#2126) ORCA58


ORCA58
addikt

A SAMSUNG PC Share Manager hogyan működik, kell valami kézi beállítás a hálózaton hozzá?
Mikor megvettem tökéletes ment, nem kellett semmit tenni, csak bedugni a TV-t a ruterbe. Azóta frissítettem a TV szoftvert és feltettem az újabb Share Manager és lássatok csudát nem működik. Hogy melyik okozza a hibát nem tudom.

(#2127) Strauss válasza csikoszo (#2107) üzenetére


Strauss
senior tag

Thx az infot.. 1 nappal tolodik a vasarlas... talan holnap meglesz :P , a panel SQ02 -- ezt már kilestem..

[ Szerkesztve ]

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#2128) ///M válasza rígel (#2093) üzenetére


///M
tag

Itt [link] azt írják hogy nem elég ha az antenna kiadja az 5 v t, a tv nek is ki kell adnia, hogy működjön a dolog.Engem is érdekelne a megoldás,
de lehet csak a manuális kapcsolás működik :W

(#2129) dabadab válasza ///M (#2128) üzenetére


dabadab
titán

Neked inkább ilyesmi kellene, nem? (Mondjuk én se nagyon értek hozzá)

DRM is theft

(#2130) ORCA58 válasza ///M (#2128) üzenetére


ORCA58
addikt

Nem úgy értelmezem. A Tv kiadja az 5 voltot, az tovább megy az aktív antennába közben átkapcsol a kütyüt..
Emiatt kell a blokkló, ha nem aktív az antenna, mert rövidre zárná a TV antenna bemenetét.
Az aktív antennának mindenképpen kell az 5 volt, ezért van a korábban bemutatott antennához az adapter ha a tv nem ad 5 voltot. Elméletileg ez is átkapcsolja a szerkezetet.

[ Szerkesztve ]

(#2131) ORCA58 válasza dabadab (#2129) üzenetére


ORCA58
addikt

Ez nem jó, mivel a földi és kábel is használhatja ugyan azt a frekvenciát, ami miatt "összeakad" a két jel.
Mindenképpen külön kell választani, vagy csak földi, vagy csak kábel antennajel.

(#2132) need


need
addikt

Sziasztok Samsung népe:)

valami +oldást keresek hogy legyen net a tévén erre gondoltam..
[link]

nem derült ki számomra a hatósugara!

Illetve ez müxik-e úgy hogy az egyik a sz.gépbe van a másik a tévébe duga és lön a tévén a net!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2133) durkonorbi válasza need (#2132) üzenetére


durkonorbi
tag

(#2132) need

Olyan a hatósugara, mint egy hagyományos abgn-es wifi sticknek, meret ugye az is! Nem tudom milyen készüléked van, de amiket eddig láttam samukat, mindhez kellett a TV és a PC közé egy wifi router is - ami nem jelenti azt, hogy ne lehetne kikerülni valahogy a dolgot (pl. ha van 2 ethernet port a PC-n, ) de én még nem láttam rá megoldást, ás hát ugye célszerű dolog is... Érdemes N-es routert venni, ha full HD tartalmakat is néznél róla, már most nem annyira drágák...

(#2126) ORCA58

Ha firmware-t cseréltél, akkor nézd meg a share progiban az eszközházirendet, nem-e véletlenül új készüléknek látja, amit akkor így külön engedélyezni kell először...

(#2123) AtHoS

A TV forgatását illetően: az enyém is ilyesmi üvegtalpas kép alapján, amikor szereltem össze, akkor a TV és a talp közötti műanyag közdarabon volt 1 vagy 2 csavar, amin ha állítasz (lazítasz) picit, akkor könnyebben forog a TV az állványon, azt kellett belőni... nálam így volt B650-el, emiatt én 2-szer raktam össze... paráztam is, nehogy magamra borítsam szerelés közben, mert egyedül csináltam... :)

(#2134) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Sziasztok.

Tudnátok mondani nekem márkán belül, esetleg off márkát, olyan 160-180e között ami :

min 40"
a lehető legjobb feketéje legyen
ne legyen bevilágítás
min 100hz

B550-ről váltanék, ha ennyi + pénzért van jobb vétel.

Üdv

(#2135) ORCA58 válasza durkonorbi (#2133) üzenetére


ORCA58
addikt

Köszönöm működik!

(#2136) Strauss válasza .: JuSzT :. (#2134) üzenetére


Strauss
senior tag

Miért váltasz B550 -ről ?

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#2137) rígel válasza .: JuSzT :. (#2134) üzenetére


rígel
őstag

Nem vagyok képben pontosan az árakkal, de szerintem ennyi pénzből ezeket a kritériumokat nem teljesíti maradéktalanul 1 tv sem.
B550-től jobb tv-t ebben az ársávban szerintem nem nagyon fogsz találni.
De aki jobban képben van az árakkal nyugodtan megcáfolhat.

(#2138) sixtybi


sixtybi
tag

Sziasztok,

B530-nál tapasztalt már valaki olyat, hogy bekapcsolás után a digitális adások (Digi kábel) csak 3-4 perc elteltével jönnek be?

Lenne egy másik kérdésem is. Néhány digitális csatornán állítólag több hangsáv is van. Lehet ezek között váltani valahogy? Végignéztem a menüt, végignyomkodtam a gonbokat, de semmi.

Ja, és valaki írta korábban, hogy az 530-ashoz jó a T-CHL5DEUC-2008.0 firmware. Ez igaz? Nem merem kipróbálni, pedig ahogy elnézem a Samsung újabbat már nem fog gyártani nekünk a B530-hoz, a legújabb, ami a honlapjukról elérhető tavaly októberi.

Köszi.
Tibi

(#2139) Pietro27


Pietro27
csendes tag

Sziasztok !
A Samsung C650-esek adnak ki 5V-ot a DVB-t közösítőnek?

(#2140) .: JuSzT :. válasza Strauss (#2136) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igazából tényleg MINDEN jó rajta, csak az 50hz miatt váltanék.

Szóval ha csak ennyit tud egy másik TV de 100hz-el, akkor az már jó nekem.

(#2141) AtHoS válasza durkonorbi (#2133) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"a TV és a talp közötti műanyag közdarabon volt 1 vagy 2 csavar, amin ha állítasz (lazítasz) picit, akkor könnyebben forog a TV az állványon"

Ennél a típusnál 2 darabból áll felfogatás:
1. Talp a rá merőleges áttetsző rúddal
2. Az áttetsző rúdra erősíthető hátrésszel, amit közvetlenül a TV-hez lehet erősíteni

Nos a 2. pontban említett "közdarabot" 4 csavarral lehet a TV hátoldalához erősíteni illetve 4db a talpra merőleges csavarral a rúd tetejére. Van még itt egy ötödik csavar is, amit a rúd tengelyére merőlegesen lehet becsavarni.

Ezt az ötödik csavart ki is vettem először, mikor majdnem sikerült az egész TV-t állványostól letépnem az asztalról. Gondoltam ez rögzíthet valamit. Mivel ezután is csak a talp lefogásával lehetett forgatni, bepróbáltam mit mutat ha visszateszem: ugyanúgy lehetett forgatni és ahogy észrevettem maga a rúd forog a talpban. Sajnos nem én szereltem össze a talpat, így nem tudom alulról milyen a kialakítása. Amint lesz több időm feltétlenül utánanézek.

A TV-hez még annyit fűznék, hogy a távirányító sajnos csak a TV-re irányítva teszi a dolgát. Az előző LG-nél "bármerre" lehetett kezelni vele a TV-t (mintha rádióhullámokkal vezérelt volna). Hozzászoktam ehhez a kényelemhez, most újra meg kell szokni a felállást.

Annyit még észrevettem tegnap este, hogy ha felkapcsolom a szobában a villanyt, akkor a TV fogyasztása a 40W környékéről felmegy 50...60W közé. A winben átállítottam 50Hz-re a képfrissítést, így most már csak 1 nagyujjnyi a fekete keret. HD filmmel kristálytiszta a képe és a hangszórók is hozzák egy TV-től elvárható hangerőt, hangminőséget. Természetesen egy házimozi rendszerrel nem vetekedhet, de TV műsorokhoz több mint elegendő.

read-only mode on the forum

(#2142) .: JuSzT :. válasza AtHoS (#2141) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Egyébként nagyon sok film nem 16:9-es, csak közelít hozzá. Ezesetben nem lesz teljes a kép . Legalább is nálam így van. Mediainfo progit használok, és az kiírja melyik film 16:9, az nálam teljesképernyővel megy.

Vagy van ezekre is megoldás hogy teljes kép legyen ? Mert ugye a TV vel vagyol "nagyítás" a p.size gombbal az semmire sem jó.

(#2143) post


post
tag

Sziasztok valakinek van tapasztalata a Plazmamarket-ről?Most elég jó árban van náluk a C630.

(#2144) Bazs- válasza AtHoS (#2141) üzenetére


Bazs-
tag

A számítógépen próbáltad már a Catalyst Control Center beállításait a fekete keret eltüntetésére ?
Desktop & Display-s, ott jobb egérgomb a TV ábráján, majd Configure, aztán Scaling Options. Ott próbáld meg állítgatni a % értékét, amíg nem lesz jó.
Talán tudtam segíteni.

(#2145) bnorci71


bnorci71
addikt

C630 csak nekem tűnik úgy ,hogy a gyári hangbeállításokat nem Mr. ML úr csinálta?
vagy ez minden samura jellemző?
a 8 éve thomson crt-nek 1000% jobbak voltak a gyári hangbeállításai
még szerencse hogy van egyedi

nézem HD-be a VB nyitányt hát azért a közeli arc képeknél van elmosódás, ettől függetlenúl tetszik :D
kíváncsi vagyok nagyon milyen lesz egy meccs rajta

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#2146) garcia66 válasza #84221696 (#2045) üzenetére


garcia66
tag

Szia!

Csak az a kérdésem, hogy milyen kábellel kötötted össze a tv-t a pc-vel?
Köszi!

"A béke arra jó, hogy újratöltsük a fegyvereket."

(#2147) ORCA58 válasza bnorci71 (#2145) üzenetére


ORCA58
addikt

Lapos TV hangjától ne várj csodát. Jó hanghoz normális hangszóró is kell, ami nem fér bele a készülékbe.

(#2148) AtHoS válasza Bazs- (#2144) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Only driver van csak fenn és ATT mellette. ATT-ben meg nincs (ill. van, de bazi rég óta nincs fejlesztve, tehát mintha nem is lenne) erre való megfelelő megoldás.
Marad az ujjnyi keret. Amíg nagyon nem idegesít addig elleszek így is vele.

.: JuSzT :.: Sajnos nálam már az asztal megjelenítésekor is ott a keret. Amúgy a normálisabb médialejátszó programokban van szélesség/magasság/arány állítási lehetőség.
pl. mpc-hc

read-only mode on the forum

(#2149) Lala6 válasza Pietro27 (#2139) üzenetére


Lala6
őstag

Nem.

(#2150) BenceShearer válasza AtHoS (#2148) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Nálam is volt fekete keret, scaling nem segített. A képbeállításoknál átraktam "Igazítás teljes képernyőhöz" módba, eltűnt, tökéletes, tűéles! (40C530, ATI HDMI)

Ez a beállítás a 1:1 pixel mód.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.