Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) klarno válasza Bashir (#857) üzenetére


klarno
csendes tag

Sziasztok! Most vettem egy Samsung - LE-37C650 TV-t. Azt szeretném megkérdezni, hogy középen alul, ahol az íves része van a TV-nek nálatok látszik valamilyen vörös szín, vagy fény, mert nekem semmi, szép áttetsző rácsozott műanyag, de nincs az a vörös színe, mint amilyen a képeken látható a neten.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1352) BBéci válasza klarno (#1351) üzenetére


BBéci
titán

RTFM!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1353) ORCA58 válasza emre33 (#1349) üzenetére


ORCA58
addikt

Véleményed szerint egy antenna erősítő segíthet? Feleslegesen nem akarok arra is költeni. A CI modul miatt is mivel nem tökéletes, nejem majd leharapta a fejem.

Azóta átállítottam Magyarországra (Ausztria volt az eredeti) és néhány német nyelvű földi adást + rádiót talált. Volt ahol 50 alatt volt a jelszint , a bithiba 50- fölé is ment, mégsem blokkosodik a kép. Van nagyon gyenge adó is, az már csak nagy kockákból áll.

(#1354) ORCA58 válasza klarno (#1351) üzenetére


ORCA58
addikt

40C650 és vörös

(#1355) freddirty


freddirty
senior tag

Sziasztok!

Megjött az le32C550 tv-m. Minden rendben azt kaptam amit vártam, egy dolgot kivéve. Analóg kábeltv csatornáit egyszerűen lehetetlenség rendezni abban a sorrendben ahogy én megszoktam. A DVB-T adást lehetett az analógot nem...
Ki lehet ugyan exportálni a csatornalistát, ám a samsungnál nincs olyan szoftver amivel szerkeszteni lehetne! Akkor meg minek??!!
A third party samygo féle chaned pedig nem olvassa az exportált adatokat...

Szóval szépszép a tv de használni még nem tudom. A 10+ éves 55cm-es katódsugárcsöves pana tévében 10 perc alatt meg lehett csinálni a rendezést bakker...

(második tv-nek van használva és csak analóg kábeltv jel volt/van/lesz, mielőtt valaki azt ajánlgatná hogy használjak digitális jelet. UPC a szolgáltató ugyanis.)

fred

(#1356) nyesix válasza freddirty (#1355) üzenetére


nyesix
senior tag

szia,
nekem c530-am van. Ott sem működött a csatorna állítás pc ről című történet a samygoval.
Végig kell menni és kézzel be kell állítani egyszer, aztán mentsd le pen drivra

(#1357) nyesix


nyesix
senior tag

a házimozival akarom összekötni a c530-asomat, viszont:
a házimozin csak RCA stereo IN van, (optikai nincs) a tv-n meg kimenetnek van a scart, meg az optika.
Ha scarton dugom össze őket akkor a TV hangja szól a házimozin, de a külső vinyóról lejátszott videók hangja nem .
Próbáltam a hangot átrakni a TV menüjében TV hangszóróról külsőre, de úgy sem akarta az igazat.
Hogy tudom megoldani, hogy a HDD ről játszott filemknél is a házimozi szóljon, ha csak scartal vannak összekötve??

köszi!

(#1358) BBéci válasza nyesix (#1357) üzenetére


BBéci
titán

Esetleg Scart/RCA átalakítóval.
A hangminőséget illetően nem ártana egy valódi, digitális bemenettel rendelkező házimozit kötni a tévéhez, ami esetében 5.1 lenne amit hallasz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1359) cvn69


cvn69
tag

Adott egy 32c650-es tíví és hozzá egy Rubicomos STB. Érdekes módon semmivel sem jobb a digitális adás képe, mintha simán a TV-be dugnám a koax-ot és úgy nézném az analóg adást. Mondjuk, nem csúnya az analóg kép sem. Próbáltam RCA-val, SCART-tal, de sehogy se lett jobb, szebb, élesebb, kontrasztosabb, ahogy vártam volna. Az STB "TV out" koaxkimenetelére meg hiába dugom a TV-t.
Ennyire jó a Samu analóg vétele, ennyire rossz az STB vagy én nem tudok valamit?

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#1360) Misi 007 válasza cvn69 (#1359) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Scarton tudtommal nem megy át a digitális jel.
Próbálkozz YUV vagy HDMI-vel.
Ha nincs ilyen a boxon próbáld meg újabbra cseréltetni a szolgáltatónál...

(#1361) hoffman_ válasza Misi 007 (#1360) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nekünk T-kábel van, már jó ideje "digitálisan". Olyan szar, hogy bűn pénzt kérni érte, ráadásul mondom digitális. Koax-on. Azt lehet egyáltalán? :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1362) hoffman_ válasza hoffman_ (#1361) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ha már itt vagyok... 26B350-em van, és nem tudok rájönni, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy hangot csiholjak belőle hifi-n keresztül. Túl sok ki/be menet nincs rajta, de bármit próbálok, nincs hang. Vagy a TV alól, vagy sehogy.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1363) cvn69 válasza Misi 007 (#1360) üzenetére


cvn69
tag

Kérdeztem, de ilyen jár. Csak a HD csomaghoz jár HD-s STB, de annak 1450.- a bérleti díja + a HD csomag 1990.-ért. 9 HD műsor, amiből 4 amúgyis fogható és csak 2 érdekelne belőle. Annyit nem ér az egész.
Szomorú, ha olyat adnak a digitális adáshoz, amit nem is lehet használni hozzá.
Ilyen csatlakozói vannak:

Ja és még egy RS232, ami hasonló, mint a D-SUB kimenet.

[ Szerkesztve ]

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#1364) Misi 007 válasza cvn69 (#1363) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Ezen se YUV se HDMI kimenet nincs...

hoffman_: Persze hogy lehet!

(#1365) hoffman_ válasza Misi 007 (#1364) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát, azt gondolom én is, elvégre XXI. század - nade hogyan? :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1366) cvn69 válasza Misi 007 (#1364) üzenetére


cvn69
tag

Na ez az!
Sebaj, majd legfeljebb visszaadom. Egy havi bérlet, 400.- bánja.
Mindenesetre, köszönöm a választ.

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#1367) Ares_lovag


Ares_lovag
tag

Multkor észrevettem, hogy a Samsukon enm szabványos a SCART csatlakozó. Erről tudtok valamit, hogy mégis milyen szabványt használnak?

Senkit se idegesítt, hogy nem homogén a panel a LED LCDinél? Multkor néztem normál beálíttáson és a feketében foltosan szivárgó fény volt felelhető. Ez normális egy negyedmilla fölötti tv-nél?

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1368) ORCA58 válasza Ares_lovag (#1367) üzenetére


ORCA58
addikt

Mi nem szabványos rajta?

Ha lehet hinni a híreknek a Panasonic élmegvilágítású panelje nagyon szép homogén. Ott a feketével van baj. IPS Alpha panel.
A többinél még nem tökéletes a hírek és szemtanúk szerint. Többek között ezért is ragaszkodtam CCFL megvilágításúhoz
Volt itt egy fórumozó, aki e miatt cserélte le B7000-t egy B750-re.

(#1369) rígel válasza Fidel76 (#1342) üzenetére


rígel
őstag

üdv!

Te milyen messze vagy a központtól?
Tájékozódtam. Tőlem kb. 1200 m-re van. Az sok? Mire számíthatok?

(#1370) rígel válasza ORCA58 (#1331) üzenetére


rígel
őstag

Orca:
1200 m légvonalban közelinek számít, vagy távolinak?

(#1371) Ares_lovag válasza ORCA58 (#1368) üzenetére


Ares_lovag
tag

SHARP 700,705 nél nincs baj. És a 5605 PHILIPS-nél se volt. Ahogy én láttam. Sony LED LCD se hibáznak ilyen téren. Bár ott a szélek picit sötétebbek, de nem vevődik észre, csak ha nagyon vájtszemű valaki.

Samsung plazmán már csak egy SCART van, de ez se használható, mert az átlag csatlakozó enm megy bele. :) Vajon miért?:)

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1372) Scoobyka


Scoobyka
addikt

szerintettek érdemes b650ről c650re váltani vagy felesleges....a dts hang kinomyása annyira nem érdekel mert 2 perc alatt megcsinálom gépen.....van érdemi fejlődés képminőségben...vagy csak egy kis szoftveres tuningrol van szó?

(#1373) rígel válasza Ares_lovag (#1371) üzenetére


rígel
őstag

Mi az, hogy nem használható? Nem értelek.Nincs olyan hogy "átlag" scart csatlakozó, Scart csatlakozó van, és kész. Ez egy szabványos csatlakozó.

(#1374) rígel válasza Scoobyka (#1372) üzenetére


rígel
őstag

NEM!
Kivéve, ha nem-, vagy minimális összeget kell ráfizetni.

(#1375) BBéci válasza rígel (#1373) üzenetére


BBéci
titán

A LED-es Samsungokon és a hasonlóan lapos plazmákon, például B850, nincs Scart és komponens aljzat, mert nem férnének el és is nem lehetne szorosan a falra akasztani. Adnak hozzájuk adaptert, benne van a dobozban. Aki rendelkezik ilyen tévével, az nyilván találkozott ezekkel az adapterekkel. Csak az tesz fel ilyen kérdéseket - amire válaszoltál - aki csak boltban látott LED-es tévét és tesztet sem olvasott róla.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1376) rígel válasza BBéci (#1375) üzenetére


rígel
őstag

Na ja, de az adapter egyik vége természetszerűleg szabványos scart aljzat, tulajdonképpen egy lógó scart aljzat.
A lovag úr meg azt írja, hogy van a tv-n scart aljzat- tehát nem ilyen adapteres megoldásról van szó-, csak épp nem tudja beledugni a scart csatlakozót, mert nem olyan a kialakítása.
Ez fölöttébb furcsa lenne, mindenesetre azt nem akarom feltételezni, hogy összekeveri a csatlakozó tipusokat...

(#1377) BBéci válasza rígel (#1376) üzenetére


BBéci
titán

Nyugodtan feltételezheted. Szerintem valamelyik boltban látta a tévét, oda van írva az aljzat mellé, hogy Scart, azt nem érti.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1378) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Azt a Scart átalakítót néztem be a múltkor!

(#1379) ORCA58 válasza rígel (#1370) üzenetére


ORCA58
addikt

Nem tudom.
Akiknek nem működött rendesen, azok messzebb laktak 1200 m-nél. A város szélén családi házas környezet.
Akiknél tudom, hogy megy az mind jóval 1000 m-e belül vannak. A helyi lakótelep, és durván a közepén van a központ.
Kettő között sajna nincs ismerős.
Azt persze nem lehet tudni, hogy a kábel merre megy a föld alatt és milyen hosszú.

(#1380) ORCA58 válasza Ares_lovag (#1371) üzenetére


ORCA58
addikt

Fura, lenne mert a C650-en 2 is van, de nincs "bedugási" gond velük, vagy tényleg az átalakítós csatlakozóról van szó?

Tény, hogy a normál LED háttérvilágítás ugyan úgy működik, mint a CCFL (ha nincs helyi elsötétítés) csak nem éri meg a felárat.
Az EDGE LED más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#1381) Ares_lovag válasza rígel (#1373) üzenetére


Ares_lovag
tag

Konkrétan egy alapkategóriás SAMSUNG plazmán vol szerencsém tapasztalni. Egyszeri emberünk fogja boltbana kis scart to vga adaptert és gondolja beledugja, hát nemsiekrül, fog egy scart kábelt és azzalk se sikerült, majd uyganazon jóálapotú más tv-vel működő kábelt végigpróbálja szinte mindegyik LCD-n kivétel amin nincs, és nem siekrül. Másképp vannak alábközök mint a magyarországon kapható chart csatikon. Hiba tehát nem a felhasználóban van, és nem is én mondok hülyeséget. Próbáljátok ki bátran. :)

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1382) ORCA58 válasza Scoobyka (#1372) üzenetére


ORCA58
addikt

Váltani nem hinném, főleg, ha elégedett vagy a B650-el.
Nehéz , lenne bármit is mondani, hogy jobb vagy rosszabb. Egy más mellett nem hiszem, hogy nagy lenne a különbség köztük. A média lejátszója valamivel jobb, az alsó gombokkal szépen pörgethető a film.
A szervizben akivel beszéltem a digitális vétel kockásodása miatt azt mondta teljesen új készülék, egyáltalán nem ismerik még, nincs tapasztalatuk sem.

Ha már itt tartok:
A média lejátszó a wmv fájlokat lej tudja játszani, de nem lehet belepörgetni.
Több bemutató wmv-nek nem tudja lejátszani a hangját, ez előfordult mp4-el is.
Találtam én is olyan mkv bemutatót amit nem ismert fel.
Méret probléma még nem volt, azaz normál nézetbe eddig mindig arányos, képet mutatott. ( az más kérdés, hogy avi-nál pici a kép)
1. állásban valamelyik széléhez nyújtja a képet, méretarány eddig megmaradt.
2. állásban teljes képernyősre nyújt A széles nagyítást hiányolom, de ez van
16:9 filmnél vagy szélesvásznúnál tökéletes.
Felirat sajna még csak a külső filmmel azonos nevű fájl lehet. 3 méretben jeleníthető meg.

Számítógépet gond és beállítgatás nélkül látja a Samu programmal a hálózaton, de a pörgetés lassú nehézkes, de eddig ment. (Gondolom ez gépfüggő is, a gépem pedig elég koros darab Ezért nem tudom HDMI-vel próbálni, mivel a 720-as HD-t sem képes normálisan lejátszani.)
Igazán az USB-s HDD való hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1383) szuleg


szuleg
csendes tag

Sziasztok!Egy hírdetésben láttam UN46B7100 készüléket(200ezer).Érdemes foglalkozni vele,ugyanis szerintem nem EU-us készülék,tehát nincs gar.,vevőegysége (analóg-digitális)működik-e MO.-on?Segítségeteket kérném,ha van infó vagy valaki találkozott már ilyen készülékkel.Köszönöm.

(#1384) Ares_lovag válasza szuleg (#1383) üzenetére


Ares_lovag
tag

46B650 fölé nincs értelme menni. ha oylat láttsz 200eHUF alatt vedd meg. c650 meg roszabb lett mint a b650

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1385) laszlo168 válasza Scoobyka (#1372) üzenetére


laszlo168
senior tag

Szerintem ennyit már megér.
[link]

(#1386) Scoobyka


Scoobyka
addikt

tovabbra is varom a b650 es tulahoktol az alap beallitasokkal tehat nem elalitott szerviz menukrol a kepet valaki legyen mar ily nagylelku....elore is koszi annak aki nem sajnal ra egy kis idot...sulissanci@gmail.comra....tenyleg nem tart tovabb 10percnel...

[ Szerkesztve ]

(#1387) Ares_lovag válasza laszlo168 (#1385) üzenetére


Ares_lovag
tag

http://www.argep.hu/product_1222497_2.html

Ezen árakhoz képest nem egy nagy akció. Főleg, hogy a MM-ben már lehet 100HZ-es LED LCD-t kapni.

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1388) csokoládé13


csokoládé13
tag

Hello!

Kinéztem ezt a TV-t.
Meg tudnátok mondani hogy a Dinamikus kontrasztaránynál valamint az energia fogyasztásnál mit jelent a TBD?
Illetve hol tudom megnézni hogy a beépített médialejátszó milyen fájlokat támogat?

Köszönöm!

(#1389) rígel válasza Ares_lovag (#1387) üzenetére


rígel
őstag

Ja, 20-30eFt tényleg nem nagy kedvezmény :Y
Nem mondod, hogy a MM-ban lehet kapni LED LCD-t? Nem is gondoltam volna. Azt hittem csak fekete-fehér képcsöves tv-ket árulnak :DD

(#1390) rígel válasza Ares_lovag (#1384) üzenetére


rígel
őstag

:Y

(#1391) Berbatov


Berbatov
csendes tag

Sziasztok!
Sikerült néhány hete az utolsó 40B650-et megcsípnem a Pc-Dream-től. Szuper kis TV, csak egy gondom van vele. Analógon használom, és azt tapasztaltam, hogy bizonyos időközönként, kb. 30-40 percenként beszaggat a kép 1-1 másodpercre. Tapasztalt valaki hasonlót? Mi lehet ennek az oka, és mi a megoldás?

(#1392) laszlo168 válasza Berbatov (#1391) üzenetére


laszlo168
senior tag

Kapcsold ki a 100Hz-et

(#1393) Ares_lovag válasza rígel (#1389) üzenetére


Ares_lovag
tag

Megint csak a lényeg maradt ki. :) Ennyiért már 100hzs LED LECD-t kapsz.

[ Szerkesztve ]

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1394) need


need
addikt

üdv...

van 1 külföldi oldal ami alapján bel lehet álítani a tévéket potosabban volt itt nem rég 1 link
a 40C650 tévéröl de nem találom sehol..:(
valaki kirakná ennek a linkjét?!?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#1395) cvn69 válasza rígel (#1389) üzenetére


cvn69
tag

Az [első oldal]t nézd, ott már csak 8000.- a különbség.

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#1396) anrab válasza Scoobyka (#1386) üzenetére


anrab
addikt

nem szoktam ide írni de azért olvasom, és ezt már nem tudom írás nélkül megállni.
vagy egy hónapja többször is megkérted őket de basznak rád. a tanácsaid jól jönnek de ha Te kérsz....
pedig sokan megnézték már a servicét azóta.

(#1397) ORCA58 válasza Ares_lovag (#1384) üzenetére


ORCA58
addikt

"c650 meg rosszabb lett mint a b650"

Milyen indokok alapján hoztad ezt a döntést?

(#1398) klarno


klarno
csendes tag

Sziasztok!

A C650 tévémen ha nyomok egy info gombot kiírja a sarokban, hogy "1280x720 @ 50Hz". Ezt akkor teszi, ha a SAT-TV dekodert használom, HDMI kábellel. AV csatlakoztatásnál nem ír ki semmit.

Ez mit jelent? Miért ekkora a felbontás? Miért ekkora a frissítési freki?

Lehet valahol állítani a TVn a frissítést, mert én eddig csak a Motion Plus állítást találtam mást nem.

Köszi.

(#1399) Berbatov válasza laszlo168 (#1392) üzenetére


Berbatov
csendes tag

Köszi a választ! De mikor használjam a 100Hz-et? Filmnézés?

(#1400) Ares_lovag válasza ORCA58 (#1397) üzenetére


Ares_lovag
tag

Ez egyzserű. B650-nél nem láttam bolti körülmények közt szivárgó fényt, feltételezem, fényerő kontraszt visszavételével sötétebb hejségben is megfelelő. Igaz cserébe nincsen túl sok árnyalta a feketében. C650-nél már a boltban is zavart a túl sok fényerő a feketében. Ergó érezhetően kicsi statikus kontraszt.
itt találsz 4 tesztképet. Nézd meg egy Samsungon és pár másik tv-n. Amelyiken jobbnak látod azt érdemesebb megvenni. :)

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.