Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Ares_lovag válasza Berbatov (#1399) üzenetére


Ares_lovag
tag

Sport talán. Esetleg akciófilmek. De mozizáshoz? Mozi üzemódban kikapcsolja a 100/200Hz-et mindegyik tv. Akkor minek?:) 24p az fontosabb.

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1402) ORCA58 válasza Ares_lovag (#1400) üzenetére


ORCA58
addikt

Nekem volt decemberben 40B650-esem valami pocsék volt a panel benne vissza is adtam. Még 2 db hozattam, mivel egyik sem volt SAMU panelos visszaküldtem őket.
Az első szériás SQ01-es SAMU B650 kivételesen jó volt, de hamar változtattak rajta mert túl drága volt.
Decemberben csak több hónapja kiállított darabot kaptam volna 295 000 pénzért.
A mostani SQ01-es 40C650 -ben olyasmi panel van mint a 2009-es SQ04-es 40B650-ben. A pixel minta ugyan az, és a viselkedése is, azaz nagy szögből a fekete sötétkékes lesz. Szemből fantasztikusan fekete a fekete. Ha nem az lenne és a statikus kontrasztja alacsony lenne, már visszaadtam volna 8 napon belül. Ha valaki kényes erre az én vagyok!
A betekintési szöge is bőven elég a lakás adottságait is figyelembe véve.
A jelenlegi 40C650 van és eszméletlen jó a képe. A tesztábráidat is néztem rajta, tökéletesen szépek.

Dinamikus kontrasztot nem használok, bántóan magas fényt tud produkálni.
Ha egy jó digitális adást néz az ember még SD esetén is gyönyörű
Ma a pl. SAT3 -as (DVB-T ) adó kápráztatott el egy természetfilmmel. Kár, hogy nem találtam HD adást.

Hogy milyen erős a kontraszt, az beállítás kérdése.Különböző fényviszonyokhoz különböző beállítás kell A normál, természetes, és film módokat kalibráltam be ezeket váltogatom.(A kiemelt automatikusan használja a maximális dinamikus kontrasztot azt mellőzöm)
Film módban sötétben a szélesvásznú film felett és alatt szinte soha sem látszik a szerinted világító fekete. Csak akkor látszik, hogy fény szivárog át rajta (ami minden LCD hibája) ha nagyon sötét az egész kép. Ha némi kis fény van a szobában, akkor ében feketének látszik

Itt az LN40C630-as kistesó mért fekete szintje [link]

[ Szerkesztve ]

(#1403) #09634560 válasza Ares_lovag (#1401) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ezt hol vetted?Valamit lehet összekeversz!Nem kapcsolja ki mozi üzemmódban a 100 hertzet 24p-nél, hanem átszámolja és megjeleniti azt a saját frekijén,..24 fpsben BD-játszók adnak.és azt a tévé 3:2Pulldown esetén 50 vagy 100 hertzen 4:4 esetén 96 vagy 5:5 esetén120 hertzen hajtja meg,mellesleg ezt nevezik pulldownnak,hogy mennyi alképet hoz létre adott kockákbol,az lehet ugyanolyan mint az eredeti vagy számitott,ún.köztes.

[ Szerkesztve ]

(#1404) BBéci válasza Ares_lovag (#1381) üzenetére


BBéci
titán

Ember, így néznek ki az adapterek. [link]
Melyikkel volt probléma?
A szóbanforgó csatlakozót eredetileg EuroScart-nak nevezték, mindenhol egyforma, nincs külön magyar változat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1405) BBéci válasza laszlo168 (#1392) üzenetére


BBéci
titán

Na, ezt hogyan sikerült kiötölnöd???
Ha a 100 Hz okozná, nem 30-40 percenként lenne probléma.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1406) BBéci válasza #09634560 (#1403) üzenetére


BBéci
titán

Egy klaszikust idézek: könyörgöm, akasszuk fel!!!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1407) #09634560 válasza BBéci (#1406) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen ismerem.. :D
Ha valamit nem jól irtam kijavithatsz! csak már tul fáradt vagyok alap dolgokat magyarázni,és késö is van nem fog annyira az agyam..

[ Szerkesztve ]

(#1408) emre33 válasza #09634560 (#1403) üzenetére


emre33
addikt

24Px4 beállítás van a B650 service menüjében.

Alapba ki van kapcsololva. Érdemes bekapcsolni?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1409) rígel válasza Ares_lovag (#1393) üzenetére


rígel
őstag

Ja, csak jóval kisebbet!
Ne haragudj, de ennyi baromságot hogy lehet összehordani? :C

(#1410) rígel válasza ORCA58 (#1397) üzenetére


rígel
őstag

"c650 meg rosszabb lett mint a b650"
Mert tudja hogy így van, és kész!
Ez az ember legfeljebb áruházban látta a tv-ket jó messziről.

(#1411) rígel válasza Ares_lovag (#1401) üzenetére


rígel
őstag

"Mozi üzemódban kikapcsolja a 100/200Hz-et mindegyik tv. Akkor minek?"

:Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y
Ebből is látszik, hogy a büdös életben nem láttad még a b/c650 menüjét! Megkockáztatom, a többiét sem hiszem.
ahh

(#1412) Ares_lovag válasza ORCA58 (#1402) üzenetére


Ares_lovag
tag

Ergo nem szériáról beszélsz, hanem adott termékről. 40B650-nél amit te vetél másik panelt tettek beel, ergó hüjének nézett a gyártó. Persze ez nem személyes. Biztos más is megteheti ezt és elnézzük neki. Pl egy L es póló csomagolására simmán rá lehet nyomni, hogy S-es, senki enm háborodna föl már ha Samsung a póló felirata. Minden más esetben öklét rázná?:)

Szóval akkor amit TE kifogtál c650-t jó panelel van, rendben szerencsés vagy. Mi a garancia, hogy a többi várásló is szerencsés lessz? Végülis így is leeht lottózni.

Valjuk be samsung erőssége az esztétika. c650 ilyen szempontból pici mutáns. :)

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1413) Ares_lovag válasza BBéci (#1404) üzenetére


Ares_lovag
tag

Mint írtam EuroScart csatlakozó, és nem adapter. csak röviden Scartnak írtam mert gondoltam így egyzserübb. Feltételeztem alapból inteligensnek néztek és átjön az így beburkolt információ, hogy nem LED LCD ről van szó, hisz azon csak adapter van, hanem plazmákról, CCFL LCD-kről. Miért írtam le? Kiváncsi voltam másnak is előjötte a probléma. De úgy látszik senki nem nézte meg, met mindegyikőtöknek LED LCD-je van. :) Jó nektek, vagy nem.

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1414) Ares_lovag válasza rígel (#1410) üzenetére


Ares_lovag
tag

46C650-t volt szerencsém közelebről megnézni, egyik áruházban, mivel munkám miatt elég sok időt töltök el a területén. Engem zavart a túl sok szivárgó fény a fekete területeken. Mondjuk ha egy 450 lett volna abban az árkategóriában elmegy, de ez jóval drágább. Sötét helységben csak C6000, C7000, és C8000-es modeleket láttam. Nem estem tőle hanyat.

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1415) Ares_lovag válasza rígel (#1411) üzenetére


Ares_lovag
tag

Kockáztasd. :) Jópár TV-t néztem és mozi üzemódban letiltotta a 100hz-et. De mihamarabb megnézem ujra.

Amúgy 100Hz bekapcsolása esetén nem éreztek kissé mesterséges mozgást?

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1416) Ares_lovag válasza rígel (#1409) üzenetére


Ares_lovag
tag

Nem jóval kisebb, csak vastagabb. :) 40PFL5605H 100Hz, MKV lejátszás (bár minek) és DVB-C,DVB-T tuner. Ingyen hitel alatt 239990Ft volt a Pólusban. Már ha még/már van. Szóval baromság? :) Gondolkozz mielőtt megitélsz!

[ Szerkesztve ]

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1417) rígel válasza Ares_lovag (#1416) üzenetére


rígel
őstag

240 000 Ft nem 200 000. Nem mindegy! 200 000-ért hol kapsz 40"-os led-est???

(#1418) rígel válasza Ares_lovag (#1415) üzenetére


rígel
őstag

Megkockázatom, ugyanis nekem b650-em van, úgyhogy van vele némi tapasztalatom, több mint neked, aki áruházok polcain látott lcd-kről beszél úgy, mintha valós tapasztalata lenne vele.

(#1419) rígel válasza Ares_lovag (#1412) üzenetére


rígel
őstag

Befejezhetnéd már ezt az ámokfutást!
Olyan dolgokról beszélsz, amihez láthatóan halvány lila gőzöd nincs!
Nincs(vagy nagyon kevés) olyan tv gyártó, aki csak a saját paneljeit használja!!! A SONY, a PHILIPS, a SAMSUNG például biztos hogy külső több beszállítótól is vesz lcd panelt. ez miért lenne átb@szás? Nem panelt veszel, hanem tv-t!

(#1420) Ares_lovag válasza #09634560 (#1403) üzenetére


Ares_lovag
tag

Értem amit írsz. Honnan szedtem: Menü mozi, majd beálíttások 100Hz, és ott kiszűrkitette. Gyors mozgáson meg jobban msott.De vegyél egy 24p-s gyors mozgású demót és tedd be egy mozi üzemódban lévő tv-re. nem lessz a mozgás éles inkább kissé elmosódik,. Innen vetem. Valamit akkor rosszul láttam?

24p ez egy varázslatos kis rövidíttés. Mer lehet 3:2, 5:5-ös és ahogy írod 4:4. 3:2 álíttólag nem lessz természetes a mozgás, de így jön ki az 50/100hz. namost első lépésként 24p->50. Vegyük 3:2 esetet. Egyik képkocka 3* a másik 2* szerepel.
Aztán megkettőzik vagy kiszámíttanak egy képkockát ahogy írtad köztes képet és lessz a 100Hz.

Vagy 5:5 esetén egyik is 5* és a másik is, így lessz 100Hz.

100Hz éleségnövelés miatt van, azaz ne mososn az az áldott LCD, a 24p vagy különféle néven fantázianéven emlegetett Motion-ök meg a BD tartalmak szagatását hivatot megakadályozni. tehát a 2 elektronika egymásra épül azaz 24p-re a 100hz, tehát 24 fontosabb egy moziilmnél mint a 100hz? Vagy tévednék tudorok? Vagyis a 24p nem feltétlen a 100/hz. Ahogy írtad saját frekire nyomj át.

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1421) Ares_lovag válasza rígel (#1417) üzenetére


Ares_lovag
tag

Ahogy néztem volt pár bolt aki 240-ért adta és ők is csak "akciósan" adták 200eHUF ért. :)Amúgy 289-re árazták be. Persze legyen miből akciózni.

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1422) rígel válasza Ares_lovag (#1421) üzenetére


rígel
őstag

Be volt linkelve 199000 Ft-ért egy 40"-os c650! Erre te azt mondtad, hogy ennyiért már van LED-es is.
Ne beszélj már félre. Gondold meg , mit írsz le ne utólag próbáld belemagyarázni, hogy nem is úgy írtad, ahogy írtad....

(#1423) Ares_lovag válasza rígel (#1419) üzenetére


Ares_lovag
tag

Azzal nincs semmi baj, hogy külső gyártóktól vesznek. Csak adott típusba adott panelt tegyék bele, és nem összeviszsa. Vvagy legalábbis ne legyen észrevehető a minőségi külömbség. Vagy nincs igazam?:)

Miért lenne átverés? Talán mert kitesznek egy jobb LCD-vel rendelkezőt polcokra, és később berendelnek mögé újabbat, amit már nem a kintlévő paramétereivel bír. Szerintem z férevezető. De úgylátszik csak én vagyok ere érzékeny.

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1424) Ares_lovag válasza rígel (#1422) üzenetére


Ares_lovag
tag

Elismerem, hogy nem pontosab fogalmaztam.

Kiegészíttés:
1. 240khufos ár nem egy nagy diferencia, vagy csak szerintem nem az?
2. lessz az még 199990khuf. tavasszal. :)

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1425) rígel válasza Ares_lovag (#1423) üzenetére


rígel
őstag

Hogy van-e minőségbeli különbség? Neked erről nincs tapasztalatod, csak hajtod, amit más leír.
Tapasztalatom szerint nincs, és nem is lehet jelentős, észrevehető minőségbeli eltérés.

"Miért lenne átverés? Talán mert kitesznek egy jobb LCD-vel rendelkezőt polcokra, és később berendelnek mögé újabbat, amit már nem a kintlévő paramétereivel bír."

Ezek szerint még a boltok polcain álló tv-ket sem nézed meg tisztességesen, mert megint valótlant (sületlenséget) állítasz.
Tapasztalatom szerint (ami neked ezek szerint =0) azonos arányban vannak a boltok polcain a különféle jelöléssel ellátott panelekkel szerelt tv-k. Azt, hogy ezek a jelölések a panel gyártójára utalnának, arra semmilyen konkrét, hivatalos információ nincs! Csak találgatások. De ezt már 1000x leírtuk.

(#1426) rígel válasza Ares_lovag (#1424) üzenetére


rígel
őstag

Próbálkozz csak...
erre már érdemben nem is reagálok, nincs mire.

(#1427) need


need
addikt

van ez a [link]
ez a B650 re vonatkozik
és olyat keresek ami a C650 beállításokra vonatkozna
tudná nekem valaki linkeli?

köszöntem:)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#1428) Ares_lovag válasza rígel (#1425) üzenetére


Ares_lovag
tag

Nézd, azt hitem ez a fórum véleménycseréről szól, és nem a másik megitéléséről. Persze könyebb valakit lenézni, mert akkor töbnek érzed magad a monitor tulsó odlalán. Ha visszaolvasol egyikőtöket se minősítetem, és nem vontam kétségbe a tudását. Megadtama tiszteletet, amit szerintem mindenki megérdemel. És én is elvárom. Ahogy én tévedhetek, úgy bárki más is.

"Neked erről nincs tapasztalatod, csak hajtod, amit más leír."
Ezt honnan veszed? :) netán a titkosszolgálatnál dolgozol és mindent tudsz rólam?:)

Samsungon belül nem figyeltem mert nem láttam 2db 40b650 egymás melett. De PHILIPS-nél már lehetet látni a 8404 és 8654 modelek esetén, hogy más a betekintési szög. Szemből nem is volt jelentős külömbség, csak kb panel síkjától 45°-os szögből nézve. De előttem leírták már, hogy azért vitte vissza mert nem azt kapta amit elvárt. c650-el meg szerencséje volt.

Nem azért vitatkozom, hogy hülyének álítsalak be. Csupán, hogy egy vitát nyerjek, mert szeretek vitattkozni. Vita és nem veszekedés, de kezd az az érzésem lenni, hogy itt a fórumon nincs vitakultúra. Még szerencse, hogy nem repülnek felém virtuális kőbalták. :)

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1429) Ares_lovag válasza rígel (#1426) üzenetére


Ares_lovag
tag

:) Ez jó. Valóban nincs mire. Leismertem, hogy nem pontosan foglamaztam, és az okozott féreétést. Ezt nm szokták errefelé (nem a fórum), és ez szokatlan lehet. :)

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1430) Ares_lovag válasza Ares_lovag (#1429) üzenetére


Ares_lovag
tag

Ez jó. Valóban nincs mire. Elismertem, hogy nem pontosan foglamaztam, és az okozott féreértést. Ezt nem szokták errefelé (nem csak a fórum), és ez szokatlan lehet.

Javított :)

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1431) rígel válasza Ares_lovag (#1428) üzenetére


rígel
őstag

"Neked erről nincs tapasztalatod, csak hajtod, amit más leír."
"Ezt honnan veszed? :) netán a titkosszolgálatnál dolgozol és mindent tudsz rólam?:)"

Szó sincs róla, csak elolvasom amit írsz, és abból világosan kiderül minden :)

(#1432) Ares_lovag válasza rígel (#1431) üzenetére


Ares_lovag
tag

Konkrétan?

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1433) luciferk válasza rígel (#1426) üzenetére


luciferk
senior tag

Kíváncsi lennék milyen TV-je van neki otthon ;)

(#1434) Ares_lovag


Ares_lovag
tag

Elnézést midnenkitől ez nem egy értelemes vita ami "rígel" és köztem folyik, hanem inkább egy kakasviadal. Kijelentéseimre, nem szakszerűn és pontos ellenérvekel válaszolt, igaz én se fogalmaztam pontosan.

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1435) Ares_lovag válasza luciferk (#1433) üzenetére


Ares_lovag
tag

Nekem nincs tv-m. :) És nem is lessz egy jódarabig. Bár a családban van CRT, de enm az én döntésem eredményeként került megvásárlásra.

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1436) rígel válasza Ares_lovag (#1428) üzenetére


rígel
őstag

"Nézd, azt hitem ez a fórum véleménycseréről szól, és nem a másik megitéléséről."

Ez így van.
De mit vársz, ha folyamatosan valótlan dolgokat állítasz tényként?

Lehet ellenérveket kifejteni tényekkel megfelelően alátámasztva, és akkor kialakulhat értelmes vita.
Az elmúlt időkben tett állításaid zöme azonban sajnos nem érdemes vitára. É ezt nem lenézésből mondom, hisz én sem vagyok szakember, csak egy lelkes amatőr, aki nem elégszik meg a tv-je alapbeállításaival, igyekszik kihozni belőle a legtöbbet.
Erre jön valaki, aki egy üzlet polcán látta csak a tv-t, és ez alapján állít valamit egy olyan tv-ről, aminek te hónapok alatt kiismerted minden beállítási lehetőségét, így tudod hogy hülyeség amit mond.
Szerintem így nincs értelme a vitának.

(#1437) rígel válasza Ares_lovag (#1435) üzenetére


rígel
őstag

"Nekem nincs tv-m. :) És nem is lessz egy jódarabig. Bár a családban van CRT, de enm az én döntésem eredményeként került megvásárlásra."

Akkor meg miről beszélünk??????? Miről beszélsz? Milyen tapasztalatod van bármilyen lcd tv-vel? Próbálgatod a boltok polcain néha?
Ezzel részemről befejeztem.

(#1438) Ares_lovag válasza rígel (#1436) üzenetére


Ares_lovag
tag

:) Azért írok ide, hogy véleményem ellen mondj(atok ellenérveket. Kijelentem, mert biztos vagyok benne.

Te egy TV-t ismersz töviről hegyire. Én kb 50%-osan SONY, LG, SAMSUNG, JVC, PHILIPS kínálatát 2008 októbere óta. A tv-k terén még mindig amatőrnek tartom magam. Hiradástechnikát nem is szeretem. Serintem ez bizsuelektronika. Ipari elektronikával már régóta foglalkozom. Hogy Mi a külömbség egyes tv-k között azt szerintem elég jól vágom, és akikek élőszóban beszéltem még nem cáfolták. bezzeg itt. :) Tény nem úgy fejeztem ki magam, hogy az egyértelmű és pontos legyen.

Szerintem régen rossz ha hónapokig tart beálíttani normálisan egy tv-t. PHILIPS, LG nél egész használható beálításvarázslók vannak,, de samsungnál is van 2 beálítást segíttő tesztkép, legalábbis a c600-nél megtaláltam. c650 nél is előhívható? mmost fejből nem tudom melyikk menüpont, de te bizztos jobban tudod, és elegendő ennyi kulcsszó.

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1439) Ares_lovag válasza rígel (#1437) üzenetére


Ares_lovag
tag

Mért kéne otthon legyen LCD TV-m?:) Mért kéne átvernem magam?:) A műsorok amiket nézek 80%sd az meg pocsék egy HD-tv-n. Boltok polcain heti 16 órán át zaklatom őket mert fizetnek érte. Te meg egyet zaklatsz, hogy tud nézni. Nos akkor miről beszélünk?:)

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1440) BBéci válasza Ares_lovag (#1439) üzenetére


BBéci
titán

Könyörgöm, állítsd már le magad, tönkreteszed az egész topikot!
A plazmást is.
ELÉG VOLT!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1441) csokoládé13


csokoládé13
tag

Hello!
Kinéztem ezt a TV-t. Tudnátok róla esetleg valamit mondani!?
Illetve a Dinamikus kontrasztaránynál, valamint az Energia fogyasztásnál mit jelent a TBD?
Köszönöm!

(#1442) Ares_lovag válasza BBéci (#1440) üzenetére


Ares_lovag
tag

bocs, személyes harc lett belőle.

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1443) Ares_lovag


Ares_lovag
tag

Valaki megnézte már az EuroScart csatlakozót?

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1444) Coma


Coma
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap én is megvettem a LE 40 B652-est. Segítséget szeretnék kérni. Csak a Yahoo widget jelenik meg. Ha szeretnék letölteni másikat azt írja ki, hogy Connect Unavilable.
Minden Magyarra van állítva kivéve az Internet TV-be ott csak külföldit lehet választani
Hogy lehet több widgetet letölteni?
Köszönöm.

(#1445) Gaben360 válasza Ares_lovag (#1443) üzenetére


Gaben360
senior tag

Na benézek ide hogy milyen jól pörög a topik,erre mit látok....veszekedtek mint két ovis!!
Szerintem zavarjátok le privátba,jobb lesz így mindenkinek! :R

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#1446) rígel válasza Gaben360 (#1445) üzenetére


rígel
őstag

Részemről befejeztem.

(#1447) #09634560 válasza Ares_lovag (#1420) üzenetére


#09634560
törölt tag

24p-t ha érteni akarod ajánlom ezt és ezt figyelmedbe.
Irtad hogy mozgáskor elmosódik kicsit a kép.De ennek lehet hogy nem ez az oka.Hanem a tévé mozgóképfeébontása nem1080p hanem kevesebb,pl 720p.Ez az Ún.motion resolution azaz mozgóképfelbontás csak ott jobban észrevenni mivel kevesebb a képkocka,másodpercenkénti 50 vagy 60 helyett 24.1080at a 2009es NeoPDP-k,a 2010-es Pana plazmák,C650-töl és a 7000-felfelé a samsungok tudják.

(#1448) Ares_lovag válasza #09634560 (#1447) üzenetére


Ares_lovag
tag

Tény, hogy a demófilmek mind adott márkára optimalizáltak. Enenek tudatáan tetetm rá az áltlam talált egyetlen gyors demofilmet több tv-re. SAMSUNG, PANA, LG, PHILIPS. Film: Philips HD Natural Motion demofilmjét. Címét pontosan nem tudom, de katonák mászkkálnak a tetőn. kereszt, vízszintes, függőleges svenkelések vannak benne. Elég sok tv összeomlik tőle. Hasonló tesztvideóról ami nem márkaspecifikus tud valaki? Pana demó párhuzamos vonalakból ál, az nem túl látványos.

Úgy tudom, hogy 1080p-t csak az s től tudják.x biztos nem. Lásd pana teszt. Vagy a pana 1080p-t kommunikál?

Akkor ebben jobb lett a c650. a b650 hez képest.

M1 digiáltison is láttam iylen mosódást SMSUNG B550-en és SHARP LE600-on. Mindkettő 40"-os. LE700-on és B650-en nem. Legalbbis nem számotevő mértékben.

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#1449) Scoobyka válasza anrab (#1396) üzenetére


Scoobyka
addikt

en sem ertem...mindenki a segitseget orommel veszi es elvarja hogy segitsunk neki,de ha mason kell segiteni suket fulekre lell csak...szomoru,hogy meg eg forumon is ilyenek az emberek....pedig valoban 10perctol nem tart tovabb megcsinalni amit kertem...

(#1450) szjoci válasza Scoobyka (#1449) üzenetére


szjoci
őstag

halihó!
nekem b530-am van, de félreértés miatt az egyik fórumtársunktól kaptam B650 szervízmenü képeket. Az adataidnál lévő e-mailcímre továbbítottam ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.