Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) volminator


volminator
csendes tag

Olyan kérdésem lenne hogy a pc nyomnám a játékokat Nvidia karival 3d-ben ehhez kéne egy olyan TV ami minimum 120hz tudna a DVI kábelről.Sokat olvastam a témáról de sehol sem találok olyat aki választ adna a kérdésemre hogy milyen TV-t vegyek ami képes erre.A plazma hiába 600hz csak 60hz-ad ki a DVI-n.Állítólag a 3d-s logoval ellátott TV-k tudják de azok a plazmák is csak 60hz jelet fogadnak a DVI-ről.Tehát LCD-n gondolkodok ami 200hz és 3d-s Samsung LE-40C750-ben gondolkodok de sehol sem találom hogy ténylegesen tudja e a 200hz pc-ről és működik e rajta az Nvidia 3d ha valakinek van valamilyen tapasztalata ez ügyben kérem ossza meg velem segítség!!!!!Senkit nem érdekel ez a dolog?senkinek nincs ilyenbe tapasztalata?

(#1952) kammu válasza volminator (#1951) üzenetére


kammu
csendes tag

Mire kell a 120Hz, a legtöbb játékban ki lehet kapcsolni a monitorhoz szinkronizációt(v-sync), így a játék megy a maga sebességén és nem zavarja ha csak 60hz-enként van kint a tv-n új kép ;) a szemednek meg az is elég. Bár azt sem értem a 60FPS-nél hova kell több, de hát vannak maximalisták ;)

[ Szerkesztve ]

(#1953) #09634560 válasza kammu (#1950) üzenetére


#09634560
törölt tag

legutolsó kérdésedre a legegyszerübb a válasz.Mert nem ugynarról az interfészről szedte!mert ugye kezdi:analóg VHF-UHF-C-sáv-Hiper sáv-Digitális(DVB) T-Digitális C....tehát mindig ujraszámlál .És mindnek más a KF-je a PLL-en -najó: közepes frekvenciája a digitális hangolójelskálán Nos ezeket ugye eltárolja.De az UHF 21 azt nem azonos a DVB 21-el.más interfész(pl.DVB-C) találta meg.tehát nem kerülhet azonos sorszámra.mégha ugyanaz a frekije is.Nos ezt a Tools gombbal te ide-oda tologathatod,el is nevezheted,attol a számsor ami hozzá van rendelve(Pl.analogUHF24rtlklub)ugyanaz marad.
Két jelnek még "ingadozni"se kell,elég ha el vanak egymástól tolva,interferencia lép fel(hulllámhegy-hullámvólgy találkozik egy időben)akár két antenna egymást átfedve vesz,kicsit eltolva,mondjuk negyed hullámhossznyit. Megjegyzem nagy szakembere én se vagyok a témának.Csak foglalkoztam vele.

(#1954) #09634560 válasza volminator (#1951) üzenetére


#09634560
törölt tag

120 Hz csak az amerikai NTSC szabványban van. Az összes síkpaneles megjelenítő sajátfrekvenciája 60 Hz.Csak képesek a 24,50 és 100 Hz megjelenitésére.De pc-ről ,mihely pc-nek nevezed el a bementetv,agy pc jelét fogja pl DVi vagy. D-subon,kikapcsol minden képjavitó algoritmust és csak 60Hzen dolgozik. A Samu750 se kivétel.

[ Szerkesztve ]

(#1955) ORCA58 válasza tothbe (#1943) üzenetére


ORCA58
addikt

Tudom! A C650-en nincsen, cserébe Google Maps van, az Index lenne fontosabb.

(#1956) ORCA58 válasza kammu (#1950) üzenetére


ORCA58
addikt

A DVB-C és DVB-T más szabvány.
Ráadásul ha magad tudod fogni szebb lehet a kép, mint a szolgáltató által nyújtott jel. Kicsit vagy nagyon rátömörít stb stb.
Nálunk VIDANET pl. kockásodik az összes csatin a SAMUN. Nem csak nálam máshol is más készüléken.

(#1957) kammu válasza #09634560 (#1953) üzenetére


kammu
csendes tag

Köszönöm a választ... de ez egy új kérdést vet fel bennem ;)
Itt most megakadtam:"mégha ugyanaz a frekije is"
Én úgy képzeltem fogják a jeleket és adott frekvencián sugározzák pl. 500mhz van a tuner ami ezt visszaalakítja képpé.
Ha jól értem te akkor azt mondod ha UHF sávon sugároznak 500Mhz-en az nem ugyanaz mint a DVB-n 500Mhz.

Én azt hittem megvannak a freki kiosztások pl UHF 470-862 erre rá van osztva 48 csatorna ki lehet számolni nagyságrendileg 10Mhz-enként lép. A hagyományosan tv-adók jeleit bekódolták és küldik adott frekin. Azt hittem a DVB csak más kódolású jelfolyam (ezt nem értik a régi tv-k).

Kicsit odzkodok a még egy kütyüt dugj be és menjen napi 24-órában dolgoktól - ennek a tv-nek nincs 5V az antennára kiküldve. Kapcsolgatni meg nem akarok.

(#1958) bnorci71 válasza kammu (#1947) üzenetére


bnorci71
addikt

HD adásért sok-sok plusz pénzt akarnak a szolgáltatók az SD-t van olyan szolgáltató kiadja pl Pr-telekom de csak a közszolgálatit a kereskedelmit nem kötelesek.

végig kell futtatni a digitális keresést minden beállítás nélkül 5 perc alatt megvan.

A légi antennáról meg jön a TV2 szintén a 21-es UHF-en ezt a 2-esre raknám. Hogy a bánatban tudja ha én az 1-es gombot nyomom meg akkor a kábelről jövő 21-est tegye oda, míg ha a 2 gombot akkor meg a légit.

ne közösítsd simán a 2 jelet még a szomszéd adását is zsétcseszheted.

Ha felrakod az antennát látni fogod, hogy illetve már most is láthatod csak üres hogy a Ch list megnyomására előjön a csatorna lista ahol válthatsz kábel/légi között illetve fent a jobbra/baalra gombal a TV-Analóg-Összes adástipus között.

A digitális kábeltévé adásokat nem tudod felváltva berakni az analogok közé, na innen tudja a TV mit akarsz nézni :)

pl:

1 analóg 2 digi 3 analóg

akkor a CH listbe így nézz ki

2
A1
A3

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#1959) barts válasza kammu (#1944) üzenetére


barts
csendes tag

Szia!Csak azért irok mert a samsung 40c650 rosszabb tv mint a 40b650-es!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le40c650-20100506527.htm.
Nekem 40B650-ES
van és online-on már ezen is határeset a fsp játék monitoromhoz képest!!!!!!!!!!!!!!!
A dts hangsáv gond kb 5 perc, pc-én kiveszem és már viszi!
SamyGO-ot nem tudod felrakni a c650-re mivel nincs benne content library flash!!!!!
SamyGO-vall felvenni tudom a filmeket a tv-röl a usb-én lévő pendrive -ra. De csak b650-e tv-vell!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Képminőség ugyanolyan

[ Szerkesztve ]

(#1960) fury71


fury71
aktív tag

Haverom most vett C650-t és nem világít az alsó visszajelző led. Hol lehet bekapcsolni?

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#1961) volminator válasza #09634560 (#1954) üzenetére


volminator
csendes tag

Mint már írtam 3d-ben szeretnék játszani az nvidiának a szemüvege 120hz üzemel vagy többel ezt nem tudom ki is adtak a samsungék egy 120hz monitort ezzel a szemüveggel ami a polarizácios technologiát használja és nem bántja a szemet ugyan is a jobb és a bal szemnek felváltva adja a 60-60 hz a szemüveggel összhangba így jön össze a 120hz .60hz kell minimum hogy ne bántsa a szemet ezért kéne ilyen TV mivel a monitor kicsi.Egyébként most sincs monitorom egy 106cm lcd-n gépezek csak nagyon érdekel hogy milyen lenne ez a dolog persze csak akkor vágnék bele ha működik mivel nem kevésbe kerül ezt össze hozni.Ezért szeretnék tanácsot kérni vagy infot ha valakinek működik.Az eddigi válaszokat köszönöm :))

(#1962) volminator válasza #09634560 (#1954) üzenetére


volminator
csendes tag

Tehát szerinted ha nem pc-nek nevezem el a csatlakozást ha nem másnak akkor szerinted fel tudom rakni a pc-men a frissítést120 vagy akár 200hz-re is?Persze úgy hogy valóban a Pc is ezt a frissítést látja és a videó kártya is ezen a hz dolgozik.Azért ha valakinek van ilyen TV-je Pc-vel össze kötve próbálja ki légyszi mert ha így működik az klafa lenne :))

(#1963) Berbatov válasza barts (#1959) üzenetére


Berbatov
csendes tag

Hali!
Hogy is megy ez a pendrive-ra felvétel? Kifejtenéd bővebben?

(#1964) PoPeC válasza barts (#1959) üzenetére


PoPeC
csendes tag

hm ez erdekes. eddig c650et akartam venni, de ez az input lag dolog elgondolkoztatott mert van ps em meg xboxom is. nem tudja valaki konkretan mennyivel lehet nagyobb az input lag a C szeriaban a B hez kepest?

(#1965) Mitsuco


Mitsuco
csendes tag

Szisztok!
Van egy Samsung LCD LE32S62BX/XEH típusú tv-m , amit csak PS3 és PS2 höz használok. Amióta összekötöttem a tv-t HDMI csatlakozón keresztül a PS3-al, azóta a többi bemenet (Tuner, AV, Audio-Video stb.) használatakor fekete-fehér a képernyő és néha picit ugrál is. A HDMI keresztül továbbra is tökéletesen üzemel. Sajnos a ps2-nek scart csatlakozoja van, így nem tudom haszálni. :( A samsung szervízben azt mondták hogy valoszínüleg bekapcsolt állapotban dugtam be a HDMI kábelt és az tönkrevágta a "főpanelt". Panelcsere kb. 50000Ft
Tud valaki tanácsot adni?

ui.: Tegnap probálgattam a tv bemeneteket és láss csodát egyszer csak tökéletes lett, a baj csak az hogy ez 3 óráig tartott aztán azóta rossz megint a kép.

(#1966) ORCA58 válasza barts (#1959) üzenetére


ORCA58
addikt

Amit írsz az nem a tv képességeit minősítik. A TV-t tulajdonságát mindig az alapján kell megítélni, hogy a gyár mire készítette fel. Válts hangsávot B650 médialejátszójába. Nem tudsz? A hited szerint akkor a B650 a rosszabb! Nem így kell gondolkodni.
Az egy más lapra tartozik, hogy utána ki hogyan alakítgatja. Akinek ez szempont, annak a B650 a jó választás, de ettől nem lesz jobb a képe, hangja stb.
Ez a készülék nem monitor hanem TV. Ez az elsődleges funkciója. nekem és sok más tulajnak ez az elsődleges szempont. Volt nálam B650 is és nagyon örülök, hogy most C650-em van !! Az a néhány plusz amit ad fontos volt számomra!

Senki nem mondja hogy a Ferrari azért rosszabb a BMW kombinál, mert kisebb a csomagtartója. Ettől még gyorsabb!

Azt elhiszem, hogy neked a B650 és a jobb választás, és veled örülök, hogy jól választottál !
;) ;) ;)

(#1967) ORCA58 válasza fury71 (#1960) üzenetére


ORCA58
addikt

Milyen alsó visszajelző LED? Kikapcsolt állapotban szemből nézve jobb oldalon világít egy piros LED. Ha bekapcsolod semmi sem világít! Pontosabban csak az LCD panel háttérvilágítása világít.

[ Szerkesztve ]

(#1968) #09634560 válasza kammu (#1957) üzenetére


#09634560
törölt tag

Az analógon hullámok váltják egymást digitálison meg 1esek + 0ák. Még a müködési elv is más.Tehát a analóg tévé észre se igen veszi,csak zavarként jeleniti meg.Ugyanazt a DVB már nemcsak értelmezi,hanem képet-hangot-EPG-t alkot belőle.Pedig ugyanaz a hullámsáv és frekvencia.Nem más kódolású,vagy hullámok eltolva,mint mondjuk aantennamikró vagy a HBO vagy csillagpontos mint a régi kábeltévék, vagy akár kártyával kódólt adások,pl analóg müholdvevők müködtek igy. Csak nem hullámok jönnek a 500Mhzen hanem 1-0 mennek rajta.Abbol alkot képet a DVB tuner,és arra ráviszi a mozgást amir redundálva,tehát kicsit többbszörözve és hibajavitással küldenek.Ez még így is jóval kevesebbb,mint amennyit a régi csatorna elfoglal,mert ugye ott minden képet külön-külön félképenként küldtek.Így digitálison több csatorna is mehet egy sávban.
De az nem jelenti azt hogy nem zavarhatja!Sőt... tehát kell az 5Vos kapcsolós vagy jeladós.De én inkább érdeklődnék a kábelszolgáltatónál digitális müorsugárzás ügyben. Ott már adhatnak akár HD-n is. Az SD is jóvan felülmulja az analógot.

(#1969) BBéci válasza volminator (#1961) üzenetére


BBéci
titán

3D-s plazmát használok. Mit küldjek rá a számítógépről?
Polarizált szemüveget az IMAX-ban adnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1970) ORCA58 válasza kammu (#1957) üzenetére


ORCA58
addikt

A lényeg, hogy az analóg sugárzásnak semmi köze a digitálishoz, csak annyi, hogy ugyan azokon a frekvencia sávokon küldik, csak több digitális fér egy analóg helyére. A kábeles és légi digitális használhatja ugyan azt a frekvenciát, ezért nem lehet egyszerre mind a kettőt fogni. Emiatt vagy átdugja az ember az antennát (nem praktikus és a csatlakozóknak sem tesz jót) vagy átkapcsolós közosítőt használ és kézzel vált ha kell, vagy egy olyan kütyüt használ, amit maga TV kapcsol át, ha küld 5V-ot.
Egy végső megoldás, hogy nem fogadjuk el ezt, és már "csakazértsem" nézünk földi adást, mert nem tetszik a rendszer.

(#1971) ORCA58 válasza volminator (#1961) üzenetére


ORCA58
addikt

A jelenlegi 3D-s Tv Európában legalább 200 Hz-es és nem (120), azaz 100 kép a bal, és száz kép a jobb szemnek másodperceként. A szemüveg nem polarizált, hanem LCD "redőnyös" azaz hol a bal, hol a jobb szemet takarja el. A baj az, hogy ehhez is idő kell, így mindig van "áthallás", amit még nem tudtak kiküszöböli. Ez viszont megzavarja az ember látószervét (szem és agy együttese) ezért nem merik kijelenteni, hogy hosszabb ideig nyugodtam tünetmentesen nézhető.

(#1972) der_


der_
tag

Sziasztok.
Van egy c650-em és ati kártyám (4850). Mit kell csinálnom hogy kiadja a hangot hdmi-n?

(#1973) BBéci válasza ORCA58 (#1971) üzenetére


BBéci
titán

Az IMAX rendszerétől totálisan felborult az egyensúly képességem, 3 óra kellett, hogy renbejöjjek, egy ismerősöm ugyanígy járt. A Panasonic 3D-je egyikünknek sem okozott semmiféle problémát. Tökéletes a szisztéma.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1974) BBéci válasza der_ (#1972) üzenetére


BBéci
titán

A driverjében (Catalist) engedélyezni kell.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1975) der_ válasza BBéci (#1974) üzenetére


der_
tag

de nem tudom hol :B

(#1976) kammu


kammu
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásait. Így már értem.
Akkor nekiállok és összehozom ezt a külső tápos cuccot, csak előtte még szerzek valami normális antennát most nincs semmi komoly csak egy ilyen kis erősítős vacak amit még régebben vettem kemény 3000ft-ért.

Igen c-s vagy b-s tv ki mire használja. nekem elegem van a buherált firmwarekből, eleget pakolgattam (yamada lejátszóm van - kb 20 féle mod volt rá egyik ezt a kódolást vitte a másik azt) Ez tudja azt amire alapból szükségem van a B-s nem tudta.

A tesztek meg hááát.... nekem hiába mondja azt egy teszter ez a jobb vagy az, ha szememnek a másik tetszik ;) A legtöbb tesztet meg fizetik és azt írják amit megvesznek. Ahogy mondani szokták annak a tesztnek hiszek amit én magam hamisítottam ;)
Ezzel nem akarok lavinát elindítani ez a véleményem, bár mint tudjuk ez olyan min a széklet mindenkinek van de nem nagyon kiváncsi a másikéra.

(#1977) der_ válasza der_ (#1975) üzenetére


der_
tag

megvan
Nem driverbe kellett hanem winfosba...

(#1978) vicsáj


vicsáj
csendes tag

Üdv!
A c650-nek nagyobb az input lagja, mint a b650-nek? Én használnám xboxra is, ezért fontos lenne. b650-ben Wide Color Enhancer 3 van a c650-nél nem írják. Ott WCE 1 van? És a 24p-t nem látom a c650 leírásában. Melyik lenne jobb választás játékra és külső vinyóról való filmnézésre?

(#1979) fury71 válasza ORCA58 (#1967) üzenetére


fury71
aktív tag

Akkor a TV alsó részén lévő vörös íves részen nincs led, mint mondjuk a B7000-nél?
Én mintha emlékeznék, hogy az üzletekben az világított. Akkor nem szóltam. :D

[ Szerkesztve ]

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#1980) barts válasza ORCA58 (#1966) üzenetére


barts
csendes tag

Én sokat olvastam utána melyik tv.-ét vegyem,b650 többet tudd tudásba és képminöségbe semmivel nem jobb a c650-es. ps3,pc-re sokat használom nálam egy 200000ft tévének tudnia kell ezeket normálisan!Ja és tudok felvenni vele, nem kell videómagnó.A mkv fájt meg ritkán nézek ha igen 5perc átalakitás pc-én és már viszi.Különben ez is tudja a dts hangot csak erre a tv-re nem vették meg a jogokat!
itt mind kettöt tesztelik és a c650 nem igazán favorizálják:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le40c650-20100506527.htm
Ja és van Index!Bár jobban örülnék ha prohardver lenne

[ Szerkesztve ]

(#1981) csemberlen válasza barts (#1980) üzenetére


csemberlen
őstag

Én is pont most vacilálok, hogy melyiket vegyem meg. a B-ről USB-n keresztül fel lehet venni akár időzitássel filmet? Külső vinyót is fogadja? Milyen formátumban veszi?
Köszi.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1982) durkonorbi válasza barts (#1980) üzenetére


durkonorbi
tag

Van prohardver is, csak Netsurf-ön keresztül... :)

(#1983) Koczi


Koczi
tag

Sziasztok.Hogy tudtok felvenni a B650 nell?

(#1984) volminator


volminator
csendes tag

Úgy néz ki meg van a probléma megoldása a 3d-re meg kell szerezni vagy venni az Nvidiának a 3DTV Play programját ami a kártyával és bármilyen 3d TV-vel működik erre kíváncsi vagyok ha valakit érdekel próbálja ki ha működik ossza meg velünk én kb 2hónap múlva tudom csak megcsinálni anyagi okok miatt

(#1985) vicsáj


vicsáj
csendes tag

Köszi!
Az 1491. hozzászólásban van pár különbség a két tv között. A c javára magasabb kontraszt, hyper real engine, dts hang lejátszása, 120Hz. Viszont a c-nek nagyobb az input lagja, ami számomra fontos. Majd remélem meg tudom nézni egymás mellett a két tv-t. Mekkora inputlag az, ami már érzékelhető?

(#1986) der_


der_
tag

Helló!
Akinek c650-e van segítene?
Számítógépre kötve minden jó, catalyst-ba lehúztam az overscan-t 0-ra és elneveztem a HDMI 1-et pc-nek. A képi beállításoknál a film profilt beállítgattam nekem tetszőre, de pár szürke (így 100hz sincs). Ha átnevezem pc-ről a hdmi 1-et mondjuk blu-ray-nek akkor minden beállítás aktív de 50hz-en 60hz-en és 24hz-en is "kilóg" a kép a tv-ből. Hogyan lehet ezt összehozni?
A panelt azt a jobb oldali matricán lehet megnézni? Mert valaki írta hogy hátul a rácsokon bevilágítva látta. melyik a biztosabb? Én zseblámpáztam de nem tudtam melyik számsort kell nézni.
És még egy dolog. Akármit csinálok mindig látom a sarkokban a bevilágítást sötétben. Mivel mindig sötétben nézek filmet ez nagyon zavar. Nálatok is látszik a 4 fényfolt, vagy jó beállítással ezt teljesen el lehetne tüntetni?
Kössz annak aki segít...

(#1987) barts válasza Koczi (#1983) üzenetére


barts
csendes tag

Szia! Persze tudok!
Összefoglalva:
- csak digitális TV-adásokat lehet rögzíteni a Samu saját belső tunerjén keresztül; se SetTopBox, se külső HDMI forrás, se analóg adás nem játszik;
- a rögzítendő műsor EPG címében ne legyenek ő,Ő,ű,Ű betűk, mert ezekkel a jelenlegi PVR verzió (v.011) nem megy; .Erre már van javitás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- az USB-s diszknek FAT32-nek kell lennie, NTFS nem jó;
- fontos a gyors USB-s diszk, harddisk-kel nem volt gond még HD-s tartalommal sem;
- a SamyGO PVR-t be kell másolni a TV belső memóriájába, és onnan kell indítani, nem az USB-Ről;UJ 3000.2 FIRMWARE NEM TUDSZ MÁSOLNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MÁR TILTVA VAN.PONT A C650 SZÉRIA MIATT BUTITOTTÁK VISSZA!MEGOLDÁS:szerviz menüben a Control alatt a Sub Option alatt WISELINK WRITE
ON-RA TENNI
- a pvr.cfg file-ban alapbeállítás: /dtv/usb/sda1, ide kerül a lementett anyag (USB1 gyökere), de ez a sor átírható másra is (pl. /dtv/usb/sda2);
- néhány adásnál TV-n visszajátszáskor nincs hang, ilyenkor számítógépen át kell konvertálni az anyagot
- a rögzíthető ts file maximális mérete valahol 3.5GB körül van, ez HD adásnál kb. 45 perc, SD nincs info
fontos!!!! Régi FIRMWARE-LEHET CSAK RAJTA!!!!!!!!!!!!!!!!!
UJBA MÁR LETILTOTTÁK!!
HOGY CSINÁLJ DOWNGRADE-et 3000.2 FIRMWARE-ről
EZ MEGINT EGY MÁS TÖRTÉNET.ha nem tudod szólj
FORRÁS:http://forum.mpeg4-players.info/index.php?showtopic=1866&st=120

[ Szerkesztve ]

(#1988) barts válasza vicsáj (#1985) üzenetére


barts
csendes tag

120Hz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! hülyeség ez USA normát jelent!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a c650 is100Hz-es!
OLVASS UTÁNA SOK EMBERT A TÉVES INFONDAL FÉLRETÁJÉKOZTATSZ

(#1989) barts válasza vicsáj (#1985) üzenetére


barts
csendes tag

Az inputlag csak online játékba jön ki.amugy nem veszed észre az tuti,egér mozgatásnál már igen csak látszik a különbség.ps3 controllerel meg rögtön halál fsp játék online-on.Ott nem fontos ha nincs alternativ vezérlöd

[ Szerkesztve ]

(#1990) vicsáj


vicsáj
csendes tag

Van olyan modell, aminek ugyanolyan a képminősége és a tudása is hasonló, mint a b650-nek, de nincs benne net? Néztem a b620-at, ami annyiban más, hogy WCE 2 van, b650-nél WCE3 és a b620-ban DNIe+ van, a 650-nél Crystal FHD Engine. Mennyivel különböző a 2 tv képe?

(#1991) barts válasza durkonorbi (#1982) üzenetére


barts
csendes tag

"Van prohardver is, csak Netsurf-ön keresztül"????????leirod hogyan kell elöhozni?köszi

(#1992) bnorci71 válasza barts (#1987) üzenetére


bnorci71
addikt

hát ez a felvétel nem egy nagy puk :U
szerintem

-- csak digitális TV-adásokat lehet rögzíteni a Samu saját belső tunerjén keresztül;
-néhány adásnál TV-n visszajátszáskor nincs hang, ilyenkor számítógépen át kell konvertálni az anyagot

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#1993) dabadab válasza barts (#1988) üzenetére


dabadab
titán

Olvass utána inkább te, PAL forrásnál 100 Hz, NTSC meg 24p (BR filmek, pl.) forrásnál meg 120 Hz.
Az inputlagnak meg semmi köze az online játékokhoz, modern TV-knél ez teljesen elhanyagolható szempont, alapból is teljesen rendben van a lagjuk, de mindegyiknek van game mode-ja is, amiben meg aztán pláne.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#1994) ORCA58 válasza BBéci (#1973) üzenetére


ORCA58
addikt

Fizikailag lehetetlen , hogy tökéletes, az LCD redőnyös szemüveg miatt, de ha nem zavar akkor szerencséd van. Ha tudnának olyan gyors LCD-t gyártani, ahol nincs "áthallás" akkor TV-k be is beszerelnék, de még nincs.

(#1995) ORCA58 válasza barts (#1980) üzenetére


ORCA58
addikt

Mindenkinek más az igénye, és nem mindenki tud vagy akar számítógépen hangsávokkal manipulálgatni. Ahogy a régi mondás is tartja, kinek a pap kinek a papné!

(#1996) der_ válasza ORCA58 (#1995) üzenetére


der_
tag

szia
Az 1986-os hsz-em 2. és 3. kérdésében tudsz valami infóval szolgálni?
És még annyi hogy a c650-nél manuálisan el lehet nevezni a csatornákat? Átnevezni vagy törölni lehet? Ezek elég alap dolgok de nem találom hol van....

(#1997) durkonorbi válasza barts (#1991) üzenetére


durkonorbi
tag

Hi,

itt mindent megtalálsz, ha nem boldogulsz vele kérdezz:

Netsurf browser B650-re

Felteszed a Content-be és mehet is... címek beírása elsőre körülményes, és sebesség sem egy hasítós, de ha beteszi az ember könyvjelzőnek utána pörög majd... sőt, lehet használni akár egér+billentyűzettel is: bill és egér kiegészítés .

Itt egy kis kedvcsináló. ha kellene ... :)

(#1998) barts válasza dabadab (#1993) üzenetére


barts
csendes tag

NEM TUDSZ ANGOLUL?????????HOGY NEM TUDOD ELOLVASNI
FOGADOK VELED 1.000.000FT-BA HOGY CSAK 100 Hz A TV!!!!!!!!!!!!http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/televisions/lcd-tv/LE40C650L1WXXH/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=spec:
Conclusion
Although we were ready to give the Samsung LE40C650 a “Highly Recommended” verdict, a few smaller issues prevented us from doing so. 45ms of input lag makes the LCD TV unsuitable for hardcore gamers, and some mild undefeatable video processing alters the aesthetic of grainier film material rather than faithfully reproducing it — something which will likely infuriate film purists in principle alone, even though it is a characteristic of the TV which many people will not notice. In the future, we’d also like to see Samsung’s very promising Motion Plus system refined to avoid the slight added judder which we encountered with it enabled.
Console Gaming
The biggest thorn in the Samsung LE40C650’s side is the high amount of input lag that it suffers from. With Game Mode enabled, the video signal being input to the LCD HDTV lagged by about 45ms, which is enough to make games requiring fast reflexes feel quite sluggish on the TV. For example, aiming in first person shooters was considerably more difficult than on a display lagging by half this amount. It’s possible that enough time spent playing games on a laggy display will allow the user to compensate to some extent, but they will still be at a disadvantage in online games.

Game Mode on the Samsung LE40C650 naturally disables some extra processing in an attempt to speed up video display, so 10-point White Balance correction and of course, Motion Plus, are disabled in this mode (although the colour management system is still active). Without Game Mode enabled, the amount of input lag was around 95ms, which is very high indeed. These figures are actually a step backwards from previous Samsung LCD TVs.

(#2000) barts válasza durkonorbi (#1997) üzenetére


barts
csendes tag

Köszi,VÉGRE EGY OKOS,SEGITŐ EMBER.KÖSZI!!!!!!!!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.