Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46101) scampolo84


scampolo84
aktív tag

Én azt hittem ha vesz az ember egy felső kategóriás telefont az nem fog akadni. De fog. :((

Telefonszámok/hívásinfo non stop, és erre bármikor képes. Nem szörnyű, de megakad. :O

Tudom, nagyobb bajom soha ne legyen....

(#46102) SztiviVander válasza Azharel (#46099) üzenetére


SztiviVander
őstag

értem, köszi. gondolom az ota-s módszerre gondolsz. flash tool-os kfz-s frissítést nem próbáltad hogy az nyavalyog-e miatta és ha nem akkor nem hagyja-e félbe az első appnál amit frissítene de nem talál? mondjuk kísérletezni nincs kedvem se energiám, és mivel megvan az origi build.prop meg az appokat is előbb mentem aztán törlöm, így inkább rászánom azt a fél-1 órát és visszarakok minden vackot. aztán akkor inkább a kdz megoldást próbálom ki mert ha unroot+ota és a G-t meg majd jól nem lehet root-olni akkor azzal úgy csak adnék a szrnak egy pofont.

[ Szerkesztve ]

(#46103) laverdadb válasza randras (#46100) üzenetére


laverdadb
tag

Megprobalok csinalni egy kepet rola...

(#46104) DroiDMester válasza Azharel (#46099) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

és TWRP -sem jön be nálad? Mert csináltam már a V20G ből is egy full zip -et TWRP -ből feltehetőt!

(#46105) SztiviVander válasza scampolo84 (#46101) üzenetére


SztiviVander
őstag

még jó hogy ez android és nem ifos. mindenki szivatja magát az akadós gyári tárcsázóval meg a gyári nullatudású fostörmelék launcherekkel. azok is csak appok, le lehet ám őket váltani. pl exdialer, next launcher. nem akad, nem laggol egyik se. mindenre van ezerféle ingyenes/fizetős(de okosba megoldható) app, nem kötelező az előre beépített gyári -kb az egybites juzernek készült- cuccokat használni :)

(#46106) SztiviVander válasza DroiDMester (#46104) üzenetére


SztiviVander
őstag

mester, neked valami hozzászólás ehez? :)

(#46107) racerx válasza SztiviVander (#46102) üzenetére


racerx
őstag

Sztem a kdz frissítés gyalul mindent, nem számíta root, build. prop, meg mi hiányzik a systemből. Olyan mint az új image menne fel. Mondjuk én is ezért se kapkodok, szintén se idő se kedv mindent előről visszarakni. Hard reset nélkül meg sok értelme nincs a frissítéseknek.

(#46108) scampolo84 válasza SztiviVander (#46105) üzenetére


scampolo84
aktív tag

Köszi! :R Néha lehet hamarabb morog az ember, mint hogy gondolkozna! :C

Le is kaptam ezt a dialert, gyors, jó! :R

(#46109) iceQ!


iceQ!
addikt

Következő mikor gyári Stock lesz a telómon az az L lesz. Addig nem akarok váltani... Cloudy G3 2.0 nekem tökéletes :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#46110) s3nsitivity válasza SztiviVander (#46105) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Nem tudom.. a HTC-n valahogy nem volt bajom a gyári dolgokkal. :DDD

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#46111) DroiDMester válasza SztiviVander (#46106) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Offline KDZ -vel nem számít milyen rom van a telón, és az sem ha root van!

De nálam már sajnos nem működik egyik offline KDZ módszer sem! KB 1.hete próbáltam volna a v20F -et feltenni, de egyik megoldással sem indult el! 0% nál állt download módba tehát el sem kezdte feltenni! :O

De nem kell csüggedni TWRP -ből ugyan úgy fel lehet tenni bármelyik ROM -ot! a v20F -ből is csináltam D802_STOCK_v20F_OpenEU.zip -twrp -s zip -et!

Ha ezt felteszed TWRP -ből ugyan olyan lesz mind ha KDZ -t tettél volna fel egy teljesen szűz V20F

Most töltöm felfelé a V20G -t is ha esetleg az jobban érdekelne! Ha felért belinkelem! :K

(#46112) laverdadb válasza randras (#46100) üzenetére


laverdadb
tag

Tessék, átkonvertáltam fekete fehérbe úgy látványosabb. Élőben méginkább :W
[link]

(#46113) Meggyi001 válasza laverdadb (#46112) üzenetére

Annyira azért nem gáz.....vagy élőben igen?

https://gamergep.hu/

(#46114) laverdadb válasza Meggyi001 (#46113) üzenetére


laverdadb
tag

Zavaro eloben igen. Alapvetoen a feher keszuleknel nyilvan ez az edge to edge egy baromsag. A csaladban van meg egy feher G2, ott nincs ilyen problema.

(#46115) DroiDMester válasza DroiDMester (#46111) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ahogy ígértem felért a TWRP -ből telepíthető! STOCK v20G ROM

Letöltés => D802_v20G_Stock_OpenEU_BY_DM.zip

Amire ÉRDEMES FIGYELNI Telepítés végén AUTOMATIKUSAN megcsinálja a HARD RESETET -et!

Tehát minden adatot töröl a Belső SD -ről! AJÁNLOTT OTG -vel telepíteni! és előtte minden fontos dolgot lementeni a telóról, mert ugye minden adatot törölni fog a HardReset! :K

a végeredmény pedig restart után egy TELJESEN gyári V20G rendszer!

[ Szerkesztve ]

(#46116) laverdadb


laverdadb
tag

Probalom felfedezni a 20g romnak az ujdonsagait eddig lehet egyet sikerult kiszurnom. A galeria alkalmazasban amikor belepek egy albumba effektel csusznak be a kepek, amikor kilepek az osszes albumhoz szint ugy. Lehet ez nem uj, de nekem eddig nem tunt fel.

(#46117) s3nsitivity válasza DroiDMester (#46115) üzenetére


s3nsitivity
addikt

" Telepítés végén "

Most akkor ez mi is? :U
Ha teljes ROM akkor az elején kéne egy HR a tiszta install miatt így az adatok akkor vesznek el a végén már csak formális dolog a HR.
Ha viszont csak capture OTA akkor a base system is kéne mellé először és ekkor viszont mehet a végén a HR

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#46118) fodin válasza DroiDMester (#46111) üzenetére


fodin
tag

Ha egyik offline kdz telepítő sem működik, akkor milyen lehetőség van gyári állapotba hozni a telót (root/twrp eltüntetése)?

(#46119) DroiDMester válasza s3nsitivity (#46117) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Látom annyira nem vágod még ezt a zip es telepítést!

előbb tanulmányozd ennek a működését és utána kezdj el bele kotyogni mit és hogyan kellene! :R

De kicsit segítek: nem kell semmi féle HR telepítés előtt mert azzal kezdődik az egész művelet hogy formatálja a system -et!

A hard reset pedig nem a system et törli hanem a Data partíciót(itt van a teló belső memóriája és az összes beállítás meg miegymás is itt került eltárolásra) ami egy teljesen másik partíción van, és semmi köze a system hez!

ez nem csak egy sima zip mint pl egy cloudy g3 rom, ez egy teljesen érintetlen kibontott KDZ fálj a benne lévő 14.db partícióval, és nem fájlokat telepít fel hanem teljes partíciókat!

De mondom előbb járj utána mi hogy működik itt, és érteni fogod! :K

**************************************************************
fodin : épp az előbb linkeltem be egy olyan ZIP et amivel TOLTÁL GYÁRI ÁLLAPOTÚ ÉRINTETLEN ROOT NÉLKÜLI telód lesz ha feltelepíted TWRP -ből! Tehát teljesen szűz telód lesz mint amikor megvetted a boltban!

[ Szerkesztve ]

(#46120) randras válasza laverdadb (#46112) üzenetére


randras
veterán

Hát ez elég fura, mert nekem semmi perem sincsen a kijelző és a ház között, vagy annyira minimális hogy nem látom. :U

(#46121) Quqesz válasza SztiviVander (#46105) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Néztem van az exdialer-ből android L verzió...na ha ilyen lesz a tárcsázó az L ben lesz..pom magam...fehér alapon halvány kék számok...ezt napfényben ki látja!(nema szifonokon hasonló,me ha igen akkor baromságot koppintanak!)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#46122) fodin válasza DroiDMester (#46119) üzenetére


fodin
tag

Köszi, így már tiszta! Azt hittem megmarad telepítés után is a twrp... :R

(#46123) laverdadb válasza randras (#46120) üzenetére


laverdadb
tag

Tudsz csinalni rola kepet? Fekete vagy feher a keszuleked?

[ Szerkesztve ]

(#46124) randras válasza laverdadb (#46123) üzenetére


randras
veterán

Jó, mostmár nem tudom mi van, mert a fólia is bezavar, de tessék: [link] [link]

Fekete.

(#46125) SztiviVander válasza DroiDMester (#46111) üzenetére


SztiviVander
őstag

szóval ez a flash tool 2014 se működik ami az összefoglalóban van? :( majd alkalomadtán valaki azért frissíthetné az összefoglalót, ne szivassunk már fölöslegesen senkit. nekem F van, a G-re vagyok kíváncsi hogy hátha javult azért ez-az. viszont a hard reset-es megoldás az egyelőre nem opció, annyit kétlem hogy megérne.mindegy, visszarakom origi állapotba a system-et aztán megpróba ezt a flash tool-t. ha nem indul akkor IJ, maximum majd ha kijön az L akkor az talán megér majd egy hr-t.

(#46126) DroiDMester válasza SztiviVander (#46125) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

a végére nem hülyeségből tettem bele a HR -t!

egyre több olyan esetet olvasok itt és más fórumokon is, hogy frissítés után elég sok minden nem úgy működik ahogyan azt kellene, és az esetek 98% ban egy Hard Reset megoldotta a problémákat!
Szóval ez végett tettem bele az automatikus HR -t nem azért hogy szívassak másokat!

Amúgy nem értem ezt a hisztit mert lementeni max 30.percbe telik!
(ha tele van az egész teló belső sd -je)

Az újra belakás meg szintén max 30.perc, ennyit sz.tem bőven lehet rá áldozni, hogy egy teljesen tiszta hibátlan rendszer legyen az ember telóján! :K

Mert egy sima ráfrissítéssel (HR nélkül) sok esetben nem 1.órát vesz el az ember életéből, hanem jóval többet, és még a sok mérgelődés és bosszúról nem is esett szó!

[ Szerkesztve ]

(#46127) laverdadb válasza randras (#46124) üzenetére


laverdadb
tag

Igen, a feketenel nem latszik, mert egybeolvad a keszulekhazzal ;) De nezz utana, az osszes feher verzional lathato a keret. Az enyemnek valami hibaja van, valamikor ra kell szannom magam hogy bevigyem szervizbe.

(#46128) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok. Segitséget szeretnék kérni.Hogyan tudnám a telót nézett videókat megjelenitetni az lg lcd tv-en. Létezik olyan program amivel ez ezetéknélkül megoldható. Vagy csak kábelel lehet megoldani? Ha igen akkor milyen progi. Ill milyen kábel kell hozzá.? Előre is köszönöm

(#46129) SztiviVander válasza Quqesz (#46121) üzenetére


SztiviVander
őstag

szerintem az egész babakék flat L dizánj ocsmány úgy ahogy van, de persze ez ízlés dolga. szerencsére nem nagyon használok semmi olyan gyárit ami "látszik" így a kinézet része nem is nagyon izgat :)
-
(#46110) s3nsitivity
akkor lehet hogy a htc jobban megoldotta ezeket. nem kötelező semmit se lecserélni (főleg olyat ami megfelel), de lehet, és ez a lényeg. nem tetszik? lassú? csere. problem megoldva. persze lehet a telefont is lecserélni (egy htc-re :) ), az is egy megoldás csak az kicsit költségesebb.

(#46130) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok. Segitséget szeretnék kérni.Hogyan tudnám a telót nézett videókat megjelenitetni az lg lcd tv-en? Létezik erre valamilyen program amivel vezeték nélkül meg lehet oldani. Vagy csak vezetékkel? Ha igen mi a neve?második kérdés. Van e olyan alkalmazás amivel a telon lévő mappát tudom titkositani?

(#46131) SztiviVander válasza DroiDMester (#46126) üzenetére


SztiviVander
őstag

én meg nem a HR-re mondtam a szivatást :) hanem arra hogy ha nem működik a flash tool akkor ne álljon neki mentegetni meg szórakozni vele az aki azzal akarná megoldani, pl odaírni az összefoglalóba hogy ezek a cuccok F-től nem működnek és fölösleges velük túrázni. a belakás meg hát attól függ kinek mennyire van belakva. neked lehet hogy 30perc, de nekem annyi idő alatt a titán jó ha a fele appot rakja vissza, aztán utána jön az hogy na melyik app nem ott tárolta a beállításait ahol a titán szerint kellene és lehet mindent végignézni hogy na mi működik mi nem :) jó persze a HR az a biztos, csak nekem (hangsúlyozom nekem) az sokkal melósabb mint 1-2 esetleg szarakodó appot helyrerakni ota után. bár hozzáteszem baromira nem volt még ráfrissítés miatt hr-re szükségem, se gyárin se cm-eken. akkor csináltam csak hr-t amikor főverzió váltás volt (ics-jb, vagy jb-kitkat). de ez a G ez nem az a kategória, gyakorlatilag semmi verzió nem változik, max az appok frissülnek. de lehet fogom szétszedem az F meg a G kdz-t aztán meglátjuk érdemes-e egyáltalán foglalkozni vele vagy pont azok a vackok frissülnek ami amugyis kukázva vannak.

(#46132) dorqa95 válasza kromatika (#46130) üzenetére


dorqa95
csendes tag

Szia!
Miracast funkcióval fél pillanat alatt ki tudod játszani az okosTV-re :)
Kikeresed pl a Videók alkalmazás alatt a lejátszandó médiát és a tetején rányomsz egy ikonra, amin egy telefonból egy nyíl fut jobbra. Utána kiválasztod a listából a hálózaton levő TV-t és már megy is :D

(#46133) kromatika válasza dorqa95 (#46132) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi.és müködik pl netezés megjelenítésnél is?

(#46134) SztiviVander válasza DroiDMester (#46111) üzenetére


SztiviVander
őstag

no hát nálam működik a flash tool 2014... igaz beletelt némi időbe mire rájöttem hogy download mode csak twrp-vel van :B nem romoltam még g2-t na. viszont a root-ot eltüntette, szerencsére az ioroot25 működik. eddig nincs semmi hiba, minden app/beállítás megmaradt.

(#46135) kiskacz válasza Mike81 (#46071) üzenetére


kiskacz
senior tag

Azt nem írtam ugyan, de független a készülékem. Raknék én rá OTA-n kívül is romot, csak nem akarom 16-ossá tenni :DD ha amúgy 32 gigás' és nem tudom kiválasztani, melyik a nekem való.....

Huawei Mate 8

(#46136) RomiJosy


RomiJosy
aktív tag

Sziasztok.
Nekem OTAn frissült 20d-re,mintha jobban merülne mint rég. Van erről tapasztalat? Lehet az akku kezd gyengélkedni?
Mennyivel jobb a 20f vagy a 20g?
Ha jobb,betanulom a g2 mahinálást.

(#46137) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Lehet, hogy csak nekem újdonság, de csak most jöttem rá, hogy az LG billentyűzeten a "space"-t hosszan nyomva lehet jobbra-balra lépkedni karakterenként :) Tudom CM romokban alap fícsör a hangerőgombokkal navigálás meg sok xposed modul tudja de tweaksbox van csak telepítve amiben nincs benne és már sokszor bosszantott, hogy azt hittem nincs :) Hátha valakinek haszno infó :D

(#46138) dorqa95 válasza kromatika (#46133) üzenetére


dorqa95
csendes tag

Sajnos annál nem, legalább is én úgy tudom :S :)

(#46139) SUPREME7 válasza kromatika (#46133) üzenetére


SUPREME7
őstag

De működik. Pl ha nincs "okostévéd" ami tudna miracastot, akkor HDMI-s EZCast alapú stickeknél simán kitehető a "netezés" képe is. (hiszen ez a miracast lényege, hogy a komplett képet vezeték nélkül átküldheted)

Logout cikkem a témában:

Vezeték nélkül: Bluetooth, Chromecast, Miracast

Vannak benne videók is amiken szemléltetem a dolgot.

(#46140) s3nsitivity válasza DroiDMester (#46119) üzenetére


s3nsitivity
addikt

4 éve foglalkozok ilyennel barátom. :U
Őszintén megmondva nem gondoltam rá, hogy van olyan elvetemült aki ráhuzza a partíciókat egy install zip re. :DD
Azt ugye tudod , hogy ez veszélyes lehet?
Nem véletlenül nem szoktak ilyet csinálni.

A "hiszti" meg arra fel volt mert nem tudtam elképzelni, hogy mi az istent csináltál ami így működik.
Leszedni meg lusta voltam, hogy bele néztek. :D
A G2-höz még annyira nem de ezzel a résszel már régóta foglalkozok úgyhogy nem kérek kioktatást köszi. Főleg, hogy amit leírtál se pontos

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#46141) Quqesz válasza kromatika (#46130) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Miracast,de ha tudja a tv(nekem lg van és nem tudja csak a widit,az meg nem kompatible)
Mhl ez mindent kiküld
Én az iMediaShare progit használom,az az összes médiát kiküldi tv-re de képernyőt nem...

Droidmester
+1
Sztem is megéri a hr a fáradtságot, soha nincsen ezért problémám a telóval
RomyJoshy
Nekem is v20D van és nem merül drasztikusan,sőt....kb 4 feltöltés után is ha merül csinálj egy gyári visszát,az lehet segít...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#46142) migabi24 válasza s3nsitivity (#46140) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ha már ennyire értesz hozzá, fejtsd már ki, hogy mi ezzel a probléma

(#46143) s3nsitivity válasza migabi24 (#46142) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Nem azt mondtam, hogy probléma van vele hanem, hogy veszélyes lehet.
Nem tartana sokkal tovább össze pakolni egy rendes install zipet amit egy sima romként lehetne installálni és elkerülni vele a kompatibilitási problémákat.
Néha meg a recovery de mindegy az ilyenekhez. A frimwareről nem is beszélve.
Szép meg jó meg működik. Egy darabig. Lehet soha nem lesz vele baj de lehet egyszer jön egy frissítés ami bele kavar és nem csak a rom nem indul de a BL is meghal. Volt már rá példa.
Egy rendszer nem csak a systemből áll.
Modulok sokasága amik összekötik a BL t a systemmel, mintha driverek lennének windowson. Most ha frissül a modul vagy a bl de te csak systemet frissitesz ami azt az adott modult keresi akkor bemondhatja az unalmast.
De ahogy mondtam ez nem törvény szerűség csak előfordulhat.
Mivel nem tudom pontosan, hogy a G2n hogyan működik a frissítés nem is mondok konkrét dolgot de a rutin és az évek ezt mutatják.

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#46144) DroiDMester válasza s3nsitivity (#46140) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Most akkor énis kezdjek dicsekedni? Mióta létezik(2008.év vége) android azóta csinálok custom romokat rájuk!
De mondok jobbat, már 1999 tavaszán is csináltam custom romot az akkori Nokia 3210.emre!

A win mobile rendszerek sem maradtak ki, szóval nekem nagyon újat te nemhiszem hogy fogsz tudni mondani Rom témában!

Szóval amég nem ismersz ne akarj kioktatni! :R

Amit most is leírtál, üvölt belőle a hozzá nem értésed!

Cseppet sem veszélyes az én zip es megoldásom, nézz picit körül XDA.n mielőtt hülyeségeket beszélsz! :K

És ezeket nem sértésnek szántam, csak hogy nem kell okoskodni, főleg ne olyanokkal kezdj ki, akiket nem ismersz! :R

És magát a g2.telódat se ismered még, mióta is van meg..... 2.napja? Nekem már 1éve! :C

[ Szerkesztve ]

(#46145) migabi24 válasza s3nsitivity (#46143) üzenetére


migabi24
nagyúr

Kicsit gondolkodj el azon, ha te csinálnál ilyen csomagokat, dolgoznál vele hogy másoknak jobb, könnyebb legyen, hogy esne ha ilyenekbe belekötnének egy köszönöm helyet

(#46146) s3nsitivity válasza DroiDMester (#46144) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Így próbáljon tanácsot adni az ember. :U
Ha neked jó hát egeszségedre.
Csak tudod egy bölcs tanárom mondta , hogy egy majmot is meg lehet tanítani, hogy össze pakoljon egy zip fájlt aztán egyszer beüt a krakk.
De köszi én kiszálltam. :R
4 napja.. De a rendszer ugyan az.

migabi24
Nem bele kötés akart lenni inkább javaslat amire fel egyből le lettem hülyézve miközben jövőre diplomazok android fejlesztői szaksávon.

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#46147) drmotto válasza s3nsitivity (#46146) üzenetére


drmotto
őstag

A jövőre nézve egy jó tanács. Droidmesternek ellentmondani itt nem lehet, mert ő megsértődik és eltűnik, a követői meg leszedik a fejed érte. Ha visszaolvasol, te is láthatod.

(#46148) s3nsitivity válasza drmotto (#46147) üzenetére


s3nsitivity
addikt

:DD
Megfogadom! :R

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#46149) DroiDMester válasza s3nsitivity (#46146) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Kértelek hogy nézz utána! :R

Továbbra is nettó hülyeséget beszélsz!

Offline kdz sokkal veszélyesbb, és kockázatosabb mint egy ilyen zip, és a végeredmény ugyan az!
NEM CSAK A SYSTEMET telepíti, hanem ugyan azt a 14.db bin.t ami a kdz.ben található! De úgylátom olvasni sem tudsz mert leírtam már ezt is!

(#46150) s3nsitivity válasza DroiDMester (#46149) üzenetére


s3nsitivity
addikt

drmotto tanácsára inkább ignorállak és hagyom, hogy csinálj amit akarsz. :))
Egeszségedre. :))

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.