Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) Bennedek


Bennedek
tag

Sziasztok!

4.4-ről váltottam stock 5.0.2-re(független, eu kdz-t flasheltem fel). Erre flasheltem twrp-vel cloudy g2 3.3-at. Stockon és cloudyn is gyenge a hálózat, állandóan eldobálja, ötlet?

Köszi a segítséget!

(#63002) *korben* válasza Quqesz (#62998) üzenetére


*korben*
csendes tag

Öööö... Megakadtam a rootolásnál. :)

A legvégén nem az fog számítani, hogy mennyi év volt életedben, hanem hogy mennyi élet volt éveidben.

(#63003) *korben* válasza *korben* (#63002) üzenetére


*korben*
csendes tag

Siker másik USB porton.

A legvégén nem az fog számítani, hogy mennyi év volt életedben, hanem hogy mennyi élet volt éveidben.

(#63004) goblin1983 válasza Bennedek (#63001) üzenetére


goblin1983
tag

A kártyát igazítsd meg, ha nem jó, akkor csere. Ha az sem, akkor szervíz.

(#63005) Butcher82


Butcher82
senior tag

Ne harapjon meg senki, de nekem nem egyértelmű. Cloudy 3.3-ról vissza tudok flashelni 2.2-re?

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#63006) Bennedek válasza goblin1983 (#63004) üzenetére


Bennedek
tag

Kit-kat-el nem csinálta... arra gondolok valami modem driver probléma lehet esetleg...

(#63007) *korben*


*korben*
csendes tag

Még egy kis segítséget szeretnék kérni!
TWRP mentés után nem találom a TWRP mappát.

A legvégén nem az fog számítani, hogy mennyi év volt életedben, hanem hogy mennyi élet volt éveidben.

(#63008) pcnet válasza Bennedek (#63006) üzenetére


pcnet
addikt

Beállítások / Internetbeállítások / Mobilhálózatok / Hálózat típúsa -> Csak GSM. Próbáld meg így, hátha csak 3G/4G lefedettség gyenge.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#63009) Sanki válasza *korben* (#63007) üzenetére


Sanki
addikt

A gyökérkönyvtárba van egy olyan mappa, hogy TWRP.
Na az lesz az. :-)

(#63010) *korben* válasza Sanki (#63009) üzenetére


*korben*
csendes tag

Megvan! És hogy tudom a számítógépre másolni? :U

A legvégén nem az fog számítani, hogy mennyi év volt életedben, hanem hogy mennyi élet volt éveidben.

(#63011) Danny365 válasza *korben* (#63010) üzenetére


Danny365
őstag

Ctrl + c, Ctrl + v. Ennyire ne légy már elveszett. :DDD

(#63012) Meggyi001

Új téglagyár illatot érzek a levegőben :D :D :B :B

https://hardverapro.hu/apro/samsung_galaxy_a14_64gb_4gb_dual_sim_uj_1_ev_garan/friss.html

(#63013) Csabikavagyo


Csabikavagyo
tag

Sziasztok!

Ma sehogy sem bírtam a GPS-t működésre bírni. Eddig nem is próbáltam,hogy működik e. Google-t használtam és waze-t. Gyári lolli van rajta. ..és már csak hab a tortán,hogy túlmelegedett és kikapcsolt. (nincs klíma a kocsiban) A waze azt írta ki hogy nincs GPS jel a google frissítés után valahogy mindig rám talált de így az utat nem tudta mutatni fáziskéséssel hogy nem éppen tudta hol vagyok. :O Valakinek volt már ilyen problémája?

(#63014) Bennedek válasza pcnet (#63008) üzenetére


Bennedek
tag

Nem azzal van a gondd, minden hálózaton gyenge a jel. Ahol másnak rendesen van, nekem folyton elszórja a hálózatot. Nagyon idegesítő, sokszor nem tudnak emiatt elérni.

(#63015) reap3r válasza *korben* (#63010) üzenetére


reap3r
aktív tag

Előre felhívom a figyelmedet, hogy aludj még arra egy hetet, hogy elkezdessz romolgatni, mert már itt szerintem többen sejtjük, hogy mi lesz annak a vége, ha nekiállsz heggeszteni. Alapvető dolgokkal problémáid vannak, amiket az összefoglaló nem is említ, mert ezekkel hogy úgy mondjam alapvetően tisztában kéne lenned. Pedig ott fognak kezdődni a bonyodalmak, ha nekiállsz. Illetve akkor lesz itt probléma, hogyha rájössz, hogy nem fogsz megváltást találni a blisspopon.
A rom cserélgetés nem gyerekjáték, előtte jó lenne, ha átolvasnál mindent és tanulgatnál, mert anélkül csak téglát fogsz csinálni.

(#63016) stefi68 válasza Butcher82 (#63005) üzenetére


stefi68
addikt

A mélyvíz topikban megkapod a választ (utolsó pár hsz.). Pont ez a téma.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#63017) Butcher82 válasza stefi68 (#63016) üzenetére


Butcher82
senior tag

Köszi, közben összejött, nem kell semmi extra, csak wipe (data-cache-system-dalvik), kk baseband-et telepíteni recoveryben, aztán már mehet is a régebbi ROM. Cloudyg2 3.3-ról vissza cloudyg2 2.2-re. (csak azért írtam le ha van más is akkor talán így megtalálja, watador600 kollegának köszönet :) )

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#63018) Beca1990


Beca1990
senior tag

valaki nem tudja hogy Telenorba vásárolt G2 véletlenül nem független?

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#63019) Sanki válasza *korben* (#63010) üzenetére


Sanki
addikt

OTG-vel dugj rá egy pen drive-ot és fájlkezelővel, vagy dugd rá a gépre és úgy másold le, vagy esetleg van egy olyan alkalmazás, hogy airdroid (ezzel rácsatlakozol wifi-n keresztül gépről a telódra és lemented, ami kell).

(#63015) reap3r: csak egy g-vel hegesztünk!! ;]

(#63018) Beca1990: Szerintem úgy a leggyorsabb, ha raksz bele egy másik kártyát.

(#63020) *korben* válasza reap3r (#63015) üzenetére


*korben*
csendes tag

Galaxy S-el kezdtem először romolni. Azon próbáltam többet is. A 4X valamiért gyári maradt, pedig több mint egy évet használtam. Az Optimus G jött kb. másfél évig, azon szintén több romot próbáltam, de a MIUI-nál maradtam, mint anno a Galaxy S-en. Két hónapja használom a G2-t gyári rommal, gondoltam itt az ideje felrakni a jól bevált MIUI-t. Pár napja itt rákérdeztem, hogy mi a vélemény és lebeszéltek róla. Ezért gondoltam kipróbálom a BlissPop-ot. A leírások tényleg nagyon jók, ezúton is köszönet érte az alkotóknak! Úgy néz ki ennek ellenére vannak hülye kérdéseim. Ha még megmosolyogva is, de válaszoltok rá. Ezt is köszönöm! A TWRP mappát G2-n root browser-rel látom, de a számítógépre kötve nem látom, így nem tudom lementeni. Ez még mindig homályos számomra. :)

A legvégén nem az fog számítani, hogy mennyi év volt életedben, hanem hogy mennyi élet volt éveidben.

(#63021) Ferenczi Áko válasza Sanki (#63019) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Az enyémet venné.. Én viszont nem akarom függetleníteni. Ha eladom neki, akkor megteheti ő is, vagy csak én, a tulajdonos?

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#63022) Sanki válasza Ferenczi Áko (#63021) üzenetére


Sanki
addikt

Ez jó kérdés, én a válaszomat úgy értettem, hogy rakjon bele egy másik szolgáltató kártyáját és próbálja ki.
Nem tudom amúgy, hogy más függetleníthet e.

(#63023) Ferenczi Áko válasza Sanki (#63022) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Holnap bemegyek a telenorhoz, aztán megkérdezem az a bizto..

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#63024) slloyd válasza Den Hadnagy (#62964) üzenetére


slloyd
senior tag

Lényegesebbenn kissebb de mindennek van jó oldalai is...
Legalább ez befér a zsebembe és nem kell külön sprot táskát cipelni a telóm miatt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63025) F-ECT$


F-ECT$
titán

Rég írtam ide, mert alapvetően meg vagyok elégedve a telefonnal (Telekomos, gyári rom), viszont kijelző sárgulás és gyengélkedő gps miatt pár napja szervizbe vittem. (LG szerviz, Váci út.)

Az ígért 5 munkanap elteltével vissza is jött a telefon, kijelző kicserélve, gps jó, és bónuszként még a hátlapot is cserélték, mert karcos volt.

Viszont mivel reseteltem a telefont, így felmerült bennem, hogy érdemes lenne-e 4.4.2-ről 5.0-ra váltani, van-e bármilyen előnye, illetve milyen hátrányai vannak?

Dive ever, work never.

(#63026) akooos válasza Ferenczi Áko (#63021) üzenetére


akooos
veterán

Csak jó lesz az a G4? :)

(#63027) isti215


isti215
tag

Sziasztok!

Olyan problémám volna a g2-mel hogy nem olvassa be a sim kártyát.Másnak is volt e esetleg ilyen?Esetleg tippek hogy mi lehet a baja?

Asztalos István Telefon számom:06301743895

(#63028) r3dwo0d válasza isti215 (#63027) üzenetére


r3dwo0d
tag

Imei számod rendben van?

(#63029) Zoja™ válasza isti215 (#63027) üzenetére


Zoja™
őstag

Első körben megnézném másik SIM kártyával a helyedben, ha azzal is rossz, akkor csinálnék egy hard reset-et. Ha az sem hozza helyre, akkor hardver hiba lesz, amit szervizben tudnak javítani.

Esetleg az is előfordulhat, hogy ha használtan vetted nem régiben valakitől, akkor nemfizetés miatt letiltották.- Ezt csak azért írtam le, mert nem vagyok tisztában a telefonod előéletével.

(#63030) isti215 válasza Zoja™ (#63029) üzenetére


isti215
tag

Próbáltam másik simmel is.A hard resetet még nem próbáltam.Valószínûleg hardveres hiba lesz.A készülék független.

Asztalos István Telefon számom:06301743895

(#63031) Ferenczi Áko válasza akooos (#63026) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nem mondtam, hogy az lesz helyette.. :) Amúgy vagy Lenovo vibe z2 pro, vagy Note 4 a kiszemelt.. Egyszerűen nem tudom megszokni az Lg Lolliopop-ot. Egyszer váltanom kell mindenképp, mielőtt a gari lejár . A G4-nél nem tudom kikerülni sajnos, a G2-n megoldottam egy ddowngrade-el..

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#63032) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Udv! Nem teljesen ide tartozik, de hatha tudtok segiteni. Egy keszulik erinto kijelzoje tonkre ment ( pici karc latszodik) de a biztosito nem csinalja meg, mert aztmondjak nem mond igazat az ugyfel, illetve olyan nincs, hogy nem tudja mitol ment tonkre. T mobilos, garanciaba nem csinaljak meg, a biztosito nem foglalkozik vele. Kulserelmi nyom. Egy kb 2 mm hosszu karc. Valaki tud segiteni ilyenkor mit lehet tenni?

(#63033) asdf2 válasza slloyd (#62936) üzenetére


asdf2
tag

Ha még aktuális: A hidden menuben ki kell kapcsolni a két hővégelmet, a daemon mitigation a képernyő fényereje, a másik a throttling. De nem ajánlom annyira, mert le fognak égni az ujjaid, ha rásüt a nap!:D

(#63034) fery02 válasza goblin1983 (#62990) üzenetére


fery02
addikt

Mindkettő ROM kb egyformán stabil és hasonlóan bug mentesek is (igaz, BlissPop-ról csak a többiek véleménye alapján van képem, CloudyG2 3.2-t használok jelenleg).

A főbb különbségek a két ROM között pl az, hogy a BlissPop az vanilla android alapú (megspékelve temérdeknyi személyre szabási lehetőséggel, amiknek bár nagy része magyar rendszernyelven is angol nyelvű marad még jelenlegi állapotában), míg a CloudyG2 az LG android alapú.

BlissPop-ot sokan leginkább csak a kamera miatt nem választják, mert az (mint ahogy egyéb CM és AOSP ROM-oknál is) úgymond csapnivaló minőséget tud produkálni sajnos, ellenben kevésbé melegszik és jobb az üzemideje is állítólag, mint a Cloudy félének (bár arra is custom kernel-t rakva el lehet érni szebb eredményeket, mint ahogyan alapból viselkedik).

Szóval az a kérdés leginkább, hogy melyik telefon gyári rendszere tetszik leginkább? A Nexus-oké vagy az LG-ké? :)
Plusz pont a Cloudy ROM-okhoz még, hogy mivel LG gyári ROM alapúak, minden LG-s fícsör bennük van (pl Knock Code, FM rádió, távirányító...), de az LG-s felesleges, alapból nem törölhető app-ok ki vannak gyomlálva.

-------------------------------------------------------------------

@F-ECT$: Érdemes-e 4.4.2-ről 5.0.2-re váltani?

[ Szerkesztve ]

(#63035) slloyd válasza asdf2 (#63033) üzenetére


slloyd
senior tag

Aktuálisnak aktuális lenne de nem találtam ilyen opciókat a hiddenben....

(#63036) slloyd válasza asdf2 (#63033) üzenetére


slloyd
senior tag

Oké a mitigation megvan de a throttling nincs :DDD

(#63037) slloyd válasza asdf2 (#63033) üzenetére


slloyd
senior tag

Siker köszi szépen :R :R
A fényerő most már 100% on mindig az ujjam meg odasül a kijelzőre ahogy írtad is :DDD

(#63038) goblin1983 válasza fery02 (#63034) üzenetére


goblin1983
tag

Feltoltam, Cloudy 3.3 lett belőle. Hát mit mondjak... Azért kicsit többet vártam. A régi telefonnál volt egy érzés, hogy ez nekem kell. Defy+ 2.3.7. android volt rajta, CM7, 9, 10 stb, MIUI, ROM-ok megváltás volt a gyárihoz képest még akkor is, ha sokszor bugosak voltak. Ki kellett fogni egy kevésbé bugosat és annak a hibáival együtt lehetett élni. Ég és föld volt a különbség a gyári rendszerhez képest. Lehet én vártam sokat.

Hogy érdemes-e váltani KK-ról Lollira? Szerintem ezt korrekten leírtad, hogy csak akkor, ha vágysz rá. Nekem semmi pluszt nem adott, sőt bugok voltak vele, ezért is cseréltem, ha meg már csere, akkor miért ne próbáljak ki valami újat?
Volt egy kis gubanc romolás közben, egy lépést kihagytam, vissza kellett térjek az egyik összefoglalóban lévő KK zipre. Nekem sokkal gyorsabbnak, pörgősebbnek tűnt, mint a Lolli vagy ez a Cloudy.

[ Szerkesztve ]

(#63039) akooos válasza Fail3D! (#63032) üzenetére


akooos
veterán

Ez a Marsh biztosító lesz. Ha azt hallják,hogy bizonytalan vagy, vagy kamuzni próbálsz akkor le se szarnak... Szoktak érdekes dolgokat csinálni. A biztosításod fedezi egyébként a sérülést? Mert akkor igencsak kötelesek eljárni az ügyben...

(#63040) Meggyi001 válasza *korben* (#63020) üzenetére

Na, akkor nem vagy teljesen kezdő, ez jó. De, itt azért érdemes figyelmesen elolvasni mindent, mert a G2 valamiért mintha kicsit érzékenyebb lenne, mint a többi teló, sztem ezt kicsit többen téglásítják , mint mást. Én 4 év alatt több százszor romoltam már, a G2-öt mégis haza tudtam vágni kétszer is, és volt benne user error is. Szóval ez csak egy jó tanács, figyelmesen olvass el mindent romolás előtt. Elég egy rossz driver vagy másik usb port, figyelmetlenség,stb... :)

https://hardverapro.hu/apro/samsung_galaxy_a14_64gb_4gb_dual_sim_uj_1_ev_garan/friss.html

(#63041) Zoja™ válasza Fail3D! (#63032) üzenetére


Zoja™
őstag

Mit jelent az, hogy tönkre ment? Csak karcos a kijelző, de használni még lehet, más baja nincs?

A biztosító csak totálkáros telefonnal foglalkozik, ami azt jelenti, hogy be sem kapcsol. Nyugodtan lehet mondani kárbejelentésnél, hogy bele ejtetted a fürdő kádba, vagy zebrán telefonáltál, kiesett a kezedből és még egy kocsi is átment rajta, abba nem kötnek bele. ( és ezek mind életszerű dolgok, velem mindkettő előfordult már :D )

(#63042) F-ECT$ válasza fery02 (#63034) üzenetére


F-ECT$
titán

Köszi, akkor marad a 4.4.2 egyelőre.

Dive ever, work never.

(#63043) Fail3D! válasza Zoja™ (#63041) üzenetére


Fail3D!
addikt

Nem reagal az erintesre. Egy 2mm pici karc latszik a kijelzon ami valoszinuleg belul van.. Ha benne van a zsebeben es nemtudja mitol ment tonkre, minek hazudjon? Totalkarrol nem beszelhetunk mert karcmentes, kopasmentes ezen kivul a keszulek es bekapcsol... Viszont hasznalhatatlan ami totalkar igy, ha nem mukodik az erintes erzekeles.. Van ra garancia, de azt nem fogadjak el erre, van ra biztositas amit meg mindig fizet es nem fogadjak el.. Ha ez nem atveres akkor mi?

[ Szerkesztve ]

(#63044) akooos válasza Fail3D! (#63043) üzenetére


akooos
veterán

Próbáljátok meg újból felhívni a biztosítót és kérdezzétek meg, hogy ha leesne akkor elfogadnák-e :D Ez így kiba....ás, hogy nem javítják... Ennél a telefonnál kb 25-30 lenne az önrész. Ennyiből kicseréli a gyári szerviz is (ha G2-ről van szó).

(#63045) Zoja™ válasza akooos (#63044) üzenetére


Zoja™
őstag

És ha megfogadná a tanácsod, akkor egyből fekete listás lehetne a biztosítónál... :U

Szolgáltatótól függően maximum 20k az önrész ennél a telefonnál, csere esetén, de mivel a szolgáltatóknál már ki van listázva a készülék így a telefon aktuális listaára+10% árban hozhat ki másik készüléket. A lebiztosított készülékek aktuális lista ára mindig változik, ezért azt mindig a helyileg illetékes szolgáltatói kirendeltségen fogják megmondani, hogy milyen árban lehet gondolkodni másik készülék kihozása esetén.

Szerintem várni kell 1-2 hónapot, aztán tenni még egy bejelentést a biztosítónál, hogy leejtette és már be sem kapcsol...

[ Szerkesztve ]

(#63046) Fail3D! válasza akooos (#63044) üzenetére


Fail3D!
addikt

Allitolag 1xer lehet bejelenteni a hibat, utana nem lehet megvaltoztatni a "tenyallast". Viszont akkor teljesen ertelmetlen a garancia es a biztositas, ha igy is ket szek koze lehet ulni. Megprobalom a napokban elolvasni a biztositassal kapcsolatos ASZF-t, de remeletem itt hatha valaki tapasztaltabb, mert ez erosen fogyasztovedelemhez kotheto bejelentes...

Ha becsap a villam es fizetem a biztositast es van a tv-n garancia is viszont a tv csak csikos lesz de bekapcsol.. Nem hiszem, hogy elkuldenenek, mind2 helyrol:

Villam csap bele es nem totalkaros: a biztosito nem fizet, mert csak csikos a kep es nem totalkaros, a rendes garancia meg nem ervenyesitheto, mert mert nem rendeltetes szeru hasznaltbol ered a kar? Ilyen letezhet?

(#63045) Zoooja A problema az, hogy oks 2 honap mulva felhivja, hoyg most le is ejtette.. akkor is a kijelzo erteket levonnak a javitasi arbol, mivel azt mar bejelentette... de most komolyan azt mondjatok, hogy ezt sehogy nem lehet megjavitattni veluk ingyen?

[ Szerkesztve ]

(#63047) akooos válasza Zoja™ (#63045) üzenetére


akooos
veterán

Az embereknél kéne, hogy a biztosító legyen fekete listás, tekintve, hogy elhajtják... Ismerem a Marshot, olyan emberek ülnek ott, akik ha úgy tartja kedvük fel se veszik a telefont. Telemaxhoz tudnám talán a legjobban hasonlítani. Ha olyan ügyintézőt fogtak ki, akinek rossz kedve volt éppen, lehet, hogy kárbejelentés sem történt. Felvette a kárfelvevő a telefont, elmondta neki a panaszát. Szar kedve volt azt mondta, hogy nem és kész és ennyi. Lehet, hogy még a kárügyintézőhöz sem jutott el az eset.

Persze amit mondtam azt nem kell komolyan venni, de ezzel már rábaszott sajnos.

(#63048) Zoja™ válasza Fail3D! (#63046) üzenetére


Zoja™
őstag

Ha belül van a karc, (amit nem tudom hogy hozott össze) akkor esetleg még felhívnám a Váci úti szervizet, hátha ott nem küldik el, hanem megcsinálják garanciában. Ott nem szoktak szívózni, elég jó fejek, egy próbát mindenképpen megér, a szolgáltatóknál vásárolt készülékek garanciáját ott is érvényesíttetheted.

(#63049) Fail3D! válasza Zoja™ (#63048) üzenetére


Fail3D!
addikt

Ez eg sony z1c keszulek.. Ezert is irtam, nem igazan ide tartozik.. Viszont a g2 miatt ide jarok:) A lenyeg, hogy akkor ezt megtehetik?

(#63050) Zoja™ válasza Fail3D! (#63049) üzenetére


Zoja™
őstag

A biztosítást bármilyen okra hivatkozva megvonhatják, ezért előbb körbe kellett volna járni a témát. A biztosítók ebből élnek, így nagyon összeszedettnek kell lenni, hogy kicsikarj belőlük bármit is.

Z1c fronton nem tudom mi a helyzet, bár állítólag ott is normálisak a garanciális ügyintézés tekintetében és mivel az is kifutó készülék, így még nagyobb eséllyel jársz sikerrel a hivatalos márkaszerviznél. Ott legalább elveszik a készüléket kivizsgálásra...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.