Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) stefi68 válasza Indiant (#76000) üzenetére


stefi68
addikt

Gondolom be kellett kapcsolni a fejlesztői menüben, vagy utólag kellett Magisk/SuperSU TWRP-ből + apk.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#76002) kurion válasza Indiant (#76000) üzenetére


kurion
senior tag

Letöltöd a addonsu-15.1-arm-signed.zip majd reboot recoverybe ->install->reboot->beállítások-> fejlesztői beállítások->rendszergazdai hozzáférés-> engedélyezés
Ezek utan su app letöltés és kész is

[ Szerkesztve ]

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#76003) Indiant válasza stefi68 (#76001) üzenetére


Indiant
addikt

Én is csináltam, de már nem emlékszem rá. ..és jobb, ha megmarad az utókornak.
kurion:Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#76004) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Egyik kedves ismerősömtől kaptam egy LG G2-őt, amit karácsonyi ajándéknak szánok.
Azt olvastam, hogy az Android 4.4.2n túl jött még rá újabb verzió, mégsem talál a telefon frissebb szoftvert.
Ennek mi lehet az oka?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#76005) fery02 válasza jolti05 (#76004) üzenetére


fery02
addikt

Szia!

Lehetséges, hogy nem magyar régiós szoftver van a telefonodon, ezért nem találja a frissítést, szóval kézileg kell telepítened.
Számítógépre dugva kipróbálható, hogy az LG PC Suite program talál-e rá frissítést (bár szerintem az sem fog találni, mert talán ugyanazon az elven keres frissítést, mint maga a telefon), egyébként meg kdz-vel biztosan fel tudsz tenni egy külön letöltött Lollipop rendszert.

De amúgy az egész dolog szerintem nem érdemel energiát, hiszen mindenképp csak Lollipop-ra tud maximum frissülni hivatalosan, ami szintén egy elavult rendszer már nagyon.
Ráadásul ha jól emlékszem, néhány funkció is elveszett a hivatalos Lolli-val, de hogy pontosan mik, arra már nem emlékszem, de régen volt is róla szó persze a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#76006) kuyarashi válasza jolti05 (#76004) üzenetére


kuyarashi
őstag

Annyival egészíteném ki fery02 válaszát, hogy épp az általa soroltak miatt custom romot kellene telepíteni a telefonra. Sokat is gyorsulna. Ráadásul van itt olyan, aki tud benne segíteni, ha egyedül nem megy.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76007) Indiant válasza kurion (#76002) üzenetére


Indiant
addikt

Magisk-al pedig el lehet rejteni az ezt igénylő appok elől a rootot.
De sajnos a Xposed (akár telepítve, akár systemless) megeszi a telót, így felejtős.

(#76008) jolti05


jolti05
őstag

Köszönöm mindkettőtök válaszát!

Egy idős hölgynek lesz a telefon, így nincs rá szükség, hogy szélsebes legyen, ugyanakkor szerettem volna, ha a lehető legfrissebb állapotban ajándékozom el, illetve a Telekom applikációja is csak Android 5.0 és afölött működik, amivel egyszerűen nyomon tudja majd követni az új tulajdonos, hogy miből gazdálkodhat :)

A PC Suite bevált, 5.0.2-re frissítette a telefont, majd még a Frissítési központban felkínált a telefon egy biztonsági frissítést, úgyhogy most ez így pazar! :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#76009) kuyarashi válasza jolti05 (#76008) üzenetére


kuyarashi
őstag

Igen, az 5.0.2 a legfrissebb gyári verzió D802-re. Stabil, akku kezelése is jó.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76010) jolti05 válasza kuyarashi (#76009) üzenetére


jolti05
őstag

Csak azt nem értem, hogy a telefon miért nem látta, a PC Suite pedig miért igen :) de mint végeredmény, nem számít.

Jobban bírja ez a ketyere kakaóval, mint a G4-em.. Anno én is boldog tulajdonosa voltam vagy 1 évig egy G2-nek, a mai napig tartom, hogy életem legjobb telefonja volt, csak azért cseréltem le, mert a 16GB-os tárhely kevés lett.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#76011) kuyarashi válasza jolti05 (#76010) üzenetére


kuyarashi
őstag

Fery02, #76005-ös válaszában írta, hogyha nem magyar régiós a telefon, akkor csak számítógépre dugva, manuálisan lehet frissíteni. Bár nem közölted, de gyanítom, hogy a tiéd magyar. Azok mindig 16 GB-osak. (Persze nem minden 16 GB-os magyar.)

Nekem a 32 GB-os, szürkeimportosból van egy példányom. Best of... Amíg ki nem purcan, ez lesz.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76012) jolti05 válasza kuyarashi (#76011) üzenetére


jolti05
őstag

Illetve ez is részét képezte az üzenetének (de a jelek szerint még sincs így, hála az égnek :) ):
"Számítógépre dugva kipróbálható, hogy az LG PC Suite program talál-e rá frissítést (bár szerintem az sem fog találni, mert talán ugyanazon az elven keres frissítést, mint maga a telefon),"

Itthon vásárolt, 16GB-os darab, és sosem járt rajta custom rom (ismerem az előéletét).

Örülök, hogy más is azt gondolja, hogy ezek a darabok talán a(z egyik) legjobb telefonok, amiket valaha készítettek :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#76013) kuyarashi válasza jolti05 (#76012) üzenetére


kuyarashi
őstag

Igaz, bocsi.

Kicsit meghaladta a világ, mert régi, de szerintem ha eljátszanák a G2-vel azt, amit anno az iPhone-al, nem tűnne fel az embereknek a különbség. Szerintem egyedül az ujjlenyomatolvasó "hiányzik" a telefonról. Tízszer hamarabb vásárolnék magamnak egy használt, 32-es G2-t 20-25.000 Ft-ért, mint egy mai, középkategóriás, műanyag telefont 40-ért.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76014) jolti05 válasza kuyarashi (#76013) üzenetére


jolti05
őstag

Teljesen egyetértek veled, az ujjlenyomat olvasó manapság elég alap felszereltség. Ez is részét képzi, amiért jövő év elején lecserélem a G4-em.
Egy G2, ujjlenyomat olvasóval, Amoled kijelzővel, SD845-tel, friss androiddal, kamerával, miegymással, nekem még ma is favorit lenne, de sajnos ami volt, emúlt :)

Valószínűleg egyébként pont a G2 miatt maradtam az LG-nél anno. Jött a G3, majd a G4- de a G5 már nem tudott volna opció lenni, G6-ot kollégámnál láttam, de ez a vonal számomra már hallott :(

( Kellemes ünnepeket minden kedves idetévedő fórumtársnak! :) )

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#76015) kuyarashi válasza jolti05 (#76014) üzenetére


kuyarashi
őstag

Az ujjlenyomatolvasó nekem nem hiányzik, főleg, hogy még a mai napig is viszonylag sok vele a gond. A G2 kamerájának a képminősége még elmegy, rendszernek pedig Android 9.0-t (LineageOS 16.0) használok, úgyhogy megvagyok vele. Sírba viszem kategória. :D

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76016) CJ4567 válasza kuyarashi (#76015) üzenetére


CJ4567
veterán

Milyen gondok vannak az ujjlenyomat olvasóval?

No Sana No Life

(#76017) Sanki válasza CJ4567 (#76016) üzenetére


Sanki
addikt

Nekem Honor 8-on semmi gond vele, éppen hozzáér az ujjam és már fel is oldott a telefon. :K
Én se tudom milyen gondokról írhat. :U

(#76018) kuyarashi válasza CJ4567 (#76016) üzenetére


kuyarashi
őstag

Sok tesztbe beleírják, hogy mondjuk 10 próbálkozásból mennyi a sikeres, és az eredmény általában nem 10/10.
Biztosan telefon- és szoftverfüggő a pontosság és a sebesség, és tudom, hogy ma már jobb a kép, mint pár éve. Ha lenne a telefonomon ujjlenyomatolvasó, valószínű, hogy nem kapcsolnám ki, de az biztos, hogy nem ennek hiánya, vagy megléte alapján választanék.
Csak arra akartam kilyukadni, hogy a G2 idejében még nem volt ujjlenyomatolvasó a telefonokon, ami engem egyáltalán nem zavar.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76019) CJ4567 válasza kuyarashi (#76018) üzenetére


CJ4567
veterán

Mai telefonoknál már szinte mindig 10/10 az érték, kivéve a nagyonkínai telefonoknál. Annyi, hogy néha ajánlott megtörölni a leolvasót, ha nem működik tökéletesen.

No Sana No Life

(#76020) kuyarashi válasza CJ4567 (#76019) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ez jó hír és az ötlet maga is jó.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76021) VOLTCRAFT(1) válasza CJ4567 (#76019) üzenetére


VOLTCRAFT(1)
tag

Hogy kicsit én is hozzászóljak. Nekem is volt anno G2 telefonom de ellopták. Mai napig használnám annyira szerettem. Most Huawe Mate10 prom van. Ha hiszed ha nem a nappali viszonyok között készült képeknél a G2 szebb részletgazdagabb képeket készített mint ez az agyon hipeolt felmagasztalt M10 p. Más kérdés hogy alkonyatkor vagy éjszaka viszont az M10p. készít szebbet. Bizony bizony visszasírom a öt éve vásárolt G2 met mert éjszakai képeket nagy ritkán készítek és amiket elkattintok azért azok sem tökéletesek!

[ Szerkesztve ]

VOLTCRAFT IPC-1L , SANYO ENELOOP AA,AAA

(#76022) cooi11


cooi11
senior tag

Megfürdettem a G2. telomat.
Mire számítsak?
Most nincs kép és ki se tudtam kapcsolni, most szárad a radiátoron!

(#76023) kuyarashi válasza cooi11 (#76022) üzenetére


kuyarashi
őstag

Valószínűleg annyi neki. Lehet ideig-óráig működni fog. Sajnos az akkujához nehéz hozzáférni. A nem vízálló telefonok vízbeejtését követően azonnal ki kell őket kapcsolni és el is kell távolítani az akkumulátorukat, ez a legjobb, amit az ember tehet. Ezután kell őket kiszárítani. Feszültség alatt az alkatrészek nagyon hamar korrodálódnak és ez a gyors halálukhoz vezet.

Léteznek különböző interneten terjedő csodatechnikák, mint a "tegyük rizs közé a telefont". Az alapelv az, hogy a száraz rizs elveszi a párát. Szerintem kb. 1%-ot számíthat. A radiátor valószínűleg 40× többet ér. Persze sokak hiszik, hogy az ő telefonjukat is a rizs mentette meg, miután vizes lett, de általában a telefon magától is megszárad és egy ideig megint működik.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76024) pcnet válasza cooi11 (#76022) üzenetére


pcnet
addikt

Azt tudjuk ugye, hogy a rízsnek jó nedv szívó képessége. Ha egy tál rízsbe teszed a telefont, akkor a rízs a környezetből is magába fogja szívni a párát, így kvázi még nedvesebb/párásabb környezetet biztosít a telefonnak. Állítólag ha egy zacskóba teszed a telefont a rízzsel, akkor jobb a hatásfoka, de még így sem hiszem, hogy csupán a rízs megmenthet egy beázott telefont. Amit Te tehetsz egyszerű mezei felhasználóként, az az, hogy kiveszed a SIM tálcát és a tálca nyílásnál szépen elkezded a hátlapot lepattintani, majd az akksit lecsatlakoztatod. Az egyetlen dolog ami segíthet a telefonon, az az ultrahangos tisztítás, aminek az ára, bruttó 10e ft. Utána bevizsgálják a telefont és adnak árajánlatot a javításra.

Szerk: A link lemaradt: [link]

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#76025) cooi11 válasza pcnet (#76024) üzenetére


cooi11
senior tag

kuyarashi; és - pcnet.
Köszönöm.

(#76026) kurion


kurion
senior tag

Mikrofon érzékenységet tudok valamivel emelni? Telefonálás közben mindig halkan hallanak, kitakarítottam a rácsokat hogy jobb legyen de sokat nem javult. Linea OS 15.1

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#76027) stefi68 válasza kurion (#76026) üzenetére


stefi68
addikt

system/etc/mixer_paths.xml-ben nézz körül.
Keress olyanokat, hogy in-call, mic, volume

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#76028) z0d1@Ku$ válasza stefi68 (#76027) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Hali!
Visszakaptam a G2-t de sajnos összetörve, kijelzőt már rendeltem, kb 2 hét és megérkezik. Addig is szeretném visszapattintani valamelyik customromot, viszont a linkek 99,9%-a már döglött. Van akinél még fellelhető a OneclickRoot and Recovery csodálatos program és fel tudja rakni mega tárhelyre, vagy olyan helyre, ahonnan a kedves gugli nem tiltja le azonnal? :) Köszi előre is

(#76029) kuyarashi válasza z0d1@Ku$ (#76028) üzenetére


kuyarashi
őstag

XDA
OneClickRoot

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76030) z0d1@Ku$ válasza kuyarashi (#76029) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Köszi a root megvan, az xda-s link meg halott (ami a thread-ben van) twrp-t így nem tudom telepíteni

(#76031) kuyarashi válasza z0d1@Ku$ (#76030) üzenetére


kuyarashi
őstag

Blastagator?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76032) z0d1@Ku$ válasza kuyarashi (#76029) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Félrenéztem, köszi, sikerült! :)

(#76033) kuyarashi válasza z0d1@Ku$ (#76032) üzenetére


kuyarashi
őstag

Erre való a topik. :)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76034) kurion


kurion
senior tag

Az értesítési pöttyöket valahogy ki lehet cserélni számokra vagy legalább a pötty színét módosítani valami észrevehetőre?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#76035) fery02 válasza kurion (#76034) üzenetére


fery02
addikt

Gyárilag nincs ilyenre mód, de a Nova launcher és hozzá a TeslaUnread addon tud ilyet.

(#76036) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Sziasztok!

Telefoncsere miatt a kisfiam (8 éves) megkapta a G2-t. Leginkább játékra, Youtube-ra használja a telefont, na meg fent van a Viber, hogy rám tudjon írni, ha szeretne valamit...
Jelenleg gyári 5.0.2 rendszer van rajta, de néztem, hogy van stabil Lineage 15.1 is (8.0 Android).

Feltegyem a lineage-t, van valami jelentősége? Mivel tud többet a 8.0, mint az 5.0.2? Játék szempontjából lehet eltérés, lehet, hogy stabilabb a gyári rendszer?

THX

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#76037) Indiant válasza Norbi.Sz (#76036) üzenetére


Indiant
addikt

Rövid válasz: igen (bevált ugyanebben az esetben)

(#76038) Norbi.Sz válasza Indiant (#76037) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Bocsi, melyikre igen :)

Igen, tegyem fel a Lineage-t, vagy igen, stabilabb a gyári rendszer??? :D

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#76039) Indiant válasza Norbi.Sz (#76038) üzenetére


Indiant
addikt

Tedd fel a LineageOS 15.1 gyárit.

(#76040) Norbi.Sz válasza Indiant (#76039) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Tudnál küldeni nekem egy linket, amelyiket felraktad?

Nekem ez van meg: lineage-15.1-20190210-nightly-d802-signed.zip
Szerintem ez nem az "eredeti"...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#76041) Indiant válasza Norbi.Sz (#76040) üzenetére


Indiant
addikt

XDA ..de, az.

[ Szerkesztve ]

(#76042) Norbi.Sz válasza Indiant (#76041) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Egyébként miért van minden napi dátummal feltéve oda egy újabb file???

Bocsi, ha le van írva valahová, de nem volt időm átolvasni még...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#76043) Indiant válasza Norbi.Sz (#76042) üzenetére


Indiant
addikt

Minden este újrafordítják. Ne törődj vele.

(#76044) kuyarashi válasza Norbi.Sz (#76042) üzenetére


kuyarashi
őstag

Egyébként kb. 7 naponta frissül.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76045) z0d1@Ku$ válasza kuyarashi (#76044) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

GPS fixre van valami megoldás? Pokoli lassan talál jelet jelenleg a drága.. papírlapos trükköt ismerem, nem segít.

(#76046) kuyarashi válasza z0d1@Ku$ (#76045) üzenetére


kuyarashi
őstag

Érdekes, nálam 9.0 alatt nincs ilyen gond. A 8.1 (LineageOS 15.1) 1 hétig ment, aztán az első frissítés széttéglázta a telefont, de azalatt az egy hét alatt nagyon tetszett. Nem emlékszem, hogy a GPS-el gondom lett volna, de lehet nem is használtam.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76047) z0d1@Ku$ válasza kuyarashi (#76046) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Cr 8.1 van fenn nálam jelenleg (9.0-ból milyen rendszer van g2-re?)
GPSTest nevű app pl 5 perc alatt tér észhez és talál valamicske jelet (szabad ég alatt), amíg a redmi note4 másodpercek alatt

(#76048) kuyarashi válasza z0d1@Ku$ (#76047) üzenetére


kuyarashi
őstag

LineageOS 16.0 beta, szóval még nem hivatalos verzió. Az gondolom a 16.1 lesz majd valamikor. A 15.1-el ez egyszerre jött ki.
Van 1-2 nyűg, régebben leírtam, de együtt lehet velük élni. Nálam téglázás utána ez volt a legkézenfekvőbb rendszer. 15.1-et nem már akarta bevenni a telóm (vagy én sem mertem), de visszahozni is kemény volt, annyira ki lett nullázva.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76049) z0d1@Ku$ válasza kuyarashi (#76048) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Igen, azóta már felraktam, de a helyzet ugyanaz, szóval gondolom valahol hardveres hibára lehet gyanakodni, ha lesz egy kis időm, akkor majd utána nézek hol is lehet a hiba.

(#76050) kuyarashi válasza z0d1@Ku$ (#76049) üzenetére


kuyarashi
őstag

Érdekes. Gyári operációs rendszerrel próbáltad?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.