Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) norbert1998 válasza akooos (#69000) üzenetére


norbert1998
veterán

Azért elég sokszor és elég nagy időközönként írtam.
Nagyon felhuzott. Még jó, hogy nem kezdtem el belakni :(
Bocsi, ha túl harsh voltam, dó

(#69002) F-ECT$


F-ECT$
titán

Van olyan app, amivel megoldható az, hogy egy youtube lejátszás fut, de a képernyő touch része inaktív?

Dive ever, work never.

(#69003) konzi


konzi
aktív tag

Hasznal jelenleg miui v7-et valaki ??
Nem osztana meg a tapasztalatait ??

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#69004) Meggyi001 válasza F-ECT$ (#69002) üzenetére

Ha jól értem, nem arra gondolsz, hogy közben ki van kapcsolva a kijelző?

https://hardverapro.hu/apro/samsung_galaxy_a14_64gb_4gb_dual_sim_uj_1_ev_garan/friss.html

(#69006) Meggyi001 válasza #99499520 (#69005) üzenetére

Nem tudom, hogy pontosan erre gondolt e :F

https://hardverapro.hu/apro/samsung_galaxy_a14_64gb_4gb_dual_sim_uj_1_ev_garan/friss.html

(#69008) Meggyi001 válasza #99499520 (#69007) üzenetére

Vágom, persze...egyből azonnal én is erre gondoltam, csak olyan érdekesen körülírta :) ;]

https://hardverapro.hu/apro/samsung_galaxy_a14_64gb_4gb_dual_sim_uj_1_ev_garan/friss.html

(#69009) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Na, megnéztem a panelt .... nincsenek ugye csíkok és LGD/LGIT

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#69010) denorbi


denorbi
tag

Sziasztok! Sikerült úgy leejtenem G2-öm, hogy elsötétült a kijelző és újraindítás sem éledt fel. Nem látszik semmi sérülés sehol. Ha telefon alsó sarkát megnyomom egy kicsit akkor feléled a kijelző. Szerintetek vigyem szervizbe vagy szedjem le a hátlapját és nézzek rá?

[ Szerkesztve ]

(#69011) norbert1998 válasza denorbi (#69010) üzenetére


norbert1998
veterán

Szerintem utóbbi. Ha csak egy csatlakozás csúszott el, akkor felesleges szervízzel játszani. Ha meg nem, nos akkor tudod, mire kell számítani. :K

(#69012) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Lecseréltem a gyári 5.0- át egy CM12.1-re ... háát ... nem gondoltam volna, hogy ezt a sebességet lehet még fokozni, pedig de, lehet :Y Iszonyatosan pörög a system :DD

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#69013) norbert1998 válasza CartmanLand0 (#69012) üzenetére


norbert1998
veterán

a cm13 még gyorsabb. csak a fránya videólejátszás html5-ből szar. én meg nem fogok mindig gép előtt úlni, ha top gear-t vagy hasonlót akarok nézni. Szóval ha az nem zavar, akkor már izzíthatod is a twrp-t, mert más baja már nincs neki :P :K

(#69014) CartmanLand0 válasza norbert1998 (#69013) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Ettől is gyorsabb ? :Y Holnap tényleg kipróbálom :C A kamera minősége tényleg romlott ... 13-nál már nincs ezzel probléma ?

Szerk.: A gyári rendszeren volt egy Quick Remote app, ilyen okos távirányító féleség ... ezt merrefelé lehet megtalálni ? Play-ben néztem, ott nincs ...

Más : beállítások/tárhely/egyéb van ott egy atemp mappa, amiben jelenleg 105MB valami foglal helyet ... törölhető ?

[ Szerkesztve ]

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#69015) norbert1998 válasza CartmanLand0 (#69014) üzenetére


norbert1998
veterán

13-nál már implementált a Snapdragon Camera. Elvileg valamivel jobb, mint a gyári. De sajnos abban tényleg elég gyér a cm minden telefonon.

Quick Remote-ot g3 portoltat twrp-ből tudsz feltenni cm12.1-re, cm13-ra play-ből a Peel-t ajánlom.

(#69016) CartmanLand0 válasza norbert1998 (#69015) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Köszi :R Holnap feldobom a 13-at, csekkolom a rendszert :K Esetleg ezt az atempet nem tudod, törölhetem ?

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#69017) norbert1998 válasza CartmanLand0 (#69016) üzenetére


norbert1998
veterán

ha holnap úgyis újrahúzod, előtte nézd meg. töröld ki és bootlj újra. nézd meg működnek-e a dolgok meg hogy nem került e vissza.

(#69018) CartmanLand0 válasza norbert1998 (#69017) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

:R :R :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#69019) F-ECT$ válasza Meggyi001 (#69004) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem, a lényeg, hogy menjen a kijelző, de ne érzékelje a tapicskolást. (És pl valamelyik fizikai gombbal lehessen visszatérni a normál módba.)

Dive ever, work never.

(#69020) Meggyi001 válasza F-ECT$ (#69019) üzenetére

Na akkor jól értettem, hogy nem azt keresd...

https://hardverapro.hu/apro/samsung_galaxy_a14_64gb_4gb_dual_sim_uj_1_ev_garan/friss.html

(#69021) Koniman


Koniman
tag

Sziasztok!
Milyen autós töltőnél lehet elérni, hogy útvonaltervező használata közben ne csak szinten tartson, hanem töltsön is. Most egy belkin 2.1A töltőt használok, de ezzel nem megy.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#69022) ClioRS válasza Koniman (#69021) üzenetére


ClioRS
őstag

Na ez egy jó kérdés, én már szenvedek ezzel egy ideje. Nagyon kényes az autós töltőkre a G2, az összes telefont tölti az összes autós töltő ami van otthon normálisan, csak azt nem.

(#69023) morneo.it


morneo.it
senior tag

Hihetetlen csehül áll a telefonkínálat, ha most cserélni szeretném szeretett G2-m.
Anno ezt a telefont 33.000 Ft befizetése mellett 24 x 5.000 Ft-ért hozhattam el a Vodafone-tól. Így most a Go+ mellett fizetek 9.990 Ft alaphavidíjat (augusztusban jár majd le). Tehát, mondjuk kb. ~150.000 Ft-ba került, kártyafüggően.
Az utóddal szemben felállított minimumok a G2 specifikációja, + legyen 2 SIM kártyás, s akkor nem kellene a céges telefonnak használt Sony Xperia T-m hurcolni (ő volt a G2 előtt). Azaz legyen minimum:
- 5" FullHD (nagyobb felbontás, méret nem kellene)
- 4 magvas, vagy több, s súrolja a 2.0 Ghz / magot
- 3GB vagy több RAM
- MicroSD bővítés - bár ha benne a céges SIM, kilőve
Megnéztem a Vodafone PDF árlistáját, megint cseszekednek valamit, mert kompletten kigyomlálták a GO+ -t belőle.
Megnéztem a Media Markt oldalát, s kb. ami alternatíva lenne, az a ASUS Zenfone család. ASUS mellett szólna a kiváló garancia ügyintézés. Van ASUS tabletem, aminél a beletört töltővel kapcsán komplett alaplapot cseréltek, és adtak egy új töltőt (na ezt játszd le a TeleMax-al...). Ha a márkát nem nézem, akkor teljesen technikai szemmel csak a HTC One E9+ játszana. De ára most 180e Ft (igaz, független, s cserébe nem a Vodánál fizetnék továbbra 24 x 5.000 Ft = 120.000 Ft-ot). Bár valahogy tartózkodom a HTC-től, nem tetszik a menürendszere. S lemondok az olyanról, mint a KnockON, az infra távos, hátsó hangerő szabályzó gombok (bár talán a G5-ben sem lesz már benne). De van vásárolt Nova Launcher-em, így a megszokott Android 6.0-ás felület köszönne vissza, s azt is tudom, messze még az ősz, amikor éles lenne a telefoncsere, s addig még kijön x féle telefon. Nyilván ha nem ragaszkodnék a DualSIM opcióhoz, jobb lehetne a kínálat, de ebből nem engednék :) Ami nagyon tetszik haverom S6-jában, az a vezeték nélküli töltés. Na, ott, a MicroUSB nem nagyon szopósodik kopik ki.
Vélemény? :)

[ Szerkesztve ]

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#69024) norbert1998 válasza morneo.it (#69023) üzenetére


norbert1998
veterán

Elvárásaid okesnak tűnnek, kivéve két dolgot, ami kicsit furcsa :B
Ez első a RAM: ez nagyjából még okes is. De hasznaltal már igazán jó ramkezelesu mobilt 2 gb rammal? Utána nem lesz elvárás a 3+;)
Második a proci. Rengeteg helyen látom, hogy 4+ mag 2+ghz. Ez, Bocsásd meg, úgy hülyeség, ahogy van. Ott a snapi 615 vagy mifene.. vam benne 8 mag, sok a ghz, a snapi 800 mégis erősebb. Mert a két felsorolt követelmény semmit nem jelent. Ez olyan, mint az fx meg az i5, csak droidban jóval kevesebb a multithread, ezért nincs semmi értelme a nyolc még háromezer magos rendszerchipeknek, amiknek egyesével semmi ereje nincs :)

(#69025) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Na, felpattintottam a CM13-at ... eszméletlen :) Eddig minden okés :C Ezt a telefont tényleg csak akkor érdemes lecserélni, ha nagyobb kijelzőre, vagy jobb kamerára vágyik az ember ... :)

[ Szerkesztve ]

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#69026) norbert1998 válasza CartmanLand0 (#69025) üzenetére


norbert1998
veterán

Ugye mondtam én :D

(#69027) CartmanLand0 válasza norbert1998 (#69026) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

:K :K

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#69028) dipeti válasza CartmanLand0 (#69027) üzenetére


dipeti
senior tag

Egy SOT-ot mutatnál majd olyan 15-20% körüli akksinál? :B

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#69029) CartmanLand0 válasza dipeti (#69028) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Épp most tettem töltőre, de igen majd :K :K

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#69030) norbert1998 válasza dipeti (#69028) üzenetére


norbert1998
veterán

Előljáróban annyit, hogy a cm12.1 szintjét simán hozza, kicsit még jobb is.

(#69031) morneo.it válasza norbert1998 (#69024) üzenetére


morneo.it
senior tag

Most CM13-on vagyok, s kiakaszthatatlan még így, 2 GB RAM ellenére. De szeretnék olyan telefont, ahol ez a sebesség nem a minőség rovására megy (s a CM13 valljuk be, nem kezeli mai napig fényesen a kamerát, infrát). S a CPU is most korrekt mód megy, de egy új telefonnál közel sem biztos, hogy az kellene az első mozdulataim egyikének lennie, hogy egyből rootolom, TWRP-zem, CM13-azom. :) S pont ezt írom a CPU-ra is. Snapi 800-as alá nem szeretnék váltani. Amikor vettem a telefont (2014. augusztus) már akkor 1 éves típus volt. Idén lesz ugye 3 éves, s technikailag nincs benne kifogás, mai napig No.1. telefon. De fogtam már Galaxy S6-ot, stock ROM-mal, s az most úgy pörög, mint a CM13 a G2-ön (igaz, majd elmúlik az idővel).
Sajna ezek nem olyanok, mint a PC-k. Ott nincs 8-12 mag, meg irreálisan mondjuk 16 GB RAM csak azért, hogy egy ASUS notebookon az ASUS/W10 ne akadjon. Mindenki szabadon felteheti a stock Windows-t, a drivereket a gyártó adja, s kész.

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#69032) norbert1998 válasza morneo.it (#69031) üzenetére


norbert1998
veterán

Ízlések és pofonok, ez igaz. Én nem szeretem a gyári romokat. Aosp párti vagyok. A ui meg egyebek miatt.
Hiába 1 éves a snapi800, vagyis, kettő, mai napig felső kategória, mert nem volt még olyan fejlődés.

S6?nee, kérlek azt a szemetet ne. Ha ingyen kéne választanom a kettő közül, akkor se kellene nem ekkora felárral. S6e+-ban 4gb ram van, a g2 veri. GYÁRI ROMMAL! Kipróbáltam, igen. Gyorsabb, ez igaz. De csak az első körben, míg megnyit. Viszont utáa be is zárja mert trágya a szoftver.

Infra az csak az olvasásra nem képes, ha jól emlékszem 6.0-n.de még tök az elején vagyunk mindennek.

(#69033) F-ECT$ válasza Meggyi001 (#69020) üzenetére


F-ECT$
titán

És olyan van, amit keresek? :)

Dive ever, work never.

(#69034) Danny365


Danny365
őstag

Ez még mindig vicces, hogy az S6 szériát úgy állítjuk be, mint valami szemetet. :P
CM ide vagy oda, az edge+-om sokkalta gyorsabb, mint a G2. Maguk az animációk is, ahogy lépkedsz, scrollozol, stb. sokkal folyamatosabbak, ami első blikkre fel sem tűnik, én sem láttam különbséget, mikor a két telefont összehasonlítottam. Viszont hetek óta nem használtam a G2-t, csak a napokban elővettem, mert oda adtam a barátnőmnek, és bizony eléggé meglepődtem, hogy mennyire nem smooth a samuhoz képest.
És biztosan nem a telefonnal, vagy a szememmel van a gond, egyszerűen csak könnyen hozzászokik a jóhoz az ember, utána meg azért már látni a különbségeket.

(#69035) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Srácok, a Nexus 7-es topikban beszéltünk az akksikímélő töltésről, hogy 15-20%-nál már töltőre kell dobni, és kb 90%-ig kell tölteni, így kímélve az akksit és növelve az élettartamot ... valaki alkalmazza ezt ennél a telónál is ? :)

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#69036) beta válasza Danny365 (#69034) üzenetére


beta
aktív tag

Ha egymas melle raksz ket monitort, azonnal meg fogod tudni mondani, ha az egyiknek gyorsabb/lassabb a frissitese, mint a masiknak. De ettol meg nem jobb vagy rosszabb egyik sem, mert kulon-kulon ugyanazt az elmenyt adjak.

(#69037) Meggyi001 válasza F-ECT$ (#69033) üzenetére

Hát...nekem nem jut eszembe semmi ezzel kapcsolatban, és ahogy nézem,a többieknek sem, mert nem írtak semmit, de lehet még később szól hozzá valaki...

https://hardverapro.hu/apro/samsung_galaxy_a14_64gb_4gb_dual_sim_uj_1_ev_garan/friss.html

(#69038) norbert1998 válasza Danny365 (#69034) üzenetére


norbert1998
veterán

Próbáld meg mindkettőn kikapcsolni az animációkat ;)
(mondjuk ezt nem próbáltam még, de a shamesung híresen rejtőzködik látványos animációk mögé a laggok ellen, bár közel sem annyira, mint az almások)
Akkor is egy szemét szememben az a telefon, ahogy az egész cég is. Adattárolók területét leszámítva mindenhol alegutolsó darab szemét az én szememben.
Feel the dőltbetű :D

Nyilván ezzel túlzok a valósághoz, objektivitáshoz képest, de nem alaptalan, és ezt ibjektíven is teljesen nyíltan, bátran merem mondani.

[ Szerkesztve ]

(#69039) dipeti


dipeti
senior tag

Annyit tennék hozzá, hogy volt régen egy Galaxy W-m táccsvizzel és a pokolba kívántam. S5-t is nyomkodtam már és rettenet volt. S6-os szériáról viszont nincs személyes tapasztalatom, de jókat hallok. Ettől függetlenül nekem akkora csalódás volt a W és az S5 is, hogy elvből nem vennék Samut.
Remélem megváltoztatja a véleményem idővel a Samsung...

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#69040) jhos910


jhos910
aktív tag

Hali!

Jack/usb/mikrofon problémákkal küzdőknek lenne egy alkatrészem eladó ami már úton van Kínából.
Bővebb infó itt.

Üdv

(#69041) vadászcsiga válasza Danny365 (#69034) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Írjál csak ilyeneket. Már sikerült magamat úgy ahogy lebeszelnem😁😀

(#69042) -Fly- válasza jhos910 (#69040) üzenetére


-Fly-
tag

küttemprivátot

(#69043) Danny365 válasza vadászcsiga (#69041) üzenetére


Danny365
őstag

Mondjuk szerintem most már inkább várd meg az S7-et amúgy is. Vagy ha lenyomja az új modell az edge+ árát, akkor azzal is jól járnál eléggé.

(#69044) vadászcsiga válasza Danny365 (#69043) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Abszolút nem sietem el úgyhogy szerintem megvárom míg lemegy az ára.

(#69045) zezoka


zezoka
őstag

Sziasztok! Asszony G2-jét ma frissítettem le 5.0 Androidra. Minden tök jó, tetszik is neki, de az új verzió az ébresztő órát nem írja neki a lezárási képernyőn. Ez másnál is így van?

Volt pár androidos telefonom (5-ös Androiddal is), de eddig mindegyik írta az ébresztés időpontját lezárt állapotban.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#69046) norbert1998 válasza zezoka (#69045) üzenetére


norbert1998
veterán

Ez mennyire jelent problémát?
Vagy esetleg attól tartotok, nem fog csörögni? Állítsatok be egy 1-2 perc múlva-i időpontot és csekkoljátok, ebben az esetben :)

(#69047) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

CM13-nál másnál is előjött ez a probléma ? : bármilyen zenelejátszón beletekerek egy számba, egyből leállítja, elinditom, erre ujra kezdi az elejétől a lejátszás .... tehát nem lehet beletekerni ...

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#69048) zezoka válasza norbert1998 (#69046) üzenetére


zezoka
őstag

Nem az h nem hiszem el, csak fura h nem írja. :) H az ember lassa h jol allitotta be. De akkor nalatok is ilyen?

(#69049) Rasnac válasza CartmanLand0 (#69047) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Szia
Mai nappal kiadtak egy teszt jellegű cm 13 amiben audio fix és más egyéb javitások vannak https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=48803

Bocs telorol vagyok igy csak ide linkelem .
Teljesen jol müködik a hang rendben , a beletekerés is plusz a hálozat manuális váltás is megyen :)
Teljes leírás : http://forum.xda-developers.com/lg-g2/orig-development/rom-official-cyanogenmod-13-lg-g2-t3264508/page99

Ja és az indavideo is müködik ;)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#69050) CartmanLand0 válasza Rasnac (#69049) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

:R :R

Amugy ezt nem lehet egyszerübben frissíteni ? Ujra twrp-ből kell telepíteni mindent ?

[ Szerkesztve ]

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.