Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#209715) gabor9991


gabor9991
őstag

[Erre] az octaviára mondanátok valamit?
VW vonalon teljesen vakon vagyok, azt sem tudom mit kellene egy ilyen autón megnézni, a leírás szerint a futásteljesítmény ellenére költötték rá a pénzt, azt szeretném megkérdezni hogy ezeknek van-e valamilyen különleges gyenge pontjuk ami miatt esetleg lehet még locsolni rá további százezreket és ezért eladó?

(#209716) bitpork válasza gabor9991 (#209715) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

1.6D - szerintem ne vedd meg 2.0d alatt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#209717) grizlisandor válasza gabor9991 (#209715) üzenetére


grizlisandor
addikt

Leírásban szereplők egy általános karbantartás.
EGR, DPF, turbó, magasnyomásúra felkészül, az injektorokra nem emlékszem, hogy ez már Bosch(felújítható) vagy még Piezo(ha csak cserélni lehet ebből kell 4 db)

2.0 CRTDI motor ajánlott VW dízel vonalon.

(#209718) gabor9991 válasza grizlisandor (#209717) üzenetére


gabor9991
őstag

Kössz a valaszokat, Most nézem a YouTube szerint az 1.6 cr motor az új 1.9tdi :)
Akkor ez mégsem igaz?
Nekem bőven elég lenne 110 ló, láttam ilyen Octavia taxiként elment 500+ ezret is.
Dpf tisztítás 35k,Porlasztó 60/db, turbó 120, ha minden egyszerre térdelt le akkor az egyben 400k de nem hinném hogy megvennék egy olyan autót ami annyira el van hanyagolva, magasnyomásút nem néztem még mennyi lenne, de ezek azért nem a megfizethetetlen árú alkatrészek nálam.
Szóval nem azt várom hogy 10 évig csak lemosni kell majd inkább arra lennék kíváncsi hogy van-e valami tipushiba ami elő szokott fordulni.

[ Szerkesztve ]

(#209719) zsole84


zsole84
senior tag

Audi a4 b8 (facelift) kocsimban használok ilyen: [link] aux/Bluetooth adaptert,ami tökéletes lenne Spotify használatához, egyedül a hangzás gyenge akár a rádióhoz viszonyítva is. ( Kb. olyan mint a régi suzukink gyari hangszórója,ami hangos volt,de szépen nem szólt az biztos 😊)Tudnátok ajánlani hasonló tudású eszközt/megoldást,amivel minőségibb hang is elérhető lenne?

Köszönöm.

(#209720) zsole84 válasza gabor9991 (#209718) üzenetére


zsole84
senior tag

Nálam 8-as Passat, 1.6, 2.0 dízel/a4 b8 2.0 dízel volt a kiszemeltek között vásárlás előtt utóbbi lett. Nem váltanék az 1.6 passatra semmiképp, nem csak a megbízhatóság ( elvileg )miatt, hanem mert ez a kétezres motor szuper hasznalhatóság terén.

(#209721) gubabela válasza gabor9991 (#209718) üzenetére


gubabela
senior tag

A cégesben is ez a motor van, szerintem nem rossz, baja még nem volt. Ami viszont nem derül ki a hirdetésből, hogy volt-e törve, mert leírva nem látom sehol, hogy sérülésmentes.

(#209722) bitpork válasza gabor9991 (#209718) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Milyen DPF tisztítás 35?! Én 100+-t fizettem még ha nem is octi . A befecskendezős löttyös izémizét szerintem ne vedd egy lapra a fizikai tisztítással. Már ha lehet tisztítani - mert ugye ki tudja hogy volt e már mókolva vele és ugye ha akkor is az olcsóság a szempont akkor ott még lehet meglepi.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#209723) imyourfriend válasza gabor9991 (#209718) üzenetére


imyourfriend
őstag

2015 1.6 cxxb motorkódút hajtok, úgy nézem ez is ilyen lesz. Takarékos motor cp4 pumpával a hátsó fék és a kézifék szeret rendetlenkedni, első csillapítás ennyi km után vagy kicserélték vagy cserés. Xenonnal szerelt járművet hajtok, a halogénnal azért nincs minden tulaj kibékülve azt kell mondjam.. MWW váltóval szerelt, érdemes meghallgatni próbaúton tempós jobbra és balra kanyarodásnál, hogy hallani-e a váltótartó bakokat azok szokták megadni magukat, ennyi méter után javaslok egy váltóolaj cserét egyből. 110 LE nem a világvége, a tempomat eszméletlen jó és nem kér sok üzemanyagot az autó 5 liter alatt meg lehet úszni fogyasztásban.

A 2.0 cr bizonyára jobb választás, ott 2017 környéki/utáni daraboknál előfordulhat hengerfejesség mivel mókoltak a hengerfejen gyárilag nem jó irányba.

DPF, EGR, fojtószelep tisztítás szereléssel 150-160 pénzből kijön kb, löttyöt és egyéb arab varázslást jobb elfelejteni a témában.

[ Szerkesztve ]

(#209724) Asbee válasza gabor9991 (#209718) üzenetére


Asbee
veterán

Ezek nagyon nem aktuális árak. DPF tisztítás max kiszerelés után 35k maga a mosás. 2.0 cr megbízhatóbb dinamikusabb jobb.

(#209725) gabor9991 válasza bitpork (#209722) üzenetére


gabor9991
őstag

Offos focus mk4, dpf leszerel, dpf-es ember kímossa 35-ért 1 év garanciával és kész.
Fogalmam sincs hogy mi a különbség a ford és más dpf között ezért jöttem ide :)

Asbee:

Ezeket az árakat írja az internet, cseredarabis felújított gyári nem kínai utángyártott alkatrészeket nézve.

(#209726) gabor9991 válasza imyourfriend (#209723) üzenetére


gabor9991
őstag

Szóval semmi extra tipushiba nincs amit esetleg az eladó el akar titkolni.
Korábbi sérülés nem annyira izgat, ha a váz nem sérült vagy ha nem 2 darabból rakták össze nagy baja nem lehet.
Vajon a kannás gázolajat mennyire tolerálja?

(#209727) bitpork válasza gabor9991 (#209725) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nemtom. Én ennyit fizettem :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#209728) imyourfriend válasza gabor9991 (#209726) üzenetére


imyourfriend
őstag

Bizonyos dolgokat könnyen lehet ellenőrizni, saját példám azért nem mérvadó mivel ez az autó amit használok jó eséllyel állt fél-1 évet valamerre így cserés volt pl az üzemanyagpumpa ami ritkán megy tönkre, kombi hátsó ajtó zár ez mondjuk lehet típushiba, injektor szimmeringnél megállnék egy pillanatra itt érdemes levenni a motorborítást és megnézni, hogy mennyire van gond a szimmeringeknél, olajszelep fedélnél. Jó jel ha nem mosták a motorteret bár erre kevés az esély. Kipufogó szinte olyan kell legyen mint a gyári, vezérléscsere, olajszivattyú szíjról jó lenne tudni, hogy cserélték-e illetve ott vannak az alsó csapágyak akkor már ha leszedik az olajteknőt. vcds-el jó lenne átnézni, ez olyan típus még 2016-os amihez lehet venni 15ezer forint környékén kínai vcds-t az rengeteg dologra jó, főleg kiolvasni ha az ember egyből tudni akarja mi a történet. Szűrőket egyszerű cserélni rajta üzemanyagból csak prémiumot tankolok, mostanság Ausztriában is mivel kezdik arra a szintre emelni az árakat..

Röviden ez már egy olyan autó aminél szemrevételezéssel nem lehet megállapítani az állapotát teljes mértékben, jobb ha van ott veled egy szaki akinek van vcds-e és kiolvassa a dolgokat. Lehet én vagyok túlzottan szenzitív 300ezernél már jöhetnek elő apróbb dolgok, összességében egy szerethető autó amire oda kell figyelni.

(#209729) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Más. Mutattam Hansot ganajzva? Nem én csináltam a képeket uh sorry.

Nos ez az állaga kb 12 óráig volt meg- jött a vihar és telibeverte a 160k-s szépítkezést, majd madarak telibeszarták és hogy most hogy néz ki azt inkább nem dokumentálnám :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#209730) rbalint88 válasza zsole84 (#209719) üzenetére


rbalint88
addikt

Nyilvan sokkal dragabban, de van lehetoseg akar vezeteknelkuli carplay/android auto beszerelesre is, egy ismerosom ezzel foglalkozik. Instan az ingolstadtsfinest-re keress ra es irj neki batran ;)

[ Szerkesztve ]

(#209731) zsole84 válasza rbalint88 (#209730) üzenetére


zsole84
senior tag

Köszönöm a választ!

Nincs insta, de ha úgy adódik egy Szabolcs megyei elérhetőség érdekelhet 🙂

(#209732) F_Zolee válasza bitpork (#209729) üzenetére


F_Zolee
veterán

Szép kis ganaj. :DDD

(#209733) grizlisandor válasza gabor9991 (#209718) üzenetére


grizlisandor
addikt

Igen, annak szánták, de nem olyan legendás az 1.6 CRTDI, mint az 1.9 PDTDI. :U

Keress vissza a topikban, minden infót megtalálsz... Ezen hozzászólásod alapján, már mindent tudsz. :)
Nyilván nem törvényszerű, hogy ez minden egyszerre fog lekönyökölni, de futás alapján számítani lehet rá, meg ezek a szokásos dízel dolgok, meg egy modern turbós benzinesé is. :DDD

(#209726) gabor9991:
Kell rá egy állapotfelmérés mit mutat az autó.

Különösen ügyelve, hogy ne kerüljön se a kannába, se a tankba semmilyen szennyeződés, akkor miért is ne, amúgy minden második olajcserénél üzemanyagszűrőcsere. Közös nyomócsöves dízelmotort prémium gázolajjal illik etetni, ami drága, de azzal fogyaszt a legkevesebbet és megy a legtovább.

(#209734) bitpork válasza F_Zolee (#209732) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hagyjuk mi jött ki belőle, és hogy most ebben a melegben mit izzadok bele :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#209735) molnarpeter válasza gabor9991 (#209715) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Motor hibái (angol felirat elérhető) [youtube link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.