Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#205851) Winchester95


Winchester95
őstag

(#205852) Reggie0 válasza Winchester95 (#205851) üzenetére


Reggie0
félisten

Bluetooth-os kutyud van? Ki kene probalni azzal is. Ha az mukodik, akkor ki lehet zarni, hogy az autoban levo aljzat/vezetek a gond. Nezd meg a vcds csatlakozojaban levo erintkezoket, hogy nem korrodalt-e valamelyik. Esetleg szetbontva kimerheted, hogy nincs-e valamelyik erintkezo forrasztasa eltorve.

[ Szerkesztve ]

(#205853) Winchester95 válasza Reggie0 (#205852) üzenetére


Winchester95
őstag

Nincs csak ez.
Szét lett szedve, minden okés.
Ezért nem értem.

(#205854) PC4200 válasza Winchester95 (#205853) üzenetére


PC4200
tag

Más autóban próbáld meg

CSAK a puffin :)

(#205855) Gyula84


Gyula84
veterán

Hali Zimmerman vs ATE, előbbi 50k val olcsóbb a fékkészlet gondolom minőségben kb ugyan az?

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#205856) Qru válasza Gyula84 (#205855) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen jo a Zimmerann, nyugodtan vedd meg. ATE-bol amugyis a ceramic az igazan jo.

#nincsbennetarcsi

(#205857) imyourfriend válasza Qru (#205856) üzenetére


imyourfriend
őstag

Fékkel kapcsolatban, érdekes az Oktavon trw feknyereg van, Zimmermann betét a tárcsa beszállítóját nem tudom megállapítani. Trw betéteket és tarcsakat rendeltem meg tavaly év vége felé, ezek a Zimmermanntól mennyire térnek el? Inkább a tárcsa kezd kopni, fékbetét van még, számottevő lesz az eltérés az új szettnél ha bekopik? Mikor megvettem a szekeret nyáron egész jó volt a fekhatás mintha télire picit gyengült volna. :o

(#205858) Qru válasza imyourfriend (#205857) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Passaton nekem is trw volt a gyari utan, teljesen elegedett voltam vele. Igaz nem vagyok az a fekezgetos tipus es a trw gyari beszallito amugy is.

A homerseklettol ia fugg a fekhatas. Ha megmelegited akkor is gyengebb? Fekfolyadek mikor volt cserelve?

Altalaban 1 szett tarcsa kiszolgal 2 szett betetet.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#205859) imyourfriend válasza Qru (#205858) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nem jellemző hogy fékbe taposnék, mikor megvettem a bódét valamivel harapósabb volt a fék azóta elővigyázatosan közlekedem lehet ha megtaposnám fogna az úgy ahogy meg van írva. Fékfolyadék cseréről nincs különösebb infóm idén mindenképp cserés lesz, sőt szólok a szerelőnek nézzen rá mikor a szelepfedelet szereli. Az is lehet hogy megszoktam ezért nem tűnik fel, cserés a tárcsa meg a betét is következő cserénél ez legyen a legkevesebb, meg kell állítani a bódét. :D

(#205860) Qru válasza imyourfriend (#205859) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megszokod amugy a jo feket hamar. Probalj ki egy masik autot es aztan visszaulve erzed majd a sajatod milyen.

#nincsbennetarcsi

(#205861) rob210 válasza imyourfriend (#205859) üzenetére


rob210
nagyúr

Zimmermann.
A trwből most két szett is anyaghibás volt.
Még jó, hogy nem nekem kellett gariztatni.

Renault power

(#205862) imyourfriend válasza rob210 (#205861) üzenetére


imyourfriend
őstag

Azt nem tudom visszaküldjem-e autodoc-ra, 19ezer volt előre hátra a fékbetét novemberben érkezett. Most 7900 hátra előre 19300 (GDB 1330 és GDB 1956). :Y Megkérik az árát mit ne mondjak.. tárcsából se ajánlott? Tudja a fene amúgy, egész jó áron jutottam hozzá, főleg ezen árakból kiindulva. 4 tárcsa + betétek 62 volt.

Qru: a jobb féket oly hamar megszokja az ember, a 2-es meganeba nem lehet ilyen jó varázsolni, eleinte a Karoq féke tetszett meg, aztán apu Kodiaq-jában sem utolsó a fék igaz nekem az a b*szott nagy felni nem tetszik azzal az óriási féktárcsával. :)

(#205863) PC4200 válasza Gyula84 (#205855) üzenetére


PC4200
tag

En ATE-t használok mindig. Ha kell beszerzésbent tudok segiteni.

CSAK a puffin :)

(#205864) Reggie0 válasza imyourfriend (#205859) üzenetére


Reggie0
félisten

Nalam eddig trw volt mindig minden, de allandoan felhullamosodik a tarcsa. Nem tudom, hogy mas jobb lenne-e, majd ATE-ra fogok cserelni.

[ Szerkesztve ]

(#205865) simonjoe


simonjoe
senior tag

Beszéltünk valamikor arról, h a szűrők már nem(csak) az anyacégnél készülnek. Off-autóhoz most nem MANN-t, MAHLE-t rendeltem. Itt van a kép róluk:

Jól látszik, h egyik sem készült Németországban.
A légszűrő Bolgár, pollen Kína, és az olaj szintén Kína.
Lassan jön a CC-hez a MANN készlet, majd arról is tolom a képeket.

Joe

(#205866) daniel2121 válasza rob210 (#205861) üzenetére


daniel2121
senior tag

Mi már találkoztunk Zimermannal ami selejt volt,de nem jellemző amúgy.

(#205867) imyourfriend válasza Reggie0 (#205864) üzenetére


imyourfriend
őstag

Meglátom hogy alakul, 62 pénz nem kevés, köszönöm a tapasztalatokat még egész jól bírja a jelen szett, ráérek aggódni ha a trw felkerül. ;]

Apropó hullámosodás lehet felfüggesztéstől, csillapítástól és a fékfelület megégetésétől is, vagy anyaghiba javarészt?

(#205868) grizlisandor válasza Reggie0 (#205864) üzenetére


grizlisandor
addikt

A szellőztetett, lakkozott, magas széntartalmú tárcsák vagy a sima tárcsák?

(#205869) Bdanyy válasza Bdanyy (#204821) üzenetére


Bdanyy
addikt

Hello!

Kicsit megkésve válaszolok de most jutott újra szerelőhöz az autó (nem használtam közben). Elvileg ezt a gyárit nem kell feltanítani rá, cserébe a DPF megy tönkre szerintük :( Hamuval lehet tele. Most próbálnak majd gyári szoftverrel kényszerregenerálni vagy micsoda. Gyakorlatilag a végén mindent ki kell a kocsin cserélni apránként...
Azt nem értem, hogy a DPF ha eleve rossz volt, az hogyhogy korábban be tudta fejezni a regenrálást útközben, most meg nem, illetve olyankor az alapjáratot sem tartja amikor regenerálni próbál, meg megtorpan.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#205870) rob210 válasza imyourfriend (#205862) üzenetére


rob210
nagyúr

Ihh ezt de kár, hogy olvastam.
M2-be olyan féket rakok neked, hogy megáll mint a szög.
:C
Ki kell rendesen takarítani, meg megjáratni, bezsírozni, folyadékcsere.
Ez itt off, de sok ember hitte azt, hogy szar a fék a meganeon. Pedig csak a szerelője volt szar.
Azért azt a kasznit egy hűtött 280as tárcsa durván megfogja. Hidd el nekem.

Renault power

(#205871) dozó válasza Bdanyy (#205869) üzenetére


dozó
tag

A DPF ha jó is és rendesen regenerál, és mindig be tudja fejezni akkor is folyamatosan telik el hamuval csak lassabban, igy, ha még lehetséges a tisztitás akkor tisztitani kell, vagy felújítás, vagy új.

(#205872) rob210 válasza daniel2121 (#205866) üzenetére


rob210
nagyúr

Egyszer én is, de trwből sajnos az utóbbi időben egyre többel.
Én már nem is rendelek trw-t.

Renault power

(#205873) Reggie0 válasza imyourfriend (#205867) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem inkabb a gyakori 220->90. Alul van meretezve, hiaba s-line.

#205868 grizlisandor: Passzm a teljesen stock gyari, az biztos, hogy szelloztetett az elso es a hatso is. Tavaly mondtam a szerelomnek, hogy felejtsuk el, mert szar, most majd ate powerdisc lesz, ha mar ugyis ceramic betet van fent.

[ Szerkesztve ]

(#205874) imyourfriend válasza rob210 (#205870) üzenetére


imyourfriend
őstag

Fék egy olyan dolog melyet nem szívesen szerelek, nincs meg hozzá a kellő merészségem.. persze ha van ki megmutatja, akár pénzért is szívesen megtanulnám az alapokat (pl. beszerezve egy munkahenger visszatoló eszközt, pucolás, tisztítás, kenés majd összerakás). Egyik oldalról úgy gondolom itt egy dolgot elront az ember és előjel nélkül jön a bumm, másik oldalról persze lehet egyszerű, tűnhet annak főleg egy autószerelő szemszögéből. Elgondolva egyszerű mérnökként is mégis ott van a pici aggodalom mi van ha rosszul csinálok egy fél dolgot is..

Reggie0: ilyenben nincs részem, igaz néha amikor kevesen vannak az autóúton picit meghajtom a bódét én is de nem túl jellemző már túl vagyok ezen a korszakon. :D

(#205875) rbalint88 válasza Reggie0 (#205873) üzenetére


rbalint88
addikt

Mikor vettem a cabriora a feket, kerdeztem rola Magust es o azt irta mar akkor is, hogy a keramias betet jobban megterheli a tarcsat, hullamosodhat is tole. Nekem Ate a tarcsa is, de 210-rol fekezve elkezd kicsit razni ahogy megmelegszik, utana ha visszahult mar, nincs ilyen problema. Lehet nalad is ez a gond.
Fun fact, Grossglocknerrol ereszkedve a tarcsak lilara egtek, meg volt pici szaga is. Fekhatason nem lehetett erezni, hogy a veget jarna es nem is razott vagy dobolt a pedalon.

(#205876) Reggie0 válasza rbalint88 (#205875) üzenetére


Reggie0
félisten

TRW betettel ugyanugy hullamosodott, de elol meg most is trw betet van.

Igen, nalam is igy kezdodik, csak egy ido utan marad egy alap razas mar kisebb sebessegnel is, ami sosem mulik el.

Hat. Egett nekem mar lilara es fustol is ormezo->kamaraerdo tavon :)

[ Szerkesztve ]

(#205877) 1stVikman válasza Winchester95 (#205851) üzenetére


1stVikman
senior tag

Ott a bibi. A k-vonal testel.
Jellemzően az utólagos rádió miatt szokott előfordulni, diag idejére kikötve a rádiót működni szokott.

(#205878) Mágus2 válasza rob210 (#205870) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Csak mellékesen megjegyzem, franciákon jobb a fék, ha jó. ;)

(#205879) PC4200 válasza Bdanyy (#205869) üzenetére


PC4200
tag

Nemtudom mi az előzmény.
De akkor nem tud regenerálni ha ugye valami hiba van a motorban. Vagy hiba volt, csak közben telítődött a szűrő amit nem tud regenerálni már mert 100mbar felett van a differencia és szűrőt kell cserélni
Elsö sorban ha minden jó, akkor kényszerregenerálás és utána olajcsere azonnal mert ha kopott a motor picit akkor lemegy a gázolaj a gyűrűknél és felhígul a motorolaj :)

CSAK a puffin :)

(#205880) Qru válasza imyourfriend (#205867) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hoterhelestol van, nem egyenletesen (ho)tagul a tarcsa es emiatt lesz hullamos. Ha nagyon meleg a fek akkor pl nem ajanlott allni a feken megallas utan, mert ahol a betet folyamatosan hozzaer ott mashogy hul es maris hullamos lehet a tarcsa.

#nincsbennetarcsi

(#205881) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Manapság divat még a féktárcsa szabályozás? Ha elfogy a fékbetét nem vennék új tárcsát, inkább csak szabályoztatnám (ha lehet egyáltalán).

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#205882) Qru válasza iceQ! (#205881) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, sok ceg foglalkozik vele manapsag is.

#nincsbennetarcsi

(#205883) iceQ! válasza Qru (#205882) üzenetére


iceQ!
addikt

Látom, hogy csinálják. Érdemes is amúgy? Jobban fogok járni anyagilag, ha a tárcsát szabályoztatom mint újat vennék?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#205884) Qru válasza iceQ! (#205883) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A felszabalyozassal egyenesre koszorulik a hullamos tarcsat de ha kopott (a fektarcsanak van egy meghatarozott minimalis vastagsaga), akkor azon csak a csere segit.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#205885) imyourfriend válasza Qru (#205880) üzenetére


imyourfriend
őstag

Jellemzően gondolom akkor alakul ki, mikor tartós lejtmenetben halad az ember, épített pályán használja az utcai féket vagy alul van méretezve az adott szekérhez képest a fékrendszer. Azt hittem már kiküszöbölték ezt a hősokkot.. annyira nem tartok tőle, Oktav nem egy nehéz darab, odafigyelve jól lehet menedzselni a vezetést persze jó tudni a lehetséges veszélyről.

iceQ!:

Ezen módszerrel, ha koszorulik, esztergaljak a tarcsat tulajdonképpen kapsz egy ismételten egyenes felületet amelyre felfekszik a fékbetét csakúgy mint új korában, kérdés megmarad-e a minimális tarcsavastagsag a művelet után. Amennyiben kisebb ott előfordulhat olyan hogy pl nem tud odáig kifutni a dugattyú, túlzottan kifut a dugattyú és megakad, jobban felmelegszik a tárcsa, hamarabb vetemedhet esatobbi, ilyesmivel nem próbálkoznék. Megtudják oldani és még használható marad a tárcsa akkor okés.

(#205886) molnarpeter válasza iceQ! (#205881) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha pl ütött a tárcsa, de viszonylag új, akkor hajrá :K minimum és jelenlegi vastagság függvényében döntsd el, érdemes-e (meg persze új és felszabályozás árak).

(#205887) Qru válasza imyourfriend (#205885) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. Foleg a japo gepeken elojovo gond, ahol jellemzoen alulmeretezett fekek vannak.

#nincsbennetarcsi

(#205888) Kiskokó válasza imyourfriend (#205827) üzenetére


Kiskokó
veterán

Helló
Köszi a linket.
Régen írogattam Navi DVD-ket magamank, de az új rendszert nem vágom, hogy megy.
Innen leszedem a legfrissebb MIB2-es Navit, nagy SD kártya és kész ?
Vagy mi a türkkje? látom másnál is van, hogy nem működik.
Esetleg egy lépséről lépésre gyorstalpalót tudnál adni?
Nekem SSD-ről megy a navi nem az SD kártyáról. Az csak frissíteni kellene.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#205889) Gyula84 válasza Kiskokó (#205888) üzenetére


Gyula84
veterán

nálam is így ment, ahogy írtad :) nem tudom meddig érvényes a licenszed, de lehet, hogy le sem jár

#205856 Qru
:R csak gondolkodok még :D

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#205890) imyourfriend válasza Kiskokó (#205888) üzenetére


imyourfriend
őstag

Szia,

lehet VIN-el is pl skoda oldaláról, de ha megbizonyosodva amundsen mib2 kell neked akkor innen leszeded, fat32-re van formázva a kártya és a maps mappa a főkönyvtár úgy kell felmásolni az SD-re amennyiben arról indul. [link]

[link] ezt Columbusnak írja ebben nem vagyok jártas, itt van cd olvasó sd kártya meg gondolom belső SSD a fejegységben és arra másolja át a videó alatt az adatokat.

Download the map update from https://updateportal.skoda-auto.com/en-US/Updates after keying your VIN no. I got a zip file of 26GB. Took a 32GB SD card and formatted it to exFat(right click on the drive in your computer > Format > exFat) . It was in FAT32 by default, and the files would not copy. It would error out saying not enough space. Unzip the zip file in step1 and copy the contents into the SD card. I initially copied the zip file, and the Columbus gave me an error when searching for updates. Put in the SD card into one of the available slots. Choose Navigation > Settings > Version > Update ( SD Card /USB) option. The system finds the files and starts updating. The complete update took abt 40 mins, the duration of my commute :) . All my personal POIs also still in place.

Itt pedig egy Briskoda leírás ahol exFat-nak formázza a kártyát és úgy fogadja el a rendszer.

egyéb: befutott az új hátsó ajtózár, sikerült felszerelnem és bezárni de hamar kioldódik, mi a helyes útja annak, hogy megfelelően záródjon és pici felfelé húzásra ne kezdjen el világítani a belső lámpa? :R

[ Szerkesztve ]

(#205891) molnarpeter válasza imyourfriend (#205890) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Zár - nem beállítani kellene finoman?

[ Szerkesztve ]

(#205892) Winchester95 válasza 1stVikman (#205877) üzenetére


Winchester95
őstag

Utólagos rádió van benne, de már kiszedtem.
Viszont más az óracsoport is. FIS, turbó nyomás mérés stb...
Van egy olyan menüpont ahova be kell lépni és csak utána szabad csatlakoztatni.
Eddig mindig jó volt.
Na mindegy, Valahogy megoldom ezt is. :)

(#205893) imyourfriend válasza molnarpeter (#205891) üzenetére


imyourfriend
őstag

Most szó szó be van állítva, magától nem csukódik be picit rá kell segíteni amikor 10-15cm-re van és minimálisan pattan mikor kinyitom, utóbbinál úgy vélem a zár nyit így, oldalirányba nem mozdul nyitás után.

(#205894) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok.

Ismerősöm A4 B8
2.0 CAHA

Hűtőfolyadék hőmérséklet kimenetem mért értéknek nem többnek kéne legyen?
Mióta beleraktuk a 2 Mahle csőtermosztátot rosszabb lett minden.
Hamar elhűti a vizet., emeli az alapjáratot.

Lehet gyári kéne bele.

(#205895) simonjoe válasza K Norbi (#205894) üzenetére


simonjoe
senior tag

hányszormondjamhogycsakagyári!!!??? :P

Joe

(#205896) imyourfriend válasza simonjoe (#205895) üzenetére


imyourfriend
őstag

+1 jofele gyarit vennék bele én is, négykarikás prémijumba az jár. :D

(#205897) Asbee válasza imyourfriend (#205896) üzenetére


Asbee
veterán

Dehát már a gyári sem gyári, utángyártott is ugyanaz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#205898) PC4200 válasza K Norbi (#205894) üzenetére


PC4200
tag

Valószinüleg nem az a baja :)

CSAK a puffin :)

(#205899) imyourfriend válasza Asbee (#205897) üzenetére


imyourfriend
őstag

Egy kutya, de legalább a gyárinak tituláltért többet kérnek. :C

(#205900) K Norbi válasza PC4200 (#205898) üzenetére


K Norbi
addikt

Az a baj, nem tudom merre keresgéljük a hibát.

Mert a jeladók elvileg jók.
Ha jeladó lenne a ludas, akkor hidegen az értékek nem azonosak lennének.

Szóval fingom nincs :DDD
Javítás kész.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.