Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77151) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

Meg tud lepni még az autó, most kerek 7 literre jött ki a fogyasztása :C
Ebből mondjuk volt egy jó 500 km-es túra Dújv. - Kalocsa - Hódmezővásárhely és vissza, végig klímával, ~100-as tempó mellett

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#77152) Szada85 válasza WZP (#77146) üzenetére


Szada85
aktív tag

Pedig tényleg nem Volt célom senkit riogatni, mea culpa. :D

Mondjuk ettöl még sajnos valid a dolog, de természetesen ezt is - mint ahogy az autó általános állapotát is - nagymértékben befolyásolja az elözö tulajok használati módja, illetve, hogy esetleg kapott-e egy felújítást valamikor pl. a Te csigád az idök folyamán ( van, amikor csak a középrészt cserélik, ha a házaknak nincs baja ), bár ezt az autó elött állva ránézésre még Frabato se mondja meg. :D

Amit meg tudsz tenni, amit talán írtam is, hogy a turbó környéki csövet lehúzni, és kézzel megnézni pl., hogy a turbó tengelye mozog-e, ergo lóg-e, plusz nem olajos-e a csövek beljese, turbó környéke. :)
Én azt gondolom, hogy egy LET-nél érdemes 8-10 Ezer körüli olajcseréket beiktatni, a turbó kenésénél is fontos, hogy rendben legyen az olaj, és is max 10k-nál cseréltem az OPC-nél.

(#77153) PETEE78 válasza ArthurShelby (#76908) üzenetére


PETEE78
senior tag

Ígértem visszajelzek Zafi A ügyben, mi volt a kocsi hibája...

Szóval, igen a vezérlést javították rajta+egr szelep. Most minden tökéletesen működik és visszajött a kocsi ereje :)

:))

You are being revived

(#77154) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Tolatóradart, ill. beszerelésre embert tud ajánlani valaki? A legegyszerűbb sípolós verzió elég lenne. Nem zárkózom el az ebayes rendeléstől, de bekötni nem tudnám. :R

(#77155) PETEE78 válasza motoflug (#77154) üzenetére


PETEE78
senior tag

Itt kérdezd:
[link]

Először én is csak radarban gondolkodtam, aztán nem egész 7e HUF-ért megrendeltem ezt:

[link]

Én ismerőssel fogom szervizben beszereltetni, ha nem tudom én megoldani...

You are being revived

(#77156) motoflug válasza PETEE78 (#77155) üzenetére


motoflug
őstag

Köszi. Nekem az a projekt, hogy szinte az összes gyárilag rendelhető extrát betegyek az autóba, így a sima pittyegős kell. :) Szakit meg nem tudok egyelőre.

(#77157) dnl91


dnl91
tag

Sziasztok,

Na ma szépültünk "picit".

Plusz lefújtam a díszléceket is újra szép matt feketék.

[link]

(#77158) Luck Dragon válasza dnl91 (#77157) üzenetére

Szép. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#77159) dnl91 válasza Luck Dragon (#77158) üzenetére


dnl91
tag

Hú már ideje volt, most jutottam el idáig. Kíváncsi vagyok az esti vezetésnél észreveszem-e majd, hogy javul-e a fényerő.

(#77160) Luck Dragon válasza dnl91 (#77159) üzenetére

Szerintem lesz látszata.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#77161) ArthurShelby válasza mohabá 007 (#77150) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Itthon az autó.
Az opel gyulainál volt szervizen:
Olaj és szűrő, Csere (+) Hosszú élettartamú olaj - 22k
Pollenszűrő, Csere Kettős működtetésű Pollen- / Légszűrő - 12k
Üzemanyag szűrő, Kiszerelés és csere - 12k
Légszűrő, Kiszerelés és csere - 8k
54000Ft

15:30-ra hívtak, 17:00-ig dolgoznak :F . Kérdezem időpont foglalásnál, hogy biztos be tudják-e fejezni. Azt mondják igen, egyszerű munka. 16.40-kor!!! hívnak hogy az autó nincs kész, valami olajleeresztő csavar miatt (múltkor is ott volt olajcserén), és hogy ma (hétfő) nem tudják megcsinálni, ott hagytuk. Tegnap de. hívtak, érte mentünk.

A kocsi azóta (ma) kiírja, hogy a (hátsó) rendszámtábla világítás nem jó. És tényleg, a bal oldali világít, és ki van esve tokostul, a jobb oldali a helyén és nem világít :F Mit csináltak ott, arra semmi dolguk nem volt :F (lehet mikor elhoztuk még jó volt, mert utána a hátát nem néztük meg).
Ma használtuk a kocsit, haza fele úton traktoros lett a hangja, mint valami 100éves ford dízelé (5éves cdti dízel). Lehet, hogy ez az olaj leeresztő csavar kiesett?????

"Ha más nem is,de a tolótető hibakód B369D vissza fog jönni"
Kitöröltem a hibakódokat.
És vissza jött egyből a tolótető B369D :). Viszont ez nem tolótető, nem nyitható ki, ez csak hátul árnyékol. [link] (van panoráma szélvédő is, de az manuálisan/kézzel tologatható [link]) Szóval nem tudom mennyire jó a linkelt betanítás (bár jó lenne)
Aztán visszajött a parklámpa is. Szerintem az a hátsó köd lámpa lesz, az nem jó.

Update: Lóg valami műanyag lap az alján. Az opel gyulait (itt pár szép, ékes szólás) első dolgom lesz felhívni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#77162) Luck Dragon válasza ArthurShelby (#77161) üzenetére

Az nem jó:(
Vidd vissza Minnél hamarább.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#77163) Tikakukac válasza ArthurShelby (#77161) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha kiesik egy olajleeresztő csavar az igen feltűnő, egyfelől mert sok a forró olaj mögötted, meg a leállt autó alattad :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77164) ArthurShelby válasza Luck Dragon (#77162) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Már csak az a kérdés, hogy lábon, vagy tréleren. Pl tolatni nem jó vele, mert úgy/abba az irányba lóg az alján az a lap, de lehet hogy egy kis göröngy/kátyú sem a legjobb ötlet. Az olaj megint kérdés.
Reggel 8kor hívom őket!
Kb így érzem magam.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#77165) readyz


readyz
tag

Sziasztok!
Tempomat aktiválásban tudtok esetleg valakit ajánlani aki Fejér megyében tevékenykedik?Jöhet privátban is...
Vettem egy tempomatos index kart azzal a szándékkal, hogy utólag legyen a kocsiban a sebességtartó automatika.Zafira B Diesel az alany.
Előre is köszönöma választ!

(#77166) erikke17


erikke17
őstag

Üdv :)

Astra F 98 X16XEL Kombi.

Stabilizátor összekötők cseréje jön, ki lett cserélve talpas meg kormány összekötő gondolván "kutyacsont" még jó, futómű beállítva. Szilentek 1 éve voltak.

Aha jó volt 2 hónapig :D Az új alkatrések feszessége kinyírta az öreget ami várható volt sajnos a kutyacsont.

Ugye nem kell futóművel állítani újra? :D Esetleg valami egy két jó tipp cseréhez? Nem nagy procedúra csak mondom hátha :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#77167) amargo válasza ArthurShelby (#77161) üzenetére


amargo
addikt

No most jól zabszemet ültetettél belém..
Jövőhétre tervezem a cseréket.. amúgy is előítéletes vagyok ilyen dolgokban. Szerintem körbe fotózom a kocsit. Múltkor pl autó mosás után vettem észre, hogy nehezen veszi be az 1-et. Mi a bánat történt vele azt nem tudom..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#77168) ArthurShelby válasza amargo (#77167) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Te hova hordod a j astra-t?
Egyébként ahogy nézem az autóalkatrészeket sok közös eleme van a tourer-nak a j astrával és az insigniával.
Pl most a gyulai jótállási jegyen nézem, hogy a pollenszűrő, olajszűrő insigniásba (is) való, míg a levegőszűrő pl j astra (nem is értem ezt miért tüntetik fel).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#77169) amargo válasza ArthurShelby (#77168) üzenetére


amargo
addikt

Csergőékhez, eddig 1x voltam kint Weisz nél is, de most elég későn reagált.
Ha a tourer alatt a sports tourer-t erted, akkor az j astra csak kombi. Ilyen van nekem és rengeteg közös van az Insigniával.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#77170) ArthurShelby válasza amargo (#77169) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Tourer alatt a zaifra tourer-t értem (c zafi)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#77171) mohabá 007 válasza ArthurShelby (#77161) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Valakinek szüksége volt olyan izzóra,oszt onnan volt a leghamarább,meg a legolcsóbb,csak szarul tette vissza. :(((
Ha nincs olaj azt az olajszintjelző,olajnyomásjelző,jelezné,de az olajszintjelző pálca a biztos.
az olajleeresztő csavar torx-os,valszeg elnyalódott,ezért nem tudták kicsavarni egyszerűen,mókolgatni kellett. Lehet le kellett venni azt,ami most neked lifeg,csak elfelejtették a szakemberek :DDD rendesen rögzíteni.Nem tartom kizártnak, hogy a kipuf csövet is megbontották,csak vissza már lazán rögzitették,ezért az összetételnél kifúj,csattogó hangot hallani.(beindítod,alánézel)

Az olajleeresztő csavar árában benne van az alátét is Az alkatrész árak nekik min 40%-olcsóbbak,de még így is benyomják a + alátét árát is,holott be se építették.A hordós gyári olaj nálam kiveri a biztit.. :O

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#77172) Gergőke88 válasza ArthurShelby (#77170) üzenetére


Gergőke88
addikt

Mivel a motor azonos így a hozza tartozó alkatrészek is.
Szerintem ez egyértelmű.

(#77173) mohabá 007 válasza ArthurShelby (#77161) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Sikerülni fog a betanítás. :K Ez a kód csak azt üzeni,hogy azért nem működik rendesen,mert elfelejtette,mikor mit kellene csinálnia.Akkor felejti el,ha az áramellátás megszakadt.(akkusaru levétel,a mozgató motor elektromos csatiját széthúzod)Nálam is ugyanaz a helyzet,az ablakemelő motorokkal,minden oldalt újra kell taníttatni velük,miután visszatettem az akku sarukat.Ha simán csak megnyomom a gombot,egyfolytában mászkál le,és fel.Ha szakaszosan apródonként működtetem felfelé a felső holtpontig,majd vissza lefelé.Megtanulja,hogyha rövid ideig megnyomom szakaszosan megy,ha hosszan,fent,lent végállásban megáll.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#77174) mohabá 007 válasza WZP (#77146) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Az Astra F, G nem ismeri ezt a trükköt, a H, J , veki b ismeri.(a kezelési útmutató szerint) :K

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#77175) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

Asszonynak nezegetek kisautokat, varosba szaladgalni, celpont lett a Corsa C, 1.2-es motorral, korrekt darabok vannak ~600k korul. Mire kell figyeljek ha vasarlasra adom a fejem? Vannak tipikus Corsa hibak? Koszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#77176) Szada85 válasza Szada85 (#77152) üzenetére


Szada85
aktív tag

Kárpótlásként, hogy valami "jót" is linkeljek, eme gyöngyszemet tegnap löttem a Hockenheimringen, ilyen "túristacsapatás" volt. :) ( nem, nem saját, pedig nagyon porcosodik rá :D )

(#77177) Luck Dragon válasza Szada85 (#77176) üzenetére

De szép a színe. :)

Más ma egy fekete K kombi mellé áltam ,szokták mondani a kombikra hogy hulla szállító de ebben a krómos díszléces élénk metál feketével egy igazi halottaskocsi. Számomra taszító, viszont a bronz, vörös, fehér színű tetszik.

Most jöhetnek a fa kereszt, fokhagyma és az Ezüst golyó. :D

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#77178) beg


beg
veterán

[link]
OPC-re van pénz, de gázzal menjen..... :W
Leszállok a guminőről és iszom egy citromos alkoholmentes sört.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#77179) Petyyyyy válasza beg (#77178) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Megérett a világ a pusztulásra. :((( Egy újabb Vér István.
Lehet megüresedett egy hely a Lurdy parkolóban, csütörtök este only beállóval. ;]
Igen, lakhelyem degec. :DDD

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#77180) Szada85 válasza beg (#77178) üzenetére


Szada85
aktív tag

Dehogy, sööt, inkább pont, hogy egyértelmü, hogy OPC-re sincs pénz, de azt behitelezi neki Anyu/Provident/vese... :DDD
Az ilyeneknél szoktam gondolni - és pont ezért is írom le inkább, ha valaki kérdezi pl. a lehetségesen elöforduló költségeket is -, hogy pontosan Ö lesz az, akinél amikor letérdel valami föegység a motorban majd jól telesírja az internetet, hogy "márazopelsearégi", "aZ20LET úgyvisziapénztmintV.Tímeanagykorú"...

Én azt javasolnám, hogy az utastér gázosításával kezdje a mutatványt.. :DDD ( Petyyyyy szomszédja vagyok degecen :D )

[ Szerkesztve ]

(#77181) nFlex


nFlex
tag

Halihó

Kérnék egy kis segítséget. Van nekem egy szertetett 2006-os H Astrám.(z16xep)
Kb 2 hónapja kezdődött egy olyan probléma ,hogy gyorsításkor,vagy amikor egy picit terhelem,tehát már vissza kellett volna váltanom elkezd "kerregni" elég hangosan,ha jobban rálépek a gázra megszűnik ha megint finoman nyomom pl dombon felfelé, megint csak kerreg.Hidegen nem jellemző,csak mikor elérte az üzemi hőt! Remélem érthető. A szerelőm passzol :/

(#77182) Luck Dragon válasza nFlex (#77181) üzenetére

Lehet butaság de ennél a mocinál ezzel a tünettel a motorban lévő membrán szakadt át?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#77183) trassher válasza beg (#77178) üzenetére


trassher
addikt

Ettől már csak a használt gyertyát és vezérlésszettet vásárlók vannak lejjebb a fb csoportokban. :(

Redmi Note 7

(#77184) nFlex válasza Luck Dragon (#77182) üzenetére


nFlex
tag

Ezt a membrán átszakadásos dolgot már átéltem 1 éve történt.Megcsináltattam minden ok volt utána.
Most a szivósor ugrott be az nem csinálhat ilyet? Rémlik valami hogy azt is sokan felújítottak.

(#77185) Luck Dragon válasza nFlex (#77184) üzenetére

Igazából itt az autó doktor Mohabá, ő biztosan tudd ebben segíteni. ;)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#77186) Greentea válasza Luck Dragon (#77177) üzenetére


Greentea
senior tag

+1
Nagyon halottaskocsis a beütése. Nem lepődnék meg, ha faceliftkor variálnak majd rajta

(#77187) WZP válasza mohabá 007 (#77174) üzenetére


WZP
aktív tag

Akkor ez a kérdés is megoldódott. :)

#77178 beg: eskü nem én voltam :DD amúgy eddig úgytűnik 11 literben megáll az étvágya. Z14XEP 7,5 literjéhez képest nem vészes szerintem.

#77179 Petyyyyy: mi ez a lurdy házas dolog ? amióta megvan az autó már megálltak egyszer mellettem és hívtak oda. mi ez a társaság ?

#77183 trassher: faszbookos bmw-s csoportban láttam embereket tárcsát+betétet keresni :DD

Inter Arma Enim Silent Leges

(#77188) Petyyyyy válasza WZP (#77187) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ehhehehee, szépen feladtad a lasztit, de talán nem spammelném meg a topikot. :D
Ha gondolod, akkor privát vagy akár össze is gurulhatunk este egy pár percre. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#77189) mohabá 007 válasza Luck Dragon (#77182) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

A motorban hol van ez a membrán,mit csinál?

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#77190) mohabá 007 válasza nFlex (#77184) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Hibakódod nincs véletlen?Igen, a szívósor is okozhat ilyen tüneteket. :K

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#77191) mohabá 007 válasza DNReNTi (#77175) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Városban szaladgálósnak jó célpont.Én 1 valamire figyelnék,nem vennék twinport (XEP) motoros corsát.Jellemző még a vezérműlánc nyúlása.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#77192) mohabá 007 válasza beg (#77126) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Szerinted megtalálta már,vagy még most is azt keresi?[link]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#77193) DNReNTi válasza mohabá 007 (#77191) üzenetére


DNReNTi
őstag

Megneztem ma egyet, az pont twinport-os volt, de a kereskedo hozzaallasa miatt inkabb felejtos. Valoszinuleg csunyan torve is volt (csalen felrakott elso lokos, cserelt elso szelvedo, gyurott szigeteleoanyag az uvegezesnel)... Mindez alkalmi aron 750k-ert... Na mindegy. Meg akarok nezni ma egy masikat is, az regebbi vagy 3 evvel, az lehet nem ez a fajta motor. Koszi az infot!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#77194) _seth_


_seth_
veterán

Parkoló paradera jön valaki holnap? :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#77195) Petyyyyy válasza _seth_ (#77194) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha nem esik. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#77196) WZP válasza _seth_ (#77194) üzenetére


WZP
aktív tag

Mindenképp ;)

Petyyyyy: ott megbeszélhetjük majd ezt a fenti dolgot :)

[ Szerkesztve ]

Inter Arma Enim Silent Leges

(#77197) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#77161) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ma beszéltem velük telefonon. Elmondtam a hibát, mondták visszahívnak. Visszahívtak 5 percen belül, mondták küldik a trélert. A tréler kijött egy órán belül, ráálltunk félig, így bekúszott alá az ürge, és gyorskötözővel odaerősítette a motorvédő burkolatot (valamiért nem tudta leszedni, végül így oldotta meg). Az olaj nyomás okés, ezt a pálcán is ellenőriztem. Aztán lábon elvittem a szervizbe.

(előtte op-com-mal mindent hibakódot töröltem, hogy az ne jelezzen nekik)

Ott visszatették rendesen a burkolatot, és (az én kérésemre) 1500Ft-ért kicserélték egy izzót a rendszámtáblában, és még egyet az utastérben (ha tudnám hogyan kéne, én is megcsináltam volna) A másik rendszámtábla világítást (ami lóg, de világít, ki van esve/törve valamiért :F az egész foglalat) nem tudták kicserélni, ahhoz rendelni kell, és épp nem volt nekik (mondtam, hogy ott hagyni nem fogom, így is harmadszor vagyunk itt, pedig egy egyszerű olajcsere lett volna eredetileg)
Kedvesek voltak végül is (így utólag meg főleg), de nem hinném, hogy következőre nő nemű fogja vinni a családi autót szerelőhöz/szervizbe. :D

Megkérdeztem pontosan, múltkor azért nem tudták időben megcsinálni, az olajcserét, mert az olajleeresztő csavar bele volt gyógyulva az olajteknőbe. 16:40kor hívtak, hogy nem megy, 17:00ig van munkaidejük a szerelőknek (pedig általában az emberek 6ig dolgoznak), másnap meg már reggel egyből megvolt. Ebben engem legjobban a hozzáállásuk zavar (és nem az, hogy kétszer kellett menni). Ezért szeretném most már ott hagyni a márkaszervizt, és valaki rendes/megbízhatóhoz vinni a kocsit.

Kipróbáltam az indexes módszert, és tényleg működik. Még csippan is mellé valamit.

Mindenkinek hála az eddigi segítségért, legfőképpen mohabá 007-nek :R :R :R és amargónak :R :R :R !
Még úgy is jövök a további problémákkal. :P

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#77198) Petyyyyy válasza ArthurShelby (#77197) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Én úgy tudom 5 a hivatalos munkaidő a műhelyekben.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#77199) AMD Power


AMD Power
titán

Jól törik a GrandlandX. Ampera-e már nem annyira.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#77200) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Astra G kombi hátsó ajtó kárpitját hogy szedem le?
:U :R

Walking Dead

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.