Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77801) kmarci25 válasza AMD Power (#77800) üzenetére


kmarci25
veterán

Szerintem ezen nem kell csodálkozni, lehet, hogy változtattak a keveréken.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#77802) AMD Power válasza kmarci25 (#77801) üzenetére


AMD Power
titán

A jó bevált keveréken miért kell változtatni!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#77803) Lajos1966 válasza dhavady (#77796) üzenetére


Lajos1966
tag

Magam is sokat szenvedtem ilyen hibával,igaz nekem X12XE-s motorom volt,de csak 1 henger a különbség.A hibát ott vétetted,hogy gyári helyett utángyártott légtömegmérőt vettél (soha nem lesz jó).Csak és kizárólag gyári vagy Bosch légtömegmérőt kell venni!!Abból is kizárólag a te motorodhoz valót,mert ugyan elmegy a C Corsa légtömegmérőjével is,de nem lesz tökéletes!Ugyanez igaz a lambdaszondára is!!Bontókat és használtakat messze kerüld (én 3x futottam bontós légtömegmérőbe és 1 sem volt jó).Tudom,hogy kissé drága,de nincs jobb megoldás.Próbálj valakit keresni esetleg,akinek van kedvezménye.Én lehet,hogy visszatenném az eredeti lambdaszondát,mert a szegény keverék oka is nagy valószínűséggel a légtömegmérő lesz.
Plusz én még a helyedben az EGR szelepet is kitakarítanám.Az is szokott rángatást,kihagyásokat okozni.

[ Szerkesztve ]

(#77804) Luck Dragon válasza Skizz (#77797) üzenetére

Nyári gumiabroncsom Goodyear, nekem beváltak. Most rendelem meg a télire ami szintén Goodyear lesz.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#77805) amargo válasza Skizz (#77797) üzenetére


amargo
addikt

Én is a Dunlop ot nézem. Kíváncsi vagyok mire jutsz. Nálam 205/60 R16.

Szerk:
Ui benézek én is oda majd.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#77806) odorgg válasza mohabá 007 (#77792) üzenetére


odorgg
addikt

Nekem is ez a célom vele. Múlt héten jártam úgy, hogy mire hazaértem fullra leengedett a jobb első, és elnyalta a gumi oldalát teljesen. Sötétben már nem volt kedvem az út mellet kereket cserélni, illetve a pótkerék is lapos volt mint utólag kiderült.
Mivel max 1 szezont bírt volna már csak a téli, így nem akartam már csak két társat venni a kopott polaris 3-ak mellé, így be kellett ruháznom egy új szettre. Hankook winter icept rs2 w452 lett. Eddig sokkal jobbnak érzem mint a polarist, sokkal stabilabb az úton, és nem nyávog minden körforgalomban. A többi majd télen kiderül.

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#77807) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

2 hónap után újra tisztaság, még vezetni is más... ;]

(#77808) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Tudja valaki esetleg, hogy F Astrán a hővédő lemez aluból van-e? :F

(#77809) Skizz válasza amargo (#77805) üzenetére


Skizz
addikt

Szerintem nálam ez a Dunlop lesz... anno Hankook párti voltam, de mostanában nem szerepel olyan jól, ahhoz képest fajlagosan nem éri meg jobban. De még csak ráér egy hónapig, egyelőre nem mond komolyabb fagyokat.

(#77810) amargo válasza Skizz (#77809) üzenetére


amargo
addikt

Bevallom én az utóbbi 5 évben Continentalt használtam, egyedül azzal volt bajom a TS850-al, hogy 3 év után már észrevehetően gyengébb tapadása volt. E-miatt még bizonytalan vagyok, de a Conti felé billen eddig a mérleg.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#77811) dhavady válasza Lajos1966 (#77803) üzenetére


dhavady
csendes tag

Köszi a választ, a gyári lambdaszonda mindenképpen rossz, mert áramkör szakadást írt a vezérlő, az újjal ezt nem produkálja, a légtömegmérőre én is tippeltem, mert a gyári árnak konkrétan kevesebb, mint 1/5-öde volt. Viszont furcsa nekem, hogy fokozatosan lett jobb az alkatrészek cseréjével....

(#77812) Lajos1966 válasza dhavady (#77811) üzenetére


Lajos1966
tag

Az természetes,hogy némileg jobbnak érzed a tüneteket,hisz a rossz alkatrészeknél még egy utángyártott is jobb.De 15 év Corsa használat (és rengeteg szerelő tanácsa után én azt tanácsolom) mindenképp gyárira (vagy Bosch-ra) kell váltani.Azért,mert ezek tudják a gyári paramétereket teljesíteni igazából.
Az Opel autók általában az alábbi alkatrészekből többnyire a gyárival teljesítenek a legjobban:
-gyertya
-légtömegmérő
-EGR szelep
-lambdaszonda
-trafó.
Biztos elmennek más gyártók termékeivel is,de sok-sok tapasztalat ezt mutatja.Valószínűleg az alkatrészek listája sem teljes.

(#77813) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Uraim!
Ket kerdesem van:
- Astra G-be fizikalisan max mekkora akku fer?
- miert mondjak, h a minel nagyobb inditoaram jo?

(#77814) Skizz válasza amargo (#77810) üzenetére


Skizz
addikt

Conti is biztos jó, de ez a Dunlop már asszem tavaly is tarolt ebben a méretben. Engem meggyőzött... ennél jobban nem lehet kiszámolni.

(#77815) Skizz válasza zolikaDB (#77813) üzenetére


Skizz
addikt

Hát mert akkor vagy bebiztosítva, ha van erőtartalék. Ha az akku gyári kapacitása egészséges állapotában is épp csak elég, akkor hidegben, amikor csökken a leadható teljesítménye, vagy csak merülőfélben van használat módja miatt, akkor jöhet meglepi. Gondolom ezt laikusként.
Szerintem mérd le az akkutálcát, mekkora fér el. Általában írják webshopban a pontos méreteket.

(#77816) adorjant válasza zolikaDB (#77813) üzenetére


adorjant
senior tag

72-es akku fér bele maximum.

(#77817) WZP válasza zolikaDB (#77813) üzenetére


WZP
aktív tag

Tuti hogy motortér kialakítástól függ, mert nekem a Z14XEP mellé legfeljebb 61Ah-s Exide Premium EA612 fért. Ez 242mm hosszú. De ebbe az autóba ugye gyárilag 44Ah-s van azthiszem...

Ellenben az OPC2-ben meg valami Varta van, ami nem tudom hány mm, de azt tudom hogy 72Ah-s... szóval ebben tuti nagyobb a tálca.

Indítóáram meg azért a nagyobb a jobb, mert ez mutatja mennyire hamar tudja leadni az akku a benne lévő kakaót. Főleg hogy nagy hidegben nem is tudja azt ami rá van írva. De amennyire tudom mint a kapacitásnál is, itt is inkább a nagyköbcentis benzin és dízel motoroknál van jelentősége(főleg dízelnél az izzítás miatt) mert ilyen kisköbcentis benzineseket kb minden beindít.

De majd a kollégák kijavítanak ha tévedek. :)

Inter Arma Enim Silent Leges

(#77818) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Koszi mindenkinek, ertem :)
Megmerem a talcat holnap mindenkepp, de jelenleg egy 62-es Exide van bent, es van meg hely mellette, ez Z14XE.
Valaki Electric Power akksikkal kiserletezett mar, vagy felejtos?

(#77819) Tikakukac válasza zolikaDB (#77813) üzenetére


Tikakukac
titán

Méretben egy idő után nincs értelme fentebb menni, mert töltéssel nem győzi majd a generátor. 65-öst vettem ősökébe, de a gyári is valami 45-ös volt. Bőven elég egy kis hurka benzines 1.4-es négyhengereshez. De hely az van még dögivel szerintem 2 lépcsőt még lehetne fentebb menni, bazi nagy a tálca.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77820) adorjant válasza zolikaDB (#77818) üzenetére


adorjant
senior tag

Én használtam 4 évig egyet, utána elkezdte főzni a vizet, funkcióját ellátta úgy is, csak maga alá hugyozott közben ;] Kicseréltem, nem akarta hogy szétmarja az egész motorteret :DDD

(#77821) zolikaDB válasza adorjant (#77820) üzenetére


zolikaDB
veterán

Elvileg ez nem tudja kinyomni a vizet, hiszen zart, gondozasmentes, nemde? -> [link]

[ Szerkesztve ]

(#77822) adorjant válasza zolikaDB (#77821) üzenetére


adorjant
senior tag

Manapság szinte már csak olyat kapni, jaja, de azért kérdezz rá, nézd meg alaposan.

(#77823) WZP válasza zolikaDB (#77821) üzenetére


WZP
aktív tag

72-eset egyébként tényleg csak akkor javasolok ha nagyon sokat égeted valami miatt a tompítottat, hallgatsz rádiót(esetleg mélyládával), töltesz telefont/notebookot álló autónál és/vagy nagyon sokat mész nagyon rövid utakat városban, és nincs lehetőséged otthon rátölteni néha konnektorból az akkura, mert amúgy szerintem erős overkill.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#77824) kmarci25 válasza AMD Power (#77802) üzenetére


kmarci25
veterán

Mondjuk költségcsökkentés miatt?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#77825) zolikaDB válasza WZP (#77823) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hááát :)
Nagyon sokat megyek rövid utakat városban, társasban lakunk, ott meg nem töltögetem :)
Hétvégente van egy oda-vissza összesen 70km főút. Tehát vidéken meg tudom tölteni, Lidl 3.6A-s okostöltővel.
Az 5 éves Exide-omon érzem indítózásnál, hogy van egy "döccenő" neki az elején, aztán indul.
Gondolom, a fenti üzem ennyi év után ezt okozza.

(#77826) AMD Power válasza kmarci25 (#77824) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor rohadjanak meg. Tok megteveszto.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#77827) mohabá 007 válasza Tikakukac (#77819) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"....Méretben egy idő után nincs értelme fentebb menni, mert töltéssel nem győzi majd a generátor..." :N

"....- Az új akku tárolóképessége nem lehet kissebb, mint a gépkocsiba gyárilag beépített akkumulátoré! Nagyobb viszont lehet, ha az edény méretei nem okoznak gondot beszereléskor. Akik nem ismerik a tárolóképesség fogalmát, azoktól gyakran hallani, hogy nem szabad nagyobb tárolóképességű akkumulátort betenni, mert az tönkreteszi a gépkocsi villamosberendezéseit, vagy a gépkocsi forgó áramforrása nem tudja utántölteni.Az ilyen tévhiteket könnyű eloszlatni. A gépkocsi villamos berendezéseit a névleges feszültségnél nagyobb átfolyó áram teszi tönkre. Ilyen nagyobb áramerőséget csak nagyobb feszültség és nem nagyobb tárolóképesség tud létrehozni. Szintén nem probléma az utántöltés...."

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#77828) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

Totalcar - Mi lesz az Opellel a franciák kezében?

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#77829) AMD Power válasza mohabá 007 (#77827) üzenetére


AMD Power
titán

Ennyi... Nekem az Astraba gyarilag 36Ah aksi kell. Kb 65Ah hasznalom. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#77830) WZP válasza zolikaDB (#77825) üzenetére


WZP
aktív tag

Menj el valami értelmesebb szervizbe. Kell legyen komolyabb kütyüjük amivel rámérnek az akkura és meg tudják neked mondani mekkora indítóáramot képes még leadni, és milyen állapotban van. Nem válnék meg szívesen az Exide-tól.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#77831) Tikakukac válasza mohabá 007 (#77827) üzenetére


Tikakukac
titán

1. VIK-en szerinted mennyire ismertették meg az elektromosság fogalmát? :B
2. Értelmezd amit írtam. A szabad-lehet-érdemes, tudja-bírja-tilos és egyéb szavak közötti nagyon markáns részekre koncentrálj :B

Ha példa kell, akkor pont a muterék brümmmbrümmje lesz a tökéletes, amibe a világ összes akksiját belerakhatod, télen mégis havonta rá kell tölteni, mert nem bír annyit visszatölteni szerencsétlen generátor, mint amit kivesz a fűtés, pilács és szó szerinti 100m-es indítózás :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77832) WP14 válasza Tikakukac (#77831) üzenetére


WP14
őstag

Akkor ott a "szerencsétlen" generátornak véres a torka, mivel, ha az egyik leggyengébb, de egészséges generátor van is benne, akkor az 70 A-os, azaz egy 65Ah-s akkumulátort vígan tölt. De szerintem az 1.4-esekben 100A-s generátor van, ami a 100Ah-s akksival is elbír. ;)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#77833) Tikakukac válasza WP14 (#77832) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor megint fussunk neki, hogy miről van szó és mit írtam, illetve a kolléga mit akar belemagyarázni abba, amit írtam. :B
A generátornak semmi baja, amúgy igen, a légkondisok az erősebbel jöttek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77834) WP14 válasza Tikakukac (#77833) üzenetére


WP14
őstag

Akkor fussunk neki újra. Én a példádra reagáltam, nem másra. :) Ha pedig, a 100A-s generátor nem tudja a 65Ah-s akksit visszatölteni rendesen, akkor ott bizony gond van a generátorral. (Vagy az akksival (is) )

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#77835) Markizmark válasza Tikakukac (#77833) üzenetére


Markizmark
addikt

Márpedig valami szar nálatok. Vagy túl rövideket mennek a géppel.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#77836) Tikakukac válasza WP14 (#77834) üzenetére


Tikakukac
titán

A generátort a 2 kicsi kezemmel mértem ki, tökéletesen működik :B Az akksinak sem volt még sosem jobb kedve.
Az ősök vezetési stílusával és autóhoz való hozzáállásával van a gond első körben. Második körben meg azzal, hogy egy kiló cukorhoz óránként hiába öntök --optimális esetben-- 65 dekát, ha kiveszek közben 66-ot is 50 pici részletben. Ha így jobban átmegy miért van szopó faterék flottájában is az új Rangerekkel, ami ráadásul csillaggarázsos és dízel is, tele tömve minden vacakkal és van, hogy meg van állítva 30 méterenként. ;)

vebbful:
Vagy túl rövideket mennek a géppel.

Végre valaki aki elolvassa amit írok, nem write only :R

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77837) WP14 válasza Tikakukac (#77836) üzenetére


WP14
őstag

Igazad van, bocsánatot kérek, mert azt mertem feltételezni, hogy rendeltetésszerű használatról van szó. :D
Aki 30 m-ért képes beindítani egy autót, hogy ezt a kimondottan hatalmas távot megtegye, azt nem jellemzem. Életemben (fél évszázadnyi) nem találkoztam még hasonlóval sem, de lehet velem és ismeretségi körömmel van a baj. :D ;]

"...és szó szerinti 100m-es indítózás" - Nem sejthettem, hogy ez alatt 100 m-nyi megtett utat kell érteni, azt hittem benzintakarékos üzemmód és önindító tekeri 100 m-en keresztül a verdát. :D

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#77838) Tikakukac válasza WP14 (#77837) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt baromi sokan csinálják, tudok egy E mergát, ami naponta nem megy többet 500m-nél, ezt pedig szó szerint 3 köpés távokban többnyire. Annyi mák van nálunk is, hogy heti 1 nagyobb út befér és így 7-8 hónapig nem kell besegíteni akkuban. Nem véletlen lett már indítómotor gariban is cserélve és most rakom be a 3. szett gyújtáskapcsolót, mert szétkopott. :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77839) Markizmark válasza WP14 (#77837) üzenetére


Markizmark
addikt

Aki 50m-nél többet gyalogol az csavargó. :D ;] :DDD

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#77840) WP14 válasza Tikakukac (#77838) üzenetére


WP14
őstag

Számomra nem baj, ha valaki ennyire lusta, de akkor legyen a csomijában mindig egy feltöltött tartalék akksi és ne panaszkodjon, ha 2 havonta cserélnie kell pl. a gyújtáskapcsolót, vagy önindítót, esetleg generátort is fel kell újítani, nem beszélve szerencsétlen motorról, hogy sosem kerül üzemmeleg állapotba, ami ugye nem kicsit élettartam csökkentő...
Ellenben az autószerelők, szervizek áldják az ilyen jármű bitorlókat. :D ;]

(#77839) vebbful Hogy ez a jelző ne legyen rám jellemző, ezért van ám nekem egy bringám is, amit akár 8 km! távra is használok (én balga). :D ;]

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#77841) Tikakukac válasza WP14 (#77840) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem tudok mit tenni. Amit ki lehet hozni a dologból, azt kihozom. Vettem robogót, megcsináltam azt is, rengeteg terhet le tudna venni a kocsiról, nyáron én is azzal mentem mindenhova a városon belül, kocsiba alig ültem. De nem tudom, nekik így lett megszokva, valamiért ez maradt meg. Nem azt mondom, belüket kidolgozzák, szóval nem sajnálom, csak nyáron is saját tárcából vertem bele egy csomót pénzt, hogy rendben legyen a kocsi, mert ők annyira nem akarják elfogadni, de ha kiesne a melóból a gépsas, akkor fater második melója ugri és esélyesen muter állása is karcolna, mivel a szocszolgáltatóknál nincs semmilyen jármű és azt is a miénk látja el. Szívem szerint rakatnék webastot, de jelenleg én is alig bírom a fejemet kint tartani a vízből, nem még haza is csorgatni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77842) WP14 válasza Tikakukac (#77841) üzenetére


WP14
őstag

Biztosan én vagyok a fantáziátlan, de nem tudok elképzelni olyan életszerű helyzetet, hogy 100 m-t ne tudjon valaki gyalogosan megtenni, azért autóba kelljen ülnie...

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#77843) Tikakukac válasza WP14 (#77842) üzenetére


Tikakukac
titán

Én rengeteget, nagymuter másik utcában lakik, de nem messzebb, mint 120-130m. Rendszeresen menni kell kaját vinni-hozni, mindenféle vásárlások és egyebek. ez simán van napi 3 alkalom. Plusz a gyógyszertár, a 3 bolt, mert egyikbe az nincs emebben meg amaz és ezek szó szerint egymás mellett vannak, de átállnak egyikből a másikba. Ha én viszem pölö mutert, akkor ilyenkor le sem állítom a kocsit. Hiába fér a cucc a robeszba is amúgy, vettem rá szép nagy dobozt vagy egy brinyóra, autó lesz belőle, mert hát apámat én életemben nem láttam bringával, anyámat talán kétszer, valamiért a robogót akkor hajlandó mindenki használni, ha valaki elvitte a másik 2 kocsit. Ne kérdezd miért, nem tudom. Bukó fel, kapu villanyos, gombra indul a gép, de nem.

Ehhez képest ez a szegény Astra maximálisan bírja a tempót, de idéntől 0-as olajat öntök bele, főleg mert az a qrva Trabant még mindig ott áll felbakolva a garázsban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77844) WP14 válasza Tikakukac (#77843) üzenetére


WP14
őstag

Ezt mondom, számomra ez mind életszerűtlen. :D Szerintem kenyéren és egyéb péksüteményeken kívül minden mást elég több naponta vásárolni, ha pedig már a kis táv ellenére autóval mennek, akkor be kellene iktatni egy kicsit nagyobb kitérőt, hogy melegedjen fel legalább a motor és töltsön vissza generátor, az az 1-2 liter benzin még mindig olcsóbb, mint a szerelési- és anyagköltségek. ;) Legalábbis szerintem. :)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#77845) Tikakukac válasza WP14 (#77844) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt prezentáld nekik. Én tudom. Legszívesebben turbotimer példára raknék a kocsiba is valamit, ami vízre és olajra mér, aztán úgy engedi csak leállítani a motort. De ugye az a hidegindításokat nem hatja meg, arra meg tényleg kéne egy melegítőt rakatni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77846) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

Folytassátok kérlek privátban, de itt OFF-oljuk az OFF-ot! Köszönöm!

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#77847) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Astra G-nél (Z16XEP, 2006, Classic II) találtam egy sárga színű csatlakozót a kesztyűtartó kiszerelése után. Minek lenne a csatlakozója? Fotót esetleg holnap tudok készíteni, de hátha tudja valaki anélkül is. :D

szerk.: Googleben találtam: [link] [link]

A fotók bal felső sarkában látható a csati.

[ Szerkesztve ]

(#77848) zolikaDB válasza Tikakukac (#77843) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez mar ON!
Ne hidd, h a 0-s olaj jobb. Eddig 5W-30 Mannol-al jartam, most bele a Castrol Edge Titanium 0W-30. 8e km utan mar baromi sotet :) Mannol picit tovabb birta. Anno linkelgettem is, milyen szep bizonyos ido utan.

(#77849) Tikakukac válasza zolikaDB (#77848) üzenetére


Tikakukac
titán

A sötét nem jelent semmit. Az csak a lebegő koromrészecske amit az olaj felvett, ami egyébként jobb is, hogy az olajban van és nem lerakódva máshol. Dízelben meg 5km után koromfekete :B
Az olajminőség mérésére szem-orr-2ujj és egyéb dolgok nem nagyon alkalmasak. Ha valódi eredményt akarsz akkor azt be kell vizsgáltatni :K Egyik égéstérben volt erről szó, Göbi ebből írt szakdolit és el is mondott pár klasszikus tévedést. Én ezért is kajtatok már egy ideje egy rendes autószerelőt aki ilyen vonalon ment el egyetemen akár, hogy átlássam végre miért pörögnek úgy a láncok a motorban, mintha szíjas lenne, mert eddig olajnyomásra panaszkodott mindenki, azt pedig 0-s olajjal lehet leghamarabb felépíteni.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77850) zolikaDB válasza Tikakukac (#77849) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez igaz!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.