Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77051) odorgg válasza Kolondrum (#77050) üzenetére


odorgg
addikt

:K

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#77052) Skizz válasza Szada85 (#77048) üzenetére


Skizz
addikt

Ja értem. Nekem lesz a szomszéd utcában egy szaki, úgyhogy azzal nincs is gond, csak kiváncsi voltam. Egybekötöm egy váltóolaj cserével (m32), aztán nyugodtabban alszom.

(#77053) Highsmith


Highsmith
csendes tag

Sziasztok érdeklődnék hogy az első fényszóró és a lökhárító között elméletileg lennie kéne valami guminak olyat lehet valahonnan venni??

(#77054) Petyyyyy válasza Highsmith (#77053) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Van is egy ilyen gumi, de az teljesen körbefut a fényszóró körül. Kapni külön is, valami 2,2 és 2,7K a jobbos és balos. Vagy van még ez, amit őszintén szólva még sosem láttam autón

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#77055) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Ma egy olyan üzenet fogadott, hogy vigyem szervizbe az autót (2012 Zafira Tourer).
Kiolvastam op-com-mal:

B095D - Parking Assist Rear Sensor Left Side Circuit - Low Voltage/Open
B095E - Parking Assist Rear Sensor Right Side Circuit - Low Voltage/Open
B0959 - Parking Assist Rear Sensor Left Middle Circuit - Performance - Signal Invalid
B0960 - Parking Assist Rear Sensor Right Middle Circuit - Performance - Signal Invalid
B2585 - Left Park Lamps Control Circuit - Open
B369D - Sunroof Sunshade Actuator - Calibration Not Learned
B3867 - Right Park Lamp Control Circuit - Open

Mi az a parkoló lámpa?
A hátsó parkoló szenzorok jól működnek, lehet hogy csak a régi hibakódok maradtak bent?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#77056) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

1.8 EcoTec olajfogyasztás mizéria. A gyári előírás szerint az autóm 0,6-0,7l/1000km olajfogyasztásig a gyári intervallumban mozog. Jelenleg 1000km/1l az olajfogyasztás, ami a gyári értékeket tekintve nem vészes, egyébként meg nekem az. 10W40 van benne, adalék nélkül. Nem tudom kinek higyjek, a szerelőm szerint hagyjam a fenébe, a megbontás (=felújítás gyűrűkkel, akár dugókkal) után sem feltétlenül lesz más a helyzet. Legalábbis hosszútávon visszatérhet az olajzaba. Igazából az autó pöccröff, kompresszió rendben. Tulajdonképpen nem kéne vele foglalkoznom. De elgondolkoztam Xado Stage 1 töltésen. Valakinek segített már ilyen helyzetben? :R

[ Szerkesztve ]

(#77057) Kolondrum válasza motoflug (#77056) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez komoly? Gyárilag ennyit ehet? Létezik ilyen? Ez az autós világ furcsa.

(#77058) HoaryFox válasza motoflug (#77056) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Az én autómon volt motorfelújítás még mielőtt megvettem, egy csepp olajat nem eszik, igaz, nem 10W40, hanem 5W30 van benne. (Z16XE)

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#77059) motoflug válasza HoaryFox (#77058) üzenetére


motoflug
őstag

Milyen tételeket takart a felújítás? :R

Kolondrum: justecotecthings. ;]

[ Szerkesztve ]

(#77060) HoaryFox válasza motoflug (#77059) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Megpróbálhatom megkeresni a szerviztörténetben (az egészet kinyomtatták márkaszervizben és úgy kaptam meg az autót), majd mindjárt meglesem

Szerk.: Valószínű otthon van Kalocsán, amire biztosan emlékszem, az a dugattyúgyűrűzés.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#77061) diegho válasza motoflug (#77056) üzenetére


diegho
nagyúr

100-150k a történet, én csináltatnám, ha jól csinálják, akkor nem fogja enni utána.

(#77062) Szada85 válasza Kolondrum (#77057) üzenetére


Szada85
aktív tag

A legtöbb autó kezelési könyvében benne van ez a rész az olajfogyasztásról pedig, mintegy magukat "védve" - bármennyire is nevetségesen/bosszantóan hangzik.

Mindazonáltal több más márka is közismerten olajzabálós, köztük sok prémium(nak mondott) is, a TFSI szériából hamar lehet találni hasonlóan olajszomjas motorokat, de pl az E90-es Bimmerek motorjaiból is több váltózat van, ami ugyanennyit megeszik.

(#77063) Szada85 válasza motoflug (#77056) üzenetére


Szada85
aktív tag

Mit jelent a " kompresszió rendben "? Mennyit mértetek az egyes hengerekben?
Én azt gondolom, hogy egy " egyszerü " szívómotornál pedig 1 literes olajfogyinál bizony kellene lennie "nyomoknak", mint pl. alacsonyabb kompresszió - akár a dugattyúgyürük, akár a szelepszárszimeringek miatt -, nagyon máshova nem tud eltünni az olaj, hacsak nem folyik el direktbe alul, de azt pedig látnád nyilván. :)

(#77064) Kolondrum válasza Szada85 (#77062) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ahh én meg mondom ha eszi a Corsa mi lesz, mert ismert 5000km alatt nem ette, az új olajjal még nem tudjuk 1000km nem mérvadó. Vagy igen? Költői, de maxon van.

Szerk: Azzzz ha a motorom enne ennyit menne a dunába. 6000km / 0.0dl
Jó akkor autó=eheti nem is kicsit!

[ Szerkesztve ]

(#77065) AMD Power válasza Kolondrum (#77057) üzenetére


AMD Power
titán

Persze. Nekem a VW kézikönyvbe 1000km/1Liter olajat irt ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#77066) AMD Power


AMD Power
titán

Ezt csak most találtam, volt már? :( :W

Hatalomgyakorlás – a PSA leállította az Opel nagy SUV-jának fejlesztését

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#77067) Szada85 válasza Kolondrum (#77064) üzenetére


Szada85
aktív tag

Elöfordulhat, hogy egy motor csipegeti, az Opeleknél típuson belül is mindig van eltérés, van, akié szinte semennyire, másé kicsit jobban. Nyilván használat, és karbantartás függö is ez elég erösen.

A Gsi-m 320 ezernél érett meg a felújításra, nálam a szelepszárszimeringek jelezték, de mivel úgyis tervben Volt a motorépítés, ezért akkor komplett felújítás lett a program. :)
A Vectrával egyelöre szerencsém van ( kop-kop-kop ), normális használat mellett gyakorlatilag egy cseppet sem eszik, ha pedig mondjuk egy hazaúton a német részen sietösebben haladunk, tartósan 180-200-zal jövök ( amikor a fordulat már erösen 4500 és felette van ), akkor tapasztalok egy 1-2 decis olajfogyit az 1000km végére. Nekem ez még belefér.

(#77068) AMD Power válasza Szada85 (#77067) üzenetére


AMD Power
titán

F-nél is nagyon változó. Az enyém sok rövid távon még a 5W40-ből sem eszik meg szinte semmit sem egy év alatt (Kb 8000km). Pedig főleg városban megy a gép.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#77069) Luck Dragon válasza AMD Power (#77066) üzenetére

Igen, ha jól rémlik az a hír is tőled származik. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#77070) AMD Power válasza Luck Dragon (#77069) üzenetére


AMD Power
titán

:B ;)

Ötvenezren választották eddig az Opel Crossland X-et :Y

Ezt nem gondoltam volna.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#77071) Luck Dragon válasza AMD Power (#77070) üzenetére

Meglepő részemről.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#77072) Szada85 válasza AMD Power (#77068) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ebben biztos vagyok én is, igen.
A Gsi-met elöttem 17 évig ütötték-vágták, mielött hozzám került, már mikor vettem úgy terveztem vele, hogy elöbb-utóbb komplett generál lesz csinálva rajta, egyidböben azzal, amikor bekerülnek a módosított dolgok, így nem ért váratlanul a dolog. Azóta nekem sincs olajfogyasztás, pedig szoktam zenélni a környéken vele. :D

(#77073) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#77055) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Valaki mondja meg...[link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#77074) mohabá 007 válasza ArthurShelby (#77073) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"... Mi az a parkoló lámpa?...."

Parkoló lámpa = helyzetjelző lámpa

A helyzetjelző lámpák elektromos bekötése olyan, hogy a tompított fényszóró felkapcsolásakor is működnek elöl-hátul
- első helyzetjelző lámpa: színtelen (fehér), vagy kadmiumsárga
- hátsó helyzetjelző és féklámpa: piros

KRESZ 45. § Az álló járművek kivilágítása
- (1) Az úttesten álló járművet éjszaka és korlátozott látási viszonyok között ki kell világítani, kivéve ha közvilágítás van vagy a járművet egyéb külső fényforrás kellően megvilágítja. A gépjárművet, a mezőgazdasági vontatót és a lassú járművet a helyzetjelző lámpákkal kell kivilágítani.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#77075) WZP válasza mohabá 007 (#77074) üzenetére


WZP
aktív tag

Apropó: tudnak olyat az opelek, hogy út szélén való parkoláshoz éjszaka csak a jobb, illetve baloldali helyzetjelzőket gyújtják ki ?

Az indexkapcsolót azóta kicseréltem. Egy 15 perces művelet igazából. A 3700 forintos utángyártott szépen teszi a dolgát, és amennyire láttam a gyári is menthető, mert nem kopás baja van, hanem durva koszolódási.

Váltóhoz a feljebb linkelt alkatrész állítólag nem jó, merthogy ez teljesen másmilyen mint az F18 és társai. Állítólag az F23 csak bowdenesként létezik, és egy 16k-s teljes felújítókészlet van hozzá csergőben. Majd szétkapom a borítást aztán megnézem közelebbről...

Ezekre a gyári OPC "snowflake" felnikre amúgy milyen méretű gumik mennek fel ?

Inter Arma Enim Silent Leges

(#77076) HoaryFox válasza WZP (#77075) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Ha jól tudom, ha kiveszed a kulcsot a gyújtáskapcsolóból, akkor az indexet ha kapcsolod akkor balra / jobbra égve maradnak a helyzetjelzők (B Vectránál így van, úgy gondolom, G Astra is tudja)

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#77077) #92891904 válasza HoaryFox (#77076) üzenetére


#92891904
törölt tag

H is tudja :)

(#77078) szabog74


szabog74
aktív tag

Az egyik Astra H kombi csomagtér ajtó teleszkópom megadta magát, van ajánlott típus esetleg? 3e és 11e között láttam cromaxnál.

(#77079) mohabá 007 válasza WZP (#77075) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Igen,tudnak, de az útszéli parkoláskor az autó valós helyzetét a baloldali helyzetjelzők határozzák meg (ezt még a 2T trabim is tudja :K )

Gumi témában ennyit tudok segíteni:Gumiméretek

Ha a váltószoknyát felhúzod,a sebvátókart mozgatva meglátod,hogy mi is van megkopva,mit kell gyógyítani.
A durva koszolódást féktárcsa tisztító sprével,kontaktsprével patikára tisztíthatod.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#77080) zolikaDB válasza mohabá 007 (#77079) üzenetére


zolikaDB
veterán

És hogy?

(#77081) mohabá 007 válasza mohabá 007 (#77079) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Irányjelző " balra " kapcsolva égnek a helyzetjelzők :K (jobb oldal nem játszik,mert a bal a lényeg)

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#77082) mohabá 007 válasza zolikaDB (#77080) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Most látom,hogy neked akartam válaszolni,közbe meg magamba beszélek :DDD

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#77083) kemalboy01


kemalboy01
tag

Sziasztok!

Friss jogsisnak mennyibe kerül a kötelező nagyjàbòl egy g astra 1.6 16v esetèn?

(#77084) WP14 válasza kemalboy01 (#77083) üzenetére


WP14
őstag

Kalkuláld ki!

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#77085) trassher válasza mohabá 007 (#77081) üzenetére


trassher
addikt

Ez nekem is új. VW csoport-nál ha le vagy felkattintva van az index és úgy állítják le akkor az az oldali index marad égve.

Redmi Note 7

(#77086) mohabá 007 válasza trassher (#77085) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ez neked,nekem is úgy működik, ahogy leírtad. :K Ahol csak a baloldali működik,az is "villámos máka"csak mivel nem opel,off-ba tettem. :B
(ezért kérdezett rá zolikaDB is off-ba,én meg magamnak válaszoltam,nem neki,pedig nem is ittam semmit :O)

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#77087) MunezXBK válasza trassher (#77085) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Helyzetjelző.

(#77088) ArthurShelby válasza mohabá 007 (#77074) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Sajnos nem.
Mármint a helyzetjelző működik. A fényszóró beállítást auto-ról helyzetjelzőre tettem, és világított (elöl a led, hátul sajnos nem led, de világít :D ), illetve ha felkapcsolom teljesen, akkor bekapcsol a xenon.

Arra gondoltam még, hogy esetleg az utcasarok megvilágításért felelős égő (ha rückvercz-be teszem bekapcsol az is sötétben, így a parking lámpa illhetrá). De nem, mert mikor indexeltem (bármelyik oldalra) világított.

A rückverz lámpa is világít.

Most akkor vagy 100éves hibakódok, amit még anno az opel maxabo márkaszerviz nem törölt (mikor esetleg cserélték anno).

Lehet hogy csak egy új hibakód van, ami miatt kiírta a kocsi, hogy vigyem szervizbe. Akkor én a tető ablak motorjára tippelnék, mert azzal mostanában tényleg volt hasonló. Esetleg meg lehet nézni, hogy mikor dobta ki a hibakódot (hogy mikori)?

Hibás a levezetés? (még kezdő vagyok)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#77089) trassher válasza mohabá 007 (#77086) üzenetére


trassher
addikt

Ha eláll az eső megyek és kipróbálom. :)

MunezXBK: Indexről tudtam de neked volt konszern autód nekem nem így hiszek neked. :K

Egy kis esti finomság tekintettel arra, hogy holnap hétfő.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#77090) Luck Dragon válasza trassher (#77089) üzenetére

Hű, ez milyen Opel?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#77091) mohabá 007 válasza trassher (#77085) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Má megyek is aludni,mert megint felületesen olvasok :((( A modern autókba már nem hagyományos izzók vannak,ezért a lámpatestben nincs is helyzetjelző izzó,az oldal index a helyzetjelző.A hagyományosnál meg a lámpatestben együtt ég a tompítottal.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#77092) beg válasza trassher (#77089) üzenetére


beg
veterán

Senator-ból volt kupé? Vagymiez?

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#77093) trassher válasza mohabá 007 (#77091) üzenetére


trassher
addikt

Most kipróbáltam, nekem semmi sem törtnénik. Se leállítás után, se gyújtás levétele után. Ahogy lekattintom a kulcsot már el is alszik minden.

Luck Dragon & beg: Rekord E1. Ezeket az adatokat írták róla:
3000 ccm
5-ös kézi váltó
Sor6

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#77094) zolikaDB válasza mohabá 007 (#77086) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kipróbálom! :R

(#77095) mohabá 007 válasza ArthurShelby (#77088) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ha visszaolvasol,láthatod ,hogy a világítás kapcsolót semmilyen állásba nem kapcsolgattuk,hanem gyujtáskulcs ki,irányjelzőt balra bekapcs,és elől,hátul baloldalon valaminek világítani kell.Neked ekkor mi van?

A hibakódok 100 évesek nem lehetnek,mert ha megszünt a hiba,egy bizonyos idő után elfelejti,törlődnek maguktól.Hogy mikor,itt leírtam:[link]
A régebbi autóknál ez működik,saját tapasztalat.Azt,hogy az újabb autóknál is működik e az elfelejtés,vagy csak műszeresen törölhető,nem tudom.Szerintem nem tudja megmondani mikori a hibakód.

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#77096) Petyyyyy válasza trassher (#77089) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez kérem egy fappening. :D Elég csini.

Kipattant a nagy okosság, a kövi projekt a H Astrában már bevezetett érintős index. :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#77097) trassher válasza Petyyyyy (#77096) üzenetére


trassher
addikt

Érintős index? :)

Redmi Note 7

(#77098) AMD Power


AMD Power
titán

Minden nap 1,2 milliárdot veszít az Opel :Y

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#77099) Petyyyyy válasza trassher (#77097) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Egyszer eltolod fel/le, de csak annyira míg nem kattan folytonos állásba és hármat villan.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#77100) trassher válasza Petyyyyy (#77099) üzenetére


trassher
addikt

Szóval akkor pöckölős index. Nálunk sötét szabolcsban így híjják. :DDD Kacsa megoldása. ;)

Redmi Note 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.