Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) wwhy


wwhy
veterán

Minden télkezdetre jut valami :( tavaly az aksi, most meg a csomagtartó-fedél "lengéscsillapítói" adták meg magukat :( Nem értem, tegnap még jó volt minden, ma a szokásos módon elengedem felfelé a csomagtartót. és hát csak nyekken, úgy felcsapódik, lefelé meg dörren ::(( Ezeket lehet felújítani? vagy nem érdemes? (Corsa C, 2006).

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#16302) _seth_ válasza wwhy (#16301) üzenetére


_seth_
veterán

UNIX márkájú teleszkóp volt nekem kadettben, az nem volt drága sem és egész jól szerepelt nálam :) Telet is bírta.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#16303) wwhy válasza _seth_ (#16302) üzenetére


wwhy
veterán

hát most az Unixban az Unix az 5548, ennél még a HANS-PRIES is olcsóbb a maga 4900 Ft-jával :( /azt nem tudom, h jobb-e :D/

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#16304) fero02 válasza wwhy (#16303) üzenetére


fero02
veterán

Jobb. :K

(#16305) TasiA válasza wwhy (#16303) üzenetére


TasiA
senior tag

A HANS-PRIES az egy csomagoló cég, kb zsákbamacska mit tesznek bele. Általában a legolcsóbb gyártók termékei. Nekem pl a Hans-P. csomagolásban érkezett gyújtáskábel szett kritikán aluli minőségű volt.

(#16306) Calogero


Calogero
addikt

(#16307) ocsi19


ocsi19
senior tag

hali

most vettem gyári opel alufelniket, 4x100 6jx16 ET49
jelenleg 205/55R16-os gumi van rajta, ami ha jól tudom nem a megfelelő váltóméret és ezért voltak is problémák az előző tulajánál, ha sok súly volt a kocsiban, akkor a hátuljánál súrlódott valahol...
Én 195/55R16-os gumikat szeretnék erre a felnire tetetni. A kérdésem az lenne, hogy ez a gumiméret megfelelő választás a felnihez/kocsihoz?(Astra G, 2004, 1.4)

Opel alufelni

Előre is köszi a segítséget!

ocsi

[ Szerkesztve ]

(#16308) proper válasza ocsi19 (#16307) üzenetére


proper
őstag

megfelelő, esetleg mehet még a 205/50 de mivel keskeny a felni inkább a 195/55
de van a a neten egy pár váltoméret kalkulátor

(#16309) bambano válasza ocsi19 (#16307) üzenetére


bambano
titán

[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16310) ocsi19 válasza proper (#16308) üzenetére


ocsi19
senior tag

Ok, Köszönöm! :R

(#16311) csaresz002 válasza _seth_ (#16209) üzenetére


csaresz002
aktív tag

Üdv,

összefoglalnám az elmúlt napok eseményeit.
1:1arányban fagyállózva, új termosztát, hűtők kimosva kivülről ill. belülről is (hűtő tisztitóval), légtelenítve...
DE még mindig valami sz@r van a palacsintában. miután nyit a ternosztát leesik 90fokra ugyan, de rögtön fel is megy 91-92 felé. és kapcsolgat megint a venti. vagyis ugyan ott vagyok mint voltam..... na most vagy nem nyom eleget a szivattyú (amit kétlek mert eddig nem volt gond vele), vagy szar termosztátot vettem és nem nyit ki teljesen, vagy épp visszazár?!vagy túl későn nyitna teljesen ki?és addigra már kapcsol a ventilátor? tavaly a 3dik lett jó amit bele tettem. a hűtő csöve forró amikor nyit a termosztát. a hűtő felső része szintén, érezhetően meleg egy olyan 10centi magasságban. lentebb jéghideg és mintha csak hosszas alapjáraton való járatás után melegedne fel.

valakinek ötlet? :U

[ Szerkesztve ]

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#16312) Tomoty válasza Octopus21 (#16272) üzenetére


Tomoty
aktív tag

1.8 milla körül már kapsz 1.6-1.8-as GTC benzineseket. Ennyit szerintem megérnek.
1.6ból a 115 lovasat javasolnám, az 1.8-asból mindegy (van 126 és 140 lovas), mert ezekben már hátul is tárcsafék van (olyan amilyen a 2000-es turbósokban ;) ).
Ha nem vagy "versenyző" típus, akkor ezek tökéletesek
Én még 2.7-ért vettem, igaz már vagy 3 éve.
Előnyök:
Szép (szerintem :B ).
Nagy a hely benne (ülések, csomagtartó). Még hátul is elfér egy 186cm-es, van lábtér-fejtér.
Nem fogyaszt sokat (megint csak szerintem ;) ) Az 1.8-as pályán 130-nál 7.4-7.8, városban 8-8.8 körül evett. Teszteltem városon kívül 5.9-6.2-t eszik 90km/h-nál, igaz itt tényleg öregurasan vezettem (de figyelembe kell venni, hogy rendesen "tuningos"! az autóm - ez elvileg kb 5-10% túlfogyastást jelent).
Motor (126LE-s) full igénytelen, olaj 10-15000km-enként + benzin kell neki aztán kivisz a világból.
Olcsó a bontott alkatrész, ezt most tapasztaltam a saját bőrömön.

Hátrány:
Kilátás hátra = majdnem 0 a lőrés ablak miatt. Ha nincs a kiszemelten tolatóradar, akkor ez legyen az első "extra" amit beszereltetsz.
Fogyasztás, ha kihasználod a pacikat (lámpától lámpáig gyorsulgatós-kerékcsikorgatós-tirpák közlekedéssel könnyű összehozni egy 9-11 literes fogyit is).

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#16313) TasiA válasza csaresz002 (#16311) üzenetére


TasiA
senior tag

Nem lehet, hogy a hőgombád a ludas és hamar kapcsolja a ventit, a többinek meg semmi baja?

(#16314) Tomoty válasza Tomoty (#16312) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Na, bontós történet (mert ezt elfelejtettem leírni):

Volt egy kis pénzem, ezért "generáloztattam" az autómat, hogy semmi gondom ne legyen vele vagy 2-3 évig.
Vezérlés - aksi - fékbetétek+tárcsák - olaj - légszűrők - vezérműtengely szimering (tengely szereléskor 2.5 évvel ezelőtt nem cserélték, mostanra már kénytelen voltam :( ) -csere. Plusz még egy két apróság. 200000Ft-ot ráköltöttem.

Persze ezek után kb 2-3 hete M0-M5 szakaszon furcsa hangot kezdett kiadni a motor felől az autó + 1-2-es sebességeket kicsit nehezen vette.
Elvittem haver szerelőhöz, kinyomócsapágyra gondoltunk (30-80000Ft-ig lehet kapni).
Még pár napig elporoszkáltam az autóval munkába óvatosan-öregurasan, mivel elvileg ez a csapágy akkor gondot nem tud okozni. Éppen hozzá indultam (cirka 8km-re voltam tőle), hogy nekiálljon szétbontani, amikor már csak 2kézzel izomból vette csak a sebességeket.
Kiderült: Váltó meghalt (olaj "elpárolgott" belőle, 8dl maradt benne = túlhevült, és pár fogaskerék a difiben szétrepedt :( ) . Bontókba telefonálgatás, az 5. helyen volt váltó: 30000Ft-ért! (NAGYON meglepődtem, kb 70-80eFt-ot kalkuláltam minimum). Haver beszerelte 15-be + olaj + szimering.
Így megállt mindennel együtt 55000Ft-ból :D
Oda lett a számítógép fejlesztési pénzem, de legalább be tudok járni dolgozni...

[ Szerkesztve ]

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#16315) csaresz002 válasza TasiA (#16313) üzenetére


csaresz002
aktív tag

na úgy néz ki, hogy attól a ponttól hűl vissza a víz,ahol még pont nem kapcsol. tehát elméletileg most nem megy.... (sötétbe látszik ahogy megszívja az aksit a venti,amikor indul) viszont akkor se megy le a 91fok alá a víz.91 és 92 között ingázik fel,le.... azt hiszem hétfőn veszek megint egy termosztátot, mert másra nem tudok gondolni,csak arra hogy vagy későn nyit ki, vagy nem nyit ki teljesen... régebben 92-n nyitott és 90re beállt mint a cövek. hozzáteszem mikor megy a venti,elég langyos levegőt szippant át a hűtőn,és miután elindult,már csak hideget nyom.... mintha nem keringene benne a víz. na majd lesz vmi. mindenesetre nem szeretnék így elindulni Magyarba :U

[ Szerkesztve ]

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#16316) KrAt válasza csaresz002 (#16315) üzenetére


KrAt
veterán

Lehet, én nem értem, de a termosztátnak éppen 92 foknál kell kinyitnia :U Ergo +1 szavazat a venti kapcsoló hőgombádra..

(#16317) _seth_ válasza csaresz002 (#16311) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem tavaly olyat csinált, hogy 2 napig még csak közelébe se mentem az autónak csak hallom, hogy zúg a venti... fura de biztos fúr valaki... nem, a hőgomba kapcsolgatta a ventit, persze amikor kellett volna akkor nem kapcsolt...

Termosztátból már a harmadikat használom el 3 év alatt, ezzel most főúton olyan 83 fokot jelez a műszerfal, csökkent a fogyasztás és halkabb-finomabb járású a motor. Hogy mennyi a valós hőmérséklet nem tudom... délután rákötöm gépre és megnézem :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#16318) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Astra G fűtéskapcsolóm, csak 4. fokozatban fúj, ez miért lehet? Mi okozhatja, Néztem hogy a kapcsoló amint látom nem mechanikus, de biztos van aki már többet látott ilyet! Sürgős lenne a segítség mert eladó az autó és jönnének megnézni, nem szeretném, ha ilyen hibával szembesülnének.

http://www.hasznaltauto.hu/kishaszonjarmu/opel/astra_g/opel_astra_g_2.0_dtl-5289412

Ha esetleg valakinek kellene ilyen teherautó, azt értesítsétek. Köszi.

(#16319) sziada5925 válasza #TOTTI (#16318) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szerintem az előtét ellenállásod hibásodott meg.

Üdv: Ádám

(#16320) TasiA válasza #TOTTI (#16318) üzenetére


TasiA
senior tag

(#16321) _seth_


_seth_
veterán

B vectránál X20XEV '96-os változatnál a lambda szonda vezetéke milyen színű a kábelkötegben? Árnyékolt a kábele?
+ melyik lábat érdemes használni ahonnan tudom mérni a szonda jelét?

[link]

Eddig már minden be van kötve kivétel a szonda :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#16322) csaresz002 válasza KrAt (#16316) üzenetére


csaresz002
aktív tag

92őn nyit a termosztát és 92 kapcsol a venti. ha nem nyit ki teljesen csak félig, nem tudja megforgatni a hűtőben a vizet úgy ahogy kellene, és a hőgombánál mindig 91-92 körül állna a víz. szerintem ezért kapcsolgat. úgyhogy ma termosztát vásárlás....de azért veszek egy hőgombát is :)

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#16323) csaresz002


csaresz002
aktív tag

Vettem szombaton 4db új Rigdon téligumit.
Van itt olyan aki ismeri esetleg? állítólag Németben "jó" márka...

[ Szerkesztve ]

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#16324) bambano válasza csaresz002 (#16323) üzenetére


bambano
titán

[link]
téged atom módon átdobtak a palánkon, ez a gumi nem új, hanem újrafutózott.

én a helyedben visszamennék és megkérdezném azt, aki újként eladta, hogy azelőtt akarja lecserélni valami rendes márkára, hogy elmész a fogyasztóvédelemhez, vagy megvárja a bíróságot is.

illetve választhatod az öngyilkosság előkészülete minősített esetét is, csak ne gyere velem szembe:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16325) csaresz002 válasza bambano (#16324) üzenetére


csaresz002
aktív tag

óhógyaza :W

csak visszamegyek :U

most nézem....11ezerért vettem szerelve darabját.... hát ennyiért otthon már gumit vettem volna... ááááá :W :(((

[ Szerkesztve ]

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#16326) csaresz002 válasza _seth_ (#16317) üzenetére


csaresz002
aktív tag

Termosztat kicserelve! Főúton 85fok városban 90. Hutoben érezhető h meleg a víz, venti nem kapcsol. Ház nelkulit vettem,ami bele se akart menni a házba,mert nagyobb a tányérja. Úgyhogy tök happy minden :D

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#16327) #TOTTI válasza TasiA (#16320) üzenetére


#TOTTI
őstag

Fűt az autó, nagyon meleg van, de sajnos csak úgy tudok fűteni, hogy a 4.esen fúj igy meg folyamat le kell vegyem a ventit mert zavar a hangos venti meg meleg is van, de a hőszabályzó is műxik leveszem hidegebb lesz.

(#16328) csaresz002 válasza #TOTTI (#16327) üzenetére


csaresz002
aktív tag

Nem hőszabályzó,hanem ellenállás. Ha szét huzod meg áll a ventilator. Az szabályozza,h mennyi áramot kapjon a motor, milyen sebességgel menjen függően h hanyasra tekered a kapcsolot :)

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#16329) #TOTTI válasza csaresz002 (#16328) üzenetére


#TOTTI
őstag

Köszi, hol lehet ilyet kapni? Ki tudom cserélni? Milyen boltokban van ilyen?

(#16330) Calogero


Calogero
addikt

Egy érdekes kis lista : [link]

(#16331) TasiA válasza Calogero (#16330) üzenetére


TasiA
senior tag

ez külön tetszik :DDD "Az X17DTL motoroknak annyi tipushibája van, hogy kár felsorolni."

(#16332) fero02 válasza TasiA (#16331) üzenetére


fero02
veterán

És pedig mekkora f@szság... :(

(#16333) csaresz002 válasza csaresz002 (#16326) üzenetére


csaresz002
aktív tag

Hát ezt sikerült elkiabálnom :W nyitva maradt a termosztat, meg se mozdul a mutató, fűtés sincs.... -5fok van kint. Esküszöm rakok a hűtő elé egy kartont és meg van oldva minden :(((

[ Szerkesztve ]

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#16334) TasiA válasza csaresz002 (#16333) üzenetére


TasiA
senior tag

Nem akartam mondani, de 1x én is megpróbálkoztam azzal, hogy csak a belét cserélem. Nekem meg zárva maradt, mert körben a széle éles sorjás volt, míg az eredetinek egy műanyag lekerekített bevonat volt körben. Inkább vegyél házastól egy normálisat. Amúgy nálam így kapcsol gyárilag a gombám, ami 2 fokozatú 105 első fokozat 115 második fokozat(hurrikán gép). Rá is van írva asszem. Megnéztem a Bardi honlapján, ott meg így írja a gombákra(105-110 első fok. 115-120 második).
Nálad meg úgy írja termosztátra, ha X20XEV, hogy 92-nél kezd nyitni és 105-nél van a teljesen nyitott állapot.

(#16335) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

nem szép dolog itt reklámozni, de ha már hűtlenkedik az ember.. :(
Ha valakit érdekelne egy Omega...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#16336) KrAt válasza bolondember (#16335) üzenetére


KrAt
veterán

Mi az utód? :)

(#16337) bolondember válasza KrAt (#16336) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ööö.
izé.

Egy Multipla. :B

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#16338) csaresz002 válasza TasiA (#16334) üzenetére


csaresz002
aktív tag

Amit vettem hazast annak jaja volt műanyag pereme, abba nem fért bele,így a régibe tettem a ház nélkülit, gond nélkül bele fért. A kettőnek nem is egy az átereszto képessége....Amugy X20SE az enyém meg tudod azt is nézni? :D

[ Szerkesztve ]

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#16339) TasiA válasza csaresz002 (#16338) üzenetére


TasiA
senior tag

bardiauto.hu, te is meg tudsz nézni mindent, nem kell hozzá kód. ;)

Neked ugyan az kell, mint nekem C20NE. A Febi kerül házastól 5700FT-ba, mínusz kedvezmény.

[ Szerkesztve ]

(#16340) #TOTTI válasza #TOTTI (#16329) üzenetére


#TOTTI
őstag

Eladtam ma a dobozos Opelt! Jáááj de sajnálom, de sajnos 1-2 hónap és semmit nem ért volna a magas átírás miatt.. Viszont az vigasztal hogy a beszámítási árnál 30%-al többet kaptam. Köszönhető annak is, hogy nem igazán találtak hibát rajt. Öröm volt hallgatni. Ezzel, hogy csak 4-esen fúj nem is foglalkoztak és ezzel ez volt az utolsó dízel a háztartásban. :(

227e KM - egyetlen hiba a vízpumpa csere volt mert sajnos folyt. rá az azt hajtó ékszíjra ami kicsit hangos volt ettől. Le a kalappal. Csak a kopó alkatrészek lettek cserélve, ha nagyon muszáj volt.

[ Szerkesztve ]

(#16341) bambano válasza #TOTTI (#16340) üzenetére


bambano
titán

miért nem akarsz több dízelt?
0 km-esen vetted?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16342) csaresz002 válasza TasiA (#16339) üzenetére


csaresz002
aktív tag

Neked milyen autod is van? :B

Oks megnézem :)

[ Szerkesztve ]

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#16343) _seth_ válasza csaresz002 (#16342) üzenetére


_seth_
veterán

A Vectra.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#16344) TasiA válasza csaresz002 (#16342) üzenetére


TasiA
senior tag

(#16345) TasiA válasza _seth_ (#16343) üzenetére


TasiA
senior tag

Hali!
Kíváncsian várom tapasztalataidat az új üzemmóddal kapcsolatban. :B

(#16346) TasiA válasza _seth_ (#16343) üzenetére


TasiA
senior tag

Hali!
Kíváncsian várom tapasztalataidat az új üzemmóddal kapcsolatban. :B
Ez a mocskos Viktor bácsi ráébredt, hogy óccsó a gáz, csak az utóbb 2 hét alatt 200FT-ról 219-re emelkedett erre felé. :( Hogy nőne gitár a hasában, amit a rák pengessen!

[ Szerkesztve ]

(#16347) Calogero


Calogero
addikt

Sziasztok.

Adott egy F Astra Caravan 1.8 motorral.
A hibajelenség: Ha bemelegszik a motor és ha nem nyomjuk a gázt. A motor alapjáraton fogja magát és leáll.
Hol merre induljunk el a hiba keresésben?

(#16348) TasiA válasza Calogero (#16347) üzenetére


TasiA
senior tag

melyik 1.8? A 8V (C18NZ) vagy az ECO izéé 16V?

[ Szerkesztve ]

(#16349) Calogero válasza TasiA (#16348) üzenetére


Calogero
addikt

C18XE 16V (125Le)

[ Szerkesztve ]

(#16350) TasiA válasza Calogero (#16349) üzenetére


TasiA
senior tag

Ahhoz én sajna nem nagyon tudok hozzászólni. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.