Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) AMD Power


AMD Power
titán

Egy ismerősömnek van egy Opel Astraja 1.7 TD 94-s. A gumik belül picit jobban kopnak min kéne. Ez mitől lehet? Fűtőmű probléma azt tudom, de ezen belül mik lehetnek?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15152) insyde5 válasza AMD Power (#15151) üzenetére


insyde5
aktív tag

elsö kerekeknél nem ártana megnézni egy futomubeállítást.

hátso kerekeknél viszont ugy tudom hogy a nem megfelelö nyomás okozza.

(#15153) insyde5


insyde5
aktív tag

ÜDV

HELP .

Nekiállnék a folytoszelepház tisztitásának, ahogy a multkor emlitettem.

Nade, adva az x20xev: szemben állsz vele !

levegöcsö leszedve.

jobb oldalt a F.szelepházon van egy valami amibe belemegy 2 db gumicső , az egyik a viztartály felsö csatlakozása, a másik a torok alá megy be.

A kérdésem a következö :
van ez alatt a 2 csö alatt egy haramdik gumicsö amelynek kb fele az átméröje a vizcsövekhez képest és "demco Remy" kütyübe vezet a tulvége.

Mit csinál ez a Gumicsö?

Még mielött kérdeznétek, elöször tisztitanék F.szelepházat, és a leszereléshez azt a gumicsövet is le kéne huznom, csakhogy azt semmi nem rögziti , ránézésre csak rá van dugva a F.szelepház also részén lévö kis nyakra, viszont nem akar megmoccanni.

az elöbb elirtam egy nevet :D

(#15154) Napfénysüti válasza AMD Power (#15151) üzenetére

Negatív dőlésű a futómű?

Més que un club!

(#15155) Jim Tonic válasza AMD Power (#15151) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Széttartanak a kerekek. Elég gáz, hogy nem vette észre csak ebből. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15156) Jim Tonic válasza insyde5 (#15153) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Vákuumcső. Ne kell rögzíteni, mert kisebb a nyomás benne, mint a légköri. Általában csak megtapad. Lejön az.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15157) AMD Power válasza Jim Tonic (#15155) üzenetére


AMD Power
titán

És ez mitől lehet?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15158) Jim Tonic válasza AMD Power (#15157) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kátyú, padkázás, de leginkább karambol. Vagy annyira kopott a kormányösszekötő gömbcsukló, de akkor keményen rázna is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15159) insyde5


insyde5
aktív tag

sikerült kipucolni a F.szelepházat :D ,

az alapjárati motort ugy látom 2 részböl áll, azt is szedjem 2tté?

és ugy pucoljam meg?

utána igényel valami beállítást? vagy csak rakjam össze ugy ahogy volt és minden müködik?

(#15160) AMD Power válasza Jim Tonic (#15158) üzenetére


AMD Power
titán

Ahogy en lattam a kollega utojat nem volt / lehetett drasztikusan torott. A nyulvanyok, illesztesek nagyon egyben voltak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15161) insyde5 válasza insyde5 (#15159) üzenetére


insyde5
aktív tag

nem birtam várni a válaszokra, igy összeraktam ahogy volt, gondoltam mivel én nem állitottam sehogy sehol, csak pucoltam, csak nem állítottam el semmit :)

a végeredmény:

nyugodtabb alapjárat.

egyébként nem volt gondom az alapjárattal se mással,csak miota megvettem a kocsit nem pucoltam a folytoszelepet/alapjáratit, gondoltam most ráérek megnézem, hát volt is ott csunyaság, retek.... de mivel nekem nem okoztt érezhetö problémát igy ezek szerint Sokkal Több kosz is elfér Ott :D , de nem baj, ezt megelöztem :).

Folytoszelepház tisztító spray:

elöször átmosttam a szerkezetet denaturált szesszel ( 94% tiszta szesz) , gondoltam mikor már több kosz nem jött ki belöle jo lesz, De azért mielött visszatettem volna átfulytam a spray el is, Hát a spray Erössebb anyag mint a szesz, még mosott ki dolgokat. :) ugyhogy a Szelepháztisztito sprayt ajánlom a takarításához, akár leveszitek a szerkezetet akár nem.

(#15162) _seth_ válasza insyde5 (#15161) üzenetére


_seth_
veterán

Az a lényeg, hogy jó lett :) Én régebben sűrűn tisztítottam az alapjárati motort (amin egyébként állítani szerintem semmit sem lehet) de nagy haszna visszagondolva nem volt, inkább a gyertyacsere, jó olaj legalábbis nálam még ilyen alap dolgokkal is elég variálni. a Szelepházat már én is tisztítottam sprayvel de csak úgy hobbiból mivel annyira koszos sem volt ugyanakkor mióta kb az utolsó hibás szenzor is jól működik, erézkelők és gombák is jók a meleg motor 900-as fordulaton fixen beáll, hidegen is stabil az alapjárat és klímával sincs gond, lefulladni max 1-2 alkalommal fulladtam vele de akkor is az én hibámból, fogyasztása is jó szóval rendszeresen szervizelni kell és meghálálja :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15163) Dyrtyho válasza _seth_ (#15143) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Szépek a kipufogói :) :)

best regards, egy fórumozó blogger

(#15164) _seth_ válasza Dyrtyho (#15163) üzenetére


_seth_
veterán

Igen, de csak azért maradhatott mert irmscher :) + Teljesen hangtalan és szép is a vége mivel rozsdamentes a cucc :) Köszi!

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15165) fero02 válasza _seth_ (#15147) üzenetére


fero02
veterán

Akkor én kérek elnézést! :) :R

(#15166) _seth_ válasza fero02 (#15165) üzenetére


_seth_
veterán

Az ilyen csicsás gagyi dolgok amennyire tudtam száműzve lettek :) Eleinte még a szellőzőrostélyokra raktam kis króm ragacsot pedig nem is volt gagyi de azt is leszedtem :) Az opelclubos rendszámkeretet is leselejteztem egy full alap fekete felirat nélkülire pedig eleinte még az is "króm" volt :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15167) TasiA válasza _seth_ (#15166) üzenetére


TasiA
senior tag

és ugye, hogy mennyivel több a kevesebb?? ;)

(#15168) _seth_ válasza TasiA (#15167) üzenetére


_seth_
veterán

Jaja :) De már lassan kész :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15169) _seth_


_seth_
veterán

Hány fokos levegőt kellene fújni a klímának ha a kocsi álló helyzetben van és nincs belső keringtetésen?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15170) bambano válasza _seth_ (#15169) üzenetére


bambano
titán

amennyit beállítottál:)
ennyi idő alatt széthullott a jó kis klímád?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15171) _seth_ válasza bambano (#15170) üzenetére


_seth_
veterán

Beállítottam? :D Manuális...

Nem hullott szét csak érdekel mi volt anno egy ilyen vectránál a normális hőfok :)

7 fokos levegőt fúj álló helyzetben kb 5 perccel indítás után, nekem megfelelő, még hideg is főleg a lábamnak így nyáron papucsban :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15172) TasiA válasza _seth_ (#15171) üzenetére


TasiA
senior tag

hát ha nagyon akarunk kötődni, azt is tudod állítani :DDD Teszel hozzá meleg levegőt és már nem is olyan hideg. Nehéz válaszolni a kérdésedre, mert sok minden számít. Napon álltál-e, forróak-e a szellőző csövek, mennyire van meleg kint, stb. Ha a legnagyobb melegben is 10-fok alatti levegőt tud, akkor nincs vele nagy baj. ;)

(#15173) _seth_ válasza TasiA (#15172) üzenetére


_seth_
veterán

Napon, forróak talán nem voltak de a műszerfalra nem tudtam rátenni a kezem :)

Ezt a balaton parti 33 fokban is hozta menet közben, legalábbis a lábamat simán tudja fagyasztani bármikor :D

Csak mert olvastam olyat is, hogy 1 fokos levegőt fúj pl A vectra... amitől elég messze van nekem :D + Nagyon sokan dobálóznak 4 fokokkal bárhol bármikor mért érték ami önmagában is hülyeség, 5 perces járatás után este 4 fok és ugyanaz délután 3kor napon álló autóban szintén 5 perc után kicsit hihetetlen, nekem de lehet én nem értek hozzá :D

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15174) bambano válasza _seth_ (#15171) üzenetére


bambano
titán

a 7 fok az elég jó, csak az 5 percet sokallom kicsit.
letekert hőfoknál egy jó klímánál 1 percnél hamarabb kell olyan hideg levegőt fújnia, ami már nem kellemes.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15175) _seth_ válasza bambano (#15174) üzenetére


_seth_
veterán

Lehet kevesebb is idő alatt is tudja ezt csak így volt rá időm éppen lemérni, majd kipróbálom, szó szerint hideg levegőt azonnal fúj a klíma mind1 milyen meleg van kint de, hogy az pontosan hány fokos... majd lemérem :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15176) TasiA válasza _seth_ (#15173) üzenetére


TasiA
senior tag

Azt az 1 fokot én is sokallom!
Nekem asszem friss töltés után napon állva 1 perc után 5 fokot fújt, de nem 40- fokos hőségben. Most speciel nem jó a klímám, de jövő hó végére már az lesz (remélem), akkor majd tudok neked mondani valamit. Amúgy lehet jót tenne 1 töltés neki, vagy csak mosd át a hűtőket.

(#15177) _seth_ válasza TasiA (#15176) üzenetére


_seth_
veterán

Most lett 3 hete megcsinálva nekem is klíma, kb 1,5 évig nem volt működőképes a kompresszor miatt ami eresztett. A hűtőt gondoltam én is, hogy nem ártana átmosni ezt ma meg is csinálom :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15178) tomesto válasza milomi (#9700) üzenetére


tomesto
aktív tag

ennyiből autót veszek...

(#15179) Jim Tonic válasza tomesto (#15178) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Egy szemüveget is vegyél mellé...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15180) fero02 válasza Jim Tonic (#15179) üzenetére


fero02
veterán

;] :DDD

(#15181) k. válasza tomesto (#15178) üzenetére


k.
őstag

Te sem lehetsz sikeres, 1.3 millára ez ugrik be. 5-6 milla még oké, nade így ;]

(#15182) Mania


Mania
senior tag

Ma lehidaltam....sima ékszíjtárcsa 5600Ft Bosch generátorra. :DDD
Mondjuk ideje volt cserélni mert hetente megevett egy szíjat.

(#15183) Calogero


Calogero
addikt

(#15184) Ivan15 válasza insyde5 (#15161) üzenetére


Ivan15
senior tag

ez a folytoszelephaz tisztitas nem szerepel a szerviszkönyvben mint elvegezendö munka :B
Arrol viszint mar sokat hallottam, hogy az alkoholok karosithatjak az aluminium komponenseket, tömiteseket

(#15185) Ivan15 válasza Ivan15 (#15184) üzenetére


Ivan15
senior tag

....ha meggyulladnak - igy a masodik mondat stornozva

(#15186) fero02 válasza Ivan15 (#15184) üzenetére


fero02
veterán

Igen, mert ahol ezeket a kocsikat gyártják ott normális minőségű üzemanyagok vannak forgalomban, ellenben az itthoniakkal...

(#15187) erikke17


erikke17
őstag

Ma lestünk faterral kereszteződésben...
Ugyebár muterom barátnőjének kellet az autó nagy komoly volt a helyzet igy hát fater oda adta bár nem szivesen adogatja mint a slózipapirt :D
Mivel tankolni nem igen kell igy a kutasnak kellet, meg is tankolta minden oké, aztán menti megint tankolni másnap megint a kutas végezte. Bent a városban egyszer csak állunk kereszteződésben rángatkolózott autó, egyszer csak fater na itt valami bibi van mert felvillant az a narancssárga visszajelző ahol a motort mutatja műszerfalon, ami gyújtásnál is kivillan. Félre állunk hümmögött mindenhogy járt a motor csak úgy nem ahogy kéne, bedögleszt megint elindit megint csinálja hmm..... Kérdezem hol tankolt legutoljára anyum barátnője? Hogy falun köhömm vizesbenzin (ismerem a benzinkutat sajnos).... Ekkor jött a fater a francba a tanksapkát nagyon behúzták a benzinkúton-.- Mivel az eredeti elveszett egy régebbi astrás tanksapka van rajta amit ha nagyon behúzol szó szerint nagyon szigetel, és ugye 40km utána olyan vákuum lett hogy nem birta már az üzemanyagot szivni és nem kapott eleget azért rángatta magát mert gondolom számitógép meg az üzemanyaghiányhoz nem tudta magát beállitani. Tanksapka kinyit nagy szippantás szusszan tank roppan, egy fél perc visszajelző lámpa ami van műszerfalon elalszik, motor muzsikál úgy ahogy kell :D
Gondolom arra jelzett hogy kevés üzemanyagot kap holott tank félig volt...
:))

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#15188) #TOTTI válasza k. (#15181) üzenetére


#TOTTI
őstag

Fórumon mindenki annyira sikeres amennyire előadja. Mondhatnám azt hogy ugye euróban értetted azt az 5-6 millát, de nem teszem.. :) 4 millió felett még sosem vettem autót, újat meg végképp nem, tudom szégyen és gyalázat!

(#15189) _seth_ válasza #TOTTI (#15188) üzenetére


_seth_
veterán

Pláne nagy siker hitelre autót venni 8 évre fix havidíjjal növekvő futamidővel, minimális önrészt beletolva és minden hónapban spórolni a részelt miatt... Erre mondja párom faterja: "az nem a te autód hanem a banké...." és milyen igaz :)

Akinek nem inge nem veszi magára :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15190) k. válasza #TOTTI (#15188) üzenetére


k.
őstag

Úgylátom félreértettél. Nekem nem az a bajom, ha valaki 3 milláért vesz autót, vegyen. Csak amikor benyögik mindíg mindenhova, hogy de én ennyiből xy cuccot veszek(Pl egy Iphone tesztbe beírja, hogy ennyiből notit meg telefont meg tökömtudja mit vesz) akkor az elég idegesítő. Arra írtam a magam kőbunkó stílusán, hogy fullra idegesítő az ilyen.

Egyébként az tényleg szánalmas, aki alig bírja az autóhitelt törleszteni, de azért a Passat színtű kocsi az kell neki, hogy lehessen mivel villogni.

(#15191) Rick4


Rick4
félisten

Na, csak idetaláltam, lenne egy nagy kérdésem, d eleírom, mi ami miatt ez felmerült.
Van több autóm, de mind 3.5 liter fölötti, és egy jóideje havi 6 ezer km fölött megyek. Gázzal járok, még így is havi 180-ért tankolok, és mivel azt mondják válság van, gondoltam nézek valami kisebb- kevesebbet fogyasztó kocsit, ha csak a jelenlegi 15 literes gázfogyasztásról (ami kb 8 liter benzin ára) le tudok menni 7.5 liter környékére (nem hajtok gyorsan, országúton 100-105, autópályán 120 körül) akkor máris van a zsebemben havi 80 ezres, nem kell érte semmit se tennem. És bevallom, ez nekem számít, nem mintha épp kellene valamire, de elteszem, sose tudni. A méreteimnél fogva az Astra is épp passzos, a sok kocsiban töltött időre való tekintettel (mondjuk reggel 8-tól este 10-ig benne ülök, napi 5-800km-t megyek) kisebb nem is lenne célszerű. Eddig automata, klímás, szervós kocsikkal jártam, ebből nagyon nem szeretnék engedni, most találtam is egy 97-es astra kombit, gázos, klímás, szervós, és automata is, ehhez képet olcsó is, egy dolog rondít bele a képbe, mégpedig a motor, az is csak a kód alapján mivel a hírhedt X16XEL.
A kérdésem az, hogy valaki meg tudja-e erősíteni, hogy ez a motor problémás 200K km körül, ne vegyek ilyet, vegyek pl: Calibrát, B Omegát 2 literes 8 szelepes motorral, vegyek mást, csak ezt a motort ne, vagy pedig mégse annyira vészes, mint amennyire a hírek szólnak róla? Köszi!

Szerk: Látom, miről folyik itt a diskura, természetesen kp-ra veszem, sőt, még a mostani autóimból se kell eladnom, hogy meg tudjam venni, ez egy 400 ezres kocsi, fenntartani és szervizelni is van pénzem, csak nem szervizelésre szeretném költeni... :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15192) #TOTTI válasza k. (#15190) üzenetére


#TOTTI
őstag

Mai világban sikeresnek mondanám azt aki meg tud spórolni 1,3 millát és ezt ráadásul autóra tudja költeni. Én csak erre akartam kilyukadni, mert aki ezt megteszi az azért bőven hozza nagy magyar átlagot.. :) Persze azt is lehet, hogy ezt az 1,3-at a 20% kezdőbe fektetni.. :)

[ Szerkesztve ]

(#15193) Calogero válasza _seth_ (#15189) üzenetére


Calogero
addikt

Ez a hitel nem hitel téma nálunk is előjött 2007-ben, amikor vettük az autót.

Bementünk a szalonba összeállítottuk az autót, hogy mi kell bele pluszba.
Az autó lista ára 4,9 millióra jött ki. (erre meg is volt a keret)
Ezután jöttek az anyagi kérdések.

1. verzió:
Hitellel (nem lízing)
Az autó fizetendő ára 4,2 millió + Ajándék Enjoy plusz csomag (digitális automata elektronikus vezérlésű klíma, 6 irányba állítható vezetői ülés, multimédiás bőrkormány, Grafikus kijelző)

2. verzió:
Készpénz fizetéssel
Az autó fizetendő ára 4,5 millió és nincs ajándék.

Volt számolgatás rendesen, és végül az 1. verziót választottuk.
3,9 millió Ft önrész befizetés mellett 1 év futamidőre.
A következő hónapban pedig visszafizettük a hitelt teljesen.

(#15194) Rick4 válasza Calogero (#15193) üzenetére


Rick4
félisten

Ez így okés, de Te is tudod, a bankok nem a "tefélédből" (és ezt nagyon jó értelemben írom) élnek...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15195) TasiA válasza Rick4 (#15191) üzenetére


TasiA
senior tag

Ennek a motornak 1 baja van, amikor van, az, hogy eszi az olajat! Az meg 2 dologból adódik, általában a gyűrű csere szokott valóban segíteni a problémán, ritkább esetben szelepszár szimering is elég. Ezen kívül az ég világon semmi baja a motornak.

(#15196) #TOTTI válasza Calogero (#15193) üzenetére


#TOTTI
őstag

2007 körül, még az volt, hogy a kereskedő annyi jutalékot kapott, ahány %-os THM-et rá tudott sózni a vevőre. Pl a te esetedben fel lett véve mondjuk az 1M 15%-al az 150e a kereskedőnek. A másik dolog meg az, hogy 1 éves hitelre nem adnak ilyen kedvezményt, maximum 30-40%os kezdőnél és 5 évre.. De persze a lista árban benne van, az a 15-20% amit el lehet engedni az autó árából, ha év végén veszed ezt hitel nélkül is elengedik ha nem akkor kicsit kevesebbet de engednek, így már simán elképzelhető amit leírtál.
2001-ben vettünk Zafirát 5,126-ra jött ki listaáron, 4,4ért adták oda 1 éves hitellel úgy, hogy 400 hitel 12 hónapra, meg 500 befizetés a 6. hónap után. Ha nincs hitel akkor nincs ajándék téli gumi felnivel, ami mondjuk "opeláron" is max. 150!
Szóval a hitel kb, ennyit jelent ~ 150e ezekben az esetekben, amit a hitellezáráson részben el is buksz..

(#15197) Rick4 válasza TasiA (#15195) üzenetére


Rick4
félisten

Beszéltem az emberrel, azt mondja 2.5 éve van nála, azalatt mindössze 1 db gyertyát cserélt... Komoly, meg hogy benne van a klíma, de nem üzemel, tölteni kell, persze lehet, hogy 50K-s javítás elé néz, de akkor most mégsincsen benne...... Közben átolvastam az Opel fórumot, és az X16XEL volt az, amit nagyon nem ajánlottak, azt mondják, 200-nál már elég felújítós állapotban van.... Míg ismerek olyan 92-est a sima 8 szelepes motorral, amiben 350 ezer van, és tökéletes a motor. Hát, nem tudom, venni akarok-e ilyen embertől autót...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15198) aero. válasza Rick4 (#15197) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nekünk volt anno A Omegában a 2.0i 8 szelepes, 115 lóval. Konkrétan semmi baja nem volt, ha jól tudom amúgy is ez a legelterjedtebb motor. Itt van egy teszt egy ilyen motorral szerelt Omegáról, 450k km, igaz már egy generállal. Keveset eszik, alul nyomatékos, szerintem ilyet keress, nekünk jó volt, bár annyira nem értek hozzá, majd segít biztos valaki aki keni a témát. :)

(#15199) Rick4 válasza aero. (#15198) üzenetére


Rick4
félisten

A haveromnak 92-es Astrája van ugyanezzel a motorral, az kb 340K-nál tart, szép hangja van, nem eszi az olajat, jól is megy, a múltkor épp kölcsönkértem, Szeged- Székesfehérvár, BP, ez az, 6.3-ra jött ki a fogyasztás, kereshetnék olyat is, egy a baj, az ár: Van egy fehér kombi automata, klímás, szervós elektromos tükrös, és épp ez a motor van benne. Klíma nélkül nem akarok venni, akkor inkább megyek a mostanival 14 literből... Igaz, gondolkodtam, hogy csak szeptemberben veszek majd, és akkor nem kell a klímás, ez úgyis megmarad, és májustól szeptemberig járok majd ezzel...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15200) Rick4 válasza aero. (#15198) üzenetére


Rick4
félisten

jó nagy hülyeségeket írnak a linken.. :D
de ezek a nagy fékek komoly fékezési manőverekre adnak lehetőséget még ABS nélkül is.
Marhára nem féktárcsaátmérő függvénye az, hogy a pofa képes-e annyira szorítani a tárcsát, hogy a kerék blokkoljon.... Ha meg már blokkol, akkor minek is kell nagyobb tárcsa? Persze, értem én, hogy ezzel két hétig egyfolytában fékezhetsz, és akkor se melegszik (mert más előnye nem lehet) de a nagyon komoly fékezési manőverekre csak nagyon váratlan szituációkban lehet szükség, ott meg talán ha 10 másodpercig kell a féket nyomnod.. Lehet sokat is mondok....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.