Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) HWSW válasza bambano (#16800) üzenetére


HWSW
tag

Há ja, végül is az a 230 Nm 2200-tól 5400-ig lóf@sz. 5500-tól meg van 180 jedid. Pfújjj.

[ Szerkesztve ]

(#16802) csaresz002 válasza JanR (#16797) üzenetére


csaresz002
aktív tag

Nézzétek meg a stabilizator karokat.én a jobb elsőt tavaly csereltem,de megint kopog
A műanyag izé amire gondolsz,szerintem a bizt.öv vezetője

[ Szerkesztve ]

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#16803) zsolthee


zsolthee
senior tag

Sziasztok!

Pest megyében vagy Budapesten keresnék megbízható és hozzáértő szerelőt, aki bevállalná a motorfelújítást az F Astrámba úgy, hogy ne nekem kellejen kikapni a ketyegőjét a drágámnak.
:) Lábon szeretném odavinni és hazahozni. Sok helyen így nem vállalják, hátha Ti többet tudtok.
Köszönöm!
:R

(#16804) bambano válasza zsolthee (#16803) üzenetére


bambano
titán

[link]
ez szakszerviz, tehát lehet, nem annyiért dolgozik, mint egy garázsszerelő, meg nem is úgy.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16805) Psychonaut


Psychonaut
addikt

C18XE motort valaki tudja, milyen kornyezetvedelmi osztalyba tartozik? (1.8-as 125 lovas, F Astraban)

(#16806) _seth_ válasza Psychonaut (#16805) üzenetére


_seth_
veterán

Jó kérdés, ha arra gondolsz, hogy műszakin kérnéd az átsorolását jobb osztályba akkor a legjobb felhívni egy nagyobb vizsgabázist és ott tudnak segíteni mert az autó évjárata is számít talán. Ha jól emlékszem egy vectrába ugyanaz a x20xev csak azért nem lett kék besorolású mint az enyém mert az még 95-ös de lehet volt ott más csavar is már nem emlékszem rá pontosan :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#16807) Psychonaut válasza _seth_ (#16806) üzenetére


Psychonaut
addikt

Reg. ado miatt kellene, forgalomba helyezes ha jol tudom 1996.01. De ha jol veszem ki a szavaidbol, akkor szerinted ez meg nem kapna kek plakettet, ugy meg semmikeppen sem eri meg sajnos - hiaba lett olcsobb, meg igy is marha draga regisztraltatni.

(#16808) _seth_ válasza Psychonaut (#16807) üzenetére


_seth_
veterán

Lehet megkapja éppen de, hogy jelenleg milyen törvények vonatkoznak erre nem tudom sajnos.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#16809) Psychonaut válasza _seth_ (#16808) üzenetére


Psychonaut
addikt

Koszi a segitseget, utanaerdeklodok akkor markakereskedesben. :K

(#16810) proper válasza Psychonaut (#16807) üzenetére


proper
őstag

96-tól van a besorolás, de a totalcar-on van róla cikk adatokkal igy kiderithető

nekem is x20xev 95-ös omega van és igy nem kapom meg a besorolást ha 96-os lenne megkapnám :W
igy elég idióta a rendszer kissé

de a regadóhoz nem ugy sorolják be ha jól tudom hanem hogy euro 2-3-4-5-6 a motor
az a lényeg, nem pedig hogy itthon milyen plakettet adnak

(#16811) Psychonaut válasza proper (#16810) üzenetére


Psychonaut
addikt

En itt probaltam kiszamitani, es itt kornyezetvedelmi osztalyt ker, nem Euro osztalyozast.

(#16812) zsolthee válasza bambano (#16804) üzenetére


zsolthee
senior tag

Tapasztalat van? Tudom, hogy a minőséget meg kell fizetni de félek, hogy a szakszerviz az alkatrészeket indokolatlanul magas áron fogja felszámolni. Vagy ez csak sztereotípia?

(#16813) JanR válasza csaresz002 (#16802) üzenetére


JanR
addikt

Azok át lettek nézve. A jobb első cserélve is lett. Azért furcsállom ezt a hangot, mert a B oszloptol jön :U De a kaszni nem recseg, nem ropog, csak ha belemegyek egy kisebb gödörbe, akkor huppan egyet valami ott.

(#16814) bambano válasza zsolthee (#16812) üzenetére


bambano
titán

ismerősék rendszeresen oda hordják az összes autót, én is voltam ott többször, a munka minőségére nekem nem volt panaszom. az árakat nem tudom, én mindig gyári cuccot kérek, és még sosem volt egyik autóm sem sufni szerelőnél, úgyhogy azt az árszintet, amikor nem szakszervizbe viszed, nem ismerem.

(szakszerviz: opel logós opel szerviz, ami nem márkaszerviz, de nem is mezítlábas céhen kívüli).

arra is látok esélyt, hogy megegyezz velük, hogy az alkatrészt te viszed, de szerintem az drágább lesz. mindegy, oda kell gurulni, beszélni kell velük, ha nem tetszik az ajánlat, máshova kell menni.

mondjuk rendes szerelőnél mindig számítani kell arra, hogy szétborítja a verdát, kiderülnek még dolgok, amiket nem akar annyiban hagyni. ezt majd eldöntöd, hogyan értékeled.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16815) zsolthee válasza bambano (#16814) üzenetére


zsolthee
senior tag

Igazad van, kicsit összekevertem a fogalmakat de értem a különbséget :)
Természetesen egy előrekalkulált közelítő árra még rádobok vagy 40-50%-ot mert valószínűleg lesz még olyan dolog ami csak szétszerelés után derül ki.
Legutóbb amikor a rádiót meg a hangszórókat szereltettem be, na akkor is derültek ki cudarságok. Még jó, hogy otthon nem fogtam hozzá :)
Köszönöm a tanácsot, szerintem beszélek velük.
:R

(#16816) bambano válasza zsolthee (#16815) üzenetére


bambano
titán

a legutóbbi szervizes kalandom 6 darab gyertyával indult (2600 forint/darab körüli áron) és hatszámjegyűnél lett vége, abból se az eleje :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16817) zsolthee válasza bambano (#16816) üzenetére


zsolthee
senior tag

Remélem ezt most nem riogatásnak szántad :D
Én is 6számjegyű összegre számolok, de szeretném, ha az első felébe megállna a dolog.
Gondolom Neked nem Fastrád van... :U
Bízok benne, hogy az "öreglány" egyszerű felépítése és működése miatt nem fog magasra rúgni a javítás összege

(#16818) bambano válasza zsolthee (#16817) üzenetére


bambano
titán

De, riogatásnak:)
vectrám van, 9 éves lesz idén.
gyertyacserének indult, de mivel sokallottam az olajfogyasztását, kértem a szerelőt, hogy emeljük már meg. drága mondat volt :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16819) zsolthee válasza bambano (#16818) üzenetére


zsolthee
senior tag

Mivel újabb autóra nem futja, kénytelen leszek alávetni egy átvizsgálásnak. Szeretném már végre rendbe rakatni. Majd viszek magammal gumipókot: nehogy seggre üléskor leessen az állam. :D

[ Szerkesztve ]

(#16820) aphra2 válasza zsolthee (#16817) üzenetére


aphra2
aktív tag

Nem riogatásnak , de egy normális motorgenerál közelebb van a 300-hoz mint a 6 számjegy első feléhez :K ,....(mostanában nem is generáloztat senki)
Persze egy generálba sokminden belefér, és lehet felét nem is kéne csinálni, ill alkatrész árban is baromi nagy a szórás, vélelmezhetően gyári cuccokkal marhára nem fogja megérni.
Gumipókot vigyél :D

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#16821) zsolthee válasza aphra2 (#16820) üzenetére


zsolthee
senior tag

Huhh, akkor ezt át kell gondolni még egyszer. ha egy valamire való felújítás ilyen magasan szárnyal, akkor valószínűleg a B tervet fogom bevetni: Megcsináltatom a legkényesebb dolgokat oszt' viszon'látás. :) Taknyosodik az orra már megint, ezért a tömítéseket cseréltetni kell mindenképp, valószínűleg az olaj karterrel együtt. Aztán lehet ennyi lesz első lépésben, a többit meg majd meglátjuk.
A lambda szonda cseréje egyébként mennyire macerás egy ilyen járgánynál? (F Astra)

(#16822) bambano válasza zsolthee (#16821) üzenetére


bambano
titán

oké, de nekem a felújítás az esetleg felfúrás, gyűrűzés, szelepszár szimmering csere, hengerfej síkolás, tömítéscsere, vezérléscsere, folyadékok cseréje.
nem tudom, mit akartál csináltatni rajta
de szerintem vidd el a szerelőhöz, mondd neki, hogy nézze át, adjon árajánlatot, és ráérsz utána kefét enni :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16823) proper válasza zsolthee (#16821) üzenetére


proper
őstag

nem éri meg ujitgatni ha nagyon bele akarsz fogni

cserélj inkább motort, olcsobb és hamarabb megvan

(#16824) aphra2 válasza proper (#16823) üzenetére


aphra2
aktív tag

De lehet nem is kell neki generál ha csak 1-2 olajfolyás gondja van , csak mi szó szerint vettük a fogalmat :D

zsolthee
semmi extra a lambda csere ,.. csak nem otthon :))
ami fontos , hogy univerzális szarokat amire forrasztani , vagy hozzáadott kiegészitőkkel kell a csatit felrakni olyat ne.
Csak olyat amin tipusazonos a csati.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#16825) fero02 válasza zsolthee (#16821) üzenetére


fero02
veterán

Csak és kizárólag akkor csinálj generált a motoron, ha hosszú távon gondolkozol az autóval.
Amúgy miből gondolod, h bele kell nyúlni a motorba?

A hengerfej tömítésen kívül az összes tömítést ki lehet cserélni komolyabb megbontás nélkül. Szimeringeknél kicsit mókásabb a dolog, azt érdemes a szíjcsere alkalmával beiktatni (pl fő és/vagy vezérműtengely szimeringek).

(#16826) bambano válasza fero02 (#16825) üzenetére


bambano
titán

mondjuk a hátsó főtengelyszimmering cseréjéhez gyakorlatilag szét kell hajítani a teljes autót, és akkor szoktak kiderülni drága dolgok...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16827) zsolthee válasza fero02 (#16825) üzenetére


zsolthee
senior tag

Egyenlőre még az az elképzelésem, hogy megtartom évekig az autót.
De kicsit naiv voltam, azt hittem kicsit olcsóbban kijövök a buliból rejtett költségekkel együtt.

(#16825) fero02 Fullra szeretném rendbe rakatni a járgányt(motor, kasztni, belső tér stb), azért gondoltam a teljes generálra. Hogy ha már csináljuk, akkor tényleg jó legyen és sokáig ne kelljen piszkálni semmit.
Viszont ha 300k körül mozog egy ilyen mutatvány akkor már erősen el kell gondolkozni ezen.
A kis Fastrát már nagyon megkedveltem, sok mindent ki lett már javítva rajta, szóval ha most eladnám már akkor sem járnék jól. Pláne így, hogy ha még ráköltöm a nehéz ezreseket...akkor viszont hűséget kell esküdnöm "a hófehérkének"

(#16824) aphra2 OK, erre figyelek majd. Egyébként mi a gond az univerzálissal? Hamar tönkremegy

(#16828) bambano válasza zsolthee (#16827) üzenetére


bambano
titán

"mi a gond az univerzálissal?": minden plusz csatlakozó plusz hibaforrás, kontakthiba, félremér, félretölti a motort, stb. Felkendácsolsz egy univerzálisat, két hét múlva meg nem érted, hogy miért nem úgy megy az autó az új lambda szondával.

egyébként mifelénk elég ritkán megy tönkre a lambdaszonda, nem érdemes spórolni vele.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16829) zsolthee válasza bambano (#16828) üzenetére


zsolthee
senior tag

OK, tiszta sor. :)
Most nem tudom, hogy az enyémmel mi a gond, de kicsit furán áll a vége...a szenzornak. :)
Lehet, hogy valamiféle borítás/kupak csúszott le róla vagy el van törve?!

(#16830) zsolthee válasza bambano (#16828) üzenetére


zsolthee
senior tag

OK, tiszta sor. :)
Most nem tudom, hogy az enyémmel mi a gond, de kicsit furán áll a vége...a szenzornak. :)
Lehet, hogy valamiféle borítás/kupak csúszott le róla vagy el van törve?!

(#16831) TasiA válasza zsolthee (#16830) üzenetére


TasiA
senior tag

Hali! Amúgy te most miért is akarod felújítani azt a motort (milyen motor is ez?) Illetve mire gondoltál felújítás alatt?

(#16832) zsolthee válasza TasiA (#16831) üzenetére


zsolthee
senior tag

Lassan szeretném felújítani az egész járgányt, nem csak a motort. Hogy miért? Mert szeretnék egy hibátlan, tökéletes verdát. Gondoltam elviszem egy szakihoz, megnézi és minden hibát kijavíttatok. Ehhez nem biztos, hogy kell egy komplett generál, ennyire nem értek hozzá. De egy 20 éves autónál bármi előfordulhat, ezért gondolkoztam elsőnek abban.
A motor: 1,6i C16NZ

(#16833) TasiA válasza zsolthee (#16832) üzenetére


TasiA
senior tag

Azért kérdezem, mert ha amúgy semmi baja, megy rendesen, nem eszi az olajat, kompresszió van benne, nem csörög, zörög, csattog, kár szétszedni. Ha nagyon nem bírsz magaddal cseréltesd ki a tömítéseket, meg max a hengerfejet tetesd rendbe. Azok a motorok elmennek 4-500 ezret komolyabb hiba nélkül, ha nem tiporják ki a lelküket. Viszont ennyi pénzért, amennyit ráköltenél, sokkal jobb autót tudnál venni, ha meg ragaszkodsz a típushoz, akkor azon belül is újabbat, szebbet, jobbat, felszereltebbet lehet venni, ha az árához hozzáadod a felújítás 2-300 ezrét. Én is majdnem beleestem abba hibába, hogy rá akartam költeni 1 vagyont a régi autómra, aztán inkább eladtam és 4 évvel fiatalabb, sokkal, de SOKKAL jobb állapotút vettem abból a pénzből, amit rá akartam költeni. Így utólag, nagyon megbántam volna. ;)

F Astrából 600-ért már olyat veszel, hogy ágyba viszi a reggelit :B

[ Szerkesztve ]

(#16834) zsolthee válasza TasiA (#16833) üzenetére


zsolthee
senior tag

Most már egyre inkább abba az irányba húzok amit Te is mondasz: Tömítés csere lesz mindenhol meg a kartert megnézetem mert egyszer sikerült megkoccolni egy fűben lapuló aknafedelet.
Ha kompresszióhiányt mérnek akkor általában mi szokott a gond lenni? Olajból mennyit ehet meg maximum. Gondolom nulla lenne az optimális :U Ha fogy, akkor mit lehet tenni?
Nincs szükségem nagyobb felszereltségre, egy kp. zárat meg elektromos ablakot azért még el tudnék viselni :)
Ez kávét is főz :D

(#16835) bambano válasza zsolthee (#16834) üzenetére


bambano
titán

ha nulla olajat fogyaszt az autód, attól megszabadulnék, mert záros határidőn belül igen sokba fog kerülni.
optimális esetben (ez mint elvi, tankönyvi optimum) két olajcsere között a max-ról a min-re fogy el az olaj. Az opel másik szabálya, hogy motortól függően 0.6-0.7 liter/1000km olajfogyásig az autó jó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16836) zsolthee válasza bambano (#16835) üzenetére


zsolthee
senior tag

Akkor jó, nincs gond :DD
Mit ír a könyv a két olajcsere között eltelt időről?
Nálam az a szabály, hogy 10e km-enként VAGY évente vérátömlesztést kap az autó.
Ezek szerint 6-7l olajat bekajálhat?!

(#16837) bambano válasza zsolthee (#16836) üzenetére


bambano
titán

motorja válogatja, ha nálad az a szabály, akkor az.
a 6-7 literre meg az a szabály, hogy amíg ennyi vagy kevesebb, addig az opel nem hajlandó garanciálisan foglalkozni a kérdéssel.

Szerintem azért 6-7 liter/10k az sok egy kicsit, de egy 10-es szervizintervallum alatt egyszer fél dobozt utánaborítani az még nem ok az aggodalomra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16838) TasiA válasza zsolthee (#16834) üzenetére


TasiA
senior tag

A c16Nz az egy elég öreg motor, szerintem 2 olajcsere közt max 1 liter. Nekem egyik 8 szelepes autóm sem evett 6-7 decinél többet 10 ezer alatt és 300 ezer volt már a motorban.

Az Astra amit linkeltél nekem nagyon fapados, ennyit biztosan nem adnék érte. Se ABS , se légzsák, a régi 92-eseknek a szoci kormánya, de még 1 hitvány ködlámpa se, fényezetlen lökhárítók, stb.. Én pl klíma nélkül nem vennék autót.

valami ilyesmire gondoltam amúgy simán beütöd, Opel Astra, kipipálod az extrákat, meg, hogy 580-700 ezerig, egy csomó G Astrát is kidob a használtautó

lehet akár GSI-d is, ha vagánykodni akarsz :D

vagy sedan öccázééé :D

[ Szerkesztve ]

(#16839) _seth_ válasza TasiA (#16838) üzenetére


_seth_
veterán

C20NE, 1.3S, ezek is beérték 10e kilométer alatt 1 liter utántöltéssel nálam :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#16840) Tomoty válasza zsolthee (#16834) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Nekem már több km van az autómban (pedig "csak" 6 éves).

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#16841) fero02 válasza bambano (#16835) üzenetére


fero02
veterán

"ha nulla olajat fogyaszt az autód, attól megszabadulnék, mert záros határidőn belül igen sokba fog kerülni."

Ezt kifejtenéd nekem bővebben?! :U :R

(#16842) _seth_ válasza fero02 (#16841) üzenetére


_seth_
veterán

Nincs olyan, hogy olajfogyasztás nélküli autó :) Párolog, itt-ott kicsit szivárog még ha nem is látszik de leginkább az égéstérben elég, akármennyire is jók a hengerekben a gyűrűk nem lesz fémtiszta minden lehúzás után, legfeljebb annyira kicsi az olajfogyasztás,h ogy azt mondják rá általánosságba, hogy nem eszi, na de 1-2 dl nem is feltűnő.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#16843) fero02 válasza _seth_ (#16842) üzenetére


fero02
veterán

Ez eddig okés is, de az mit takar, h "záros határidőn belül igen sokba fog kerülni"? :U

[ Szerkesztve ]

(#16844) _seth_ válasza fero02 (#16843) üzenetére


_seth_
veterán

Tönkremegy a motor de ezt szerintem nem úgy kell érteni mint ahogy le van írva hanem,h ogy ilyen nincs és nem szabad olyannak lennie, hogy nem eszi az olajat mert ott nincs kenés, előbb utóbb besül, törik, kikönyököl...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#16845) bambano válasza fero02 (#16841) üzenetére


bambano
titán

két esetben nem fogy az olaj:
1. hibátlan, 0 tűréssel sikerült illeszteni a dugattyúgyűrűt a hengereibe. na ilyen nincs, mert egyrészt nincs nulla tűrés, másrészt lehetetlen olyan illesztést csinálni, ami hideg és meleg motoron is egyformán pontos.
2. az olaj fogy, csak valami más anyag bekerül az olajkörbe, visszapótolja és hígítja a motorolajat. pl. hűtővíz.

ez utóbbi sokba kerül, henger gátszakadás, stb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16846) _seth_ válasza bambano (#16845) üzenetére


_seth_
veterán

A második hirtelen eszembe sem jutott, végeredményben nem szerencsés semmiképpen sem másrészt pedig még nem létező technológia :D

Vagy mégis? Létezik részben....

Nincs olajkör :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#16847) zsolthee válasza TasiA (#16838) üzenetére


zsolthee
senior tag

A Caravanokat kihagyom. Nem vagánykodásra kellene az autó, de néhány LE még elférne benne az előzések miatt.
Aláírom, számít az extra ennyi pénzért de engem ezek valahogy nem érdekelnek. Ködlámpa még jöhet :)

(#16840) Tomoty Egy átlagos használat mellett természetes, hogy több a km.
Létezik, hogy ennyit mond a szervizkönyv? Nem igazán lehet hamisítani ha rendszeresen vezették. Vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#16848) zsolthee


zsolthee
senior tag

Ezek után már nem érzem magam annyira tudatlannak... :Y :D

(#16849) AMD Power


AMD Power
titán

Egy 1994 Isuzo motoros 1.7TD Astranak hol , milyen fordulatnal kell/kene bekapcsolnia a turbonak?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#16850) Tomoty válasza zsolthee (#16848) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Ezért írtam, mert szerintem ennyiért ajándék (ilyen állapotban) :Y :C

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.