Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) _seth_ válasza Pitu (#16450) üzenetére


_seth_
veterán

Ha el is durrant volna ez már nem az a műszerfal tehát itt más a hiba, lehet kicsit jobban kikönnyítették a gyárban és a folyamatos mozgás miatt kinyílt. Azért érdemes megnézni a festékrétegeket is a biztonság kedvéért. Kasznisok is nagyon szép munkát tudnak végezni.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#16452) _seth_ válasza zolikaDB (#16448) üzenetére


_seth_
veterán

Omega B2? Vannak belőle jók de én ma már nem vennék az biztos. Túl fullos és bonyolult autók szemben pl egy G astrával. De ennek a kettőnek köze sincs egymáshoz. Ha B2 omega felmerül és G astra akkor én már javasolnám a C vectrát, az áruk nagyon jó, aránylag új modellek is.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#16453) Pitu válasza _seth_ (#16451) üzenetére


Pitu
aktív tag

rendben, köszönöm! :R

(#16454) dokar válasza Pitu (#16447) üzenetére


dokar
addikt

adjá' neki egy chippppp tuningot oszt jó'van :DDD

extra - SEXRay

(#16455) Pitu válasza dokar (#16454) üzenetére


Pitu
aktív tag

ja, egy chiiiiipet ragasztót :D

(#16456) zolikaDB válasza _seth_ (#16452) üzenetére


zolikaDB
veterán

1.8-as, 170e km, 1.3m ft -> Vectra C
Ez reális? (vajh 1.1-be meg lehetne kérni? :D )
Illetve apropó: Debrecenben merre érdemes nézelődnöm? Kereskedés, szalon érdekelne!

[ Szerkesztve ]

(#16457) BigBlackDog válasza zolikaDB (#16456) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem nagyjából reálisnak mondható, bár én nem venném meg. Az okok:
1. Sok az a 170e km (valójában lehet, hogy még több is az)
2. Első évjárat a C Vectraból, min. 2006-tól választanék, talán apróbb hibákat már javították 4 év alatt.
3. Alaposabban körüljárnám személyes szemrevételezésnél, kereskedőknél (nem szalonban) láttam már "érdekes" autókat. Magánszemélytől talán egy fokkal biztonságosabb lenne (igaz hallottam ellenpéldát is, de minimálisat).
Persze ezek mind függnek a rászánt összegtől. Ennek ismerete nélkül nehéz nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#16458) zolikaDB válasza BigBlackDog (#16457) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ó, egy kis ideje ebben a topikban rontom a levegőt, max 1.2m ft (+ átiratás, biztosítás, egyéb ktsg-ek, netán javítás, kopó alkatrész-csere). És a kitűzött cél az Astra G Caravan 1.4 vagy 1.6 benzin. Kósza ötlet a B2, csak azért, mert annyira gyönyörű... És azért kósza, mert van ellenérv sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#16459) BigBlackDog válasza zolikaDB (#16458) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Astra G nem rossz autó. Sajnos csak majdnem lett egy nálunk is, de anyagiak miatt inkább visszább kellett fogni. Caravan-ból nehezen lehet jót kifogni (legalábbis egy hónapos keresés alatt, október-november tájékán), ahogy észrevettem, sokat munkásautónak használtak. Másik dolog; néha olyan autókra volt kiírva a 80e km (órában is természetesen annyi volt :) ), aminek már fényesre kopott a kormánya, kopott volt a sebváltó, kézifék bőrözése, kopott volt a pedálja, stb. Szóval ésszel, és nézz körül nagyon. De ha jó ajánlatot találtál, ne habozz szerintem.
Összességében: 1,2m Hufból szvsz esélyes egy normálisabb állapotú, 2002-2003 körüli G Astrát találni.
Pl. itt az első autó.

[ Szerkesztve ]

(#16460) TasiA válasza zolikaDB (#16456) üzenetére


TasiA
senior tag

Az előttem szóló jól mondta, első évjáratokat nem szabad megvenni. Ha csak a békalámpásokat nézed, akkor csak 2004 év végi gyártás, de inkább 2005-től nézelődj. Az első széria 2003-2004 nem az igazi. Amúgy meg a múltkor linkeltem 1 szép B2-est. Az jónak tűnt omega fronton.
U.I. G Astra. Ha jól emlékszem hosszú távra kell, ezért nem ajánlom az 1.4-est. Németbe járni nagyobb motorost válassz, (szerintem).

[ Szerkesztve ]

(#16461) bambano válasza BigBlackDog (#16459) üzenetére


bambano
titán

nekem elkezdtek az olimpiában okoskodni az astrámmal, azóta nem vittem oda autót.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16462) zolikaDB válasza TasiA (#16460) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez az Astra szerintem hasznaltauton is fentvan! Van egy ismerősöm, aki autószerelő és Debrecenben, Opel szervízben dolgozik, neki is G-s kombija van. Bízok benne, h a segítségével sikerül találni egy jó kocsit. (mellesleg ő sem túlzottan ajánlotta az Omegát)
Megtaláltam a B2-est, még mindig árulják, 1.5m körül :S De ez 3.0 literes Irmscher :D

(#16463) TasiA válasza zolikaDB (#16462) üzenetére


TasiA
senior tag

háá tudom, éppen azé tetszik

(#16464) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Vectra B Caravan
Hihető vagy csak szépen ki van glancolva?

(#16465) adorjant válasza zolikaDB (#16464) üzenetére


adorjant
senior tag

Több,mint 10 éves autótól azért kérdés,hogy mit lehet várni,glanc és szilikon van bőven,de ez még nem feltétlenül bűn :)
Fényezés kérdéses,mindenesetre azért elég rapszodikusak az illesztések - de még mindig nem új autóról beszélünk.

Kép alapján soha ne ítélj. Ha van időd,sok-sok autót nézz meg,lesz olyan,ami rád vár,csak kitartónak kell lenned...

(#16466) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Tomi, tudom, nem is 2 hetet szánok keresésre! Hisz jóformán még most is csak tájékozódok!
Az illesztésekkel kapcsolatban igazad van, pl hátsó lökös. A sárvédőnél szoros, hátrébb meg jobban eláll...
Ez szép 1 miskáért: [link]

[ Szerkesztve ]

(#16467) adorjant válasza zolikaDB (#16466) üzenetére


adorjant
senior tag

Az első lökös sem a világ közepe :)

Ez az 1.8 nem rossz (sőt én kifejezetten rajongok a Z18XE-ért),de újrabőrözött kormány 157 ezernél? :) Le lehet koptatni ennyi idő alatt,de nagyon ritka.
Cserébe korrektebb háttere van,talán a szervízkönyvből,ha nincs is végig vezetve,nagyjából kiszámolható,mennyire hazudnak :)
Plusz néhány szervízzel elvileg előrébb vagy,szóval bíztatóbb a dolog.

(#16468) zolikaDB válasza adorjant (#16467) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ejj, nem lesz egy egyszerű menet az autóvásárlás, ezt mondhatom....
Tőled is kérdem: Debrecen, ajánlott kereskedés és/vagy szalon?

(#16469) adorjant válasza zolikaDB (#16468) üzenetére


adorjant
senior tag

Én bejártam az országot,majd egy épülettel mellettem dolgozó ( :W :DDD ) fickótól vettem az autót...
Állapotra menj,azt pedig csak akkor tudatosul benned,ha többet is megnézel egy típusból.
De ilyen korú autóknál az a fontos,hogy legyen 100-200 ezred,hogy a korral járól alkatrészeket cserélni tudd időben (trafó,kuplung,lengéscsillapítók,de igazából bármi apró-cseprő dolog előjöhet,ami nem feltétlenül az autót,hanem a korát minősíti)

Egy ilyennel azért szívesen együtt élnék pár hónapig :)

[ Szerkesztve ]

(#16470) zolikaDB válasza adorjant (#16469) üzenetére


zolikaDB
veterán

Tudom, ez be van kalkulálva, egy majd 10 éves autótól nem várhatom el, h még csak egy kopó alkatrészt se kelljen cserélni, ill. ha igen, annak eleve többletára van - gondolom én.
Mi tetszik benne? Moci? Megy, mint a barom? :D

(#16471) adorjant válasza zolikaDB (#16470) üzenetére


adorjant
senior tag

Mert nagyon bejön a B2 (2005-2006 körül majdnem vettem egy 2.0-ás B1-et),V6-al még nem hozott össze a sors,biztos jó lehet :)
Kombi,napfénytetős,szóval majdnem olyan,mint a Zafira :D

(#16472) wwhy


wwhy
veterán

Meg tudja mondani vki, hogy hány km-nél fényesedik/kezd fényesedni a kormány? :)
Uis a C Corsámban garantált 93e, és néhány korábbi vevőjelölt szerint eléggé fényes a kormány (ekkor még kb. 85e km volt), és így a jóistennek is bizonygathatom, h valós a km, ezek a nyepperek/vevők mingyá' 120-130e-t mondtak rá.
Ha bebőröztetem, akkor biztosan legalább 200e-t mondanak rá :DDD

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#16473) zolikaDB válasza wwhy (#16472) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mennyire tartod a kocsit árban?
Tomi: akkor ez olyan szerelem, mint nekem a B2 Omega :)
Ha már Corsa, ez a C-s GSI is szedi a lábát rendesen a pici kasztnival!

[ Szerkesztve ]

(#16474) _seth_ válasza zolikaDB (#16464) üzenetére


_seth_
veterán

Képen nem rossz az illesztések B vectrán amúgy sem tökéletesek, ez még kifejezetten jó :D
A második belseje gyöngyörű :)

Egyébként nincs ezekkel sok gond, viszont ki kell próbálni, hibakódot villogtatni, jól meghajtani, fékezni, abs-t tesztelni mert azzal vannak néha gondok! futómű kopogását figyelni.

Én nyíregyen vettem a vectrám, 800e volt, b1 és 96, x20xev, ami baja volt: a bal hátsó kpzárban mikrokapcsolót kellett cserélni. Valamint a balos index el volt repedve (összesen 2e a két cucc). Kipróbáltam, szimpatikus volt az eladó is pedig kereskedésből hoztam el, mondta, hogy tapossam nyugodtan csináljak vele amit akarok kiváló autó... igaza volt :) Megkímélt darab volt ez is igaz, de főleg kint németben kímélhette meg a tulaj, jó fólia, toronymerevítő, irmscher szép de teljesen halk kipuff, komplett irmscher futómű, a pótkerék az egy pont ugyanolyan 0 kilométeres alufelni új gumival mint ami rajta volt gyári 15-ös. Semmi babrálás nem volt az autón, 2 kiégett lyuk (cigi....) van csak benne amúgy belül is szép :) Na utána kezdtem el én is foglalkozni vele :) Ki lehet fogni :)

wwhy: nekem óra szerint 230e van benne, a bőr nem,h ogy fényes már kissé kopik is, jövőre átbőröztetem :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#16475) adorjant válasza wwhy (#16472) üzenetére


adorjant
senior tag

Mutasd azt a lefutott Corsát :D
G Astránál a dudagomb nagyátlagban 200e km körül kezd vékonyodni,kopni persze kopik a kormány is,főleg a műanyag :) De láttam olyat is,hogy 200 ezernél majdnem új volt,és nem a kormányvédő miatt.

Nekem a Zafirában olyan 300 van (az óra párszor beragadt a jelek szerint :) ),és rám hárult a megtisztelő feladat,hogy átszakíthassam :) Vettem kopásmentes gyári kormányt+ jó állapotú légzsákot,a régieket meg elraktam,nehogy pár év múlva megkapjam,hogy persze-persze cserélve lett a kétmillió km miatt,meg eldurrant a légzsák...Sajnos már az ilyenekre is gondolni kell manapság :W

Amúgy meg mit aggódsz,ha 90 helyett 130nak mondják? Az semmi.

(#16476) wwhy válasza adorjant (#16475) üzenetére


wwhy
veterán

hát ha majd megyek Db-be, szólok, és össze lehet csődülni, megbámulni (_seth_ már látta :)
A bal oldali dudagombon is egyik napról a m ásikra elrepedt kb. 2-3mm, nem nagyon látható, de azóta csak jobban/jobbal nyomom a dudát :D
Nem aggódom, mert nem érdekel.

zolikaDB: kb. 1,5M érhet, Silverline, projektoros lámpás, használtaautó-n nem találtam hasonlót.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#16477) _seth_ válasza wwhy (#16476) üzenetére


_seth_
veterán

Pofás kis darab, megkímélt ránézés alapján :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#16478) zolikaDB válasza wwhy (#16476) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én csődülök, csak szólj :D

(#16479) bambano válasza wwhy (#16476) üzenetére


bambano
titán

eddig a csődülésről mindig az volt a kényszerképzetem, hogy ott sok sör fogy :) de akkor hogy jössz kocsival?:P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16480) wwhy válasza bambano (#16479) üzenetére


wwhy
veterán

menni könnyű, de inkább az a kérdés, h hogy jövök :F
a csődületből vki majd elszállások? :P

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#16481) zuhi_ válasza zuhi_ (#16430) üzenetére


zuhi_
senior tag

10E Ft-ot kérek értük. (első+hátsó pár) :K

(#16482) Tomoty válasza zolikaDB (#16456) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Szerintem nem sok a 170000km...
Én is azt gondoltam, hogy sok mikor kocsit vettem, de 18000km éves futás teljesen OK.
Én 32-33ekm-t teszek az astrámba, de motorikusan semmi probléma vele (ugyan ez a motor van benne).
Szerintem 1.2m Ft környékén elhozhatod (reális ár kb ennyi), alatta nem hiszem.
Kereskedő - magánszemély eladó vitáról meg mindig egy vw golf reklám jut az eszembe. Majd megkeresem.

Szóval szerintem jó választás, ha ilyen "nagyobb" autót keresel.

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#16483) BigBlackDog válasza Tomoty (#16482) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem ez az:):

[ Szerkesztve ]

(#16484) Tomoty válasza BigBlackDog (#16483) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Jaja, ez az. :R :C

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#16485) JanR válasza BigBlackDog (#16483) üzenetére


JanR
addikt

Hogy ez mekkora :D

(#16486) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Bébi, meghalok a hangodért :R [link]

(#16487) dokar válasza zolikaDB (#16486) üzenetére


dokar
addikt

én inkább ennek a hangjáért: [link]

extra - SEXRay

(#16488) bambano válasza dokar (#16487) üzenetére


bambano
titán

ha osztályidegen hang is lehet, akkor ez abszolút nyertes.
ha ontopic kell, akkor ezek a legjobb hangok :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16489) JanR válasza zolikaDB (#16486) üzenetére


JanR
addikt

Na ez tetszik nekem is :D

Az én omega-m úgy is tavasszal kap új kipufogót, valami ilyesmi hangot szeretnék kivarázsoltatni belőle. Amúgy valakinek van ötlete, hogy milyen kipufogó legyen, aminek hasonló hangja van? (2.0i 16V)

(#16490) adorjant válasza JanR (#16489) üzenetére


adorjant
senior tag

Akkor motort vegyél :DDD

(#16491) csaresz002


csaresz002
aktív tag

Jo reggelt :)

Valaki megtudja mondani,h a B1-es Vectraba bele lehet rakni a B2-esnek a lámpáját?

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#16492) _seth_ válasza csaresz002 (#16491) üzenetére


_seth_
veterán

Igen.
[link] => [link]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#16493) csaresz002 válasza _seth_ (#16492) üzenetére


csaresz002
aktív tag

Thx :R

Főnököm most vett egy '99-es Vectra-t, 1.8i 16v 1400€-ért frissműszakival, névre írva. Egész rendben van :) a végén lehet én is Vectra-ra váltok :D

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#16494) zolikaDB válasza csaresz002 (#16493) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mindezt minden papírral cakkompakk? Regadó is benne van? Mert majdnem ennyiért itthon is lehet kapni lassan. Pont ezt számolgattam, h hiába csökken, de egy viszonylag normálisabb, 10 év alatti autó regadóval együtt majd annyiba van, mint egy itthoni. Plusz még érte is kell menni, meg érdemes vakarózni a gúten tágon kívül 3-4 szót. És kisebb az esély arra, h leinformáld a kocsit.
Erre példa a volt kollegám autóvásárlási története. Megvette a főnöktől a megbízható, csilivili (FOSTALICSKA) BMW-t, és kb fél év alatt annyit költött rá, h itthonit is vehetett volna. Természetesen mindenre volt a főnöktől magyarázat, mindennek megvolt az oka, de pl mai napig nem tudják, h miért áll le az autó 20L gázolajszint alatt. (És ez egy a sok közül) Ő nem tudta, mert mindig volt benne legalább 60 lityi... Persze, meg a büdös lópikula. Meg ott szerelték a szemem előtt az Omegát. Hát, látták ebay-en, h van akciós féktárcsa, vettek már egy garnitúrát, aztán amikor levették a kerekeket, jobb, ha nem mesélek, h nézett ki.... Ja. Targoncával emelték a kocsit.
Na, ezért nincs kedvem látatlanba tőlük autót venni.

(#16495) zolikaDB válasza JanR (#16489) üzenetére


zolikaDB
veterán

Omega sportdob: [link] (mondjuk A-s, nem tudom, jó-e B-re)
Zárójelben: nem azért a 2 forintért, de nagyon sok cucc és viszonylag olcsón van Omegához a neten...

[ Szerkesztve ]

(#16496) csaresz002 válasza zolikaDB (#16494) üzenetére


csaresz002
aktív tag

Német rendszámos az autó, nem vitte haza.
hát nézőpont kérdése....én jobban elhiszem az itteni embereknek amikor azt látom hogy egy autoban pl: 490ezer van, ez a baja,meg az a baja..... ahogy elnézegettem a kereskedésben az autokat, egytől egyik mind retkes volt, a motortereik nem voltak átmosva 8szor majd kiwaxozva,ahol olajfolyás van,ott az van... a belsejük poros, kivülről annyira voltak voltak tiszták amennyire az eső lemosta őket. sőt az alufelniken is rajtuk volt a fékpor. szerintem itt nem úgy vannak vele mint otthon ha beviszel egy autót eladásra, hogy csilli-villire nyalják, eltüntetik az olajfolytokat,visszaütik a kilométerórádat 280ezerről 80ra :) mondjuk ez az én véleményem.bár hely és szerencse függő :)

ebben a Vectrában 180ezer km van óra szerint,vezetett szervízkönyv, alufelni, ABS, szervo, légzsákok elől és oldalt, közponi zár, elektromos tükrök, 4 el.ablak, vonóhorog, ködlámpa, 2 gyári kulcs, klíma, 4 nyári gumi és 4 téli (olyan 80%-ak) egyetlen szépség hibája van az autónak: a bal hátsó sárvédőívnél és a bal hátsó ajtó küszöbnél van 1-1 kisebb rozsdafolt.

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#16497) JanR válasza adorjant (#16490) üzenetére


JanR
addikt

Kösz a segítséget, erre vártam... :(((

(#16498) TasiA válasza bambano (#16488) üzenetére


TasiA
senior tag

nekem meg az Audi V8 hanga tetszik nagyon. Nekem ezek az öblös hangok jönnek be inkább, mint a magas fordulaton visító moci hangok. valami ilyesmi Valamelyik nap is A4 V8 lassan gurul, az emberek meg nem mentek odébb az útból erre egy gruuammm, jó kis tisztelet parancsolóan, és lőn szabad átjárás. Viszont oda vagyok még szintén ennek a márkának régebbi típusainak 5 hengeres hangjáért. Azt is imádoooom

(#16499) TasiA válasza TasiA (#16498) üzenetére


TasiA
senior tag

(#16500) fero02 válasza TasiA (#16499) üzenetére


fero02
veterán

Ráadásul gyönyörű is! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.