Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) k. válasza Szplöttyy (#15590) üzenetére


k.
őstag

Olyan vidi nincs, ahol egy normális autót pörgetnek? Vagy csak 60 pacira és egy kisárúszállítóra futotta. Megértem ha jampiztok a netnek egy camarroval, vagy egy chargerrel, azzal lehet, de ez. Legközelebb jön az 50les Swift...:D
Ez nem menő, ez kurvagáz :D

(#15602) neduddki válasza neduddki (#15592) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kozben kiderultek a koztesek is: szoval sorban: [l/100km]
5.6 /ez mar volt/
5.5
5
4.7 /ez is/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15603) aero. válasza Szplöttyy (#15590) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

ki az az istenverte ********** **** ******* aki elsőkerekes autóval burnout-ol? Nem tudom felfogni mi járhat ilyenkor a fejekben, mentős videó meg ...

(#15604) TasiA válasza aero. (#15603) üzenetére


TasiA
senior tag

Még az hogy első kerekes, hagyján, de maga az autó mennyire tréé :DDD

(#15605) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Ez egy munkás autó, látszik is rajta, alkatrészek hordására van használva... Ha esetleg tényleg érdekel, nézd meg a régi Accountom, ott van az E38 750ia videó is :) A mentős videó, meg direkt polgárpukkasztásra készült, ahogy látom sikerült is, bár nem gondoltam, hogy ennyi idő elteltével is ekkora hatása lesz.

Smoke & Torque

(#15606) Jim Tonic válasza Szplöttyy (#15605) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Felőlem tolhatod Viperrel is, akkor sem nézem semmibe ezt a hülyeséget.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15607) Chainsaw


Chainsaw
tag

Opel Omega C 2.5 V6-ról mondana valaki valamit! Mondjuk fogyasztás,hiba lehetőségek!
Eddig sajna csak Opel Omega B 2.0 8 szeleppel volt dolgom! Megvoltam vele elégedve nagyon!
Meg mire figyeljek ha vennék egy V6-ot!?

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#15608) neduddki válasza Chainsaw (#15607) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

erre gondolsz? de ezt pont a faceliftre /aka C/ csereltek a 2.6ra ha jol tevedek /ismerosnek volt ijjenje O imadta/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15609) Chainsaw válasza neduddki (#15608) üzenetére


Chainsaw
tag

Igen 2.5 benzin V6 170 poni! Mit nézzek meg,mondjuk a vezérmüszíjon azon lehetett látnia B-snél is,hogy ha töredezik akkor megér egy cserét!

Üdv.

Chain

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#15610) TasiA válasza Chainsaw (#15609) üzenetére


TasiA
senior tag

Ott lesz 1 pár szíj, amit meg kell nézned, + a hozzá való feszítők

(#15611) Chainsaw válasza TasiA (#15610) üzenetére


Chainsaw
tag

Oké!

Különben a B-s Omegából kindulva rohadt jó gépek ezek,a sogié rendkivül igénytelen volt! Csak egy lámpa kapcsolót kellett cserélni az 5 év alatt! Semmi máshoz nem nyultunk! Olajcsere,stb légszürő,meg gyertya csere oszt ennyi lett cserélve!

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#15612) bambano válasza Chainsaw (#15609) üzenetére


bambano
titán

én a vezérműszíjat nem nézegetném, hacsak nem valami abszolút lenyomozható és megbízható forrásból van az autó, akkor nézegetés nélkül cserélném... annyit nem ér, hogy motorgenerál legyen belőle.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15613) Chainsaw válasza bambano (#15612) üzenetére


Chainsaw
tag

Hát igen igazad van majd meglátjuk!

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#15614) Chainsaw


Chainsaw
tag

Az automaták ,váltóban menyire kényesek a C-s Omegákban?

Üdv.

Chain

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#15615) Chainsaw


Chainsaw
tag

Na valaki,milyenek az Automata váltok az Omegák(C)-s-ban!

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#15616) HWSW válasza Chainsaw (#15615) üzenetére


HWSW
tag

Olyan nem van, mmint C-s, B2-es, olyan már van. :P
Egyébként passz. Bátyám MV6-ja automata, 200e-t mutatott az óra, amikor megvette (azt ki hiszi el). Használta (ne kérdezd mennyit, de több 10e km-t) és a váltóval nem volt gond. De egyszer úgy gondolta, hogy felújítattja, de azon kívül, hogy ráköltött ~100e huft, annyit kapott cserébe, hogy finomabban váltott.
Egyébként szerintem hülye a kérdés, az előző gazditól függ. Cserélt-e benne rendszeresen olajat, stb. Ha rendszeresen karban volt tartva, akkor OK. Ezek nem a hiperszuipercsupicsoda déesgé és társai, hanem egy fapados automata. Ezért jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#15617) Chainsaw válasza HWSW (#15616) üzenetére


Chainsaw
tag

Hát az annya pöckit is felkutattam,hogy milyen lehet! Rosszat nagyon tényleg nem mondtak róla!

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#15618) dokar


dokar
addikt

rendszeresen karbantartott direktszűrőnek mennyi az élettartama, érdemes pl. 4 év után venni egy újat?

extra - SEXRay

(#15619) HWSW válasza dokar (#15618) üzenetére


HWSW
tag

:D Ha 4 évig állt az autó, akkor sztem nem kell új. Ha mentél a 4 év alatt min. 40e km-t, akkor én nem a direktszűrő miatt vennék újat, hanem mondjuk a motor miatt.

[ Szerkesztve ]

(#15620) Jim Tonic válasza dokar (#15618) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem kell. Ha vigyáztál rá, és nem gagyi, akkor bírni fogja.
Más kérdés, hogy ha nem turbós az autód, akkor visszaraknám a gyárit.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15621) _seth_ válasza dokar (#15618) üzenetére


_seth_
veterán

Ha karbantartás alatt azt érted, hogy néhány ezer kilométerenként alaposan kimostad, megszárítottad majd alaposan lefújtad a hozzá való sprayvel akkor felesleges a csere ha csak nem sérült a szűrő.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15622) dokar válasza _seth_ (#15621) üzenetére


dokar
addikt

eleinte fehér volt, majd a sok olajozástól bordó lett. most meg már akárhogyan is mosom ki feketés nagyon sötét bordó marad a színe. sok rajta a rovar mindig.

extra - SEXRay

(#15623) _seth_ válasza dokar (#15622) üzenetére


_seth_
veterán

Akkor az már lehet sok port felszívott az nem is biztos, hogy kijön teljesen belőle. Amúgy meg amilyen "horror" direktszűrő árak vannak vehetsz nyugodtan egy újat ;)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15624) fero02 válasza dokar (#15622) üzenetére


fero02
veterán

Azt olajozni kell? :U

(#15625) Calogero válasza fero02 (#15624) üzenetére


Calogero
addikt

A direkt, és a sport betét szűrőt olajozni kell.
Erre azért van szükség, mert az anyaguk önmagában nem lenne képes megszűrni az apróbb szemcséket. Jön tehát a spec. olaj, és az általa képzett film végzi a rettegett mikroszemcsék szűrését

(#15626) fero02 válasza Calogero (#15625) üzenetére


fero02
veterán

Aham. :R

Azért gondolom a sok tuning mester ezt el szokta felejteni és ezért van ennyi meghibásodott/szarrá kopott motor.

(#15627) Cola111


Cola111
aktív tag

tisztítás után a Merivánk (1.4 T 140LE, 200Nm )

[link]
[link]
[link]
[link]

(#15628) Daywalker válasza fero02 (#15626) üzenetére


Daywalker
addikt

Én nem ajánlom azt a szart. Vagy nagyon sűrűn olajozod, vagy elfelejted. Városban takarítani kell, mert jobban porosodik, ráadásul szart sem szűr. Szóval csak a szopás van vele.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#15629) fero02 válasza Daywalker (#15628) üzenetére


fero02
veterán

Óóó, félre értés ne essék, nem akarok én ilyen hülyeséget venni. Az olajzás meg megoldott lenne, ennyi olajat elszór a turbóm is. ;] :DDD

(#15630) Daywalker válasza fero02 (#15629) üzenetére


Daywalker
addikt

:DDD Én a motoromba gondolkodtam, hogy tegyek-e, mert baromi jó hangja lenne, de szerintem marad a gyári. Az is olajos, csak éppen 2 cm vastag sűrű szivacs, nem ilyen vékony szövet, mint a direkt.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#15631) Chainsaw


Chainsaw
tag

Milyen olajat ajánlatok Opel Omegához 10W-40-sben!? GM-s-et amit ír a könyve,meg a alkatrész boltos is ajánlott,hát én nem tudom de nem szívessen tölteném bele azt!

[ Szerkesztve ]

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#15632) bambano válasza Chainsaw (#15631) üzenetére


bambano
titán

amit a szerviz beletölt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15633) fero02 válasza Chainsaw (#15631) üzenetére


fero02
veterán

Castrol, Texaco...

(#15634) Chainsaw válasza fero02 (#15633) üzenetére


Chainsaw
tag

Castrol már jólhangzik,még a Ladámba is azt töltöttem anno!
Ennyire sz@r az GM-s olaj amit a szerviz is ajánlott,mert megkérdeztem! Gondolom bele lehet tölteni,csak max. fele annyit lehet vele menni Km-ben! Legalábbis más autónál(Lada)ezt vettem észre,ha nem a jó minöségü olajat adtam neki!

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#15635) fero02 válasza Chainsaw (#15634) üzenetére


fero02
veterán

Ha nem bówli, akkor jó a GM is. De ugyanez az összes olajra igaz.

Azt vedd meg, amit a kupára írtak és nem egy átcsomagolt teszkós vip car olajat drágábban.

(#15636) bambano válasza Chainsaw (#15634) üzenetére


bambano
titán

hihetetlen, de a gyári opel olaj pontosan ugyanolyan jó, mint a castrol.

a klavidat meg kellene javíttatnod, mert minden mondat végére felkiáltójelet rak...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15637) Calogero


Calogero
addikt

Az enyémbe is GM olaj van, panasz nincs rá.

(#15638) adorjant


adorjant
senior tag

GM 10w-40ről megoszlanak a vélemények,én 5w-30at használok,és nem érzek különbséget a Castrolokhoz képest (Magnatec 5w-40,Edge 5w-30)

(#15639) Chainsaw válasza bambano (#15636) üzenetére


Chainsaw
tag

Különben tényleg van valami ezzel A Gigabyte Aiviaval,mert tényleg rakott mindenhova !-jelet!
S kb 5 hónapja használom!

[ Szerkesztve ]

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#15640) Chainsaw válasza adorjant (#15638) üzenetére


Chainsaw
tag

Mert a szerelőm azt mondta,hogy castrol a nyerö,meg a GM 10W-40 egy Shit,mert 5300Ft-ért van a 5 lityjó,a castrol 2x ennyibe!

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#15641) adorjant válasza Chainsaw (#15640) üzenetére


adorjant
senior tag

Az 5w-30 sem drága :)
De ahogy látom,mindegy mit javasolnak neked :)

(#15642) Chainsaw válasza adorjant (#15641) üzenetére


Chainsaw
tag

Nem mindegy! Mert nem könnyü akkor dönteni,ha olyanra halgattál csak eddig aki jó pár éve szereli a kocsijaimat. Azért írtam ide,mert mást is szívessen meghallgatok nálamnál tapasztaltabbat! Meg lesz próbálva a GM-s olaj,legfeljebb ha sovány lesz akkor elöbb lecserélem.

[ Szerkesztve ]

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#15643) _seth_ válasza Chainsaw (#15640) üzenetére


_seth_
veterán

Nem az ár számít. Amúgy jó a GM olaj is. Én mostanában Valvolinet használok ebből kb 3-4 havonta van akciós 5 Literes ami 5-6e szokott lenni. Nekem bevált X20XEV motorba. (10W40)

Ha már ez a téma akkor:
10w40 vagy 5w40 a tuti egy 96-os X20XEV motorba ami jelenleg hibátlan ugyan és nincs vele gond de 10W40-ből 13-14e kilométer alatt kerek egy litert fogyaszt el úgy, hogy folyamatosan tartom vele a max szintet amire már volt aki azt mondta, hogy a min szintig úgyis mindig megeszi az olajat utána viszont nem eszi annyira, ezt még nem teszteltem mivel az az 1 liter plusz olaj két olajcsere között belefér.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15644) bambano válasza _seth_ (#15643) üzenetére


bambano
titán

nekem a szerelő azt mondta, hogy nem szabad max szintre feltölteni az olajat, de eddig erre senkitől nem kaptam egyetlen értelmezhető normális magyarázatot sem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15645) Chainsaw válasza _seth_ (#15643) üzenetére


Chainsaw
tag

X25XE-be lenne különben az olaj!

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#15646) Chainsaw válasza _seth_ (#15643) üzenetére


Chainsaw
tag

Ha nekem is elmenne 13-14eKm akkor már megérte!

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#15647) _seth_ válasza bambano (#15644) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem is volt aki ezt mondta, csak ez ott szokott elvérezni, hogy feketén-fehéren le van írva, hogy mennyit kell beleönteni + akik ezt terjesztik azoknak is eszi az olajat az opel motor... Én csak azt tudom biztosan, hogy a max szint fölötti olaj kárt tehet a tömítésekben de nekem mióta megvan ez az autó mindig maxon van és stagnál az olajfogyasztás ezzel a kerek 1 liter/csereperiódussal és tudtommal a kevés olajnál jobb a max szintre töltött és figyeltem, hogy mi van a min-max között félúton lévő olajszinttel, a hiedelmeknek megfelelően ott kellene lassulnia vagy megállnia az olajfogyásnak, de nem állt meg, a megszokott ütemben csökkent a szint, utána is töltöttem.

Egyébként meg megy gond nélkül, olajat a híres X20XEV szelepfedél szépen párologtatja a gumitömítés mellett, nem folyik, nem csepeg csak olyan szép bronzos a környéke de mint megtudtam erre sincs gyógymód pedig van aki barkács szilikontömítővel fokozza a gumitömítés hatékonyságát vagy hagyományos szelepfedél tömítés ragasztóval de a gyári előírásnál (gumi berak és semmi tömítőanyag) még jobbat nem láttam mert mind jobban eresztette.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15648) _seth_ válasza Chainsaw (#15646) üzenetére


_seth_
veterán

Miért ne menne el? :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15649) Chainsaw válasza _seth_ (#15648) üzenetére


Chainsaw
tag

A sogi B Omega-ájából(na ezzel rövidítéssel eröszakolom a szép magyar nyelvünket :B )kiindulva ilyen látható olajfogyasztás nem volt!(10-15EKm-t ment egy évben vele) De a Kapcsolókkal azzal szívott,meg a lámpa burák mattulásával.

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#15650) bambano válasza _seth_ (#15647) üzenetére


bambano
titán

Mert azok a tömítések nem kapnak olajat, ha nincs felöntve teljesen?
nem hiszek benne.

én nem szoktam gatyázni, amikor jelzi a fedcomp, hogy kevés az olaj, beleborítok egy dobozzal oszt jónapot. nem fogom én pakolgatni a két deciket jobbra-balra...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.